2017/18 > Itálie 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Itálie

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Francie
Monako
Švýcarsko
Rakousko
Slovinsko

Itálie
 
Chorvatsko
Malta Řecko

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Carmen (Bizet) 22-24 IXD: Guillaume Tourniaire; R: Francesco Saponaro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 XD: José Miguel Pérez-Sierra; R: Matteo Mazzoni
Un ballo in maschera (Verdi) 21-23 IXD: Guillaume Tourniaire; R: Pete Brooks
La Cenerentola (Rossini) 12-14 XD: Giuseppe Finzi; R: Francesca Lattuada
Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 6 XD: Jacopo Rivani; R: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 27-29 XD: Federico Maria Sardelli; R: Cécile Roussat(original), Julien Lubek(original), Giorgia Guerra(revival)
Il borgomastro di Saardam (Donizetti) 24 XI-2 XIID: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Davide Ferrario
Che originali! (Mayr) 25 XI-3 XIID: Gianluca Capuano; R: Roberto Catalano
Pigmalione (Donizetti) 25 XI-3 XIID: Gianluca Capuano; R: Roberto Catalano
Messa da Requiem in memoria Vincenzo Bellini (concert) (Donizetti) 29 XID: Corrado Rovaris
La Cenerentola (Rossini) 7-9 XIID: Yi-Chen Lin; R: Arturo Cirillo
Rigoletto (Verdi) 15-17 XIID: Pietro Rizzo; R: Elena Barbalich
Rita (Donizetti) 16 VID: Roberto Frattini; R: Luis Ernesto Doñas
Il viaggio a Reims (Rossini) 5-7 XD: Michele Spotti; R: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 19-21 XD: Valerio Galli; R: Andrea Cigni
Enrico di Borgogna (Donizetti) 23 XI-1 XIID: Alessandro De Marchi; R: Silvia Paoli
Il castello di Kenilworth (Donizetti) 24 XI-2 XIID: Riccardo Frizza; R: Maria Pilar Pérez Aspa
La creazione (Haydn) 29 XID: Corrado Rovaris; R: Francesco Micheli
Falstaff (Verdi) 7-9 XIID: Marcello Mottadelli; R: Roberto Catalano
Bolzano, Fondazione Haydn di Bolzano e Trento  / 
Die Antilope (Staud) 2-3 XIID: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Ettore Majorana (Vetrano) 20-21 ID: Jacopo Rivani; R: Stefano Simone Pintor
Gaia (Kerschbaumer) 22-24 IID: Leonhard Garms; R: Hannes Kerschbaumer, Gina Mattiello, Natascha Maraval
La traviata (Verdi) 21-22 IVD: Sebastiano Rolli; R: Andrea Bernard
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 17-30 VD: Philipp von Steinaecker; R: Georg Schmiedleitner
Brescia, Teatro Grande di Brescia  / 
La Cenerentola (Rossini) 29 IX-1 XD: Yi-Chen Lin; R: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 13-15 XD: Jacopo Rivani; R: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 10-12 XID: Federico Maria Sardelli; R: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 24-26 XID: Carlo Goldstein; R: Frédéric Roels
Rigoletto (Verdi) 30 XI-2 XIID: Pietro Rizzo; R: Elena Barbalich
Tosca (Puccini) 28-30 IXD: Valerio Galli; R: Andrea Cigni
Falstaff (Verdi) 16-18 XID: Marcello Mottadelli; R: Roberto Catalano
Rinaldo (Handel) 30 XI-2 XIID: Ottavio Dantone; R: Jacopo Spirei
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 28-30 IXD: Jacopo Rivani; R: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 3-5 XID: Federico Maria Sardelli; R: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 23-25 XID: Pietro Rizzo; R: Elena Barbalich
La Cenerentola (Rossini) 14-16 XIID: Yi-Chen Lin; R: Arturo Cirillo
Carmen (Bizet) 19-21 ID: Carlo Goldstein; R: Frédéric Roels
Otello (Verdi) 28 VI-3 VIID: Jacopo Rivani; R: Silvia Paoli
Il viaggio a Reims (Rossini) 27-29 IXD: Michele Spotti; R: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 12-14 XD: Valerio Galli; R: Andrea Cigni
Falstaff (Verdi) 9-11 XID: Marcello Mottadelli; R: Roberto Catalano
La Voix humaine (Poulenc) 23-25 XID: Francesco Cilluffo; R: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23-25 XID: Francesco Cilluffo; R: Emma Dante
Rinaldo (Handel) 11-13 ID: Ottavio Dantone; R: Jacopo Spirei
Cremona, Teatro Ponchielli di Cremona  / 
La Cenerentola (Rossini) 6-8 XD: Yi-Chen Lin; R: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 19-20 XD: Jacopo Rivani; R: Stefano Simone Pintor
Carmen (Bizet) 17-19 XID: Carlo Goldstein; R: Frédéric Roels
Die Zauberflöte (Mozart) 1-3 XIID: Federico Maria Sardelli; R: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 6-10 XIID: Pietro Rizzo; R: Elena Barbalich
La patienza di Socrate con due moglie (Draghi) 21-22 VID: Roberto Perata; R: Ilaria Sainato
Tosca (Puccini) 5-7 XD: Valerio Galli; R: Andrea Cigni
Il viaggio a Reims (Rossini) 19-21 XD: Michele Spotti; R: Michał Znaniecki
Rinaldo (Handel) 23-25 XID: Ottavio Dantone; R: Jacopo Spirei
Falstaff (Verdi) 30 XI-2 XIID: Marcello Mottadelli; R: Roberto Catalano
La Voix humaine (Poulenc) 6-8 XIID: Francesco Cilluffo; R: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-8 XIID: Francesco Cilluffo; R: Emma Dante
Fano, Teatro della Fortuna  / 
La bohème (Puccini) 1-3 XIID: Matteo Beltrami; R: Leo Muscato
Il trovatore (Verdi) 6 XD: Sebastiano Rolli; R: Valentina Carrasco
Così fan tutte (Mozart) 24 XID: Marco Moresco; R: Pier Luigi Pizzi
Falstaff (Verdi) 9 IIR: Roberto Catalano
Ferrara, Teatro Comunale di Ferrara  / 
La traviata (Verdi) 9-11 IID: Francesco Ommassini; R: Alessio Pizzech
