2013/14 > Rusko 
*Veřejná stránka     >Operabase Professional 
2013/14 > Rusko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Finsko
Estónsko
Lotyšsko
Bělorusko

Rusko
 
Spojené státy americké
Ukrajina
Gruzie
ázerbajdžán
Kazachstán Japonsko

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 20 IX-2 IID: Valeriy Voronin; R: Konstantin Balakin
Otello (Verdi) 25 X-30 IVD: Valeriy Voronin; R: Konstantin Balakin
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 30 X-11 XII
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 XI-28 II
Madama Butterfly (Puccini) 13 XI-21 III
La traviata (Verdi) 12 II-18 IV
María de Buenos Aires (Piazzolla) 13 II-11 III
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-12 IV
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 IX-7 VID: Michael Güttler; R: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 IX-24 V
La traviata (Verdi) 27 IX-15 V
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 IX-10 VI
La bohème (Puccini) 1 X-14 III
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 X-5 IV
Madama Butterfly (Puccini) 3 X-22 V
Otello (Verdi) 8 X-19 VID: Pavel Klinichev; R: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 X-21 VI
Tosca (Puccini) 18 X-29 V
Don Giovanni (Mozart) 22 X-3 V
Prince Igor (Borodin) 26 X-8 V
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 X-31 V
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 X-8 IV
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 XI-6 V
Boris Godunov (Musorgsky) 10 XII-17 VD: Michael Güttler; R: Alexander Titel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 XII-9 IV
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 XII
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 26 IV-5 VI
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 5 II-9 IVD: Andrey Gordeyev
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Tosca (Puccini) 25 IX
Madama Butterfly (Puccini) 2 X
Carmen (Bizet) 4 X-8 II
The Pearl Fishers (Bizet) 20 XID: Marco Boemi; R: Vernon Mound
Boris Godunov (Musorgsky) 23 XI-13 IID: Renat Salavatov; R: Michael Pandzhavize
Requiem (Verdi) 27 XI
La traviata (Verdi) 6 XII-22 IVD: Marco Boemi; R: Jeannette Aster
Rigoletto (Verdi) 8 XII-9 IID: Renat Salavatov; R: Michael Pandzhavize
Nabucco (Verdi) 11 XIID: Marco Boemi; R: Denis Krief
Il trovatore (Verdi) 13 XIID: Marco Boemi; R: Bruno Berger-Gorski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 XII-11 IID: Renat Salavatov; R: Mikhail Pandzhavidze
Veselá Vdova (Lehár) 20 XII
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-3 II
Porgy and Bess (Gershwin) 5 II
Aida (Verdi) 7 II
Turandot (Puccini) 15 II
The Love of the Poet (Akhiyarova) 24 IV
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 IV
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 18 IX-25 VD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 IX-21 IID: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; R: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 IX-18 VD: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 X-11 VD: Aleksandr Kosinskiy; R: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 X-26 IVD: Aleksandr Kosinskiy; R: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 17 X-7 VD: Aleksandr Kosinskiy; R: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 X-13 IVD: Aleksandr Kosinskiy; R: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 29 X-30 IIID: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 XI-4 VD: Anatoliy Chepurnoy; R: Nadezhda Stolbova
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 XII-14 VD: Yevgeniy Brazhnik; R: Alexander Petrov
Pagliacci (Leoncavallo) 22 XIID: Aleksandr Kosinskiy
Concert (Strauss,J) 4 I
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 10 I-2 III
Concert (Kalman,E) 11 I-14 II
Boris Godunov (Musorgsky) 7-8 II
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27-28 II
Iolanta (Tchaikovsky,P) 2 IV
