2012/13 > Saksamaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2012/13 > Saksamaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Taani Rootsi
Holland
Belgia
Luxemburg

Saksamaa
 
Poola
Tšehhi Vabariik
Prantsusmaa Šveits Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

Woyzeck (Waits) 26 Sept-22 NovDir: Ludger Singer; Lav: Bernadette Sonnenbichler
Carmen (Bizet) 7 Okt-30 MärtsDir: Kazem Abdullah; Lav: Michael Helle
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-14 MärtsDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Superflumina (Sciarrino) 4 Dets-10 MärtsDir: Péter Halász; Lav: Ludger Engels, Ric Schachtebeck
Ariodante (Handel) 3 Veeb-12 MaiDir: Péter Halász; Lav: Jarg Pataki
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Aprill-11 JuuliDir: Kazem Abdullah; Lav: Nadja Loschky
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Mai-13 JuuliDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 Juuni-14 JuuliDir: Volker Hiemeyer; Lav: Joan Anton Rechi
Fidelio (Beethoven) 15 Sept-26 VeebDir: Kazem Abdullah; Lav: Alexander Charim
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Sept-1 MärtsDir: Volker Hiemeyer; Lav: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Okt-19 MärtsDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Rusalka (Dvořák,A) 3 Nov-20 VeebDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Prinzessin im Eis (Schreier) 8 Dets-22 VeebDir: Kazem Abdullah; Lav: Anna Malunat
Don Carlos (Verdi) 9 Veeb-18 MaiDir: Kazem Abdullah; Lav: Michael Helle
Alcina (Handel) 6 Aprill-10 JuuliDir: Péter Halász; Lav: Jarg Pataki
Die Banditen (Offenbach) 8 Juuni-9 JuuliDir: Péter Halász; Lav: Ludger Engels
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 20 Sept-10 VeebDir: Jens Troester; Lav: Ansgar Weigner
Carmen (Bizet) 11 Nov-22 JaanDir: Jens Troester; Lav: Kay Kuntze
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10 JaanDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
Anatevka (Bock) 13 Jaan-4 AprillDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Frau Luna (Lincke) 31 MärtsDir: Thomas Wicklein; Lav: Steffen Piontek
Du bist ich (Simons) 5 Mai-24 JuuniDir: Jens Troester; Lav: Bernhard Stengele
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Sept-26 MärtsDir: Thomas Wicklein; Lav: Roland Schwab
Du bist ich (Simons) 1 NovDir: Jens Troester; Lav: Götz Hellriegel
Werther (Massenet) 9 Veeb-16 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Roland Schwab
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 13-18 AprillDir: Reter Aderhold; Lav: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 AprillDir: Jens Troester; Lav: Sabine Schramm
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 1-6 JuuniLav: Nicolas Brieger
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 22 Sept-7 MärtsDir: Kajsa Boström; Lav: Birgit Eckenweber
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Sept-3 MaiDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Im weißen Rößl (Benatzky) 30 Sept-26 AprillDir: Dieter Klug; Lav: Reinhard Schwalbe
Götz von Berlichingen (Goldmark) 13 Okt-25 JaanDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Kiss me, Kate (Porter) 4 Nov-19 AprillDir: Dieter Klug; Lav: Birgit Eckenweber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-25 DetsDir: Dieter Klug; Lav: Hans-Hermann Krug
Der Freischütz (Weber) 13 Jaan-21 Märts
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 19 Jaan-2 Mai
Der Studentenprinz (Romberg) 24 Veeb-10 Aprill
Der Löwe von Venedig (Gast) 7 Aprill-19 Mai
Gasparone (Millöcker) 11 Aug-1 SeptDir: Dieter Klug; Lav: Hans-Hermann Krug
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 30 Aug-13 OktDir: Florian Kießling; Lav: Urs Alexander Schleiff
Der Studentenprinz (Romberg) 26 Sept-29 DetsLav: Ingolf Huhn
Der Freischütz (Weber) 12 Okt-11 NovDir: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; Lav: Ingolf Huhn
My Fair Lady (Loewe) 27 Okt-16 Märts
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Nov-28 MärtsDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Amahl und die Heiligen Drei Könige (Menotti) 1-28 Dets
Figaros Hochzeit (Mozart) 26 Jaan-11 Mai
Die Blume von Hawaii (Abraham) 9 Märts-5 Aprill
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 9 Aprill-6 Mai
Tanhäuser (Mangold) 27 Aprill-18 Mai
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Don Giovanni (Mozart) 30 Sept-12 JaanDir: Dirk Kaftan; Lav: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 4 Nov-5 VeebDir: Carolin Nordmeyer / Rune Bergmann; Lav: Markus Trabusch
L'étoile (Chabrier) 2 Dets-2 MärtsDir: Carolin Nordmeyer; Lav: Aron Stiehl
La bohème (Puccini) 19 Jaan-7 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Elektra (Strauss) 9 Märts-26 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Lorenzo Fioroni
Ritter Blaubart (Reznicek) 23 Märts-4 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Manfred Weiß
Der Ring des Polykrates (Korngold) 31 Mai-16 JuuniDir: Rune Bergmann; Lav: Markus Trabusch
Violanta (Korngold) 31 Mai-16 JuuniDir: Rune Bergmann; Lav: Markus Trabusch
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Juuli-3 AugDir: Klaus Straube; Lav: Hans Oebels
Die Zauberflöte (Mozart) 20-27 JuuliDir: Klaus Straube; Lav: Andrea Berlet-Scherer
Intolleranza 1960 (Nono) 27 Sept-12 OktDir: Dirk Kaftan; Lav: Ludger Engels
Rigoletto (Verdi) 26 Okt-10 AprillDir: Lancelot Fuhry; Lav: Patrick Kinmonth
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 7 Dets-2 Märts
La bohème (Puccini) 6 Jaan-4 AprillDir: Dirk Kaftan; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Märts-5 JuuniDir: Roland Techet; Lav: Yona Kim
Lohengrin (Wagner) 3-29 Mai
My Fair Lady (Loewe) 21+ Juuni
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
La straniera (concert) (Bellini) 24 NovDir: Pietro Rizzo
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Märts-1 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Robert Carsen
Cendrillon (Viardot) 27-31 MärtsDir: Stanley Dodds
Don Giovanni (Mozart) 17-26 MaiDir: Thomas Hengelbrock; Lav: Philipp Himmelmann
Gräfin Mariza (Kálmán) 18-20 OktDir: László Makláry; Lav: Agnes Gyarmathy
Stabat Mater (Pergolesi) 17 JaanDir: Diego Fasolis
Manon Lescaut (Puccini) 12-21 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Richard Eyre
Johannespassion (Bach,JS) 13-18 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Peter Sellars
Faust (Gounod) 6-12 JuuniDir: Thomas Hengelbrock; Lav: Bartlett Sher
Don Carlos (Verdi) 3-5 JuuliDir: Valery Gergiev; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
Requiem (Verdi) 4 JuuliDir: Valery Gergiev
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 21-27 JuuliDir: Yannick Nézet-Séguin
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
La traviata (Verdi) 11-26 JaanDir: Eckehard Stier; Lav: Sebastian Ritschel
Anatevka (Bock) 22 Märts-11 MaiDir: Manuel Pujol; Lav: Sebastian Ritschel
Carmina Burana (Orff) 18 Okt-30 MärtsLav: Reiner Feistel
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Jaan-2 VeebDir: Andrea Sanguineti
Tannhäuser (Wagner) 29 Märts-31 MaiDir: Ulrich Kern
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Das Mädchen mit den Schwefelhölzern (Lachenmann) 15-23 SeptDir: Lothar Zagrosek / Matthias Hermann; Lav: David Hermann
Parsifal (Wagner) 21 Okt-1 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Turandot (Puccini) 27 Okt-3 NovDir: Jesús López Cobos; Lav: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Nov-3 MaiDir: Moritz Gnann / Ivan Repusic; Lav: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 6 Nov-25 AprillDir: Jacques Lacombe / William Spaulding; Lav: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 Nov-11 AprillDir: Enrique Mazzola / Moritz Gnann; Lav: Katharina Thalbach
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 16-29 NovDir: Matthias Foremny; Lav: Carl Hegemann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 Nov-28 DetsDir: Tomas Hanus; Lav: Katharina Thalbach
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 9 Dets-13 AprillDir: Steven Sloane; Lav: Robert Carsen
La traviata (Verdi) 10 Dets-26 AprillDir: Ivan Repusic; Lav: Götz Friedrich
Tannhäuser (Wagner) 16 Dets-30 MärtsDir: Ulf Schirmer; Lav: Kirsten Harms
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Dets-11 JaanDir: Guillermo García Calvo; Lav: Filippo Sanjust
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 5-18 JaanDir: Sebastian Lang-Lessing; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Tosca (Puccini) 9 Jaan-9 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Boleslaw Barlog
Don Giovanni (Mozart) 17-30 JaanDir: Guillermo García Calvo; Lav: Roland Schwab
Peter Grimes (Britten) 25 Jaan-15 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: David Alden
Ein Maskenball (Verdi) 27 Jaan-8 VeebDir: Ivan Repusic; Lav: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 29 Jaan-14 VeebDir: Alexander Joel / Moritz Gnann; Lav: Pier Luigi Samaritani
Lohengrin (Wagner) 10 Veeb-21 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Kasper Holten
Les troyens (Berlioz) 21 Veeb-3 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: David Pountney
Otello (Verdi) 27 Veeb-6 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Andreas Kriegenburg
Tristan und Isolde (Wagner) 14-23 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Graham Vick
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 22 Märts-7 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Rigoletto (Verdi) 21-30 AprillDir: Pablo Heras-Casado / Moritz Gnann; Lav: Jan Bosse
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 27 Aprill-1 MaiDir: Andriy Yurkevych
Messa da Requiem (Verdi) 2-4 MaiDir: William Spaulding; Lav: Achim Freyer
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 27 MaiDir: Donald Runnicles
Le Vaisseau fantôme (concert) (Dietsch) 4 JuuniDir: Enrique Mazzola
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 5 JuuniDir: Guillermo García Calvo
Attila (concert) (Verdi) 19-21 JuuniDir: Pinchas Steinberg
Himmelsmechanik (Kagel) 22-26 AugLav: Sven Sören Beyer
Nabucco (Verdi) 8 Sept-22 DetsDir: Andrea Battistoni / William Spaulding; Lav: Keith Warner
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Sept-16 AprillLav: Jakop Ahlbom
Das Rheingold (Wagner) 21 Sept-8 JaanDir: Simon Rattle / Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 22 Sept-9 JaanDir: Simon Rattle; Lav: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 27 Sept-10 JaanDir: Simon Rattle; Lav: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 29 Sept-12 JaanDir: Simon Rattle / Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Macbeth (Verdi) 6 Okt-26 NovDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Okt-2 MaiDir: Ivan Repusic / Moritz Gnann; Lav: Günter Krämer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 Okt-22 VeebDir: Guillermo García Calvo / Moritz Gnann; Lav: Katharina Thalbach
