2017/18 > Estats Units d'Amèrica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Estats Units d'Amèrica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  

Albuquerque, Opera Southwest  / 

William Tell (Rossini) 22-29 OctDir: Anthony Barrese; Dir Esc: Nathaniel Merchant
Norma (Bellini) 8-15 AbrDir: Anthony Barrese; Dir Esc: E Loren Meeker
Tosca (Puccini) 28 Oct-4 NovDir: Anthony Barrese; Dir Esc: Marco Nisticò
María de Buenos Aires (Piazzolla) 12-22 Feb
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8-9 Mar
Lohengrin (Wagner) 31 Mar-7 AbrDir: Anthony Barrese; Dir Esc: E Loren Meeker
Amarillo, Amarillo Opera  / 
La traviata (Verdi) 6-7 Oct
Man of La Mancha (Leigh) 5-7 Abr
Anchorage, Anchorage Opera  / 
Don Pasquale (Donizetti) 3-5 NovDir: Craig Kier; Dir Esc: David Lefkowich
As One (Kaminsky) 9-11 FebDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Andreas Mitisek
Candide (Bernstein) 7-8 AbrDir: Randall Craig Fleisher; Dir Esc: Teresa K Pond
HMS Pinafore (Sullivan,A) 2-4 NovDir: Charles Prince; Dir Esc: Allison Grant
An American Dream (Perla) 8-10 FebDir Esc: Cara Consilvio
La bohème (Puccini) 12-14 AbrDir: Brian DeMaris; Dir Esc: Laura Alley
Annapolis, Annapolis Opera  / 
Little Women (Adamo) 3-5 NovDir: Ronald J Gretz; Dir Esc: Braxton Peters
La traviata (Verdi) 16-18 MarDir: Ronald J Gretz; Dir Esc: Braxton Peters
Atlanta, Atlanta Opera  / 
The Seven Deadly Sins (Weill) 28 Set-6 OctDir: Rolando Salazar; Dir Esc: Brian Clowdus
The Flying Dutchman (Wagner) 4-12 NovDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Tomer Zvulun
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 24 Feb-4 MarDir: Christopher Allen; Dir Esc: E Loren Meeker
Out of Darkness (Heggie) 5-15 AbrDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Tomer Zvulun
Carmen (Bizet) 28 Abr-6 MaiDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Brenna Corner
Sweeney Todd (Sondheim) 9-17 JunDir: Timothy Myers; Dir Esc: Tomer Zvulun
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 27-30 SetDir: Clinton Smith; Dir Esc: Omer Ben Seadia
West Side Story (Bernstein) 3-11 NovDir Esc: Francesca Zambello
Dead Man Walking (Heggie) 2-10 FebDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Tomer Zvulun
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2-10 MarDir: Stephen Lord; Dir Esc: Tomer Zvulun
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28-31 MarDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Tomer Zvulun
La traviata (Verdi) 27 Abr-5 MaiDir: Arthur Fagen
Austin, Austin Opera  / 
Carmen (Bizet) 11-19 NovDir: Richard Buckley; Dir Esc: Michael Cavanaugh
Ariadne auf Naxos (Strauss) 27 Gen-4 FebDir: Richard Buckley; Dir Esc: Jennifer Williams
La traviata (Verdi) 28 Abr-6 MaiDir: Richard Buckley; Dir Esc: David Lefkowich
Otello (Verdi) 10-18 NovDir: Richard Buckley; Dir Esc: Doug Scholz-Carlson
Silent Night (Puts) 26 Gen-3 FebDir: Richard Buckley; Dir Esc: Tomer Zvulun
Soldier Songs (Little) 5-6 AbrDir: Todd Reynolds; Dir Esc: Ashley Tata
La bohème (Puccini) 27 Abr-5 MaiDir: Richard Buckley; Dir Esc: Alison Moritz
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
La bohème (Puccini) 15 OctDir: Vlad Iftinca; Dir Esc: JJ Hudson
Glory Denied (Cipullo) 10-19 NovDir: Joshua Horsch; Dir Esc: Cara Consilvio
The Tragedy of Carmen (Bizet) 27-30 MaiDir Esc: James Kenon Mitchell
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
The Tragedy of Carmen (Bizet) 19-21 GenDir: Tyson Deaton; Dir Esc: Candace Evans
Roméo et Juliette (Gounod) 23-25 MarDir: Steven White; Dir Esc: Dona D Vaughn
Glory Denied (Cipullo) 25-27 Gen
Tosca (Puccini) 15-17 Mar
Bloomington, Indiana University Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 15-23 SetDir: Arthur Fagen; Dir Esc: David Lefkowich
L'étoile (Chabrier) 13-21 OctDir Esc: Alain Gauthier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-10 FebDir: Arthur Fagen; Dir Esc: James Marvel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Feb-3 MarDir Esc: Jose Maria Condemi
West Side Story (Bernstein) 6-14 AbrDir Esc: Michael Shell
The (R)evolution of Steve Jobs (Bates) 14-22 Set
Dialogues of the Carmelites (Poulenc) 12-20 Oct
Hansel and Gretel (Humperdinck) 2-4 Nov
Giulio Cesare (Handel) 1-9 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Feb-2 Mar
Mass (Bernstein) 5-13 Abr
Boise, Opera Idaho  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-8 OctDir: Andy Anderson; Dir Esc: Andrew Nienaber
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 1-3 DesDir: Deanna Tham; Dir Esc: Mark Junkert
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 FebDir: Dean Williamson; Dir Esc: Helena Binder
A Streetcar named Desire (Previn) 6-8 AbrDir: Alasdair Neale; Dir Esc: Walker Lewis
West Side Story (concert) (Bernstein) 15-16 Set
Don Giovanni (Mozart) 26-28 Oct
Aida (Verdi) 22-24 Feb
The Mikado (Sullivan,A) 6-7 Abr
As One (Kaminsky) 9-11 Mai
Boston, Boston Lyric Opera  / 
Tosca (Puccini) 13-22 OctDir: David Stern; Dir Esc: Crystal Manich
The Nefarious, Immoral but Highly Profitable Enterprise of Mr Burke and Mr Hare (Grant) 8-12 NovDir: David Angus; Dir Esc: David Schweizer
The Threepenny Opera (Weill) 16-25 AbrDir: David Angus; Dir Esc: James Darrah
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-20 MaiDir: David Angus; Dir Esc: David Schweizer
The Barber of Seville (Rossini) 12+ OctDir: David Angus; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Schoenberg in Hollywood (Machover) 14+ NovDir: David Angus; Dir Esc: Braham Murray
The Rape of Lucretia (Britten) 11+ MarDir: David Angus
The Handmaid's Tale (Ruders) 3+ MaiDir: David Angus; Dir Esc: Anne Bogart
Boston, Handel and Haydn Society  / 
The Messiah (concert) (Handel) 1-3 DesDir: Harry Christophers
Hercules (concert) (Handel) 4-6 MaiDir: Harry Christophers
The Messiah (concert) (Handel) 30 Nov-2 DesDir: Bernard Labadie
Dido and Aeneas (Purcell) 29-31 MarDir: Harry Christophers; Dir Esc: Aidan Lang
Requiem (concert) (Mozart) 3-5 MaiDir: Harry Christophers
Cedar Rapids, Cedar Rapids Opera Theatre  / 
Turandot (Puccini) 19-21 GenDir: Daniel Kleinknecht; Dir Esc: William Ferrara
Charlotte, Opera Carolina  / 
Cyrano (DiChiera) 4-9 NovDir: Steven Mercurio; Dir Esc: Bernard Uzan
