2012/13 > Λευκορωσσία 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
2012/13 > Λευκορωσσία

 Παγκόσμια πρεμιέρα
 Σπανιότητα
 Νέα παραγωγή
 Παραγωγή που για πρώτη φορά ανεβάζει ο συγκεκριμένος θίασος

  
Λιθουανία Λάτβια
Πολωνία

Λευκορωσσία
 
Ρωσσία
Ουκρανία

Minsk, National Academic Bolshoy Theatre Opera and Ballet  / 

Rita (Donizetti) 5 Σεπτ-17 ΙανΠ: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 9 Σεπτ-2 ΑπρΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Σεπτ-18 ΙούνΔΟ: Nikolai Koliadko / Vyacheslav Volich; Π: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Il trovatore (Verdi) 17 ΣεπτΔΟ: Andrey Ivanov; Π: Galina Galkovskaya
La traviata (Verdi) 20 Σεπτ-6 ΙούνΔΟ: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin; Π: Susanna Ciryuk
Nabucco (Verdi) 23 Σεπτ-16 ΙούνΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Mikhail Pandzhavidze
Prince Igor (Borodin) 25 Σεπτ-20 ΙούνΔΟ: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Π: Uriy Aleksandrov
Un ballo in maschera (Verdi) 27 ΣεπτΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Semen Stein
Iolanta (Tchaikovsky) 30 Σεπτ-7 ΑπρΔΟ: Andrey Ivanov; Π: Oleg Melnikov
The Magic Flute (Mozart) 11 Οκτ-7 ΜάιΔΟ: Lev Liakh / Ivan Kostiakhin; Π: Margarita Izvorska-Elizarieva
Madama Butterfly (Puccini) 13 Οκτ-30 ΜάιΔΟ: Victor Ploskina / Vyacheslav Volich; Π: Galina Galkovskaya
The Marriage of Figaro (Mozart) 20 Οκτ-1 ΜάρΔΟ: Lev Lyakh / Oleg Lesun; Π: Victor Skorobogatov
The Little Tower Chamber (Polskiy) 4 Νοέμ-19 ΜάιΔΟ: Andrey Ivanov; Π: Natalia Kuzmenkova
Aida (Verdi) 13 Νοέμ-12 ΜάιΔΟ: Ivan Kostyakhin / Victor Ploskina; Π: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 15 Νοέμ-10 ΙανΔΟ: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich; Π: Galina Galkovskaya
Carmen (Bizet) 16 Νοέμ-25 ΙούνΔΟ: Ivan Kostyahin; Π: Galina Galkovskaya
The Barber of Seville (Rossini) 20 Νοέμ-13 ΙούνΔΟ: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Π: Mikhail Pandzhavidze
Khovanchtchina (Musorgsky) 27 ΝοέμΔΟ: Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Π: Oleg Melnikov
Tosca (Puccini) 4 Δεκ-9 Ιούν
Siegfried (Wagner) 18 Δεκ
Kashchey the Deathless (Rimsky-Korsakov) 3 Ιαν-10 Μάρ
Manon Lescaut (Puccini) 8-10 Ιαν
Winnie-the-Pooh (Petrova) 3 ΜάρΔΟ: Ivan Kostiakhin; Π: Olga Buravlyova
Turandot (Puccini) 29 Απρ-4 ΙούνΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Mikhail Pandzhavidze
The Impresario (Mozart) 7-10 ΙούνΔΟ: Ivan Kostyakhin; Π: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 7-10 ΙούνΔΟ: Ivan Kostyakhin; Π: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 22 Ιούν
Rita (Donizetti) 23 ΙούνΔΟ: Ivan Kostiakhin; Π: Natalia Kuzmenkova
Turandot (Puccini) 8 Σεπτ-14 ΔεκΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 11 Σεπτ-28 ΝοέμΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 Σεπτ-26 ΝοέμΔΟ: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; Π: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 Σεπτ-26 ΔεκΔΟ: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Π: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 Σεπτ-8 ΝοέμΔΟ: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; Π: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 Σεπτ-19 ΔεκΔΟ: Ivan Kostyahin; Π: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 ΣεπτΔΟ: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Π: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 27 ΣεπτΔΟ: Andrey Ivanov; Π: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 Σεπτ-27 ΝοέμΠ: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 Σεπτ-27 ΝοέμΠ: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Σεπτ-30 ΝοέμΔΟ: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; Π: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 ΟκτΔΟ: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; Π: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 Οκτ-2 ΝοέμΔΟ: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Π: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 ΟκτΠ: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 ΟκτΔΟ: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 Οκτ-6 ΝοέμΔΟ: Viktor Ploskina; Π: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 ΟκτΔΟ: Vyacheslav Volich; Π: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 ΟκτΔΟ: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; Π: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 ΟκτΔΟ: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; Π: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2-3 ΝοέμΔΟ: Andrey Galanov; Π: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-11 Δεκ
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Δεκ
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Δεκ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Δεκ