2017/18 > Německo 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Německo

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Dánsko Švédsko
Nizozemí
Belgie
Lucembursko

Německo
 
Polsko
Česká republika
Francie Švýcarsko Rakousko

Aachen, Theater Aachen  / 

L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 IX-19 ID: Justus Thorau; R: Jarg Pataki
Anatevka (Bock) 17 X-7 ID: Karl Shymanovitz; R: Ewa Teilmans
Katja Kabanowa (Janáček) 12 XI-23 IID: Justus Thorau; R: Tibor Torell
La traviata (Verdi) 10 XII-14 VID: Karl Shymanovitz; R: Ewa Teilmans
Don Giovanni (Mozart) 11 II-7 VIID: Justus Thorau; R: Joan Anton Rechi
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 IV-1 VID: Justus Thorau; R: Ute M Engelhardt
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 VI-12 VIID: Herbert Görtz; R: Tamara Heimbrock
Annaberg-Buchholz, Winterstein-Theater Annaberg  / 
Saison in Salzburg (Raymond) 24 IX-30 XIID: Dieter Klug; R: Urs Alexander Schleiff
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 29 X-25 XIID: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Peter Pan (Wecker) 16 XI-27 XIID: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Der Obersteiger (Zeller,C) 8 XII-9 IIID: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 I-23 IIID: Naoshi Takahashi; R: Tamara Korber
Gianni Schicchi (Puccini) 21 I-23 IIID: Naoshi Takahashi; R: Tamara Korber
Blossom Time (Romberg) 18 III-20 IV
Martha (Flotow) 29 IV-13 V
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Der Freischütz (Weber) 1 X-10 IID: Domonkos Héja; R: Hinrich Horstkotte
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 9 XII-7 VID: Lancelot Fuhry; R: Martin G Berger
Prima Donna (Wainwright) 3 II-14 VID: Lancelot Fuhry; R: Hans Peter Cloos
La forza del destino (Verdi) 24 III-25 VD: Domonkos Héja; R: André Bücker
Solaris (Fujikura) 18 V-16 VID: Lancelot Fuhry; R: Dirk Schmeding
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Leonore (concert) (Beethoven) 3 XID: René Jacobs
La bohème (Puccini) 10-12 XID: Teodor Currentzis; R: Philipp Himmelmann
Der Messias (Handel) 17 XIID: Robert King
Parsifal (Wagner) 24 III-2 IVD: Simon Rattle; R: Dieter Dorn
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 25 III-1 IVD: Simon Rössler
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 VD: Valery Gergiev
Die Zauberflöte (Mozart) 8-14 VIID: Yannick Nézet-Séguin
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-23 VIID: Valery Gergiev; R: Isabelle Partiot-Pieri
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Frau Luna (Lincke) 12 I-4 III
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
La traviata (Verdi) 30 VIII-19 VD: Ido Arad / Carlo Montanaro; R: Götz Friedrich
Die Zauberflöte (Mozart) 31 VIII-14 VID: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; R: Günter Krämer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 IX-18 XD: Donald Runnicles / Marcus Bosch / John Fiore; R: Christian Spuck
Lohengrin (Wagner) 10 IX-17 XIID: Donald Runnicles / Axel Kober; R: Kasper Holten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 IXD: Ivan Repušić; R: Filippo Sanjust
Aida (Verdi) 23 IX-7 XD: Giampaolo Bisanti; R: Benedikt von Peter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 X-13 ID: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; R: Katharina Thalbach
L'Invisible (Reimann) 8-31 XD: Donald Runnicles; R: Vasily Barkhatov
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14-28 XD: Nicholas Carter; R: Robert Carsen
Elektra (Strauss) 19-30 XD: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Tosca (Puccini) 21 X-24 IIID: Giampaolo Bisanti / John Fiore; R: Boleslaw Barlog
Nabucco (Verdi) 29 X-24 VD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Keith Warner
Tannhäuser (Wagner) 11 XI-8 IVD: Michael Boder / Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Le prophète (Meyerbeer) 26 XI-7 ID: Enrique Mazzola; R: Olivier Py
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 6-12 XIID: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10-28 XIID: Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
La bohème (Puccini) 20 XII-2 ID: Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 20 I-16 VID: Ivan Repušić; R: Ole Anders Tandberg
Così fan tutte (Mozart) 26 I-17 IID: Nicholas Milton; R: Robert Borgmann
Salome (Strauss) 28 I-3 IID: Evan Rogister; R: Claus Guth
Der Troubadour (Verdi) 11 II-12 VD: Giacomo Sagripanti; R: Hans Neuenfels
L'arlesiana (concert) (Cilea) 21-24 IID: Paolo Arrivabeni
Madama Butterfly (Puccini) 25 II-10 IIID: Carlo Rizzi; R: Pier Luigi Samaritani
Turandot (Puccini) 3-17 IIID: Alexander Vedernikov; R: Lorenzo Fioroni
Das Wunder der Heliane (Korngold) 18 III-6 IVD: Marc Albrecht; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 III-13 IVD: Stefano Ranzani; R: David Pountney
Pagliacci (Leoncavallo) 31 III-13 IVD: Stefano Ranzani; R: David Pountney
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7-20 IVD: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Don Giovanni (Mozart) 15-29 IVD: Ido Arad; R: Roland Schwab
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 IV-8 VID: Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; R: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 3-17 VD: Guillermo García Calvo; R: Jan Bosse
Ein Maskenball (Verdi) 6-13 VD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Don Carlos (Verdi) 18-27 VD: Donald Runnicles / Ido Arad; R: Marco Arturo Marelli
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 28-31 VD: Francesco Ivan Ciampa
Il viaggio a Reims (Rossini) 15 VI-5 VIID: Giacomo Sagripanti; R: Jan Bosse
Faust (Gounod) 23 VI-6 VIID: Jacques Lacombe; R: Philipp Stölzl
La Gioconda (Ponchielli) 28 VI-7 VIID: Pinchas Steinberg; R: Filippo Sanjust
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 IX-28 ID: Jordan de Souza; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 23 IX-4 XID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Die Bremer Stadtmusikanten (Sendil) 24 IX-26 XIID: Ivo Hentschel; R: Tobias Ribitzki
Die schöne Helena (Offenbach) 1 X-25 XIID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 X-12 VIID: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Satyagraha (Glass) 27 X-10 XID: Jonathan Stockhammer; R: Sidi Larbi Cherkaoui
Anatevka (Bock) 3 XII-15 VIID: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 15 XII-20 ID: Ivo Hentschel / Jordan de Souza; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Don Giovanni (Mozart) 6 I-9 IIID: Anthony Bramall / Ivo Hentschel; R: Herbert Fritsch
Die Gezeichneten (Schreker) 21 I-11 VIID: Stefan Soltesz; R: Calixto Bieito
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 25 I-17 IVD: Ivo Hentschel; R: Christian von Götz
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 31 I-30 IIID: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 9 II-20 IIID: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 17 III-13 VIID: Clemens Flick; R: Stefan Herheim
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 29 III-19 VD: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 IV-21 VD: Maurizio Barbacini; R: Kirill Serebrennikov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 IV-4 VD: Ivo Hentschel; R: Calixto Bieito
Semele (Handel) 12 V-10 VIID: Konrad Junghänel; R: Laura Scozzi
My Fair Lady (Loewe) 2 VI-7 VIID: Peter Christian Feigel; R: Andreas Homoki
Die Nase (Shostakovich) 16 VI-14 VIID: Gabriel Feltz; R: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 23 VI-8 VIID: Aziz Shokhakimov; R: Sebastian Baumgarten
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 5 IIID: Felix Krieger; R: Thilo Reinhardt
Ein deutsches Requiem (Brahms) 31 IIID: Michael Sanderling
Berlin, Staatsoper Unter den Linden  / 
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 3 X-17 XIID: Daniel Barenboim; R: Jürgen Flimm
Rivale (Ronchetti) 8-22 XD: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 24 XI-20 XIID: Adrian Heger; R: Marcin Lakomicki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-29 XIID: Sebastian Weigle; R: Achim Freyer
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9 XII-14 VIID: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
La bohème (Puccini) 22 XII-17 ID: Julien Salemkour; R: Lindy Hume
Die Zauberflöte (Mozart) 26 XII-12 IVD: Julien Salemkour / Daniel Cohen; R: August Everding
Don Giovanni (Mozart) 7 I-2 IID: Alessandro De Marchi; R: Claus Guth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 ID: Eun Sun Kim; R: Hans Neuenfels
La traviata (Verdi) 28 I-3 VID: Massimo Zanetti / Domingo Hindoyan; R: Dieter Dorn
Sommertag (Brass) 10 II-3 IIID: Max Renne; R: Eva-Maria Weiss
Tristan und Isolde (Wagner) 11 II-18 IIID: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 4-17 IIID: Zubin Mehta; R: Hans Neuenfels
Falstaff (Verdi) 25 III-1 IVD: Daniel Barenboim; R: Mario Martone
Parsifal (Wagner) 30 III-2 IVD: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
The Turn of the Screw (Britten) 8-22 IVD: Daniel Cohen; R: Claus Guth
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-28 IVD: Victorien Vanoosten; R: Wim Wenders
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 IV-24 VD: Daniel Cohen; R: Ruth Berghaus
King Arthur (Purcell) 6-21 VD: René Jacobs; R: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 V-14 VID: Daniel Barenboim; R: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 2-16 VID: Simone Young; R: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Macbeth (Verdi) 17 VI-2 VIID: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 VI-6 VIID: Domingo Hindoyan; R: Jürgen Flimm
Ti vedo, ti sento, mi perdo (Sciarrino) 7-15 VIID: Maxime Pascal; R: Jürgen Flimm
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Otello (Verdi) 7 X-25 IIID: Alexander Kalajdzic; R: Paul-Georg Dittrich
Die Zauberflöte (Mozart) 28 X-26 XIID: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; R: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2 XII-18 IIID: Alexander Kalajdzic; R: Alexander Charim
Benzin (Rezniček) 13 I-8 IVD: Gregor Rot; R: Cordula Däuper
Das Rheingold (Wagner) 3 III-6 VD: Alexander Kalajdzic; R: Mizgin Bilmen
Anne und Zef (Krüs) 20 IIID: Wilko Jordens
Orlando paladino (Haydn) 27 IV-5 VIID: Merijn van Driesten; R: Julia Hölscher
Jakob Lenz (Rihm) 9 VI-7 VIID: Gregor Rot; R: Nadja Loschky
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Penthesilea (Schoeck) 15 X-14 XIID: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
Carmen (Bizet) 5 XI-20 IVD: Jacques Lacombe; R: Carlos Wagner
Geisterritter (Reynolds) 3 XII-4 IIID: Daniel Mayr; R: Erik Petersen