Rigoletto (Verdi) 11-17 FebDir: Sara Jobin; Dir Esc: Jordan Lee Braun
The Marriage of Figaro (Mozart) 15-21 AbrDir: Robert Moody; Dir Esc: Garnett Bruce
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 10-18 Nov
Carmen (Bizet) 19-24 Gen
Fallujah (Stokes) 5-6 Abr
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-11 Mai
Chicago, Chicago Opera Theater  / 
The Consul (Menotti) 4-12 NovDir: Kristof Van Grysperre; Dir Esc: Andreas Mitisek
Pigmalione (Donizetti) 14-22 AbrDir: Francesco Milioto; Dir Esc: Amy Hutchison
Rita (Donizetti) 14-22 AbrDir: Franceso Milioto; Dir Esc: Amy Hutchison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-18 NovDir: Lidiya Yankovskaya; Dir Esc: Paul Curran
The Scarlet Ibis (Weisman) 16-24 FebDir: David Hanlon; Dir Esc: Elizabeth Margolius
Moby-Dick (Heggie) 25-28 AbrDir: Lidiya Yankovskaya; Dir Esc: Kristine McIntyre
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
Orphée et Eurydice (Gluck) 23 Set-15 OctDir: Harry Bicket; Dir Esc: John Neumeier
Rigoletto (Verdi) 7 Oct-3 NovDir: Marco Armiliato; Dir Esc: E Loren Meeker
Die Walküre (Wagner) 1-30 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: David Pountney
The Pearl Fishers (Bizet) 19 Nov-10 DesDir: Andrew Davis; Dir Esc: Andrew Sinclair
Turandot (Puccini) 5 Des-27 GenDir: Andrew Davis; Dir Esc: Rob Kearley
I puritani (Bellini) 4-28 FebDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: Eric Einhorn
Così fan tutte (Mozart) 17 Feb-16 MarDir: James Gaffigan; Dir Esc: John Cox, Bruno Ravella
Faust (Gounod) 3-21 MarDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: John Frame, Kevin Newbury
Fellow Travelers (Spears) 17-25 MarDir: Daniela Candillari; Dir Esc: Kevin Newbury
La bohème (Puccini) 6 Oct-25 GenDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Richard Jones
Idomeneo (Mozart) 13 Oct-2 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle(original), David Kneuss(revival)
Siegfried (Wagner) 3-16 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: David Pountney
Il trovatore (Verdi) 17 Nov-9 DesDir: Marco Armiliato; Dir Esc: David McVicar(original), Roy Rallo(revival)
Cendrillon (Massenet) 1 Des-20 GenDir: Andrew Davis / Francesco Milioto; Dir Esc: Laurent Pelly
Elektra (Strauss) 2-22 FebDir: Donald Runnicles; Dir Esc: David McVicar(original), Nicolas Sandys(revival)
La traviata (Verdi) 16 Feb-22 MarDir: Michael Christie; Dir Esc: Arin Arbus
Ariodante (Handel) 2-17 MarDir: Harry Bicket; Dir Esc: Richard Jones
An American Dream (Perla) 15-17 Mar
West Side Story (Bernstein) 3 Mai-2 JunDir Esc: Francesca Zambello
Columbus, Opera Columbus  / 
The Turn of the Screw (Britten) 27 Set-1 OctDir Esc: Stephen Wadsworth
Aida (concert) (Verdi) 2-4 Abr
Orphée et Eurydice (Gluck) 18-22 AbrDir: Jason Hiester; Dir Esc: Joel Ivany
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 SetDir: Cathy Kelly; Dir Esc: Crystal Manich
The Flood (Fujiwara) 8-10 FebDir: Steven Osgood
Dallas, The Dallas Opera  / 
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 20 Oct-5 NovDir: Emmanuel Villaume / Pierre Vallet; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 27 Oct-12 NovDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Stephania Panighini
The Ring of Polykrates (Korngold) 9-17 FebDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Peter Kazaras
Sunken Garden (van der Aa) 9-17 MarDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Michel van der Aa
Don Giovanni (Mozart) 13-29 AbrDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Robert Falls
The Flying Dutchman (Wagner) 12-20 OctDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Christopher Alden
Carmen (Bizet) 19 Oct-4 NovDir: Emmanuel Villaume / Pierre Vallet; Dir Esc: David McVicar
Pépito (Offenbach) 3 Nov-27 Abr
Manon Lescaut (Puccini) 1-9 MarDir: Emmanuel Villaume
La bohème (Puccini) 15-31 MarDir: Giuliano Carella; Dir Esc: Tomer Zvulun
Falstaff (Verdi) 26 Abr-4 MaiDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Lee Blakeley(original), Shawna Lucey(revival)
Dayton, Dayton Opera  / 
Requiem (Verdi) 16-17 SetDir: Neal Gittleman
The Consul (Menotti) 20-22 OctDir: Patrick Reynolds; Dir Esc: Gary Briggle
The Barber of Seville (Rossini) 2-4 MarDir: Clinton Smith; Dir Esc: Kathleen Clawson
Turandot (Puccini) 18-20 MaiDir: Neal Gittleman; Dir Esc: Johnathon Pape
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 15-16 SetDir: Neal Gittleman
Rigoletto (Verdi) 9-11 Nov
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 2-3 Mar
Salome (Strauss) 17-19 MaiDir: Neal Gittleman
Denver, Opera Colorado  / 
La bohème (Puccini) 4-12 NovDir: Ari Pelto; Dir Esc: Matthew Ozawa
Steal a Pencil for Me (Cohen) 25-30 GenDir: Ari Pelto; Dir Esc: Omer Ben Seadia
Falstaff (Verdi) 5-13 MaiDir: Ari Pelto; Dir Esc: David Edwards
La traviata (Verdi) 3-11 NovDir: Ari Pelto; Dir Esc: Emma Griffin
After life (Cipullo) 23 Feb-1 MarDir: Andrew Altenbach; Dir Esc: Omer Ben Seadia
Josephine (Cipullo) 23 Feb-1 MarDir: Andrew Altenbach; Dir Esc: Omer Ben Seadia
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 MaiDir: Ari Pelto; Dir Esc: Matthew Ozawa
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
Rigoletto (Verdi) 14-22 OctDir: Stephen Lord; Dir Esc: Elaine Tyler-Hall
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 NovDir: Stephen Lord; Dir Esc: Michael Patrick Albano
Tosca (Puccini) 7-15 AbrDir: Valerio Galli
Tosca (Puccini) 17 Abr
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13-21 OctDir: Stephen Lord; Dir Esc: Tomer Zvulun
The Barber of Seville (Rossini) 10-18 NovDir: Anne Manson; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Candide (Bernstein) 9 Mar
Hansel and Gretel (Humperdinck) 6-14 AbrDir: Stephen Lord; Dir Esc: Basil Twist
The Grapes of Wrath (Gordon) 11-19 MaiDir: Michael Christie; Dir Esc: James Robinson
Eugene, Eugene Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 30-31 DesDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: David Lefkowich
María de Buenos Aires (Piazzolla) 4-6 Mai
HMS Pinafore (Sullivan,A) 30-31 Des
As One (Kaminsky) 17-19 Mai
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 27-29 Oct
Alcina (Handel) 9-11 FebDir: Clinton Smith; Dir Esc: Patrick Hansen
Soldier Songs (Little) 6-8 Abr
Soldier Songs (Little) 13-15 Abr
