2011/12 > Prantsusmaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2011/12 > Prantsusmaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Suurbritannia
Belgia
Saksamaa
Luxemburg

Prantsusmaa
 
Šveits
Hispaania Monaco
Itaalia

Angers, Angers Nantes Opéra  / 

Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 4-6 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La vie parisienne (Offenbach) 4-8 JaanDir: Claude Schnitzler; Lav: Carlos Wagner
L'Enfant et la Nuit (Villard) 1-3 VeebDir: Franck Villard; Lav: Olivier Balazuc
Orphée et Eurydice (Gluck) 18-22 MärtsDir: Andreas Spering; Lav: Emmanuelle Bastet
La bohème (Puccini) 23-25 AprillDir: Mark Shanahan; Lav: Stephen Langridge
Avignon, Opéra Théâtre d'Avignon et des Pays du Vaucluse  / 
Thaïs (Massenet) 27-29 NovDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Nadine Duffaut
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 Dets-8 JaanDir: Olivier Schneebeli; Lav: Christian Gangneron
Il trovatore (Verdi) 5-7 VeebDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Charles Roubaud
Faust (Gounod) 11-13 MärtsDir: Dominique Trottein; Lav: Paul-Emile Fourny
Tosca (Puccini) 27-31 MaiDir: Alain Guingal; Lav: Nadine Duffaut
Besancon, Le Théâtre musical de Besançon  / 
La Botte secrète (Terrasse) 8 NovDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre Guillois
Il Diluvio universale (concert) (Falvetti) 9 NovDir: Leonardo García Alarcón
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 10 JaanDir: Samuel Jean; Lav: Yann Dacosta
L'orfeo (Monteverdi) 13 JaanDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Caroline Mutel
Dardanus (concert) (Rameau) 17 Veeb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-22 VeebLav: Johanny Bert
The Second Woman (Verrières) 19 MärtsDir: Jean Deroyer; Lav: Guillaume Vincent
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
Madame Butterfly (Puccini) 22 Sept-23 NovDir: Julia Jones; Lav: Numa Sadoul
Les Enfants Terribles (Glass) 18-24 NovDir: Emmanuel Olivier; Lav: Stéphane Vérité
Macbeth (Verdi) 22 Nov-5 VeebDir: Kwamé Ryan; Lav: Jean-Louis Martinoty
Une Petite Renarde rusee (Janacek) 10-12 VeebDir: Denis Comtet; Lav: Charlotte Nessi
L'amour masqué (Messager) 6-11 MärtsDir: Geoffrey Styles; Lav: Bernard Pisani
Alcina (Handel) 2-13 MaiDir: Harry Bicket; Lav: David Alden
Orphée et Eurydice (Gluck) 9-13 MaiDir: Geoffroy Jourdain; Lav: Dominique Pitoiset, Stephen Taylor
Don Giovanni (Mozart) 13-24 JuuniDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Laurent Laffargue
Les noces de Figaro (Mozart) 14-23 JuuniDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Laurent Laffargue
Caen, Théâtre de Caen  / 
La Didone (Cavalli) 16-18 OktDir: William Christie; Lav: Clément Hervieu-Léger / Valérie Nègre
L'Or du Rhin (Wagner) 18 NovDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
Siegfried (Wagner) 19 NovDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
La Walkyrie (Wagner) 19 NovDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 20 NovDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
La traviata (Verdi) 22-28 JaanDir: Nicolas Chalvin; Lav: Jean-François Sivadier
Idoménée (Mozart) 1-3 MärtsDir: François-Xavier Roth; Lav: Yannis Kokkos
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
West Side Story (Bernstein) 30 DetsDir: Gérard Lecointe
