2017/18 > Rússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Rússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Finlàndia
Estònia
Letònia
Bielorússia

Rússia
 
Estats Units d'Amèrica
Ucrania
Geòrgia
Azerbaijan
Kazakhstan Japó

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 Ago
La traviata (concert) (Verdi) 19 Oct-5 NovDir: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov
Otello (Verdi) 8 Des
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 Set
Silva (Kálmán,E) 29 Set-17 Des
Aida (Verdi) 7 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Oct-16 Nov
Carmen (Bizet) 15 Oct
Countess Maritza (Kálmán,E) 19-23 Oct
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Oct
La traviata (Verdi) 29 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Nov
Il trovatore (Verdi) 12 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18-19 Nov
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-15 Des
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Set-12 Des
Carmen (Bizet) 21 Set-2 Gen
Rusalka (Dvořák,A) 23 Set-4 GenDir: Oliver von Dohnányi; Dir Esc: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 Set-29 Des
La bohème (Puccini) 29 Set-7 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 3 Oct
Satyagraha (Glass) 6 Oct-16 Nov
Die Passagierin (Weinberg) 10 Oct-14 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Oct-6 Des
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Oct-28 Des
Prince Igor (Borodin) 21 Oct-8 Des
Le comte Ory (Rossini) 24 Oct-5 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Oct-23 NovDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Dieter Kaegi
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Oct
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 Nov
Turandot (Puccini) 17 Nov
Aida (Verdi) 23 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Des
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 Set
Rigoletto (Verdi) 25 Set
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 Oct
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Oct-20 Des
La bohème (Puccini) 6 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Nov
Jalil (Zhiganov) 15 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 6 Des
Turandot (Puccini) 10 Des
La traviata (Verdi) 15 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 Des
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 Set
La Fille du régiment (Donizetti) 22 Set-2 Des
Tosca (Puccini) 23 Set
Medea (Cherubini) 29 Set
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Oct
Viva la Mamma (Donizetti) 19 Oct
Prince Igor (Borodin) 20 Oct-20 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 22 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 Oct
La traviata (Verdi) 9 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Des
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 Des-4 Gen
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Set-26 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Set-4 FebDir: William Lacey; Dir Esc: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 Set-14 GenDir: Michał Klauza; Dir Esc: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 SetDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5-8 OctDir: Michał Klauza; Dir Esc: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 OctDir: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18-26 OctDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 Oct-28 GenDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 Nov-21 GenDir: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; Dir Esc: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8-11 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15-19 NovDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 NovDir: Alexei Bogorad; Dir Esc: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28-29 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 DesDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5-6 DesDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13-15 DesDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexander Titel
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 Des-7 GenDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 Des-4 GenDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15-18 GenDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Rimas Tuminas
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15-18 FebDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 FebDir: William Lacey; Dir Esc: David Alden
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Set-5 Des
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Set-21 Des
Leonora (Beethoven) 27 Set
La Voix humaine (Poulenc) 28 Set
Don Giovanni (Mozart) 4 Oct-1 Des
The Nose (Shostakovich) 11 Oct
Il turco in Italia (Rossini) 13 Oct-17 Des
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18-19 Oct
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 Oct-2 Des
Pimpinone (Telemann) 20 Oct-2 Des
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 Oct-1 Nov
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Nov
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26-31 Des
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Set-6 Oct
Edible Fairytales (Bronner) 8 Oct-12 NovDir: Alevtina Ioffe; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 Oct
The Nightingale (Stravinsky) 14+ OctDir: Alevtina Ioffe; Dir Esc: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19-21 Set
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-14 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 NovDir Esc: Alexander Petrov
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 Ago-18 MarDir: Oliver Díaz; Dir Esc: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 Set
Turandot (Puccini) 14-24 Set
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 21 Set-7 MarDir: Viktoria Unghuryanu
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 30 Set-1 Oct
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 5-8 Oct
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 Oct
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 Oct-5 Nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1-2 Nov
Rasputin (Reise) 11-12 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24-26 Nov
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-14 DesDir: Vladimir Fedoseyev; Dir Esc: Dmitry Bertman
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 17 Des-28 GenDir: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26 Des-14 GenDir: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 GenDir: Evgeny Brazhnik
La serva padrona (Pergolesi) 1 Feb-24 MarDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1 Feb-24 MarDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Ilya Ilyin
The Human Voice (Poulenc) 2 Feb-25 MarDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 FebDir: Valery Kiryanov
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 17-18 FebDir: Viktoria Unghuryanu
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 FebDir: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 MarDir: Konstantin Khvatynez; Dir Esc: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 MarDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-31 MarDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Dmitry Bertman
Chaadsky (Manotskov) 20-22 Abr
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 Ago-1 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Ago-12 Des
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 Ago-19 Des
Il trovatore (Verdi) 24 Ago-28 Gen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Ago-2 Des
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 Set-2 Des
Rigoletto (Verdi) 4 Set-23 Gen
Die Passagierin (Weinberg) 11 Set-30 Oct
Faust (Gounod) 18 Set-6 Des
La traviata (Verdi) 21 Set-8 Des
La bohème (Puccini) 25 Set-8 Nov
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 Oct-24 Des
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Oct-31 Gen
Norma (Bellini) 20-21 Oct
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 Oct