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17-22 IXD: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; R: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26 IX-13 IVD: Julian Reynolds / Alexander Soloviev / Enrique Mazzola; R: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1 X-25 VIID: Pavel Sorokin / Vassily Sinaisky; R: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 XD: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; R: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 X-27 VIID: Pavel Klinichev / Alexei Bogorad / Robert Treviño; R: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 X-11 VD: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; R: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5 XI-5 ID: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; R: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 XI-14 VID: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; R: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 XID: Alan Buribayev; R: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 XI-12 VID: Alexander Vedernikov; R: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26 XI-20 VIID: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone / Pavel Klinichev; R: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 4 XII-8 VID: Kirill Karabits; R: Federik Mirdita
Don Carlos (Verdi) 17 XII-29 VID: Robert Treviño / Giacomo Sagripanti; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 XII-16 IIID: Christoph-Mathias Mueller; R: Vasily Barkhatov
Nabucco (Verdi) 15-18 ID: Alexander Soloviev; R: Mikhail Kislyarov
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 19 I
Don Quichotte (Massenet) 26 ID: Valery Gergiev; R: Yannis Kokkos
Turandot (Puccini) 28 I-9 VIID: Marco Guidarini / Pavel Sorokin; R: Francesca Zambello
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 22 II-9 VIID: Gennadi Rozhdestvensky; R: Julia Pevzner
The Fiery Angel (Prokofiev) 28 II-2 IIID: Michail Jurowski; R: Francesca Zambello
Carmen (Bizet) 5 III-22 VID: Laurent Campellone / Pavel Sorokin; R: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 19-23 IIID: Anton Grishanin; R: Graham Vick
The Enchantress (Tchaikovsky,P) 2-6 IVD: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Mass (Bernstein) 11 IVR: Rēzija Kalniņa
Prince Igor (Borodin) 24-26 IVD: Pavel Klinichev; R: Yuri Lyubimov
Così fan tutte (Mozart) 24 V-1 VIR: Floris Visser
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 X-6 IIID: Alexander Soloviev; R: Mikhail Polischuk
Boris Godunov (Musorgsky) 11 XII-1 IVD: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; R: Ivan Popovsky
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 I-21 IID: Yaroslav Tkalenko; R: Andris Liepa
Moscow, Helikon-Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 5 IX-25 VD: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 IX-28 VD: Valery Kritskov; R: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 IXD: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 XD: Kirill Tikhonov; R: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 XD: Teodor Currentzis; R: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 X-11 VID: Ekaterina Vasheruk; R: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 XID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 XID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 XI-1 XIID: Konstantin Chudovsky; R: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 XIID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 XIID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 XIID: Mstislav Rostropovich; R: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23-26 I
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 I-2 II
Aida (Verdi) 4 II
Vampuka (Ehrenberg) 7-9 II
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13-16 II
Boris Godunov (Musorgsky) 13-16 III
Concert (Kalman,E) 20-23 III
Vec Makropulos (Janáček) 28-30 IIID: Konstantin Khvatynets; R: Dmitry Bertman
Lulu (Berg) 18-20 IVR: Dmitry Bertman
La finta giardiniera (Mozart) 6 V
The Nightingale (Stravinsky) 7 V
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15-17 V
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-8 VI
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 19-22 VI
Carmen (Bizet) 26-29 VI
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 21 VIII-18 IVD: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; R: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 VIII-29 VD: Dmitry Volosnikov; R: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 IX-16 IIID: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; R: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 IX-26 IID: Dmitry Volosnikov; R: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 IX-21 IIID: Evgeny Samoilov; R: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 IX-29 IVD: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 IX-29 IVD: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 IX-30 VD: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; R: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 IX-20 XIID: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; R: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 IX-30 IV