Il tabarro (Puccini) 3-4 IIID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 3-4 IIID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 3-4 IIID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Esther (Handel) 20 IVD: Nicola Valentini; R: Marco Bellussi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 VD: Sergio Alapont; R: Francesco Bellotto
Firenze, Fondazione del Teatro del Maggio Musicale Fiorentino  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-21 IXD: Francesco Pasqualetti; R: Fabio Ceresa
La bohème (Puccini) 14-30 IXD: Francesco Ivan Ciampa; R: Bruno Ravella
Tosca (Puccini) 22 IX-1 XD: Valerio Galli; R: Federico Bertolani
La rondine (Puccini) 17-25 XD: Valerio Galli; R: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-26 XD: Fabrizio Maria Carminati; R: Pier Francesco Maestrini
The WAM Game (Mozart) 7 XI-23 IID: Andrea Basevi; R: Manu Lalli
Il giocatore (Cherubini) 18-25 XID: Enrico Lombardi; R: Anna Tereshchenko
La sonnambula (Bellini) 18-29 XID: Sebastiano Rolli; R: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 19 XI-2 XIID: John Axelrod / Sebastiano Rolli; R: Alfredo Corno
Carmen (Bizet) 7-18 ID: Ryan McAdams; R: Leo Muscato
La donna di Siviglia (Bizet) 25 I-1 IID: Giuseppe La Malfa; R: Manu Lalli
La favorite (Donizetti) 22 II-3 IIID: Fabio Luisi; R: Ariel García Valdès, Derek Gimpel
Requiem (concert) (Mozart) 2-4 IIID: Leonardo García Alarcón
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20-29 IIID: Giuseppe Grazioli; R: Damiano Michieletto
Alceste (Gluck) 21-30 IIID: Federico Maria Sardelli; R: Pier Luigi Pizzi
Tutti mi chiamano (Rossini) 19-21 IVD: Giuseppe La Malfa; R: Manu Lalli
Cardillac (Hindemith) 5-15 VD: Fabio Luisi; R: Valerio Binasco
La battaglia di Legnano (Verdi) 22-31 VD: Renato Palumbo; R: Marco Tullio Giordana
Paulus (concert) (Mendelssohn) 29 VD: Fabio Luisi
Infinita tenebra di luce (Guarnieri,A) 3-8 VID: Pietro Borgonovo; R: Giancarlo Cauteruccio
Il prigioniero (Dallapiccola) 19-23 VID: Michael Boder; R: Virgilio Sieni
Quattro Pezzi Sacri (Verdi) 19-23 VID: Michael Boder
La Dafne (Gagliano) 25-29 VID: Federico Maria Sardelli; R: Gianmaria Aliverta
Macbeth (concert) (Verdi) 11-13 VIID: Riccardo Muti
Il trovatore (Verdi) 13-22 IXD: Fabio Luisi; R: Francesco Micheli
Rigoletto (Verdi) 15-29 IXD: Fabio Luisi; R: Fancesco Micheli
La traviata (Verdi) 21-30 IXD: Fabio Luisi; R: Francesco Micheli
Le Villi (Puccini) 16-28 XD: Marco Angius; R: Francesco Saponaro
Ehi Giò (Montalti) 16-28 XD: Marco Angius; R: Francesco Saponaro
La Cenerentola (Rossini) 7-14 XID: Giuseppe Grazioli; R: Manu Lalli
Un lampo, un sogno, un gioco (Rossini) 17 XI-9 XIID: Giuseppe La Malfa; R: Manu Lalli
The Rossini Game (Rossini) 17 XI-9 XIIR: Manu Lalli
Carmen (Bizet) 25 XI-6 XIID: Matteo Beltrami; R: Leo Muscato
La traviata (Verdi) 29 XI-9 XIID: Enrico Calesso; R: Francesco Micheli
West Side Story (Bernstein) 13-22 XIID: Francesco Lanzillotta; R: Federico Bellone
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-17 ID: Fabio Luisi; R: Paul Curran
Un Mari à la porte (Offenbach) 12-21 IID: Valerio Galli; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-21 IID: Valerio Galli; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Madama Butterfly (Puccini) 22-27 IID: Francesco Ivan Ciampa; R: Fabio Ceresa
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19-28 IIID: Michele Gamba; R: Damiano Michieletto
La clemenza di Tito (Mozart) 20-27 IIID: Federico Maria Sardelli; R: Roberto Andò
La leggenda dell'Olandese volante (Wagner) 3-5 IVD: Giuseppe La Malfa; R: Manu Lalli
Lear (Reimann) 2-9 VD: Fabio Luisi; R: Calixto Bieito
La straniera (Bellini) 14-19 VD: Fabio Luisi; R: Marco Tullio Giordana
Le leggi base della stupidità umana (Montalti) 25-30 VD: Fabio Maestri; R: Giancarlo Cauteruccio
Le nozze di Figaro (Mozart) 8-21 VIR: Sonia Bergamasco
Le nozze di Figaro (Mozart) 22-27 VID: Federico Maria Sardelli; R: Valentino Villa
Madama Butterfly (Puccini) 5-13 VIID: Francesco Ivan Ciampa; R: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-25 VIID: Fabrizio Maria Carminati; R: Pier Francesco Maestrini
La traviata (Verdi) 18-26 VIID: Sebastiano Rolli; R: Francesco Micheli
Pagliacci (Leoncavallo) 13+ IXD: Valerio Galli; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Noi, due, quattro (Panfili) 13+ IXD: Valerio Galli; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
La traviata (Verdi) 14-26 IXD: Sebastaino Rolli; R: Francesco Micheli
Fernand Cortez (Spontini) 12-23 XD: Fabio Luisi; R: Cecilia Ligorio
Carmen (Bizet) 13-25 XD: Sesto Quatrini; R: Leo Muscato
Gianni Schicchi (Puccini) 15-23 XD: Valerio Galli; R: Denis Krief
Il tabarro (Puccini) 15-23 XD: Valerio Galli; R: Denis Krief
Suor Angelica (Puccini) 15-23 XD: Valerio Galli; R: Denis Krief
Rigoletto (Verdi) 16-27 XID: Renato Palumbo; R: Francesco Micheli
La bohème (Puccini) 14 XII-5 ID: Francesco Ivan Ciampa; R: Bruno Ravella
Risurrezione (Alfano) 17-23 ID: Francesco Lanzillotta; R: Rosetta Cucchi
Don Pasquale (Donizetti) 21 II-4 IIID: Antonino Fogliani; R: Andrea Bernard
La traviata (Verdi) 22 II-2 IVD: Sebastiano Rolli / Manlio Benzi; R: Francesco Micheli