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 17 JaanDir: Dominique Trottein; Lav: Eric Perez
Hansel et Gretel (Humperdinck) 8-9 VeebLav: Johanny Bert
Don Giovanni (Mozart) 2-4 MärtsDir: Arie van Beek; Lav: Pierre Thirion-Vallet
La belle Hélène (Offenbach) 5 AprillDir: Jérôme Pillement / Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Phi-Phi (Christiné) 12 MaiDir: Christophe Grapperon; Lav: Johanny Bert
Compiegne, Théâtre Imperial  / 
La Zingara (Favart) 24 JaanDir: Jérôme Correas; Lav: André Fornier
La traviata (Verdi) 24 MärtsDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Orphée et Eurydice (Gluck) 13 MaiDir: Nicolas Chalvin
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Agrippina (Handel) 8-13 OktDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Jean-Yves Ruf
La traviata (Verdi) 29 Dets-10 JaanDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Jean-Francois Sivadier
Così fan tutte (Mozart) 14-20 MärtsDir: Christophe Rousset; Lav: Marcial Di Fonzo Bo
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1-3 AprillDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Jean-Francois Sivadier
L'Opéra de la lune (Pauset) 12-15 MaiDir: Brice Pauset; Lav: Damien Caille-Perret
Requiem (Mozart) 13 MaiDir: Jos van Immerse
Lille, Opéra de Lille  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 8-19 OktDir: Arie Van Beek; Lav: David Lescot
Agrippine (Handel) 5-9 NovDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Jean-Yves Ruf
Le Tour d'écrou (Britten) 13-15 DetsDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Olivier Bénézech
Passion (Dusapin) 2-5 VeebDir: Franck Ollu; Lav: Sasha Waltz
Le Couronnement de Poppée (Monteverdi) 12-22 MärtsDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Jean-François Sivadier
Cendrillon (Massenet) 15-29 MaiDir: Claude Schnitzler; Lav: Laurent Pelly
Limoges, Opéra-Théâtre de Limoges  / 
L'Élixir d'amour (Donizetti) 4-6 NovDir: Jérôme Kaltenbach; Lav: Richard Brunel
Chat perché (Singier) 17-18 NovDir: Pierre Roullier; Lav: Caroline Gautier
La voix humaine (Poulenc) 29 NovLav: Vincent Vittoz
Jenůfa (Janáček) 20-22 JaanDir: Ondrej Olos; Lav: Pierre Constant
La Périchole (Offenbach) 16-18 MärtsDir: Jérôme Kaltenbach; Lav: Bérangère Jannelle
La traviata (Verdi) 13-19 AprillDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Jean-Romain Vesperini
Julie (Boesmans) 14-15 MaiDir: Daniel Kawka; Lav: Matthew Jocelyn
Lyon, Opéra de Lyon  / 
Le Nez (Shostakovich) 8-20 OktDir: Kazushi Ono; Lav: William Kentridge
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 8-13 NovDir: Evelino Pidò
La vie parisienne (Offenbach) 28 Nov-8 DetsDir: Gérard Korsten; Lav: Laurent Pelly
Douce et Barbe-Bleue (Aboulker) 11-14 JaanDir: Karine Locatelli; Lav: Jean-Romain Vesperini
Von heute auf morgen (Schoenberg,A) 27 Jaan-10 VeebDir: Bernhard Kontarsky; Lav: John Fulljames
Il Tabarro (Puccini) 27 Jaan-10 VeebDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: David Pountney
Sancta Susanna (Hindemith) 28 Jaan-9 VeebDir: Bernhard Kontarsky; Lav: John Fulljames
Suor Angelica (Puccini) 28 Jaan-9 VeebDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: David Pountney
Une Tragédie florentine (Zemlinsky) 29 Jaan-8 VeebDir: Bernhard Kontarsky; Lav: Georges Lavaudant
