2013/14 > Rakousko 
*Veřejná stránka     >Operabase Professional 
2013/14 > Rakousko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Německo Česká republika Slovensko
Lichtenštejnsko
Švýcarsko

Rakousko
 
Maďarsko
Itálie Slovinsko Chorvatsko

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 X-29 XID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 XI-22 XIID: Oliver Ostermann; R: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 XII-31 ID: Michael Zehetner; R: Karina Fibich
Der Mann von La Mancha (Leigh) 18 I-8 IIID: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 II-29 IIID: Oliver Ostermann; R: Alexandra Frankmann
Giuditta (Lehár) 20-29 VID: Franz Josef Breznik; R: Dominik Wilgenbus
Giuditta (Lehár) 6 VIII-4 IXD: Franz Josef Breznik; R: Dominik Wilgenbus
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Rigoletto (Verdi) 5-28 IID: Alexander Drčar; R: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 XII-6 ID: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 XII-3 ID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 XII-5 ID: Gustav Kuhn; R: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 I
Das Rheingold (Wagner) 18 VII-1 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 VII-2 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 VII-2 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 VII-3 VIIID: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Los niños perdidos (Kolonovits) 9-15 VIIID: David Giménez Carreras; R: Emilio Sagi
Graz, Oper Graz  / 
Lohengrin (Wagner) 28 IX-30 VD: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; R: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 X-4 XIID: José Miguel Esandi; R: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 X-8 VD: Florian Erdl; R: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 XI-14 VD: Dirk Kaftan; R: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 XII-5 VID: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 I-25 VD: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 III-15 VID: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 IV-14 VID: Giacomo Sagripanti; R: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La forza del destino (Verdi) 21 IX-6 IID: Francesco Angelico; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 X-28 XIID: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 X-17 XID: Vito Cristofaro; R: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 XI-27 IVD: Vito Cristofaro; R: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 XII-19 IIID: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 II-3 VD: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 III-2 VIID: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 V-3 VIID: Francesco Angelico; R: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 VI-6 VIID: Alexander Rumpf; R: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 IX-19 XD: Alexander Soddy; R: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 X-5 XIID: Alexander Soddy; R: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 XII-18 IID: Günter Wallner; R: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 II-22 IIID: Attilio Cremonesi; R: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 III-10 VD: Alexander Soddy; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 IX-1 VID: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 X-20 XIID: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 X-1 IID: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; R: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 XI-3 IID: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; R: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 XII-4 VIID: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; R: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 I-1 IVD: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 II-26 VID: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 III-14 VID: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 V-26 VID: Borys Sitarski; R: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 V-2 VIID: Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
La cage aux folles (Herman) 21 IX-8 IIID: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 IX-26 VD: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 X-12 XIID: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 XII-14 ID: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 6 II-27 VD: Leo Hussain; R: André Heller-Lopes
Die Dreigroschenoper (Weill) 4 IV-15 VID: Christian Frank; R: Stephanie Mohr
La clemenza di Tito (Mozart) 4 V-12 VID: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 V-10 VID: Leo Hussain; R: Agnessa Nefjodov
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ IXD: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 XD: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25+ XD: Adrian Kelly; R: Amélie Niermeyer
Im weißen Rößl (Benatzky) 7+ XIID: Peter Ewaldt; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10+ ID: Peter Ewaldt; R: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22+ IID: Speranza Scappucci; R: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18+ IVD: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17+ VD: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7+ VID: Peter Ewaldt; R: Marco Dott
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Semiramide (Vinci) 27 IX-15 XD: Alan Curtis; R: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 XI-21 XIID: Konstantin Chudovsky; R: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 IID: Gelsomino Rocco; R: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 IV-10 VD: Rubén Dubrovsky; R: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 V-5 VID: Walter Kobéra; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 3 IX-25 VD: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 IXD: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 IX-27 VID: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; R: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 IXD: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 IX-21 XIID: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; R: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 IX-7 VD: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 IX-4 XD: Alain Altinoglu; R: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 IX-31 IIID: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; R: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 XD: Franz Welser-Möst; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 XD: Dan Ettinger; R: Nicolas Joël
Don Carlos (Verdi) 13-19 XD: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 X-30 IVD: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 X-3 XID: Evelino Pidò; R: Eric Génovèse
La Fille du régiment (Donizetti) 26 X-4 XID: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Rath(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 XID: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 XI-14 VID: Guillermo Garcia Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 XI-14 IVD: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 XI-17 VID: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 XI-1 XIID: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 XII-29 IIID: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; R: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 XII-8 VD: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 XIID: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 XII-2 VID: Michael Güttler / Jesús López-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-5 ID: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 ID: Jérémie Rhorer; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 ID: Alain Altinoglu; R: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 ID: Patrick Lange; R: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 ID: Michael Güttler; R: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 I-2 IID: Paolo Carignani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 I-2 IID: Paolo Carignani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 I-9 IID: Jiri Belohlavek; R: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 IID: Andris Nelson; R: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 IID: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 II-12 IIID: Evelino Pidò; R: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 IID: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-14 