Rinaldo (Handel) 22 III-3 IVD: Federico Maria Sardelli; R: Pier Luigi Pizzi
Otello (Verdi) 30 IV-9 VD: Fabio Luisi; R: Valerio Binasco
Così fan tutte (Mozart) 5-16 VD: Fabio Luisi; R: Elena Bucci
Jeanne d'Arc (Vacchi) 23-29 VD: Alessandro Cadario; R: Federico Tiezzi
Turandot (Puccini) 13-27 VID: Juraj Valčuha; R: Zhang Yimou
Euridice (Peri) 18-25 VID: Federico Maria Sardelli
Genova, Opera di Genova  / 
West Side Story (Bernstein) 19-29 XD: Wayne Marshall; R: Federico Bellone
Waiting (Tariverdiev) 25-26 XID: Dario Bonuccelli; R: Mariya Chamkina
Il telefono (Menotti) 25-26 XID: Antonio Tappero Merlo; R: Lorenza Codignola
Rigoletto (Verdi) 6-29 XIID: Francesco Ivan Ciampa / Dorian Wilson; R: Rolando Panerai
Norma (Bellini) 24-31 ID: Andrea Battistoni; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Miseria e nobiltà (Tutino) 23 II-1 IIID: Francesco Cilluffo; R: Rosetta Cucchi
La rondine (Puccini) 21-25 IIID: Giuseppe Acquaviva / Alvise Casellati; R: Giorgio Gallione
La traviata (Verdi) 2-6 VD: Daniel Smith; R: Giorgio Gallione
Don Pasquale (Donizetti) 4 VD: Giorgio Bruzzone; R: Luca Baracchini
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 V-5 VID: Andriy Yurkevych; R: Lorenzo Mariani
Madama Butterfly (Puccini) 26-28 VIID: Alvise Casellati; R: Vivien Hewitt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27-29 VIID: Daniel Smith; R: Vivien Hewitt
An American in Paris (Gershwin) 12-21 XD: Daniel Smith; R: Federico Bellone
Abai (Zhubanov) 8 XID: Alan Buribayev; R: Giancarlo Del Monaco
Aida (Verdi) 2-16 XIID: Andrea Battistoni; R: Alfonso Antoniozzi
West Side Story (Bernstein) 1-5 ID: Alpesh Chauhan; R: Federico Bellone
Simon Boccanegra (Verdi) 15-19 IID: Andriy Yurkevych; R: Andrea De Rosa
Don Pasquale (Donizetti) 8-14 IIID: Alvise Casellati; R: Renaud Doucet
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 12-14 IVD: George Jackson; R: Federico Bellone
Tosca (Puccini) 2-12 VD: Valerio Galli; R: Davide Livermore
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24-30 VD: Paolo Arrivabeni; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Pagliacci (Leoncavallo) 24-30 VD: Paolo Arrivabeni; R: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Madama Butterfly (Puccini) 14-20 VIR: Lorenzo Amato
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
Il colore del sole (Gregoretti) 8 IXD: Gabriele Bonolis; R: Cristian Taraborrelli
Il noce di Benevento (Balducci) 2 IXD: Alessandro Benigni; R: Davide Garattini Raimondi
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 22 IXD: Giuseppe Montesano; R: Bepi Morassi
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Rigoletto (Verdi) 12-14 ID: Pietro Rizzo; R: Elena Barbalich
Il trovatore (Verdi) 26-28 XD: Sebastiano Rolli; R: Valentina Carrasco
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-11 XID: Sergio Alapont; R: Maurizio Scaparro(original), Alessio Pizzech
Opera anthology (Rossini) 12-16 XII
Livorno, Teatro Goldoni  / 
Nabucco (Verdi) 24-26 XID: Marco Severi; R: Matteo Anselmi
Iris (Mascagni) 16-17 XIID: Daniele Agiman; R: Hiroki Ihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 20-21 ID: Christopher Franklin; R: Andrea Cigni
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 IIID: James Meena; R: Ivan Stefanutti
L'elisir d'amore (Donizetti) 26-28 XD: Marco Severi; R: Luděk Golat
(Mascagni) 23-25 XID: Valerio Galli; R: Vivien Hewitt
La bohème (Puccini) 19-20 ID: Gianna Fratta; R: Bruno Ravella
Madama Butterfly (Puccini) 29-31 IIID: Stefano Romani
Lucca, Teatro del Giglio  / 
La fanciulla del West (Puccini) 18-19 XID: James Meena; R: Ivan Stefanutti
La Wally (Catalani) 19-21 ID: Marco Balderi; R: Nicola Berloffa
Iris (Mascagni) 10-11 IID: Daniele Agiman; R: Iroki Hihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 17 IIID: Christopher Franklin; R: Andrea Cigni
Il tabarro (Puccini) 5 VIID: Massimo Morelli
Suor Angelica (Puccini) 5 VIID: Massimo Morelli
Gianni Schicchi (Puccini) 5 VIID: Massimo Morelli
Suor Angelica (Puccini) 19-21 XD: Marco Guidarini; R: Denis Krief
Gianni Schicchi (Puccini) 19-21 XD: Marco Guidarini; R: Denis Krief
Otello (Verdi) 18-20 ID: Nicola Paskowski; R: Cristina Mazzavillani Muti
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-24 II
La bohème (Puccini) 16-17 III
Mantova, Teatro Sociale di Mantova  / 
Nabucco (Verdi) 14 ID: Riccardo Leòn Boeretto; R: Vittorio Zambon
Il flauto magico (Mozart) 20 IVD: Enrico Saverio Pagano; R: Andrea Bandel
Messina, Teatro Vittorio Emanuele di Messina  / 
Carmen (Bizet) 9-13 IID: Carlo Palleschi; R: Renato Bonajuto
La traviata (Verdi) 4-8 VD: Andrea Licata; R: Franco Zeffirelli
Milano, Teatro alla Scala  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-31 XIID: Riccardo Chailly; R: Mario Martone
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 I-11 IID: Zubin Mehta; R: Cornelius Obonya, Carolin Pienkos
Simon Boccanegra (Verdi) 8 II-4 IIID: Myung-Whun Chung; R: Federico Tiezzi
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 II-17 IIID: Michele Mariotti; R: John Fulljames, Hofesh Shechter
Don Pasquale (Donizetti) 3-28 IVD: Riccardo Chailly; R: Davide Livermore
