2017/18 > Bielorússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Bielorússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Lituània Letònia
Polònia

Bielorússia
 
Rússia
Ucrania

Minsk, National Academic Bolshoi Theatre Opera and Ballet  / 

La traviata (Verdi) 8 Set-30 JunDir: Andrei Galanov / Aleg Lessoun; Dir Esc: Andrejs Žagars
Carmen (Bizet) 12 Set-22 JunDir: Andrei Galanov / Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Galina Galkovskaya
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-5 JunDir: Manfred Mayrhofer / Ivan Kostyakhin / Aleg Lessoun; Dir Esc: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Set-26 JunDir: Aleg Lessoun / Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Mikhail Kislyarov
Yevgeny Onyegin (Tchaikovsky,P) 19 Set-17 MaiDir: Alexander Anisimov / Nikolai Koliadko / Andrei Galanov / Aleg Lessoun / Andrei Ivanou; Dir Esc: Alexander Prokhorenko, Valery Shishov (original)
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-17 MarDir: Manfred Mayrhofer / Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Dir Esc: Hans-Joachim Frey
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 24 Set-2 MaiDir: Nikolai Koliadko / Andrei Galanov / Andrei Ivanou; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 26 Set-24 JunDir: Vyacheslav Volich / Viktor Ploskina / Ivan Kostyakhin / Andrei Ivanou; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Cavalleria rusticana (Mascagni) 28 Set-7 AbrDir: Viktor Ploskina / Andrei Galanov / Andrei Ivanou; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Viva la Mamma (Donizetti) 4 Oct-23 FebDir: Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Elena Medyakova
Un ballo in maschera (Verdi) 12 Oct-12 AbrDir: Nikolai Koliadko / Viktor Ploskina; Dir Esc: Semen Stein
Rigoletto (Verdi) 14 Oct-12 JunDir: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Dir Esc: Neeme Kuningas
Turandot (Puccini) 19 Oct-10 MaiDir: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Madama Butterfly (Puccini) 21 Oct-14 AbrDir: Tatyana Kolomiyceva / Viktor Ploskina / Andrei Galanov / Andrei Ivanou; Dir Esc: Oleg Moralev
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Oct-3 FebDir: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou / Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Iolanta (Tchaikovsky,P) 1 Nov-7 JunDir: Andrei Galanov / Andrei Ivanou / Aleg Lessoun; Dir Esc: Margarita Izvorska-Elizarieva
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 5 Nov-16 MarDir: Ivan Kostyakhin / Andrei Galanov; Dir Esc: Galina Galkovskaya
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 10 Nov-10 JunDir: Andrei Galanov / Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Nov-17 MarDir: Manfred Mayrhofer / Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Dir Esc: Hans-Joachim Frey
Macbeth (Verdi) 25 Nov-28 MaiDir: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov / Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Madama Butterfly (Puccini) 20 Gen-14 AbrDir: Tatyana Kolomiytseva / Andrei Galanov / Viktor Ploskina; Dir Esc: Oleg Moralev
Tosca (Puccini) 24 Feb-15 MaiDir: Gianluca Marcianò / Andrey Ivanov / Andrey Galanov; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 MarDir: Ivan Kostyakhin / Andrei Galanov; Dir Esc: Galina Galkovskaya
La bohème (Puccini) 25 Abr-28 JunDir: Viktor Ploskina; Dir Esc: Alexander Titel