2011/12 > Hispaania 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2011/12 > Hispaania

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Portugal

Hispaania
 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 

Faust (concert) (Gounod) 7-28 OktDir: Edward Gardner / Pierre Vallet
Jo, Dalí (Benguerel) 19-23 OktDir: Miquel Ortega; Lav: Xavier Albertí
Le grand macabre (Ligeti) 19 Nov-1 DetsDir: Michael Boder; Lav: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Linda di Chamounix (Donizetti) 20 Dets-8 JaanDir: Marco Armiliato; Lav: Emilio Sagi
Il burbero di buon cuore (Martin y Soler) 27 Jaan-6 VeebDir: Jordi Savall; Lav: Irina Brook
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Jaan-3 VeebDir: Christophe Rousset; Lav: Lluís Pasqual
La bohème (Puccini) 27 Veeb-19 MärtsDir: Víctor Pablo Pérez; Lav: Giancarlo del Monaco
Der Zwerg (Zemlinsky) 4-22 AprillDir: Marc Albrecht; Lav: Andreas Homoki
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 4-22 AprillDir: Marc Albrecht; Lav: Andreas Homoki
La flauta mágica (Mozart) 24-28 AprillDir: Pablo González; Lav: Joan Font
Adriana Lecouvreur (Cilea) 14 Mai-3 JuuniDir: Maurizio Benini; Lav: David McVicar
El gato con botas (Montsalvatge) 19-27 MaiDir: Antoni Ros-Marbà; Lav: Emilio Sagi
El Giravolt de Maig (Toldrà) 10-11 Juuni
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 Juuni-7 JuuliDir: Michael Boder; Lav: Robert Wilson
Aida (Verdi) 21-30 JuuliDir: Renato Palumbo; Lav: José Antonio Gutiérrez
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-4 SeptDir: Sebastian Weigle
Lohengrin (concert) (Wagner) 2-4 SeptDir: Sebastian Weigle
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 6 SeptDir: Peter Schneider
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Sept-3 OktDir: Donato Renzetti; Lav: Hugo de Ana
Tristan und Isolde (Wagner) 22 Okt-3 NovDir: Miguel Ángel Gómez Martínez; Lav: Pierluigi Pier'Alli
Roméo et Juliette (Gounod) 19-28 NovDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Arnaud Bernard
Luisa Miller (Verdi) 21-30 JaanDir: Riccardo Frizza; Lav: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 18-27 VeebDir: José Miguel Pérez Sierra; Lav: Mario Gas
Die tote Stadt (Korngold) 21-30 AprillDir: Stephan Anton Reck; Lav: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19-28 MaiDir: Massimo Zanetti; Lav: Daniele Abbado
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 8-10 OktLav: Jean Liermier
Les Enfants Terribles (Glass) 2-3 DetsDir: Emmanuel Olivier; Lav: Stéphane Vérité
La ardilla astuta (Rota) 28-29 DetsLav: Alfonso Romero
La canterina (Haydn) 3-4 VeebDir: Pablo Mielgo; Lav: Marco Carniti
Der Schauspieldirektor (Mozart) 3-4 VeebDir: Pablo Mielgo; Lav: Marco Carniti
La corte de faraón (Lleó) 19-28 AprillDir: Carlos Aragón; Lav: Emilio Sagi
Guillermo Tell (Rossini) 12-13 MaiLav: Ramon Molins
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 23-27 JuuniDir: Manuel Coves; Lav: Curro Carreres
Jerez, Teatro Villamarta  / 
Suor Angelica (Puccini) 25 NovDir: Carlos Aragón; Lav: Francisco López
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 19-22 DetsDir: Guillermo García Calvo
Rigoletto (Verdi) 19-21 JaanDir: Carlos Aragón; Lav: Francisco López
Tosca (Puccini) 31 Mai-2 JuuniDir: Ramón Tebar; Lav: Giancarlo Del Monaco
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 5-7 SeptDir: Miguel A Gomez-Martinez; Lav: Emilio Sagi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Sept-2 OktDir: Cristóbal Soler; Lav: Francisco López
