2012/13 > Oostenrijk 
*Publieke site     >Operabase Professional 
2012/13 > Oostenrijk

 Wereldpremiere
 Rariteit
 Nieuwe productie
 Nieuwe productie voor dit operahuis

  
Duitsland Tsjechische Republiek Slovakije
Liechtenstein
Zwitserland

Oostenrijk
 
Hongarije
Italië Slovenië Kroatië

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Dubarry (Millöcker) 20 Okt-30 NovML: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Tausend und eine Nacht (Strauss,J) 15 Dec-2 FebML: László Gyükér; R: Christa Ertl
Im weißen Rößl (Benatzky) 16 Feb-24 MaaML: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Die schöne Helena (Offenbach) 21 Jun-30 AugML: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Der Opernball (Heuberger) 12 Jul-5 SepML: Oliver Ostermann; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Okt-29 NovML: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 Nov-22 DecML: Oliver Ostermann; R: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 Dec-31 JanML: Michael Zehetner; R: Karina Fibich
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 Feb-29 MaaML: Oliver Ostermann; R: Alexandra Frankmann
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 23 Sep-9 NovR: Marcus Harms
Die Geschichte vom Soldaten (Stravinsky) 4 Okt-13 NovML: Benjamin Lack; R: Dasniya Sommer, Jo Siska
La traviata (Verdi) 13 Feb-5 MaaML: Thomas Platzgummer; R: Alexander Kubelka
Gefahrliche Liebschaften (Nigsch) 30 Apr-20 JunML: Markus Nigsch; R: Paul Lerchbaumer
Rigoletto (Verdi) 5-28 FebML: Alexander Drcar; R: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Rigoletto (Verdi) 5-13 JulML: Gustav Kuhn; R: Jan Hax Halama
Il trovatore (Verdi) 6-19 JulML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
La traviata (Verdi) 12-20 JulML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 JulML: Gustav Kuhn; R: Andreas Leisner
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 Dec-6 JanML: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 Dec-3 JanML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 Dec-5 JanML: Gustav Kuhn; R: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 Jan
Das Rheingold (Wagner) 18 Jul-1 AugML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 Jul-2 AugML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Jul-2 AugML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 Jul-3 AugML: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Manon Lescaut (Puccini) 6 Okt-20 DecML: Michael Boder / Jose Miguel Esandi; R: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 11 Okt-25 NovML: Domingo Hindoyan; R: Peter Konwitschny(original), Mika Blauensteiner(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 Nov-6 JunML: Jose Miguel Esandi / Florian Erdl; R: Damiano Michieletto, Allex Aguilera
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Dec-22 MaaML: Domingo Hindoyan / Marius Burkert; R: Brigitte Fassbaender
Falstaff (Verdi) 19 Jan-5 MeiML: Florian Erdl; R: Tama Matheson
Gasparone (Millöcker) 28 Feb-8 JunML: Marius Burkert; R: Olivier Tambosi
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16-29 MeiML: Julien Salemkour; R: Calixto Bieito
My Fair Lady (Loewe) 7-22 JunML: Florian Erdl; R: Michael Schilhan
Lohengrin (Wagner) 28 Sep-30 MeiML: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; R: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 Okt-4 DecML: José Miguel Esandi; R: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 Okt-8 MeiML: Florian Erdl; R: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-14 MeiML: Dirk Kaftan; R: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 Dec-5 JunML: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 Jan-25 MeiML: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 Maa-15 JunML: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 Apr-14 JunR: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La Wally (Catalani) 29 Sep-3 FebML: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Der kleine Horrorladen (Menken) 3 Nov-7 AprML: Hansjörg Maringer; R: Anatol Preissler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-19 MeiML: Kevin John Edusei; R: Anette Leistenschneider
Ein Walzertraum (Straus) 15 Dec-17 AprML: Lukas Beikircher; R: Stefan Tilch
Die tote Stadt (Korngold) 9 Feb-19 AprML: Alexander Rumpf; R: Ernö Weil
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Maa-4 JulML: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Medea (Cherubini) 20 Apr-16 JunML: Christoph Altstaedt; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Stallerhof (Kühr) 21 Apr-5 JunML: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier
Anatevka (Bock) 11 Mei-6 JulML: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 Jun-7 JulML: Raoul Grüneis; R: Urs Häberli
