2017/18 > Švédsko 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Švédsko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Norsko

Švédsko
 
Finsko
Dánsko Německo Polsko

Göteborg, GöteborgsOperan  / 

De sju dödssynderna (Weill) 21 X-5 XIID: Antony Hermus / Alexander Hanson; R: David Radok
Gianni Schicchi (Puccini) 21 X-5 XIID: Antony Hermus / Alexander Hanson; R: David Radok
Norma (Bellini) 2 XII-4 IID: Giancarlo Andretta; R: Stéphane Braunschweig
La serva padrona (Pergolesi) 25 I-4 IID: Joakim Kallhed; R: Mattias Ermedahl
The Telephone (Menotti) 25 I-4 IID: Joakim Kallhed; R: Mia Ringblom Hjertner
Ariadne på Naxos (Strauss) 3 II-4 IIID: Patrik Ringborg; R: Rodula Gaitanou
Barberaren i Sevilla (Rossini) 24 III-8 VD: Henrik Schaefer; R: David Radok
Boris Godunov (Musorgsky) 21 IV-13 VD: Leo Hussain; R: Peter Konwitschny
Monstret i labyrinten (Dove) 30 V-6 VID: Martin Nagashima Toft; R: Mattias Ermedahl
Madama Butterfly (Puccini) 1 IX-4 XD: Henrik Schaefer; R: Yoshi Oïda
Rhenguldet (Wagner) 17 XI-9 XIID: Evan Rogister; R: Stephen Langridge
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 II-31 IIID: Pier Giorgio Morandi; R: Damiano Michieletto(original), Rodula Gaitanou(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 9 II-31 IIID: Pier Giorgio Morandi; R: Damiano Michieletto(original), Rodula Gaitanou(revival)
Juliette (Martinů) 13 IV-12 VD: Claire Levacher; R: David Radok
La Voix humaine (Poulenc) 13 IV-12 VD: Claire Levacher; R: David Radok
Figaros bröllop (Mozart) 16-26 VR: Stephen Langridge
Karlstad, Wermland Opera  / 
The Greek Passion (Martinů) 14 IX-28 XD: Johannes Gustavsson / Fredrik Burstedt; R: Mira Bartov
Malmo, Malmö Opera  / 
Fiddler on the Roof (Bock) 2 IX-31 ID: Stefan Solyom / Magnus Fryklund; R: Orpha Phelan
Madama Butterfly (Puccini) 9 IXR: Asa Melldahl
Lakmé (Delibes) 7 X-12 XID: Philippe Auguin / Magnus Fryklund; R: Nicola Raab
Hansel and Gretel (Humperdinck) 9 XII-21 ID: Ville Matvejeff / Magnus Fryklund; R: Linus Fellbom
Rigoletto (Verdi) 24 III-1 VID: Karen Kamensek / Magnus Fryklund; R: Kasper Holten
Parken (Gefors) 5 V-2 VID: Patrik Ringborg; R: Vera Nemirova
The Surprises of Hell (Aboulker) 29 VI-1 VIID: Martin Hellström; R: Ditte Hammar
West Side Story (Bernstein) 31 VIII-16 XIID: Magnus Fryklund / Jakob Hultberg; R: Kasper Holten
Carmen (Bizet) 15 IX-28 XR: Anne Barslev
Var är du Proserpin? (Kraus) 30 X-2 XIR: Maria Sundqvist
La traviata (Verdi) 17 XI-10 IID: Rafael Payare / Dalia Stasevska; R: Olivier Py
Snödrottningen (Staern) 15 XII-19 ID: Cathrine Winnes; R: Elisabeth Linton
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 II-31 IIID: Steven Sloane / Jennifer Condon; R: Lotte de Beer
Comedy on the Bridge (Martinu) 23 III-17 IVD: Lars Ljungberg; R: Maria Sundqvist
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 18-20 IVD: Lars Ulrik Mortensen; R: Ted Huffman
Schlagt sie tot! (Holten) 11 V-1 VID: Patrik Ringborg; R: Peter Oskarson
Stockholm, Folkoperan  / 
Turandot (Puccini) 18 IX-17 XID: Marit Strindlund / Alice Farnham; R: Mellika Melouani Melani
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 14 II-14 IVD: Niklas Willén / Jakob Hultberg; R: Tobias Theorell
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 14 II-14 IVD: Niklas Willén / Jakob Hultberg; R: Tobias Theorell
Satyagraha (Glass) 18-29 VD: Alice Farnham; R: Tilde Björfors
Don Quijote (Massenet) 20 IX-30 XID: Henrik Schaefer; R: Carl Johan Karlson
Stockholm, Kungliga Operan / Royal Swedish Opera  / 
Trollflöjten (Mozart) 26 VIII-16 IXD: Eva Ollikainen; R: Ole Anders Tandberg
Manon Lescaut (Puccini) 20 IX-21 XD: Marc Soustrot; R: Knut Hendriksen
Jenůfa (Janáček) 29 IX-30 XD: Jonathan Darlington; R: Annilese Miskimmon
Dracula (Borisova-Ollas) 28 X-7 XIID: Karen Kamensek; R: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 4 XI-9 VD: Joakim Unander / Fredrik Burstedt; R: Ole Anders Tandberg
Askungen (Rossini) 29 XI-3 IID: Jean-Christophe Spinosi / Fredrik Burstedt; R: Lindy Hume
Elektra (Strauss) 10 I-4 IID: Simone Young; R: Staffan Valdemar Holm
Tosca (Puccini) 20 I-8 VD: Daniele Callegari / Alexander Joel; R: Knut Hendriksen
Aida (Verdi) 24 II-11 IVD: Pier Giorgio Morandi; R: Michael Cavanagh
Fedora (Giordano) 10 III-23 IVD: Eugene Tzigane; R: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 IV-2 VID: Evan Rogister; R: Vasily Barkhatov
Der Rosenkavalier (Strauss) 26 V-10 VID: Alan Gilbert; R: Christof Loy
Madama Butterfly (Puccini) 22 IX-6 XIID: Ben Gernon; R: Kirsten Harms
Tristessa (Bohlin) 6 X-1 XIR: Katharina Thoma
Aida (Verdi) 27 X-13 XIID: Pier Giorgio Morandi / Domingo Hindoyan; R: Michael Cavanagh
Rigoletto (Verdi) 24 XI-11 IIR: Sofia Jupither
La bohème (Puccini) 17 XII-5 IIID: Jonathan Darlington; R: José Cura
Carmen (Bizet) 19 I-4 IVD: Joana Carneiro; R: Johanna Garpe
Karmelitsystrarna (Poulenc) 2-22 IID: Marc Soustrot; R: Johanna Garpe
Kung Roger (Szymanowski) 16 III-23 IVD: Grzegorz Nowak; R: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 28 III-13 VID: Dalia Stasevska; R: Ole Anders Tandberg
Dracula (Borisova-Ollas) 25 IV-14 VID: Karen Kamensek; R: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 3 V-8 VID: Stefan Klingele / Per-Otto Johansson; R: Ole Anders Tandberg
Orlando (Ramström) 4 V-2 VID: Mattias Böhm; R: Ellen Lamm
Umeå, NorrlandsOperan  / 
Faust (Gounod) 5-29 XD: Eric Solén; R: Eva-Maria Melbye
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-25 IIID: Olof Boman; R: Asa Kalmér
La traviata (Verdi) 6 X-1 XID: Elim Chan; R: Linus Fellbom