La traviata (Verdi) 20 Okt-27 AprillDir: Gérard Korsten / Ivan Repusic; Lav: Götz Friedrich
Così fan tutte (Mozart) 25-27 OktLav: Michael von zur Mühlen / Margo Zalite / Clara Hinterberger
Don Carlos (Verdi) 31 Okt-24 NovDir: Donald Runnicles; Lav: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-28 NovDir: Donald Runnicles; Lav: Andreas Kriegenburg
Falstaff (Verdi) 17 Nov-4 JaanDir: Donald Runnicles; Lav: Christof Loy
Rigoletto (Verdi) 23 Nov-26 AprillDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Jan Bosse
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 30 Nov-11 DetsLav: Annechien Koerselman
Carmen (Bizet) 8 Dets-4 MaiDir: Giuseppe Finzi; Lav: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
La bohème (Puccini) 12-31 DetsDir: Karel Mark Chichon / Ivan Repusic; Lav: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 13 Dets-21 MaiDir: Ivan Repusic / Matthias Foremny; Lav: Boleslaw Barlog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DetsDir: Moritz Gnann; Lav: Andreas Homoki
La Gioconda (Ponchielli) 19 Jaan-6 VeebDir: Jesús López Cobos; Lav: Filippo Sanjust
Jenůfa (Janáček) 9-18 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Christof Loy
Fausts Verdammnis (Berlioz) 23 Veeb-1 JuuniDir: Donald Runnicles; Lav: Christian Spuck
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Veeb-7 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Götz Friedrich
Der Bajazzo (Leoncavallo) 14-26 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: David Pountney
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-26 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: David Pountney
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Märts-16 MaiDir: Guillermo García Calvo / Ivan Repusic; Lav: Filippo Sanjust
Don Giovanni (Mozart) 20 Märts-8 JuuniDir: Friedemann Layer; Lav: Roland Schwab
Das Marchen von der Zauberflote (Mozart) 21-22 MärtsDir: Kevin McCutcheon; Lav: Gerlinde Pelkowski
Die Trojaner (Berlioz) 30 Märts-6 AprillDir: Paul Daniel; Lav: David Pountney
Parsifal (Wagner) 5-21 AprillDir: Axel Kober; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Liebestrank (Donizetti) 25 Aprill-10 MaiDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Irina Brook
Tristan und Isolde (Wagner) 14-25 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Graham Vick
Billy Budd (Britten) 22 Mai-6 JuuniDir: Donald Runnicles; Lav: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 4-7 JuuniDir: Paolo Arrivabeni
Werther (concert) (Massenet) 16-19 JuuniDir: Donald Runnicles
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 16 Sept-7 JuuliDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
Der Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 16 Sept-6 JuuliDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
Orpheus (Monteverdi) 16 Sept-5 JuuliDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
American Lulu (Neuwirth) 30 Sept-30 JuuniDir: Johannes Kalitzke; Lav: Kirill Serebrennikov
Xerxes (Handel) 7 Okt-4 DetsDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Im weißen Rößl (Benatzky) 14 Okt-6 JaanDir: Peter Christian Feigel / Koen Schoots; Lav: Sebastian Baumgarten
La traviata (Verdi) 31 Okt-13 JaanDir: Ivan Repušić; Lav: Hans Neuenfels
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 3 Nov-26 DetsDir: Kristiina Poska; Lav: Matthias Davids
Der Freischütz (Weber) 10 Nov-3 JaanDir: Mihkel Kütson; Lav: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Nov-7 VeebDir: Henrik Nanasi / Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
La bohème (Puccini) 30 Nov-16 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Andreas Homoki
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 Dets-3 VeebDir: Stefan Blunier; Lav: Andreas Homoki
Die Bajadere (Kalman) 23 DetsDir: Stefan Soltesz
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Jaan-17 VeebDir: Henrik Nanasi; Lav: Andreas Homoki
Der Kuhhandel (Weill) 18-22 JaanDir: Antony Hermus
Die sieben Todsünden (Weill) 21 Jaan-26 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky
Kiss me, Kate (Porter) 9 Veeb-10 MärtsDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky
Mazeppa (Tchaikovsky) 24 Veeb-2 JuuliDir: Henrik Nanasi; Lav: Ivo van Hove
Mikropolis (Jost) 27 Veeb-24 AprillDir: Christian Jost; Lav: Nadja Loschky
Carmen (Bizet) 6 Märts-20 AprillDir: Nicholas Milton; Lav: Sebastian Baumgarten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Märts-28 JuuniDir: Kristiina Poska; Lav: Reinhard von der Thannen
Don Giovanni (Mozart) 7 Aprill-18 MaiDir: Uwe Sandner; Lav: Peter Konwitschny
Le grand macabre (Ligeti) 21 Aprill-1 JuuniDir: Baldur Brönnimann; Lav: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1-23 MaiDir: Kristiina Poska; Lav: Calixto Bieito
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Mai-16 JuuniDir: Henrik Nanasi; Lav: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 9 Juuni-3 JuuliDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Ein Sommernachtstraum (Britten) 15 Sept-8 JuuliDir: Kristiina Poska; Lav: Viestur Kairish
Orpheus (Monteverdi) 19 Sept-23 NovDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 28 Sept-10 NovDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 13 Okt-21 VeebDir: Uwe Sandner; Lav: Lydia Steier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Okt-23 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Reinhard von der Thannen
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-2 DetsDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 3 Nov-28 JuuniDir: Henrik Nánási; Lav: Alvis Hermanis
West Side Story (Bernstein) 24 Nov-13 JuuliDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky
Rusalka (Dvořák,A) 29 Nov-11 JaanDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-26 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Andreas Homoki
Die Herzogin von Chicago (concert) (Kálmán) 22-30 DetsDir: János Kovács
Der feurige Engel (Prokofiev) 19 Jaan-10 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Benedict Andrews
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 22 Jaan-19 VeebDir: Mihkel Kütson; Lav: Andreas Homoki
Xerxes (Handel) 1 Veeb-11 AprillDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Veeb-10 MaiLav: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 21 Veeb-2 AprillDir: Kristiina Poska; Lav: Matthias Davids
Clivia (Dostal) 8 Märts-7 JuuliDir: Kai Tietje; Lav: Stefan Huber
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 Märts-30 AprillDir: Nicholas Milton; Lav: Thilo Reinhardt
Carmen (Bizet) 9 Aprill-9 JuuniDir: Henrik Nánási; Lav: Sebastian Baumgarten
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Mai-13 JuuniDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky
Castor et Pollux (Rameau) 11 Mai-12 JuuliDir: Christian Curnyn; Lav: Barrie Kosky
La traviata (Verdi) 23 Mai-4 JuuliDir: NN; Lav: Hans Neuenfels
Die Soldaten (Zimmermann,B) 15 Juuni-9 JuuliDir: Gabriel Feltz; Lav: Calixto Bieito
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 15 Sept-7 OktDir: Klaus Kirbach; Lav: Heidi Kirbach
Wir gratulieren! (Weinberg) 23-25 SeptDir: Vladimir Stoupel; Lav: Titus Selge
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
Tosca (Puccini) 9 Sept-8 VeebDir: Julien Salemkour / Leo Hussain; Lav: Carl Riha
R. Hot bzw. die Hitze (Goldmann) 22 Sept-8 OktDir: Max Renne; Lav: Isabel Ostermann
Siegfried (Wagner) 3 Okt-18 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Die Walküre (Wagner) 4 Okt-14 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
La traviata (Verdi) 5 Okt-15 JuuniDir: Stefano Ranzani / Massimo Zanetti; Lav: Peter Mussbach
Der gestiefelte Kater (Cui) 20 Okt-17 NovDir: Boris Anifantakis / Vinzenz Weissenburger; Lav: Isabel Ostermann
Madama Butterfly (Puccini) 26 Okt-8 MärtsDir: Antonello Allemandi / Wolfram-Maria Märtig; Lav: Eike Gramss
Don Carlos (Verdi) 28 Okt-10 NovDir: Massimo Zanetti; Lav: Philipp Himmelmann
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-24 MaiDir: Alexander Soddy / Julien Salemkour; Lav: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 24 Nov-19 AprillDir: Christopher Moulds; Lav: Hans Neuenfels
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 1-30 DetsLav: Maximilian von Mayenburg
La bohème (Puccini) 2-30 DetsDir: Andris Nelsons / Julien Salemkour; Lav: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 11-23 DetsDir: Simon Rattle; Lav: Nicolas Brieger
Der Freischütz (Weber) 11 Jaan-20 AprillDir: Julien Salemkour; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 15-24 JaanDir: Günther Albers; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Maria Stuarda (Donizetti) 17-28 JaanDir: Friedrich Haider; Lav: Karsten Wiegand
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Jaan-23 VeebDir: Michele Rovetta; Lav: Ruth Berghaus
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 26 Jaan-9 VeebDir: Felix Krieger; Lav: Mascha Pörzgen
Matsukaze (Hosokawa) 1-3 VeebDir: David Robert Coleman; Lav: Sasha Waltz
Aida (Verdi) 17 Veeb-7 MärtsDir: Leo Hussain; Lav: Pet Halmen
Götterdämmerung (Wagner) 3 Märts-21 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
The Rake's Progress (Stravinsky) 9-16 MärtsDir: David Robert Coleman; Lav: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-22 MärtsDir: Andriy Yurkevych; Lav: Percy Adlon
Vanitas (Sciarrino) 15 Märts-3 AprillLav: Beate Baron
Das Rheingold (Wagner) 23 Märts-13 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Aprill-22 MaiDir: Daniel Harding; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Neinsager (Bredemeyer) 2-21 MaiLav: Aniara Amos
Der Jasager (Weill) 2-21 MaiLav: Aniara Amos
Agrippina (Handel) 2-9 MaiDir: René Jacobs; Lav: Vincent Boussard
Le vin herbé (Martin,F) 25 Mai-13 JuuniDir: Franck Ollu; Lav: Katie Mitchell
The Fairy Queen (Purcell) 16-28 JuuniDir: Michael Boder, Benjamin Bayl; Lav: Claus Guth
Recitations (Aperghis) 20-30 JuuniLav: Elisabeth Stöppler
Hanjo (Hosokawa) 22-30 JuuniDir: Günther Albers; Lav: Calixto Bieito
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Sept-10 OktDir: Massimo Zanetti; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Vertrauenssache (Krenek) 21 Sept-6 OktDir: Günther Albers; Lav: Neco Çelik
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3 Okt-1 NovDir: Daniel Barenboim / Alexander Vitlin; Lav: Dmitri Tcherniakov
Wozzeck (Berg) 4-12 OktDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Don Giovanni (Mozart) 18 Okt-3 NovDir: Daniel Barenboim; Lav: Claus Guth
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 25 Okt-17 NovDir: Vinzenz Weissenburger; Lav: Eva-Maria Weiss
La traviata (Verdi) 6 Nov-4 MärtsDir: Domingo Hindoyan; Lav: Peter Mussbach
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Nov-8 MärtsDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 28 Nov-5 DetsDir: Christopher Moulds; Lav: Hans Neuenfels
