2017/18 > República Txeca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > República Txeca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia
Alemanya

República Txeca
 
Àustria Eslovàquia
Hongria

Brno, ND Brno  / 

Nabucco (Verdi) 31 Ago-6 JunDir: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: György Selmeczi
The Devil and Kate (Dvořák,A) 9 Set-22 JunDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 12 Set-10 MaiDir: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Lenka Flory
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Set-20 JunDir: Pavel Šnajdr; Dir Esc: Jiří Adámek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Oct-21 AbrDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Magdalena Švecová
Powder her face (Adès) 2 Nov-25 AbrDir: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Tomáš Studený
The Kiss (Smetana) 10 Nov-27 AbrDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Linda Keprtová
Carmen (Bizet) 1 Des-3 MarDir: Ondrej Olos / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Pilař
Faust (Gounod) 16 Des-27 MaiDir: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 3-7 GenDir: Ondrej Olos / Marko Ivanović; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 5-21 GenDir: Jaroslav Kyzlink / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Zbyněk Srba
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-10 FebDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Sandro Santillo
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17 Feb-8 AbrDir: Robert Kružík; Dir Esc: Martin Glaser
Puss in Boots (Teml) 23 Mar-27 JunDir: Valeria Maťašová; Dir Esc: Marek Mokoš
Così fan tutte (Mozart) 18 Mai-8 JunDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Anna Petrželková
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 2-6 AgoDir: Mario De Rose; Dir Esc: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Rusalka (Dvořák,A) 9-13 AgoDir: Mario De Rose / Martin Peschík; Dir Esc: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 20 Oct-27 DesDir: Mario De Rose; Dir Esc: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Das Land des Lächelns (Lehár) 7 Nov-18 DesDir: Jan Bubák; Dir Esc: Dagmar Hlubková
The Mikado (Sullivan,A) 15 Nov-31 DesDir: Martin Peschík; Dir Esc: Dominik Beneš
Il trovatore (Verdi) 25 Nov-2 DesDir: Mario De Rose; Dir Esc: Tomáš Studený
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Jenůfa (Janáček) 5 Set-23 NovDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 14 Set-4 NovDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Oldřich Kříž
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 22 Set-21 NovDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Thaïs (Massenet) 4 Oct-12 NovDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Aida (Verdi) 27 OctDir Esc: Michael Tarant
Netopýr (Strauss,J) 3 NovDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 17 NovDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
The Two Widows (Smetana) 15+ Des
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
The Greek Passion (Martinů) 11 Set-12 NovDir: Petr Šumník / Tomáš Hanák; Dir Esc: Jan Antonín Pitínský
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 Set-14 NovDir: Tomáš Hanák / Miloslav Oswald; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-30 DesDir: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Dir Esc: Roman Vencl, Michaela Doleželová
La bohème (Puccini) 21 Set-9 DesDir: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Dir Esc: Andrea Hlinková
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 Set-21 NovDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Vinobraní (Nedbal) 6-26 OctDir: Tomáš Hanák Petr Šumník; Dir Esc: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Miss Serafinka's Pearls (Piskáček) 11 OctDir: Petr Šumník / Tomáš Hanák; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Rigoletto (Verdi) 20 OctDir: Petr Šumník / Miloslav Oswald; Dir Esc: Andrea Hlinková
Ernani (Verdi) 15-28 Des
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 4-26 OctDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dana Dinková
Rusalka (Dvořák,A) 7 OctDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Ilja Racek
Falstaff (Verdi) 21-24 OctDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Lubor Cukr
Countess Maritza (Kalman,E) 31 OctDir: Marek Prášil; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Set-10 MaiDir: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; Dir Esc: Ondřej Havelka
The Secret (Smetana) 19 Set-7 OctDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Studený
Zob, Zob, Zoban!!! (Schiffauer) 24 Set-22 DesDir: Adam Sedlický; Dir Esc: Václav Klemens
Otello (Verdi) 19 Oct-20 AbrDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Ivan Krejčí
Hamlet (Thomas,A) 28 Oct-11 NovDir: Tomáš Brauner / Jakub Klecker / David Švec; Dir Esc: Radovan Lipus
The Bartered Bride (Smetana) 29 Oct-25 MarDir: Robert Kružík / Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Iphigénie en Aulide (Gluck) 14 Des-15 JunDir: Zdeněk Klauda / František Macek; Dir Esc: Michał Znaniecki
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 8 Mar-9 JunDir: Jakub Klecker / Sander Teepen; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 3 Mai-17 JunDir: Robert Kružík / Adam Sedlický; Dir Esc: Bohuslava Kráčmarová
