2012/13 > Rakousko 
*Veřejná stránka     >Operabase Professional 
2012/13 > Rakousko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Německo Česká republika Slovensko
Lichtenštejnsko
Švýcarsko

Rakousko
 
Maďarsko
Itálie Slovinsko Chorvatsko

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Dubarry (Millöcker) 20 X-30 XID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Tausend und eine Nacht (Strauss,J) 15 XII-2 IID: László Gyükér; R: Christa Ertl
Im weißen Rößl (Benatzky) 16 II-24 IIID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Die schöne Helena (Offenbach) 21 VI-30 VIIID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Der Opernball (Heuberger) 12 VII-5 IXD: Oliver Ostermann; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 X-29 XID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 XI-22 XIID: Oliver Ostermann; R: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 XII-31 ID: Michael Zehetner; R: Karina Fibich
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 II-29 IIID: Oliver Ostermann; R: Alexandra Frankmann
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 23 IX-9 XIR: Marcus Harms
Die Geschichte vom Soldaten (Stravinsky) 4 X-13 XID: Benjamin Lack; R: Dasniya Sommer, Jo Siska
La traviata (Verdi) 13 II-5 IIID: Thomas Platzgummer; R: Alexander Kubelka
Gefahrliche Liebschaften (Nigsch) 30 IV-20 VID: Markus Nigsch; R: Paul Lerchbaumer
Rigoletto (Verdi) 5-28 IID: Alexander Drcar; R: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Rigoletto (Verdi) 5-13 VIID: Gustav Kuhn; R: Jan Hax Halama
Il trovatore (Verdi) 6-19 VIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
La traviata (Verdi) 12-20 VIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 VIID: Gustav Kuhn; R: Andreas Leisner
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 XII-6 ID: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 XII-3 ID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 XII-5 ID: Gustav Kuhn; R: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 I
Das Rheingold (Wagner) 18 VII-1 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 VII-2 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 VII-2 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 VII-3 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Manon Lescaut (Puccini) 6 X-20 XIID: Michael Boder / Jose Miguel Esandi; R: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 11 X-25 XID: Domingo Hindoyan; R: Peter Konwitschny(original), Mika Blauensteiner(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 XI-6 VID: Jose Miguel Esandi / Florian Erdl; R: Damiano Michieletto, Allex Aguilera
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 XII-22 IIID: Domingo Hindoyan / Marius Burkert; R: Brigitte Fassbaender
Falstaff (Verdi) 19 I-5 VD: Florian Erdl; R: Tama Matheson
Gasparone (Millöcker) 28 II-8 VID: Marius Burkert; R: Olivier Tambosi
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16-29 VD: Julien Salemkour; R: Calixto Bieito
My Fair Lady (Loewe) 7-22 VID: Florian Erdl; R: Michael Schilhan
Lohengrin (Wagner) 28 IX-30 VD: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; R: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 X-4 XIID: José Miguel Esandi; R: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 X-8 VD: Florian Erdl; R: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 XI-14 VD: Dirk Kaftan; R: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 XII-5 VID: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 I-25 VD: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 III-15 VID: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 IV-14 VIR: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La Wally (Catalani) 29 IX-3 IID: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Der kleine Horrorladen (Menken) 3 XI-7 IVD: Hansjörg Maringer; R: Anatol Preissler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 XI-19 VD: Kevin John Edusei; R: Anette Leistenschneider
Ein Walzertraum (Straus) 15 XII-17 IVD: Lukas Beikircher; R: Stefan Tilch
Die tote Stadt (Korngold) 9 II-19 IVD: Alexander Rumpf; R: Ernö Weil
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 III-4 VIID: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Medea (Cherubini) 20 IV-16 VID: Christoph Altstaedt; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Stallerhof (Kühr) 21 IV-5 VID: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier
Anatevka (Bock) 11 V-6 VIID: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 VI-7 VIID: Raoul Grüneis; R: Urs Häberli
La forza del destino (Verdi) 21 IX-6 IID: Francesco Angelico; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 X-28 XIID: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 X-17 XID: Vito Cristofaro; R: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 XI-27 IVD: Vito Cristofaro; R: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 XII-19 IIID: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 II-3 VD: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 III-2 VIID: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 V-3 VIID: Francesco Angelico; R: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 VI-6 VIID: Alexander Rumpf; R: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Freischütz (Weber) 13 IX-6 XID: Alexander Soddy; R: Anna Bergmann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 X-30 XID: Peter Marschik; R: David Bösch
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 XII-18 ID: Peter Marschik; R: Sam Brown
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 II-3 IIID: Alexander Soddy; R: Árpád Schilling
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 III-30 IVD: Mitsugu Hoshino; R: Patrick Schlösser
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 13 IV-13 VD: Peter Marschik