Madama Butterfly (Puccini) 8 XII-13 ID: Stephan Zilias; R: Mark Daniel Hirsch
Gianni Schicchi (Puccini) 1 I-18 IID: Jacques Lacombe; R: Mark Daniel Hirsch
Il tabarro (Puccini) 1 I-18 IID: Jacques Lacombe; R: Mark Daniel Hirsch
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 I-30 VID: Dirk Kaftan; R: Aron Stiehl
Echnaton (Glass) 11 III-28 VID: Stephan Zilias; R: Laura Scozzi
La traviata (Verdi) 24 III-21 VD: Dirk Kaftan; R: Andreas Homoki
I due Foscari (Verdi) 6 V-12 VIID: Will Humburg; R: Philipp Kochheim
Turandot (Puccini) 27 V-22 VID: Stephan Zilias; R: Silviu Purcărete
Oberst Chabert (Waltershausen) 17 VI-13 VIID: Jacques Lacombe; R: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 1+ IX
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 XR: Josef Ernst Köpplinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 3 XI
Pagliacci (Leoncavallo) 3 XI
Iwein (Eggert) 5 IV
La forza del destino (Verdi) 3 V
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 XD: Saessak Shin; R: Winfried Schneider
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-14 ID: Ivo Hentschel; R: Steffen Piontek
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 23-24 IIID: Alexanders Merzyn; R: Klaus Seiffert
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Don Carlo (Verdi) 9 IX-2 IID: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Andrea Moses
Werther (Massenet) 22 IX-22 XIID: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; R: Benjamin Prins
Tosca (Puccini) 1 X-7 XIID: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Roland Schwab
Rivale (Ronchetti) 29 X-27 VID: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-26 XIID: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; R: Brigitte Fassbaender
Europeras I and II (Cage) 25 XI-24 VID: Christopher Lichtenstein; R: Isabel Ostermann
How to Kill Your Mother. Projekt Elektra (Salvatori) 26 XI-23 ID: Samuel Emanuel; R: Till Kleine-Möller
Die sieben Todsünden (Weill) 12 I-22 VID: Iván López Reynoso; R: Aniara Amos
La porta della legge (Sciarrino) 12 I-22 VID: Iván López Reynoso; R: Aniara Amos
La clemenza di Tito (Mozart) 17 II-11 VD: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Jürgen Flimm
Elektra (Strauss) 16 III-1 VI
Elektra (Strauss) 16 III-1 VID: Srboljub Dinić; R: Adriana Altaras
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 11 IV-3 VID: Günther Albers; R: Isabel Ostermann
La Voix humaine (Poulenc) 11 IV-3 VID: Günther Albers; R: Isabel Ostermann
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 19-31 VD: Iván López Reynoso; R: Neco Çelik
Bremen, Theater Bremen  / 
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 IX-12 ID: Yoel Gamzou; R: Armin Petras
Candide (Bernstein) 14 X-1 IVD: Christopher Ward; R: Marco Štorman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 X-8 XIID: Olof Boman; R: Michael Talke
Rusalka (Dvořák,A) 11 XI-20 ID: Hartmut Keil / Winston Dan Vogel; R: Anna-Sophie Mahler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 XIID: Israel Gursky; R: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 16-30 XIIR: Chris Alexander
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 I-27 IVD: Olof Boman / Israel Gursky; R: Paul-Georg Dittrich
Wahlverwandtschaften (Kürstner) 24 IID: Clemens Heil; R: Stephan Kimmig
Die Fledermaus (Strauss,J) 31+ IIID: Yoel Gamzou; R: Felix Rothenhäusler
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 V-28 VID: Hartmut Keil; R: Michael Talke
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Rigoletto (Verdi) 4 XI-9 XIID: Marc Niemann; R: Andrzej Woron
Fidelio (Beethoven) 25+ XIID: Marc Niemann; R: Robert Lehmeier
Frau Luna (Lincke) 3+ IID: Hartmut Brüsch; R: Holger Seitz
Der Konsul (Menotti) 17+ IIID: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Der Liebestrank (Donizetti) 28+ IVD: Ektoras Tartanis; R: Ansgar Weigner
Der Untermieter (Tate) 2+ VID: Ektoras Tartanis; R: Sam Brown
Chemnitz, Theater Chemnitz  / 
Hochzeit mit Hindernissen (Morrison,G) 16 IX-19 VD: Jakob Brenner; R: Stefan Huber
Chess (Andersson,BT) 29 IX-20 VD: Jakob Brenner; R: Thomas Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 IX-19 ID: Felix Bender; R: Paul Esterházy
9. Sinfonie (concert) (Beethoven) 3 XD: Clemens Schuldt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 X-1 IIID: Felix Bender; R: Helen Malkowsky
Emil und die Detektive (Schubring) 14 X-18 VD: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Turandot (Puccini) 22 X-28 XIID: Felix Bender; R: Hinrich Horstkotte
Non(n)sens (Goggin) 28 X-21 VD: Jakob Brenner; R: Matthias Winter
Ein Maskenball (Verdi) 2 XII-10 VD: Guillermo García Calvo / Stefan Politzka; R: Arila Siegert
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-25 XIID: Guillermo García Calvo / Felix Bender / Stefan Politzka; R: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 XIID: Felix Bender
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 13 I-10 IIID: Felix Bender; R: Helen Malkowsky
Rinaldo (Handel) 20 I-9 VD: Felix Bender; R: Kobie van Rensburg
Das Rheingold (Wagner) 3 II-28 IVD: Guillermo García Calvo / Felix Bender; R: Verena Stoiber
Tannhäuser (Wagner) 4 III-1 IVD: Gerrit Prießnitz; R: Michael Heinicke
Der Sängerkrieg der Heidehasen (Wilhelm) 23 III-26 VD: Jakob Brenner; R: Jasna Žarić
Die Walküre (Wagner) 24 III-27 VD: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Monique Wagemakers
Parsifal (Wagner) 30 III-29 IVD: Guillermo García Calvo; R: John Dew
Don Pasquale (Donizetti) 12 V-15 VID: Stefan Politzka; R: Nils Braun
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-16 VID: Guillermo García Calvo; R: Johannes Pölzgutter
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 IX-18 ID: Johannes Braun; R: Susanne Lietzow
Tosca (Puccini) 30 IX-28 ID: Roland Kluttig; R: Hans Walter Richter
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 XII-1 IVD: Johannes Braun; R: Magdalena Fuchsberger
Das Land des Lächelns (Lehár) 5 XII-1 IVD: Johannes Braun; R: Magdalena Fuchsberger
La Cenerentola (Rossini) 3 II-29 IIID: Johannes Braun; R: Ansgar Weigner
High Society (Porter) 24 II-8 VIID: Roland Fister; R: Matthias Straub
Rusalka (Dvořák,A) 22 IV-27 VID: Roland Kluttig; R: Tobias Heyder
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22 VI-11 VIID: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Sugar (Styne) 1 IX-1 ID: Ivo Hentschel; R: Klaus Seiffert
Turandot (Puccini) 23 IX-10 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wozzeck (Berg) 1 X-5 XID: Evan Christ; R: Christiane Lutz
Ritter Blaubart (Offenbach) 16 XI-13 VD: Ivo Hentschel; R: Steffen Piontek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-29 XIID: Ivo Hentschel; R: Martin Schüler
Sekretärinnen (Wittenbrink) 26 I-2 VID: Frank Bernard; R: Thomas Weber-Schallauer
Don Carlos (Verdi) 4 II-14 IVD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Don Giovanni (Mozart) 24 II-7 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 III-16 VID: Evan Christ; R: Matthias Oldag
Macbeth (Verdi) 21 IV-26 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 23 VI-7 VII
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 IX-10 IID: Will Humburg / Michael Nündel; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 IX-27 XIID: Will Humburg; R: Eva-Maria Höckmayr
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 29 X-8 IVD: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel; R: Emmanuelle Bastet
Schubert's Winterreise (Zender) 11 XI-13 I
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 XII-8 VID: Michael Nündel; R: Nicole Claudia Weber
Simon Boccanegra (Verdi) 27 I-20 VD: Will Humburg; R: Dirk Schmeding
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 III-10 VD: Will Humburg / Michael Nündel; R: Eva-Maria Höckmayr
Così fan tutte (Mozart) 19 V-16 VID: Michael Nündel; R: Dietrich Hilsdorf
Die Dreigroschenoper (Weill) 31 V-20 VID: Michael Nündel; R: Marco Štorman
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Otello (Verdi) 16 IX-24 IIID: Markus L Frank; R: Roman Hovenbitzer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 IX-22 XIID: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; R: Holger Potocki
A Santa Lucia (Tasca) 29 IX-22 XIID: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; R: Holger Potocki
Lady Hamilton (Künneke) 22 X-31 XIID: Elisa Gogou; R: Johannes Weigand
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 X-14 IVD: Elisa Gogou; R: Benjamin Prins
Lady Hamilton (Künneke) 26 XI-31 XII
Kiss me, Kate (Porter) 19 I-10 VID: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Die Dreigroschenoper (Weill) 2 III-1 VID: Markus L Frank; R: Ezio Toffolutti
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 27 IV-16 VID: Markus L Frank; R: Hinrich Horstkotte
Fürst Igor (concert) (Borodin) 25 V-2 VID: Elisa Gogou
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 8-23 VID: Markus L Frank; R: Matthias Oldag
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 IX-3 IIID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Elegie für junge Liebende (Henze) 4 X-25 XID: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 7 X-23 IID: György Mészáros; R: Wolf Widder
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 X-4 IID: György Mészáros; R: Guta G N Rau
Dracula (Wildhorn) 1 XII-14 VID: Mathias Mönius; R: Lars Helmer
Powder her face (Adès) 9 II-7 IVD: Lutz Rademacher; R: Christian Poewe
Tosca (Puccini) 13 IV-22 VID: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Così fan tutte (Mozart) 1-8 VI
Dortmund, Theater Dortmund  / 
Arabella (Strauss) 24 IX-26 XID: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
La traviata (Verdi) 6 X-28 XIID: Motonori Kobayashi / Ingo Martin Stadtmüller; R: Tina Lanik
Wunderland (Schreier) 22 X-6 IIID: Ingo Martin Stadtmüller; R: Ilaria Lanzino
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2 XII-28 ID: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Tina Lanik
Frau Luna (Lincke) 13 I-30 VD: Philipp Armbruster / Ingo Martin Stadtmüller; R: Erik Petersen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 I-8 VID: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 III-10 VID: Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
Die Schneekönigin (Lange) 8 IV-3 VID: Ingo Martin Stadtmüller; R: Johannes Schmid
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 IX-28 XIID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Wonderful Town (Bernstein) 13 IX-15 IVD: Peter Christian Feigel; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 IX-16 VD: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
