2018/19 > República Txeca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2018/19 > República Txeca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia
Alemanya

República Txeca
 
Àustria Eslovàquia
Hongria

Brno, ND Brno  / 

Libuse (Smetana) 7 Set-27 NovDir: Robert Kružík; Dir Esc: Jiří Heřman
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 14 Set-26 FebDir: Robert Kružík / Ondrej Olos; Dir Esc: Martin Glaser
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Set-22 MaiDir: Pavel Šnajdr; Dir Esc: Jiří Adámek
The Devil and Kate (Dvořák,A) 18 Set-19 MaiDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 26-29 SetDir: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Lenka Flory
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Oct-21 MarDir: Ondrej Olos / Robert Kružík; Dir Esc: Magdalena Švecová
Così fan tutte (Mozart) 11 Oct-3 MaiDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Anna Petrželková
La Dafne (Hanzlík) 31 Oct-19 MarDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Rocc
Nabucco (Verdi) 6 Nov-23 MaiDir: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: György Selmeczi
Kata Kabanova (Janáček) 11-19 NovDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Robert Carsen
The Cunning Little Vixen (Janáček) 17 Nov-18 JunDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Heřman
Puss in Boots (Teml) 4 Des-20 JunDir: Valeria Maťašová; Dir Esc: Marek Mokoš
Polish Blood (Nedbal) 13 Des-5 MaiDir: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Dir Esc: Tomáš Pilař
The Miracles of Mary (Martinů) 19 Des-16 AbrDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Jiří Heřman
Prodaná nevěsta (Smetana) 29 Des-4 MaiDir: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Ondřej Havelka
La traviata (Verdi) 3 Gen-28 MaiDir: Pavel Šnajdr / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zbyněk Srba
Aida (Verdi) 11 Gen-8 JunDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Václav Věžník
Don Carlos (Verdi) 2 Feb-7 AbrDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Martin Glaser
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 5 Feb-13 AbrDir: Ondrej Olos / Dáša Karasová; Dir Esc: Tomáš Pilař
Bluebeard's Castle (Bartók) 8-10 FebDir: Marko Ivanović; Dir Esc: David Radok
Erwartung (Schoenberg,A) 8-10 FebDir: Marko Ivanović; Dir Esc: David Radok
Tosca (Puccini) 14-17 MarDir: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Dir Esc: Jiří Heřman
Love from afar (Saariaho) 23-29 MarDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Heřman
Faust (Gounod) 27 Mar-2 JunDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Heřman
The Epic of Gilgamesh (Martinů) 4-6 AbrDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Heřman
Dido and Aeneas (Purcell) 4-6 AbrDir: Václav Luks; Dir Esc: Jiří Heřman
Rusalka (Dvořák,A) 10 Abr-16 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Vladimír Morávek
La Gioconda (Ponchielli) 26 Abr-17 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Pilař
Carmen (Bizet) 8 Mai-2 JulDir: Ondrej Olos / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Pilař
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 MaiDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Sandro Santillo
La Voix humaine (Poulenc) 14-26 JunDir: Marko Ivanović; Dir Esc: David Radok
Juliette (Martinů) 14-26 JunDir: Marko Ivanović; Dir Esc: David Radok
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 8-11 AgoDir: Mario De Rose; Dir Esc: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Prodaná nevěsta (Smetana) 12-13 OctDir: Mario De Rose; Dir Esc: Marek Mokoš
La traviata (Verdi) 24 OctDir Esc: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Jenůfa (Janáček) 31 OctDir Esc: Tomáš Studený
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Sugar (Styne) 5 Set-18 OctDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Oldřich Kříž
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8 Set-10 OctDir Esc: Dana Dinková
La bohème (Puccini) 11 Set-24 OctDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
The Two Widows (Smetana) 21 Set-9 OctDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jan Antonín Pitínský
La Cenerentola (Rossini) 28 Set-2 OctDir: Miriam Němcová; Dir Esc: Constance Larrieu
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 4 OctDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
My Fair Lady (Loewe) 26 OctDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Jan Kříž
Funny Girl (Styne) 30 OctDir: Dan Kalousek; Dir Esc: Jana Janěková
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 6 SetDir: Miloslav Oswald / Lubomir Hellová; Dir Esc: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Ernani (Verdi) 9 Set-22 OctDir: Petr Šumník; Dir Esc: Karla Štaubertová
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 SetDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Don Pasquale (Donizetti) 21 Set-15 OctDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Václav Věžník
The Greek Passion (Martinů) 27 SetDir: Petr Šumník; Dir Esc: Jan Antonín Pitínský
La bohème (Puccini) 14 OctDir: Miloslav Oswald; Dir Esc: Andrea Hlinková
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Man of La Mancha (Leigh) 6 Set-25 OctDir: Josef Štefan; Dir Esc: Jiří Seydler
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 19 Set-11 OctDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Cikánský baron (Strauss,J) 24 SetDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dana Dinková
Ifigénie na Tauridě (Gluck) 28 SetDir: Vojtěch Spurný; Dir Esc: Lubor Cukr
Prodaná nevěsta (Smetana) 21-23 OctDir: Vojtech Spurny; Dir Esc: Lubor Cukr
Rusalka (Dvořák,A) 29 OctDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Ilja Racek