Las Palmas, Festival de Ópera Alfredo Kraus  / 
Carmen (Bizet) 27 Veeb-4 MärtsDir: Alain Guingal; Lav: Mario Pontiggia
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 Märts
Rigoletto (Verdi) 13-19 MaiDir: Stefano Ranzani; Lav: Mario Pontiggia
Les pêcheurs de perles (Bizet) 15-24 JuuniDir: Yves Abel; Lav: Mario Pontiggia
Madrid, Teatro Real  / 
Elektra (Strauss) 30 Sept-15 OktDir: Semyon Bychkov; Lav: Klaus Michael Grüber(original), Ellen Hammer(revival)
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 4-5 OktDir: René Jacobs
Pelléas et Mélisande (Debussy) 31 Okt-16 NovDir: Sylvain Cambreling / Jean-François Verdier; Lav: Robert Wilson
Lady Macbeth de Mzensk (Shostakovich) 3-23 DetsDir: Hartmut Haenchen; Lav: Martin Kusej
Don Quichotte (concert) (Massenet) 19-22 DetsDir: Marc Piollet
Persephone (Stravinsky) 14-29 JaanDir: Teodor Currentzis; Lav: Peter Sellars
Iolanta (Tchaikovsky) 14-29 JaanDir: Teodor Currentzis; Lav: Peter Sellars
La clemenza di Tito (Mozart) 14 Veeb-4 MärtsDir: Thomas Hengelbrock / Peter Tilling; Lav: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
I due Figaro (Mercadante) 27 Märts-1 AprillDir: Riccardo Muti; Lav: Emilio Sagi
The Life and Death of Marina Abramović (Hegarty) 11-22 AprillLav: Robert Wilson
Cyrano de Bergerac (Alfano) 10-22 MaiDir: Pedro Halffter; Lav: Petrika Ionesco
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 21-27 MaiDir: Alejo Pérez
Poppea e Nerone (Monteverdi) 12-30 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Krzysztof Warlikowski
Ainadamar (Golijov) 8-22 JuuliDir: Alejo Pérez; Lav: Peter Sellars
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 7-9 SeptDir: Sylvain Cambreling
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Sept-18 OktDir: Hartmut Haenchen; Lav: Johan Simons
Suor Angelica (Puccini) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Lav: Lluís Pasqual
Il prigioniero (Dallapiccola) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Lav: Lluís Pasqual
Macbeth (Verdi) 2-23 DetsDir: Teodor Currentzis; Lav: Dmitri Tcherniakov
The Perfect American (Glass) 22 Jaan-6 VeebDir: Dennis Russell Davies; Lav: Phelim McDermott
Parsifal (concert) (Wagner) 29 Jaan-2 VeebDir: Thomas Hengelbrock
Così fan tutte (Mozart) 23 Veeb-17 MärtsDir: Sylvain Cambreling / Till Drömann; Lav: Michael Haneke
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 3-7 MärtsDir: Andriy Yurkevych
Les pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 25-31 MärtsDir: Daniel Oren
Don Giovanni (Mozart) 3-24 AprillDir: Alejo Pérez; Lav: Dmitri Tcherniakov
La rappresaglia (Mercadante) 13-19 MaiDir: Riccardo Muti; Lav: Andrea De Rosa
Wozzeck (Berg) 3-20 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Christoph Marthaler
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Juuni-4 JuuliDir: Simon Rattle; Lav: Robert Carsen
Il Postino (Catán) 17-28 JuuliDir: Pablo Heras Casado; Lav: Ron Daniels
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
El Puñao de Rosas (Chapí) 6+ OktDir: Cristóbal Soler / Carlos Aragón; Lav: Luis Olmos
El Trust de los Tenorios (Serrano) 6+ OktDir: Cristóbal Soler / Carlos Aragón; Lav: Luis Olmos
Los Sobrinos del Capitán Grant (Caballero) 9 Dets-8 JaanDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Paco Mir
El gato montés (Penella) 17 Veeb-11 MärtsDir: Cristóbal Soler / Oliver Díaz; Lav: José Carlos Plaza