La forza del destino (Verdi) 21 Sep-6 FebML: Francesco Angelico; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 Okt-28 DecML: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 Okt-17 NovML: Vito Cristofaro; R: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 Nov-27 AprML: Vito Cristofaro; R: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 Dec-19 MaaML: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 Feb-3 MeiML: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 Maa-2 JulML: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 Mei-3 JulML: Francesco Angelico; R: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 Jun-6 JulML: Alexander Rumpf; R: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Freischütz (Weber) 13 Sep-6 NovML: Alexander Soddy; R: Anna Bergmann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Okt-30 NovML: Peter Marschik; R: David Bösch
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Dec-18 JanML: Peter Marschik; R: Sam Brown
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 Feb-3 MaaML: Alexander Soddy; R: Árpád Schilling
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 Maa-30 AprML: Mitsugu Hoshino; R: Patrick Schlösser
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 13 Apr-13 MeiML: Peter Marschik
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Sep-19 OktML: Alexander Soddy; R: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 Okt-5 DecML: Alexander Soddy; R: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 Dec-18 FebML: Günter Wallner; R: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 Feb-22 MaaML: Attilio Cremonesi; R: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 Maa-10 MeiML: Alexander Soddy; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Rigoletto (Verdi) 22 Sep-1 MaaML: Ingo Ingensand / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
Pariser Leben (Offenbach) 27 Okt-20 MaaML: Marc Reibel / Takeshi Moriuchi; R: Adriana Altaras
Così fan tutte (Mozart) 31 Okt-21 NovML: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
Don Pasquale (Donizetti) 8 Dec-4 JulML: Nicholas Milton / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
King Arthur (Purcell) 19 Jan-26 MaaML: Takeshi Moriuchi; R: Olivier Tambosi
Spuren der Verirrten (Glass) 12-25 AprML: Dennis Russell Davies; R: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-27 AprML: Dennis Russell Davies; R: Anthony Pilavachi
Opernmaschine (Androsch) 12-18 MeiML: Dennis Russell Davies
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Sep-1 JunML: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 Okt-20 DecML: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 Okt-1 FebML: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; R: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 Nov-3 FebML: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; R: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dec-4 JulML: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; R: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Jan-1 AprML: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 Feb-26 JunML: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 Maa-14 JunML: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 Mei-22 JunML: Borys Sitarski; R: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 Mei-2 JulML: Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Sep-24 JanML: Leo Hussain / Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Okt-17 NovML: Leo Hussain; R: Eike Gramss
The Sound of Music (Rodgers) 1 Dec-18 MeiML: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
Così fan tutte (Mozart) 20 Jan-10 AprML: Leo Hussain / Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Werther (Massenet) 9 Maa-19 AprML: Adrian Kelly; R: Jim Lucassen
Ariodante (Handel) 26 Apr-14 MeiML: Christian Curnyn; R: Johannes Schütz
Greek (Turnage) 26 Mei-11 JunML: Leo Hussain; R: Andreas Gergen
La cage aux folles (Herman) 21 Sep-8 MaaML: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 Sep-26 MeiML: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 Okt-12 DecML: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 Dec-14 JanML: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 6 Feb-27 MeiML: Leo Hussain; R: André Heller-Lopes
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mei-12 JunML: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 Mei-10 JunML: Leo Hussain; R: Agnessa Nefjodov
Wien, Wiener Kammeroper  / 
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21 Okt-9 NovML: Konstantin Chudovsky; R: Jacopo Spirei
Verkehr mit Gespenstern (von Bose) 5-9 DecML: Anna Sushon; R: Peter Pawlik
La bohème (Altan) 21 Jan-24 FebML: Claire Levacher; R: Lotte de Beer
Curlew River (Britten) 25 Maa-4 AprML: Walter Kobéra; R: Carlos Wagner
The Prodigal Son (Britten) 25 Maa-4 AprML: Walter Kobéra; R: Carlos Wagner
Orlando (Handel) 13-31 MeiML: Ruben Dubrovsky; R: Stefania Panighini