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Jaan-8 VeebDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: David Pountney
Il Trittico (Puccini) 3-13 VeebDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: David Pountney
Parsifal (Wagner) 9-25 MärtsDir: Kazushi Ono; Lav: François Girard
Terre et cendres (Combier) 10-21 MärtsDir: Philippe Forget; Lav: Yoshi Oida
Concert (concert) (Wagner) 16 MärtsDir: Kazushi Ono
Le Rossignol (Stravinsky) 22-27 AprillDir: Alejo Pérez; Lav: Robert Lepage
Mesdames de la Halle (Offenbach) 2-15 MaiDir: Jean-Paul Fouchécourt; Lav: Jean Lacornerie
Le Nain (Zemlinsky) 19-29 MaiDir: Martyn Brabbins; Lav: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19-29 MaiDir: Martyn Brabbins; Lav: Grzegorz Jarzyna
Carmen (Bizet) 25 Juuni-11 JuuliDir: Stefano Montanari; Lav: Olivier Py
Lyon, Théâtre d'Opérette de Lyon  / 
Princesse Czardas (Kálmán) 26-27 NovDir: Bruce Grant; Lav: Pierre Sybil
La vie parisienne (Offenbach) 31 DetsDir: José Pick; Lav: Frédéric L'Huillier
Andalousie (Lopez,F) 7-8 JaanDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Pierre Sybil
Ciboulette (Hahn) 4-5 VeebDir: Bruno Conti; Lav: Jean-Jacques Chazalet
La Périchole (Offenbach) 3-4 MärtsDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Frédéric L'Huillier
Rigoletto (Verdi) 24-25 MärtsDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Frédéric L'Huillier
Marseille, Opéra Municipal de Marseille  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 11-19 OktDir: Luciano Acocella; Lav: Arnaud Bernard
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 22-29 NovDir: Alain Guingal
La bohème (Puccini) 29 Dets-10 JaanDir: Mark Shanahan; Lav: Jean-Louis Pichon
La Chartreuse de Parme (Sauguet) 8-14 VeebDir: Lawrence Foster; Lav: Renée Auphan
Le comte Ory (Rossini) 20-27 MärtsDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
Il trovatore (Verdi) 24 Aprill-4 MaiDir: Tamás Pal; Lav: Charles Roubaud
Die Zauberflöte (Mozart) 6-16 JuuniDir: Kenneth Montgomery; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Massy, Opéra-Théâtre de Massy  / 
Carmen (Bizet) 4-6 NovDir: Fabien Gabel; Lav: Nadine Duffaut
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-11 DetsDir: Dominique Rouits; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 13-15 JaanDir: Yoel Levi; Lav: Eric Perez
La route Fleurie (Lopez,F) 29-31 JaanDir: Didier Benetti; Lav: Jacques Duparc
L'Egisto (Marazzoli) 4 VeebDir: Jérôme Correas; Lav: Jean-Denis Monory
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 9-11 MärtsDir: Dominique Rouits; Lav: Eric Perez
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Märts-3 AprillDir: Olivier Schneebeli; Lav: Christian Gangneron
Phi-Phi (Christiné) 3 MaiDir: Christophe Grapperon; Lav: Johanny Bert
Mérignac, Le Pin Galant  / 
Aida (Verdi) 19 Jaan
Requiem (Verdi) 20 Jaan
La bohème (Puccini) 13 Märts
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
Falstaff (Verdi) 15-16 OktDir: Gian Rosario Presutti; Lav: Jean-Louis Grinda
Françoise de Rimini (Thomas,A) 18-22 NovDir: Jacques Mercier; Lav: Vincent Tordjman
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 25 JaanDir: Didier Benetti; Lav: Jacques Duparc
L'italienne à Alger (Rossini) 13-24 MärtsDir: Paolo Olmi; Lav: David Hermann
Caravaggio (Giraud) 6-8 AprillDir: François-Xavier Roth
Switch! (Kastel) 25-26 MaiDir: Fabrice Kastel; Lav: Pierre Val
