2017/18 > Rusko 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Rusko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Finsko
Estónsko
Lotyšsko
Bělorusko

Rusko
 
Spojené státy americké
Ukrajina
Gruzie
ázerbajdžán
Kazachstán Japonsko

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 VIII
La traviata (concert) (Verdi) 19 X-5 XID: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 XI
Otello (Verdi) 8 XII
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 IX
Silva (Kálmán,E) 29 IX-17 XII
Aida (Verdi) 7 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 X-16 XI
Carmen (Bizet) 15 X
Countess Maritza (Kálmán,E) 19-23 X
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 X
La traviata (Verdi) 29 X
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 XI
Il trovatore (Verdi) 12 XI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18-19 XI
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 IX-15 XII
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 IX-12 XII
Carmen (Bizet) 21 IX-2 I
Rusalka (Dvořák,A) 23 IX-4 ID: Oliver von Dohnányi; R: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 IX-29 XII
La bohème (Puccini) 29 IX-7 X
Madama Butterfly (Puccini) 3 X
Satyagraha (Glass) 6 X-16 XI
Die Passagierin (Weinberg) 10 X-14 XI
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 X-6 XII
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 X-28 XII
Prince Igor (Borodin) 21 X-8 XII
Le comte Ory (Rossini) 24 X-5 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 X-23 XID: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 X
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 X
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 X
Madama Butterfly (Puccini) 8 XI
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 XI
Turandot (Puccini) 17 XI
Aida (Verdi) 23 XI
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 XII
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 IX
Rigoletto (Verdi) 25 IX
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 X
Die Zauberflöte (Mozart) 5 X-20 XII
La bohème (Puccini) 6 XI
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 XI
Boris Godunov (Musorgsky) 12 XI
Jalil (Zhiganov) 15 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 XI
Tosca (Puccini) 6 XII
Turandot (Puccini) 10 XII
La traviata (Verdi) 15 XII
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 XII
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 IX
La Fille du régiment (Donizetti) 22 IX-2 XII
Tosca (Puccini) 23 IX
Medea (Cherubini) 29 IX
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 X
Viva la Mamma (Donizetti) 19 X
Prince Igor (Borodin) 20 X-20 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 X
Madama Butterfly (Puccini) 22 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 X
La traviata (Verdi) 9 XI
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 XI
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 XII
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 XII-4 I
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 IX-26 XID: Tugan Sokhiev; R: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 IX-4 IID: William Lacey; R: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 IX-14 ID: Michał Klauza; R: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 IXD: Pavel Klinichev; R: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5-8 XD: Michał Klauza; R: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 XD: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18-26 XD: Andrea Marcon; R: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 X-28 ID: Anton Grishanin; R: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 XI-21 ID: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; R: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8-11 XID: Tugan Sokhiev; R: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15-19 XID: Giacomo Sagripanti; R: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 XID: Alexei Bogorad; R: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28-29 XID: Tugan Sokhiev; R: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 XIID: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5-6 XIID: Anton Grishanin; R: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13-15 XIID: Tugan Sokhiev; R: Alexander Titel
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 XII-7 ID: Anton Grishanin; R: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 XII-4 ID: Anton Grishanin; R: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15-18 ID: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15-18 IID: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 IID: William Lacey; R: David Alden
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 IX-5 XII
La clemenza di Tito (Mozart) 23 IX-21 XII
Leonora (Beethoven) 27 IX
La Voix humaine (Poulenc) 28 IX
Don Giovanni (Mozart) 4 X-1 XII
The Nose (Shostakovich) 11 X
Il turco in Italia (Rossini) 13 X-17 XII
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18-19 X
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 X-2 XII
Pimpinone (Telemann) 20 X-2 XII
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 X-1 XI
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 XI
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26-31 XII
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 IX-6 X
Edible Fairytales (Bronner) 8 X-12 XID: Alevtina Ioffe; R: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 X
The Nightingale (Stravinsky) 14+ XD: Alevtina Ioffe; R: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19-21 IX
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-14 XI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 XIR: Alexander Petrov
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 VIII-18 IIID: Oliver Díaz; R: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 IX
Turandot (Puccini) 14-24 IX
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 21 IX-7 IIID: Viktoria Unghuryanu
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 30 IX-1 X
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 5-8 X