Die lustige Witwe (Lehár) 30 IX-31 XIID: Andreas Schüller; R: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 XI-14 ID: Christian Garbosnik; R: Winfried Schneider
Das Märchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 XI-9 IID: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-23 XIID: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
Frau Luna (Lincke) 27 I-6 VIID: Andreas Schüller; R: Andy Hallwaxx
Candide (Bernstein) 3 III-8 VIID: Andreas Schüller; R: Winfried Schneider
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 III-19 VD: Peter Christian Feigel; R: Radek Stopka
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 IV-17 VID: Andreas Schüller; R: Peter Kube
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 IV-13 VIID: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 V-10 VID: Christian Garbosnik; R: Andreas Gergen
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 VI-15 VIID: Peter Christian Feigel; R: Axel Köhler
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 26 VIII-12 XD: Ivan Repušić / Domingo Hindoyan; R: Andreas Homoki
La bohème (Puccini) 27 VIII-16 VID: Giampaolo Bisanti; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 28 VIII-27 VD: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Christoph Gedschold; R: Achim Freyer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-23 IXD: Frédéric Chaslin; R: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 IX-2 IVD: Alessandro De Marchi / Jonathan Darlington; R: Grischa Asagaroff
Trouble in Tahiti (Bernstein) 30 IX-14 XD: Franz Brochhagen; R: Manfred Weiss
Carmen (Bizet) 2 X-7 VIID: Antonino Fogliani / Alejo Pérez / Daniele Callegari; R: Axel Köhler
Les troyens (Berlioz) 3 X-3 XID: John Fiore; R: Lydia Steier
Salome (Strauss) 4-17 XD: Omer Meir Wellber; R: Michael Schulz
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 X-13 XID: Christopher Moulds; R: Michiel Dijkema
Schneewitte (Joneleit) 25 X-19 XID: Clemens Jüngling; R: Andrea Kramer
Götterdämmerung (Wagner) 29 X-4 IID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 12 XI-8 VID: Lorenzo Viotti / Eun Sun Kim / Francesco Lanzillotta; R: Nikolaus Lehnhoff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 XI-6 IVD: Giampaolo Bisanti; R: Dietrich Hilsdorf
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 2-13 XIID: Johannes Wulff-Woesten; R: Christiane Lutz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 XIID: Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Die tote Stadt (Korngold) 16 XII-2 IID: Jeffrey Tate; R: David Bösch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 19-27 XIID: Omer Meir Wellber; R: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-12 ID: Marius Stieghorst; R: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 13-29 ID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 14-30 ID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Siegfried (Wagner) 18 I-1 IID: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Der Freischütz (Weber) 10 II-5 IIID: Alexander Soddy / Christoph Gedschold; R: Axel Köhler
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 II-2 VIID: Asher Fisch; R: Florentine Klepper
Otello (Verdi) 3 III-30 IVD: Stefano Ranzani / Daniele Callegari; R: Vincent Boussard
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 III-1 IVD: Antonello Allemandi; R: Michael Schulz
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 III-19 VID: Ido Arad; R: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 22 IV-3 VD: Christian Thielemann; R: Johannes Schaaf
La forza del destino (Verdi) 28 IV-19 VD: Mark Wigglesworth; R: Keith Warner
Fidelio (Beethoven) 4-17 VD: Adam Fischer; R: Christine Mielitz
Alles Schwindel (Spoliansky) 9-20 VID: Max Renne; R: Malte C Lachmann
Don Giovanni (Mozart) 17-23 VID: Jonathan Darlington; R: Andreas Kriegenburg
Il prigioniero (Dallapiccola) 30 VI-11 VIID: NN; R: Elisabeth Stöppler
Oedipus rex (Stravinsky) 30 VI-11 VIID: Erik Nielsen; R: Elisabeth Stöppler
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
La Cenerentola (Rossini) 17 IX-15 IVD: Antonino Fogliani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Turandot (Puccini) 23 IX-1 XD: Aziz Shokhakimov; R: Huan-Hsiung Li
Gullivers Reise (Resch) 3 X-11 VIID: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Marcelo Diaz
Die Zauberflöte (Mozart) 4 X-17 VID: Axel Kober / Christoph Stöcker; R: Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Suor Angelica (Puccini) 5 X-8 XID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 5 X-8 XID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 5 X-8 XID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 X-12 VID: Antonino Fogliani / Axel Kober; R: András Fricsay
Wozzeck (Berg) 20 X-26 XID: Axel Kober; R: Stefan Herheim
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 X-10 XIID: Antonino Fogliani / Wen-Pin Chien; R: Christof Loy
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 X-3 XID: David Crescenzi / Stefan Klingele; R: Michael Hampe
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 X-18 ID: David Crescenzi / Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 4 XI-23 VD: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 18 XI-13 VIID: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XI-14 ID: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut / Wen-Pin Chien / Axel Kober; R: Esther Mertel, Andreas Meyer-Hanno
Maria Stuarda (Donizetti) 15 XII-16 VID: Lukas Beikircher; R: Guy Joosten
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 19 XII-11 IID: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Jens Daniel Herzog
Tosca (Puccini) 30 XII-9 ID: Wen-Pin Chien / Aziz Shokhakimov; R: Dietrich Hilsdorf
Don Pasquale (Donizetti) 3 I-1 VIID: Wen-Pin Chien / Jesse Wong / Jonathan Brandani; R: Rolando Villazón
Un ballo in maschera (Verdi) 7-21 ID: Lukas Beikircher / Aziz Shokhakimov; R: Stein Winge
Madama Butterfly (Puccini) 20-30 ID: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Joan Anton Rechi
Die Walküre (Wagner) 28 I-31 IIID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 4 II-3 VIID: Jesse Wong; R: Philipp Westerbarkei
Aida (Verdi) 17 II-22 VID: Wen-Pin Chien; R: Philipp Himmelmann
Don Pasquale (Donizetti) 22 II-2 VID: Wen-Pin Chien / Jesse Wong; R: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 23 II-31 VD: Lukas Beikircher; R: David Hermann
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 9 III-21 VD: Marc Piollet; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 III-9 VD: Lukas Beikircher / Stefan Klingele; R: Dietrich Hilsdorf
Siegfried (Wagner) 7 IV-10 VD: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-29 IVD: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 7-29 IVD: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Ariadne (Martinů) 22 IV-20 VD: Jesse Wong; R: Kinga Szilágyi
Pygmalion (Donizetti) 22 IV-20 VD: Ville Enckelmann; R: Volker Böhm
Peter Grimes (Britten) 6-8 VD: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 V-23 VID: Axel Kober; R: Otto Schenk
Die Walküre (Wagner) 31 V-24 VID: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 VI-4 VIID: Aziz Shokhakimov; R: Adolf Dresen
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 30 XI-11 IID: Mario Hartmuth; R: Lars Wernecke
Così fan tutte (Mozart) 5 V-8 VID: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Der Troubadour (Verdi) 10-27 VIIID: Samuel Bächli; R: Jürgen R Weber
Pariser Leben (Offenbach) 2-14 IXD: Peter Leipold; R: Samuel Bächli
Roméo et Juliette (Gounod) 17 IX-18 XD: Samuel Bächli; R: Federico Grazzini
Die Zauberflöte (Mozart) 30 IX-31 IIID: Joana Mallwitz; R: Sandra Leupold
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6 X-27 XIID: Zoi Tsokanou; R: Ester Ambrosino
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 X-19 XIID: Peter Leipold; R: Lutz Schwarz
Medea (Cherubini) 11 XI-21 XIID: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 16 XII-23 IIID: Joana Mallwitz; R: Axel Köhler
West Side Story (Bernstein) 5 I-21 IID: Zoi Tsokanou; R: Pascale-Sabine Chevroton
La Calisto (Cavalli) 1 III-12 VD: Zoi Tsokanou; R: Samuel Bächli
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 III-20 VR: Guy Montavon
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 18 IV-17 VD: Ralph Neubert; R: Fernando Blumenthal
Agnes von Hohenstaufen (Spontini) 1-10 VID: Zoi Tsokanou; R: Marc Adam
Carmen (Bizet) 3-26 VIIID: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 X-18 ID: Tomáš Netopil / Johannes Witt; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Rigoletto (Verdi) 21 X-19 XID: Matteo Beltrami; R: Frank Hilbrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 XI-7 ID: Friedrich Haider / Johannes Witt; R: Marie-Helen Joël
Die Zauberflöte (Mozart) 11 XI-9 XIID: Friedrich Haider; R: Ezio Toffolutti
Il trovatore (Verdi) 2 XII-9 VID: Giacomo Sagripanti / Friedrich Haider; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La bohème (Puccini) 8 XII-5 ID: Friedrich Haider; R: Silviu Purcărete
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-11 IID: Johannes Witt; R: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 19 I-2 IIID: Friedrich Haider; R: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Turandot (Puccini) 2 II-1 IVD: Ed Spanjaard; R: Tilman Knabe
Hans Heiling (Marschner) 24 II-22 VID: Frank Beermann; R: Andreas Baesler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 III-6 IVD: Tomáš Netopil; R: Jetske Mijnssen
Salome (Strauss) 31 III-1 VIID: Tomáš Netopil; R: Mariame Clément
Lohengrin (Wagner) 8 IV-6 VD: Tomáš Netopil; R: Tatjana Gürbaca
La traviata (Verdi) 21 IV-26 VD: Friedrich Haider; R: Josef Ernst Köpplinger
Madama Butterfly (Puccini) 5 V-24 VID: Giuseppe Finzi; R: Tilman Knabe
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 3 VI-13 VIID: Johannes Witt; R: Bruno Klimek
Die Walküre (Wagner) 30 VI-8 VIID: Tomáš Netopil; R: Dietrich Hilsdorf
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 4 XI-28 ID: Peter Sommerer; R: Peter Grisebach
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 I-31 IIID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Pagliacci (Leoncavallo) 20 I-31 IIID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Madame Pompadour (Fall) 10 III-21 VI
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 V-29 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 VIII-26 XIID: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; R: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 10 IX-13 ID: Jader Bignamini; R: David Bösch
Vanessa (Barber) 15 IX-5 XD: Rasmus Baumann; R: Katharina Thoma
Rinaldo (Handel) 16 IX-3 XD: Simone Di Felice; R: Ted Huffman
