2017/18 > Noruega 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Noruega

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Islàndia

Noruega
 
Suècia
Dinamarca

Bergen, Bergen Nasjonale Opera / Bergen National Opera  / 

Carmen på låven (Bizet) 19 AgoDir: Stephen Higgins; Dir Esc: John Ramster
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Oct-3 NovDir: Stephen Higgins; Dir Esc: James Bonas
Otello (Verdi) 11-15 DesDir: Edward Gardner; Dir Esc: Peter Mumford
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-16 MarDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: John Ramster
Grande Messe des Morts (Berlioz) 24 MaiDir: Edward Gardner
Candide (Bernstein) 31 Oct-3 NovDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Thom Southerland
Werther (Massenet) 16-22 MarDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: Antony McDonald
Kristiansand, Opera Sør  / 
La traviata (concert) (Verdi) 16-23 SetDir: Giordano Bellincampi
Tosca (Puccini) 8-22 SetDir: Peter Szilvay; Dir Esc: Ingrid Forthun
Nordfjordeid, Opera Nordfjord  / 
Sildagapet (Sunde) 4-15 OctDir: Michael Pavelich; Dir Esc: Ronald Rørvik
La bohème (Puccini) 3-13 OctDir: Michael Pavelich; Dir Esc: Mira Bartov
Oslo, Den Norske Opera & Ballett / Norwegian National Opera & Ballet  / 
Tosca (Puccini) 19 Ago-2 MarDir: Karl Heinz Steffens; Dir Esc: Calixto Bieito
Tryllefløyten (Mozart) 1 Set-2 OctDir: Thomas Søndergård / Oyvind Bjorå; Dir Esc: Alexander Mørk-Eidem(original), Gudrun Glette(revival)
Ballerina (Skouen) 8-17 SetDir Esc: Hilde Andersen
The Life to Come (Mander) 5 OctDir: Tone Bianca Sparre Dahl; Dir Esc: Einar Bjørge
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Oct-13 GenDir: Manlio Benzi; Dir Esc: François De Carpentries
Wozzeck (Berg) 27 Nov-18 DesDir: Lothar Koenigs; Dir Esc: Christof Loy(original), Corinna Tetzel(revival)
Norma (Bellini) 20 Gen-23 FebDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Sigrid Strøm Reibo
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-24 MarDir: Dalia Stasevska; Dir Esc: David Alden(original), Ian Rutherford(revival)
Figaros Bryllup (Mozart) 14-18 MarDir: Gregor Bühl; Dir Esc: Jacopo Spirei
La traviata (Verdi) 6-25 AbrDir: Julia Jones / Antonino Fogliani; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Heimferd (concert) (Irgens-Jensen) 13-15 AbrDir: Peter Szilvay
Don Giovanni (Mozart) 16 Mai-20 JunDir: Christopher Moulds / Benjamin Bayl; Dir Esc: Richard Jones(original), Joe Austin
Don Giovanni (Mozart) 18-29 AgoDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: Richard Jones(original), Joe Austin
Spar Dame (Tchaikovsky,P) 8-25 SetDir: Lothar Koenigs / Jørn Fossheim; Dir Esc: Arnaud Bernard
Il tabarro (Puccini) 6-29 OctDir: Jac van Steen; Dir Esc: Isabella Bywater
Gianni Schicchi (Puccini) 6-29 OctDir: Jac van Steen; Dir Esc: Isabella Bywater
Askepott (Davies,PM) 10-17 NovDir: David Maiwald; Dir Esc: Gunnar Bergstrøm
Elskovsdrikken (Donizetti) 24 Nov-17 GenDir: Daniele Callegari / Boris Schäfer; Dir Esc: Oliver Mears, Edwina Casey
Billy Budd (Britten) 18 Gen-16 FebDir: Mark Wigglesworth; Dir Esc: Annilese Miskimmon
Suor Angelica (Puccini) 9 Feb-29 MarDir: Jac van Steen; Dir Esc: Isabella Bywater
Rosenkavaleren (Strauss) 16 Mar-13 AbrDir: Joana Mallwitz; Dir Esc: David McVicar
Tryllefløyten (Mozart) 29 Abr-23 JunDir Esc: Alexander Mørk-Eidem(original), Erlend Samnøen(revival)
La Cenerentola (Rossini) 16 Mai-18 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Stefan Herheim
Anne Pedersdotter (concert) (Braein) 14-17 JunDir: Peter Szilvay
Tromsø, Nordnorsk Opera  / 
The Creation (Haydn) 22-23 MarDir: Paul McCreesh
Tosca (Puccini) 19 OctDir: Peter Szilvay; Dir Esc: Ingrid Forthun
Trondheim, Trondheim Symfoniorkester  / 
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3 Feb
La traviata (Verdi) 8-14 Mar