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 7-9 Des
Three Decembers (Heggie) 15-17 FebDir Esc: Austin Regan
Così fan tutte (Mozart) 22-24 MarDir Esc: Frederic Heringes
Carmen (Bizet) 12-13 Abr
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Tosca (Puccini) 15 Oct
Norma (Bellini) 28 Oct
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
Rigoletto (Verdi) 13-14 Oct
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-5 Mai
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13-17 OctDir: Derrick Inouye; Dir Esc: Tara Faircloth
As One (Kaminsky) 11-16 GenDir: Robert Wood; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 9-13 FebDir: David Angus; Dir Esc: Brian Deedrick
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20-24 AbrDir: David Charles Abell; Dir Esc: Tomer Zvulun
Romeo and Juliet (Gounod) 12-16 OctDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: Brad Dalton
The Marriage of Figaro (Mozart) 8-12 Feb
La traviata (Verdi) 17-21 Mai
Houston, Opera in the Heights  / 
The Magic Flute (Mozart) 10-19 Nov
Un ballo in maschera (Verdi) 16-24 FebDir Esc: John de los Santos
Candide (Bernstein) 13-21 Abr
La Fille du régiment (Donizetti) 21-29 Set
Così fan tutte (Mozart) 9-17 Nov
María de Buenos Aires (Piazzolla) 15-23 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 26 Abr-4 Mai
Houston, Houston Grand Opera  / 
La traviata (Verdi) 20 Oct-11 NovDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: Arin Arbus
Julius Caesar (Handel) 27 Oct-10 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: James Robinson
The House without a Christmas Tree (Gordon) 30 Nov-14 DesDir: Bradley Moore; Dir Esc: James Robinson
Elektra (Strauss) 19 Gen-2 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: David McVicar(original), Nick Sandys(revival)
The Barber of Seville (Rossini) 26 Gen-10 FebDir: Emily Senturia; Dir Esc: Joan Font
West Side Story (Bernstein) 20 Abr-6 MaiDir: Timothy Myers; Dir Esc: Francesca Zambello
Norma (Bellini) 27 Abr-11 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Kevin Newbury
The Flying Dutchman (Wagner) 19 Oct-2 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Tomer Zvulun, Brenna Corner
La bohème (Puccini) 26 Oct-11 NovDir: James Lowe; Dir Esc: John Caird
Florencia en el Amazonas (Catán) 18 Gen-3 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Francesca Zambello, E Loren Meeker
The Pearl Fishers (Bizet) 25 Gen-8 FebDir: Roderick Cox; Dir Esc: E Loren Meeker
Don Giovanni (Mozart) 20 Abr-5 MaiDir: Cristian Măcelaru; Dir Esc: Kasper Holten, Amy Lane
The Phoenix (O'Regan) 26 Abr-10 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: John Caird
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
La traviata (Verdi) 17-19 Nov
South Pacific (Rodgers) 23-25 Mar
The Magic Flute (Mozart) 8-10 Jun
La bohème (Puccini) 14-16 Set
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16-17 Nov
Camelot (Loewe) 22-24 Mar
Jackson, Mississippi Opera  / 
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 17-19 NovDir Esc: Rob Mulholland
Turandot (Puccini) 28 AbrDir Esc: Octavio Cardenas
Juneau, Juneau Lyric Opera  / 
Into the Woods (Sondheim) 2-10 Feb
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Set-8 OctDir: Ari Pelto; Dir Esc: Tomer Zvulun
Everest (Talbot) 11-19 NovDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Leonard Foglia
As One (Kaminsky) 27-28 GenDir: Robert Wood; Dir Esc: Mary Birnbaum
Rigoletto (Verdi) 3-11 MarDir: David Charles Abell; Dir Esc: David Gately
The Barber of Seville (Rossini) 28 Abr-6 MaiDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: Michael Shell
West Side Story (Bernstein) 22-30 SetDir: David Charles Abell; Dir Esc: Francesca Zambello, Eric Sean Fogel
Madama Butterfly (Puccini) 3-11 NovDir: Ryan McAdams; Dir Esc: Ron Daniels
Così fan tutte (Mozart) 16-24 MarDir: Jane Glover; Dir Esc: James Alexander
The Pearl Fishers (Bizet) 27 Abr-5 MaiDir: Antony Walker; Dir Esc: Andrew Sinclair
Knoxville, Knoxville Opera  / 
Turandot (Puccini) 23-25 FebDir: Brian Salesky; Dir Esc: John Hoomes
Aida (Verdi) 4-6 Mai
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 OctDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
The Impresario (Mozart) 26-28 OctDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-24 FebDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-5 MaiDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
Los Angeles, LA Opera  / 
Carmen (Bizet) 9 Set-1 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Rob Ashford
The Pearl Fishers (Bizet) 7-28 OctDir: Plácido Domingo / Grant Gershon; Dir Esc: Penny Woolcock
Nabucco (Verdi) 14 Oct-19 NovDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
La Belle et la Bête (Glass) 28-31 OctDir: Michael Riesman
Persona (Makan) 9-12 NovDir: Evan Ziporyn; Dir Esc: Jay Scheib
Candide (Bernstein) 27 Gen-18 FebDir: James Conlon; Dir Esc: Francesca Zambello
Orpheus and Eurydice (Gluck) 10-25 MarDir: James Conlon; Dir Esc: John Neumeier
Rigoletto (Verdi) 12 Mai-3 JunDir: Matthew Aucoin; Dir Esc: Mark Lamos
Crossing (concert) (Aucoin) 25-26 MaiDir: Matthew Aucoin
Usher House (Getty) 22-24 JunDir: Sara Jobin; Dir Esc: Brian Staufenbiel
The Canterville Ghost (Getty) 22-24 JunDir: Sara Jobin; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Don Carlo (Verdi) 22 Set-14 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Ian Judge
Soldier Songs (Little) 13 OctDir: Alan Pierson; Dir Esc: Ashley Tata
Satyagraha (Glass) 20 Oct-11 NovDir: Grant Gershon; Dir Esc: Phelim McDermott
Hansel and Gretel (Humperdinck) 17 Nov-15 DesDir: James Conlon; Dir Esc: Doug Fitch
The Loser (Lang,D) 22-23 FebDir Esc: David Lang
La clemenza di Tito (Mozart) 2-24 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
El gato montés (Penella) 4-19 MaiDir: Jordi Bernàcer; Dir Esc: José Carlos Plaza
La traviata (Verdi) 1-22 JunDir: James Conlon; Dir Esc: Marta Domingo
Los Angeles, LA Phil  / 
L'Heure espagnole (concert) (Ravel) 9-11 NovDir: Charles Dutoit
Louisville, Kentucky Opera  / 
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15-17 SetDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Dead Man Walking (Heggie) 27-29 OctDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Ellen Douglas Schlaefer
