2013/14 > Tsjechische Republiek 
*Publieke site     >Operabase Professional 
2013/14 > Tsjechische Republiek

 Wereldpremiere
 Rariteit
 Nieuwe productie
 Nieuwe productie voor dit operahuis

  
Polen
Duitsland

Tsjechische Republiek
 
Oostenrijk Slovakije
Hongarije

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Carmen (Bizet) 13 Sep-19 FebML: Jan Zbavitel; R: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 Sep-31 MeiML: Peter Feranec; R: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Sep-2 MeiML: Jakub Klecker / Pavel Šnajdr; R: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Okt-15 FebML: Jakub Klecker; R: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 Okt-15 FebML: Jakub Klecker; R: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Okt-14 MeiML: Jaroslav Kyzlink; R: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 Okt-16 JunML: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Okt-5 JunML: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 Okt-21 MaaML: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; R: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 Okt-16 MaaML: Ondrej Olos; R: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 Nov-18 JunML: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; R: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 Nov-20 MeiML: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; R: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 Nov-19 MaaML: Jaroslav Kyzlink; R: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 Dec-15 MaaML: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; R: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 Jan-3 MeiML: Ondrej Olos; R: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 Feb-30 AprML: Jaroslav Kyzlink; R: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 Maa-15 JunML: Jakub Klecker / Ondrej Olos; R: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 Maa-20 JunML: Jakub Klecker; R: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 AprML: Caspar Richter / Ondrej Olos; R: Uwe Scholz
Alice in Bed (Medek) 7 Mei-6 JunML: Ondrej Olos; R: Rocc
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Mei-3 JunML: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; R: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Tosca (Puccini) 27 Sep-10 MaaML: Martin Peschík; R: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 Okt-28 AprML: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; R: Dagmar Hlubková
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 Okt-9 JanML: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; R: Oldřich Kříž
Et nunc et semper (De Rose) 7 Dec-15 AprML: Mario De Rose; R: Miloslav Veselý
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7 Dec-15 AprML: Mario De Rose; R: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 4 Jan-2 MaaML: Mario De Rose; R: Jana Kališová
Carmen (Bizet) 21 Feb-10 MeiML: Mario De Rose; R: Jana Kališová
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
La forza del destino (Verdi) 18 Sep-11 AprML: Martin Doubravský; R: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sep-10 AprML: František Babický; R: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 Sep-10 MeiML: Martin Doubravský; R: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 Okt-23 DecML: František Babický; R: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 Okt-24 NovML: František Babický; R: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 Okt-14 MeiML: František Babický; R: Josef Průdek
Nabucco (Verdi) 8 Nov-2 MaaML: Martin Doubravský; R: Zdeněk Kaloč
Don Quichotte (Massenet) 13 Nov-27 DecML: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Der Freischütz (Weber) 19 Nov-23 FebML: František Babický; R: Werner Pichler
The Bartered Bride (Smetana) 9 Feb
Polish Blood (Nedbal) 28 Maa-23 MeiML: František Babický; R: Gabriela Petráková
The Demon (Rubinstein) 8 Apr-3 MeiML: Martin Doubravský; R: Martin Otava
Olomouc, Moravské divadlo Olomouc / Moravian Theatre Olomouc  / 
Netopýr (Strauss,J) 17 Sep-20 AprML: Tomáš Hanák; R: Zbyněk Brabec
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Sep-5 MaaML: Miloslav Oswald; R: Martin Otava
Carmen (Bizet) 28 Sep-6 FebML: Petr Šumník; R: Michael Tarant
Falstaff (Verdi) 4 Okt-30 MeiML: Miloslav Oswald; R: Andrea Hlinková
Concert (Wagner) 9 Okt-15 AprML: Miloslav Oswald
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 OktML: Petr Šumník; R: Michael Tarant
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 Okt-2 MeiML: Pavel Šnajdr / Petr Šumník; R: Václav Věžník
Polska krev (Nedbal) 27 Okt-15 FebML: Tomáš Hanák / Pavel Šnajdr; R: Gustav Skála
Paganini (Lehár) 27 Jan-16 AprML: Tomáš Hanák; R: Jana Andělová-Pletichová
Turandot (Puccini) 16-17 MeiML: Petr Šumník; R: Václav Málek
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sep-1 MaaML: Tomáš Hanák; R: Jana Andělová-Pletichová
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 Sep-15 AprML: Karel Mládek; R: Dagmar Hlubková
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 Sep-18 MaaML: Petr Šumník; R: Lubor Cukr
Madama Butterfly (Puccini) 12 Okt-4 AprML: Petr Šumník; R: Jana Andělová Pletichová
Nabucco (Verdi) 25 Okt-8 FebML: Tomáš Hanák; R: Jana Andělová-Pletichová
Netopýr (Strauss,J) 23 Nov-7 DecML: Petr Chromčák; R: Rudolf Tesáček
Tisíc a jedna noc (Strauss,J) 15 Dec-30 AprML: Petr Chromčák; R: Rudolf Tesáček
Don Carlos (Verdi) 29 Dec
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Feb-22 AprML: Petr Chromčák; R: Lubor Cukr
Requiem (concert) (Mozart) 28 MaaML: Petr Chromčák
Così fan tutte (Mozart) 22+ Jun
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Anna Bolena (Donizetti) 17 Sep-15 MeiML: Oliver von Dohnányi / Jakub Žídek; R: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 SepML: Robert Jindra; R: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 Sep-20 MeiML: Karol Kevický / Jakub Žídek; R: Gabriela Petráková
Ernani (Verdi) 10 Okt-6 MeiML: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; R: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 Okt-23 NovML: Robert Jindra / Jan Srubař; R: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 Okt-3 MeiML: Karol Kevický / Jakub Žídek; R: Lumír Olšovský
Lohengrin (Wagner) 1 Nov-18 DecML: Robert Jindra / Jan Šrubař; R: Rocc