Il trovatore (Verdi) 29 Nov-22 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Philipp Stölzl
Rotkäppchen (Aperghis) 30 Nov-22 DetsLav: Thomas Fiedler
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-29 DetsDir: Daniel Harding; Lav: Philipp Stölzl(original), Mara Kurotschka(revival)
La bohème (Puccini) 20 Dets-19 JaanDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Lindy Hume
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Dets-12 JaanDir: Günther Albers; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jaan-7 VeebDir: Michele Rovetta; Lav: Ruth Berghaus
Katja Kabanowa (Janáček) 25 Jaan-16 VeebDir: Simon Rattle; Lav: Andrea Breth
Lezioni di tenebra (Ronchetti) 30 Jaan-29 JuuniDir: Max Renne
Salome (Strauss) 2-13 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Harry Kupfer
Aida (Verdi) 15-22 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Pet Halmen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Veeb-8 MärtsDir: Ursula Stigloher; Lav: Neco Çelik
Tosca (Puccini) 28 Veeb-1 JuuniDir: Stefano Ranzani; Lav: Carl Riha
Rein Gold (Stemann) 9-29 MärtsDir: Markus Poschner; Lav: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Märts-6 AprillDir: Christopher Moulds; Lav: Thomas Langhoff
Die Blinden (Dittrich) 30 Märts-11 Aprill
Die Verwandlung (Dittrich) 30 Märts-11 Aprill
Tannhäuser (Wagner) 12-27 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Sasha Waltz
Simon Boccanegra (Verdi) 13-17 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Federico Tiezzi
Le vin herbé (Martin,F) 22-26 AprillDir: Franck Ollu; Lav: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Rappresentazione di anima e di corpo (Cavalieri) 4-11 MaiDir: René Jacobs; Lav: Achim Freyer, Tilman Hecker
Dido and Aeneas (Purcell) 6-17 MaiDir: Christopher Moulds; Lav: Sasha Waltz
Punch and Judy (Birtwistle) 16-31 MaiDir: Christopher Moulds; Lav: Derek Gimpel
Don Carlos (Verdi) 18-30 MaiDir: Massimo Zanetti; Lav: Philipp Himmelmann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-25 JuuniDir: Wayne Marshall; Lav: Vincent Boussard
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 7-11 JuuniDir: Marc Minkowski; Lav: Jürgen Flimm, Gudrun Hartmann
Lohengrin (Sciarrino) 14-21 JuuniLav: Ingo Kerkhof
Neither (Feldman) 22-29 JuuniDir: François Xavier Roth; Lav: Katie Mitchell
Aschemond oder The Fairy Queen (Oehring) 23-28 JuuniDir: Michael Boder; Lav: Claus Guth
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Rigoletto (Verdi) 2 Sept-26 DetsDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Roman Hovenbitzer
Saul (Handel) 7 Okt-4 JaanDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Jörg Behr
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 Dets-8 MaiDir: Elisa Gogou; Lav: Helen Malkowsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Jaan-19 MaiDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Helen Malkowsky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 Märts-11 MaiDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Lotte de Beer
City of Angels (Coleman) 18 Mai-16 JuuniDir: William Ward Murta; Lav: Thomas Winter
Orlando (Grütter) 15 Juuni-7 JuuliDir: Aurélien Bello; Lav: Bettina Geyer, Christian Grammel, Michael E Kleine
Die Hexen von Eastwick (Rowe) 20 Sept-31 DetsDir: William Ward Murta; Lav: Jens Göbel
Giovanna d'Arco (Verdi) 12 Okt-29 JaanDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Sabine Hartmannshenn
The Last Five Years (Brown) 22-30 OktDir: William Ward Murta; Lav: Thomas Winter
Così fan tutte (Mozart) 7 Dets-27 AprillDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Julia Hölscher
Symphony 9 (Beethoven) 24-26 JaanDir: Alexander Kalajdzic
Tosca (Puccini) 22 Veeb-12 JuuniDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Sebastian Bauer
Ringetje (Wagner) 15-23 MärtsDir: Merijn van Driesten; Lav: Lotte de Beer
Medea (Cherubini) 4 Mai-20 JuuniDir: Elisa Gogou; Lav: Florian Lutz
The Rape of Lucretia (Britten) 24 Mai-2 JuuliDir: Elisa Gogou; Lav: Andrea Schwalbach
Belshazzar's Feast (Walton) 13 JuuniDir: Nicholas Kok
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
SnoWhite (Nimsgern) 2 Sept-27 AprillDir: Frank Nimsgern; Lav: Elmar Ottenthal
Peer Gynt (Grieg) 16 Sept-7 OktDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Jens Kerbel
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 23 Sept-14 DetsDir: Stefan Blunier / Thomas Wise; Lav: Klaus Weise
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 23 Sept-14 DetsDir: Stefan Blunier / Thomas Wise; Lav: Klaus Weise
Sancta Susanna (Hindemith) 23 Sept-14 DetsDir: Stefan Blunier / Thomas Wise; Lav: Klaus Weise
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Okt-30 DetsDir: Robin Engelen / Christopher Sprenger; Lav: Franziska Severin
Norma (Bellini) 28 Okt-9 JuuliDir: Robin Engelen / Christopher Sprenger; Lav: Florian Lutz
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Nov-12 JuuliDir: Robin Engelen; Lav: Klaus Weise
Jephtha (Handel) 9 Dets-10 JuuliDir: Andreas Spering; Lav: Dietrich Hilsdorf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 Jaan-11 JuuliDir: Robin Engelen / Thomas Wise; Lav: Philipp Himmelmann
La traviata (Verdi) 23 Veeb-20 JuuliDir: Hendrik Vestmann / Christopher Sprenger; Lav: Andreas Homoki
Nocturno (Haas,Georg) 23 MärtsDir: Christopher Sprenger; Lav: Florian Lutz
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Aprill-13 JuuliDir: Stefan Blunier; Lav: Vera Nemirova
Oh, wie schon ist Panama (Kraus-Hübner) 15 Mai-9 JuuniDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Bärbel Stenzenberger
Satyagraha (Glass) 9 Juuni-14 JuuliDir: Ulrich Windfuhr; Lav: Silviu Purcarete
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 15 Juuni-20 JuuliDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Jens Kerbel
Don Giovanni (Mozart) 23 Juuni-21 JuuliDir: Robin Engelen; Lav: Klaus Weise
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 28 Sept-6 OktDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Jens Kerbel
Written on Skin (Benjamin) 29 Sept-5 DetsDir: Hendrik Vestmann / Thomas Wise; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Dido and Aeneas (Purcell) 1 NovDir: Thomas Wise; Lav: Mark Daniel Hirsch
Tosca (Puccini) 3 Nov-27 MärtsDir: Hendrik Vestmann / Stefan Blunier / Johannes Pell; Lav: Philipp Kochheim
Pinocchios Abenteuer (Dove) 1 Dets-29 MärtsDir: Johannes Pell; Lav: Martin Duncan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-20 DetsDir: Johannes Pell; Lav: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Aida (Verdi) 16 Veeb-29 JuuniDir: Will Humburg / Stefan Blunier; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Die Bremer Stadtmusikanten (Gladkov) 8 MärtsDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Bärbel Stenzenberger
Der Traum ein Leben (Braunfels) 30 Märts-30 MaiDir: Will Humburg; Lav: Jürgen R Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Aprill-8 JuuniDir: Hendrik Vestmann; Lav: Jürgen Rose
Thaïs (Massenet) 18 Mai-27 JuuniDir: Stefan Blunier / Thomas Wise; Lav: Francisco Negrin
Das Kind und der Zauberspuk (Ravel) 24 MaiDir: Ekaterina Klewitz
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Frau Luna (Lincke) 30 Dets-1 MaiDir: Hannes Ferrand; Lav: Sarah Kohrs
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 12-13 JaanDir: Christian Möbius; Lav: Martin Schüler
Frauen am Rande des Nervenzusammenbruchs (Yazbek) 8-9 VeebDir: Ferdinand von Seebach; Lav: Stefan Huber
Carmen (Bizet) 11-13 AprillDir: Marc Niemann; Lav: Matthias Oldag
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 7 Sept-1 NovDir: Alexander Joel; Lav: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 7 Okt-16 JaanDir: Alexander Joel; Lav: Konstanze Lauterbach
Der Bettelstudent (Millöcker) 13 Okt-18 DetsDir: Georg Menskes; Lav: Detlef Soelter
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 28 Okt-19 JaanDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Paul Esterhazy
Die Nachtigall (Stravinsky) 28 Okt-19 JaanDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Paul Esterhazy
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 1 Dets-10 VeebDir: Georg Menskes; Lav: Hardy Rudolz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-29 DetsDir: Sebastian Beckedorf / Alexander Joel; Lav: Michael Talke
Ernani (concert) (Verdi) 1 Veeb-24 MärtsDir: Georg Menskes
Tristan und Isolde (Wagner) 3-30 MärtsDir: Alexander Joel; Lav: Yona Kim
Saul (Handel) 16 Märts-17 MaiDir: Nicolas Kok; Lav: Elisabeth Stöppler
Così fan tutte (Mozart) 28 Aprill-14 JuuniDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Lotte De Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Mai-20 JuuniDir: Christopher Hein / György Mészáros; Lav: Aniara Amos
Salome (Strauss) 1-18 JuuniDir: Alexander Joel; Lav: Michael Simon
La traviata (Verdi) 10-25 AugDir: Alexander Joël; Lav: Walter Sutcliffe
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 Sept-26 OktDir: Georg Menskes; Lav: Hardy Rudolz
Parsifal (Wagner) 5-13 OktDir: Alexander Joel; Lav: Yona Kim
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12-19 OktDir: Georg Menskes; Lav: Detlef Soelter
Salome (Strauss) 20-31 OktDir: Alexander Joel; Lav: Michael Simon
Die Reise des Edgar Allan Poe (Argento) 30+ NovDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Thaddeus Strassberger
Così fan tutte (Mozart) 13+ DetsDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Lotte De Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 30+ DetsDir: Christopher Hein; Lav: Aniara Amos
Anna Karenina (Hubay) 15+ VeebDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Philipp Kochheim
L'elisir d'amore (Donizetti) 29+ MärtsDir: Christopher Hein; Lav: Alfonso Romero Mora
Farnace (Vivaldi) 16+ MaiLav: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 5+ JuuliDir: Georg Menskes; Lav: Philipp Kochheim
Bremen, Theater Bremen  / 
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 16 Sept-17 JaanDir: Daniel Mayr; Lav: John Fulljames
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 7 Okt-29 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Benedikt von Peter
Die Banditen (Offenbach) 21 Okt-24 MärtsDir: Titus Engel; Lav: Herbert Fritsch
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 Nov-4 AprillDir: Clemens Heil; Lav: Anna-Sophie Mahler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Dets-27 MärtsDir: Daniel Mayr; Lav: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 30 Dets-13 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Vera Nemirova
Der Freischütz (Weber) 23 Märts-19 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Sebastian Baumgarten
Così fan tutte (Mozart) 5 Mai-20 JuuniLav: Laurent Chétouane
Tannhäuser (Wagner) 20 Mai-23 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Tobias Kratzer
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sept-13 DetsDir: Markus Poschner / Clemens Heil; Lav: Sebastian Baumgarten
Der Freischütz (Weber) 21 Sept-20 DetsDir: Daniel Mayr; Lav: Sebastian Baumgarten