Francesca da Rimini (Zandonai) 15 IV-13 VD: Fabio Luisi; R: David Pountney
Il barbiere di Siviglia per i bambini (Rossini) 15 IV-7 VD: Pietro Mianiti; R: Grischa Asagaroff
Aida (Verdi) 8 V-3 VID: Nello Santi; R: Franco Zeffirelli(original), Marco Gandini(revival)
Fierrabras (Schubert) 5-30 VID: Daniel Harding; R: Peter Stein
Fidelio (Beethoven) 18 VI-7 VIID: Myung-Whun Chung; R: Deborah Warner
Il pirata (Bellini) 29 VI-19 VIID: Riccardo Frizza; R: Emilio Sagi
L'elisir d'amore per i bambini (Donizetti) 4-10 VIID: Pietro Mianiti; R: Grischa Asagaroff
Ali Baba (Cherubini) 1-27 IXD: Paolo Carignani; R: Liliana Cavani
Ernani (Verdi) 29 IX-25 XD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
La finta giardiniera (Mozart) 8-29 XD: Diego Fasolis; R: Frederic Wake-Walker
Die Schöpfung (concert) (Haydn) 10-15 XD: Adam Fischer
Elektra (Strauss) 4-29 XID: Christoph von Dohnányi; R: Patrice Chéreau(original), Peter McClintock(revival)
Fin de partie (Kurtag) 15-25 XID: Markus Stenz; R: Pierre Audi
Attila (Verdi) 7 XIID: Riccardo Chailly; R: Davide Livermore
Attila (Verdi) 11 XII-8 ID: Riccardo Chailly; R: Davide Livermore
La traviata (Verdi) 11 I-17 IIID: Myung-Whun Chung; R: Liliana Cavani
La Cenerentola (Rossini) 10 II-5 IVD: Ottavio Dantone; R: Jean-Pierre Ponnelle(original), Grischa Asagaroff(revival)
Chovanscina (Musorgsky) 27 II-29 IIID: Valery Gergiev; R: Mario Martone
Manon Lescaut (Puccini) 31 III-27 IVD: Riccardo Chailly; R: David Pountney
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23 IV-22 VID: Franz Welser-Möst; R: Frederic Wake-Walker
Idomeneo (Mozart) 16 V-5 VID: Christoph von Dohnányi; R: Matthias Hartmann
Die tote Stadt (Korngold) 28 V-17 VID: Alan Gilbert; R: Graham Vick
I masnadieri (Verdi) 18 VI-7 VIID: Michele Mariotti; R: David McVicar
Prima la musica, poi le parole (Salieri) 6-19 VIID: Adam Fischer; R: Nicola Raab
Gianni Schicchi (Puccini) 6-19 VIID: Adam Fischer; R: Woody Allen(original), Kathleen Smith Belcher(revival)
Rigoletto (Verdi) 2-22 IXD: Nello Santi; R: Gilbert Deflo
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 IX-10 XD: Michele Gamba; R: Grischa Asagaroff
Quartett (Francesconi) 5-22 XD: Maxime Pascal; R: Alex Ollé
Giulio Cesare (Handel) 18 X-7 XID: Giovanni Antonini; R: Robert Carsen
Die ägyptische Helena (Strauss) 9-29 XID: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Modena, Teatro Comunale di Modena  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 5 IXD: Stefano Ranzani
Il colore del sole (Gregoretti) 27-29 XD: Gabriele Bonolis; R: Cristian Taraborrelli
Il trovatore (Verdi) 3-5 XID: Andrea Battistoni; R: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 1-3 XIID: Jean-Luc Tingaud; R: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 26-28 ID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 26-28 ID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 ID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
La fanciulla del West (Puccini) 22-25 IID: James Meena; R: Ivan Stefanutti
The Medium (Menotti) 16-18 IIID: Flavio Emilio Scogna; R: Stefano Monti
The Telephone (Menotti) 16-18 IIID: Flavio Emilio Scogna; R: Stefano Monti
La Gioconda (Ponchielli) 23-25 IIID: Daniele Callegari; R: Federico Bertolani
La vedova allegra (Lehár) 12-13 VIID: Giovanni Di Stefano; R: Andrea Merli, Renato Bonajuto
Il corsaro (Verdi) 26-28 XD: Matteo Beltrami; R: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti Puggelli
Satyricon (Maderna) 9-11 XID: Pietro Borgonovo; R: Georg Schmiedleitner
Le Villi (Puccini) 23-25 XID: Pier Giorgio Morandi; R: Cristina Pezzoli
Il castello incantato (Taralli) 16 XII
La forza del destino (Verdi) 25-27 ID: Francesco Ivan Ciampa; R: Italo Nunziata
Andrea Chénier (Giordano) 15-17 IID: Aldo Sisillo; R: Nicola Berloffa
Serse (Handel) 4-7 IVD: Ottavio Dantone; R: Gabriele Vacis
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Pulcinella (Stravinsky) 18-19 XID: Maurizio Agostini; R: Francesco Nappa
La fanciulla del West (Puccini) 9-17 XIID: Juraj Valčuha; R: Hugo De Ana
La bohème (Puccini) 11-16 ID: Stefano Ranzani; R: Mario Pontiggia
My Fair Lady (Loewe) 6-14 IID: Donato Renzetti / Maurizio Agostini; R: Paul Curran
La traviata (Verdi) 27 II-4 IIID: Daniel Oren / Maurizio Agostini; R: Lorenzo Amato
Mosè in Egitto (Rossini) 15-20 IIID: Stefano Montanari / Maurizio Agostini; R: David Pountney
Lady Macbeth del distretto di Mzensk (Shostakovich) 15-22 IVD: Juraj Valčuha; R: Martin Kušej
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 11-13 VD: Valerio Galli; R: Elena Barbalich
La traviata (Verdi) 20 V-20 VID: Jordi Bernàcer / Maurizio Agostini; R: Lorenzo Amato
Il campanello dello speziale (Donizetti) 30 VI-1 VIID: Giuseppe Montesano; R: Riccardo Canessa
Tosca (Puccini) 12-24 VIID: Juraj Valčuha; R: Leo Muscato
La Dirindina (Scarlatti,D) 13 VIID: Maurizio Agostini; R: Riccardo Canessa
Rigoletto (Verdi) 14-25 VIID: Henrik Nánási; R: Leo Muscato
9. Sinfonie (Beethoven) 2 IXD: Zubin Mehta
Nabucco (Verdi) 9-14 XD: Francesco Ivan Ciampa; R: Jean-Paul Scarpitta
Siroe re di Persia (Vinci) 3-6 XID: Antonio Florio; R: Elena Barbalich