Lohengrin (Wagner) 11 Nov
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Nov-23 Des
La Cenerentola (Rossini) 19 Nov-27 Gen
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov
Nabucco (Verdi) 29 Nov-3 Feb
Salome (Strauss) 9 Des
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Des
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18-20 Gen
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Set-17 MarDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 Set-27 GenDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Set-16 MarDir: Felix Korobov / Maria Maximchuk; Dir Esc: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 Oct-3 MarDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 Oct-7 MarDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Oct-11 MarDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Oct-21 DesDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 Oct-8 FebDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 Oct-10 FebDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Oct-26 MarDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 Oct-3 FebDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 Oct-14 MarDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 Oct-4 GenDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 Nov-10 MarDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 Nov-25 GenDir: Felix Korobov; Dir Esc: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11-12 NovDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 Nov-19 MarDir: Maria Maximchuk; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 Nov-19 MarDir: Maria Maximchuk; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 Nov-22 MarDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 Des-9 FebDir: Felix Korobov / Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 Des-25 MarDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 GenDir: Felix Korobov; Dir Esc: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 GenDir: Felix Korobov; Dir Esc: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 Feb-2 MarDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-23 MaiDir: Philipp Chizhevskiy; Dir Esc: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 JunDir: Felix Korobov; Dir Esc: Kama Ginkas
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 Set-3 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Set-18 Nov
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Oct-25 Nov
My Fair Lady (Loewe) 15 Oct-11 Nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Oct
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 Oct-23 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Set-24 DesDir: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 Set-12 DesDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 Set-5 NovDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Set-1 DesDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 Oct-10 DesDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Oct-14 DesDir: Valentin Uryupin; Dir Esc: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 Oct-24 NovDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Oct-28 NovDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 Oct-7 DesDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 Oct-26 NovDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 DesDir: Dmitry Korchak
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Set-28 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Set
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 Set
Cléopâtre (Massenet) 27 Set
La traviata (Verdi) 14-15 Oct
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 Oct
Prince Igor (Borodin) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 Des
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Set-4 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Oct-29 Des
Carmen (Bizet) 8 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Oct-22 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Oct
Silva (Kalman,E) 1 Nov
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Nov
La traviata (Verdi) 17 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Des
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Set-3 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Oct
Faust (Gounod) 15 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 Oct
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 Oct
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 Oct
Prince Igor (Borodin) 4 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov
Carmen (Bizet) 9 Des
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Des
Madama Butterfly (Puccini) 17 Des
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 Set-12 Des
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Set
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-21 Nov
Tosca (Puccini) 24 Set
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 Set
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Oct
Silvia (Kálmán,E) 3 Oct-27 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Oct-26 Des
La traviata (Verdi) 8 Oct
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 Oct
The Telephone (Menotti) 13 Oct-1 Des
La serva padrona (Pergolesi) 13 Oct-1 Des
Rigoletto (Verdi) 8 Nov
Prince Igor (Borodin) 12 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Des
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Des
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 Oct-10 Des
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Oct-7 Des
Un ballo in maschera (Verdi) 7 Oct
La traviata (Verdi) 10 Oct
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 Oct
Don Giovanni (Mozart) 17 Oct
Prince Igor (Borodin) 19 Oct
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Oct-21 Des
Oresteia (Taneyev) 24 Oct-12 Des
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Oct
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 Nov-4 Gen
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 15 Des
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Des
Silva (Kálmán,E) 8 Gen
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 SetDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 Set-6 DesDir: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Set-12 NovDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Set-6 OctDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Set-9 DesDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 Set-25 NovDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 Oct-29 DesDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 Oct-10 DesDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 OctDir: Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 14 OctDir: Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 OctDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 Oct-30 DesDir: Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct-17 NovDir: Robert Luter / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Oct-3 DesDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 NovDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 NovDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 NovDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 NovDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 DesDir: Robert Luter / Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 DesDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 DesDir: Robert Luter / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 28 DesDir: Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 13 SetDir: Christian Knapp; Dir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 Set-12 MaiDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 SetDir: Vasiliy Valitov; Dir Esc: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 Set-23 FebDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 SetDir: Christian Knapp; Dir Esc: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3-10 OctDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 OctDir: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 