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 IXD: Vasily Valitov; R: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 IX-11 IIID: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 X-9 IID: Jan Latham-Koenig; R: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 XID: Jan Latham-Koenig; R: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 XI-16 IVD: Jan Latham-Koenig; R: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 XID: Andrey Lebedev; R: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 XID: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 29 XI-2 IIID: Alexandru Samoilă; R: Yuri Alexandrov
Prince Igor (Borodin) 8 XII-5 V
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18 XII
Faust (concert) (Gounod) 17 I
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 21 I
The Demon (concert) (Rubinstein) 22 I
Salome (concert) (Strauss) 23 ID: Evgeny Samoilov
Operetta anthology (Strauss,J) 12 III-6 V
Requiem (Mozart) 27 III
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 29-30 III
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 12 IVR: Yuri Grymov
Capriccio (Strauss) 24 IV
The School for Wives (Martynov) 20-22 VD: Dmitri Jurowski; R: Yuri Lyubimov, Igor Ushakov
Boris Godunov (Musorgsky) 28 V
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Tannhäuser (Wagner) 27 IX-24 VID: Fabrice Bollon; R: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 X-18 V
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 X-9 IIID: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6 X-19 IVD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 X-4 VD: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 X-19 VID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 X-27 IVD: Anton Grishanin; R: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 X-25 VD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25 X-30 VD: Vladimir Agronsky; R: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29 X-16 VD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Evgeny Pisarev
Tosca (Puccini) 2 XI-23 IID: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 XI-21 VR: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 10 XI-22 VD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 XI-24 IVD: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 XI-18 VID: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Adolf Shapiro
May Night (Rimsky-Korsakov) 4 XII-16 IIID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Socrate (Satie) 7 XII-14 II
Le pauvre matelot (Milhaud) 7 XII-14 II
The Merry Widow (Lehár) 18 XII-22 ID: Timur Zangiev
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 20 XII-7 I
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 XII-12 IID: Felix Korobov; R: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 19 I-18 IVD: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Le cinesi (Gluck) 21 II-16 VID: Peter Aidu; R: Georgy Isaakyan
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 21 II-16 VID: Peter Aidu; R: Anatoly Ledukhovsky
Aida (Verdi) 11-16 IVD: Felix Korobov; R: Peter Stein
Werther (Massenet) 26 IVD: Felix Korobov; R: Mikhail Bychkov
Don Giovanni (Mozart) 10-14 VI
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 18 IXD: Vladimir Boykov; R: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 IX-29 XII
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 2 X
Veselá Vdova (Lehár) 5 X-13 IV
Carmen (Bizet) 10 X-12 IIID: Yevgeniy Sheyko; R: Olga Ivanova
La traviata (Verdi) 16 X-5 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 X-15 II
Rusalka (Dargomizhsky) 26 X-20 XI
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 X-14 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 31 X-15 XI
Madama Butterfly (Puccini) 3 XID: Yevgeniy Sheyko; R: Vadim Milkov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 XI-10 IVD: Vladimir Boykov; R: Oleg Dolgopolov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22 XI-25 ID: Vladimir Boykov; R: Olga Ivanova
Aida (Verdi) 28 XI-20 IVD: Sergey Vanteyev; R: Otar Dadishkiliani
Tosca (Puccini) 6 XII-16 IVD: Vladimir Boykov; R: Mikhail Mordvinov
Prince Igor (Borodin) 10 ID: Yevgeniy Sheyko; R: Otar Dadishkiliani
Ivan Susanin (Glinka) 23 I-3 IVD: Yevgeniy Sheyko; R: Otar Dadishkiliani