Don Checco (De Giosa) 17-24 XID: Francesco Lanzillotta; R: Lorenzo Amato
Così fan tutte (Mozart) 25 XI-2 XIID: Riccardo Muti; R: Chiara Muti
Kát'a Kabanová (Janáček) 15-20 XIID: Juraj Valčuha; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 16-22 ID: Alessandro Palumbo; R: Francesco Saponaro
Lady, be good (Gershwin) 3-9 IID: Nick Davies; R: Emilio Sagi
Un ballo in maschera (Verdi) 22-28 IID: Donato Renzetti; R: Leo Muscato
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17-24 IIID: Pinchas Steinberg; R: Laurent Pelly(original), Agathe Mélinand(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 16-20 IVD: Gabriele Ferro; R: Ferzan Ozpetek
Die Walküre (Wagner) 11-18 VD: Juraj Valčuha; R: Federico Tiezzi
Madama Butterfly (Puccini) 25 V-1 VID: Gabriele Ferro; R: Ferzan Ozpetek
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-14 VIID: Juraj Valčuha; R: Pippo Delbono
La traviata (Verdi) 20 IX-5 XD: Stefano Ranzani; R: Lorenzo Amato
Ermione (Rossini) 7-12 XID: Alessandro De Marchi; R: Jacopo Spirei
Pagliacci (Leoncavallo) 20-26 XID: Jordi Bernàcer; R: Daniele Finzi Pasca, Julie Hamelin
Novara, Teatro Coccia  / 
Carmen (Bizet) 6-8 XD: Matteo Beltrami; R: Sergio Rubini
Delitto e Dovere (Colla) 27 XD: Marco Alibrando; R: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
Don Giovanni (Mozart) 15-17 XIID: Matthew Aucoin; R: Giorgio Ferrara
La vedova allegra (Lehár) 13-14 ID: Giovanni Di Stefano; R: Renato Bonajuto, Andrea Merli
Nabucco (Verdi) 23-25 IID: Gianna Fratta; R: Pier Luigi Pizzi
Requiem (concert) (Mozart) 5 IVD: Matteo Beltrami
Rigoletto (Verdi) 5-7 XD: Matteo Beltrami; R: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
La cambiale di matrimonio (Rossini) 17 XD: Margherita Colombo; R: Laura Cosso
The Beggar's Opera (Pepusch) 27-28 XD: Florian Carré; R: Robert Carsen
Mosè in Egitto (Rossini) 16-18 XID: Francesco Pasqualetti; R: Lorenzo Maria Mucci
Gianni Schicchi (Puccini) 14-16 XIID: Matteo Beltrami; R: Davide Garattini Raimondi
Fantasio (Testoni) 21 XIID: Balázs Kocsár
Fortunio (Testoni) 21 XIID: Balázs Kocsár
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 IID: Erina Yashima; R: Giorgio Ferrara
La traviata (Verdi) 3-5 VD: Matteo Beltrami; R: Renato Bonajuto
Padova, Teatro Verdi  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 XD: Alberto Veronesi; R: Filippo Tonon
La vedova allegra (Lehár) 29-31 XIID: Jordi Bernàcer; R: Hugo De Ana
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 VIIID: Nicola Simoni; R: Yamal Das Irmich
Parma, Teatro Regio di Parma  / 
Jérusalem (Verdi) 28 IX-20 XD: Daniele Callegari; R: Hugo De Ana
La traviata (Verdi) 29 IX-18 XD: Sebastiano Rolli; R: Andrea Bernard
Stiffelio (Verdi) 30 IX-21 XD: Guillermo García Calvo; R: Graham Vick
Falstaff (Verdi) 1-22 XD: Riccardo Frizza; R: Jacopo Spirei
Messa da Requiem (Verdi) 7-19 XD: Daniele Callegari
Il piccolo principe (Melozzi) 6-9 XIID: Stefano Franceschini; R: Stefano De Luca
Rigoletto (Verdi) 12-21 ID: Francesco Ivan Ciampa; R: Elisabetta Brusa
Roberto Devereux (Donizetti) 15-25 IIID: Sebastiano Rolli; R: Alfonso Antoniozzi
La traviata (Verdi) 23-31 IIID: Sebastiano Rolli; R: Andrea Bernard
Tosca (Puccini) 27 IV-6 VD: Fabrizio Maria Carminati; R: Joseph Franconi Lee
Macbeth (Verdi) 27 IX-21 XD: Philippe Auguin; R: Daniele Abbado
Un giorno di regno (Verdi) 28 IX-19 XD: Francesco Pasqualetti; R: Pier Luigi Pizzi, Massimo Gasparòn
Le Trouvère (Verdi) 29 IX-20 XD: Roberto Abbado; R: Robert Wilson, Nicola Panzer
Attila (Verdi) 30 IX-19 XD: Gianluigi Gelmetti; R: Andrea De Rosa
Verdi Macbeth (Verdi) 12-20 XR: Maria Federica Maestri
Un ballo in maschera (Verdi) 12-20 ID: Sebastiano Rolli; R: Marina Bianchi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22-31 IIID: Alessandro D'Agostini; R: Renato Bonajuto(original), Beppe De Tomasi(revival)
Andrea Chénier (Giordano) 5-7 IVD: Giovanni Di Stefano; R: Nicola Berloffa
Requiem (concert) (Mozart) 3-5 VD: Carlo Montanaro
Pavia, Teatro Fraschini di Pavia  / 
L'inganno felice (Rossini) 30 IXD: Jacopo Brusa; R: Beppe Soggetti
Rigoletto (Verdi) 3-5 XID: Pietro Rizzo; R: Elena Barbalich
Ettore Majorana (Vetrano) 16-18 XID: Jacopo Rivani; R: Stefano Simone Pintor
La Cenerentola (Rossini) 1-3 XIID: Yi-Chen Lin; R: Arturo Cirillo
Die Zauberflöte (Mozart) 9-11 XIID: Federico Maria Sardelli; R: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 12-14 ID: Carlo Goldstein; R: Frédéric Roels
La traviata (Verdi) 17 IIID: Jacopo Brusa; R: Roberto Catalano
Il viaggio a Reims (Rossini) 12-14 XD: Michele Spotti; R: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 26-28 XD: Valerio Galli; R: Andrea Cigni
La Voix humaine (Poulenc) 15-17 XID: Francesco Cilluffo; R: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15-17 XID: Francesco Cilluffo; R: Emma Dante
Falstaff (Verdi) 14-16 XIID: Marcello Mottadelli; R: Roberto Catalano
Rinaldo (Handel) 18-20 ID: Ottavio Dantone; R: Jacopo Spirei
Piacenza, Teatro Municipale di Piacenza  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 13-15 XD: Pier Giorgio Morandi; R: Leo Nucci, Salvo Piro