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 X
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 X-5 XI
Die sieben Todsünden (Weill) 1-2 XI
Rasputin (Reise) 11-12 XI
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24-26 XI
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-14 XIID: Vladimir Fedoseyev; R: Dmitry Bertman
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 17 XII-28 ID: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26 XII-14 ID: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 ID: Evgeny Brazhnik
La serva padrona (Pergolesi) 1 II-24 IIID: Valery Kiryanov; R: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1 II-24 IIID: Valery Kiryanov; R: Ilya Ilyin
The Human Voice (Poulenc) 2 II-25 IIID: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 IID: Valery Kiryanov
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 17-18 IID: Viktoria Unghuryanu
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 IID: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 IIID: Konstantin Khvatynez; R: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 IIID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-31 IIID: Evgeny Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Chaadsky (Manotskov) 20-22 IV
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 VIII-1 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 VIII-12 XII
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 VIII-19 XII
Il trovatore (Verdi) 24 VIII-28 I
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 VIII-2 XII
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 IX-2 XII
Rigoletto (Verdi) 4 IX-23 I
Die Passagierin (Weinberg) 11 IX-30 X
Faust (Gounod) 18 IX-6 XII
La traviata (Verdi) 21 IX-8 XII
La bohème (Puccini) 25 IX-8 XI
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 X-24 XII
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 X-31 I
Norma (Bellini) 20-21 X
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 X
Lohengrin (Wagner) 11 XI
Roméo et Juliette (Gounod) 16 XI-13 IID: Andrey Lebedev; R: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 XI-27 I
Boris Godunov (Musorgsky) 23 XI
Nabucco (Verdi) 29 XI-3 II
Salome (Strauss) 9 XII
Tristan und Isolde (Wagner) 16 XII
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18-20 I
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 IX-17 IIID: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 IX-27 ID: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 IX-16 IIID: Felix Korobov / Maria Maximchuk; R: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 X-3 IIID: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 X-7 IIID: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 X-11 IIID: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 X-21 XIID: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 X-8 IID: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 X-10 IID: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 X-26 IIID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 X-3 IID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 X-14 IIID: Timur Zangiev; R: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 X-4 ID: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 XI-10 IIID: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 XI-25 ID: Felix Korobov; R: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11-12 XID: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 XI-19 IIID: Maria Maximchuk; R: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 XI-19 IIID: Maria Maximchuk; R: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 XI-22 IIID: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 XII-9 IID: Felix Korobov / Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 XII-25 IIID: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 ID: Felix Korobov; R: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 ID: Felix Korobov; R: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 II-2 IIID: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-23 VD: Philipp Chizhevskiy; R: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 VID: Felix Korobov; R: Kama Ginkas
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 IX-3 XI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 IX-18 XI
Die lustige Witwe (Lehár) 7 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 X-25 XI
My Fair Lady (Loewe) 15 X-11 XI
A Life for the Tsar (Glinka) 19 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 X
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 X-23 XI
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 XI
Madama Butterfly (Puccini) 30 XI
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 IX-24 XIID: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; R: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 IX-12 XIID: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 IX-5 XID: Dmitri Jurowski; R: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 IX-1 XIID: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 X-10 XIID: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 X-14 XIID: Valentin Uryupin; R: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 X-24 XID: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 X-28 XID: Dmitri Jurowski; R: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 X-7 XIID: Evgeny Volynskiy; R: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 X-26 XID: Evgeny Volynskiy; R: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 XIID: Dmitry Korchak
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 IX-28 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 IX
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 IX
Cléopâtre (Massenet) 27 IX
La traviata (Verdi) 14-15 X
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 X
Prince Igor (Borodin) 23 XI
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 XII
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 IX-4 XI
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 X-29 XII
Carmen (Bizet) 8 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 X