Faust (Gounod) 17 JuuniDir: Jacques Mercier; Lav: Paul-Emile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier Languedoc-Roussillon  / 
Rusalka (Dvořák,A) 7-11 OktDir: Lawrence Foster; Lav: Jim Lucassen
L'arbore di Diana (Martin y Soler) 25-29 NovDir: Fabio Biondi; Lav: Francisco Negrin
La belle Hélène (Offenbach) 28 Dets-5 JaanDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Elektra (Strauss) 2-4 MärtsDir: Aldert Vermeulen; Lav: Jean-Yves Courrègelongue
Einstein on the Beach (Glass) 16-18 Märts
La Petite Renarde rusée (Janáček) 25-26 MaiDir: Jérôme Pillement; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-28 JuuniDir: Sascha Goetzel; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 29 Sept-6 OktDir: Tito Muñoz; Lav: Carlos Wagner
Les Noces (Stravinsky) 23-29 OktDir: Tito Muñoz; Lav: Tero Saarinen
La Chauve-souris (Strauss,J) 18-31 DetsDir: Patrick Davin; Lav: Philipp Himmelmann
L'italienne à Alger (Rossini) 17-25 VeebDir: Paolo Olmi; Lav: David Hermann
René, l'énervé (Reinhardt Wagner) 14-21 MärtsLav: Jean-Michel Ribes
La rondine (Puccini) 6-15 MaiDir: José Cura; Lav: José Cura
Le tueur de mots (Ambrosini) 26 Juuni-3 JuuliDir: Andrea Molino; Lav: Francesco Micheli
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 14-16 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La vie parisienne (Offenbach) 11-18 DetsDir: Claude Schnitzler; Lav: Carlos Wagner
L'Enfant et la Nuit (Villard) 24-27 JaanDir: Franck Villard; Lav: Olivier Balazuc
Orphée et Eurydice (Gluck) 2-11 MärtsDir: Andreas Spering; Lav: Emmanuelle Bastet
La bohème (Puccini) 4-6 MaiDir: Mark Shanahan; Lav: Stephen Langridge
Nice, Opéra de Nice  / 
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 16-18 SeptDir: Philippe Auguin
La voix humaine (Poulenc) 7-11 Okt
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 7-11 OktDir: Philippe Auguin; Lav: René Koering
Norma (Bellini) 10-15 DetsDir: Andriy Yurkevytch
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17-24 JaanDir: Philippe Auguin; Lav: Ron Daniels
Il trovatore (Verdi) 16-23 VeebDir: Fabrizio Ventura; Lav: Lorenzo Mariani
La bohème (Puccini) 11-17 MärtsDir: Derrick Inouye; Lav: Maurizio Scaparro
Il Tigrane (Scarlatti,A) 1-5 JuuniDir: Gilbert Bezzina; Lav: Gilbert Blin
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Le Tour d'écrou (Britten) 13-16 OktDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Olivier Bénézech
L'Egisto (Marazzoli) 19-23 OktDir: Jérôme Correas; Lav: Jean-Denis Monory
La Botte secrète (Terrasse) 16 Dets-8 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre Guillois
Caligula (Pagliardi) 8-11 MärtsDir: Vincent Dumestre; Lav: Alexandra Rübner, Mimmo Cuticchio
Le Ring (Wagner) 2-11 MaiDir: Dominique Debart; Lav: Alain Bézu
Paris, Théâtre des Champs-Élysées  / 
Les Capulet et les Montaigu (concert) (Bellini) 11 NovDir: Evelino Pidò
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 14 NovDir: Philippe Herreweghe
Oberto (concert) (Verdi) 17-19 NovDir: Carlo Rizzi
Jules César (concert) (Handel) 25 NovDir: Alan Curtis
La flûte enchantée (Mozart) 16-26 DetsDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: William Kentridge, Luc de Wit
Le Messie (concert) (Handel) 23 DetsDir: Laurence Cummings
Farnace (concert) (Vivaldi) 10 JaanDir: Diego Fasolis
Les Saisons (concert) (Haydn) 21 JaanDir: Paul McCreesh