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Okt-25 DetsDir: Olof Boman; Lav: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 18 Okt-29 DetsDir: Daniel Mayr; Lav: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 24 Nov-31 DetsDir: Clemens Heil; Lav: Benedikt von Peter
La bohème (Puccini) 26+ JaanDir: Markus Poschner; Lav: Benedikt von Peter
Juliette (Martinů) 29+ MärtsDir: Clemens Heil; Lav: John Fulljames
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Mefistofele (Boito) 15 Sept-30 NovDir: Stefan Veselka; Lav: Philipp Kochheim
Der Leuchtturm (Maxwell Davies) 23 Sept-28 NovDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Ulrich Mokrusch
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 27 Okt-25 AprillDir: Volker M Plangg; Lav: Dirk Böhling
La traviata (Verdi) 11 Nov-14 DetsDir: Stefan Veselka; Lav: Kirsten Uttendorf
Don Giovanni (Mozart) 25 Dets-1 MärtsDir: Stefan Veselka; Lav: Ralf Nürnberger
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 2 Veeb-20 MaiDir: Hartmut Brüsch; Lav: Roland Hüve
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 16 Märts-10 MaiDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Christian von Götz
Die verkaufte Braut (Smetana) 20 Aprill-27 JuuniDir: Stefan Veselka; Lav: Hinrich Horstkotte
Love and Other Demons (Eötvös) 1-21 JuuniDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Andrej Woron
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 17 Sept-27 OktDir: Hartmut Brüsch; Lav: Martin Philipp
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 Nov-9 VeebDir: Stefan Veselka; Lav: Christian von Götz
Otello (Verdi) 25 Dets-5 MärtsDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Bruno Berger-Gorski
Gräfin Mariza (Kálmán) 15 Veeb-23 MärtsDir: Hartmut Brüsch; Lav: Ansgar Weigner
Kommilitonen! (Davies,PM) 29+ MärtsDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Ulrich Mokrusch
Der Freischütz (Weber) 10+ MaiDir: Stefan Veselka; Lav: Andrej Woron
Der gewaltige Hahnrei (Goldschmidt) 21+ JuuniDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Hinrich Horstkotte
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Nabucco (Verdi) 23 Sept-12 AprillDir: Eckart Manke; Lav: Michael Heinicke
Madama Butterfly (Puccini) 20 Okt-4 JuuliDir: Lukas Beikircher / Anja Bihlmaier; Lav: Anja Krietsch
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Okt-30 JuuniDir: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; Lav: Dominik Wilgenbus
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1-26 DetsDir: Friedrich Suckel; Lav: Steffen Piontek
Das Feuerwerk (Burkhard) 8 Dets-4 JuuniDir: Anja Bihlmaier; Lav: Karl Absenger
My Fair Lady (Loewe) 10 Dets-22 MärtsDir: Heinz Meißner; Lav: Michael Heinicke
L'Africaine (Meyerbeer) 2 Veeb-15 JuuniDir: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; Lav: Jakob Peters-Messer
Swanhunter (Dove) 12 Veeb-9 AprillDir: Thomas-Michael Gribow; Lav: Jürgen R Weber
Die Herzogin von Malfi (Rasch) 23 Märts-8 JuuniDir: Frank Beermann; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Märts-28 JuuniDir: NN; Lav: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 30 MaiDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Parsifal (Wagner) 1-9 JuuniDir: Frank Beermann; Lav: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 2 JuuniDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Die Zauberflöte (Mozart) 5-30 JuuniDir: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; Lav: Dominik Wilgenbus
Die Dreigroschenoper (Weill) 14 JuuniDir: Anja Bihlmaier; Lav: Philip Tiedemann
Le grand macabre (Ligeti) 28 Sept-18 JaanDir: Frank Beermann; Lav: Walter Sutcliffe
Aida (John,E) 3 Okt-12 DetsDir: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; Lav: Matthias Winter
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13-15 OktDir: Tom Bitterlich; Lav: Sabine Sterken
My Fair Lady (Loewe) 25 Okt-7 MärtsDir: Heinz Meißner; Lav: Michael Heinicke
Das Feuerwerk (Burkhard) 2 Nov-4 JuuliDir: Tom Bitterlich / Thomas-Michael Gribow; Lav: Karl Absenger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-30 MärtsDir: Frank Beermann; Lav: Dominik Wilgenbus
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-24 MaiDir: Felix Bender; Lav: Michael Heinicke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 DetsDir: Felix Bender / Arnaud Arbet; Lav: Steffen Piontek
Die schweigsame Frau (Strauss) 13 Dets-21 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Gerd Heinz
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 5-7 JaanDir: Tom Bitterlich; Lav: Sabine Sterken
Don Carlos (Verdi) 1 Veeb-4 MaiDir: Frank Beermann; Lav: Helen Malkowsky
Norma (Bellini) 8 Märts-3 JuuniDir: Felix Bender; Lav: Christopher Alden
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Aprill-24 MaiDir: Felix Bender; Lav: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 18 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Tristan und Isolde (Wagner) 19 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Funny Girl (Styne) 3 Mai-13 JuuniDir: Tom Bitterlich; Lav: Stefan Huber
Der Mond (Orff) 7 Juuni-12 JuuliDir: NN; Lav: Holger Pototzki
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Don Giovanni (Mozart) 22 Sept-13 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Søren Schuhmacher
Rinaldo (Handel) 9 Okt-9 DetsDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Jakob Peters-Messer
The Turn of the Screw (Britten) 10 Nov-15 DetsDir: Roland Kluttig / Hans Stähli; Lav: Urte Regler
Me and My Girl (Gay) 17 Nov-9 JuuniDir: Lorenzo Da Rio; Lav: Holger Hauer
Madame Pompadour (Fall) 2 Dets-9 JaanDir: Hans Stähli; Lav: François De Carpentries
Madama Butterfly (Puccini) 19 Jaan-20 AprillDir: Roland Kluttig; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 Veeb-21 JuuniDir: Roland Fister; Lav: Holger Hauer
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 2 Märts-4 MaiDir: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; Lav: Birgit Kronshage
María de Buenos Aires (Piazzolla) 6 Aprill-22 JuuniDir: Roland Fister
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 27 Aprill-3 JuuliDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Alessandro Talevi
Dorian Gray (Fister) 8 Juuni-10 JuuliDir: Roland Fister; Lav: Bodo Busse
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 29 Juuni-17 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Konstanze Lauterbach
Der Liebestrank (Donizetti) 21 Sept-11 VeebDir: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; Lav: Jean Renshaw
Dorian Gray (Fister) 29 Sept-14 NovDir: Roland Fister; Lav: Bodo Busse
Ein Maskenball (Verdi) 26 Okt-29 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Volker Vogel
Madama Butterfly (Puccini) 10-16 NovDir: Roland Kluttig; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemeredy
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Dets-6 AprillDir: Roland Fister; Lav: François De Carpentries
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 10-26 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Konstanze Lauterbach
Lohengrin (Wagner) 23 Veeb-16 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Carlos Wagner
Lohengrin (Sciarrino) 15-22 MärtsDir: Roland Kluttig; Lav: Bodo Busse
Im weißen Rößl (Benatzky) 29 Märts-26 JuuniDir: Lorenzo Da Rio; Lav: Tobias Materna
Pelleas und Melisande (Debussy) 19 Aprill-1 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Jakob Peters-Messer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 10 Mai-15 JuuliDir: Roland Fister; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 Juuni-17 JuuliDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Savîtrî (Holst) 22 Juuni-17 JuuliDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 7 Sept-17 JaanDir: Marc Niemann; Lav: Jo Fabian
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 23 Sept-23 VeebDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 3 Okt-13 VeebDir: Evan Christ; Lav: Ralf Nürnberger
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10-11 OktDir: Christian Georgi; Lav: Hauke Tesch
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 27 Okt-11 AprillDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Das Geheimnis der Wolfsschlucht (Weber) 30 Okt-17 DetsDir: Frank Bernard; Lav: Hauke Tesch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-25 DetsDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Aida (Verdi) 6-28 DetsDir: Evan Christ; Lav: Ralf Nürnberger
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Dets-30 AprillDir: Evan Christ; Lav: Hauke Tesch
Madame Pompadour (Fall) 26 Jaan-10 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Bernd Mottl
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16 Veeb-7 MärtsDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Anatevka (Bock) 22 Märts-5 JuuniDir: Marc Niemann; Lav: Giorgio Madia
Götterdämmerung (Wagner) 30 Märts-28 AprillDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 Mai-2 JuuniDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Das Rheingold (concert) (Wagner) 24-26 MaiDir: Evan Christ
20.000 Meilen unter dem Meer (Dvořák,J) 14-22 JuuniDir: Marc Niemann; Lav: Thomas Fiedler
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sept-22 DetsDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 28 Sept-20 DetsDir: Evan Christ; Lav: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 11 Okt-19 JaanDir: Marc Niemann; Lav: Matthias Oldag
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Okt-12 DetsDir: Evan Christ; Lav: Hauke Tesch
Voss (Meale) 22 OktDir: Bo-Kyoung Kim; Lav: Martin Schüler
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 22 Nov-16 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Jo Fabian
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DetsDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Madame Pompadour (Fall) 31 Dets-15 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Bernd Mottl
Peer Gynt (Egk) 25 Jaan-3 MaiDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Götterdämmerung (Wagner) 2 Veeb-16 MärtsDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Wie einst im Mai (Kollo) 21+ MärtsDir: Frank Bernard; Lav: Matthias Winter
La traviata (Verdi) 29 Märts-22 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Manfred Schweigkofler
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17 Aprill-20 MaiDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Ein Käfig voller Narren (Herman) 29 Sept-16 MärtsDir: Bartholomew Berzonsky; Lav: John Dew
Madame Butterfly (Puccini) 6 Okt-12 MärtsDir: Elias Grandy / Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Die Macht des Schicksals (Verdi) 20 Okt-16 VeebDir: Martin Lukas Meister; Lav: René Zisterer
My Fair Lady (Loewe) 22 Okt-2 DetsDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Iris Gerath-Prein
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 26 Okt-25 DetsDir: Michael Cook / Elias Grandy; Lav: John Dew
