2017/18 > Eslovàquia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Eslovàquia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
República Txeca Polònia

Eslovàquia
 
Ucrania
Àustria Hongria Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11 Set-12 MaiDir: Ján Procházka; Dir Esc: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13 Set-17 MaiDir: Marián Vach; Dir Esc: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 Set-15 MaiDir: Marián Vach; Dir Esc: Marcello Lippi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 Set-15 MaiDir: Marián Vach; Dir Esc: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 SetDir: Ján Procházka; Dir Esc: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 Oct-29 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 Oct-2 GenDir: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; Dir Esc: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 OctDir: Igor Bulla; Dir Esc: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 OctDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Tomáš Pilař
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 Oct-20 GenDir: Ján Procházka; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Des-19 MaiDir: Marián Vach; Dir Esc: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 12 Des-22 MaiDir: Ján Procházka; Dir Esc: Dana Dinková
Tosca (Puccini) 14 Des-14 JunDir: Valter Borin; Dir Esc: Martin Huba
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Des-5 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dagmar Hlúbková
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Des-1 MarDir: Igor Bulla; Dir Esc: Anna Osipenko
Rusalka (Dvořák,A) 18 GenDir: Marián Vach; Dir Esc: Jana Pletichová Andělová
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Gen-28 MarDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dominik Beneš
Puss in Boots (Montsalvatge) 27 Gen-28 MaiDir: Jan Procházka; Dir Esc: Dana Dink
La Gioconda (Ponchielli) 27 Abr-24 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dominik Beneš
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 Set-6 MaiDir: Vinicius Kattah / Marián Lejava; Dir Esc: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 Set-25 FebDir: Martin Leginus; Dir Esc: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Oct-19 JunDir: Peter Valentovic / Maroš Potokár; Dir Esc: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 Oct-19 AbrDir: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; Dir Esc: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 Oct-2 MarDir: Rastislav Stur / Martin Leginus; Dir Esc: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 Oct-2 MaiDir: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; Dir Esc: Jozef Bednárik
Suor Angelica (Puccini) 13 Oct-10 JunDir: Rastislav Stur / Martin Leginus; Dir Esc: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Oct-10 JunDir: Rastislav Stur / Martin Leginus; Dir Esc: Roman Polák
Il tabarro (Puccini) 13 Oct-10 JunDir: Rastislav Stur / Martin Leginus; Dir Esc: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 Oct-30 JunDir: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; Dir Esc: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 Oct-21 FebDir: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; Dir Esc: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 Oct-20 AbrDir: Robert Jindra / Dušan Štefánek; Dir Esc: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 Oct-10 AbrDir: Dušan Štefánek / Branko Ladič; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 Oct-29 MarDir: Peter Valentovic / Rastislav Stur; Dir Esc: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 Oct-29 MarDir: Peter Valentovic / Rastislav Stur; Dir Esc: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 Oct-12 AbrDir: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; Dir Esc: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 Nov-10 MaiDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Nov-28 AbrDir: Martin Leginus / Dušan Štefánek; Dir Esc: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Des-10 FebDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 Gen-18 FebDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 Gen-8 JunDir: Rastislav Stur / Ondrej Olos; Dir Esc: Daniel Kramer
Bohéma (Puccini) 1 Feb-4 AbrDir: Peter Valentovic; Dir Esc: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Feb-17 JunDir: Martin Leginus / Dušan Štefánek; Dir Esc: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 Mar-20 JunDir Esc: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 Jun
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 Set-18 AbrDir: Igor Dohovič; Dir Esc: Imre Halasi
Nabucco (Verdi) 22 Set-30 AbrDir: Igor Dohovič / Jakub Žídek; Dir Esc: Václav Věžník
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 Set-15 JunDir: Igor Dohovič / Jan Novobilský; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Alcina (Handel) 30 SetDir Esc: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 4 Oct-30 GenDir: Igor Dohovič / Maroš Potokár; Dir Esc: Peter Gábor
Falstaff (Verdi) 27 Oct-24 JunDir: Martin Leginus / Maroš Potokár; Dir Esc: Jiří Menzel
Il trovatore (Verdi) 5 Nov-20 JunDir: Jan Novobilský / Peter Valentovic; Dir Esc: Zuzana Gilhuus
Grófka Marica (Kálmán,E) 9 Nov-10 MaiDir: Igor Dohovič / Jan Novobilský; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Die Feen (Wagner) 15 Nov-2 JunDir: Robert Jindra / Jan Novobilský; Dir Esc: Lubor Cukr
Carmen (adaptation) (Bizet) 20 Nov-2 DesDir: Igor Dohovič
La traviata (Verdi) 28 Nov-27 GenDir: Igor Dohovič; Dir Esc: Božena Hanáková
La bohème (Puccini) 20 Des-7 AbrDir: Maroš Potokár / Jan Novobilský; Dir Esc: Michael Tarant
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Feb-26 JunDir: Maroš Potokár / Jan Novobilský; Dir Esc: Imre Halasi
Popoluška (Rossini) 9 Mar-4 JunDir: Igor Dohovič; Dir Esc: Pavel Uher
Carmen (Bizet) 4 MaiDir: Igor Dohovič / Jan Novobilský; Dir Esc: Blažena Hončarivová
Don Giovanni (Mozart) 25 Mai-29 JunDir Esc: Juraj Nvota