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 IX-19 XD: Alexander Soddy; R: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 X-5 XIID: Alexander Soddy; R: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 XII-18 IID: Günter Wallner; R: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 II-22 IIID: Attilio Cremonesi; R: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 III-10 VD: Alexander Soddy; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Rigoletto (Verdi) 22 IX-1 IIID: Ingo Ingensand / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
Pariser Leben (Offenbach) 27 X-20 IIID: Marc Reibel / Takeshi Moriuchi; R: Adriana Altaras
Così fan tutte (Mozart) 31 X-21 XID: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
Don Pasquale (Donizetti) 8 XII-4 VIID: Nicholas Milton / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
King Arthur (Purcell) 19 I-26 IIID: Takeshi Moriuchi; R: Olivier Tambosi
Spuren der Verirrten (Glass) 12-25 IVD: Dennis Russell Davies; R: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-27 IVD: Dennis Russell Davies; R: Anthony Pilavachi
Opernmaschine (Androsch) 12-18 VD: Dennis Russell Davies
Die Zauberflöte (Mozart) 14 IX-1 VID: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 X-20 XIID: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 X-1 IID: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; R: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 XI-3 IID: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; R: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-4 VIID: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; R: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 I-1 IVD: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 II-26 VID: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 III-14 VID: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 V-22 VID: Borys Sitarski; R: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 V-2 VIID: Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 IX-24 ID: Leo Hussain / Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Tristan und Isolde (Wagner) 31 X-17 XID: Leo Hussain; R: Eike Gramss
The Sound of Music (Rodgers) 1 XII-18 VD: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
Così fan tutte (Mozart) 20 I-10 IVD: Leo Hussain / Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Werther (Massenet) 9 III-19 IVD: Adrian Kelly; R: Jim Lucassen
Ariodante (Handel) 26 IV-14 VD: Christian Curnyn; R: Johannes Schütz
Greek (Turnage) 26 V-11 VID: Leo Hussain; R: Andreas Gergen
La cage aux folles (Herman) 21 IX-8 IIID: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 IX-26 VD: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 X-12 XIID: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 XII-14 ID: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 6 II-27 VD: Leo Hussain; R: André Heller-Lopes
La clemenza di Tito (Mozart) 4 V-12 VID: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 V-10 VID: Leo Hussain; R: Agnessa Nefjodov
Wien, Wiener Kammeroper  / 
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21 X-9 XID: Konstantin Chudovsky; R: Jacopo Spirei
Verkehr mit Gespenstern (von Bose) 5-9 XIID: Anna Sushon; R: Peter Pawlik
La bohème (Altan) 21 I-24 IID: Claire Levacher; R: Lotte de Beer
Curlew River (Britten) 25 III-4 IVD: Walter Kobéra; R: Carlos Wagner
The Prodigal Son (Britten) 25 III-4 IVD: Walter Kobéra; R: Carlos Wagner
Orlando (Handel) 13-31 VD: Ruben Dubrovsky; R: Stefania Panighini
Semiramide (Vinci) 27 IX-15 XD: Alan Curtis; R: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 XI-21 XIID: Konstantin Chudovsky; R: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 IID: Gelsomino Rocco; R: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 IV-10 VD: Rubén Dubrovsky; R: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 V-5 VID: Walter Kobéra; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Don Carlos (Verdi) 4-13 IXD: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Arabella (Strauss) 5-16 IXD: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 IX-8 IIID: Guillermo Garcia Calvo / Yves Abel; R: Otto Schenk
I vespri siciliani (Verdi) 15-16 IXD: Gianandrea Noseda; R: Herbert Wernicke
Elektra (Strauss) 20-26 IXD: Simone Young; R: Harry Kupfer
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22-30 IXD: Ingo Metzmacher; R: Jérôme Deschamps
Boris Godunow (Musorgsky) 24 IX-3 XD: Tugan Sokhiev; R: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Madama Butterfly (Puccini) 29 IX-22 IID: Stefan Soltesz; R: Josef Gielen
Fidelio (Beethoven) 1 X-10 IVD: Peter Schneider / Adam Fischer; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 X-19 IIID: Jérémie Rhorer / Louis Langrée; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11 X-10 IIID: James Gaffigan / Louis Langrée; R: Jean-Louis Martinoty
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 XD: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 X-14 VID: Karel Mark Chichon / Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi / Guillermo Garcia Calvo; R: Günther Rennert(original), Richard Bletschacher(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 7 XI-28 IID: Philippe Auguin / Evelino Pidò; R: Peter Stein
La traviata (Verdi) 10 XI-17 VD: Bertrand de Billy / Paolo Carignani / Marco Armiliato; R: Jean-Francois Sivadier
Alceste (Gluck) 12-26 XIR: Christof Loy
Tosca (Puccini) 16 XI-12 VID: Karel Mark Chichon / Philippe Auguin / Stefan Soltesz; R: Margarethe Wallmann
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21 XI-2 XIID: Simone Young; R: Otto Schenk
La bohème (Puccini) 4 XII-29 IVD: Franz Welser-Möst / Andris Nelsons; R: Franco Zeffirelli
La sonnambula (Bellini) 8-20 XIID: Evelino Pidò; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-21 XIID: Bertrand de Billy; R: Christine Mielitz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 XII-2 ID: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XII-6 VD: Cornelius Meister / Patrick Lange; R: Marco Arturo Marelli
