2011/12 > Rakousko 
*Veřejná stránka     >Operabase Professional 
2011/12 > Rakousko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Německo Česká republika Slovensko
Lichtenštejnsko
Švýcarsko

Rakousko
 
Maďarsko
Itálie Slovinsko Chorvatsko

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Faust (Gounod) 22 X-25 XID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Pollicino (Henze) 19 XI-11 XIID: Oliver Ostermann; R: Christa Ertl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 XII-11 IID: László Gyükér; R: Alexandra Frankmann
Sweet Charity (Coleman) 14 I-25 IIID: Oliver Ostermann; R: Ricarda R Ludigkeit
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 18 II-31 IIID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 30 IX-11 XID: Boris Fiala / Andreas Hamza; R: Alexander Kubelka
Der Liebestrank (Donizetti) 14 II-4 IIID: Domingo Hindoyan; R: Alexander Kubelka
Dido und Aeneas (Purcell) 31 III-16 VD: Benjamin Lack; R: Paul Lerchbaumer
Graz, Grazer Oper  / 
Otello (Verdi) 1 X-15 XIID: Johannes Fritzsch; R: Stephen Lawless
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 XI-10 IID: Tecwyn Evans; R: Peter Konwitschny
Das kleine Gespenst (Soyka) 20 XI-11 XIIR: Jewgenij Sitochin
Ein Walzertraum (Straus) 7 XII-1 IVD: Marius Burkert; R: Michael Schilhan
Elektra (Strauss) 21 I-13 VD: Johannes Fritzsch; R: Johannes Erath
Gigi (Loewe) 2 III-22 VID: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Maria Stuarda (Donizetti) 30 III-29 VID: Gaetano d'Espinosa; R: Stefano Poda
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-19 VD: Massimo Parise; R: Elisabeth Kassal
Carmen (Bizet) 3-27 VID: Johannes Fritzsch; R: Stefan Herheim
Der Mann von La Mancha (Leigh) 24 VI-15 VIID: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Lohengrin (Wagner) 25 IX-28 ID: Alexander Rumpf; R: David Prins
Les Miserables (Schoenberg,C) 18 X-13 ID: Hansjörg Sofka; R: Pierre Wyss
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 XI-18 IIID: Christoph Altstaedt; R: Peer Boysen
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 XI-29 ID: Alexander Rumpf; R: Marina Wandruschka
Die lustige Witwe (Lehár) 17 XII-19 VD: Florian Erdl; R: Thomas Enzinger
Falstaff (Verdi) 5 II-8 VIID: Christoph Poppen; R: Brigitte Fassbaender
Jenůfa (Janáček) 24 III-4 VIID: Alexander Rumpf; R: Bruno Klimek
Maria Stuarda (Donizetti) 15 IV-16 VID: Francesco Angelico
Shylock! (Kanyar) 5 V-6 VIID: Stephan Kanyar; R: Pierre Wyss
Der dritte Polizist (Bramböck) 6+ VD: Hansjörg Sofka; R: Doris Happl
Albert Herring (Britten) 9 VI-5 VIID: Alexander Rumpf; R: Brigitte Fassbaender
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 IX-5 XID: Peter Marschik; R: Torsten Fischer
My Fair Lady (Loewe) 15 XII-24 IID: John Owen Edwards; R: Josef E Köpplinger
Der Evangelimann (Kienzl) 9 II-9 IIID: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
West Side Story (Bernstein) 29 III-24 VD: Peter Marschik; R: Josef E Köpplinger
Tosca (Puccini) 3-31 VD: Peter Marschik; R: Stefano Poda
West Side Story (Bernstein) 26 VII-4 VIII
My Fair Lady (Loewe) 8-18 VIII
Linz, Landestheater Linz  / 
La bohème (Puccini) 17 IX-26 VID: Daniel Linton-France / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
Il trovatore (Verdi) 2 X-16 XID: Dante Anzolini / Ingo Ingensand / Marc Reibel; R: Andreas Baesler
Gräfin Mariza (Kálmán) 29 X-13 VID: Marc Reibel / Sigurd Hennemann / Borys Sitarski; R: Olivier Tambosi
Maria Stuarda (Donizetti) 10 XII-28 IVD: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 30 XII-2 IIID: Marc Reibel / Borys Sitarski; R: Markus Tschubert