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 ID: Yevgeniy Sheyko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 IID: Sergey Vanteyev; R: Otar Dadishkiliani
Otello (Verdi) 13 IID: Yevgeniy Sheyko; R: Vadim Milkov
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Mass (Bernstein) 17 IX-27 III
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 IX-25 V
Carmen (Bizet) 25 IX-14 V
Prince Igor (Borodin) 28 IX-18 V
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 IX-3 V
La traviata (Verdi) 1 X-28 V
Rigoletto (Verdi) 8 X-27 II
Madama Butterfly (Puccini) 10 X-19 II
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 16 X-25 II
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 X
Aleko (Rachmaninov) 18 X
La serva padrona (Pergolesi) 19 X
Iolanta (Tchaikovsky,P) 22 X-5 V
Mavra (Stravinsky) 23 X-20 V
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 X-20 V
Tosca (Puccini) 24 X-16 I
Gianni Schicchi (Puccini) 26 X-15 V
Prima la musica, poi le parole (=) 26 X-15 V
Faust (Gounod) 31 X-9 III
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 10 XI-23 II
La bohème (Puccini) 16 XI-5 XII
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 XI-10 V
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 23 XI-23 III
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 15 XII-4 V
Bastien und Bastienne (Mozart) 8 III-10 V
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 IXD: Valentin Uryupin; R: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9 IX-19 VD: Valery Platonov; R: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 IX-17 XD: Maxim Emelyanychev; R: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 IX-2 XD: Teodor Currentzis; R: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 8 X-13 XIIR: Georgy Isaakyan
Le astuzie femminili (Cimarosa) 10 XD: Medeya Yassonidi; R: Maria Rubina
The Broken Cup (Donizetti) 15 X-17 ID: Damir Maxutov; R: Olga Enns
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 X-13 VD: Valery Platonov / Valentin Uryupin / Damir Maxutov; R: Andrejs Žagars
L'orfeo (Monteverdi) 20 X-31 ID: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 26 X-15 VR: Denis Radchenko
Adventures in Opera Country (Minkov) 27 X-4 IID: Damir Maxutov; R: Elena Alexandrova(original), Olga Enns(revival), Ekaterina Malaya(revival)
Il campanello di notte (Donizetti) 27 X-24 ID: Damir Maxutov; R: Olga Enns
One Day in the Life of Ivan Denisovitch (Tchaikovsky,Alexander) 30 X-21 IID: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 3-6 XIR: Georgy Isaakyan
The Malachite Casket (Batin) 9 XI-9 IIID: Damir Maksutov; R: Olga Enns
Carmen (Bizet) 12 XI-16 ID: Valentin Uryupin; R: Georgy Isaakyan
The Little Sweep (Britten) 16 XI-6 ID: Damir Maxutov; R: Olga Enns
A Christmas Carol (Batin) 17 XID: Dmitry Batin / Raushan Yakupov; R: Olga Enns
La traviata (Verdi) 19 XI-31 VR: Sergey Mindrin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 XI-23 IR: Evgenia Minakova(original), Georgy Isaakyan(revival)
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 XIID: Raushan Yakupov; R: Valeria Borodina
Cleopatra (Massenet) 10 XII-7 VD: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
The Twelve Months (Banevich) 25 XII-20 IVD: Evgenii Kirilov; R: Georgy Isaakyan(original), Olga Enns(original), Tatyana Stepanova(revival)
Cendrillon (Massenet) 5 II-4 IIID: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Medeamaterial (Dusapin) 7 IID: Teodor Currentzis; R: Filipp Grigorian
Boris Godunov (Musorgsky) 11 II-24 IVD: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 18 II-25 VR: Iosif Keller(original), Georgy Isaakyan(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-16 IIID: Teodor Currentzis; R: Philipp Himmelmann
La bohème (concert) (Puccini) 30 IIID: Teodor Currentzis
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Silvia (Kálmán) 2 X-20 IVD: Sergei Inkov; R: Susanna Tsiryuk
Carmen (Bizet) 11 X-28 IID: Sergei Inkov; R: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 X-3 IVD: Sergei Inkov; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 22 X-11 IVR: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 XI-30 IIID: Sergei Inkov; R: Olga Mukhortova
La traviata (Verdi) 10 XI-14 IIID: Sergei Inkov; R: Yuri Alexandrov
Morozko (Bocharov) 1 XII-9 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 XII
Rostov, Rostov State Opera  / 
Faust (Gounod) 22 IX-11 V
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 IX-16 VD: Alexei Shakuro; R: Susanna Tsiryuk