Aleko (Rakhmaninov) 17 FebDir: Petr Šumník; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Komedianti (Leoncavallo) 17 FebDir: Petr Šumník; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Der Freischütz (Weber) 16 JunDir Esc: Lubor Cukr
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
La traviata (Verdi) 4 Set-5 AbrDir: Robert Kružík / Adam Sedlický; Dir Esc: Bohuslava Kráčmarová
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Set-30 MaiDir: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; Dir Esc: Ondřej Havelka
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 23 Set-21 JunDir: Jakub Klecker / Sander Teepen; Dir Esc: Jiří Nekvasil
The Bartered Bride (Smetana) 28 Set-31 MarDir: Robert Kružík / Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Osud (Janáček) 18 Oct-23 MaiDir: Jakub Klecker / Adam Sedlický; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Il tabarro (Puccini) 13 Des-3 MaiDir: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; Dir Esc: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Des-3 MaiDir: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; Dir Esc: Roman Polák
Suor Angelica (Puccini) 13 Des-3 MaiDir: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; Dir Esc: Roman Polák
Otello (Verdi) 11 Gen-22 FebDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Ivan Krejčí
The Secret (Smetana) 2-24 FebDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Studený
The Four Note Opera (Johnson) 14 Feb-24 Mai
Juliette (Martinů) 11 Abr-5 JunDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: SKUTR
Robert le diable (Meyerbeer) 13-19 JunDir: Robert Kružík / Marek Šedivý; Dir Esc: Dominik Beneš
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
L'orfeo (Monteverdi) 4 Set-30 OctDir Esc: Tomáš Pilař
Fiddler on the Roof (Bock) 5 Set-28 Oct
Nevěsta messinská (Fibich) 9-25 SetDir Esc: Martin Otava
Hamlet (Thomas,A) 27 SetDir Esc: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 13-18 OctDir: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; Dir Esc: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 19 OctDir Esc: Martin Otava
Jakub Jan Ryba (Kubička) 24-25 OctDir Esc: Tomáš Pilař
La vie parisienne (Offenbach) 25 OctDir Esc: Zbyněk Brabec
Libuse (Smetana) 28 OctDir Esc: Martin Otava, Tomáš Pilař
Praha, National Theatre Prague  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Set-28 JunDir: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; Dir Esc: Magdalena Švecová
Rusalka (Dvořák,A) 7 Set-6 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Heřman
Madama Butterfly (Puccini) 9 Set-3 MarDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Jiří Heřman
Roméo et Juliette (Gounod) 12 Set-27 MaiDir: Richard Hein / Marco Guidarini; Dir Esc: Sláva Daubnerová
Nabucco (Verdi) 13 Set-13 JulDir: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; Dir Esc: José Cura
La traviata (Verdi) 14 Set-19 JunDir: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; Dir Esc: Arnaud Bernard
Libuse (Smetana) 14 Set-12 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jan Burian
Werther (Massenet) 19 Set-7 MaiDir: Petr Kofroň / Jan Bubák; Dir Esc: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Fidelio (Beethoven) 22 Set-24 MarDir: Andreas S Weiser; Dir Esc: Vera Nemirova
La traviata (Verdi) 26 Set-6 FebDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jana Kališová
The Bartered Bride (Smetana) 6 Oct-22 JunDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Magdalena Švecová
The Devil and Kate (Dvořák,A) 6 Oct-22 JunDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
Tosca (Puccini) 7 Oct-3 JulDir: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 13 Oct-17 MarDir: Enrico Dovico / Jan Bubák; Dir Esc: Radim Vizváry
Její pastorkyňa (Janáček) 19 Oct-27 MarDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Rusalka (Dvořák,A) 22 Oct-27 JunDir: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; Dir Esc: Zdeněk Troška
Carmen (Bizet) 25 Oct-1 JulDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jozef Bednárik
Faszination Wagner (Wagner) 25-26 OctDir: Matthias Fletzberger; Dir Esc: Selcuk Cara
Lohengrin (Wagner) 4 Nov-4 MaiDir: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; Dir Esc: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
La Cenerentola (Rossini) 10 Nov-10 AbrDir: Jan Kučera / David Švec; Dir Esc: Enikő Eszenyi
Don Giovanni (Mozart) 16 Nov-30 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Aida (Verdi) 18 Nov-4 JulDir: Andreas Sebastian Weiser; Dir Esc: Petar Selem
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Nov-5 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; Dir Esc: Dominik Beneš
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 5 Des-26 AbrDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 14 Des-21 MarDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Michal Dočekal
La bohème (Puccini) 20 Gen-1 AbrDir: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner; Dir Esc: Ondřej Havelka
Jonny spielt auf (Krenek) 24 Gen-20 MarDir Esc: David Drábek
The Cunning Little Vixen (Janáček) 3 Feb-3 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Ondřej Havelka
Don Hrabal (Stedron) 7 Feb-28 MarDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Linda Keprtová
Turandot (Puccini) 19 Feb-18 JunDir: Enrico Dovico / Richard Hein; Dir Esc: Václav Věžník
Andrea Chénier (Giordano) 15-18 MarDir Esc: Michal Dočekal
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 Abr-28 MaiDir: David Švec; Dir Esc: Alice Nellis
The Classical Style (Stucky) 4 Abr-28 MaiDir: David Švec; Dir Esc: Alice Nellis
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Abr-26 JunDir: Richard Hein / Jiří Štrunc; Dir Esc: Matěj Forman
Tramvestie (Wajsar) 18 Abr-23 JunDir Esc: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev,S) 16 Mai-6 JunDir: Christopher Ward; Dir Esc: Radim Vizváry
Dalibor (Smetana) 27 Jun-4 Jul