2017/18 > Suècia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Suècia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Noruega

Suècia
 
Finlàndia
Dinamarca Alemanya Polònia

Göteborg, GöteborgsOperan  / 

De sju dödssynderna (Weill) 21 Oct-5 DesDir: Antony Hermus / Alexander Hanson; Dir Esc: David Radok
Gianni Schicchi (Puccini) 21 Oct-5 DesDir: Antony Hermus / Alexander Hanson; Dir Esc: David Radok
Norma (Bellini) 2 Des-4 FebDir: Giancarlo Andretta; Dir Esc: Stéphane Braunschweig
La serva padrona (Pergolesi) 25 Gen-4 FebDir: Joakim Kallhed; Dir Esc: Mattias Ermedahl
The Telephone (Menotti) 25 Gen-4 FebDir: Joakim Kallhed; Dir Esc: Mia Ringblom Hjertner
Ariadne på Naxos (Strauss) 3 Feb-4 MarDir: Patrik Ringborg; Dir Esc: Rodula Gaitanou
Barberaren i Sevilla (Rossini) 24 Mar-8 MaiDir: Henrik Schaefer; Dir Esc: David Radok
Boris Godunov (Musorgsky) 21 Abr-13 MaiDir: Leo Hussain; Dir Esc: Peter Konwitschny
Monstret i labyrinten (Dove) 30 Mai-6 JunDir: Martin Nagashima Toft; Dir Esc: Mattias Ermedahl
Karlstad, Wermland Opera  / 
The Greek Passion (Martinů) 14 Set-28 OctDir: Johannes Gustavsson / Fredrik Burstedt; Dir Esc: Mira Bartov
Malmo, Malmö Opera  / 
Fiddler on the Roof (Bock) 2 Set-31 GenDir: Stefan Solyom / Magnus Fryklund; Dir Esc: Orpha Phelan
Madama Butterfly (Puccini) 9 SetDir Esc: Asa Melldahl
Lakmé (Delibes) 7 Oct-12 NovDir: Philippe Auguin / Magnus Fryklund; Dir Esc: Nicola Raab
Hansel and Gretel (Humperdinck) 9 Des-21 GenDir: Ville Matvejeff / Magnus Fryklund; Dir Esc: Linus Fellbom
Rigoletto (Verdi) 24 Mar-1 JunDir: Karen Kamensek / Magnus Fryklund; Dir Esc: Kasper Holten
Parken (Gefors) 5 Mai-2 JunDir: Patrik Ringborg; Dir Esc: Vera Nemirova
Stockholm, Folkoperan  / 
Turandot (Puccini) 18 Set-17 NovDir: Marit Strindlund / Alice Farnham; Dir Esc: Mellika Melouani Melani
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 14 Feb-14 Abr
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 14 Feb-14 Abr
Satyagraha (Glass) 18-29 MaiDir: Alice Farnham; Dir Esc: Tilde Björfors
Stockholm, Kungliga Operan / Royal Swedish Opera  / 
Trollflöjten (Mozart) 26 Ago-16 SetDir: Eva Ollikainen; Dir Esc: Ole Anders Tandberg
Manon Lescaut (Puccini) 20 Set-21 OctDir: Marc Soustrot; Dir Esc: Knut Hendriksen
Jenůfa (Janáček) 29 Set-30 OctDir: Jonathan Darlington; Dir Esc: Annilese Miskimmon
Dracula (Borisova-Ollas) 28 Oct-7 DesDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 4 Nov-9 MaiDir: Joakim Unander / Fredrik Burstedt; Dir Esc: Ole Anders Tandberg
Askungen (Rossini) 29 Nov-3 FebDir: Jean-Christophe Spinosi / Fredrik Burstedt; Dir Esc: Lindy Hume
Elektra (Strauss) 10 Gen-4 FebDir: Simone Young; Dir Esc: Staffan Valdemar Holm
Tosca (Puccini) 20 Gen-8 MaiDir: Daniele Callegari / Alexander Joel; Dir Esc: Knut Hendriksen
Aida (Verdi) 26 Feb-11 AbrDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Michael Cavanagh
Fedora (Giordano) 10 Mar-23 AbrDir: Eugene Tzigane; Dir Esc: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Abr-2 JunDir: Evan Rogister; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Der Rosenkavalier (Strauss) 26 Mai-10 JunDir: Alan Gilbert; Dir Esc: Christof Loy
Umeå, NorrlandsOperan  / 
Faust (Gounod) 5-29 OctDir: Eric Solén; Dir Esc: Eva-Maria Melbye
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-25 MarDir: Olof Boman; Dir Esc: Asa Kalmér
La traviata (Verdi) 6 Oct-1 NovDir: Elim Chan; Dir Esc: Linus Fellbom