2017/18 > Suïssa 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Suïssa

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya
França
Mònaco

Suïssa
 
Liechtenstein
Àustria
Itàlia

Basel, Theater Basel  / 

Lucio Silla (Mozart) 14 Set-27 NovDir: Erik Nielsen / Björn Huestege; Dir Esc: Hans Neuenfels
Alcina (Handel) 16 Set-3 DesDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Lydia Steier
Die Blume von Hawaii (Abraham) 28 Set-19 GenDir: Jürg Henneberger; Dir Esc: Frank Hilbrich
La traviata (Verdi) 21 Oct-9 FebDir: Titus Engel; Dir Esc: Daniel Kramer
La Cenerentola (Rossini) 15 Des-30 AbrDir: Daniele Squeo; Dir Esc: Antonio Latella
Elektra (Strauss) 12 Gen-23 AbrDir: Erik Nielsen; Dir Esc: David Bösch
Die Dreigroschenoper (Weill) 8 Feb-21 JunDir: Johannes Kalitzke; Dir Esc: Dani Levy
Der Goldkäfer (Fujikura) 3 MarDir: Stephen Delaney; Dir Esc: Julia Hölscher
Der Spieler (Prokofiev) 10 Mar-17 JunDir: Modestas Pitrenas / Björn Huestege; Dir Esc: Vasily Barkhatov
The Rake's Progress (Stravinsky) 18 Mai-24 JunDir: Kristiina Poska; Dir Esc: Lydia Steier
Bern, Konzert Theater Bern  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 10 Set-26 DesDir: Hans Christoph Bünger; Dir Esc: Lisa Katharina Holzberg
Don Giovanni (Mozart) 14 Oct-17 AbrDir: Kevin John Edusei; Dir Esc: Matthew Wild
Anna Karenina (Hubay) 26 Nov-17 FebDir: Jochem Hochstenbach; Dir Esc: Adriana Altaras
Alzheim (Dayer) 1 Des-13 GenDir: Jochem Hochstenbach; Dir Esc: Ludger Engels
Il trovatore (Verdi) 27 Gen-20 AbrDir: Jochem Hochstenbach; Dir Esc: Markus Bothe
The Medium (Menotti) 2-25 FebDir: Anne Hinrichsen; Dir Esc: Alexander Kreuselberg
Die Formel (Rasch) 2 Mar-14 AbrDir: Jonathan Stockhammer; Dir Esc: Gerd Heinz
Carmen (Bizet) 7 Abr-21 JunDir: Mario Venzago; Dir Esc: Stephan Märki
Katja Kabanova (Janáček) 19 Mai-27 JunDir: Kevin John Edusei; Dir Esc: Florentine Klepper
Das Schloss Dürande (concert) (Schoeck) 31 Mai-2 JunDir: Mario Venzago
Biel, Theater Orchester Biel Solothurn  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 Set-20 GenDir: Franco Trinca; Dir Esc: Joël Lauwers
Marie und Robert (Meier) 3 Nov-19 GenDir: Kaspar Zehnder; Dir Esc: Reto Nickler
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Des-9 MarDir: Jérôme Pillement; Dir Esc: Olivier Tambosi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9 Feb-15 AbrDir: Alexander Mikhailovich Anissimov; Dir Esc: Dieter Kaegi
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 Abr-6 JunDir: Predrag Gosta; Dir Esc: Francesco Bellotto
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 Des-14 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Genève, Grand-Théâtre de Genève  / 
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 27 AgoDir: Teodor Currentzis
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-24 SetDir: Jonathan Nott; Dir Esc: Sam Brown
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-25 SetDir: Marko Letonja; Dir Esc: Tobias Richter
Figaro Gets a Divorce (Langer) 14-26 SetDir: Justin Brown; Dir Esc: David Pountney
Fantasio (Offenbach) 3-20 NovDir: Gergely Madaras; Dir Esc: Thomas Jolly
Ascanio (concert) (Saint-Saëns) 24-26 NovDir: Guillaume Tourniaire
Le Baron tzigane (Strauss,J) 15 Des-6 GenDir: Stefan Blunier; Dir Esc: Christian Rath
Faust (Gounod) 1-18 FebDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Georges Lavaudant
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 25 Feb-3 MarDir: Peter Schneider
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-29 MarDir: Alexander Joel; Dir Esc: Emma Dante
Pagliacci (Leoncavallo) 17-29 MarDir: Alexander Joel; Dir Esc: Serena Sinigaglia
King Arthur (Purcell) 26 Abr-9 MaiDir: Leonardo García Alarcón; Dir Esc: Alain Maratrat
Don Giovanni (Mozart) 1-17 JunDir: Stefan Soltesz; Dir Esc: David Bösch
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Set-8 OctDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Stefano Poda
Amahl et les visiteurs du soir (Menotti) 8-15 NovDir: Hervé Klopfenstein; Dir Esc: Gérard Demierre
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 22-31 DesDir: Cyril Diederich; Dir Esc: Emilio Sagi
La sonnambula (Bellini) 9-11 FebDir: Giampaolo Bisanti
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 MarDir: Diego Fasolis; Dir Esc: Fabio Ceresa
La donna del lago (Rossini) 22-29 AbrDir: George Petrou; Dir Esc: Max Emanuel Cencic
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 JunDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Arnaud Bernard
Luzern, Luzerner Theater  / 
Le Grand Macabre (Ligeti) 8 Set-20 OctDir: Clemens Heil; Dir Esc: Herbert Fritsch
La traviata (Verdi) 13 Set-5 FebDir: Clemens Heil; Dir Esc: Benedikt von Peter