The Barber of Seville (Rossini) 16-18 FebDir: Robert Tweten; Dir Esc: Matthew Ozawa
The Magic Flute (Mozart) 21-23 SetDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
Enemies, A Love Story (Moore,B) 9-11 NovDir: David Stern; Dir Esc: Mary Birnbaum
Rigoletto (Verdi) 15-17 FebDir: Roberto Kalb; Dir Esc: Kathleen Belcher
Madison, Madison Opera  / 
Carmen (Bizet) 3-5 NovDir: John DeMain; Dir Esc: E Loren Meeker
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 9-11 FebDir: John DeMain; Dir Esc: Alison Mortiz
Florencia en el Amazonas (Catán) 27-29 AbrDir: John DeMain; Dir Esc: Kristine McIntyre
Pagliacci (Leoncavallo) 2-4 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
Cavalleria rusticana (Mascagni) 2-4 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
A Little Night Music (Sondheim) 8-10 FebDir: John DeMain; Dir Esc: Doug Scholz-Carlson
Rusalka (Dvořák,A) 26-28 AbrDir: John DeMain; Dir Esc: Keturah Stickann
Memphis, Opera Memphis  / 
La traviata (Verdi) 13-14 OctDir: Douglas Kinney Frost; Dir Esc: Benjamin Wayne Smith
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 2-3 FebDir: Michael Sakir; Dir Esc: Ned Canty
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 Oct
HMS Pinafore (Sullivan,A) 8-10 Feb
Miami, Florida Grand Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11-18 NovDir: Alexander Polianichko; Dir Esc: Elise Sandell
Salome (Strauss) 27 Gen-3 FebDir: Timothy Myers; Dir Esc: Bernard Uzan
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17-24 MarDir: Anthony Barrese
Florencia en el Amazonas (Catán) 28 Abr-5 MaiDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Jose Maria Condemi
La bohème (Puccini) 3-11 NovDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
The Marriage of Figaro (Mozart) 26 Gen-3 FebDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Elise Sandell
Frida (Rodriguez) 21-24 MarDir: Roberto Kalb; Dir Esc: Jose Maria Condemi(original), Marco Pelle(revival)
Werther (Massenet) 27 Abr-5 MaiDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Bernard Uzan
Milwaukee, Florentine Opera  / 
The Merry Widow (Lehár) 20-22 OctDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: William Florescu
Venus and Adonis (Blow) 26-28 GenDir: Jory Vinikour; Dir Esc: William Florescu
Dido and Aeneas (Purcell) 26-28 GenDir: Jory Vinikour; Dir Esc: William Florescu
The Magic Flute (Mozart) 11-13 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: William Florescu
Prince of Players (Floyd) 12-14 OctDir: William Boggs; Dir Esc: Michael Gieleta
The Coronation of Poppea (Monteverdi) 22-31 MarDir: Jory Vinikour; Dir Esc: William Florescu
Fidelio (Beethoven) 17-19 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: William Florescu
Milwaukee, Skylight Music Theatre  / 
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 16-29 Mar
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Don Pasquale (Donizetti) 7-15 OctDir: Jonathan Brandani; Dir Esc: Chuck Hudson
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 NovDir: Michael Christie; Dir Esc: Stephen Lawless
Dead Man Walking (Heggie) 27 Gen-3 FebDir: Michael Christie; Dir Esc: Joel Ivany
Rigoletto (Verdi) 17-31 MarDir: Michael Christie; Dir Esc: Austin Regan
Thaïs (Massenet) 12-20 MaiDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Andrea Cigni
La rondine (Puccini) 6-14 OctDir: Sergio Alapont
Silent Night (Puts) 10-17 Nov
The Italian Straw Hat (Rota) 26 Gen-3 Feb
The Fix (Puckett) 16-24 Mar
La traviata (Verdi) 4-14 Mai
Mobile, Mobile Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 20-22 OctDir: Curtis Tucker; Dir Esc: Mark Freiman
La bohème (Puccini) 16-18 MarDir: Bernard McDonald; Dir Esc: Scott Skiba
The Barber of Seville (Rossini) 19-21 Oct
The Secret of Susanna (Wolf-Ferrari) 16 Feb
Il tabarro (Puccini) 22-24 Mar
Modesto, Townsend Opera Players  / 
The Barber of Seville (Rossini) 15-17 SetDir: Ryan Murray
Madama Butterfly (Puccini) 27-29 AbrDir: Ryan Murray; Dir Esc: Annalisa Winberg
Nashville, Nashville Opera  / 
Tosca (Puccini) 5-7 OctDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
María de Buenos Aires (Piazzolla) 10-12 NovDir: John Hoomes; Dir Esc: Dean Williamson
Hercules vs. Vampires (Morganelli) 27 GenDir: Kelly Corcoran; Dir Esc: John Hoomes
Susannah (Floyd) 6-8 AbrDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
Traviata (Verdi) 4-6 OctDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
Three Decembers (Heggie) 9-11 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 4-6 AbrDir: William Boggs; Dir Esc: John Hoomes
The Cradle Will Rock (Blitzstein) 10-12 MaiDir: Amy Tate Williams; Dir Esc: John Hoomes
New Orleans, New Orleans Opera  / 
María de Buenos Aires (Piazzolla) 9-10 SetDir: Robert Lyall; Dir Esc: Tomer Zvulun
Pagliacci (Leoncavallo) 6-8 Oct
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-8 Oct
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 10-12 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Alison Moritz
Burlesque Opera of Tabasco (Chadwick,G) 25-28 GenDir: Paul Mauffray
The Medium (Menotti) 1-3 Jun
Turandot (Puccini) 28-30 Set
Pygmalion (Rameau) 8-11 Nov
Abduction from the Seraglio (Mozart) 8-10 Feb
The Blind (Auerbach) 4-7 Abr
Rigoletto (Verdi) 26-28 Abr
New York, Center for Contemporary Opera  / 
To Be Sung (Dusapin) 17-19 MarDir: Neal Goren; Dir Esc: Jorinde Keesmaat
Backwards from Winter (Knehans) 25 MaiDir Esc: Jennifer Williams
New York, Teatro Grattacielo  / 
Il grillo del focolare (concert) (Zandonai) 14 OctDir: Israel Gursky
New York, The Metropolitan Opera  / 
Norma (Bellini) 25 Set-16 DesDir: Carlo Rizzi / Joseph Colaneri; Dir Esc: David McVicar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 Set-28 OctDir: Johannes Debus; Dir Esc: Bartlett Sher
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Set-14 OctDir: James Levine; Dir Esc: Julie Taymor
La bohème (Puccini) 2 Oct-10 MarDir: Alexander Soddy / Marco Armiliato; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Turandot (Puccini) 12 Oct-5 AbrDir: Carlo Rizzi / Marco Armiliato; Dir Esc: Franco Zeffirelli
The Exterminating Angel (Adès) 26 Oct-21 NovDir: Thomas Adès; Dir Esc: Tom Cairns