Tosca (concert) (Puccini) 24 JaanDir: Gianandrea Noseda
Don Pasquale (Donizetti) 13-23 VeebDir: Enrique Mazzola; Lav: Denis Podalydès
Giustino (concert) (Vivaldi) 24 VeebDir: Stefano Molardi
Le Clémence de Titus (concert) (Mozart) 25 VeebDir: Louis Langrée
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 26 VeebDir: Mark Elder
Parsifal (concert) (Wagner) 6-9 MärtsDir: Daniele Gatti
Theodora (concert) (Handel) 10 MärtsDir: Hervé Niquet
Tristan et Isolde (concert) (Wagner) 11 MärtsDir: Andris Nelsons
Gloria Magnificat (concert) (Vivaldi) 24 MärtsDir: Rinaldo Alessandrini
Les Noces (concert) (Stravinsky) 27 MärtsDir: Valery Gergiev
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 27 MärtsDir: Valery Gergiev
La Passion selon Saint Matthieu (concert) (Bach,JS) 2 AprillDir: Pierre Cao
La Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 11 AprillDir: Jean-Claude Malgoire
La Didone (Cavalli) 12-20 AprillDir: William Christie; Lav: Clément Hervieu-Léger
La Walkyrie (concert) (Wagner) 24 AprillDir: Kent Nagano
Così fan tutte (Mozart) 22-31 MaiDir: Jérémie Rhorer; Lav: Eric Génovèse
Concert (Mozart) 5 JuuniDir: Jean-Claude Malgoire
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 22 JuuniDir: Thomas Hengelbrock
Paris, Théâtre du Châtelet  / 
René, l'énervé (Reinhardt Wagner) 7 Sept-29 OktDir: Reinhardt Wagner; Lav: Jean-Michel Ribes
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 23-27 SeptDir: David Hanlon; Lav: Leonard Foglia
The Sound of Music (Rodgers) 7+ DetsDir: Kevin Farrell; Lav: Emilio Sagi
Orlando paladino (Haydn) 17-25 MärtsDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Kamel Ouali
Nixon in China (Adams) 10-18 AprillDir: Alexander Briger; Lav: Chen Shi-Zheng
Paris, Cité de la musique  / 
L'Or du Rhin (Wagner) 7 OktDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
Siegfried (Wagner) 8 OktDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
La Walkyrie (Wagner) 8 OktDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 9 OktDir: Peter Rundel; Lav: Antoine Gindt
Paris, Opéra-Comique  / 
Amadis de Gaule (Bach,JC) 2-8 JaanDir: Jérémie Rhorer; Lav: Marcel Bozonnet
Il maestro di cappella (Cimarosa) 7 JaanDir: Ton Koopman
Egisto (Cavalli) 1-9 VeebDir: Vincent Dumestre; Lav: Benjamin Lazar
La muette de Portici (Auber) 5-15 AprillDir: Patrick Davin; Lav: Emma Dante
La petite messe solennelle (Rossini) 20-21 AprillDir: Nicholas Jenkins; Lav: Nicola Hümpel
Re Orso (Stroppa) 19-22 MaiDir: Susanna Mälkki; Lav: Richard Brunel
Les pêcheurs de perles (Bizet) 18-28 JuuniDir: Leo Hussain; Lav: Yoshi Oïda
Paris, MC93 Bobigny  / 
La finta giardiniera (Mozart) 23-29 JuuniDir: Guillaume Tourniaire; Lav: Stephen Taylor
Paris, L'Opéra National de Paris (Opéra Bastille, Palais Garnier)  / 
Salome (Strauss) 8-30 SeptDir: Pinchas Steinberg; Lav: André Engel
La Clemence de Titus (Mozart) 10 Sept-8 OktDir: Adam Fischer; Lav: Willy Decker
Faust (Gounod) 22 Sept-25 OktDir: Alain Altinoglu / Garrett Keast; Lav: Jean-Louis Martinoty
Tannhäuser (Wagner) 6-29 OktDir: Mark Elder; Lav: Robert Carsen
Lulu (Berg) 18 Okt-5 NovDir: Michael Schonwandt; Lav: Willy Decker
La Force du destin (Verdi) 14 Nov-17 DetsDir: Philippe Jordan; Lav: Jean-Claude Auvray
La cenerentola (Rossini) 26 Nov-17 DetsDir: Bruno Campanella; Lav: Jean-Pierre Ponnelle(original), Grisha Asagaroff(revival)