Peter Grimes (Britten) 8-27 XD: Sebastian Weigle; R: Keith Warner
Dido and Aeneas (Purcell) 13 X-4 XID: Karsten Januschke; R: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 13 X-4 XID: Karsten Januschke; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 X-19 XID: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; R: Dorothea Kirschbaum
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 23-30 X
Der Mieter (Herrmann,A) 12 XI-7 XIID: Kazushi Ono / Karsten Januschke; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 17 XI-1 ID: Rory Macdonald / Nikolai Petersen; R: Christof Loy
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 26 XI-16 XIID: Stefan Soltesz; R: Jens Daniel Herzog
Werther (Massenet) 8 XII-7 ID: Lorenzo Viotti; R: Willy Decker
Capriccio (Strauss) 14 I-18 IID: Sebastian Weigle; R: Brigitte Fassbaender
Iwan Sussanin (Glinka) 19-27 ID: Justin Brown; R: Harry Kupfer
Enrico (Trojahn) 21 I-4 IID: Roland Böer; R: Tobias Heyder
Roberto Devereux (Donizetti) 2-4 IID: Giuliano Carella
Rigoletto (Verdi) 3 II-8 IIID: Alexander Prior / Simone Di Felice; R: Hendrik Müller
L'Africaine (Meyerbeer) 20 II-2 IVD: Antonello Manacorda; R: Tobias Kratzer
Il serpente di bronzo (Zelenka) 22 II-5 IIID: Franck Ollu; R: Corinna Tetzel
A Wintery Spring (Haddad) 22 II-5 IIID: Franck Ollu; R: Corinna Tetzel
Die Passagierin (Weinberg) 3-30 IIID: Leo Hussain; R: Anselm Weber
La Cenerentola (Rossini) 10 III-14 IVD: Vlad Iftinca; R: Keith Warner
Aus einem Totenhaus (Janáček) 1-29 IVD: Tito Ceccherini; R: David Hermann
Das Rheingold (Wagner) 13 IV-6 VD: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
La sonnambula (Bellini) 20 IV-12 VD: Eun Sun Kim; R: Tina Lanik
Die lustige Witwe (Lehár) 13 V-25 VID: Joana Mallwitz; R: Claus Guth
Billy Budd (Britten) 19 V-9 VID: Erik Nielsen; R: Richard Jones
Adriana Lecouvreur (Cilea) 26 V-24 VID: Steven Sloane; R: Vincent Boussard
Norma (Bellini) 10-27 VID: Antonino Fogliani; R: Sigrid Strøm Reibo
Freiberg, Mittelsächsisches Theater  / 
Anatevka (Bock) 8 IX-29 XIID: Alexander Livenson; R: Arila Siegert
Romeo und Julia (Bellini) 11-15 XD: Juheon Han; R: Ralf-Peter Schulze
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 XI-8 VD: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 25 XI-27 XIID: Raoul Grüneis; R: Ralf-Peter Schulze
Arabella (Strauss) 19 I-6 IID: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 X-25 IIID: Fabrice Bollon; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Love Life (Weill) 9 XII-6 IVD: James Holmes; R: Joan Anton Rechi
Katja Kabanowa (Janáček) 27 I-2 VID: Fabrice Bollon; R: Tilman Knabe
Angels in America (Eötvös) 10 III-3 VID: Daniel Carter; R: Ingo Kerkhof
La bohème (Puccini) 21 IV-20 VIID: Daniel Carter; R: Frank Hilbrich
Coraline (Turnage) 9 VI-21 VIID: Fabrice Bollon; R: Aletta Collins
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Tosca (Puccini) 31 XD: Roland Kluttig; R: Hans Walter Richter
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 ID: Elisa Gogou; R: Benjamin Prins
Jenůfa (Janáček) 22 IIID: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 VD: Miloš Formáček; R: Rudolf Pfister
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-24 IXD: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 16 IX-5 ID: Yura Yang / Thomas Rimes; R: Michiel Dijkema
Mathis der Maler (Hindemith) 28 X-30 XIID: Rasmus Baumann / Alexander Binder; R: Michael Schulz
Der Messias (Handel) 16-31 XIID: Askan Geisler
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 23 XIID: Heribert Feckler; R: Michael Schulz
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 I-29 IVD: Rasmus Baumann; R: Ben Baur
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 II-7 VIID: Thomas Rimes; R: Rahel Thiel
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 31 III-31 VD: Stefan Malzew; R: Dominique Horwitz
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 V-7 VIID: Thomas Rimes / Yura Yang; R: Michael Schulz
Nabucco (Verdi) 16 VI-8 VIIR: Sonja Trebes
Gera, Theater und Philharmonie Thüringen  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 24 IX-28 XID: Thomas Wicklein; R: Michael Wallner
Rigoletto (Verdi) 6 X-13 ID: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Der Freischütz (Weber) 8-14 XD: Laurent Wagner; R: Bruno Berger-Gorski
Don Pasquale (Donizetti) 20 X-28 ID: Laurent Wagner; R: Axel Köhler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 XI-8 XIID: Takahiro Nagasaki; R: Roland Schwab
Saul in Ein Dor (Tal) 19 XI-21 ID: Laurent Wagner; R: Michael Dissmeier
Die Jugend Abrahams (Gnessin) 19 XI-21 ID: Laurent Wagner; R: Michael Dissmeier
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 II-2 IVD: Takahiro Nagasaki; R: Kobie van Rensburg
Weiße Rose (Zimmermann,U) 10 II-24 IVD: Takahiro Nagasaki; R: Juliane Stephan
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 II-2 IVD: Takahiro Nagasaki; R: Juliane Stephan
Oedipe (Enescu) 13 IV-18 VD: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Mazepa (Tchaikovsky,P) 29 IV-4 VD: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die verkaufte Braut (Smetana) 27 V-17 VID: Takahiro Nagasaki; R: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Don Giovanni (Mozart) 16 IX-25 IID: Michael Hofstetter; R: Wolfgang Hofmann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 21 IX-18 IID: Wolfgang Wels; R: Wolfgang Hofmann
Ein Herbstmanöver (Kálmán,E) 28 X-24 VID: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 XII-26 VD: Michael Hofstetter; R: Hans Hollmann
La forza del destino (Verdi) 3 III-7 IVD: Michael Hofstetter
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 24 III-29 VID: Jan Hoffmann; R: Cathérine Miville
Goerlitz, Gerhart-Hauptmann-Theater  / 
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 7 X-26 VD: Ulrich Kern; R: Steffen Piontek
Der Konsul (Menotti) 18 XI-8 IVD: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; R: Dorotty Szalma
Frau Luna (Lincke) 12 I-4 IIID: Albert Seidl; R: Steffen Piontek
Tannhäuser (Wagner) 17 III-27 VD: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; R: François De Carpentries
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 IV-1 VID: Ulrich Kern; R: Birgit Scherzer
Hagen, Theater Hagen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 IX-16 XIID: Mihhail Gerts; R: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Tosca (Puccini) 28 X-11 IIID: Joseph Trafton; R: Roman Hovenbitzer
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 5 XI-9 ID: Andrey Doynikov; R: Corinna Jarosch
Frau Luna (Lincke) 2 XII-20 VD: Rodrigo Tomillo; R: Holger Potocki
Ritter Roland (Haydn) 3 II-3 VID: Joseph Trafton; R: Dominik Wilgenbus
Aida (concert) (Verdi) 3 III-5 VII
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 III-24 VID: Joseph Trafton; R: Mascha Pörzgen
Everest (Talbot) 5 V-1 VIID: Joseph Trafton
Kiss me, Kate (Porter) 16 VI-8 VII
Halle, Oper Halle  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26-30 VIIID: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 27 VIII-1 XD: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Christian Schuller
Fidelio (Beethoven) 15 IX-5 ID: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 IX-14 XD: Josep Caballé Domenech / Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Jephtha (Handel) 20 X-24 XID: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Luther (Strasnoy) 22-23 XD: Michael Wendeberg; R: Andreas Morell
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 1-8 XID: Michael Wendeberg
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26 XI-12 ID: Christopher Sprenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-22 XIID: Michael Wendeberg / Christopher Sprenger; R: Matthias Hüstebeck
Aida (Verdi) 20 I-20 IVD: Josep Caballé Domenech; R: Michael von zur Mühlen
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 II-17 VIR: Henriette Hörnigk
Sweeney Todd (Sondheim) 11 III-24 VID: Josep Caballé Domenech; R: Martin Miotk
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 III-25 VD: Josep Caballé Domenech; R: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 18 III-23 VID: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Jochen Biganzoli
Mein Staat als Freund und Geliebte (Kreidler) 27 IV-22 VID: Christopher Sprenger; R: Johannes Kreidler
Così fan tutte (Mozart) 20-21 VD: Kay Stromberg; R: Axel Köhler
Berenice (Handel) 27 V-7 VI
Jephta (Handel) 1-10 VID: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Jephtha (Handel) 1-10 VID: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
La gazzetta (Rossini) 6 X-24 VID: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Alfonso Romero Mora
La rondine (Puccini) 15 XII-26 VD: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Ini Gerath
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 9-18 IID: Ulrich Windfuhr
Orlando furioso (Vivaldi) 23+ IID: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Andreas Franz
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Parsifal (Wagner) 16 IX-3 XD: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 IX-12 XD: Josep Caballé Domenech; R: Giancarlo Del Monaco
Pagliacci (Leoncavallo) 22 IX-12 XD: Josep Caballé Domenech; R: Giancarlo Del Monaco
Der Freischütz (Weber) 1-13 XD: Christof Perick / Christoph Gedschold; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 6 X-22 IIID: Christoph Gedschold; R: Johannes Erath
Simon Boccanegra (Verdi) 15 X-2 XID: Christoph Gedschold; R: Claus Guth
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 29 X-11 XID: Václav Luks; R: Willy Decker(original), Jan Eßinger(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 12 XI-16 IIID: Kent Nagano; R: Vincent Boussard
Isoldes Abendbrot (Marthaler) 18-26 XID: Bendix Dethleffsen; R: Christoph Marthaler
Wozzeck (Berg) 19 XI-1 XIID: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 24 XI-10 VD: Adrian Müller; R: Jette Steckel
La bohème (Puccini) 2-19 XIID: Stefano Ranzani; R: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-27 XIID: Adrian Müller; R: Peter Beauvais
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 20 XII-1 ID: Alessandro De Marchi
La belle Hélène (Offenbach) 25 XII-19 ID: Nathan Brock; R: Renaud Doucet
Die Walküre (Wagner) 7-20 ID: Kent Nagano; R: Claus Guth
Lulu (Berg) 27 I-8 IID: Kent Nagano; R: Christoph Marthaler
Fidelio (Beethoven) 28 I-9 VD: Kent Nagano; R: Georges Delnon
Stilles Meer (Hosokawa) 31 I-7 IID: Kent Nagano; R: Oriza Hirata
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-28 IID: Anthony Kent; R: Anja Krietsch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-22 IID: Christoph Gedschold; R: Adolf Dresen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-17 IID: Carlo Rizzari; R: Gilbert Deflo