Manon (Massenet) 12 Nov-14 GenDir: Yoel Gamzou; Dir Esc: Marco Štorman
Die Zauberflöte (Mozart) 2-26 DesDir: Clemens Heil; Dir Esc: Wouter Van Looy
Falstaff (Verdi) 27 Gen-17 JunDir: Clemens Heil; Dir Esc: Benedikt von Peter
Flow My Tears (Dowland) 2 Mar-8 AbrDir Esc: Wouter Van Looy
Faust-Szenen (Schumann) 24 Mar-17 MaiDir: Clemens Heil; Dir Esc: Marco Štorman
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Abr-27 MaiDir Esc: Benedikt von Peter
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Die Gezeichneten (Schreker) 16 Set-25 NovDir: Michael Balke; Dir Esc: Antony McDonald
Nabucco (Verdi) 27 Set-26 NovDir: Hermes Helfricht / Stéphane Fromageot; Dir Esc: Emilio Sagi, Javier Ulacia
La bohème (Puccini) 21 Oct-28 NovDir: Hermes Helfricht; Dir Esc: Renaud Doucet
On the Town (Bernstein) 9+ DesDir: Michael Brandstätter / Stéphane Fromageot; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Der Zaubertrank (Martin,F) 6-16 FebDir Esc: Polly Graham
Fidelio (Beethoven) 15+ MarDir: Otto Tausk; Dir Esc: Jan Schmidt-Garre
Il pirata (Bellini) 28+ AbrDir: Pietro Rizzo; Dir Esc: Ben Baur
Edgar (Puccini) 29+ JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Tobias Kratzer
Winterthur, Theaterstrasse 4  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22-30 SetDir: Dietger Holm; Dir Esc: Clara Kalus
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-17 DesDir: Oliver von Dohnányi; Dir Esc: Jana Kališová
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 Des-2 GenDir: Inga Hilsberg; Dir Esc: Wolfgang Lachnitt
Don Giovanni (Mozart) 1-3 FebDir: Elias Grandy; Dir Esc: Lorenzo Fioroni
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 8-11 MarDir: György Mészáros; Dir Esc: Wolf Widder
La finta giardiniera (Mozart) 5-18 MaiDir: Gianluca Capuano; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Geneviève de Brabant (Offenbach) 8 Set
The Little Café (Caryll) 21-29 Oct
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Set-28 OctDir: Stanislav Kochanovsky; Dir Esc: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Set-15 OctDir: Karina Canellakis; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Salome (Strauss) 28 Set-15 OctDir: Ulf Schirmer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-11 OctDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: Cesare Lievi
Tosca (Puccini) 21 Oct-4 NovDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Robert Carsen
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 5-24 NovDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Sebastian Baumgarten
Ronja Räubertochter (Arnecke) 18 Nov-25 GenDir: Carrie-Ann Matheson; Dir Esc: Marie-Eve Signeyrole
Fidelio (Beethoven) 26 Nov-13 DesDir: Simone Young; Dir Esc: Andreas Homoki
Der Traum von Dir (Dayer) 2-9 DesDir: Michael Richter; Dir Esc: Nina Russi
Madama Butterfly (Puccini) 10 Des-10 GenDir: Daniele Rustioni; Dir Esc: Ted Huffman
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 16-22 DesDir: Speranza Scappucci
La fanciulla del West (Puccini) 21 Des-12 GenDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Barrie Kosky
Le comte Ory (Rossini) 31 Des-9 GenDir: Diego Fasolis; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'Heure espagnole (Ravel) 19 Gen-1 FebDir: Pavel Baleff; Dir Esc: Jan Eßinger
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Gen-1 FebDir: Pavel Baleff; Dir Esc: Jan Eßinger
Idomeneo (Mozart) 4 Feb-2 MarDir: Giovanni Antonini; Dir Esc: Jetske Mijnssen
La scala di seta (Rossini) 9-24 FebDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Damiano Michieletto
Parsifal (Wagner) 25 Feb-11 MarDir: Simone Young; Dir Esc: Claus Guth
Lunea (Holliger) 4-25 MarDir: Heinz Holliger; Dir Esc: Andreas Homoki
Der fliegende Holländer (Wagner) 18-31 MarDir: Markus Poschner; Dir Esc: Andreas Homoki
Maria Stuarda (Donizetti) 8 Abr-12 MaiDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: David Alden
Luisa Miller (Verdi) 12-29 AbrDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Damiano Michieletto
Werther (Massenet) 10-29 MaiDir: Lorenzo Viotti; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Turandot (Puccini) 19 Mai-3 JunDir: Giampaolo Bisanti; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
La forza del destino (Verdi) 27 Mai-28 JunDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Andreas Homoki
Das Land des Lächelns (Lehár) 10-29 JunDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Andreas Homoki
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Jun-12 JulDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1-14 JulDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: Matthias Hartmann
La traviata (Verdi) 6-15 JulDir: Fabio Luisi; Dir Esc: David Hermann