Die Opernprobe (Lortzing) 28 OktDir: Eberhard Bäumler; Lav: Barbara Esser, Jürgen Esser
Das Rheingold (Wagner) 3 Nov-4 MaiDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Die Walküre (Wagner) 4 Nov-5 MaiDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Siegfried (Wagner) 11 Nov-8 MaiDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Götterdämmerung (Wagner) 18 Nov-9 MaiDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1 Dets-28 MärtsDir: Michael Cook; Lav: Michiel Dijkema
Der Bajazzo (Leoncavallo) 1 Dets-28 MärtsDir: Michael Cook; Lav: Michiel Dijkema
Jakob Lenz (Rihm) 17 Jaan-1 JuuniDir: Michael Cook; Lav: Lothar Krause
Don Pasquale (Donizetti) 19 Jaan-20 AprillDir: Elias Grandy; Lav: Italo Nunziata
Die Trojaner (Berlioz) 9 Märts-23 JuuniDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Salome (Strauss) 27 Aprill-5 JuuliDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
La sonnambula (Bellini) 8 Juuni-4 JuuliDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
La sonnambula (Bellini) 21 Sept-30 NovDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Sept-23 JaanDir: Elias Grandy; Lav: Michael Schulz
Wozzeck (Berg) 27 Okt-18 JaanDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Wozzeck (Gurlitt) 27 Okt-18 JaanDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
La traviata (Verdi) 7 Dets-31 JaanDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
La bohème (Puccini) 14 Dets-11 JaanDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 25+ JaanDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
The Turn of the Screw (Britten) 15+ VeebLav: Lothar Krause
Otello (Verdi) 15+ MärtsLav: Gerhard Hess
Parsifal (Wagner) 13-18 AprillDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Gianni Schicchi (Puccini) 1+ JuuniDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Der Mantel (Puccini) 1+ JuuniDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Schwester Angelica (Puccini) 1+ JuuniDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Aida (Verdi) 15 Sept-12 MaiDir: Antony Hermus; Lav: Christian von Götz
Bastien und Bastienne (Mozart) 23 SeptDir: Boris Cepeda; Lav: Jana Eimer
Faust (Gounod) 5 Okt-5 JaanDir: Daniel Carlberg; Lav: Hinrich Horstkotte
West Side Story (Bernstein) 19 Okt-3 MärtsDir: Daniel Carlberg; Lav: Christian von Götz
Peer Gynt (Grieg) 21 Okt-30 NovDir: Antony Hermus; Lav: Niklas Ritter
Die lustige Witwe (Lehár) 3 Nov-7 JuuniDir: Wolfgang Kluge; Lav: Wolfgang Maria Bauer
La bohème (Puccini) 29 Nov-19 JaanDir: Antony Hermus; Lav: Roman Hovenbitzer
Siegfried (Wagner) 30 Märts-9 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 26 Mai-29 JuuniDir: Daniel Carlberg; Lav: Roman Hovenbitzer
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-7 JuuliDir: Daniel Carlberg; Lav: Jana Eimer
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Sept-11 MaiDir: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; Lav: Jana Eimer
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Sept-3 NovDir: Wolfgang Kluge; Lav: Johannes Zametzer
Norma (Bellini) 4 Okt-18 AprillDir: Daniel Carlberg; Lav: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 1 Dets-1 JuuniDir: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; Lav: Roman Hovenbitzer
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7 Dets-14 MärtsDir: Antony Hermus
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 18 Jaan-9 MaiDir: Wolfgang Kluge; Lav: Wolfgang Dosch
Ledi Makbet Mcenkogo uezda (Shostakovich) 29 Märts-15 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: Hinrich Horstkotte
Tosca (Puccini) 17 Mai-28 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: Hans Peter Cloos
Casanova (Kanyar) 4-6 JuuliDir: Daniel Carlberg; Lav: Christian von Götz
Die Walküre (Wagner) 27+ Sept
Das Rheingold (Wagner) 30+ Jaan
Das Rheingold (Wagner) 13 Mai
Die Walküre (Wagner) 14 Mai
Siegfried (Wagner) 15 Mai
Götterdämmerung (Wagner) 17 Mai
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Irma la Douce (Monnot) 23 Aug-31 DetsDir: Thomas Wolter; Lav: Tatjana Rese
Der Wildschütz (Lortzing) 24 Aug-2 DetsDir: Matthias Wegele; Lav: Christian Jérôme Timme
Carmen (Bizet) 14 Sept-19 OktDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Der Vogelhändler (Zeller,C) 2 Nov-22 MärtsDir: Matthias Wegele; Lav: Uwe Drechsel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-23 DetsDir: Erich Wächter / Matthias Wegele; Lav: Thomas Mittmann
Parsifal (Wagner) 15 Dets-29 MärtsDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Weiße Rose (Zimmermann,U) 18 Jaan-3 VeebDir: Matthias Wegele; Lav: Sebastian Gruner
Kiss me, Kate (Porter) 25 Jaan-18 MärtsDir: Mathias Mönius; Lav: Peter Rein
Macbeth (Verdi) 29 JaanDir: Jörg Pitschmann; Lav: Kay Metzger
Jenůfa (Janáček) 7 Veeb-18 JuuniDir: Lutz Rademacher; Lav: Dirk Schmeding
Il trovatore (Verdi) 15 Märts-19 AprillDir: Erich Wächter; Lav: Dirk Schmeding
Tristan und Isolde (Wagner) 12 Mai-2 JuuniDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Il trovatore (Verdi) 28 Aug-28 SeptDir: Erich Wächter / Matthias Wegele; Lav: Dirk Schmeding
Carmen (Bizet) 4 Sept-16 NovDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
West Side Story (Bernstein) 13 Sept-19 MaiDir: Matthias Wegele; Lav: Kay Metzger
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Okt-1 NovDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Gianni Schicchi (Puccini) 18 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Il Tabarro (Puccini) 18 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Suor Angelica (Puccini) 18 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8+ NovDir: Lutz Rademacher; Lav: Thomas Mittmann
Wiener Blut (Strauss,J) 6 Dets-30 MaiDir: Matthias Wegele; Lav: Holger Pototzki
Written on Skin (Benjamin) 11 Aprill-24 MaiDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-11 JuuniDir: Matthias Wegele; Lav: Christian Poewe
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Boris Godunow (Musorgsky) 30 Sept-23 DetsDir: Jac van Steen; Lav: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 3 Okt-18 DetsDir: Michael Hönes; Lav: Ronny Jakubaschk
La bohème (Puccini) 7 Okt-26 DetsDir: Motonori Kobayashi; Lav: Katharina Thoma
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1 Dets-25 JaanDir: Fausto Nardi; Lav: Jens Daniel Herzog
Manon (concert) (Massenet) 16 Dets-13 JaanDir: Lancelot Fuhry
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 12 Jaan-26 JuuniDir: Philipp Armbruster; Lav: Ricarda Regina Ludigkeit
Il trovatore (Verdi) 2 Veeb-14 AprillDir: Lancelot Fuhry; Lav: Katharina Thoma
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Veeb-14 JuuliDir: Jac van Steen; Lav: Mariame Clément
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Aprill-29 JuuniDir: Motonori Kobayashi; Lav: Christian Tschirner
Anna Nicole (Turnage) 27 Aprill-29 MaiDir: Jac van Steen / Philipp Armbruster; Lav: Jens Daniel Herzog
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 25 Mai-10 JuuliDir: Michael Hönes; Lav: Svenja Tiedt
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Sept-26 DetsDir: Jac van Steen / Motonori Kobayashi; Lav: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 29 Sept-8 DetsDir: Gabriel Feltz; Lav: Jens-Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 19 Okt-24 JaanDir: Philipp Armbruster; Lav: NN
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 27 Okt-22 DetsDir: Michael Hönes; Lav: Ronny Jakubaschk
Tannhäuser (Wagner) 1 Dets-11 MaiDir: Gabriel Feltz; Lav: Kay Voges
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 Jaan-4 MaiDir: Philipp Armbruster; Lav: Thomas Enzinger
Carmen (Bizet) 1 Veeb-5 JuuliDir: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; Lav: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 23 Veeb-6 AprillDir: Michael Hönes; Lav: Ronny Jakubaschk
Aschenputtel (Rossini) 22 Märts-3 JuuliLav: Erik Petersen
Die Jahreszeiten (Haydn) 27 Aprill-21 JuuniDir: Motonori Kobayashi; Lav: Jens-Daniel Herzog
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17 Mai-4 JuuliLav: Jens-Daniel Herzog
Das Geheimnis der schwarzen Spinne (Weir) 2-3 JuuliDir: Michael Hönes; Lav: Alexander Becker
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 Sept-15 MaiDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Matthias Oldag
Pariser Leben (Offenbach) 6 Sept-22 MaiDir: Ernst Theis; Lav: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 26 Sept-5 AprillDir: Peter Christian Feigel; Lav: Holger Hauer
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 4 Okt-10 MaiDir: Christian Garbosnik / Ernst Theis; Lav: Michiel Dijkema
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 Okt-14 AprillDir: Ernst Theis / Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Gasparone (Millöcker) 26 Okt-14 JuuniDir: Christian Garbosnik; Lav: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 16 Nov-23 AprillDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-23 DetsDir: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; Lav: Jasmin Solfaghari
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 29 Jaan-7 AprillDir: Ernst Theis / Peter Christian Feigel; Lav: Rita Schaller
My Fair Lady (Loewe) 9 Veeb-16 JuuniDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Märts-9 JuuniDir: Ernst Theis / Christian Garbosnik; Lav: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Märts-5 JuuniDir: Ernst Theis / Christian Garbosnik; Lav: Peter Kube
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 19 Aprill-28 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Jasmin Solfaghari
Das Spitzentuch der Königin (Strauss,J) 3 MaiDir: Ernst Theis
Der Carneval in Rom (Strauss,J) 7 MaiDir: Ernst Theis
Prinz Methusalem (Strauss,J) 9 MaiDir: Christian Garbosnik / Ernst Theis; Lav: Adriana Altaras
Giuditta (Lehár) 21-30 JuuniDir: Christian Garbosnik; Lav: Robert Lehmeier
Giuditta (Lehár) 14 Sept-28 MaiDir: Christian Garbosnik; Lav: Robert Lehmeier
Pariser Leben (Offenbach) 19 Sept-29 NovDir: Ernst Theis / Christoph Lichdi; Lav: Jasmin Solfaghari
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 21 Sept-22 JuuniDir: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; Lav: Jasmin Solfaghari
Gasparone (Millöcker) 25 Sept-20 JuuniDir: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; Lav: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 28 Sept-8 NovDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Okt-20 AprillDir: Peter Christian Feigel / Ernst Theis / Christian Garbosnik; Lav: Axel Köhler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-22 DetsDir: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; Lav: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 1 Märts-1 JuuniDir: Peter Christian Feigel; Lav: Holger Hauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Märts-13 JuuniDir: Peter Christian Feigel / Ernst Theis; Lav: Peter Kube