Bajadere (Kálmán) 6 X-2 VD: Andrey Anikhanov; R: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 X-6 IVD: Alexei Shakuro; R: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 X-30 VD: Maurizio Dones; R: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 X-22 VID: Alexei Shakuro; R: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 X-20 VID: Valery Voronin; R: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 X-6 VID: Alexei Shakuro; R: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 XI-11 IVD: Alexei Shakuro; R: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 XI-4 VD: Valery Voronin; R: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 XI-19 IVD: Andrey Anikhanov; R: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 XI-18 VD: Alexander Anissimov.cond; R: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 XI-7 VID: Robert Lyall; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 XI-27 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Susanna Tsiryuk
Rigoletto (Verdi) 29 I-23 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Yuri Laptev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 II-23 VD: Alexei Shakuro; R: Vyacheslav Kushchev
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 14 IX-24 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 IX-19 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 IX-26 IIID: Boris Benkogenov; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 X-28 IID: Alexander Anissimov.cond; R: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 X-16 IVD: Viktor Kulikov; R: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 X-12 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 XID: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 XI-9 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Mikhail Pandzhavidze
Silvia (Kálmán) 14 XII-4 VD: Eugene Khokhlov
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 XII-18 VD: Eugene Khokhlov; R: Galina Tarasova
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 24 I-11 VD: Alexander Anissimov.cond; R: Vladimir Petrov
Tosca (Puccini) 22 III-2 IVD: Alexander Anissimov.cond; R: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 14 VD: Viktor Kulikov; R: Mikhail Kislyarov
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 X-20 IIR: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 X-16 II
Carmen (Bizet) 8 X
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 X-8 IV
Oresteia (Taneyev) 13 X-25 III
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 X-12 IV
Madama Butterfly (Puccini) 17 X-13 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 X-12 III
Rigoletto (Verdi) 27 X-23 IV
Die lustige Witwe (Lehár) 30 X-6 III
Silvia (Kálmán) 3 XI-5 I
Les brigands (Offenbach) 9 XI-18 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 XI-27 IV
Die Zauberflöte (Mozart) 19 XI-4 III
Sadko (Rimsky-Korsakov) 24 XI-6 II
Prince Igor (Borodin) 13 XII-14 II
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 XII
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 11 I-26 II
La traviata (Verdi) 26 I-20 III
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 I-15 IV
Tosca (Puccini) 2 II-2 IV
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 II-20 IV
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 28 II
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13 IX-27 IV
La belle Hélène (Offenbach) 14 IX-18 IV
La traviata (Verdi) 18 IX-2 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 IX-13 IV
Boris Godunov (Musorgsky) 27 IX-12 III
Pagliacci (Leoncavallo) 28 IX-25 IV
Madama Butterfly (Puccini) 29 IX-9 IV
Tosca (Puccini) 3 X-23 IV
Pietro il Grande (Donizetti) 10 X-3 IV
La bohème (Puccini) 11 X-20 IV
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 X-28 III
The Rape of Lucretia (Britten) 27 X-8 II
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 6 XI
Don Juan (Mozart) 9 XI-31 III
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 XI-5 III
Rigoletto (Verdi) 29 XI-11 IV
Not Love Alone (Shchedrin) 5-6 IV
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
The Lefthander (Shchedrin) 9 IX-10 VD: Valery Gergiev; R: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 IX-24 VID: Boris Gruzin / Pavel Smelkov; R: Mariusz Trelinski
Lohengrin (concert) (Wagner) 10 IX-18 IVD: Valery Gergiev
Macbeth (Verdi) 11 IX-13 IVD: Valery Gergiev / Gavriel Heine; R: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 12 IX-30 IVD: Boris Gruzin; R: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 IX-4 VD: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 IX-23 ID: Boris Gruzin; R: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 16 IX-3 VD: Gavriel Heine / Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