Madama Butterfly (Puccini) 2 Nov-16 MarDir: Jader Bignamini / Marco Armiliato; Dir Esc: Anthony Minghella, Carolyn Choa
Thaïs (Massenet) 11 Nov-2 DesDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: John Cox
Requiem (Verdi) 24 Nov-2 DesDir: James Levine
The Magic Flute (reduction) (Mozart) 25 Nov-9 DesDir: Evan Rogister; Dir Esc: Julie Taymor
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 Des-19 GenDir: Harry Bicket; Dir Esc: Richard Eyre
The Merry Widow (Lehár) 14 Des-11 GenDir: Ward Stare; Dir Esc: Susan Stroman
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18 Des-6 GenDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Richard Jones
Tosca (Puccini) 31 Des-12 MaiDir: Emmanuel Villaume / Gareth Morrell / Bertrand de Billy; Dir Esc: David McVicar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 Gen-1 FebDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: David McVicar
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Gen-1 FebDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: David McVicar
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Gen-17 FebDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Bartlett Sher
Il trovatore (Verdi) 22 Gen-15 FebDir: Marco Armiliato; Dir Esc: David McVicar
Parsifal (Wagner) 5-27 FebDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: François Girard
Semiramide (Rossini) 19 Feb-17 MarDir: Maurizio Benini / Gareth Morrell; Dir Esc: John Copley
Elektra (Strauss) 1-23 MarDir: Yannick Nézet-Séguin / Paul Nadler; Dir Esc: Patrice Chéreau
Così fan tutte (Mozart) 15 Mar-19 AbrDir: David Robertson; Dir Esc: Phelim McDermott
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Mar-10 MaiDir: Roberto Abbado / Gareth Morrell; Dir Esc: Mary Zimmerman
Luisa Miller (Verdi) 29 Mar-21 AbrDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Cendrillon (Massenet) 12 Abr-11 MaiDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Laurent Pelly
Roméo et Juliette (Gounod) 23 Abr-12 MaiDir: Plácido Domingo; Dir Esc: Bartlett Sher
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 24 Set-28 MarDir: Mark Elder; Dir Esc: Darko Tresnjak
La bohème (Puccini) 25 Set-13 DesDir: James Gaffigan; Dir Esc: Franco Zeffirelli, Knighten Smit
Aida (Verdi) 26 Set-7 MarDir: Nicola Luisotti / Plácido Domingo; Dir Esc: Sonja Frisell(original), Stephen Pickover(revival)
La fanciulla del West (Puccini) 4-27 OctDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco(original), Gregory Keller(revival)
Marnie (Muhly) 19 Oct-10 NovDir: Robert Spano; Dir Esc: Michael Mayer
Tosca (Puccini) 25 Oct-6 AbrDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: David McVicar
Carmen (Bizet) 30 Oct-8 FebDir: Omer Meir Wellber / Louis Langrée; Dir Esc: Richard Eyre
Mefistofele (Boito) 8 Nov-1 DesDir: Carlo Rizzi / Joseph Colaneri; Dir Esc: Robert Carsen(original), Paula Suozzi(revival)
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Nov-8 DesDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Penny Woolcock(original), Stephen Pickover(revival)
Suor Angelica (Puccini) 23 Nov-15 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jack O'Brien(original), Knighten Smit(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Nov-15 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jack O'Brien(original), Knighten Smit(revival)
Il tabarro (Puccini) 23 Nov-15 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jack O'Brien(original), Knighten Smit(revival)
La traviata (Verdi) 4 Des-27 AbrDir: Yannick Nézet-Séguin / Nicola Luisotti; Dir Esc: Michael Mayer
Otello (Verdi) 14 Des-10 GenDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Bartlett Sher(original), Gina Lapinski(revival)
The Magic Flute (reduction) (Mozart) 19 Des-5 GenDir: Harry Bicket; Dir Esc: Julie Taymor
Adriana Lecouvreur (Cilea) 31 Des-26 GenDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: David McVicar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15-31 GenDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Jonathan Miller, Paula Williams
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 24 Gen-14 FebDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Mariusz Treliński
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 Gen-14 FebDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 30 Gen-18 AbrDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Michael Grandage(original), Louisa Muller(revival)
La Fille du régiment (Donizetti) 7 Feb-2 MarDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: Laurent Pelly(original), Christian Rath(revival)
Rigoletto (Verdi) 12 Feb-10 MaiDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Michael Mayer(original), Gregory Keller(revival)
Falstaff (Verdi) 22 Feb-16 MarDir: Richard Farnes; Dir Esc: Robert Carsen(original), Gina Lapinski(revival)
Das Rheingold (Wagner) 9 Mar-6 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
Die Walküre (Wagner) 25 Mar-7 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
La clemenza di Tito (Mozart) 30 Mar-20 AbrDir: Lothar Koenigs; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle(original), Peter McClintock(revival)
Siegfried (Wagner) 13 Abr-9 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
Götterdämmerung (Wagner) 27 Abr-11 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 3-11 MaiDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: John Dexter(original), David Kneuss(revival)
New York, New York City Opera  / 
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez,J) 26-28 GenDir: David Hanlon; Dir Esc: Keturah Stickann
Pigmalione (Donizetti) 24-25 Mar
Pygmalion (Rameau) 24-25 Mar
L'amore dei tre re (Montemezzi) 12-15 AbrDir: Pacien Mazzagatti; Dir Esc: Paul Curran
Brokeback Mountain (Wuorinen) 31 Mai-4 JunDir: Kazem Abdullah
La fanciulla del West (Puccini) 6-12 SetDir: James Meena; Dir Esc: Ivan Stefanutti
Norfolk, Virginia Opera  / 
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 29 Set-3 OctDir: Adam Turner; Dir Esc: Paul Curran
The Girl of the Golden West (Puccini) 10-14 NovDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Lillian Groag
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 10-12 Nov
A Midsummer Night's Dream (Britten) 9-13 FebDir: Adam Turner; Dir Esc: Michael Shell