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 II-2 IIID: Johannes Fritzsch; R: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 23 II-10 IIID: Carlo Rizzari; R: Andreas Homoki
Senza sangue (Eötvös) 25 II-9 IIID: Peter Eötvös; R: Dmitri Tcherniakov
Messa da Requiem (Verdi) 11-31 IIID: Kevin John Edusei; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 21 III-17 IVD: Pier Giorgio Morandi; R: Robert Carsen
Aida (Verdi) 25 III-14 IVD: Renato Palumbo; R: Guy Joosten
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 III-9 IVD: Peter Eötvös; R: Dmitri Tcherniakov
I.th.Ak.A. (Penderbayne) 6-19 IVR: Paul-Georg Dittrich
Faust (Gounod) 15-28 IVD: Christopher Ward; R: Andreas Homoki
Das Rheingold (Wagner) 18-29 VD: Christof Perick; R: Claus Guth
Frankenstein (Dvorak,J) 20-27 VD: Johannes Harneit; R: Philipp Stölzl, Philipp Krenn
Benjamin (Ruzicka) 3-16 VID: Peter Ruzicka; R: Yona Kim
Otello (Verdi) 5-20 VID: Paolo Carignani; R: Calixto Bieito
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-21 VID: Nathan Brock; R: Stefan Herheim
Miriways (Telemann) 29 VI-7 VIID: Volker Krafft; R: Holger Liebig
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Der Junge Lord (Henze) 2 IX-19 XD: Mark Rohde; R: Bernd Mottl
La traviata (Verdi) 3 IX-11 XD: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Oh, wie schön ist Panama (Hanke) 14 IX-6 XIID: Cameron Burns; R: Tobias Ribitzki
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 IX-14 IID: Daniel Klein / Cameron Burns; R: Tobias Ribitzki
West Side Story (Bernstein) 29 IX-1 IVD: Joseph Olefirowicz / Mark Rohde; R: Matthias Davids
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 IX-23 XID: Ivan Repušić / Mark Rohde; R: Bernd Mottl
Manon Lescaut (Puccini) 18 X-12 ID: Valtteri Rauhalammi; R: Olivier Tambosi
Wilhelm Tell (concert) (Rossini) 31 X-6 ID: Alessandro De Marchi
Salome (Strauss) 18 XI-3 IID: Ivan Repušić; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-30 XIID: Marc Albrecht / Cameron Burns / Daniel Klein / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
Die Zauberflöte (Mozart) 13 I-19 VD: Valtteri Rauhalammi; R: Frank Hilbrich
Don Carlos (Verdi) 28 I-18 IID: Mark Rohde; R: Christof Nel
Der Freischütz (Weber) 6 III-1 VD: Valtteri Rauhalammi; R: Kay Voges
Candide (Bernstein) 14 III-27 IVD: Cameron Burns; R: Matthias Davids
Aida (Verdi) 14 IV-29 VID: Ivan Repušić; R: Kay Voges
Die verkaufte Braut (Smetana) 6 V-26 VID: Daniel Klein; R: Martin G Berger
Dialoge der Karmeliterinnen (Poulenc) 2-28 VID: Valtteri Rauhalammi; R: Dietrich Hilsdorf
Die Reise nach Reims (Rossini) 12-27 VID: Gregor Bühl; R: Matthias Davids
Heidelberg, Theater und Orchester Heidelberg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 IX-30 XIID: Olivier Pols; R: Maximilian von Mayenburg
Don Giovanni (Mozart) 21 X-21 VD: Elias Grandy; R: Lorenzo Fioroni
Mitridate (Porpora) 29 XI-9 IID: Felice Venanzoni / Davide Perniceni; R: Jacopo Spirei
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-25 XIID: Dietger Holm; R: Clara Kalus
Don Pasquale (Donizetti) 26 I-8 VID: Davide Perniceni; R: Andrea Schwalbach
Faust (Gounod) 16 III-30 VID: Elias Grandy; R: Martin G Berger
Writing to Vermeer (Andriessen) 13 V-9 VID: Dietger Holm; R: Johannes von Matuschka
Anatevka (Bock) 22+ VID: Olivier Pols
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Der Freischütz (Weber) 18 X-12 XID: Domonkos Héja; R: Hinrich Horstkotte
La clemenza di Tito (Mozart) 2-27 IID: Gianluca Capuano; R: Patrick Kinmonth
La Cenerentola (Rossini) 19 IV-7 VIR: Urs Häberli
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 IX-12 VID: Florian Ziemen; R: Hans Hollmann
Der Freischütz (Weber) 3 X-8 IVD: Werner Seitzer; R: Dominik Wilgenbus
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 X-28 XIID: Achim Falkenhausen; R: Frank-Bernd Gottschalk
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 X-17 XIID: Gabriel Venzago; R: Guillermo Amaya
Orpheus (Telemann) 2 XII-17 VD: Florian Ziemen; R: Sigrid T'Hooft
Adelia (Donizetti) 10 III-1 VID: Florian Ziemen; R: Guillermo Amaya
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 28 III-25 VD: Sergei Kiselev; R: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 5 V-18 VID: Florian Ziemen / Gabriel Venzago; R: Hans Walter Richter
Hof, Theater Hof  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 IX-19 XID: Walter E Gugerbauer; R: Reinhardt Friese
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 22 XII-29 ID: Walter E Gugerbauer; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 XII
Ein Traumspiel (Reimann) 17 III-11 VD: Walter E Gugerbauer; R: Lothar Krause
Alcina (Handel) 16 VI-15 VIID: Daniel Spaw; R: Hinrich Horstkotte
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 IX-25 XIID: Uwe Sandner; R: Kerstin Maria Pöhler
Anatevka (Bock) 23 IX-18 XID: Gad Kadosh / Frank Kersting; R: Anatol Preissler
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 X-4 IID: Anton Legkii; R: Sebastian Welker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 XI-28 XIID: Daniel Spaw / Johannes Witt / Olivier Pols; R: Andreas Bronkalla
La Cenerentola (Rossini) 10 II-29 IIID: Anton Legkii; R: Urs Häberli
The Rake's Progress (Stravinsky) 24 III-22 VID: Uwe Sandner; R: Tilman Gersch
Sweeney Todd (Sondheim) 5+ VD: Uwe Sandner; R: Axel Stöcker
Die Welt auf dem Monde (Haydn) 6 V-23 VIR: Lilly Lee
El gato montés (Penella) 26 V-9 VID: Rodrigo Tomillo; R: Alfonso Romero Mora
Karlsruhe, Badisches Staatstheater Karlsruhe  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 20 IX-1 XIID: Daniele Squeo; R: Jacopo Spirei
Adriana Lecouvreur (Cilea) 22 IX-16 ID: Johannes Willig / Daniele Squeo; R: Katharina Thoma
La clemenza di Tito (Mozart) 24 IX-12 ID: Gianluca Capuano / Dominic Limburg; R: Patrick Kinmonth
Götterdämmerung (Wagner) 15 X-12 VD: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
La traviata (Verdi) 19 X-13 ID: Johannes Willig; R: Achim Thorwald
Siegfried (Wagner) 3 XII-10 VD: Justin Brown; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Lustigen Nibelungen (Straus) 15 XII-21 VIID: Dominic Limburg; R: Johannes Pölzgutter
Lustigen Nibelungen (Straus) 16 XII-21 VIID: Dominic Limburg; R: Johannes Pölzgutter
Die Zauberflöte (Mozart) 5 I-12 VID: Ulrich Wagner; R: Ulrich Peters
Simon Boccanegra (Verdi) 20 I-7 VIID: Johannes Willig; R: David Hermann
Gold! (Evers) 27 IR: Anja Kühnhold
Das Rheingold (Wagner) 3 II-5 VD: Justin Brown; R: David Hermann
Roméo et Juliette (Gounod) 11 II-23 VID: Daniele Squeo
Alcina (Handel) 16-27 IID: Andreas Spering; R: James Darrah
Semele (Handel) 23-28 IID: Christopher Moulds; R: Floris Visser
Wahnfried (Dorman) 23 III-8 VD: Justin Brown; R: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 29 III-31 VD: Justin Brown; R: Yuval Sharon
Anna Bolena (Donizetti) 3 VI-14 VIID: Daniele Squeo; R: Irina Brown
Lucio Silla (Mozart) 8-19 VII
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Andrea Chénier (Giordano) 9 IX-14 ID: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; R: Michael Schulz
Antigona (Traetta) 15 IX-5 ID: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
La bohème (Puccini) 30 IX-25 XIID: Francesco Angelico; R: Philipp Kochheim
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 X-3 VID: Anja Bihlmaier / Xin Tan; R: Sonja Trebes
Venus and Adonis (concert) (Blow) 28 X-6 XID: Jörg Halubek
Lucio Silla (Mozart) 9 XII-17 IIID: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 XII-6 ID: Deniola Kuraja; R: Elmar Gehlen
West Side Story (Bernstein) 20 I-20 VID: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; R: Philipp Rosendahl
Jenůfa (Janáček) 10 II-21 VID: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
The Rakes Progress (Stravinsky) 24 III-7 VID: Alexander Hannemann; R: Paul Esterházy
Die Zauberflöte (Mozart) 22 IV-8 VIR: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 26 V-23 VID: Constantin Trinks; R: Stephan Müller
Eloise (Jenkins) 9-21 VID: Maria Radzikhovskiy; R: Janis Knorr
Kiel, Theater Kiel  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 15 X-11 IVD: Daniel Carlberg; R: Fabio Ceresa
My Fair Lady (Loewe) 20 X-28 XII
Arabella (Strauss) 9 XII-16 VD: Georg Fritzsch; R: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14 I-17 VI
Ein Maskenball (Verdi) 27 I-10 VID: Daniel Carlberg; R: Pier Francesco Maestrini
Götterdämmerung (Wagner) 10 III-1 VIID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Das Rheingold (Wagner) 23 III-26 VI
Die Walküre (Wagner) 14 IV-27 VI
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 28 IV-8 VIID: Daniel Carlberg; R: Valentina Carrasco
Aleko (Rakhmaninov) 28 IV-8 VIID: Daniel Carlberg; R: Valentina Carrasco
Rigoletto (Verdi) 3-11 V
Siegfried (Wagner) 26-29 V
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
La bohème (Puccini) 16 IX-28 XIID: Enrico Delamboye; R: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 28 X-18 IIID: Daniel Spogis; R: Ansgar Weigner
Tosca (concert) (Puccini) 2-25 XIID: Enrico Delamboye
My Fair Lady (Loewe) 16-30 XIID: Daniel Spogis; R: Anja Nicklich
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 I-15 IVD: Mino Marani; R: Markus Dietze
Das schlaue Füchslein (Janáček) 3 III-21 VD: Enrico Delamboye; R: Alexander von Pfeil
Der goldene Drache (Eötvös) 19 V-23 VID: Mino Marani; R: Elmar Goerden
Köln, Oper Köln  / 
Tannhäuser (Wagner) 24 IX-1 XID: François-Xavier Roth; R: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 15 X-3 XIID: Matthias Foremny; R: Benjamin Schad
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 5-29 XID: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 XI-31 XIID: Marcus Bosch; R: Petra Luisa Meyer
Rigoletto (Verdi) 17 XII-7 ID: Gabriel Feltz / Gabriel Feltz; R: Katharina Thalbach
Carmina Burana (Orff) 23-30 XIID: Leo Hussain
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-19 ID: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Don Giovanni (Mozart) 18 II-3 IIID: Nicholas Collon; R: Emmanuelle Bastet
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24 II-10 IIID: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Manon (Massenet) 4 III-2 IVD: Claude Schnitzler; R: Johannes Erath
Gli uccellatori (Gassmann) 18 III-7 IVD: Gianluca Capuano; R: Jean Renshaw
Mosè in Egitto (Rossini) 8-28 IVD: David Parry; R: Lotte de Beer
Die Soldaten (Zimmermann,B) 29 IV-19 VD: François-Xavier Roth; R: Carlus Padrissa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 V-3 VID: Rubén Dubrovsky; R: Emmanuelle Bastet