Opera anthology (Verdi) 18 IXD: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 IXD: Gavriel Heine; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 IX-16 VD: Boris Gruzin; R: Paul Curran
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 IX-5 IID: Mikhail Sinkevich; R: Alexander Petrov
Faust (Gounod) 24 IX-26 XID: Mikhail Agrest; R: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27 IX-2 VIIID: Mikhail Agrest / Boris Gruzin; R: Charles Roubaud
Un ballo in maschera (Verdi) 29 IX-9 IID: Karen Durgaryan; R: Andrei Konchalovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 IX-16 IVD: Mikhail Tatarnikov; R: Alain Maratrat
Jenůfa (Janáček) 1 XD: Mikhail Agrest; R: Vasily Barkhatov
Carmen (Bizet) 3 X-2 IVD: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich; R: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 4 X-16 IIID: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
Requiem (concert) (Mozart) 4 X
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 X-30 IIID: Boris Gruzin; R: Alexander Petrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 X-25 IIID: Mikhail Tatarnikov; R: Vladislav Pazi
Aida (Verdi) 9 X-19 IIID: Boris Gruzin; R: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 10 X-18 IIID: Mikhail Agrest; R: Johannes Schaaf
Il trovatore (Verdi) 11 X-7 VID: Mikhail Sinkevich; R: Pier Luigi Pizzi
Turandot (Puccini) 12 X-13 IID: Mikhail Sinkevich; R: Charles Roubaud
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 X-23 VIIID: Mikhail Agrest / Zaurbek Gugkaev; R: Yuri Alexandrov
A Life for the Tsar (Glinka) 15 XD: Mikhail Agrest; R: Dmitri Tcherniakov
La bohème (Puccini) 18 X-21 IVD: Gavriel Heine; R: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 X-3 VD: Mikhail Sinkevich; R: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 XD: Christian Knapp
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 XR: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 X-21 VD: Boris Gruzin; R: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 XD: Mikhail Sinkevich
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 X-24 VD: Pavel Bubelnikov; R: Alexander Petrov
La forza del destino (Verdi) 27 X-10 IVD: Mikhail Sinkevich; R: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29 X-8 IVD: Mikhail Agrest
Attila (Verdi) 31 X-1 XID: Christian Knapp; R: Arturo Gama
L'Heure espagnole (Ravel) 2 XI
Gianni Schicchi (Puccini) 2 XI
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2 XI-9 VIIID: Pavel Smelkov; R: Yuri Temirkanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 XI-15 IID: Gavriel Heine; R: Alexei Stepanyuk
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 XI-11 IID: Ignat Solzhenitsyn; R: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7-8 XID: Pavel Smelkov; R: Michael Sturminger
Il viaggio a Reims (Rossini) 10 XID: Vladislav Karklin; R: Alain Maratrat
The Turn of the Screw (Britten) 12 XID: Pavel Smelkov; R: David McVicar
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-14 XID: Pavel Smelkov; R: Claudia Solti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 XID: Christian Knapp; R: Vasily Barkhatov
The Rape of Lucretia (concert) (Britten) 15 XID: Alice Farnham
The Nose (Shostakovich) 17 XID: Pavel Smelkov; R: Yuri Alexandrov
Aida (Verdi) 2 XII-21 II
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 XIIR: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 XIIR: Dmitri Tcherniakov
Boris Godunov (Musorgsky) 10 XII-21 IIIR: Graham Vick
Christmas Eve (Rimsky-Korsakov) 14 XII-19 II
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 XIIR: Yuri Alexandrov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 5 I-15 IIIR: Alexei Stepanyuk
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 I-25 II
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 I
Don Carlos (Verdi) 20 I-6 IID: Valery Gergiev / Karen Durgaryan; R: Giorgio Barberio Corsetti
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 IR: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 I
Khovanshchina (Musorgsky) 30 I-7 IIID: Valery Gergiev; R: Leonid Baratov(original)
Mazepa (Tchaikovsky,P) 4 IIR: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Pranks of Fata Morgana (Prokofiev) 8-9 II
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 8 IID: Emmanuel Villaume