Semiramide (Vinci) 27 Sep-15 OktML: Alan Curtis; R: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 Nov-21 DecML: Konstantin Chudovsky; R: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 FebML: Gelsomino Rocco; R: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 Apr-10 MeiML: Rubén Dubrovsky; R: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 Mei-5 JunML: Walter Kobéra; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Don Carlos (Verdi) 4-13 SepML: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Arabella (Strauss) 5-16 SepML: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Sep-8 MaaML: Guillermo Garcia Calvo / Yves Abel; R: Otto Schenk
I vespri siciliani (Verdi) 15-16 SepML: Gianandrea Noseda; R: Herbert Wernicke
Elektra (Strauss) 20-26 SepML: Simone Young; R: Harry Kupfer
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22-30 SepML: Ingo Metzmacher; R: Jérôme Deschamps
Boris Godunow (Musorgsky) 24 Sep-3 OktML: Tugan Sokhiev; R: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Madama Butterfly (Puccini) 29 Sep-22 FebML: Stefan Soltesz; R: Josef Gielen
Fidelio (Beethoven) 1 Okt-10 AprML: Peter Schneider / Adam Fischer; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Okt-19 MaaML: Jérémie Rhorer / Louis Langrée; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11 Okt-10 MaaML: James Gaffigan / Louis Langrée; R: Jean-Louis Martinoty
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 OktML: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Okt-14 JunML: Karel Mark Chichon / Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi / Guillermo Garcia Calvo; R: Günther Rennert(original), Richard Bletschacher(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Nov-28 FebML: Philippe Auguin / Evelino Pidò; R: Peter Stein
La traviata (Verdi) 10 Nov-17 MeiML: Bertrand de Billy / Paolo Carignani / Marco Armiliato; R: Jean-Francois Sivadier
Alceste (Gluck) 12-26 NovR: Christof Loy
Tosca (Puccini) 16 Nov-12 JunML: Karel Mark Chichon / Philippe Auguin / Stefan Soltesz; R: Margarethe Wallmann
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21 Nov-2 DecML: Simone Young; R: Otto Schenk
La bohème (Puccini) 4 Dec-29 AprML: Franz Welser-Möst / Andris Nelsons; R: Franco Zeffirelli
La sonnambula (Bellini) 8-20 DecML: Evelino Pidò; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-21 DecML: Bertrand de Billy; R: Christine Mielitz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Dec-2 JanML: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Dec-6 MeiML: Cornelius Meister / Patrick Lange; R: Marco Arturo Marelli
L'italiana in Algeri (Rossini) 7-16 JanML: Jesús López-Cobos; R: Jean Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-17 JanML: Jeffrey Tate; R: Otto Schenk
Pique Dame (Tchaikovsky) 19-30 JanML: Marko Letonja; R: Vera Nemirova
Nabucco (Verdi) 20-24 JanML: Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
La cenerentola (Rossini) 26 Jan-11 JunML: Jesús López-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Jan-3 FebML: Philippe Auguin; R: Gianfranco de Bosio
Salome (Strauss) 11-18 FebML: Peter Schneider; R: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 14-23 MaaML: Pinchas Steinberg; R: Nicolas Joel
Parsifal (Wagner) 28 Maa-4 AprML: Franz Welser Möst; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 8-14 AprML: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12-22 AprML: Andris Nelsons; R: Falk Richter
Werther (Massenet) 20-30 AprML: Michael Güttler / Bertrand de Billy; R: Andrei Serban
La fille du régiment (Donizetti) 28 Apr-13 MeiML: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Pollicino (Henze) 28 Apr-8 MeiML: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Der fliegende Holländer (Wagner) 2-9 MeiML: Daniel Harding; R: Christine Mielitz
Das Rheingold (Wagner) 12 MeiML: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 15 Mei-23 JunML: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Andrea Chénier (Giordano) 16-24 MeiML: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 19 MeiML: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 20 Mei-2 JunML: Bertrand de Billy; R: Franco Zeffirelli
Götterdämmerung (Wagner) 22 MeiML: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 13-30 JunML: Franz Welser-Möst; R: David McVicar
Capriccio (Strauss) 20-27 JunML: Christoph Eschenbach; R: Marco Arturo Marelli
Roméo et Juliette (Gounod) 21-28 JunML: Plácido Domingo; R: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 3 Sep-25 MeiML: Marco Armiliato; R: Jean-Francois Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 SepML: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 Sep-27 JunML: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; R: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 SepML: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Sep-21 DecML: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; R: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 Sep-7 MeiML: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Sep-4 OktML: Alain Altinoglu; R: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Sep-31 MaaML: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; R: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 OktML: Franz Welser-Möst; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 OktML: Dan Ettinger; R: Nicolas Joel