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 X-22 XI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 X
Silva (Kalman,E) 1 XI
Die Zauberflöte (Mozart) 12 XI
La traviata (Verdi) 17 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 XII
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 IX-3 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 X
Die lustige Witwe (Lehár) 13 X
Faust (Gounod) 15 X
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 X
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 X
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 X
Prince Igor (Borodin) 4 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 XI
Carmen (Bizet) 9 XII
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 XII
Madama Butterfly (Puccini) 17 XII
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 IX-12 XII
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 IX
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IX-21 XI
Tosca (Puccini) 24 IX
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 IX
Boris Godunov (Musorgsky) 1 X
Silvia (Kálmán,E) 3 X-27 XII
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 X-26 XII
La traviata (Verdi) 8 X
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 X
The Telephone (Menotti) 13 X-1 XII
La serva padrona (Pergolesi) 13 X-1 XII
Rigoletto (Verdi) 8 XI
Prince Igor (Borodin) 12 XI
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 XI
Madama Butterfly (Puccini) 17 XI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 XI
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 XII
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 XII
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 X-10 XII
A Life for the Tsar (Glinka) 5 X-7 XII
Un ballo in maschera (Verdi) 7 X
La traviata (Verdi) 10 X
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 X
Don Giovanni (Mozart) 17 X
Prince Igor (Borodin) 19 X
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 X-21 XII
Oresteia (Taneyev) 24 X-12 XII
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 X
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 XI
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 XI
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 XI
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 XI-4 I
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 XI
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 XI
Madama Butterfly (Puccini) 15 XII
Die Zauberflöte (Mozart) 17 XII
Silva (Kálmán,E) 8 I
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 IXD: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 IX-6 XIID: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 IX-12 XID: Alexander Goikhman; R: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 IX-6 XD: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 IX-9 XIID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 IX-25 XID: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 X-29 XIID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 X-10 XIID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 XD: Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 14 XD: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 XD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 X-30 XIID: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 X-17 XID: Robert Luter / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 X-3 XIID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 XID: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 XID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 XID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 XID: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 XIID: Robert Luter / Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 XIID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 XIID: Robert Luter / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 28 XIID: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 IX-18 ID: Christian Knapp; R: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 IX-12 VD: Renat Salavatov; R: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 IXD: Vasiliy Valitov; R: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 IX-23 IID: Pavel Smelkov; R: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 IX-16 ID: Christian Knapp / Valery Gergiev; R: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3-10 XD: Boris Gruzin; R: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 XD: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 XD: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 X-19 VD: Christian Knapp / Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 X-13 VD: Boris Gruzin; R: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 X-11 XIID: Vladislav Karklin; R: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 X-6 IIID: Pavel Smelkov; R: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 XD: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 X-1 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Die Walküre (Wagner) 20 X-2 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 X-3 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 X-20 VD: Pavel Petrenko; R: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 X-3 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 X-10 IID: Christian Knapp; R: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 XD: Christian Knapp; R: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 X-2 IID: Mikhail Sinkevich; R: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 X-20 IVD: Christian Knapp; R: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 XD: Mikhail Sinkevich; R: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 XID: Renat Salavatov; R: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 XID: Christian Knapp
La forza del destino (Verdi) 4 XI-16 IIID: Christian Knapp; R: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 XI-11 IVD: Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
Aida (Verdi) 12 XID: Christian Knapp; R: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 XI-26 IVD: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 XI-11 IVD: Pavel Smelkov; R: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 XID: Zaurbek Gugkaev