IIID: Patrick Lange; R: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 IIID: Daniele Gatti; R: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 IVD: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 IVD: Bertrand de Billy; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 IV-20 VID: Michael Boder / Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 IVD: Franz Welser-Möst; R: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 VD: Bertrand de Billy; R: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 VD: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 VD: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 VD: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 V-4 VID: Marko Letonja; R: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 V-22 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 VID: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 VID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Der fliegende Holländer (Wagner) 3-12 IXD: Yannick Nézet-Séguin; R: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 IX-27 IIID: Paolo Carignani / Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvořák,A) 5-13 IXD: Tomas Netopil; R: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 IXD: Paolo Carignani; R: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 IXD: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 IX-6 VD: Guillermo García Calvo; R: Otto Schenk
Don Carlos (Verdi) 21 IX-1 IIID: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; R: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 X-8 VID: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider; R: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 XD: Christoph Eschenbach; R: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 XD: Andriy Yurkevych; R: Silviu Purcarete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 XD: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
Tannhäuser (Wagner) 22 X-2 XID: Myung-Whun Chung; R: Claus Guth
La bohème (Puccini) 29 X-7 XID: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 XI-12 VD: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; R: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 8-17 XID: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 XID: Semyon Bychkov; R: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 XID: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 XI-12 IVD: Kirill Petrenko; R: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 XII-21 IIID: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; R: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 XII-26 VD: Jesús López Cobos / Evelino Pidò; R: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 XIID: Ulf Schirmer; R: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 XII-30 VID: Franz Welser-Möst; R: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 25 XII-11 ID: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-5 ID: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 ID: Peter Schneider; R: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 ID: Marko Letonja; R: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 I-1 IID: Philippe Auguin; R: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 I-24 IVD: Philippe Auguin; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 13 IID: Franz Welser-Möst
Andrea Chénier (Giordano) 18-24 IID: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
La juive (Halévy) 23 II-7 IIID: Frédéric Chaslin; R: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 II-10 IIID: Marco Armiliato; R: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 IIID: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 IIID: Ingo Metzmacher; R: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 IIID: Philippe Auguin; R: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 III-16 IVD: Franz Welser-Möst; R: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 IVD: Peter Schneider; R: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 IVD: Andriy Yurkevych; R: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 IVD: Jesús López-Cobos; R: Jean-Pierre Ponnelle
Don Pasquale (Donizetti) 26 IV-11 VD: Jesús López-Cobos; R: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 VD: Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 VD: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 17-31 VD: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 V-4 VID: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 25 V-7 VID: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 VID: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 VID: Cornelius Meister; R: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Adès) 14-27 VID: Thomas Adès; R: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 VID: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 IXD: Michael Boder; R: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 IXD: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 XD: Donald Runnicles; R: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 XID: René Jacobs; R: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 XIID: Michael Boder; R: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 14 XIID: Riccardo Minasi
I due Foscari (Verdi) 15-27 ID: James Conlon; R: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 IID: William Christie; R: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 IIID: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 IIID: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 IIID: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 IVD: Christophe Rousset; R: Claus Guth
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 16 IVD: Martin Haselböck
La traviata (Verdi) 1-11 VIID: Sian Edwards; R: Peter Konwitschny
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 IXD: Mikhail Tatarnikov; R: Christof Loy
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 XD: Leo Hussain; R: Torsten Fischer
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-30 XID: Jean-Christophe Spinosi; R: Lotte de Beer
American Lulu (Neuwirth) 14 XIID: Johannes Kalitzke; R: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 ID: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-27 IID: René Jacobs; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 IIID: HK Gruber; R: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 IVD: Marc Minkowski; R: Felix Breisach
La mere coupable (Milhaud) 8-17 VD: Leo Hussain; R: Herbert Föttinger
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 5 IX-2 IVD: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Philipp Pointner; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 IX-27 VID: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 IXD: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 IX-18 XD: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 IX-9 XID: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 IX-23 XID: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 IX-17 XD: Alfred Eschwé; R: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 IX-15 XD: Alfred Eschwé; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 X-18 XID: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 XI-30 VID: Enrico Dovico; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 XI-10 VID: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XI-25 XIID: Nicholas Milton; R: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 XII-21 ID: Alfred Eschwé; R: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 XII-16 VID: Christian Kolonovits; R: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 XII-14 IID: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 I-28 VID: Lorenz C Aichner; R: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 I-7 VD: Enrico Dovico; R: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 I-21 IID: Joseph R Olefirowicz; R: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 II-20 IIID: Gerrit Prießnitz; R: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 II-23 IIID: Enrico Dovico; R: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 III-21 VD: Alexander Rumpf; R: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 III-8 VD: Eun Sun Kim; R: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 IV-10 VD: David Levi; R: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 IV-27 VD: Alfred Eschwé; R: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 V-11 VID: Julia Jones; R: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 VI