Don Carlos (Verdi) 13-19 OktML: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Okt-30 AprML: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 Okt-3 NovML: Evelino Pidò; R: Eric Génovèse
La fille du régiment (Donizetti) 26 Okt-4 NovML: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 NovML: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-14 JunML: Guillermo Garcia Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-14 AprML: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-17 JunML: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 Nov-1 DecML: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 Dec-29 MaaML: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; R: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 Dec-8 MeiML: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 DecML: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 Dec-2 JunML: Michael Güttler / Jesus Lopez-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 JanML: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 JanML: Jérémie Rhorer; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 JanML: Alain Altinoglu; R: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 JanML: Patrick Lange; R: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 JanML: Michael Güttler; R: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Jan-2 FebML: Paolo Carignani; R: Jean Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Jan-2 FebML: Paolo Carignani; R: Jean Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 Jan-9 FebML: Jiri Belohlavek; R: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 FebML: Andris Nelson; R: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 FebML: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Feb-12 MaaML: Evelino Pidò; R: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 FebML: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7-14 MaaML: Patrick Lange; R: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 MaaML: Daniele Gatti; R: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 AprML: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 AprML: Bertrand de Billy; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Apr-20 JunML: Michael Boder / Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 AprML: Franz Welser-Möst; R: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 MeiML: Bertrand de Billy; R: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 MeiML: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 MeiML: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MeiML: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Mei-4 JunML: Marko Letonja; R: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 Mei-22 JunML: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 JunML: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 JunML: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 JunML: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 JunML: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 7-17 SepML: Christophe Rousset; R: Claus Guth
La Calisto (concert) (Cavalli) 16 SepML: Christophe Rousset
Gianni Schicchi (Puccini) 10-23 OktML: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 10-23 OktML: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 10-23 OktML: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Tito Manlio (concert) (Vivaldi) 17 OktML: Ottavio Dantone
Iphigenie en Aulide (Gluck) 8-22 NovML: Alessandro De Marchi; R: Torsten Fischer
L'Artaserse (concert) (Vinci) 20 NovML: Diego Fasolis
Mathis der Maler (Hindemith) 12-28 DecML: Bertrand de Billy; R: Keith Warner
Werther (concert) (Pugnani) 15 DecML: Michael Hofstetter
Radamisto (Handel) 20-31 JanML: René Jacobs; R: Vincent Boussard
Satyricon (concert) (Maderna) 23 JanML: Emilio Pomárico
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 28 JanML: René Jacobs
Le comte Ory (Rossini) 16-27 FebML: Jean-Christophe Spinosi; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 19 FebML: Stefan Vladar
Polifemo (concert) (Porpora) 22 FebML: Rubén Dubrovsky
Le nozze di Teti e di Peleo (concert) (Rossini) 26 FebML: Jean-Christophe Spinosi
Fidelio (Beethoven) 17-28 MaaML: Nikolaus Harnoncourt; R: Herbert Föttinger
Arianna in Creta (concert) (Handel) 20 MaaML: Alan Curtis
Acis and Galatea (concert) (Handel) 25 MaaML: Paul Goodwin
Solomon (concert) (Handel) 27 MaaML: Martin Haselböck
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 17-29 AprML: Leo Hussain; R: Kasper Holten
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 21 AprML: Robert King
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 25 AprML: Alan Curtis