The Bartered Bride (Smetana) 16 Nov-29 DecML: Jan Šrubař; R: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 Dec-1 JunML: Marko Ivanovič; R: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 Dec-2 MeiML: Jan Šrubař / Marek Prášil; R: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 Jan-4 JunML: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; R: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 Feb-20 MeiML: Charles Olivieri-Munroe / Jakub Žídek; R: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 Apr-24 MeiML: Jan Chalupecký; R: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 MeiML: Robert Jindra; R: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 JunML: Robert Jindra; R: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Faust (Gounod) 5 Sep-11 JanML: Tomáš Brauner; R: Jiří Heřman
La Gioconda (Ponchielli) 8 Sep-8 DecML: Tomáš Brauner; R: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22 Sep-16 AprML: Jiří Štrunc; R: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 Sep-25 MaaML: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; R: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 OktML: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; R: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19 Okt-17 AprML: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner / Jiří Petrdlík; R: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 Okt-13 AprML: Jan Rezek; R: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23 Okt-15 MaaML: Petr Kofroň; R: Jan Burian
Brundibár (Krása) 11 Nov
Voják a tanečnice (Martinů) 25 Jan-30 AprML: Petr Kofroň; R: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-23 AprML: Tomáš Brauner; R: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ JunML: Jiří Štrunc; R: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Don Giovanni (Mozart) 23 Aug-7 JunML: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Aug-29 MeiML: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; R: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 Sep-17 MeiML: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; R: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 Sep-3 JunML: Jan Chalupecký / David Švec; R: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 Sep-5 JunML: Robert Jindra / Jan Chalupecký; R: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 Nov-23 MaaML: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; R: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Toufar (Březina) 18 Sep-17 MeiML: Jiří Štrunc; R: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Čarokraj (Ivanovič) 27 Aug-23 JunML: Marko Ivanovič / David Švec; R: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 Sep-16 JunML: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; R: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 Sep-30 MeiML: Robert Jindra; R: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 Sep-5 MeiML: Robert Jindra / Zbyněk Müller; R: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 Sep-3 MeiML: Jan Chalupecký; R: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 Sep-4 JunML: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; R: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 Sep-21 MeiML: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; R: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Sep-7 FebML: David Švec / Jan Chalupecký; R: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 Sep-8 MeiML: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; R: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Okt-4 AprML: Jaroslav Kyzlink; R: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 Okt-28 MeiML: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; R: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 Jan-22 MeiML: Ondrej Lenárd; R: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 FebML: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; R: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 Maa-1 JunML: Jan Latham-Koenig; R: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 30 Aug-14 JunML: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; R: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 Aug-22 JunML: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Stur; R: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 Sep-7 JunML: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; R: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 Sep-28 DecML: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; R: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 Sep-1 MeiML: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; R: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 Sep-19 JunML: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; R: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 Sep-6 MeiML: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; R: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sep-19 FebML: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; R: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 Sep-27 JunML: František Drs / Jiří Mikula; R: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 Okt-12 JunML: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; R: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Okt-11 MeiML: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; R: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 Okt-5 JunML: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; R: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 Nov-26 JunML: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; R: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 Jan-25 MeiML: Hilary Griffiths / Richard Hein; R: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 Jan-30 MeiML: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; R: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 MeiML: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mei-24 JunML: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; R: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 JunML: Marko Ivanović, František Drs; R: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 11 Sep-11 FebML: Miloš Formáček; R: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 Sep-5 OktML: Milan Kaňák; R: Martin Dubovic
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Okt-25 FebML: Norbert Baxa; R: Martin Otava
Hraběnka Marica () 13 Dec-16 FebML: Milan Kaňák; R: Zbyněk Brabec