Manon (Massenet) 10 Jaan-13 VeebDir: Evelino Pidò; Lav: Coline Serreau
La Dame de Pique (Tchaikovsky) 19 Jaan-6 VeebDir: Dimitri Jurowski; Lav: Lev Dodin
La Cerisaie (Fénelon) 27 Jaan-13 VeebDir: Tito Ceccherini; Lav: Georges Lavaudant
Rigoletto (Verdi) 27 Jaan-23 VeebDir: Daniele Callegari; Lav: Jérôme Savary
Orphée et Eurydice (Gluck) 4-16 VeebDir: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; Lav: Pina Bausch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 Veeb-16 MärtsDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
La Veuve joyeuse (Lehár) 29 Veeb-2 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Jorge Lavelli
Le Diable dans le Beffroi (Debussy) 29 Veeb-3 MärtsDir: Jeff Cohen; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
La chute de la maison Usher (Debussy) 29 Veeb-3 MärtsDir: Jeff Cohen; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Don Giovanni (Mozart) 15 Märts-21 AprillDir: Philippe Jordan / Marius Stieghors; Lav: Michael Haneke
Pagliacci (Leoncavallo) 13 Aprill-11 MaiDir: Daniel Oren; Lav: Giancarlo Del Monaco
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Aprill-11 MaiDir: Daniel Oren; Lav: Giancarlo Del Monaco
Le barbier de Séville (Rossini) 24 Mai-2 JuuliDir: Marco Armiliato; Lav: Coline Serreau
Hippolyte et Aricie (Rameau) 9 Juuni-9 JuuliDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Ivan Alexandre
Arabella (Strauss) 14 Juuni-10 JuuliDir: Philippe Jordan; Lav: Marco Arturo Marelli
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 23 Juuni-13 JuuliDir: Alain Altinoglu; Lav: Gilbert Deflo
Paris, Salle Pleyel  / 
The Fairy Queen (Purcell) 6 NovDir: Hervé Niquet
Jephtha (concert) (Handel) 24 NovDir: William Christie
Norma (concert) (Bellini) 20 DetsDir: Andriy Yurkevich
Peer Gynt (concert) (Grieg) 23-24 MaiDir: Paavo Järvi
Reims, Opéra de Reims  / 
The Turn of the Screw (Britten) 4 OktDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Olivier Bénézech
Das Rheingold (Wagner) 9 DetsLav: Antoine Gindt
Siegfried (Wagner) 10 DetsLav: Antoine Gindt
Die Walküre (Wagner) 10 DetsLav: Antoine Gindt
Götterdämmerung (Wagner) 11 DetsLav: Antoine Gindt
Mozart (Hahn) 30-31 DetsDir: Christophe Talmont; Lav: Bernard Pisani
Jenůfa (Janáček) 3-5 VeebDir: Ondrej Olos; Lav: Pierre Constant
Un de la canebière (Scotto) 18-19 VeebDir: Didier Benetti; Lav: Jacques Duparc
The Second Woman (Verrières) 13 MärtsDir: Jean Deroyer; Lav: Guillaume Vincent
Faust (Gounod) 25-27 MärtsDir: Dominique Trottein; Lav: Paul-Emile Fourny
La Maison qui chante (Jolas) 7 AprillDir: Philippe Nahon; Lav: Véronique Samakh
La traviata (Verdi) 11-13 MaiDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Jean-Romain Vesperini
Phi-Phi (Christiné) 22 MaiDir: Christophe Grapperon; Lav: Johanny Bert
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Jenůfa (Janáček) 4-10 NovDir: Ondrej Olos; Lav: Pierre Constant
Le Journal d'un disparu (Janáček) 22 Nov
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 31 Dets-6 JaanDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Christophe Gayral
The Turn of the Screw (Britten) 3-9 VeebDir: Tito Muñoz; Lav: Dominique Pitoiset
La Princesse jaune (Saint-Saëns) 10-14 MärtsDir: Claude Schnitzler; Lav: Vincent Tavernier
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 30 Märts-1 AprillDir: François Lazarevitch; Lav: Vincent Tavernier