My Fair Lady (Loewe) 5 Aprill-8 JuuniDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 Mai-6 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Evita (Lloyd Webber) 27 Juuni-12 JuuliDir: Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 4 Sept-4 NovDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Michael Schulz
Wir erreichen den Fluss (Henze) 13-29 SeptDir: Erik Nielsen; Lav: Elisabeth Stöppler
Fidelio (Beethoven) 14 Sept-13 OktDir: Ádám Fischer; Lav: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 15 Sept-6 AprillDir: Pier Giorgio Morandi / Andrea Battistoni; Lav: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 23 Sept-7 OktDir: Julian Kovatchev; Lav: Johannes Schaaf
El Cimarron (Henze) 29-30 SeptLav: Michael Kerstan
Don Carlos (Verdi) 4 Okt-28 JaanDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Eike Gramss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Okt-1 NovDir: Josep Caballe Domenech; Lav: Grischa Asagaroff
Das Geheime Konigreich (Krenek) 20 Okt-22 JaanDir: Mihkel Kütson; Lav: Manfred Weiß
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Okt-8 JuuniDir: Julia Jones / Rainer Mühlbach / Stefan Klingele; Lav: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Nov-8 VeebDir: Constantin Trinks; Lav: David Mouchtar-Samorai
Der Rosenkavalier (Strauss) 18 Nov-16 JuuniDir: Christian Thielemann; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29 Nov-17 DetsDir: Julia Jones; Lav: Michael Schulz
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov-2 JaanDir: Henrik Nanasi; Lav: Annette Jahns
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-26 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Katharina Thalbach
Dorina e Nibbio (Sarro) 16 Dets-30 JuuniDir: Felice Venanzoni; Lav: Axel Köhler
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Dets-11 JaanDir: Carlo Montanaro; Lav: Elisabeth Stöppler
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Dets-10 JaanDir: Alexander Joel; Lav: Günter Krämer
Lohengrin (Wagner) 13-20 JaanDir: Christian Thielemann; Lav: Christine Mielitz
Orlando (Handel) 27 Jaan-6 JuuniDir: Jonathan Darlington; Lav: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 6 Veeb-9 MärtsDir: Julian Kovatchev / Paolo Arrivabeni; Lav: Andreas Homoki
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Veeb-4 AprillDir: Jonathan Darlington; Lav: Bettina Bruinier
Manon Lescaut (Puccini) 2 Märts-27 JuuniDir: Christian Thielemann; Lav: Stefan Herheim
Alcina (Handel) 17 Märts-1 AprillDir: Rainer Mühlbach; Lav: Jan Philipp Gloger
Rigoletto (Verdi) 28 Märts-20 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Nikolaus Lehnhoff
La cenerentola (Rossini) 15 Aprill-31 MaiDir: Henrik Nanasi; Lav: Steffen Piontek
Don Giovanni (Mozart) 27 Aprill-9 MaiDir: Alexander Joel; Lav: Willy Decker
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 27 Aprill-9 JuuniDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Valentina Simeonova
La juive (Halévy) 12 Mai-2 JuuliDir: Tomáš Netopil; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Juuni-7 JuuliDir: Constantin Trinks; Lav: Florentine Klepper
La vestale (concert) (Spontini) 30 Juuni-6 JuuliDir: Gabriele Ferro
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Aug-13 OktDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: David Mouchtar-Samorai
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Aug-2 JuuliDir: Constantin Trinks; Lav: Florentine Klepper
La cenerentola (Rossini) 29 Aug-20 OktDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Steffen Piontek
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Sept-21 AprillDir: Henrik Nanasi; Lav: Achim Freyer
King Arthur (Purcell) 13 Sept-3 DetsDir: Felice Venanzoni; Lav: Tilmann Köhler
Macbeth (Verdi) 14 Sept-4 OktDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Philipp Himmelmann
La juive (Halévy) 15-29 SeptDir: Tomáš Netopil; Lav: Jossi Wieler
Carmen (Bizet) 28 Sept-25 AprillDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Axel Köhler
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 OktDir: Christian Thielemann; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Tannhäuser (Wagner) 31 Okt-17 NovDir: Constantin Trinks; Lav: Peter Konwitschny
La bohème (Puccini) 2 Nov-1 JuuliDir: Julian Kovatchev; Lav: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 6 Nov-1 DetsDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Nov-14 DetsDir: Asher Fisch; Lav: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-20 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Katharina Thalbach
Madama Butterfly (Puccini) 16 Dets-2 JaanDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Annette Jahns
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Dets-16 JaanDir: Alexander Joel; Lav: Jérôme Savary
La traviata (Verdi) 4-21 JaanDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Andreas Homoki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Jaan-4 JuuliDir: Josep Caballé-Domenech / Matteo Beltrami; Lav: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 19 Jaan-29 JuuniDir: Christian Thielemann; Lav: Barbara Frey
Svanda Dudák (Weinberger) 24 Jaan-2 VeebDir: Constantin Trinks; Lav: Axel Köhler
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Veeb-2 AprillDir: Mikhail Agrest; Lav: Christine Mielitz
Guntram (concert) (Strauss) 23 Veeb-2 MärtsDir: Omer Meir Wellber
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 Veeb-14 MärtsDir: Julia Jones; Lav: Michael Schulz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Märts-18 AprillDir: Omer Meir Wellber; Lav: Marco Arturo Marelli
Salome (Strauss) 21-27 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: Peter Mussbach
Così fan tutte (Mozart) 22 Märts-12 JuuniDir: Omer Meir Wellber; Lav: Andreas Kriegenburg
L'impresario delle Canarie (Martini,G) 6 Aprill-1 JuuniDir: Felice Venanzoni; Lav: Axel Köhler
Alcina (Handel) 28 Aprill-7 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Jan Philipp Gloger
Jakub Flugelbunt (Srnka) 4-14 MaiDir: Tomáš Hanus
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 23 Mai-3 JuuniDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Valentina Simeonova
Simon Boccanegra (Verdi) 30 Mai-15 JuuniDir: Christian Thielemann; Lav: Jan Philipp Gloger
Feuersnot (Strauss) 7-10 JuuniDir: Stefan Klingele
Turandot (Puccini) 16 Juuni-6 JuuliDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Andreas Homoki
Karl May (Tsangaris) 20 Juuni-5 JuuliDir: Erik Nielsen; Lav: Manfred Weiß
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Tosca (Puccini) 16 Sept-16 DetsDir: Enrico Dovico / NN; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 13 Okt-17 MaiDir: Wolfram Koloseus; Lav: Joan Anton Rechi
La bohème (Puccini) 21-30 NovDir: Giordano Bellincampi; Lav: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-30 DetsDir: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Dets-29 JuuniDir: Axel Kober / Christoph Altstaedt / Ralf Lange; Lav: Michael Hampe
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 7-27 DetsDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Svenja Tiedt
Carmen (Bizet) 19 Dets-5 MaiDir: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; Lav: Carlos Wagner
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 12 Jaan-7 MaiDir: Christoph Altstaedt / Christoph Stöcker; Lav: Svenja Tiedt
The Rake's Progress (Stravinsky) 6-27 AprillDir: Wen-Pin Chien; Lav: Sabine Hartmannshenn
Salome (Strauss) 3-18 MaiDir: Georg Fritzsch / Wen-Pin Chien; Lav: Tatjana Gürbaca
Die Walküre (Wagner) 26 Mai-16 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Kurt Horres
Rigoletto (Verdi) 12-22 JuuniDir: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; Lav: David Hermann
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Juuni-21 JuuliLav: Claus Guth
Luisa Miller (Verdi) 4-20 JuuliDir: Giordano Bellincampi; Lav: Carlos Wagner
Don Giovanni (Mozart) 20 Sept-21 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Karoline Gruber
Arche Noah (Britten) 21 Sept-6 OktDir: Karoline Philippi; Lav: Volker Böhm
La traviata (Verdi) 8 Okt-8 DetsDir: Lukas Beikircher; Lav: Andreas Homoki
Peter Grimes (Britten) 26 Okt-1 NovDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 27 Nov-25 JuuniLav: Barbara Klimo
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-23 DetsDir: Christoph Altstaedt; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Dets-12 JuuniDir: Axel Kober / Wen-Pin Chien; Lav: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-24 VeebDir: Wen-Pin Chien; Lav: András Fricsay Kali Son
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 14 Veeb-31 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: Johannes Schmid
Tosca (Puccini) 8 Märts-27 MaiDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der Ring an einem Abend (Wagner) 26 Märts-9 AprillDir: Axel Kober
Norma (Bellini) 10-21 AprillDir: Giordano Bellincampi; Lav: Werner Schroeter
Die Walküre (Wagner) 19 Aprill-4 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: Kurt Horres
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Aprill-17 MaiDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Aprill-17 MaiDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 Mai-19 JuuniDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Joan Anton Rechi
Lohengrin (Wagner) 24 Mai-15 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Sabine Hartmannshenn
Der Troll (Berheide) 20-29 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 3-6 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Immo Karaman
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Elektra (Strauss) 22 Sept-7 OktDir: Axel Kober; Lav: Christof Nel
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 13-19 OktDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Svenja Tiedt
La bohème (Puccini) 14 Okt-4 NovDir: Giordano Bellincampi; Lav: Robert Carsen
Pagliacci (Leoncavallo) 18 Okt-2 NovDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 Okt-2 NovDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Salome (Strauss) 1 Nov-23 MärtsDir: Georg Fritzsch / Wen-Pin Chien; Lav: Tatjana Gürbaca
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 18 Nov-19 DetsDir: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 Nov-20 AprillDir: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; Lav: András Fricsay Kali Son
Carmen (Bizet) 22 Nov-9 MärtsDir: Christoph Altstaedt / Ralf Lange / Benjamin Bayl; Lav: Carlos Wagner
Don Giovanni (Mozart) 7 Dets-28 AprillDir: Friedemann Layer / Ralf Lange; Lav: Karoline Gruber
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 9 Dets-14 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Guy Joosten
Die Nachtigall (Stravinsky) 18-20 DetsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Svenja Tiedt
Rigoletto (Verdi) 5 Jaan-18 JuuliDir: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; Lav: David Hermann