L'italiana in Algeri (Rossini) 7-16 ID: Jesús López-Cobos; R: Jean Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-17 ID: Jeffrey Tate; R: Otto Schenk
Pique Dame (Tchaikovsky) 19-30 ID: Marko Letonja; R: Vera Nemirova
Nabucco (Verdi) 20-24 ID: Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
La cenerentola (Rossini) 26 I-11 VID: Jesús López-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 28 I-3 IID: Philippe Auguin; R: Gianfranco de Bosio
Salome (Strauss) 11-18 IID: Peter Schneider; R: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 14-23 IIID: Pinchas Steinberg; R: Nicolas Joel
Parsifal (Wagner) 28 III-4 IVD: Franz Welser Möst; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 8-14 IVD: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12-22 IVD: Andris Nelsons; R: Falk Richter
Werther (Massenet) 20-30 IVD: Michael Güttler / Bertrand de Billy; R: Andrei Serban
La fille du régiment (Donizetti) 28 IV-13 VD: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Pollicino (Henze) 28 IV-8 VD: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Der fliegende Holländer (Wagner) 2-9 VD: Daniel Harding; R: Christine Mielitz
Das Rheingold (Wagner) 12 VD: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 15 V-23 VID: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Andrea Chénier (Giordano) 16-24 VD: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 19 VD: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 20 V-2 VID: Bertrand de Billy; R: Franco Zeffirelli
Götterdämmerung (Wagner) 22 VD: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 13-30 VID: Franz Welser-Möst; R: David McVicar
Capriccio (Strauss) 20-27 VID: Christoph Eschenbach; R: Marco Arturo Marelli
Roméo et Juliette (Gounod) 21-28 VID: Plácido Domingo; R: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 3 IX-25 VD: Marco Armiliato; R: Jean-Francois Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 IXD: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 IX-27 VID: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; R: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 IXD: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 IX-21 XIID: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; R: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 IX-7 VD: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 IX-4 XD: Alain Altinoglu; R: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 IX-31 IIID: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; R: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 XD: Franz Welser-Möst; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 XD: Dan Ettinger; R: Nicolas Joel
Don Carlos (Verdi) 13-19 XD: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 X-30 IVD: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 X-3 XID: Evelino Pidò; R: Eric Génovèse
La fille du régiment (Donizetti) 26 X-4 XID: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 XID: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 XI-14 VID: Guillermo Garcia Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 XI-14 IVD: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 XI-17 VID: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 XI-1 XIID: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 XII-29 IIID: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; R: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 XII-8 VD: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 XIID: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 XII-2 VID: Michael Güttler / Jesus Lopez-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-5 ID: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 ID: Jérémie Rhorer; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 ID: Alain Altinoglu; R: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 ID: Patrick Lange; R: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 ID: Michael Güttler; R: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 I-2 IID: Paolo Carignani; R: Jean Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 I-2 IID: Paolo Carignani; R: Jean Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 I-9 IID: Jiri Belohlavek; R: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 IID: Andris Nelson; R: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 IID: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 II-12 IIID: Evelino Pidò; R: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 IID: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7-14 IIID: Patrick Lange; R: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 IIID: Daniele Gatti; R: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 IVD: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 IVD: Bertrand de Billy; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 IV-20 VID: Michael Boder / Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 IVD: Franz Welser-Möst; R: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 VD: Bertrand de Billy; R: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 VD: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 VD: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 VD: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 V-4 VID: Marko Letonja; R: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 V-22 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 VID: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 7-17 IXD: Christophe Rousset; R: Claus Guth
La Calisto (concert) (Cavalli) 16 IXD: Christophe Rousset
Gianni Schicchi (Puccini) 10-23 XD: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 10-23 XD: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 10-23 XD: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Tito Manlio (concert) (Vivaldi) 17 XD: Ottavio Dantone
Iphigenie en Aulide (Gluck) 8-22 XID: Alessandro De Marchi; R: Torsten Fischer
L'Artaserse (concert) (Vinci) 20 XID: Diego Fasolis
Mathis der Maler (Hindemith) 12-28 XIID: Bertrand de Billy; R: Keith Warner