OctDir: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 Oct-19 MaiDir: Christian Knapp; Dir Esc: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 Oct-13 MaiDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Irkin Gabitov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 Oct-6 MarDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 OctDir: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 Oct-1 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Die Walküre (Wagner) 20 Oct-2 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 Oct-3 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 Oct-20 MaiDir: Pavel Petrenko; Dir Esc: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 Oct-3 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 Oct-10 FebDir: Christian Knapp; Dir Esc: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 OctDir: Christian Knapp; Dir Esc: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 Oct-2 FebDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 Oct-20 AbrDir: Christian Knapp; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 OctDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 NovDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 NovDir: Christian Knapp
La forza del destino (Verdi) 4 Nov-16 MarDir: Christian Knapp; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-11 AbrDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alain Maratrat
Aida (Verdi) 12 NovDir: Christian Knapp; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 Nov-26 AbrDir: Christian Knapp; Dir Esc: Yannis Kokkos
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 Nov-11 AbrDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 NovDir: Zaurbek Gugkaev
Il trovatore (Verdi) 19 NovDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 NovDir: Alexander Anisimov
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 NovDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Michael Sturminger
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 NovDir: Michael Güttler; Dir Esc: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 Nov-4 MaiDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Claudia Solti
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2-30 DesDir Esc: Alexei Stepanyuk
A Life for the Tsar (Glinka) 5 DesDir Esc: Dmitri Tcherniakov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6-7 DesDir Esc: Alexei Stepanyuk
Attila (Verdi) 8 Des-3 MaiDir Esc: Arturo Gama
Fedora (concert) (Giordano) 8 Des
Le Rossignol (Stravinsky) 9 Des-20 MaiDir Esc: Alexander Petrov
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 DesDir Esc: Yuri Alexandrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 Des-7 GenDir Esc: Alexei Stepanyuk
Pagliacci (Leoncavallo) 11 DesDir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Des-14 MarDir Esc: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 Des
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 Des
The Gambler (Prokofiev) 20 DesDir Esc: Temur Chkheidze
Macbeth (Verdi) 9 Gen-8 MaiDir Esc: David McVicar
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 Gen
The Nose (Shostakovich) 10 Gen-21 FebDir Esc: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 GenDir Esc: Viktor Vysotsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 GenDir Esc: Alexander Maskalin
The Lefthander (Shchedrin) 30 Gen-5 AbrDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Faust (Gounod) 31 Gen-27 MarDir Esc: Isabella Bywater
La favorita (concert) (Donizetti) 1 Feb
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 11 FebDir Esc: Alexander Petrov
Così fan tutte (Mozart) 14 FebDir Esc: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 FebDir Esc: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 Feb
Requiem (Verdi) 22 FebDir Esc: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 FebDir Esc: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 Feb
La bohème (Puccini) 2 MarDir Esc: Ian Judge
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 Mar
La scala di seta (Rossini) 2 Mar
Der Idiot (Weinberg) 9 Mar-17 AbrDir Esc: Alexei Stepanyuk
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 MarDir Esc: Yuri Alexandrov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 17 MarDir Esc: Lotfi Mansouri
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 MarDir Esc: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20-21 MarDir Esc: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 MarDir Esc: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 Mar
Turandot (Puccini) 23 MarDir Esc: Charles Roubaud
Not Love Alone (Shchedrin) 23 MarDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Kuzin
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 Abr
Khovanshchina (Musorgsky) 4 AbrDir Esc: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 10 AbrDir Esc: Dmitri Tcherniakov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 12 AbrDir Esc: Anna Matison
Un ballo in maschera (Verdi) 13 AbrDir Esc: Andrei Konchalovsky
Dead Souls (Shchedrin) 14 AbrDir Esc: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 AbrDir Esc: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 Abr
Les troyens (Berlioz) 15 MaiDir Esc: Yannis Kokkos
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 MaiDir Esc: Alain Maratrat
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 MaiDir Esc: Alexei Stepanyuk
White Nights (Butsko) 8 JunDir Esc: Alexei Stepanyuk
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Set-11 MarDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Set-20 AbrDir: Roland Böer
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct-5 DesDir: Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 Oct-24 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Oct-27 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Oct-27 Abr
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Oct-8 AbrDir: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Oct
Manon Lescaut (Puccini) 27 Oct-31 Mar
La Cenerentola (Rossini) 29 Oct-23 Des
La traviata (Verdi) 29 Oct-6 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 Oct-17 Feb
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Nov-17 Abr
La bohème (Puccini) 26 Nov-14 AbrDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Des-11 Abr
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Mar
The Giant (Prokofiev) 21 Abr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 Set
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 Oct
Carmen (Bizet) 15 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Oct
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Oct
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 Oct
Rigoletto (Verdi) 2 Nov
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 Nov
Silva (Kalman,E) 11 Nov
Prince Igor (Borodin) 16 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 Set-17 NovDir: Leonid Korchmar; Dir Esc: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 Set
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct
Tosca (Puccini) 13 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 15 Nov
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Set-19 Nov
Don Giovanni (Mozart) 27 Set-29 Nov
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Set-24 Nov
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Oct-30 Nov
Il trovatore (Verdi) 12 Oct
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Oct
Silvia (Kálmán,E) 20 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-20 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 Oct
Un ballo in maschera (Verdi) 17 Nov
Turandot (Puccini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 25 Nov
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 Set
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Oct
Carmen (Bizet) 28 Oct-20 Gen
La traviata (Verdi) 9 Nov
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 Nov
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 Des-25 Gen
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Gen-25 Feb