Così fan tutte (Mozart) 4 II-24 VD: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 24 III-4 VIID: Dante Anzolini; R: Roland Schwab
Nijinskys Tagebuch (Glanert) 9-26 IVD: Ingo Ingensand / Sigurd Hennemann; R: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 V-15 VID: Dennis Russell Davies; R: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 25 IX-1 VID: Adrian Kelly; R: Marco Dott
The Sound of Music (Rodgers) 23 X-26 VD: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
La cenerentola (Rossini) 7 XII-20 IVD: Leo Hussain; R: Carl Philip von Maldeghem
Imeneo (Handel) 5 II-20 IIID: Matthew Halls; R: Nina Kühner
La traviata (Verdi) 11-27 IIID: Leo Hussain; R: Andreas Gergen
Wozzeck (Berg) 11 V-1 VID: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 3 IX-13 IIID: Paolo Carignani; R: Peter Stein
Arabella (Strauss) 5 IX-12 VD: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-14 IXD: Jeffrey Tate; R: Filippo Sanjust
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 IX-15 VD: Michael Güttler / Karel Mark Chichon; R: Günther Rennert
Don Giovanni (Mozart) 13-25 IXD: Patrick Lange; R: Jean-Louis Martinoty
Falstaff (Verdi) 15-24 IXD: Alain Altinoglu
Alcina (Handel) 27 IX-5 XD: Marc Minkowski; R: Adrian Noble
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 IX-6 XD: Louis Langrée; R: Falk Richter
Madama Butterfly (Puccini) 7 X-15 IIID: Patrick Lange; R: Josef Gielen
La traviata (Verdi) 9 X-20 VD: Bertrand de Billy; R: Jean-Francois Sivadier
Die Zauberflöte (Mozart) 11 X-22 XIID: Adam Fischer; R: Marco Arturo Marelli
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 15 XR: Thomas Birkmeir
Fidelio (Beethoven) 20-30 XD: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Salome (Strauss) 22 X-18 VD: Peter Schneider.cond; R: Boleslaw Barlog
Das Rheingold (Wagner) 1 XID: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 6 XID: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 XI-10 IVD: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 9 XID: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 10-21 XID: Franz Welser-Möst; R: André Engel
Götterdämmerung (Wagner) 13 XID: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
L'italiana in Algeri (Rossini) 16-25 XID: Marco Armiliato; R: Jean-Pierre Ponnelle
Tannhäuser (Wagner) 20 XI-25 IIID: Franz Welser-Möst / Bertrand de Billy; R: Claus Guth
Nabucco (Verdi) 4-9 XIID: Michael Güttler; R: Günter Krämer
Der Rosenkavalier (Strauss) 8 XII-21 IVD: Peter Schneider; R: Otto Schenk
Daphne (Strauss) 10-19 XIID: Simone Young; R: Nicolas Joel
Aus einem Totenhaus (Janáček) 11-30 XIID: Franz Welser-Möst; R: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 XII-13 VID: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-6 ID: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Un ballo in maschera (Verdi) 2-20 ID: Philippe Auguin; R: Gianfranco de Bosio
La forza del destino (Verdi) 8-17 ID: Jesús López Cobos; R: David Pountney
Otello (Verdi) 13-26 ID: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 I-5 IID: Ingo Metzmacher; R: Jérôme Deschamps
Andrea Chénier (Giordano) 28 I-6 IID: Pinchas Steinberg; R: Otto Schenk
Faust (Gounod) 1-10 IID: Alain Altinoglu; R: Nicolas Joel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 17 IID: Patrick Lange
La sonnambula (Bellini) 22-29 IID: Evelino Pidò; R: Marco Arturo Marelli
Carmen (Bizet) 24 II-1 IIID: Yves Abel; R: Franco Zeffirelli
Die Feen (Wagner) 3 III