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-27 MarDir: Ari Pelto; Dir Esc: Kyle Lang
Street Scene (Weill) 28 Set-2 OctDir: Adam Turner; Dir Esc: Dorothy Danner
Don Giovanni (Mozart) 2-6 NovDir: Adam Turner; Dir Esc: Lillian Groag
The Elixir of Love (Donizetti) 8-12 FebDir: Adam Turner; Dir Esc: Kyle Lang
Madama Butterfly (Puccini) 15-19 MarDir: Adam Turner; Dir Esc: Richard Gammon
Omaha, Opera Omaha  / 
Tosca (Puccini) 3-5 NovDir: Carlos Izcaray; Dir Esc: Crystal Manich
Falstaff (Verdi) 9-11 FebDir: Hal France; Dir Esc: Allegra Libonati
Proving Up (Mazzoli) 13-22 AbrDir: Christopher Rountree; Dir Esc: James Darrah
Medea (Cherubini) 20-22 AbrDir: Jane Glover; Dir Esc: Andrew Eggert
Pagliacci (Leoncavallo) 19-21 OctDir: Timothy Myers
The Elixir of Love (Donizetti) 15-17 FebDir: David Agler; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Les Enfants Terribles (Glass) 3-14 AbrDir Esc: James Darrah
Faust (Gounod) 12-14 AbrDir: Steven White; Dir Esc: Lileana Blain-Cruz
Palo Alto, West Bay Opera  / 
Norma (Bellini) 13-22 OctDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Igor Vieira
Fidelio (Beethoven) 16-25 FebDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Ragnar Conde
Carmen (Bizet) 25 Mai-3 JunDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Richard Harrell
Pensacola, Pensacola Opera  / 
María de Buenos Aires (Piazzolla) 10-12 NovDir: Cody Martin; Dir Esc: Octavio Cardenas
Madama Butterfly (Puccini) 26-28 GenDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Kyle Marrero
Romeo and Juliet (Gounod) 25-27 GenDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Scott Skiba
Roméo et Juliette (Gounod) 25-27 GenDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Scott Skiba
Florencia in the Amazon (Catán) 15-17 MarDir: Cody Martin; Dir Esc: John Hoomes
Florencia in the Amazons (Catan) 15-17 MarDir: Cody Martin; Dir Esc: John Hoomes
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Il trovatore (Verdi) 4-11 NovDir: Christofer Macatsoris; Dir Esc: Tito Capobianco
Das Rheingold (Wagner) 20-30 GenDir: Luke Housner
Ariadne auf Naxos (Strauss) 24 Feb-3 MarDir: David Aronson; Dir Esc: Dorothy Danner
La traviata (Verdi) 21-28 AbrDir: Christofer Macatsoris; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
Philadelphia, Curtis Institute of Music  / 
Impressions de Pelléas (Debussy) 5-8 OctDir: Lisa Keller; Dir Esc: RB Schlather
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 16-19 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Philadelphia, Opera Philadelphia  / 
Elizabeth Cree (Puts) 14-23 SetDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: David Schweizer
Die Zauberflöte (Mozart) 15-24 SetDir: David Charles Abell; Dir Esc: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 16-23 SetDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Robin Guarino
I Have No Stories to Tell You (Beecher) 16-23 SetDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Robin Guarino
We Shall Not Be Moved (Roumain) 16-24 SetDir: Viswa Subbaraman; Dir Esc: Bill T Jones
The Wake World (Hertzberg) 18-25 SetDir: Elizabeth Braden; Dir Esc: RB Schlather
Written on Skin (Benjamin,G) 9-18 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Will Kerley
Carmen (Bizet) 27 Abr-6 MaiDir: Yves Abel; Dir Esc: Paul Curran
Sky on Swings (Beecher) 20-29 SetDir: Geoffrey McDonald; Dir Esc: Joanna Settle
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21-30 SetDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Laurent Pelly
Ne Quittez Pas (Poulenc) 22-30 SetDir: Christopher Allen; Dir Esc: James Darrah
A Midsummer Night's Dream (Britten) 8-17 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Robert Carsen(original), Emmanuelle Bastet(revival)
Don Giovanni (Mozart) 7-10 MarDir: Karina Canellakis; Dir Esc: RB Schlather
La bohème (Puccini) 26 Abr-5 MaiDir: Corrado Rovaris
Empty the House (Orth) 2-5 Mai
Phoenix, Arizona Opera  / 
Hercules vs. Vampires (Morganelli) 15 OctDir: Shawn Galvin
Tosca (Puccini) 11-12 NovDir: Steven White; Dir Esc: Tara Faircloth
Candide (Bernstein) 27-28 GenDir: Joseph Colaneri; Dir Esc: Christopher Mattaliano
The Barber of Seville (Rossini) 3-4 MarDir: Francesco Milioto; Dir Esc: Joshua Borths
Das Rheingold (Wagner) 6-8 AbrDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Brian Staufenbiel
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28-30 SetDir: John de los Santos; Dir Esc: Scott Terrell
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 9-11 NovDir: Clinton Smith; Dir Esc: Joshua Borths
La traviata (Verdi) 25-27 GenDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Stephanie Havey
Silent Night (Puts) 1-3 MarDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Michael Shell
The Marriage of Figaro (Mozart) 5-7 AbrDir: Dean Williamson; Dir Esc: Tara Faircloth
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
Tosca (Puccini) 7-15 OctDir: Antony Walker; Dir Esc: Garnett Bruce
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: David Paul
The Long Walk (Beck) 20-28 GenDir: Glenn Lewis; Dir Esc: Frances Rabalais
Savage Winter (Cuomo) 17-25 FebDir: Douglas J Cuomo; Dir Esc: Jonathan Moore
Moby-Dick (Heggie) 17-25 MarDir: Antony Walker; Dir Esc: Kristine McIntyre
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-29 AbrDir: Christian Capocaccia; Dir Esc: Daniel Slater
Madama Butterfly (Puccini) 6-14 OctDir: Antony Walker; Dir Esc: Linda Brovsky
Hansel and Gretel (Humperdinck) 3-11 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: Crystal Manich
afterWARds (Mozart) 26 Gen-3 FebDir Esc: David Paul
Glory Denied (Cipullo) 23 Feb-3 Mar
La bohème (Puccini) 30 Mar-7 AbrDir: Jean-Luc Tingaud; Dir Esc: Stephanie Havey
Don Pasquale (Donizetti) 27 Abr-5 MaiDir: Gary Wedow; Dir Esc: Chuck Hudson
Portland OR, Portland Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 4-12 MaiDir: George Manahan; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Faust (Gounod) 8-16 Jun
La Cenerentola (Rossini) 13-28 JulDir: Carolyn Kuan; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Orfeo ed Euridice (Gluck) 27 Jul-4 AgoDir: Nicholas Fox; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Cold Mountain (Higdon) 28 Set-1 OctDir: Christopher Allen; Dir Esc: Keturah Stickann