The Rape of Lucretia (Britten) 20 V-9 VID: Rainer Mühlbach; R: Kai Anne Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 31 V-4 VIID: Will Humburg; R: Dietrich Hilsdorf
Pollicino (Henze) 23-30 VID: Rainer Mühlbach; R: Saskia Kuhlmann
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 VI-15 VIID: Gianluca Capuano; R: Renaud Doucet
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Princess Nefertiti (Dostal) 10 IX-31 XIID: Stefan Klingele; R: Franziska Severin
Die lustige Witwe (Lehár) 17 IX-26 XIID: Tobias Engeli; R: Volker Vogel
Lobgesang (Mendelssohn) 23 IX-3 XD: Christoph Gedschold
My Fair Lady (Loewe) 24 IX-18 VD: Stefan Klingele; R: Karl Zugowski
Die Zauberflöte (Mozart) 24 IX-27 IVD: Christoph Gedschold / José Miguel Escandi / Marius Stieghorst / Daniel Huppert; R: Ralf Nürnberger
Don Carlo (Verdi) 30 IX-24 IID: Anthony Bramall / Felix Bender; R: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 1 X-26 ID: Marcus Bosch / Andrea Sanguineti / Tobias Engeli / Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Knusper, Knupser, Knäuschen (Humperdinck) 4 X-23 IID: Christian Hornef; R: Gundula Nowack
Der Freischütz (Weber) 7 X-28 VID: Marcus Bosch; R: Christian von Götz
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 X-21 ID: Matthias Foremny; R: Gil Mehmert
Die grosse Sünderin (Künneke) 14 X-11 IID: Stefan Klingele; R: Alexandra Frankmann
Salome (Strauss) 14 X-10 IIID: Ulf Schirmer; R: Aron Stiehl
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 22 X-17 VID: Tobias Engeli; R: Cusch Jung
Johannes-Passion (Bach,JS) 27 X-10 VID: Paul Jeremy Goodwin
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 XI-1 IVD: Anthony Bramall; R: Katharina Thalbach
La Cenerentola (Rossini) 8 XII-9 IIID: Anthony Bramall / Laurent Wagner; R: Lindy Hume
Rusalka (Dvořák,A) 9 XII-1 VID: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-21 XIID: Matthias Foremny; R: Birgit Eckenweber
Madama Butterfly (Puccini) 12 XII-18 IIID: Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 XII-1 IVD: Stefan Klingele; R: Volker Vogel
Turandot (Puccini) 17 XII-23 VID: Matthias Foremny; R: Balázs Kovalik
Das Rheingold (Wagner) 6 I-10 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 I-11 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Siegfried (Wagner) 13 I-12 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 I-13 VD: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Der Rebell des Königs (Gounod) 20 I-20 VID: David Reiland; R: Anthony Pilavachi
Freischütz für Kinder (Weber) 3 II-29 IVD: Stefan Klingele; R: Jasmin Solfaghari
Nabucco (Verdi) 9-25 IID: Marius Stieghorst / Daniel Huppert; R: Dietrich Hilsdorf
Zar und Zimmermann (Lortzing) 17 II-18 IIID: Stefan Klingele; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 23 II-22 VID: Andrea Sanguineti / José Miguel Escandi; R: Andreas Homoki
Sekretärinnen (Wittenbrink) 3 III-13 VD: Susanne Fiedler; R: Anna Evans
Tannhäuser (Wagner) 17 III-27 VD: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; R: Katharina Wagner
Parsifal (Wagner) 30 IIID: Anthony Bramall; R: Roland Aeschlimann
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 7 IV-9 VID: Christoph Gedschold; R: Philipp J Neumann
Pagliacci (Leoncavallo) 7 IV-9 VID: Christoph Gedschold; R: Philipp J Neumann
Casanova (Lortzing) 2-30 VID: Stefan Klingele; R: Cusch Jung
Lulu (Berg) 16 VI-1 VIID: Ulf Schirmer; R: Lotte de Beer
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Orfeo 2.0 (concert) (Toni) 23 IXD: Massimiliano Toni
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 9 IX-24 IIID: Andreas Wolf; R: Clara Kalus
Carmina Burana (Orff) 9 IX-24 IIID: Andreas Wolf; R: Clara Kalus
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 IX-25 XIID: Ryusuke Numajiri; R: Aniara Amos
Ariodante (Handel) 17 IX-23 XID: Panagiotis Papadopoulos; R: Wolf Widder
Der ferne Klang (Schreker) 21 X-15 IVD: Andreas Wolf; R: Jochen Biganzoli
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 XII-5 IVD: Ludwig Pflanz / Ulrich Stöcker; R: Michael Wallner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 XIID: Adrian Pavlov; R: Herbert Adler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 I-16 VID: Ryusuke Numajiri; R: Pier Francesco Maestrini, Joshua Held
Luci mie traditrici (Sciarrino) 16 III-24 VID: Dietger Holm; R: Sandra Leupold
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IV-15 VID: Andreas Wolf; R: Tom Ryser
Otello (Verdi) 1-17 VI
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 IX-6 ID: Thomas Dorsch; R: Michael Sturm
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 IX-24 IID: Urich Stöcker; R: Christian Firmbach
Sugar (Styne) 11 XI-27 VD: Ulrich Stöcker; R: Olaf Schmidt
Carmen (Bizet) 3 III-23 VD: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Wiener Blut (Strauss,J) 16-26 VID: Ulrich Stöcker; R: Hajo Fouquet
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Rusalka (Dvořák,A) 9 IX-29 XIID: Pawel Poplawski; R: Stephen Lawless
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 19 X-12 XID: Anna Grinberg; R: Sebastian Gruner
Aida (Verdi) 21 X-8 IVD: Svetoslav Borisov; R: Oliver Mears
Der kleine Horrorladen (Menken) 11 XI-9 VD: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 XI-25 IIID: Svetoslav Borisov / Kimbo Ishii; R: Otto Pichler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 XII-6 ID: Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Dantons Tod (Einem) 20 I-21 IVD: Kimbo Ishii; R: Karen Stone
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 II-1 VID: Svetoslav Borisov; R: Erik Petersen
Tosca (Puccini) 17 II-19 VD: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Richard Löwenherz (Handel) 10-17 IIID: David Stern; R: Michael McCarthy
Powder her face (Adès) 31 III-25 VD: Hans Rotman; R: Magdalena Fuchsberger
Salome (Strauss) 5 V-3 VID: Kimbo Ishii; R: Ulrich Schulz
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 1-12 VID: Pawel Poplawski; R: Sebastian Gruner
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 15 VI-8 VIID: Damian Omansen; R: Sebastian Ritschel
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Saul (Handel) 9 IX-19 ID: Andreas Spering; R: Lydia Steier
La bohème (Puccini) 15 IX-21 XIID: Paul-Johannes Kirschner / Hermann Bäumer; R: Monique Wagemakers
La cage aux folles (Herman) 14 X-16 VID: Paul-Johannes Kirschner; R: Christopher Tölle
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 X-27 XID: Hermann Bäumer; R: Niklaus Helbling
La clemenza di Tito (Mozart) 27 I-11 VD: Samuel Hogarth; R: Katrin Sedlbauer
Don Carlos (Verdi) 17+ IIID: Hermann Bäumer; R: Elisabeth Stöppler
Don Carlo (Verdi) 17 III-27 VD: Hermann Bäumer / Hossein Pishkar; R: Elisabeth Stöppler
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 17 IX-5 ID: Benjamin Reiners; R: Markus Dietz
Ein Maskenball (Verdi) 20 IX-25 XID: Benjamin Reiners; R: Werner Schroeter
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 IX-11 XID: Wolfgang Wengenroth
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 6 X-8 VIID: Matthew Toogood; R: Thomas Fiedler, Jan Dvořák
Norma (Bellini) 14 X-12 ID: Benjamin Reiners; R: Markus Bothe
Aschenputtel (Rossini) 1 XI-8 IVD: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 XI-18 IID: Alexander Soddy; R: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 XI-15 IVD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; R: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 26 XI-15 IVD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; R: Roland Velte
Fidelio (Beethoven) 9 XII-21 VD: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Roger Vontobel
Aida (Verdi) 14 XII-10 IID: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roger Vontobel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 XII-28 ID: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum
Turandot (Puccini) 18 I-30 IVD: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; R: Regula Gerber
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 25 I-18 VD: Benjamin Reiners
Hercules (Handel) 3 II-12 VD: Bernhard Forck; R: Nigel Lowery
Ernani (Verdi) 24 II-1 VIID: Benjamin Reiners; R: Yona Kim
My Fair Lady (Loewe) 3 III-6 VIID: Matthew Toogood; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
Pelleas und Melisande (Debussy) 25 III-12 VD: Lorenzo di Toro; R: Luise Kautz
Parsifal (Wagner) 30 III-31 VD: Alexander Soddy; R: Hans Schüler
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 12 IV-6 VID: Jörg Halubek; R: Lorenzo Fioroni
Tannhäuser (Wagner) 21 IV-14 VID: Alexander Soddy; R: Chris Alexander
La traviata (Verdi) 19 V-22 VIID: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Achim Freyer
Die Zauberflöte (Mozart) 2 VI-23 VIID: Benjamin Reiners; R: Joachim Schloemer
Don Giovanni (Mozart) 14-26 VIID: Alexander Soddy; R: Ekaterina Vasileva
Meiningen, Meininger Staatstheater  / 
Tosca (Puccini) 8 IX-20 VD: Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 14 IX-10 VD: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Kurt Josef Schildknecht
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 IX-1 XIID: Chin-Chao Lin / Martin Wettges; R: Christian Poewe
Le Grand Macabre (Ligeti) 29-30 IXD: Philippe Bach; R: Herbert Fritsch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 X-20 ID: Philippe Bach / Mario Hartmuth; R: Ansgar Haag
Così fan tutte (Mozart) 17 XI-3 IIID: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 XII-21 VD: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Wolfgang Dosch
Julie (Boesmans) 25 I-24 IIID: Mario Hartmuth; R: Lars Wernecke
Carmina Burana (Orff) 23 II-29 VID: Philippe Bach; R: Ivar Thomas van Urk
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 IV-5 VIID: Philippe Bach; R: Aldona Farrugia
Tannhäuser (Wagner) 27 IV-23 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Tannhäuser (Wagner) 3-23 VID: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 15-27 VID: Chin-Chao Lin; R: Lars Wernecke
Mönchengladbach, Theater Krefeld und Mönchengladbach  / 
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 23 IX-16 IID: Diego Martin Etxebarria; R: Carsten Süss
Der seltsame Fall des Claus Grünberg (Monteverdi) 24 IX-3 XIID: Yorgos Ziavras; R: Kobie van Rensburg
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 IX-13 XIID: Werner Ehrhardt / Michael Preiser; R: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 X-27 XIID: Mihkel Kütson; R: Hinrich Horstkotte
Der Konsul (Menotti) 21 X-12 ID: Diego Martin Etxebarria; R: Katja Bening
Hamlet (Thomas,A) 25 XI-7 IID: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
My Fair Lady (Loewe) 17 XII-21 IVD: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Lohengrin (Wagner) 20 I-25 IIID: Mihkel Kütson; R: Robert Lehmeier