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Mai-2 JuuniDir: Ernest Martìnez Izquierdo; Lav: Jean Liermier
Rouen, Opéra de Rouen Haute-Normandie  / 
Concert (Mozart) 23 Sept
The Turn of the Screw (Britten) 5-9 OktDir: Kynan Johns; Lav: Frédéric Roels
Red Waters (Zeidel) 4-6 NovDir: Paul-Emmanuel Thomas; Lav: Arthur Nauzyciel
Viva la Mamma (Donizetti) 30 Nov-6 DetsDir: Federico Santi; Lav: François de Carpentries
Ne Criez pas au Loup (Sargenti) 1-5 VeebDir: Oswald Sallaberger; Lav: Caroline Leboutte
Egisto (Cavalli) 16-19 VeebDir: Vincent Dumestre; Lav: Benjamin Lazar
La Maison qui chante (Jolas) 30 Märts-1 AprillLav: Véronique Samakh
La vera costanza (Haydn) 6-10 AprillDir: Jérôme Corréas; Lav: Elio De Capitani(original), Clovis Bonnaud(revival)
La traviata (Verdi) 11-20 MaiDir: Luciano Acocella; Lav: Claire Servais
Saint-Etienne, Opéra Théâtre de Saint-Étienne  / 
La Navarraise (Massenet) 4-8 NovDir: Laurent Campellone; Lav: Jean-Louis Grinda
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-8 NovDir: Laurent Campellone; Lav: Vincent Vittoz
Les Conjurées (Schubert) 8-9 DetsDir: Bernard Tétu
Les deux aveugles (Offenbach) 31 Dets-3 JaanDir: Laurent Touche; Lav: Vincent Vittoz
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 31 Dets-3 JaanDir: Laurent Touche; Lav: Yann Dacosta
L'Opéra de quat'sous (Weill) 1-5 VeebDir: Samuel Jean; Lav: Laurent Fréchuret
The Rake's Progress (Stravinsky) 2-6 MärtsDir: Laurent Campellone; Lav: Carlos Wagner
Madama Butterfly (Puccini) 25-29 AprillDir: Laurent Campellone; Lav: Alain Garichot
Orphée et Eurydice (Gluck) 13-17 JuuniDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Frédéric Flamand
Strasbourg, L'Opéra National du Rhin  / 
La Nuit de Gutenberg (Manoury) 24-29 SeptDir: Daniel Klajner; Lav: Yoshi Oida
La bohème (Puccini) 21 Okt-8 NovDir: Stefano Ranzani; Lav: Robert Carsen(original), Frans de Haas(revival)
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-27 DetsDir: Roland Böer / Vincent Monteil; Lav: Waut Koeken
Le chat botté (Cui) 11-13 JaanDir: Vincent Monteil; Lav: Jean-Philippe Delavault
Kát'a Kabanová (Janáček) 21 Jaan-2 VeebDir: Friedemann Layer; Lav: Robert Carsen
Les Huguenots (Meyerbeer) 14-28 MärtsDir: Daniele Callegari; Lav: Olivier Py
Farnace (Vivaldi) 18-26 MaiDir: Diego Fasolis; Lav: Lucinda Childs
Der Rosenkavalier (Strauss) 17-28 JuuniDir: Marko Letonja; Lav: Mariame Clément
L'occasione fa il ladro (Rossini) 5-7 JuuliDir: Franck Villard; Lav: Sandrine Anglade
Toulon, Opéra de Toulon Provence Mediterranée  / 
Il diluvio universale (concert) (Donizetti) 3 OktDir: Leonardo Garcia Alarcon
Faust (Gounod) 7-13 OktDir: Antony Hermus; Lav: Paul-Emile Fourny
Le Directeur de théâtre (Mozart) 13-18 NovDir: Pascal Verrot; Lav: Frédéric Bellier-Garcia
Bastien und Bastienne (Mozart) 13-18 NovDir: Pascal Verrot; Lav: Frédéric Bellier-Garcia
La bohème (Puccini) 23-31 DetsDir: Giuliano Carella; Lav: Daniel Benoin
Lohengrin (concert) (Wagner) 29 Jaan-3 VeebDir: Giuliano Carella; Lav: Frédéric Andrau
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Märts-5 AprillDir: Nicolas Krüger; Lav: Stefano Mazzonis di Pralafera
Otello (Verdi) 11-15 MaiDir: Giuliano Carella; Lav: Giulio Ciabatti
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Tosca (Puccini) 29 Sept-14 OktDir: Tugan Sokhiev; Lav: Mario Pontiggia