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 17-27 IIID: Franz Welser-Möst; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 19 III-14 VID: Franz Welser-Möst; R: Margarethe Wallmann
Cardillac (Hindemith) 29 III-4 IVD: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 5-12 IVD: Christian Thielemann; R: Christine Mielitz
Werther (Massenet) 14-22 IVD: Michael Güttler; R: Andrei Serban
Pagliacci (Leoncavallo) 29 IV-8 VD: Asher Fisch; R: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 IV-8 VD: Asher Fisch; R: Jean-Pierre Ponnelle
La clemenza di Tito (Mozart) 17 V-1 VID: Louis Langrée; R: Jürgen Flimm
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-25 VD: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
Don Carlos (Verdi) 16-29 VID: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Elektra (Strauss) 18-28 VID: Simone Young; R: Harry Kupfer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-30 VID: Bruno Campanella; R: Boleslaw Barlog
Wien, Theater an der Wien  / 
The Turn of the Screw (Britten) 14-27 IXD: Cornelius Meister; R: Robert Carsen
Serse (Handel) 18-27 XD: Jean-Christophe Spinosi; R: Adrian Noble
Gogol (Auerbach) 15-26 XID: Vladimir Fedoseyev; R: Christine Mielitz
L'orfeo (Monteverdi) 14-31 XII
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 19-31 ID: Kirill Petrenko; R: Stephen Lawless
Iolanta (Tchaikovsky) 19-31 ID: Kirill Petrenko; R: Stephen Lawless
Les Boulingrin (concert) (Aperghis) 23 ID: Emilio Pomárico
Telemaco (Gluck) 22 II-2 IIID: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 III-10 VIID: Riccardo Frizza; R: William Friedkin
Hamlet (Thomas,A) 23 IV-5 VD: Marc Minkowski; R: Olivier Py
La donna del lago (Rossini) 10-19 VIIID: Leo Hussain; R: Christof Loy
Wien, Volksoper Wien  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 4 IX-30 XIID: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 IX-31 XIID: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Wiener Blut (Strauss,J) 9 IX-6 XID: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 11 IX-29 VID: Gerrit Prießnitz / Nicholas Milton; R: Helmuth Lohner
Rigoletto (Verdi) 15 IX-19 XD: Rossen Gergov; R: Stephen Langridge
Hello, Dolly! (Herman) 17 IX-27 XD: John Owen Edwards; R: Josef Ernst Köpplinger
Salome (Strauss) 15 X-27 XID: Roland Böer / Gerrit Prießnitz; R: Marguerite Borie
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 22 X-27 IVD: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Carmen (Bizet) 30 X-10 XIID: Julia Jones / Gerrit Prießnitz; R: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 22 XI-22 XIID: Tetsuro Ban; R: Stefan Herheim
Die spinnen, die Römer (Sondheim) 15 XII-28 VIR: Werner Sobotka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 XII-18 IR: Karl Dönch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 2-9 ID: Sascha Goetzel / Alfred Eschwé; R: Alfred Kirchner
La cenerentola (Rossini) 14 I-26 IIR: Achim Freyer
Candide (Bernstein) 22-29 I
Der Mantel (Puccini) 28 I-16 IIID: Stefan Klingele; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 28 I-16 IIID: Stefan Klingele; R: Robert Meyer
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 II-2 VIR: Beverly Blankenship
La traviata (Verdi) 13 II-4 VR: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 9 III-6 VD: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 31 III-25 IVD: Enrico Dovico; R: Thomas Schulte-Michels
Das Wundertheater (Henze) 31 III-25 IVD: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 30 IV-30 VR: Renaud Doucet
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 5-28 VR: Helen Malkowsky
Madame Pompadour (Fall) 6-30 VI