Il trovatore (Verdi) 19 XID: Mikhail Sinkevich; R: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 XID: Alexander Anisimov
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 XID: Pavel Smelkov; R: Michael Sturminger
Turandot (Puccini) 23 XI-23 IIID: Mikhail Sinkevich; R: Charles Roubaud
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 XID: Michael Güttler; R: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 XI-4 VD: Vladislav Karklin; R: Claudia Solti
La bohème (Puccini) 30 XI-2 IIID: Vladislav Karklin; R: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2-30 XIIR: Alexei Stepanyuk
A Life for the Tsar (Glinka) 5 XIIR: Dmitri Tcherniakov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6-7 XIIR: Alexei Stepanyuk
Attila (Verdi) 8 XII-3 VR: Arturo Gama
Fedora (concert) (Giordano) 8 XII
Le Rossignol (Stravinsky) 9 XII-20 VR: Alexander Petrov
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 XIIR: Yuri Alexandrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 XII-7 IR: Alexei Stepanyuk
Pagliacci (Leoncavallo) 11 XIIR: Isabelle Partiot-Pieri
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 XII-14 IIIR: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 XIID: Federico Santi
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 XII
The Gambler (Prokofiev) 20 XIIR: Temur Chkheidze
Macbeth (Verdi) 9 I-8 VR: David McVicar
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 I
The Nose (Shostakovich) 10 I-21 IIR: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 IR: Viktor Vysotsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 IR: Alexander Maskalin
The Lefthander (Shchedrin) 30 I-5 IVD: Valery Gergiev; R: Alexei Stepanyuk
Faust (Gounod) 31 I-27 IIIR: Isabella Bywater
La favorita (concert) (Donizetti) 1 II
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 11 IIR: Alexander Petrov
Così fan tutte (Mozart) 14 IIR: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 IIR: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 II
Requiem (Verdi) 22 IIR: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 IIR: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 II
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 III
La scala di seta (Rossini) 2 III
Der Idiot (Weinberg) 9 III-17 IVR: Alexei Stepanyuk
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 IIIR: Yuri Alexandrov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 17 IIIR: Lotfi Mansouri
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 IIIR: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20-21 IIIR: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 IIIR: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 III
Not Love Alone (Shchedrin) 23 IIID: Valery Gergiev; R: Alexander Kuzin
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 IV
Khovanshchina (Musorgsky) 4 IVR: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 10 IVR: Dmitri Tcherniakov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 12 IVR: Anna Matison
Un ballo in maschera (Verdi) 13 IVR: Andrei Konchalovsky
Dead Souls (Shchedrin) 14 IVR: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 IVR: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 IVR: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 IVR: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 IV
Les troyens (Berlioz) 15 VR: Yannis Kokkos
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 VR: Alain Maratrat
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 VR: Alexei Stepanyuk
White Nights (Butsko) 8 VIR: Alexei Stepanyuk
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 IX-11 IIID: Mikhail Tatarnikov; R: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 IX-20 IVD: Roland Böer
Un ballo in maschera (Verdi) 3 X-5 XIID: Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 X-24 II
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 X-27 III
Pagliacci (Leoncavallo) 17 X-27 IV
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 X-8 IVD: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov; R: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 X
Manon Lescaut (Puccini) 27 X-31 III
La Cenerentola (Rossini) 29 X-23 XII
La traviata (Verdi) 29 X-6 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 X-17 II
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 XI-17 IV
La bohème (Puccini) 26 XI-14 IVD: Mikhail Tatarnikov; R: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 XII-11 IV
Un ballo in maschera (Verdi) 3 II
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 III
The Giant (Prokofiev) 21 IV
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 IX
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 X
Carmen (Bizet) 15 X
Die lustige Witwe (Lehár) 20 X
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 X
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 X
Rigoletto (Verdi) 2 XI
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 XI
Silva (Kalman,E) 11 XI
Prince Igor (Borodin) 16 XI
La traviata (Verdi) 22 XI
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 IX-17 XID: Leonid Korchmar; R: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 IX
Un ballo in maschera (Verdi) 3 X
Tosca (Puccini) 13 X
Madama Butterfly (Puccini) 15 XI
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 IX-19 XI
Don Giovanni (Mozart) 27 IX-29 XI
Die lustige Witwe (Lehár) 28 IX-24 XI
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 X-30 XI
Il trovatore (Verdi) 12 X
Pagliacci (Leoncavallo) 14 X
Silvia (Kálmán,E) 20 X
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 X-20 XI
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 X
Un ballo in maschera (Verdi) 17 XI
Turandot (Puccini) 18 XI
Tosca (Puccini) 25 XI
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 IX
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 X
Carmen (Bizet) 28 X-20 I
La traviata (Verdi) 9 XI
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 XI
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 XII-25 I
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 I-25 II