Faust (Gounod) 15-17 XIID: Jean-Luc Tingaud; R: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 2-4 IID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 2-4 IID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 2-4 IID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
La Cenerentola (Rossini) 16-18 IID: Erina Yashima; R: Aldo Tarabella
La Gioconda (Ponchielli) 16-18 IIID: Daniele Callegari; R: Federico Bertolani
Il corsaro (Verdi) 4-6 VD: Matteo Beltrami; R: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pagliacci (Leoncavallo) 4-7 XD: Vladimir Ovodok; R: Cristina Mazzavillani Muti
La traviata (Verdi) 19-23 XIID: Pier Giorgio Morandi; R: Leo Nucci, Salvo Piro
La forza del destino (Verdi) 18-20 ID: Francesco Ivan Ciampa; R: Italo Nunziata
Andrea Chénier (Giordano) 22-24 IID: Aldo Sisillo; R: Nicola Berloffa
Tosca (Puccini) 15-17 IIID: Sesto Quatrini; R: Alberto Fassini, Joseph Franconi Lee
Kiss me, Kate (Porter) 31 IIID: Maria Galantino; R: Corrado Abbati
Serse (Handel) 12-14 IVD: Ottavio Dantone; R: Gabriele Vacis
Opera anthology (Monteverdi) 25-27 XD: Michele Gamba; R: Federico Bertolani
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Pia de'Tolomei (Donizetti) 14-15 XD: Christopher Franklin; R: Andrea Cigni
Il trovatore (Verdi) 10-12 XID: Andrea Battistoni; R: Stefano Vizioli
Il Girello (Melani,J) 3 XIID: Carlo Ipata; R: Eugenio Monti Colla
Iris (Mascagni) 13-14 ID: Daniele Agiman; R: Iroki Hihara
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 IID: James Meena; R: Ivan Stefanutti
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-11 IIID: Francesco Pasqualetti; R: Stefano Vizioli
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 VID: Mario Menicagli; R: Alberto Paloscia
The Beggar's Opera (Pepusch) 20-21 XD: Marie van Rhijn; R: Robert Carsen
Mosè in Egitto (Rossini) 9-11 XID: Francesco Pasqualetti; R: Lorenzo Maria Mucci
La vedova ingegnosa (Selitto) 9 XIID: Carlo Ipata; R: Marco Castagnoli
Il maestro di musica (Pergolesi) 9 XIID: Carlo Ipata; R: Marco Castagnoli
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18-20 ID: Michael Güttler; R: Stefano Vizioli
La bohème (Puccini) 16-17 IID: Gianna Fratta; R: Bruno Ravella
Edipo Re (concert) (Leoncavallo) 1-3 IIID: Daniele Agiman
La Voix humaine (Poulenc) 1-3 IIID: Daniele Agiman; R: Emma Dante
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri di Ravenna  / 
Don Giovanni (Mozart) 12-14 ID: Matteo Beltrami; R: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
La fanciulla del West (Puccini) 16-18 IID: James Meena; R: Ivan Stefanutti
Simon Boccanegra (Verdi) 2-4 IIID: Pier Giorgio Morandi; R: Leo Nucci, Salvo Piro
Reggio Emilia, I Teatri di Reggio Emilia  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 XD: Andrea Battistoni; R: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 7-10 XIID: Jean-Luc Tingaud; R: Simone Derai
Suor Angelica (Puccini) 25-27 IID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Il tabarro (Puccini) 25-27 IID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 25-27 IID: Aldo Sisillo; R: Cristina Pezzoli
La Gioconda (Ponchielli) 6-8 IVD: Daniele Callegari; R: Federico Bertolani
Tosca (Puccini) 22-24 XID: Valerio Galli; R: Andrea Cigni
Le Villi (Puccini) 29 XI-2 XIID: Pier Giorgio Morandi; R: Cristina Pezzoli
La forza del destino (Verdi) 1-3 IID: Francesco Ivan Ciampa; R: Italo Nunziata
Andrea Chénier (Giordano) 1-3 IIID: Aldo Sisillo; R: Nicola Berloffa
Serse (Handel) 29-31 IIID: Ottavio Dantone; R: Gabriele Vacis
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 12-23 XIID: Daniele Gatti; R: Damiano Michieletto
I masnadieri (Verdi) 20 I-4 IID: Roberto Abbado; R: Massimo Popolizio
La sonnambula (Bellini) 18 II-3 IIID: Speranza Scappucci; R: Giorgio Barberio Corsetti
La traviata (Verdi) 24 II-4 IIID: Pietro Rizzo; R: Sofia Coppola
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 25 II-3 IIID: Carlo Donadio / Roberto Di Maio; R: Fabio Cherstich
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-15 IVD: Carlo Rizzi; R: Pippo Delbono
Pagliacci (Leoncavallo) 5-15 IVD: Carlo Rizzi; R: Pippo Delbono
Tosca (Puccini) 7 IV-18 XID: Jordi Bernàcer / Stefano Ranzani; R: Alessandro Talevi
Don Giovanni (reduction) (Mozart) 5-12 VD: Carlo Donadio / Roberto Di Maio; R: Fabio Cherstich
Billy Budd (Britten) 8-15 VD: James Conlon; R: Deborah Warner
La bohème (Puccini) 14-24 VID: Henrik Nánási / Pietro Rizzo; R: Alex Ollé
Rigoletto (reduction) (Verdi) 18 VI-9 VIID: Carlo Donadio / Roberto De Maio; R: Fabio Cherstich
La traviata (Verdi) 3-20 VIID: Yves Abel; R: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 14 VII-2 VIIID: Ryan McAdams; R: Valentina Carrasco
Die Zauberflöte (Mozart) 9-17 XD: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 X-11 XID: Stefano Montanari; R: Graham Vick
Rigoletto (Verdi) 2-18 XIID: Daniele Gatti; R: Daniele Abbado
Tosca (Puccini) 7 XII-26 VID: Stefano Ranzani / Jordi Bernàcer; R: Alessandro Talevi
La traviata (Verdi) 12-26 ID: Pietro Rizzo; R: Sofia Coppola
Anna Bolena (Donizetti) 20 II-1 IIID: Riccardo Frizza; R: Andrea De Rosa
Orfeo ed Euridice (Gluck) 15-22 IIID: Gianluca Capuano; R: Robert Carsen
La vedova allegra (Lehár) 14-20 IVD: Constantin Trinks; R: Damiano Michieletto
