2017/18 > Polònia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Polònia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Suècia Lituània
Alemanya

Polònia
 
Bielorússia
República Txeca Eslovàquia Ucrania

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Gen-11 FebDir: Grzegorz Berniak; Dir Esc: Andrzej Bubień
La bohème (Puccini) 17 Feb-18 MarDir: Paweł Kotla; Dir Esc: Maria Sartova
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 6-10 SetDir: Maciej Figas; Dir Esc: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 SetDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6-8 OctDir: Maciej Figas; Dir Esc: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21 Oct-11 MarDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 Oct-5 NovDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 NovDir: Maciej Figas; Dir Esc: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 DesDir: Michał Klauza; Dir Esc: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 GenDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 GenDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 GenDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 FebDir: Maciej Figas; Dir Esc: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 FebDir: Maciej Figas; Dir Esc: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 FebDir: Maciej Figas; Dir Esc: Kristina Wuss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-27 FebDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Sławomir Żerdzicki
Manru (Paderewski) 3-4 MarDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 MarDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 MarDir: Maciej Figas; Dir Esc: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 MarDir: Andrzej Knap; Dir Esc: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 AbrDir: Marcin Sompoliński; Dir Esc: Wojciech Adamczyk
Rigoletto (Verdi) 11-13 MaiDir: Maciej Figas; Dir Esc: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 18-20 MaiDir: Maciej Figas; Dir Esc: Marianne Berglöf
L'elisir d'amore (Donizetti) 25-27 MaiDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Krzysztof Nazar
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 SetDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 Set-25 NovDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 Set-9 DesDir: Jakub Kontz; Dir Esc: Tomasz Konina
Baron cygański (Strauss,J) 24 Set-9 FebDir: Krzysztof Dziewięcki; Dir Esc: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6-8 OctDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Oct-25 FebDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Henryk Konwiński
The Little Sweep (Britten) 7 Nov-24 AbrDir: Grzegorz Brajner; Dir Esc: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 NovDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Wiesław Ochman
Cyganeria (Puccini) 24 Nov-16 DesDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Francesco Bottigliero
Nabucco (Verdi) 25 Nov-4 MarDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Laco Adamik
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Des-10 FebDir: Rafał Kłoczko; Dir Esc: Pia Partum
My Fair Lady (Loewe) 12 Gen-19 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 3-8 Mar
Tosca (Puccini) 10 Mar-2 AbrDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Tadeusz Bradecki
La forza del destino (Verdi) 18-27 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-27 AbrDir: Slawomir Chrzanowski; Dir Esc: Henryk Konwiński
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Sąd Ostateczny (Knittel) 8 Nov-30 JunDir: Simon Morus; Dir Esc: Paweł Szkotak
Nabucco (Verdi) 19 Gen-19 MaiDir: Warcisław Kunc; Dir Esc: Krzysztof Babicki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 Feb-16 JunDir: Jarosław Szemet; Dir Esc: Tomasz Podsiadły
La traviata (Verdi) 9-10 MarDir: Tadeusz Wojciechowski; Dir Esc: Karolina Sofulak
La bohème (Puccini) 16 Mar-27 MaiDir: Warcisław Kunc; Dir Esc: Karen Stone
Orfeusz w piekle (Offenbach) 12 Abr-10 JunDir: Warcisław Kunc; Dir Esc: Maria Sartova
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 SetDir: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 Set-28 Gen
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Set-1 Oct
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 Oct
Norma (Bellini) 27 Oct-4 Mar
Tannhäuser (Wagner) 17-19 Nov
La bohème (Puccini) 1-3 Des
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 Gen
La traviata (Verdi) 2-4 FebDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 FebDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Il turco in Italia (Rossini) 23-25 FebDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Włodzimierz Nurkowski
Don Pasquale (Donizetti) 9-13 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 24-27 MarDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 24-27 MarDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Włodzimierz Nurkowski
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 30 Set-1 OctDir: Antoni Wit; Dir Esc: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 Oct-29 DesDir: Wojciech Rodek; Dir Esc: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 Oct-7 NovDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14 Oct-9 FebDir: Wojciech Rodek; Dir Esc: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21 Oct-22 FebDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 NovDir: Wojciech Rodek; Dir Esc: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 Nov-3 DesDir: Wojciech Rodek; Dir Esc: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23-26 NovDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14 Des-14 FebDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Maciej Korwin
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Gen-18 FebDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Giorgio Madia
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20 Gen-13 MarDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Tomasz Konina
Straszny dwór (Moniuszko) 24-25 FebDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Krystyna Janda