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 31 I-3 IIID: Michael Preiser; R: Robert Nemack
Lend Me a Tenor (Carroll) 10 III-8 VIID: Andreas Fellner; R: Ansgar Weigner
Gianni Schicchi (Puccini) 29 IV-10 VID: Mihkel Kütson; R: François De Carpentries
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 IV-10 VID: Mihkel Kütson; R: François De Carpentries
Nabucco (Verdi) 23 VI-15 VIID: Diego Martin Etxebarria; R: Roman Hovenbitzer
München, Bayerische Staatsoper  / 
Così fan tutte (Mozart) 29 IX-6 XD: Constantin Trinks; R: Dieter Dorn
Il turco in Italia (Rossini) 13-18 XD: Antonello Allemandi; R: Christof Loy
Carmen (Bizet) 21-27 XD: Omer Meir Wellber; R: Lina Wertmüller
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 X-10 XID: Constantinos Carydis; R: Christof Loy
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 29 X-5 XID: Oksana Lyniv; R: Harry Kupfer
Tosca (Puccini) 8-17 XID: Daniele Callegari; R: Luc Bondy
Die schweigsame Frau (Strauss) 12-24 XID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 26 XI-3 XIID: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Andrea Chénier (Giordano) 29 XI-8 XIID: Marco Armiliato; R: Philipp Stölzl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 XIID: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-21 XIID: Eun Sun Kim; R: Richard Jones
Il tabarro (Puccini) 17 XII-1 ID: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 17 XII-1 ID: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 17 XII-1 ID: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
La bohème (Puccini) 25 XII-4 ID: Alexander Soddy; R: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-6 ID: Friedrich Haider; R: Helmut Lehberger(original), Leander Haußmann(original), Andreas Weirich(revival)
Das Rheingold (Wagner) 11-13 ID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-17 ID: Ivor Bolton; R: Martin Duncan, Ultz
Die Walküre (Wagner) 19-22 ID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-28 ID: Keri-Lynn Wilson; R: Ferruccio Soleri
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 ID: Daniele Callegari; R: Wolf Busse
Siegfried (Wagner) 31 I-3 IID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 8-11 IID: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-18 IID: Stefano Ranzani; R: David Bösch
Carmen (Bizet) 16-21 IID: Karel Mark Chichon; R: Lina Wertmüller
Un ballo in maschera (Verdi) 24 II-4 IIID: Asher Fisch; R: Johannes Erath
La favorite (Donizetti) 25 II-3 IIID: Giacomo Sagripanti; R: Amélie Niermeyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-21 IIID: Kirill Petrenko; R: Otto Schenk
La Cenerentola (Rossini) 10-16 IIID: Francesco Angelico; R: Jean-Pierre Ponnelle
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 11-25 IIID: Omer Meir Wellber; R: Antú Romero Nunes
Così fan tutte (Mozart) 24-29 IIID: Constantin Trinks; R: Dieter Dorn
La Calisto (Cavalli) 31 III-9 IVD: Christopher Moulds; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1-8 IVD: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Macbeth (Verdi) 7-13 IVD: Pinchas Steinberg; R: Martin Kušej
Lucrezia Borgia (Donizetti) 27 IV-7 VD: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Mefistofele (Boito) 29 IV-6 VD: Omer Meir Wellber; R: Roland Schwab
Die Gezeichneten (Schreker) 12-19 VD: Markus Stenz; R: Krzysztof Warlikowski
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 VD: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
Aus einem Totenhaus (Janáček) 21 V-8 VID: Simone Young; R: Frank Castorf
Semiramide (Rossini) 2-10 VID: Riccardo Frizza; R: David Alden
Arabella (Strauss) 16-22 VID: Constantin Trinks; R: Andreas Dresen
Rigoletto (Verdi) 17-24 VID: Daniele Callegari; R: Arpad Schilling
München, Gärtnerplatztheater  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 19 X-18 XID: Anthony Bramall; R: Josef Ernst Köpplinger
La Cenerentola (Rossini) 28 X-22 XID: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Martha (Flotow) 11-29 XID: Andreas Kowalewitz; R: Loriot
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 XII-10 ID: Anthony Bramall; R: Peter Kertz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 29 XII-27 VD: Karsten Januschke; R: Josef Ernst Köpplinger
Der Wildschütz (Lortzing) 20 I-2 VID: Michael Brandstätter; R: Georg Schmiedleitner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 27 I-10 IID: Oleg Ptashnikov; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 II-10 VD: Michael Brandstätter; R: Rosamund Gilmore
Maria Stuarda (Donizetti) 22 III-31 VD: Anthony Bramall; R: Michael Sturminger
Don Pasquale (Donizetti) 29 IV-18 VD: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Im weißen Rößl (Benatzky) 12-23 VD: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Don Giovanni (Mozart) 19 V-10 VIID: Anthony Bramall; R: Herbert Föttinger
Der tapfere Soldat (Straus) 14 VI-8 VIID: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Semele (Handel) 24 VI-6 VIIR: Karoline Gruber
Münster, Theater Münster  / 
Don Carlo (Verdi) 7 X-2 IID: Golo Berg; R: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 29 X-28 XIID: Stefan Veselka; R: Andreas Beuermann
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XII-13 VD: Stefan Veselka; R: Mareike Zimmermann
Angels in America (Eötvös) 24 II-18 IVD: Golo Berg; R: Carlos Wagner
Cendrillon (Massenet) 14 IV-6 VIID: Stefan Veselka; R: Roman Hovenbitzer
Don Giovanni (Mozart) 26 V-13 VIID: Golo Berg; R: Christian von Götz
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Xerxes (Handel) 23 IX-1 XD: Jörg Pitschmann; R: Kornelia Repschläger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 IX-2 IID: Panagiotis Papadopoulos; R: Stephan Brauer
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 XD: Daniel Stratievsky; R: Birgit Kronshage
Fidelio (Beethoven) 21 X-20 IVD: Sebastian Tewinkel; R: Jürgen Pöckel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 XI-26 XIID: Sebastian Tewinkel; R: Manfred Straube
Don Pasquale (Donizetti) 20 I-29 IIID: Panagiotis Papadopoulos; R: Magdalena Fuchsberger
Pagliacci (Leoncavallo) 24 III-1 VID: Panagiotis Papadopoulos; R: Peter Lotschak
Il mondo della luna (Haydn) 28 IV-21 VD: Daniel Stratievsky; R: Jürgen Pöckel
Wie einst im Mai (Kollo) 6-29 VIID: Panagiotis Papadopoulos; R: Reinhardt Friese
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Otello (Verdi) 29 IX-12 ID: Michael Helmrath; R: Anette Leistenschneider
Zar und Zimmermann (Lortzing) 14 X-25 II
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-10 XI
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 I-24 IIID: Michael Helmrath; R: Katharina Thoma
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 IV-27 VD: Henning Ehlert; R: Gernot Kranner
La traviata (Verdi) 15 VI-14 VII
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Norma (Bellini) 22 IX-9 XD: Marcus Bosch; R: Stéphane Braunschweig
My Fair Lady (Loewe) 1-22 XD: Andreas Paetzold; R: Thomas Enzinger
Les troyens (Berlioz) 8 X-26 XID: Marcus Bosch; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 20 X-26 XIID: Marcus Bosch / Volker Hiemeyer; R: Alexandra Szemerédy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 XI-24 IID: Guido Johannes Rumstadt / Andreas Paetzold / Tarmo Vaask; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 XI-23 ID: Guido Johannes Rumstadt; R: Laura Scozzi
Otello (Verdi) 14 I-23 IID: Guido Johannes Rumstadt / Marcus Bosch; R: Gabriele Rech
Carmen (Bizet) 27 I-6 VD: Volker Hiemeyer / Esteban Domínguez Gonzalvo; R: Laurent Laffargue
Idomeneo (Mozart) 17 II-28 IVD: Marcus Bosch; R: David Bösch
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 III-23 IVD: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 7 IV-20 VIID: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 V-15 VIID: Volker Hiemeyer; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Ruckkehr des Odysseus (Monteverdi) 3 VI-18 VIID: Wolfgang Katschner; R: Mariame Clément
Tosca (Puccini) 15 VI-19 VIID: Volker Hiemeyer; R: Jens Daniel Herzog
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Carmen (Bizet) 20 VIII-6 ID: Carlos Vázquez; R: Robert Lehmeier
Die Walküre (Wagner) 9 IX-19 XID: Hendrik Vestmann; R: Paul Esterházy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 X-8 IVD: Vito Cristofaro; R: Kateryna Sokolova
Siroé (Hasse) 2 XII-5 IVD: Wolfgang Katschner; R: Jakob Peters-Messer
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 9 XII-1 VII
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 XII-7 ID: Felix Pätzold; R: Michael Moxham
Sweeney Todd (Sondheim) 21 XII-28 ID: Carlos Vázquez; R: Michael Moxham
Rigoletto (Verdi) 10 II-17 VD: Vito Cristofaro; R: Hinrich Horstkotte
Maria (Statkowski) 17 III-19 VD: Hendrik Vestmann; R: Andrea Schwalbach
La Cenerentola (Rossini) 5-20 VD: Vito Cristofaro; R: Axel Köhler
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
The Addams Family (Lippa) 24 VIII-5 XIID: An-Hoon Song; R: Felix Seiler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 IX-14 XIID: Daniel Inbal; R: Alexander May
Rigoletto (Verdi) 30 IX-27 VD: Andreas Hotz; R: Adriana Altaras
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 25 XI-10 IVD: Daniel Inbal; R: Sonja Trebes
Antigona (Traetta) 20 I-25 VD: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Apollo und Hyacinth (Mozart) 10 IIID: Daniel Inbal; R: Jan Friedrich Eggers
Chaplin (Curtis) 10 III-3 VID: An-Hoon Song; R: Christian von Götz
San Paolo (Corbett) 28 IV-20 VID: Daniel Inbal; R: Alexander May
Doktor Faust (Busoni) 16-29 VID: Andreas Hotz; R: Andrea Schwalbach
Passau, Landestheater Niederbayern  / 
Die Welt auf dem Mond (Haydn) 23 IX-26 ID: Margherita Colombo; R: Aron Stiehl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 X-29 XIID: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Operetta anthology (Lortzing) 28 X-31 XIID: Margherita Colombo; R: Margit Gilch
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 XII-23 IIID: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 3 II-16 VID: Margherita Colombo; R: Stephen Medcalf
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 IV-25 VD: Basil H E Coleman; R: Roland Schwab
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 VI-14 VIID: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 IX-14 ID: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 XI-8 IVR: Guido Markowitz, Kerstin Steeb
Der Bettelstudent (Millöcker) 22 XII-11 VIIR: Wolfgang Lachnitt
Endstation Sehnsucht (Previn) 10 II-3 VIID: Tobias Leppert; R: Tobias Materna