Polieukt (Krauze) 4-6 NovDir: Ruben Silva; Lav: Jorge Lavelli
Falstaff (Verdi) 2-13 DetsDir: Daniele Callegari; Lav: Nicolas Joel
Le Trouvere (Verdi) 3-12 VeebDir: Daniel Oren; Lav: Gilbert Deflo
La Clemence de Titus (Mozart) 9-20 MärtsDir: David Syrus; Lav: David McVicar
Madame Butterfly (Puccini) 13-24 AprillDir: Claus Peter Flor; Lav: Nicolas Joel
Celui qui dit oui (Weill) 2-6 MaiDir: Christophe Larrieu; Lav: Max Henry
Les Indes galantes (Rameau) 4-15 MaiDir: Christophe Rousset; Lav: Laura Scozzi
Tannhäuser (Wagner) 17-29 JuuniDir: Hartmut Haenchen; Lav: Christian Rizzo
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
La somnambule (concert) (Bellini) 11-14 OktDir: Jean Claude Malgoire
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 11-12 VeebDir: François Lazarévitch; Lav: Vincent Tavernier
Concert (Rossini) 18-19 Veeb
Concert (Rossini) 18-19 Veeb
Tancrède (Rossini) 14-18 MärtsDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Jean Philippe Delavault
Celui qui dit oui (Weill) 4 AprillDir: Alexandre Bouquelloen; Lav: William Mesguich
Le barbier de Séville (Rossini) 9-15 MaiDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Christian Schiaretti
Tours, Grand Théâtre de Tours  / 
Thaïs (Massenet) 14-18 OktDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Nadine Duffaut
Red Waters (Zeidel) 24 NovDir: Paul-Emmanuel Thomas; Lav: Arthur Nauzyciel
Dédé (Christiné) 29-31 DetsDir: Dominique Trottein; Lav: Jacques Duparc
L'Opéra de quatre sous (Weill) 26-29 JaanDir: Dominique Trottein; Lav: Bernard Pisani
Idomeneo re di Creta (Mozart) 16-20 MärtsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Alain Garichot
La bohème (Puccini) 13-17 AprillDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
Macbeth (Verdi) 11-15 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Panurge dans l'Île des Lanternes (concert) (Gretry) 4 OktDir: Hervé Niquet
Renaud (concert) (Sacchini) 4 OktDir: Hervé Niquet
La Coquette trompée (concert) (Dauvergne) 8 OktDir: Héloïse Gaillard
Les Troqueurs (concert) (Dauvergne) 8 OktDir: Héloïse Gaillard
Iphigenie en Aulide (concert) (Gluck) 15 OktDir: David Stern
Polyxene (concert) (Dauvergne) 15 OktDir: David Stern
La Vénitienne (concert) (Dauvergne) 8 NovDir: Guy van Waas
Hercule mourant (concert) (Dauvergne) 19 NovDir: Christophe Rousset
Amadis de Gaule (Bach,JC) 10-12 DetsDir: Jérémie Rhorer
L'orfeo (Monteverdi) 10-11 JaanDir: Sebastien d'Hérin; Lav: Caroline Mutel
Venus and Adonis (concert) (Blow) 13 JaanDir: Jonathan Cohen
La descente d'Orphée aux Enfers (concert) (Charpentier,M) 13 JaanDir: Jonathan Cohen
Le Roi et le Fermier (Monsigny) 4 VeebDir: Ryan Brown
Dardanus (concert) (Rameau) 16 VeebDir: Raphaël Pichon
Didone abbandonata (Hasse) 10 MärtsDir: Michael Hofstetter; Lav: Balázs Kovalik
Ariodante (concert) (Handel) 15 MärtsDir: Alan Curtis
Tancrède (Rossini) 23-25 MärtsDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Jean-Philippe Delavault
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 7-8 AprillDir: Peter Neumann
Armide (Lully) 11-13 MaiDir: Olivier Schneebeli, David Fallis; Lav: Marshall Pynkoski
La traviata (Verdi) 1-3 JuuniDir: Luciano Acocella; Lav: Claire Servais
Orphée et Eurydice (Gluck) 24-25 JuuniDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Frédéric Flamand