L'angelo di fuoco (Prokofiev,S) 23 V-1 VID: Alejo Pérez; R: Emma Dante
La Cenerentola (Rossini) 8-13 VID: Stefano Montanari; R: Emma Dante
Don Giovanni (Mozart) 27 IX-6 XD: Jérémie Rhorer; R: Graham Vick
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 8-16 XID: Michele Mariotti; R: Robert Carsen
Un romano a Marte (Montalti) 22-24 XID: John Axelrod; R: Fabio Cherstich
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
La Doriclea (Stradella) 2 IXD: Andrea De Carlo; R: Guillaume Bernardi
Re Ruggero (Szymanowski) 5-9 XD: Antonio Pappano
Vier letzte Lieder (concert) (Strauss) 22 XIID: Antonio Pappano
Anna e Zef (Krüs) 27-30 ID: Gabriele Bonolis; R: Cesare Scarton
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 26-30 IIID: Mikko Franck
Rovigo, Teatro Sociale di Rovigo  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-5 XID: Alessandro Cedrone; R: Massimo Pizzi, Gasparon Contarini
Tosca (Puccini) 13-17 XIID: Simon Krečič; R: Artemio Cabassi
La traviata (Verdi) 16-18 IID: Francesco Ommassini; R: Alessio Pizzech
L'italiana in Algeri (Rossini) 24-25 IIID: Francesco Pasqualetti; R: Stefano Vizioli
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Turandot (Puccini) 13-15 XD: Francesco Ivan Ciampa; R: Filippo Tonon
Brundibár (Krása) 27-28 XD: Andrea Solinas; R: Giovanni Scandella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-19 XID: Giulio Plotino; R: Giulio Ciabatti
Tosca (Puccini) 8-10 XIID: Guillaume Tourniaire; R: Giulio Ciabatti
L'italiana in Algeri (Rossini) 12-14 XD: Sergio La Stella; R: Stefano Vizioli
La cambiale di matrimonio (Rossini) 27-28 XD: Andrea Solinas; R: Matelda Cappelletti, Maria Paola Cordella
Rigoletto (Verdi) 9-11 XID: Matteo Beltrami; R: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
Carmina Burana (Orff) 17-18 XID: Jordi Bernàcer
La bohème (Puccini) 7-9 XIID: Michael Balke; R: Matteo Mazzoni
Savona, Opera Giocosa  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-14 XD: Giancarlo De Lorenzo; R: Primo Antonio Petris
L'attesa (Tariverdiev) 23 XIR: Mariya Chamkina
Il telefono (Menotti) 23 XID: Antonio Tappero Merlo; R: Lorenza Codignola
La vedova allegra (Lehár) 7-8 VIID: Giovanni Di Stefano; R: Andrea Merli, Renato Bonajuto
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 11-12 VIIIR: Giorgio Sangati
Fammi udire la tua voce (Guarnieri,A) 8-10 IXD: Marco Angius; R: Federico Grazzini
L'impresario delle Canarie (Sarro) 15-17 IXD: Pierfrancesco Borrelli; R: Giorgio Bongiovanni
Carmen (Bizet) 19-30 IXD: Laurent Campellone; R: Stefano Monti
Ba-ta-clan (Offenbach) 10-11 VIIID: Mariachiara Grilli; R: Giorgio Bongiovanni
Lontano da qui (Perocco) 7-9 IXD: Marco Angius; R: Claudia Sorace, Muta Imago
La furba e lo sciocco (Sarro) 14-16 IXD: Pierfrancesco Borrelli; R: Andrea Stanisci
La traviata (Verdi) 18-23 IXD: Carlo Palleschi; R: Giorgio Bongiovanni
Torino, Teatro Regio di Torino  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 10-22 XD: Gianandrea Noseda; R: Claus Guth(original), Arturo Gama(revival)
Falstaff (Verdi) 15-26 XID: Donato Renzetti; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Turandot (Puccini) 16-25 ID: Gianandrea Noseda; R: Stefano Poda
Salome (Strauss) 15-25 IID: Gianandrea Noseda; R: Laurie Feldman Santoliquido
L'orfeo (Monteverdi) 13-21 IIID: Antonio Florio; R: Alessio Pizzech
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-25 IIID: Alessandro De Marchi; R: Vittorio Borrelli
Tutti dal Barbiere! (Rossini) 22-24 IIID: Giulio Laguzzi; R: Vittorio Borrelli, Anna Maria Bruzzese
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 17-28 IVD: Michele Mariotti; R: Stefano Mazzonis di Pralafera
Evita (Lloyd Webber) 4-9 VD: David Steadman; R: Bob Tomson, Bill Kenwright
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 16-27 VD: Diego Matheuz; R: Ludovic Lagarde
La Voix humaine (Poulenc) 16-27 VD: Diego Matheuz; R: Ludovic Lagarde
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 VI-6 VIID: Speranza Scappucci; R: Elena Barbalich
Don Giovanni (Mozart) 27 VI-7 VIID: Daniele Rustioni; R: Michele Placido(original), Vittorio Borrelli(revival)
Così fan tutte (Mozart) 28 VI-8 VIID: Diego Fasolis; R: Ettore Scola(original), Vittorio Borrelli(revival)
Il trovatore (Verdi) 10-23 XD: Pinchas Steinberg; R: Paul Curran
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-24 XID: Michele Gamba; R: Fabio Sparvoli
La traviata (Verdi) 14-23 XIID: Donato Renzetti; R: Henning Brockhaus
Madama Butterfly (Puccini) 10-20 ID: Daniel Oren; R: Pier Luigi Pizzi
Rigoletto (Verdi) 6-17 IID: Renato Palumbo; R: John Turturro
Agnese (Paer) 12-24 IIID: Diego Fasolis; R: Leo Muscato
Pinocchio (Valtinoni) 22-23 IIIR: Luca Valentino
La sonnambula (Bellini) 10-20 IVD: Maurizio Benini; R: Mauro Avogadro
L'italiana in Algeri (Rossini) 22-28 VD: Alessandro De Marchi; R: Vittorio Borrelli
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-22 VID: Andrea Battistoni; R: Gabriele Lavia
Porgy and Bess (Gershwin) 2-7 VIID: William Barkhymer; R: Baayork Lee
Treviso, Teatro Comunale di Treviso  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 XD: Sergio Alapont; R: Francesco Bellotto
