2017/18 > Dinamarca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Dinamarca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Islàndia Noruega Suècia

Dinamarca
 
Holanda Alemanya

Aarhus, Den Jyske Opera / Danish National Opera  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 6 OctDir: Per-Otto Johansson; Dir Esc: Harry Fehr
La traviata (Verdi) 1-10 FebDir: Tecwyn Evans; Dir Esc: Lothar Krause
Passageren (Weinberg) 22-28 AgoDir: Christopher Hein; Dir Esc: Philipp Kochheim
Carmen (Bizet) 5 Oct
Carmen (Bizet) 24 Nov-1 DesDir: Jérôme Pillement; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Kleopatra (Enna) 1-9 MarDir: Joachim Gustafsson; Dir Esc: Ben Baur
María de Buenos Aires (Piazzolla) 23-24 MarDir: Johanna Motter; Dir Esc: Philipp Kochheim
Esbjerg, Den Ny Opera  / 
Die Walküre (Wagner) 25-29 AgoDir: Lars Ole Mathiasen; Dir Esc: Kasper Wilton
Piraterne fra Penzance (Sullivan,A) 8+ Oct
Rhinguldet (Wagner) 25-31 Ago
København, Det Kongelige Teater / Royal Danish Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 10 Set-21 NovDir: Paolo Carignani / Robert Houssart; Dir Esc: Aniara Amos
Madama Butterfly (Puccini) 17 Set-26 MaiDir: Giuliano Carella / Gregor Bühl; Dir Esc: Lars Kaalund, Anne Fugl
Momo og tidstyvene (Azarova) 15 Oct-10 DesDir: Anna-Maria Helsing; Dir Esc: Elisabeth Linton
La fanciulla del West (Puccini) 10 Nov-26 GenDir: Alexander Vedernikov / Robert Houssart; Dir Esc: Christoffer Berdal
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Nov-11 MarDir: Joana Mallwitz / Perry So; Dir Esc: Marco Arturo Marelli(original), Enrico De Feo(revival)
Lulu (Kuhlau) 14 Gen-7 FebDir: Sébastien Rouland; Dir Esc: Christian von Götz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Gen-8 JunDir: Michael Hofstetter / Vincenzo Milletari; Dir Esc: Martin Lyngbo
Den Rejsende (Kondrup) 3-10 Feb
Alcina (Handel) 19-25 MarDir: Casper Schreiber; Dir Esc: Ebbe Knudsen
The Exterminating Angel (Adès) 23 Mar-6 MaiDir: Robert Houssart; Dir Esc: Tom Cairns
Otello (Verdi) 29 Abr-4 JunDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Nicola Raab
Figaros Bryllup (Mozart) 15 Set-21 OctDir: Alexis Kossenko; Dir Esc: Elisa Kragerup
Trubaduren (Verdi) 22 Set-20 NovDir: Eun Sun Kim / Gregor Bühl; Dir Esc: Francisco Negrín
La bohème (Puccini) 20 Oct-18 DesDir: Marius Stieghorst; Dir Esc: Elisabeth Linton(original), Line Blach Kobberøe(revival)
Carmen (Bizet) 6-7 NovDir: Jérôme Pillement; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Flagermusen (Strauss,J) 24 Nov-3 MarDir: Robert Houssart / Geoffrey Paterson; Dir Esc: Peter Langdal(original), Line Kromann(revival)
Turandot (Puccini) 19 Gen-8 JunDir: Alexander Vedernikov / Eva Ollikainen; Dir Esc: Lorenzo Fioroni
Kleopatra (Enna) 12-13 MarDir: Joachim Gustafsson; Dir Esc: Ben Baur
Poppeas kroning (Monteverdi) 18-24 Mar
Drot og Marsk (Heise) 23 Mar-25 MaiDir: Michael Schønwandt; Dir Esc: Kasper Holten
Tosca (Puccini) 30 Mar-1 JunDir: Jun Märkl / Robert Houssart; Dir Esc: Peter Langdal(original), Anne Fugl(Revival director)
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3-20 AbrDir: Lars Ulrik Mortensen; Dir Esc: Ted Huffman
Nixon in China (Adams) 12 Mai-6 JunDir: Alexander Vedernikov / Ian Ryan; Dir Esc: John Fulljames
Odense, Den Fynske Opera  / 
Silent Zone (Alenius) 18-19 AgoDir Esc: Tue Biering
Det der er tilbage (Raffnsøe) 16 SetDir Esc: Camila Sarrazin
Den glade enke (Lehár) 29 Nov-20 DesDir Esc: Daniel Bohr
Orfeus og Eurydike (Gluck) 20 Feb-3 MarDir Esc: Giacomo Ravicchio
Così fan tutte (Mozart) 10-13 Mar