The Rape of Lucretia (Britten) 17-19 MaiDir: Ondřej Vrabec / Adam Sedlický; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 Set-30 DesDir: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; Dir Esc: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 5 Set-27 DesDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Martin Otava
La vie parisienne (Offenbach) 6 Set-9 DesDir: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 Set-28 DesDir: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Madama Butterfly (Puccini) 26 Set-8 DesDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Set-1 NovDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Tomáš Pilař
Jakub Jan Ryba (Kubička) 14 Oct-25 Des
Libuse (Smetana) 16 Nov
Praha, National Theatre Prague  / 
Aida (Verdi) 26 Ago-11 AbrDir: Andreas Sebastian Weiser / Richard Hein; Dir Esc: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 27 Ago-10 MaiDir: Martin Leginus / Jiří Štrunc; Dir Esc: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 1 Set-30 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Tosca (Puccini) 1 Set-17 JunDir: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Lohengrin (Wagner) 2 Set-10 JunDir: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; Dir Esc: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-22 SetDir: Jan Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; Dir Esc: Josef Průdek
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 JunDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 8 Set-19 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Tomáš Brauner; Dir Esc: Jana Kališová
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 Set-10 AbrDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Michal Caban
Rusalka (Dvořák,A) 13 Set-14 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Heřman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Set-30 DesDir: Enrico Dovico / Tomáš Brauner; Dir Esc: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 27 Set-18 NovDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Magdalena Švecová
Juliette (Martinů) 29 Set-16 MarDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Zuzana Gilhuus
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Oct-23 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; Dir Esc: Dominik Beneš
La Cenerentola (Rossini) 12 Oct-17 MaiDir: Jan Kučera / David Švec; Dir Esc: Enikő Eszenyi
Der Mond (Orff) 22 Oct-3 DesDir: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Die Kluge (Orff) 22 Oct-3 DesDir: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 24 Oct-8 MaiDir: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; Dir Esc: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 27-29 OctDir: Plácido Domingo; Dir Esc: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 Oct-8 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Ondřej Havelka
Carmen (Bizet) 30 Oct-12 JunDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jozef Bednárik
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 3 Nov-6 JunDir: Enrico Dovico / Jan Bubák; Dir Esc: Radim Vizváry
The Devil and Kate (Dvořák,A) 5 Nov-12 MaiDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
Rusalka (Dvořák,A) 20 Nov-7 MaiDir: Jiří Štrunc / Andreas Sebastian Weiser; Dir Esc: Zdeněk Troška
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Nov-26 FebDir: Richard Hein; Dir Esc: Martin Otava
Její pastorkyňa (Janáček) 1-29 DesDir: Robert Jindra / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Don Hrabal (Stedron) 14 Des-6 FebDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Linda Keprtová
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Des-21 GenDir: David Švec; Dir Esc: Joël Lauwers
Andrea Chénier (Giordano) 19 Des-4 MaiDir: Petr Kofroň / Jan Chalupecký; Dir Esc: Michal Dočekal
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Des-29 MaiDir: Richard Hein / Jiří Štrunc; Dir Esc: Matěj Forman
Billy Budd (Britten) 18 Gen-27 AbrDir: Christopher Ward; Dir Esc: Daniel Špinar
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Feb-13 JunDir: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; Dir Esc: Magdalena Švecová
Mefistofele (Boito) 1 Feb-5 JulDir: Marco Guidarini / Richard Hein; Dir Esc: Ivan Krejčí
Turandot (Puccini) 20 Feb-24 JunDir: Enrico Dovico / Richard Hein; Dir Esc: Václav Věžník
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 22 Mar-29 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 7 Abr-13 MaiDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Michal Dočekal
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 10-14 MaiDir: Marc Minkowski
Werther (Massenet) 7-26 JunDir: Petr Kofroň / Jan Bubák; Dir Esc: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Nabucco (Verdi) 28 Jun-3 JulDir: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; Dir Esc: José Cura
Libuse (Smetana) 13 SetDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jan Burian
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
The Bartered Bride (Smetana) 12 SetDir: Milan Kaňák
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 SetDir: Miloš Formáček
La traviata (Verdi) 15 Oct
La belle Hélène (Offenbach) 21 Oct