Werther (concert) (Pugnani) 15 XIID: Michael Hofstetter
Radamisto (Handel) 20-31 ID: René Jacobs; R: Vincent Boussard
Satyricon (concert) (Maderna) 23 ID: Emilio Pomárico
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 28 ID: René Jacobs
Le comte Ory (Rossini) 16-27 IID: Jean-Christophe Spinosi; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 19 IID: Stefan Vladar
Polifemo (concert) (Porpora) 22 IID: Rubén Dubrovsky
Le nozze di Teti e di Peleo (concert) (Rossini) 26 IID: Jean-Christophe Spinosi
Fidelio (Beethoven) 17-28 IIID: Nikolaus Harnoncourt; R: Herbert Föttinger
Arianna in Creta (concert) (Handel) 20 IIID: Alan Curtis
Acis and Galatea (concert) (Handel) 25 IIID: Paul Goodwin
Solomon (concert) (Handel) 27 IIID: Martin Haselböck
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 17-29 IVD: Leo Hussain; R: Kasper Holten
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 21 IVD: Robert King
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 25 IVD: Alan Curtis
Attila (Verdi) 7-18 VIID: Riccardo Frizza; R: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 IXD: Michael Boder; R: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 IXD: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 XD: Donald Runnicles; R: Jens-Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 XID: René Jacobs; R: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 XIID: Michael Boder; R: Claus Guth
I due Foscari (Verdi) 15-27 ID: James Conlon; R: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 IID: William Christie; R: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 IIID: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 IIID: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 IIID: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 IVD: Christophe Rousset; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 1-11 VIID: Sian Edwards; R: Peter Konwitschny
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 IX-31 VD: Rudolf Bibl / Alfred Eschwé / Nicholas Milton / Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 2 IX-16 VD: Enrico Dovico / Gerrit Prießnitz; R: Guy Joosten
Ein Walzertraum (Straus) 6 IX-20 XID: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-13 IXD: Gerrit Prießnitz; R: Helen Malkowsky
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 10 IX-14 VD: David Levi; R: Werner Sobotka
Madame Pompadour (Fall) 15 IX-20 XD: Andreas Schüller; R: Hinrich Horstkotte
Salome (Strauss) 16 IX-28 XD: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Marguerite Borie
La traviata (Verdi) 21 IX-1 XID: Julia Jones; R: Hans Gratzer
Die lustige Witwe (Lehár) 26 IX-9 VID: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 4 X-14 XIID: Gerrit Prießnitz; R: Alfred Kirchner
Kiss me, Kate (Porter) 25 X-2 IID: Lorenz C Aichner; R: Bernd Mottl
Rusalka (Dvořák,A) 4-24 XID: Roland Böer; R: Renaud Doucet
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 XI-28 XIID: Dirk Kaftan / Gerrit Prießnitz; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XII-6 ID: Guido Mancusi; R: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 30 XII-23 IID: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 12 I-20 IID: Enrico Dovico; R: Josef Ernst Köpplinger
Candide (concert) (Bernstein) 18-25 ID: Joseph Olefirowicz
Die Zauberflöte (Mozart) 27 I-22 VID: Kevin John Edusei / Roberto Paternostro; R: Helmuth Lohner
Die verkaufte Braut (Smetana) 17 II-13 IVD: Gerrit Prießnitz; R: Helmut Baumann
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 II-1 VID: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Rigoletto (Verdi) 28 II-20 IIID: Enrico Dovico; R: Stephen Langridge
Der Mantel (Puccini) 23 III-15 IVD: Roberto Paternostro; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 23 III-15 IVD: Roberto Paternostro; R: Robert Meyer
Der Wildschütz (Lortzing) 20 IV-12 VID: Lorenz C Aichner; R: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Der Ring an 1 Abend (concert) (Wagner) 23 V-2 VID: Jac van Steen
Frau Luna (Lincke) 6-30 VID: Gerrit Prießnitz; R: Peter Lund
Das Wundertheater (Henze) 15-28 VID: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15-28 VID: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
Die Zauberflöte (Mozart) 5 IX-2 IVD: Alfred Eschwé; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 IX-27 VID: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 IXD: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 IX-18 XD: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 IX-9 XID: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 IX-23 XID: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 IX-17 XD: Alfred Eschwé; R: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 IX-15 XD: Alfred Eschwé; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 X-18 XID: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 XI-30 VID: Enrico Dovico; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 XI-10 VID: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XI-25 XIID: Nicholas Milton; R: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 XII-21 IR: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 XII-16 VIR: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 XII-14 IIR: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 I-28 VIR: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 I-7 VR: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 I-21 IIR: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 II-20 IIID: Gerrit Prießnitz; R: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 II-23 IIIR: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 III-21 VR: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 III-8 VR: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 IV-10 VR: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 IV-27 VR: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 V-11 VIR: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 VI