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 IIR: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 II-8 IIIR: Dmitry Bertman
Rigoletto (Verdi) 5 III-23 VR: Irkin Gabitov
Concert (Wagner) 6 IIID: Valery Gergiev
The Gambler (Prokofiev) 12 III
Pagliacci (Leoncavallo) 14 III-20 IVD: Gavriel Heine; R: Isabelle Partiot-Pieri
Elektra (Strauss) 20 III
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 III
Salammbô (concert) (Musorgsky) 25 IIID: Pavel Petrenko
Così fan tutte (Mozart) 19-20 IVD: Vincent de Kort; R: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 22 IVR: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 IVR: Walter Le Moli
Il tabarro (Puccini) 22 IVR: Walter Le Moli
Otello (Verdi) 22 IV-6 VD: Pavel Smelkov; R: Vasily Barkhatov
War and Peace (Prokofiev) 24-26 IV
Rigoletto (Verdi) 23 VR: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 IX-21 VID: Daniele Rustioni; R: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 IX-6 VD: Peter Feranec; R: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 IX-30 VID: Mikhail Tatarnikov; R: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 IX-21 XID: Mikhail Tatarnikov; R: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 IX-6 IVD: Igor Tomashevsky; R: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky,P) 29 IX-28 VID: Valentin Bogdanov; R: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 X-2 VID: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec; R: Andrejs Žagars
La traviata (Verdi) 5 X-25 VD: Alexey Nyaga; R: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 X-13 VIR: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 X-17 VID: Mikhail Tatarnikov / Valentin Bogdanov; R: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 XR: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 X-21 IVD: Vasily Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 XI-30 VD: Mikhail Tatarnikov; R: Stanislav Gaudasinsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 XII-5 IVD: Valentin Bogdanov; R: Daria Panteleyeva
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 I-10 VID: Mikhail Tatarnikov; R: Andrey Moguchiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12-13 IID: Mikhail Tatarnikov; R: Andriy Zholdak
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 VII-22 IV
Die lustige Witwe (Lehár) 17 VII-21 II
Silvia (Kálmán) 19 VII-17 IV
Mr X (Kálmán) 20 VII-20 II
Spring Parade (Stolz) 21 VII-22 IX
Countess Maritza (Kálmán) 22 VII-10 XII
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 VII-29 I
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 VII-14 XII
Baroness Lili () 27 VII-27 IV
Die Bajadere (Kalman,E) 31 VII-15 I
Madame Pompadour (Fall) 11 X-13 XII
The Bird Seller (Zeller,C) 15 X-21 I
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 X-23 IV
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Aleko (Rakhmaninov) 12 XII
Silvia (Kálmán) 26 II-16 IV
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 III-20 V
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Carmina Burana (Orff) 27 IX-9 XI
Silvia (Kálmán) 2 X-11 IV
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 X-9 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 5 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 X-16 IV
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 X
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 X-6 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18-20 X
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 X-19 II
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 X-13 II
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 XI-21 II
La traviata (Verdi) 10 XI-5 II
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 16 XI-23 I
Die Zauberflöte (Mozart) 20 XI-20 IV
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 26 XII-15 III
Pagliacci (Leoncavallo) 17 I-25 III
Sevastopol Waltz (Listov) 25 I
Die Kluge (Orff) 9 II
Der Troubadour (Verdi) 22 II-18 IV
Tosca (Puccini) 12 IV
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 1 X-5 IVD: Ruben Aharonian; R: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 X
Baroness Lili () 3 XI-10 IIID: Ivan Egorov; R: Sergey Shepelev
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 XII
Mr X (Kálmán) 4 XII
Bajadere (Kálmán) 12 XII-6 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 I
Viva la Mamma (Donizetti) 15 I
Babi Revolt (Ptichkin) 4 II
Don Pasquale (Donizetti) 12 II
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 14 III-15 IV