La Chulapona (Torroba) 4 Mai-3 JuuniDir: Miquel Ortega / Arturo Díez Boscovich; Lav: Gerardo Malla
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Katiuska (Sorozábal) 12 Okt
Luisa Fernanda (Torroba) 4 Dets
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
El castillo de Barbazul (concert) (Bartók) 29 OktDir: Francesc Bonnín
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 18-24 SeptDir: Eric Hull; Lav: Mario Pontiggia
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-16 OktDir: Ottavio Dantone / Andrés Juncos; Lav: Emilio Sagi
Die Zauberflöte (Mozart) 13-19 NovDir: Paul Goodwin; Lav: Olivia Fuchs
Norma (Bellini) 8-17 DetsDir: Roberto Tolomelli; Lav: Susana Gómez
Peter Grimes (Britten) 29 Jaan-4 VeebDir: Corrado Rovaris; Lav: David Alden
El Estreno de una Artista (Gaztambide) 29 Veeb-3 Märts
Gloria y Peluca (Barbieri) 29 Veeb-3 Märts
El caserío (Guridi) 28-31 Märts
La del Soto del Parral (Soutullo) 16-30 Aprill
Pamplona, Baluarte  / 
La Sonambula (Bellini) 6 OktDir: Miguel Ángel Gómez Martínez; Lav: Patrick Mailler
Norma (Bellini) 19 VeebDir: Fabio Biondi
La flauta mágica (Mozart) 4-6 MaiDir: Robert Reimer; Lav: Joan Font
Santander, Palacio de Festivales de Cantabria  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 3-4 DetsDir: Hans-Jörn Brandenburg / Stefan Rager; Lav: Robert Wilson
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Sept-5 OktDir: Pedro Halffter; Lav: José Luis Castro
La Valquiria (Wagner) 11-20 NovDir: Pedro Halffter; Lav: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
Hansel y Gretel (Humperdinck) 29-30 DetsDir: Pedro Váquez; Lav: Maribel Macias
Luisa Fernanda (Torroba) 7-11 VeebDir: Cristóbal Soler; Lav: Luis Olmos
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17-30 MärtsDir: Will Humburg; Lav: Michal Znaniecki
La Cenicienta (Rossini) 15-19 AprillLav: Joan Font
El triunfo del tiempo y del desengaño (concert) (Handel) 20 AprillDir: Enrico Onofri
Madama Butterfly (Puccini) 5-15 JuuniDir: Pedro Halffter; Lav: Mario Gas
Cristóbal Colón (concert) (Carnicer) 28 JuuniDir: Santiago Serrate
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 5-23 NovDir: Omer Meir Wellber; Lav: Andrei Konchalovsky
La cenerentola (Rossini) 22 Nov-4 JaanDir: Michele Mariotti; Lav: Luca Ronconi
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 8-9 DetsDir: Valery Gergiev
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 16-18 DetsDir: Riccardo Chailly
Don Giovanni (Mozart) 27 Jaan-9 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Jonathan Miller
Iolanta (concert) (Tchaikovsky) 31 JaanDir: Teodor Currentzis
La vida breve (Falla) 3-14 MärtsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Giancarlo del Monaco
Thaïs (Massenet) 25 Märts-15 AprillDir: Patrick Fournillier; Lav: Nicola Raab
Tosca (Puccini) 1-22 AprillDir: Omer Meir Wellber / Plácido Domingo; Lav: Jean-Louis Grinda
Le Cid (concert) (Massenet) 24-30 AprillDir: Plácido Domingo
Il trovatore (Verdi) 26 MaiDir: Zubin Mehta
Valencia, Palau de la Música  / 
Roger de Flor (Chapí) 10 MärtsDir: Miguel A Gomez-Martinez
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Cenicienta (Rossini) 17-21 NovDir: Stanislav Anguelov; Lav: Joan Font
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9-11 VeebLav: Emilio Sagi
El gato montés (Penella) 12-15 AprillDir: Cristóbal Soler; Lav: José Carlos Plaza
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 MaiDir: Denis Vlasenko; Lav: Ignacio García