Rigoletto (Verdi) 26-28 GenDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Matthew Lata
Family Secrets: Kith and Kin (Davis,T) 15-16 FebDir: Vincent Povázsay; Dir Esc: Francesca Talenti
Samson and Delilah (concert) (Saint-Saëns) 29 AbrDir: Timothy Myers
Norma (Bellini) 21 OctDir: Antony Walker
Carmen (Bizet) 25-27 GenDir: Keitaro Harada; Dir Esc: Fenlon Lamb
Tosca (Puccini) 5-7 AbrDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: David Paul
Roanoke, Opera Roanoke  / 
Tosca (Puccini) 27-29 Oct
La bohème (Puccini) 6-8 Abr
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Tosca (Puccini) 5 MaiDir: Christoph Campestrini
Rigoletto (concert) (Verdi) 13 AbrDir: Michael Christie
Salt Lake City, Utah Opera  / 
La bohème (Puccini) 7-15 OctDir: Robert Tweten; Dir Esc: Kathleen Clawson
Moby-Dick (Heggie) 20-28 GenDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
Pagliacci (Leoncavallo) 10-18 MarDir: Joseph Colaneri; Dir Esc: Tara Faircloth
Gianni Schicchi (Puccini) 10-18 MarDir: Joseph Colaneri; Dir Esc: Tara Faircloth
Die Fledermaus (Strauss,J) 12-20 MaiDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Kyle Lang
Roméo et Juliette (Gounod) 13-21 OctDir: Robert Tweten; Dir Esc: Vera Lúcia Calábria
The Little Prince (Portman) 19-27 GenDir: James Lowe; Dir Esc: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 9-17 MarDir: Thierry Fischer; Dir Esc: Paul Peers
Norma (Bellini) 4-6 MaiDir: Stephen Lord; Dir Esc: Crystal Manich
San Antonio, Opera San Antonio  / 
Macbeth (Verdi) 8-10 SetDir: Sebastian Lang-Lessing; Dir Esc: Crystal Manich
La bohème (Puccini) 17-19 MaiDir: Sebastian Lang-Lessing; Dir Esc: E Loren Meeker
La traviata (Verdi) 13-15 SetDir: Francesco Milioto; Dir Esc: Garnett Bruce
San Diego, San Diego Opera  / 
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 14-22 OctDir: Evan Rogister; Dir Esc: Seán Curran
As One (Kaminsky) 10-12 NovDir: Bruce Stasyna; Dir Esc: Kyle Lang
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26-28 GenDir: Bruce Stasyna; Dir Esc: John de los Santos
Turandot (Puccini) 24 Feb-4 MarDir: Valerio Galli; Dir Esc: Keturah Stickann
Florencia en el Amazonas (Catán) 17-25 MarDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Candace Evans
The Marriage of Figaro (Mozart) 20-28 OctDir: John Nelson; Dir Esc: Stephen Lawless
All Is Calm (Vaughan Williams) 7-9 Des
Rigoletto (Verdi) 2-10 FebDir: Steven White; Dir Esc: Michael Cavanagh
Three Decembers (Heggie) 8-10 MarDir: Adam Turner; Dir Esc: Karen Tiller
Carmen (Bizet) 30 Mar-7 AbrDir: Yves Abel; Dir Esc: Kyle Lang
San Francisco, Opera Parallèle  / 
Trouble in Tahiti (Bernstein) 14-18 FebDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
At the Statue of Venus (Heggie) 14-18 FebDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
In the Penal Colony (Glass) 5-7 OctDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
The Little Prince (Portman) 7-9 DesDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Today It Rains (Kaminsky) 28-31 MarDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Xochitl and the Flowers (Pratorius) 18-19 Mai
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Turandot (Puccini) 8 Set-9 DesDir: Nicola Luisotti / Christopher Franklin; Dir Esc: Garnett Bruce
Elektra (Strauss) 9-27 SetDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Keith Warner, Anja Kühnhold
La traviata (Verdi) 23 Set-17 OctDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: John Copley, Shawna Lucey
Manon (Massenet) 4-22 NovDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Vincent Boussard
Girls of the Golden West (Adams) 21 Nov-10 DesDir: Grant Gershon; Dir Esc: Peter Sellars
Das Rheingold (Wagner) 12-26 JunDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Francesca Zambello
Die Walküre (Wagner) 13-27 JunDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Francesca Zambello
Siegfried (Wagner) 15-29 JunDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Francesca Zambello
Götterdämmerung (Wagner) 17 Jun-1 JulDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Francesca Zambello
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-30 SetDir: Daniele Callegari; Dir Esc: José Cura(original), Jose Maria Condemi(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 7-30 SetDir: Daniele Callegari; Dir Esc: José Cura(original), Jose Maria Condemi(revival)
Roberto Devereux (Donizetti) 8-27 SetDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Stephen Lawless
Tosca (Puccini) 3-30 OctDir: Leo Hussain; Dir Esc: Shawna Lucey
Arabella (Strauss) 16 Oct-3 NovDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Tim Albery
It's a Wonderful Life (Heggie) 17 Nov-9 DesDir: Patrick Summers; Dir Esc: Leonard Foglia
Carmen (Bizet) 5-29 JunDir: James Gaffigan; Dir Esc: Francesca Zambello
Orlando (Handel) 9-27 JunDir: Christopher Moulds; Dir Esc: Harry Fehr
Rusalka (Dvořák,A) 16-28 JunDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: David McVicar
San Jose CA, Opera San Jose  / 
Così fan tutte (Mozart) 9-24 SetDir: Peter Grunberg; Dir Esc: Brad Dalton
La rondine (Puccini) 11-26 NovDir: Christopher Larkin; Dir Esc: Candice Evans
The Flying Dutchman (Wagner) 10-25 FebDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Brad Dalton
La traviata (Verdi) 14-29 AbrDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Shawna Lucey
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 15-30 SetDir: George Manahan; Dir Esc: Michael Shell
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Nov-2 DesDir: Christian Reif; Dir Esc: Chuck Hudson
Moby Dick (Heggie) 9-24 FebDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Kristine McIntyre
Madama Butterfly (Puccini) 13-28 AbrDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Brad Dalton
Santa Barbara, Opera Santa Barbara  / 
Manon (Massenet) 3-5 NovDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Kristine McIntyre
The Barber of Seville (Rossini) 2-4 MarDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Josh Shaw
La bohème (Puccini) 9-11 NovDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Omer Ben Seadia
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 1-3 MarDir: Valery Ryvkin; Dir Esc: Jonathan Fox
The Crucible (Ward) 26-28 AbrDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Stephanie Havey