Der Silbersee (Weill) 5 V-5 VIID: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 IX-20 ID: Lutz de Veer; R: Hinrich Horstkotte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 IX-20 ID: Lutz de Veer; R: Hinrich Horstkotte
Ein Käfig voller Narren (Herman) 21 X-31 IIID: Vladimir Yaskorski; R: Wolfgang Dosch
Der Opernball (Heuberger) 17 XI-25 VD: Martin Eckenweber; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die schöne Galathée (Suppé) 25 XI-10 IVD: Matthias Spindler; R: Wolfgang Dosch
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 12 I-19 VD: Maxim Böckelmann; R: Jürgen Pöckel
L'orfeo (Monteverdi) 31 I-9 VID: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 V-2 VID: Leo Siberski; R: Thilo Reinhardt
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 IXD: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; R: Manuel Schöbel
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 IX-2 IIID: Florian Merz / Hans-Peter Preu; R: Wolfgang Dosch
La traviata (Verdi) 21 X-21 IVD: Hans-Peter Preu; R: Hinrich Horstkotte
Company (Sondheim) 27 X-26 XIID: Hans-Peter Preu; R: Sebastian Ritschel
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 31 III-6 IVD: Jan Michael Horstmann; R: Manuel Schöbel
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 IX-29 XIID: Tom Woods / Anton Zapf; R: Uwe Schwarz
Un ballo in maschera (Verdi) 29 IX-20 ID: Tom Woods; R: Matthias Reichwald
The Producers (Brooks) 3 X-16 XIID: Alistair Lilley; R: Dominik Wilgenbus
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 28 X-3 VIID: Levente Török; R: Aron Stiehl
Messe in h-Moll (Bach,JS) 9 XII-3 VID: Alistair Lilley; R: Jochen Biganzoli
Die Banalität der Liebe (Milch-Sheriff) 27 I-12 VIID: Tom Woods; R: Itay Tiran
Cabaret (Kander) 17 III-30 VD: Alistair Lilley; R: Johannes Pölzgutter
Edgar (Puccini) 28 IV-18 VIIR: Hendrik Müller
Don Giovanni (Mozart) 16 VI-19 VIIR: Matthias Reichwald
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Aschenputtel (Rossini) 29 IX-2 IID: Manfred Hermann Lehner; R: Anja Nicklich
Zar und Zimmermann (Lortzing) 21 X-21 XIID: Gerrit Prießnitz / Hans-Christoph Borck; R: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 XII-5 ID: Volker Plangg; R: Stephan Brauer
Ein Käfig voller Narren (Herman) 27 I-24 IIID: Volker Plangg; R: Stephan Brauer
Der Freischütz (Weber) 30 III-15 IVD: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 3 VI-20 VIID: Hans-Christoph Borck; R: Peter Lotschak
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Guillaume Tell (Rossini) 10 IX-2 XIID: Sébastien Rouland; R: Roland Schwab
Gold! (Evers) 1 X-26 XII
La bohème (Puccini) 21 X-30 IIID: Nicholas Milton; R: Tobias Heyder
Die Zauberflöte (Mozart) 11 XI-30 XIID: Stefan Neubert; R: Andreas Gergen
My Fair Lady (Loewe) 9 XII-22 IVD: Stefan Neubert; R: Thomas Winter
Der Sturm (Martin,F) 27 I-25 IIID: Roger Epple; R: Lorenzo Fioroni
Solaris (Obst) 8-17 IIID: Christopher Ward; R: Hermann Schneider
Croesus (Keiser) 13-22 IV
Salome (Strauss) 14 IV-21 VID: Nicholas Milton; R: Jakob Peters-Messer
Così fan tutte (Mozart) 11 V-19 VID: Stefan Neubert; R: Jean Renshaw
Nabucco (Verdi) 9-23 VID: Christopher Ward; R: Maximilian von Mayenburg
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin  / 
Otello (Verdi) 13 X-1 IVD: Daniel Huppert; R: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 19 X-31 IIID: Gregor Rot / Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Margarethe (Gounod) 3 XI-2 IID: Gregor Rot; R: Toni Burkhardt
Peter Grimes (Britten) 12 XI-12 ID: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XII-6 ID: Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Der glückliche Prinz (Böhmer) 9 XIID: Martin Schelhaas; R: Nele Tippelmann
Neues vom Tage (Hindemith) 4-30 VR: Toni Burkhardt
Tosca (Puccini) 22 VI-28 VIID: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Me and My Girl (Gay) 7 XD: Harish Shankar; R: Kai Link
Ein Maskenball (Verdi) 22 X-11 XID: Florian Csizmadia; R: Host Kupich
A Streetcar named Desire (Previn) 25 XID: Florian Csizmadia; R: Horst Kupich
Tosca (Puccini) 23 IIID: Florian Csizmadia; R: Susanne Knapp
Die Zauberflöte (Mozart) 12 VD: Harish Shankar; R: Horst Kupich
Stuttgart, Oper Stuttgart  / 
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 IX-31 XD: Frank Beermann; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Tod in Venedig (Britten) 23 IX-5 VIID: Marco Comin; R: Demis Volpi
La Cenerentola (Rossini) 24 IX-1 XID: Maurizio Barbacini; R: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 25 IX-9 ID: Domingo Hindoyan / Giuliano Carella; R: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 X-14 ID: Georg Fritzsch / Willem Wentzel; R: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 X-1 XIID: Uwe Sandner; R: Nigel Lowery
Madama Butterfly (Puccini) 2-25 XID: Roberto Rizzi-Brignoli / Timo Handschuh; R: Monique Wagemakers
Don Giovanni (Mozart) 11 XI-2 IID: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Medea (Cherubini) 3 XII-3 IID: Alejo Pérez; R: Peter Konwitschny
Ariodante (Handel) 17 XII-20 IIID: Giuliano Carella; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 XII-27 ID: Hans Christoph Bünger; R: Armin Petras
La sonnambula (Bellini) 28 I-19 IIID: Michele Gamba; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 29 I-14 IVD: Roland Kluttig; R: Peter Konwitschny
Fidelio (Beethoven) 4 II-25 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Parsifal (Wagner) 25 II-2 IVD: Sylvain Cambreling; R: Calixto Bieito
Don Pasquale (Donizetti) 25 III-2 VID: Giuliano Carella / Marco Comin; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 III-15 IVD: Ilan Volkov; R: Herbert Wernicke
Faust (Gounod) 8 IV-1 VID: Marc Soustrot; R: Frank Castorf
Der Gefangene (Dallapiccola) 24 IV-25 VID: Franck Ollu; R: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 24 IV-25 VID: Franck Ollu; R: Andrea Breth
Der Freischütz (Weber) 2 V-14 VID: Daniele Rustioni / Timo Handschuh; R: Achim Freyer
Wunderzaichen (Andre,M) 13 V-10 VID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Erdbeben.Träume. (Hosokawa) 1-23 VIID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
I puritani (Bellini) 12-24 VIID: Manlio Benzi; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 17 IXD: Jochen Schaaf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 X-20 ID: Victor Puhl; R: Thilo Reinhardt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XII-29 IIID: Wouter Padberg; R: Wolfgang Dosch
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3 II-31 IIID: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
Into the Woods (Sondheim) 24+ IIID: Malte Kühn; R: Dean Wilmington
Krach bei Bach (Bohm) 7+ IV
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ VR: Heinz Lukas-Kindermann
Ulm, Theater Ulm  / 
Faust (Gounod) 28 IX-30 XID: Joongbae Jee; R: Matthias Kaiser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 9 XI-8 IIID: Timo Handschuh; R: Benjamin Künzel
Nabucco (Verdi) 21 XII-11 IVD: Joongbae Jee; R: Nilufar K Münzing
Elektra (Strauss) 8 II-6 VID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Motezuma (Vivaldi) 29 III-7 VIID: Michael Weiger; R: Antje Schupp
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Candide (Bernstein) 3 IX-12 ID: Dominik Beykirch; R: Martin G Berger
Requiem (concert) (Verdi) 8 IXD: Kirill Karabits
Fidelio (Beethoven) 17 IX-2 XIID: Stefan Lano; R: Hasko Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 24 IX-23 XIID: Stefan Lano; R: Nina Gühlstorff
Otello (Verdi) 19 X-21 ID: Dominik Beykirch; R: Nina Gühlstorff
Dido und Aeneas (Purcell) 16 XI-20 XIID: Dominik Beykirch; R: Corinna von Rad
My Fair Lady (Loewe) 14 XII-18 ID: Dominik Beykirch; R: Anthony Pilavachi
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 27 I-3 IID: Kirill Karabits / Stefan Lano; R: Michael Talke
Tannhäuser (Wagner) 14 IV-23 VID: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Maximilian von Mayenburg
Wiesbaden, Hessisches Staatstheater Wiesbaden  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 VIII-13 XD: Patrick Lange; R: Carsten Kochan
Der Liebestrank (Donizetti) 10 IX-26 VD: Daniela Musca; R: Jim Lucassen
Schönerland (Eichberg) 16 IX-25 XD: Albert Horne; R: Johanna Wehner
Götterdämmerung (Wagner) 24 IX-21 VD: Alexander Joel; R: Uwe Eric Laufenberg
Schubert's Winterreise (Zender) 7 X-29 XIID: Benjamin Schneider
Manon (Massenet) 28 X-15 XIID: Jochen Rieder; R: Bernd Mottl
Tannhäuser (Wagner) 19 XI-30 VID: Patrick Lange; R: Uwe Eric Laufenberg
La bohème (Puccini) 1-26 XIID: Albert Horne; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Die Zauberflöte (Mozart) 8 XII-24 VID: Konrad Junghänel; R: Carsten Kochan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20-31 XIID: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Norma (Bellini) 12 I-9 IID: Daniela Musca; R: Gabriele Rech
Così fan tutte (Mozart) 21 I-9 IIID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Jephta (Handel) 4 II-15 IVD: Konrad Junghänel; R: Achim Freyer, Sebastian Sommer
Otello (Verdi) 18 II-1 VD: Daniela Musca; R: Uwe Eric Laufenberg
Arabella (Strauss) 11 III-22 VD: Patrick Lange; R: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 III-19 VD: Patrick Lange; R: Michiel Dijkema(original), Magdalena Weingut(revival)
Katja Kabanowa (Janáček) 7 IV-9 VID: Philipp Pointner; R: Matthew Wild
Un ballo in maschera (Verdi) 30 IV-10 VID: Patrick Lange; R: Beka Savić
Don Giovanni (Mozart) 17-29 VID: Konrad Junghänel; R: Nicolas Brieger
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Götterdämmerung (Wagner) 16 IX-15 XIID: Johannes Pell; R: Jay Scheib
Rigoletto (Verdi) 23 IX-2 XIID: Johannes Pell; R: Timofej Kuljabin
My Fair Lady (Loewe) 22 X-25 IIID: Michael Cook; R: Cusch Jung
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 XII-8 IVD: Julia Jones; R: Denis Krief
Juliette (Martinů) 3 III-17 VID: Johannes Pell; R: Inga Levant
Das Labyrinth (Dove) 17-23 IIID: Markus Baisch; R: Marie-Eve Signeyrole
La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina (Caccini,F) 20 IV-14 VIID: Felice Velanzoni; R: Benjamin David
Carmen (Bizet) 1-15 VIID: Julia Jones
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Così fan tutte (Mozart) 7 X-27 ID: Enrico Calesso / Alexis Agrafiotis; R: Martina Veh
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 31 X-25 IIID: Enrico Calesso; R: Anna Vita
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 XII-22 IVD: Marie Jacquot; R: Marcel Keller
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 20 I-7 VIID: Enrico Calesso; R: Matthew Ferraro
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 III-28 VID: Marie Jacquot; R: Markus Trabusch
Nixon in China (Adams) 19 V-18 VIID: Enrico Calesso; R: Tomo Sugao