Attila (Verdi) 7-18 JulML: Riccardo Frizza; R: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 SepML: Michael Boder; R: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 SepML: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 OktML: Donald Runnicles; R: Jens-Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 NovML: René Jacobs; R: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 DecML: Michael Boder; R: Claus Guth
I due Foscari (Verdi) 15-27 JanML: James Conlon; R: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 FebML: William Christie; R: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 MaaML: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 MaaML: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 MaaML: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 AprML: Christophe Rousset; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 1-11 JulML: Sian Edwards; R: Peter Konwitschny
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Sep-31 MeiML: Rudolf Bibl / Alfred Eschwé / Nicholas Milton / Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 2 Sep-16 MeiML: Enrico Dovico / Gerrit Prießnitz; R: Guy Joosten
Ein Walzertraum (Straus) 6 Sep-20 NovML: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-13 SepML: Gerrit Prießnitz; R: Helen Malkowsky
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 10 Sep-14 MeiML: David Levi; R: Werner Sobotka
Madame Pompadour (Fall) 15 Sep-20 OktML: Andreas Schüller; R: Hinrich Horstkotte
Salome (Strauss) 16 Sep-28 OktML: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Marguerite Borie
La traviata (Verdi) 21 Sep-1 NovML: Julia Jones; R: Hans Gratzer
Die lustige Witwe (Lehár) 26 Sep-9 JunML: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 4 Okt-14 DecML: Gerrit Prießnitz; R: Alfred Kirchner
Kiss me, Kate (Porter) 25 Okt-2 FebML: Lorenz C Aichner; R: Bernd Mottl
Rusalka (Dvořák,A) 4-24 NovML: Roland Böer; R: Renaud Doucet
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Nov-28 DecML: Dirk Kaftan / Gerrit Prießnitz; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dec-6 JanML: Guido Mancusi; R: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 30 Dec-23 FebML: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 12 Jan-20 FebML: Enrico Dovico; R: Josef Ernst Köpplinger
Candide (concert) (Bernstein) 18-25 JanML: Joseph Olefirowicz
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Jan-22 JunML: Kevin John Edusei / Roberto Paternostro; R: Helmuth Lohner
Die verkaufte Braut (Smetana) 17 Feb-13 AprML: Gerrit Prießnitz; R: Helmut Baumann
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Feb-1 JunML: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Rigoletto (Verdi) 28 Feb-20 MaaML: Enrico Dovico; R: Stephen Langridge
Der Mantel (Puccini) 23 Maa-15 AprML: Roberto Paternostro; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Maa-15 AprML: Roberto Paternostro; R: Robert Meyer
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Apr-12 JunML: Lorenz C Aichner; R: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Der Ring an 1 Abend (concert) (Wagner) 23 Mei-2 JunML: Jac van Steen
Frau Luna (Lincke) 6-30 JunML: Gerrit Prießnitz; R: Peter Lund
Das Wundertheater (Henze) 15-28 JunML: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15-28 JunML: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Sep-2 AprML: Alfred Eschwé; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Sep-27 JunML: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 SepML: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Sep-18 OktML: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Sep-9 NovML: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Sep-23 NovML: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 Sep-17 OktML: Alfred Eschwé; R: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 Sep-15 OktML: Alfred Eschwé; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 Okt-18 NovML: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 Nov-30 JunML: Enrico Dovico; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Nov-10 JunML: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-25 DecML: Nicholas Milton; R: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Dec-21 JanR: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 Dec-16 JunR: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 Dec-14 FebR: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 Jan-28 JunR: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 Jan-7 MeiR: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 Jan-21 FebR: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 Feb-20 MaaML: Gerrit Prießnitz; R: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 Feb-23 MaaR: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 Maa-21 MeiR: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Maa-8 MeiR: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 Apr-10 MeiR: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Apr-27 MeiR: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 Mei-11 JunR: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 Jun