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Oct-20 FebDir: Gabriel Chmura / Adi Bar; Dir Esc: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 Oct-29 MaiDir: Walter E Gugerbauer; Dir Esc: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 Nov-25 MarDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 Nov-11 GenDir: Grzegorz Wierus; Dir Esc: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 NovDir: Massimiliano Caldi; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 NovDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 NovDir: Katarzyna Tomala; Dir Esc: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 Nov-14 AbrDir: Grzegorz Wierus; Dir Esc: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev) 7 Des-1 JunDir: Aleksander Gref; Dir Esc: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 DesDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Gen-24 AbrDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Gen-19 MaiDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Gen-5 JunDir: Katarzyna Tomala; Dir Esc: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 FebDir: Tomasz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Feb-6 MaiDir: Aleksander Gref; Dir Esc: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 MarDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 MarDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Kirsten Dehlholm
Aida (Verdi) 6-8 AbrDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 AbrDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 JunDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 JunDir: Katarzyna Tomala; Dir Esc: Andriy Zholdak
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17-25 NovDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 NovDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 DesDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 GenDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10-22 FebDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 FebDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 AbrDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Michał Znaniecki
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 OctDir: Grzegorz Nowak; Dir Esc: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 OctDir: Grzegorz Nowak; Dir Esc: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 NovDir Esc: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 Nov-24 JunDir Esc: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 Des-2 GenDir: Piotr Staniszewski; Dir Esc: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 GenDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 FebDir: Ewa Strusińska; Dir Esc: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 FebDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 FebDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 MarDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MarDir: Benjamin Bayl; Dir Esc: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 Mar-28 JunDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 Mar-7 AbrDir: Grzegorz Nowak; Dir Esc: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 AbrDir: Grzegorz Nowak; Dir Esc: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev) 13-22 MaiDir: Kazushi Ono / Bassem Akiki; Dir Esc: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 Mai-19 JunDir: Piotr Staniszewski; Dir Esc: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 JunDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Andrzej Chyra
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 OctDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 OctDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 NovDir: Benjamin Bayl; Dir Esc: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 NovDir: Maksim Walkow; Dir Esc: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 Des-13 AbrDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 Gen
Don Giovanni (Mozart) 25 Gen-10 Mar
Imeneo (Handel) 24-25 Mar
Così fan tutte (Mozart) 6-7 Abr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 Abr
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22 Set-21 AbrDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 Set-6 JunDir: Przemysław Fiugajski; Dir Esc: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 Oct-1 JunDir: Marta Kluczyńska; Dir Esc: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 Oct-16 MarDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Rocc
Carmen (Bizet) 18 Oct-4 MaiDir: Tomasz Szreder / Franck Chastrusse; Dir Esc: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 Oct-3 JunDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 Nov-17 MarDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 Nov-3 MaiDir: Adam Banaszak; Dir Esc: Barbara Wiśniewska
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Nov-28 AbrDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Georg Rootering
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 DesDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Des-8 JunDir: Jarosław Thiel; Dir Esc: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 Des-22 FebDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 GenDir: Piotr Borkowski; Dir Esc: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 GenDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Helena Kaut-Howson
Oberto (Verdi) 2-23 FebDir: Paweł Przytocki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 FebDir: Paweł Przytocki; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-24 FebDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Adam Frontczak
Il trovatore (Verdi) 9 Mar-5 MaiDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 23 Mar-28 AbrDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 12-14 AbrDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Mariusz Treliński
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18-20 MaiDir: Wojciech Rodek; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 25-27 Mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-17 JunDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 13-17 JunDir: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Das Liebesverbot (Wagner) 1-3 JulDir: Matthias Fletzberger