Atlas 101 (Mancuso) 17 XID: Giovanni Mancuso; R: Chiara Tarabotti
La Cecchina (Piccinni) 15-17 XIID: Eddi De Nadai; R: Martin Ruis
La traviata (Verdi) 26-30 ID: Francesco Ommassini; R: Alessio Pizzech
Trieste, Teatro Verdi di Trieste  / 
Evgenij Onegin (Tchaikovsky,P) 17-25 XID: Fabrizio Maria Carminati; R: Vera Petrova
La prova di un'opera seria (Gnecco) 29 XI-24 VIID: Leonardo Catalanotto / Takayuki Yamasaki; R: Carlo Antonio De Lucia
Il trovatore (Verdi) 19-27 ID: Francesco Pasqualetti; R: Filippo Tonon
La Fille du régiment (Donizetti) 16-24 IID: Simon Krečič; R: Sarah Schinasi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-31 IIID: Fabrizio Maria Carminati; R: Giulio Ciabatti
Così fan tutte (Mozart) 20-28 IVD: Oleg Caetani; R: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
L'italiana in Algeri (Rossini) 25 V-3 VID: George Petrou; R: Stefano Vizioli
La traviata (Verdi) 22-30 VID: Pedro Halffter Caro; R: Giulio Ciabatti
La prova di un'opera seria (Gnecco) 4 IX-21 XD: Takayuki Yamasaki; R: Carlo Antonio De Lucia
I puritani (Bellini) 16-24 XID: Fabrizio Maria Carminati
Nabucco (Verdi) 18-26 ID: Christopher Franklin; R: Andrea Cigni
Il Principe Igor (Borodin) 8-16 II
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-23 IIID: Simon Krečič; R: Víctor García Sierra
Madama Butterfly (Puccini) 12-20 IVD: Niksa Bareza; R: Alberto Triola
Andrea Chénier (Giordano) 17-26 VD: Fabrizio Maria Carminati; R: Sarah Schinasi
Carmen (Bizet) 21-29 VID: Oleg Caetani; R: Carlo Antonio De Lucia
Venezia, La Fenice  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 24 XI-3 XIID: Myung-Whun Chung; R: Gianmaria Aliverta
La traviata (Verdi) 6 XII-10 ID: Enrico Calesso / Marco Paladin; R: Robert Carsen
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 19-27 ID: Gianluca Capuano; R: Bepi Morassi
Die lustige Witwe (Lehár) 2-13 IID: Stefano Montanari; R: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-18 IID: Stefano Montanari; R: Bepi Morassi
Zenobia, regina de' Palmireni (Albinoni) 22-24 IID: Francesco Erle; R: Francesco Bellotto
La bohème (Puccini) 16-25 IIID: Myung-Whun Chung; R: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 6-24 IVD: Manlio Benzi; R: Alex Rigola
Orlando furioso (Vivaldi) 13-21 IVD: Diego Fasolis; R: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 IV-5 VID: Riccardo Frizza / Sesto Quatrini; R: Bepi Morassi
Il signor Bruschino (Rossini) 27 IV-4 VD: Alvise Casellati; R: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 5 V-1 VID: Francesco Ivan Ciampa / Marco Paladin; R: Robert Carsen
Norma (Bellini) 13-19 VD: Riccardo Frizza; R: Kara Walker
Il regno della luna (Piccinni) 17-19 VD: Maurizio Dini Ciacci; R: Davide Garattini Raimondi
Richard III (Battistelli) 29 VI-7 VIID: Tito Ceccherini; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 VIII-30 XD: Gregory Kunde / Sesto Quatrini; R: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 VIII-9 XD: Sesto Quatrini; R: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 6-29 IXD: Renato Balsadonna; R: Alex Rigola
Semiramide (Rossini) 19-27 XD: Riccardo Frizza; R: Cecilia Ligorio
Macbeth (Verdi) 23 XI-1 XIID: Myung-Whun Chung; R: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 4 I-3 IID: Sesto Quatrini; R: Robert Carsen
Werther (Massenet) 25 I-2 IID: Guillaume Tourniaire; R: Rosetta Cucchi
Il sogno di Scipione (Mozart) 8-16 IID: Federico Maria Sardelli; R: Elena Barbalich, Dominique Pitoiset
Il re pastore (Mozart) 15-27 IID: Federico Maria Sardelli; R: Alessio Pizzech
L'italiana in Algeri (Rossini) 24 II-5 IIID: Giancarlo Andretta; R: Bepi Morassi
La statira (Albinoni) 7-9 IIIR: Francesco Bellotto
Pimpinone (Albinoni) 21-23 IIID: Giovanni Battista Rigon
Otello (Verdi) 22 III-7 IVD: Myung-Whun Chung; R: Francesco Micheli
La traviata (Verdi) 27 III-6 IVD: Francesco Lanzillotta; R: Robert Carsen
Dorilla in Tempe (Vivaldi) 23 IV-5 VD: Diego Fasolis; R: Fabio Ceresa
Turandot (Puccini) 10-29 VD: Daniele Callegari
Aida (Verdi) 18 V-1 VID: Riccardo Frizza; R: Mauro Bolognini(original), Bepi Morassi(revival)
Don Giovanni (Mozart) 18-30 VID: Jonathan Webb; R: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 VIII-9 XD: Francesco Ivan Ciampa; R: Bepi Morassi
Tosca (Puccini) 25 VIII-19 IXD: Daniele Rustioni; R: Serena Sinigaglia
Madama Butterfly (Puccini) 31 VIII-5 XD: Daniele Callegari; R: Alex Rigola(original), Cecilia Ligorio(revival)
Luci mie traditrici (Sciarrino) 13-24 IXD: Tito Ceccherini; R: Valentino Villa
La scala di seta (Rossini) 20 IX-8 XD: Alvise Casellati; R: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 24 X-3 XID: Stefano Ranzani; R: Robert Carsen
Verona, Via dei Mutilati 4  / 
La vedova allegra (Lehár) 17-31 XIID: Sergio Alapont; R: Gino Landi
Otello (Verdi) 4-11 IID: Antonino Fogliani; R: Francesco Micheli
Manon Lescaut (Puccini) 4-11 IIID: Francesco Ivan Ciampa; R: Graham Vick
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 III-8 IVD: Sesto Quatrini; R: Mario Martone
Anna Bolena (Donizetti) 29 IV-6 VD: Jordi Bernàcer; R: Graham Vick
Petite Messe Solennelle (Rossini) 19 VD: Vito Lombardi
Salome (Strauss) 20-27 VD: Michael Balke; R: Gabriele Lavia