Xerxes (Handel) 26 Jaan-17 VeebDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jaan-11 AprillDir: Axel Kober / Ralf Lange; Lav: Guy Joosten
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Jaan-11 JuuliLav: Claus Guth
Tosca (Puccini) 8 Veeb-2 MärtsDir: Enrico Dovico / NN; Lav: Dietrich Hilsdorf
SehnSuchtMeer (Oehring) 8-28 MärtsDir: Axel Kober; Lav: Claus Guth
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 14 Märts-17 JuuliDir: Christoph Altstaedt / Christoph Stöcker; Lav: Svenja Tiedt
Falstaff (Verdi) 21-30 MärtsDir: Axel Kober; Lav: Michael Hampe
Die Walküre (Wagner) 31 Märts-7 AprillDir: Axel Kober; Lav: Kurt Horres
Tannhäuser (Wagner) 4 Mai-2 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Burkhard C Kosminski
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Mai-23 JuuniDir: Peter Hirsch; Lav: Stein Winge
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Mai-27 JuuniDir: Marc Piollet; Lav: Adolf Dresen
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 15 Juuni-21 JuuliDir: Jonathan Darlington; Lav: Barbara Klimo
Elektra (Strauss) 11-15 SeptDir: Axel Kober; Lav: Christof Nel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 14-29 SeptLav: Barbara Klimo
Luisa Miller (Verdi) 28 Sept-2 NovDir: Giordano Bellincampi; Lav: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 1 Okt-20 DetsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Carlos Wagner
Tosca (Puccini) 20 Okt-28 DetsDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich Hilsdorf
Billy Budd (Britten) 8-21 NovDir: Peter Hirsch; Lav: Immo Karaman
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Nov-19 VeebDir: Christoph Altstaedt; Lav: Andreas Meyer-Hanno
The Turn of the Screw (Britten) 22 Nov-8 DetsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Peter Grimes (Britten) 24-29 NovDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 7 Dets-26 AprillDir: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; Lav: Joan Anton Rechi
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10 Dets-18 MaiDir: Christoph Stöcker; Lav: Svenja Tiedt
Don Giovanni (Mozart) 5-31 JaanDir: Lukas Beikircher; Lav: Karoline Gruber
Lohengrin (Wagner) 18 Jaan-16 VeebDir: Axel Kober; Lav: Sabine Hartmannshenn
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Veeb-2 JuuliDir: Christoph Altstaedt; Lav: Michael Hampe
La traviata (Verdi) 22 Veeb-4 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Andreas Homoki
Der Rosenkavalier (Strauss) 1-16 MärtsDir: Axel Kober; Lav: Otto Schenk
Der Ring an einem Abend (Wagner) 29 MärtsDir: Axel Kober
Werther (Massenet) 25 Aprill-5 JuuliDir: Christoph Altstaedt; Lav: Joan Anton Rechi
Norma (Bellini) 2 Mai-8 JuuniDir: Giordano Bellincampi; Lav: Werner Schroeter
Death in Venice (Britten) 14-29 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Immo Karaman
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 27 Juuni-6 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Johannes Schmid
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
The Rape of Lucretia (Britten) 8 Dets-28 VeebDir: Carlos Domínguez-Nieto; Lav: Alexandra Kieser
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Märts-26 MaiDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Im weißen Rößl (Benatzky) 5 Okt-29 MärtsDir: Carlos Domínguez-Nieto; Lav: Tobias Rott
Der Bettelstudent (Millöcker) 7 Dets-27 VeebDir: Carlos Domínguez-Nieto; Lav: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 15 Veeb-4 MaiDir: Leo McFall; Lav: Bernd-Dieter Müller
Rigoletto (Verdi) 10 Mai-13 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Carmen (Bizet) 30 Sept-7 AprillDir: Joel Revzen; Lav: Bernard Uzan
Die Zauberin (Tchaikovsky) 26 Okt-2 DetsDir: Johannes Pell; Lav: Tatjana Gürbaca
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 3 Nov-1 MärtsDir: Samuel Bächli; Lav: Stephen Lawless
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 8 Nov-3 JaanDir: Samuel Bächli; Lav: Eva Maria Abelein
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 9-30 NovDir: Samuel Bächli; Lav: Bettina Lell
Der Corregidor (Wolf,H) 11 NovDir: Ralph Neubert
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 Dets-23 MärtsDir: Johannes Pell; Lav: Guy Montavon
Die Frauen der Toten (Bröder) 2 Veeb-14 AprillDir: Johannes Pell; Lav: Gabriele Rech
Der Ring an einem Abend (Wagner) 7 Veeb-14 MaiDir: Samuel Bächli; Lav: Christian Georg Fuchs
Die Medici (Leoncavallo) 16 Märts-14 JuuniDir: James Meena; Lav: Roman Hovenbitzer
Anatevka (Bock) 20 Aprill-7 JuuniDir: Francesco Bottigliero; Lav: Michael Heinicke
Simon Boccanegra (Verdi) 28 Aprill-9 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Christiane Küppers
Die Schatzinsel (Schwemmer) 25 Mai-16 JuuniDir: Johannes Pell; Lav: Eva-Maria Abelein
Don Carlos (Verdi) 21 SeptDir: Manlio Benzi; Lav: Stefano Poda
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 Sept-1 VeebDir: Johannes Pell; Lav: Guy Montavon
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10 Okt-8 Veeb
Die Schatzinsel (Schwemmer) 16 OktDir: Johannes Pell; Lav: Eva-Maria Abelein
Der Ring an einem Abend (Wagner) 22 Okt-1 NovDir: Samuel Bächli; Lav: Christian Georg Fuchs
Anatevka (Bock) 2 Nov-9 MärtsDir: Francesco Bottigliero; Lav: Michael Heinicke
Evita (Lloyd Webber) 9 Nov-17 MärtsDir: Francesco Bottigliero; Lav: Nicole Claudia Weber
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 20 NovDir: Samuel Bächli; Lav: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-28 Dets
Carmen (Bizet) 30 Nov-19 JaanDir: Joel Revzen / Johannes Pell; Lav: Bernard Uzan
La cenerentola (Rossini) 21 Dets-7 VeebDir: Samuel Bächli; Lav: Lynne Hockney
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 14 Veeb-20 JuuniDir: Peter Feranec; Lav: Hermann Schneider
Joseph Süß (Glanert) 22 Märts-21 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Guy Montavon
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Aprill-18 MaiDir: Samuel Bächli; Lav: NN
Rufen Sie Herrn Plim! (Spoliansky) 8 Mai-12 JuuniDir: Ralph Neubert; Lav: Hank Irwin Kittel
Otello (Verdi) 24 Mai-22 JuuniDir: Tyrone Paterson; Lav: Guy Montavon
Essen, Aalto Theater  / 
Die Macht des Schicksals (Verdi) 8 Sept-14 OktDir: Giacomo Sagripanti / Volker Perplies; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 23 Sept-31 MaiDir: Christoph Poppen / Volker Perplies; Lav: Jetske Mijnssen
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 Sept-9 MärtsDir: Stefan Soltesz / Wolfram-Maria Märtig; Lav: Dietrich Hilsdorf
La traviata (Verdi) 30 Sept-6 MärtsDir: Stefan Soltesz / Volker Perplies; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Pelléas et Mélisande (Debussy) 6 Okt-1 NovDir: Stefan Soltesz; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 17 Okt-4 JuuliDir: Srboljub Dinić / Wolfram-Maria Märtig; Lav: Michael Sturminger
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Okt-8 MärtsDir: Stefan Soltesz / Volker Perplies / Thomas Rösner; Lav: Gil Mehmert
Die Zauberflöte (Mozart) 11-24 NovDir: Stefan Soltesz / Volker Perplies; Lav: Ezio Toffolutti
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1 Dets-22 VeebDir: Stefan Soltesz / Volker Perplies; Lav: Michael Sturminger
La bohème (Puccini) 13 Dets-12 JaanDir: Volker Perplies / Alexander Joel; Lav: Silviu Purcarete
Hercules (Handel) 19 Jaan-22 MärtsDir: Alexander Eberle; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 30 Jaan-14 JuuliDir: Stefan Soltesz / Volker Perplies; Lav: Christine Mielitz
Madama Butterfly (Puccini) 16 Veeb-5 MaiDir: Stefan Soltesz / Wolfram-Maria Märtig; Lav: Tilman Knabe
Parsifal (Wagner) 17 Märts-30 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Joachim Schloemer
Aida (Verdi) 30 Märts-9 MaiDir: Srboljub Dinic / Volker Perplies; Lav: Dietrich Hilsdorf
Figaros Hochzeit (Mozart) 14 Aprill-11 MaiDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Johannes Schaaf
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 MaiDir: Stefan Soltesz; Lav: Barrie Kosky
Die Räuber (Verdi) 8 Juuni-20 JuuliDir: Srboljub Dinić; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 12 JuuliDir: Stefan Soltesz; Lav: Fred Berndt
Macbeth (Verdi) 19 Okt-4 DetsDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: David Hermann
Tristan und Isolde (Wagner) 10-23 NovDir: Peter Schneider; Lav: Barrie Kosky
Werther (Massenet) 30 Nov-5 AprillDir: Sébastien Rouland, Yannis Pouspourikas; Lav: Carlos Wagner
La bohème (Puccini) 6-29 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Silviu Purcarete
Die Zauberflöte (Mozart) 8-27 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Ezio Toffolutti
Fidelio (Beethoven) 26 Dets-17 JaanDir: Stefan Klingele; Lav: Dietrich W Hilsdorf
La traviata (Verdi) 5-31 JaanDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Josef Ernst Köpplinger
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Jaan-8 VeebDir: Matteo Beltrami; Lav: Andreas Baesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 Jaan-21 VeebDir: Tomáš Netopil; Lav: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30 Jaan-20 MärtsDir: Srboljub Dinic; Lav: Michael Sturminger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 VeebDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Michael Sturminger
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Veeb-23 MärtsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Johannes Schaaf
La straniera (Bellini) 2 Märts-13 AprillDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Christof Loy
Ariodante (Handel) 19 Aprill-18 JuuniDir: Matthew Halls; Lav: Jim Lucassen
Jenůfa (Janáček) 24 Mai-19 JuuniDir: Tomáš Netopil; Lav: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 30 Mai-5 JuuliDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Don Giovanni (Mozart) 15-28 JuuniDir: Tomáš Netopil; Lav: Stefan Herheim
Madama Butterfly (Puccini) 27 Juuni-6 JuuliDir: Antony Hermus; Lav: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
My Fair Lady (Loewe) 8 Sept-16 JaanDir: Anna Skryleva; Lav: Peter Grisebach
Evita (Lloyd Webber) 14 Sept-17 NovDir: Rebecca Hicks; Lav: Peter Grisebach
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 28 Sept-26 JaanDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
La bohème (Puccini) 24 Nov-24 MärtsDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Anything Goes (Porter) 2 Veeb-24 AprillDir: Stefan Diederich; Lav: Markus Hertel
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 30 Märts-1 MaiDir: Anna Skryleva; Lav: Reinhard Göber
Don Quichotte (Massenet) 25 Mai-21 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Sigurd der Drachentöter (Pape) 15 Sept-11 NovDir: Peter Geilich; Lav: Markus Hertel
Madama Butterfly (Puccini) 28 Sept-7 VeebDir: Peter Sommerer; Lav: Matthias Schönfeldt
Don Quichotte (Massenet) 26 Okt-19 DetsDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Ein Sommernachtstraum (Britten) 22 Veeb-29 Mai
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 Aprill-10 Juuli
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
