2017/18 > Σλοβακία 
*Δημόσιος ιστότοπος   >Operabase Professional 
2017/18 > Σλοβακία

 Παγκόσμια πρεμιέρα
 Σπανιότητα
 Νέα παραγωγή
 Παραγωγή που για πρώτη φορά ανεβάζει ο συγκεκριμένος θίασος

  
Τσεχία Πολωνία

Σλοβακία
 
Ουκρανία
Αυστρία Ουγγαρία Ρουμανία

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11-21 ΣεπτΔΟ: Ján Procházka; Π: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13-16 ΣεπτΔΟ: Marián Vach; Π: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 ΣεπτΔΟ: Marián Vach; Π: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 ΣεπτΔΟ: Ján Procházka; Π: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 ΟκτΔΟ: Igor Bulla; Π: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 Οκτ-4 ΝοέμΔΟ: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; Π: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 ΟκτΔΟ: Igor Bulla; Π: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 Οκτ
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 Οκτ
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8-9 ΔεκΔΟ: Marián Vach; Π: Tomáš Pilař
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 Σεπτ-6 ΜάιΔΟ: Vinicius Kattah / Marián Lejava; Π: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 Σεπτ-25 ΦεβΔΟ: Martin Leginus; Π: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Οκτ-19 ΙούνΔΟ: Peter Valentovic / Maroš Potokár; Π: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 Οκτ-19 ΑπρΔΟ: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; Π: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 Οκτ-2 ΜάρΔΟ: Rastislav Stur / Martin Leginus; Π: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 Οκτ-2 ΜάιΔΟ: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; Π: Jozef Bednárik
Il tabarro (Puccini) 13 Οκτ-10 ΙούνΔΟ: Rastislav Stur / Martin Leginus; Π: Roman Polák
Suor Angelica (Puccini) 13 Οκτ-10 ΙούνΔΟ: Rastislav Stur / Martin Leginus; Π: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Οκτ-10 ΙούνΔΟ: Rastislav Stur / Martin Leginus; Π: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 Οκτ-30 ΙούνΔΟ: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; Π: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 Οκτ-21 ΦεβΔΟ: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; Π: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 Οκτ-20 ΑπρΔΟ: Robert Jindra / Dušan Štefánek; Π: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 Οκτ-10 ΑπρΔΟ: Dušan Štefánek / Branko Ladič; Π: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 Οκτ-29 ΜάρΔΟ: Peter Valentovic / Rastislav Stur; Π: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 Οκτ-29 ΜάρΔΟ: Peter Valentovic / Rastislav Stur; Π: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 Οκτ-12 ΑπρΔΟ: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; Π: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 Νοέμ-10 ΜάιΔΟ: Dušan Štefánek; Π: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Νοέμ-28 ΑπρΠ: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Δεκ-10 ΦεβΠ: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 Ιαν-18 ΦεβΔΟ: Dušan Štefánek; Π: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 Ιαν-8 Ιούν
Bohéma (Puccini) 1 Φεβ-4 ΑπρΔΟ: Peter Valentovic; Π: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Φεβ-17 ΙούνΠ: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 Μάρ-20 ΙούνΠ: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 Ιούν
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 Σεπτ
Nabucco (Verdi) 22 Σεπτ-10 Νοέμ
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 Σεπτ-28 Δεκ
Alcina (Handel) 30 Σεπτ
Rigoletto (Verdi) 4 Οκτ
Falstaff (Verdi) 27 Οκτ-19 Ιαν
Il trovatore (Verdi) 5 Νοέμ
Die Feen (Wagner) 15 Νοέμ-29 Δεκ
La traviata (Verdi) 28 Νοέμ
Carmen (Bizet) 2 Δεκ
La bohème (Puccini) 20 Δεκ