Seattle, Seattle Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 5-19 AgoDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Kate Cherry
An American Dream (Perla) 7-17 SetDir: Judith Yan; Dir Esc: Peter Kazaras
The Barber of Seville (Rossini) 14-28 OctDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Lindy Hume
Così fan tutte (Mozart) 13-27 GenDir: Paul Daniel; Dir Esc: Jonathan Miller(original), Harry Fehr
Beatrice and Benedict (Berlioz) 24 Feb-10 MarDir: Ludovic Morlot; Dir Esc: John Langs
Aida (Verdi) 5-19 MaiDir: John Fiore; Dir Esc: Francesca Zambello(original), E Loren Meeker
Porgy and Bess (Gershwin) 11-25 AgoDir: John DeMain; Dir Esc: Francesca Zambello(original), Garnett Bruce(revival)
The Turn of the Screw (Britten) 13-27 OctDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Peter Kazaras
Il trovatore (Verdi) 12-26 GenDir: Carlo Montanaro
The (R)evolution of Steve Jobs (Bates) 23 Feb-9 MarDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Kevin Newbury
Carmen (Bizet) 4-18 MaiDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Paul Curran
Shreveport, Shreveport Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 19 OctDir: Michael Sakir; Dir Esc: Helena Binder
Beauty and the Beast (Menken) 20-21 Abr
Syracuse, Syracuse Opera  / 
Carmen (Bizet) 20-22 OctDir: Christian Capocaccia; Dir Esc: Beth Greenberg
La traviata (Verdi) 2-4 GenDir: Christian Capocaccia; Dir Esc: Stephanie Havey
Madam Butterfly (Puccini) 13-15 AbrDir: Glenn Lewis; Dir Esc: Alison Moritz
Tacoma, Tacoma Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 28 Oct-5 NovDir: Clinton Smith; Dir Esc: Noel Koran
Carmen (Bizet) 3-11 FebDir: Sarah Ioannides; Dir Esc: Noel Koran
The Merry Widow (Lehár) 14-22 AbrDir: Bernard Kwiram; Dir Esc: Barry Johnson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Oct
The Rape of Lucretia (Britten) 3-10 Feb
The Elixir of Love (Donizetti) 7 Abr
Tampa, Opera Tampa  / 
The Barber of Seville (Rossini) 2-4 FebDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Eric Gibson
The Marriage of Figaro (Mozart) 2-4 MarDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Bernard Uzan
Macbeth (Verdi) 13-15 AbrDir: Andrew Bisantz
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-2 DesDir: Joseph Mechavich
Lady Swanwhite (Coppola) 9 Feb
The Pearl Fishers (Bizet) 15-17 MarDir: Jorge Parodi
La bohème (Puccini) 26-28 AbrDir: Anthony Barrese
Toledo, Toledo Opera  / 
The Pearl Fishers (Bizet) 13-15 OctDir: John Baril; Dir Esc: Bernard Uzan
Rigoletto (Verdi) 26-28 GenDir: James Meena; Dir Esc: Tomer Zvulin
The Magic Flute (Mozart) 5-7 OctDir: James Meena; Dir Esc: James Marvel
Carmen (Bizet) 8-10 FebDir: James Meena; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
The Ballad of Baby Doe (Moore,D) 12-14 Abr
Trenton, Bohème Opera  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20-22 Abr
Pagliacci (Leoncavallo) 20-22 Abr
Tulsa, Tulsa Opera  / 
Faust (Gounod) 20-22 OctDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: Omer Ben Seadia
Turandot (Puccini) 27-29 Abr
The Barber of Seville (Rossini) 19-21 OctDir: Roberto Kalb
The Little Prince (Portman) 15-17 FebDir: Lina Gonzalez-Granados
Washington, Opera Camerata of Washington  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 6 Oct
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9 Mar
Washington, Washington Concert Opera  / 
La straniera (Bellini) 19 Nov
Maria di Rohan (Donizetti) 18 Feb
Washington, Opera Lafayette  / 
Erminia, Tancredi, Polidoro e Pastore (Scarlatti,A) 30-31 GenDir: Ryan Brown; Dir Esc: Richard Gammon
Washington, Washington National Opera  / 
Aida (Verdi) 9-23 SetDir: Evan Rogister; Dir Esc: Francesca Zambello, E Loren Meeker
Alcina (Handel) 4-19 NovDir: Jane Glover; Dir Esc: Anne Bogart
The Little Prince (Portman) 14-17 DesDir: James Lowe; Dir Esc: Francesca Zambello
Proving Up (Mazzoli) 19-21 GenDir: Christopher Rountree; Dir Esc: Alison Moritz
Don Carlo (Verdi) 3-17 MarDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Tim Albery
The Barber of Seville (Rossini) 28 Abr-19 MaiDir: Emily Senturia; Dir Esc: Peter Kazaras
Candide (Bernstein) 5-26 MaiDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Francesca Zambello, E Loren Meeker
La traviata (Verdi) 6-21 OctDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Francesca Zambello, Keturah Stickann
Silent Night (Puts) 10-25 NovDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Tomer Zvulun, Dan Miller
The Lion, the Unicorn, and Me (Tesori) 14-16 DesDir: James Lowe; Dir Esc: Francesca Zambello, Eric Sean Fogel
Taking Up Serpents (Sankaram) 11-13 GenDir: Lidiya Yankovskaya
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9-29 MarDir: Robert Treviño; Dir Esc: Robert Carsen(original), Peter McClintock(revival)
Faust (Gounod) 16-30 MarDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Garnett Bruce
Tosca (Puccini) 11-25 MaiDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Ethan McSweeny
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 21 MaiDir: Gianandrea Noseda
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
Tosca (Puccini) 26-28 GenDir: David Stern; Dir Esc: Fenlon Lamb
Candide (Bernstein) 23-25 FebDir: David Stern; Dir Esc: Jay Lesenger
Le nozze di Figaro (Mozart) 23-25 MarDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Stephen Lawless
La traviata (Verdi) 25-27 GenDir: Antonello Allemandi
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FebDir: David Stern; Dir Esc: Kristine McIntyre
Die Fledermaus (Strauss,J) 22-24 MarDir: David Stern; Dir Esc: Dona D Vaughn
Wilmington, OperaDelaware  / 
Il tabarro (Puccini) 28 Abr-6 MaiDir: Anthony Barrese; Dir Esc: Crystal Manich
Suor Angelica (Puccini) 28 Abr-6 MaiDir: Anthony Barrese; Dir Esc: Crystal Manich
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Abr-5 MaiDir: Michael Ching; Dir Esc: A Scott Parry
Buoso's Ghost (Ching,M) 29 Abr-5 MaiDir: Michael Ching; Dir Esc: A Scott Parry
Werther (concert) (Massenet) 18-19 OctDir: Rachelle Jonck
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
Silent Night (Puts) 27-29 OctDir: James Allbritten; Dir Esc: Cynthia Stokes
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 23-27 Mar