La bohème (Puccini) 26 Aug-13 OktDir: José Luis Gómez / Eun Sun Kim; Lav: Alfred Kirchner
Vanessa (Barber,S) 2-28 SeptDir: Jonathan Darlington; Lav: Katharina Thoma
Adriana Lecouvreur (Cilea) 7 Sept-11 NovDir: Mark Shanahan / Sebastian Zierer; Lav: Vincent Boussard
Königskinder (Humperdinck) 30 Sept-27 OktDir: Sebastian Weigle; Lav: David Bösch
Chowanschtschina (Musorgsky) 12 Okt-2 NovDir: Lawrence Foster; Lav: Christian Pade
Pelléas et Mélisande (Debussy) 4 Nov-8 DetsDir: Friedemann Layer; Lav: Claus Guth
L'étoile (Chabrier) 9 Nov-15 MärtsDir: Sebastian Zierer / Karsten Januschke / Hartmut Keil; Lav: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 14-16 NovDir: Pier Giorgio Morandi
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 2 Dets-11 MaiDir: Erik Nielsen; Lav: Johannes Erath
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 Dets-4 AprillDir: Constantin Trinks / Hartmut Keil / Sebastian Zierer; Lav: Guillaume Bernardi
La traviata (Verdi) 15 Dets-6 JaanDir: Omer Meir Wellber / Karsten Januschke; Lav: Axel Corti
Der Spieler (Prokofiev) 13 Jaan-24 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Harry Kupfer
Das Rheingold (Wagner) 25 Jaan-6 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Die Walküre (Wagner) 27 Jaan-8 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova(original), Hans Walter Richter (revival)
Siegfried (Wagner) 1-10 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Götterdämmerung (Wagner) 3-13 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Veeb-14 AprillDir: Roland Böer / Karsten Januschke / Hartmut Keil / Sebastian Zierer; Lav: Christof Loy
Otello (Verdi) 23 Veeb-7 JuuliDir: Riccardo Frizza / Sebastian Weigle; Lav: Johannes Erath
Idoménée (Mozart) 17 Märts-28 AprillDir: Julia Jones / Karsten Januschke; Lav: Jan Philipp Gloger
Lohengrin (Wagner) 29 Märts-1 MaiDir: Bertrand de Billy / Hartmut Keil; Lav: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6-16 AprillDir: Sebastian Zierer; Lav: Tobias Heyder
Don Carlos (Verdi) 13 Aprill-5 JuuliDir: Carlo Montanaro / Karsten Januschke; Lav: David McVicar, Caterina Panti Liberovici
Landschaft mit entfernten Verwandten (Goebbels) 1-9 MaiDir: Franck Ollu; Lav: Heiner Goebbels
La fanciulla del West (Puccini) 12 Mai-15 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Christof Loy
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 17-20 MaiDir: Sebastian Weigle
Un ballo in maschera (Verdi) 18 Mai-28 JuuniDir: Stamatia Karampini; Lav: Claus Guth
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Mai-20 JuuniDir: Steven Sloane; Lav: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 25 Mai-20 JuuniDir: Steven Sloane; Lav: Barrie Kosky
Teseo (Handel) 30 Mai-9 JuuniDir: Felice Venanzoni; Lav: Tilmann Köhler
La fanciulla del West (Puccini) 1 JuuniDir: Sebastian Zierer; Lav: Hans Walter Richter
Les vêpres siciliennes (Verdi) 16 Juuni-6 JuuliDir: Pablo Heras-Casado; Lav: Jens Daniel Herzog
Das Spiel von Seele und Körper (Cavalieri) 29 Juuni-7 JuuliDir: Michael Form; Lav: Hendrik Müller
Les vêpres siciliennes (Verdi) 1 Sept-11 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Jens-Daniel Herzog
Rusalka (Dvořák,A) 12 Sept-28 JuuniDir: Sebastian Weigle / Johannes Debus; Lav: Jim Lucassen
Idomeneo re di Creta (Mozart) 20 Sept-6 OktDir: Roland Böer; Lav: Jan Philipp Gloger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5 Okt-4 JaanDir: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; Lav: Brigitte Fassbaender
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Okt-29 DetsDir: Sebastian Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Karsten Januschke; Lav: Alfred Kirchner
Tannhäuser (Wagner) 19 Okt-9 NovDir: Constantin Trinks; Lav: Vera Nemirova
Ezio (Gluck) 10 Nov-7 DetsDir: Christian Curnyn; Lav: Vincent Boussard
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 16 Nov-15 DetsDir: Constantinos Carydis; Lav: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 16 Nov-15 DetsDir: Constantinos Carydis; Lav: Barrie Kosky
Oedipe (Enescu) 8 Dets-5 JaanDir: Alexander Liebreich; Lav: Hans Neuenfels
Tosca (Puccini) 11 Dets-26 JaanDir: Leo Hussain / Mark Shanahan; Lav: Andreas Kriegenburg
The Tempest (Adès) 11 Jaan-7 VeebDir: Sian Edwards; Lav: Keith Warner
Werther (Massenet) 15 Jaan-8 VeebDir: Maurizio Barbacini; Lav: Willy Decker
Die Gespenstersonate (Reimann) 29 Jaan-8 VeebDir: Karsten Januschke; Lav: Walter Sutcliffe
Falstaff (Verdi) 9 Veeb-30 MaiDir: Bertrand de Billy / Carlo Franci; Lav: Keith Warner
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Veeb-14 MärtsDir: Felice Venanzoni; Lav: David Bösch
Edgar (concert) (Puccini) 18 VeebDir: Marc Soustrot
Daphne (Strauss) 28 Veeb-22 MärtsDir: Stefan Blunier; Lav: Claus Guth
Così fan tutte (Mozart) 7 Märts-10 JuuniDir: Hartmut Keil / Sebastian Zierer; Lav: Christof Loy
La gazza ladra (Rossini) 30 Märts-4 MaiDir: Henrik Nánási; Lav: David Alden
La fanciulla del West (Puccini) 5 Aprill-18 MaiDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Christof Loy
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Aprill-10 MaiDir: Constantinos Carydis; Lav: Christof Nel
Don Giovanni (Mozart) 11 Mai-27 JuuniDir: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Sebastian Zierer; Lav: Christof Loy
Orpheus (Telemann) 25 Mai-8 JuuniDir: Titus Engel; Lav: Florentine Klepper
Tiefland (d'Albert) 31 Mai-14 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Anselm Weber
Die Liebe der Danae (concert) (Strauss) 15-19 JuuniDir: Sebastian Weigle
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 22 Juuni-12 JuuliDir: Paul Daniel; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Der goldene Drache (Eötvös) 29 Juuni-11 JuuliDir: Péter Eötvös / Hartmut Keil; Lav: Elisabeth Stöppler
Die Ausflüge des Herrn Broucek (Janáček) 5-13 JuuliDir: Johannes Debus; Lav: Axel Weidauer
Freiberg, Theater Freiberg  / 
My Fair Lady (Loewe) 22 Sept-31 DetsDir: Ido Arad; Lav: Jürgen Pöckel
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 21 OktDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Manfred Straube
Sturmhöhe (Floyd) 9-23 NovDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Judica Semler
Tannhäuser (Wagner) 1 Dets-26 MärtsDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Ralf-Peter Schulze
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30+ MärtsDir: Ido Arad
Charlotte Corday (Ferrero) 27 Aprill-5 MaiDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Judica Semler
Im weißen Rößl (Benatzky) 22 Juuni-18 JuuliLav: Manfred Straube
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 27 Sept-24 NovDir: Raoul Grüneis; Lav: Arila Siegert
My Fair Lady (Loewe) 6 Okt-20 NovLav: Jürgen Pöckel
Tannhäuser (Wagner) 15-27 OktDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Ralf-Peter Schulze
Gräfin Mariza (Kálmán) 2 Nov-14 DetsDir: Raoul Grüneis; Lav: Manfred Straube
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-29 Dets
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Nabucco (Verdi) 6 Okt-28 MärtsDir: Fabrice Bollon / Johannes Knapp; Lav: Michael Sturm
Rinaldo (Handel) 18 Okt-15 MärtsDir: Norbert Kleinschmidt; Lav: Tom Ryser
Ariadne auf Naxos (Strauss) 24 Nov-22 MärtsDir: Gerhard Markson; Lav: Jörg Behr
Lohengrin (Wagner) 12 Jaan-1 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
King Arthur (Purcell) 9 Veeb-21 JuuniDir: Clemens Flick; Lav: Robert Schuster
Pique Dame (Tchaikovsky) 9 Märts-7 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Parsifal (Wagner) 21 Aprill-22 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 8 Juuni-10 JuuliDir: Johannes Knapp; Lav: Tom Ryser
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Okt-7 VeebDir: Gerhard Markson; Lav: Frank Hilbrich
Nabucco (Verdi) 10 Okt-12 JaanDir: Johannes Knapp; Lav: Michael Sturm
I vespri siciliani (Verdi) 2 Nov-16 VeebDir: Fabrice Bollon; Lav: Michael Sturm
Oscar und die Dame in Rosa (Bollon) 5 Jaan-21 MärtsDir: David Parry; Lav: Clemens Bechtel
Tannhäuser (Wagner) 22 Veeb-23 MärtsDir: Fabrice Bollon; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Gegen die Wand (Vollmer) 29 Märts-12 JuuliDir: Bernhard Epstein; Lav: Michael Sturm
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 26 Aprill-19 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Jörg Behr
Der Mantel (Puccini) 26 Aprill-19 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Jörg Behr
Das geopferte Leben (Parra) 27-31 MaiDir: Peter Tilling; Lav: Vera Nemirova
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 11-27 JaanDir: Friedemann Seitzer; Lav: Georg Blüml
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Street Scene (Weill) 22 Sept-15 DetsDir: Heiko Mathias Förster; Lav: Gil Mehmert
Sprung in die Leere (Leuschner) 6-31 OktDir: Dirk Erdelkamp; Lav: Ulla Theißen
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Nov-8 MärtsDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Peter Hailer
Don Carlos (Verdi) 22 Dets-7 JuuliDir: Rasmus Baumann; Lav: Stephan Märki
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 9 Veeb-12 MaiDir: Rasmus Baumann / Valtteri Rauhalammi; Lav: Michael Schulz
Anatevka (Bock) 23 Veeb-21 AprillDir: Bernhard Stengel; Lav: Peter Hailer
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Märts-24 MaiDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Michaela Dicu
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 7-19 AprillDir: Dirk Erdelkamp; Lav: Carsten Kirchmeier
Der Zigeunerbaron (concert) (Strauss,J) 20 Aprill-26 MaiDir: Rasmus Baumann
Der Rosenkavalier (Strauss) 2 Juuni-4 JuuliDir: Rasmus Baumann; Lav: Philipp Harnoncourt
Cabaret (Kander) 15 Sept-2 MaiDir: Wolfgang Wilger; Lav: Sandra Wissmann
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 Sept-25 DetsDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Okt-29 NovDir: Rasmus Baumann; Lav: Philipp Harnoncourt
Don Quichotte (Massenet) 7 Dets-15 VeebDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Elisabeth Stöppler
La bohème (Puccini) 11-18 JaanDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Stadt der 1000 Feuer (Augst) 21-28 VeebLav: Oliver Augst, John Birke
Jenůfa (Janáček) 22 Märts-14 JuuniDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Das Land des Lächelns (Lehár) 30 Märts-15 JuuniDir: Rasmus Baumann
Simon das Findelkind (Zebeljan) 26 Aprill-7 JuuniDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: NN
Pique Dame (Tchaikovsky) 22 JuuniDir: Rasmus Baumann; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Anatevka (Bock) 23 Sept-15 DetsDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Frau Luna (Lincke) 28 Sept-19 VeebDir: Thomas Wicklein; Lav: Steffen Piontek
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 17 Okt-19 NovDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
Werther (Massenet) 1 Dets-29 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Roland Schwab
Carmen (Bizet) 1 Veeb-13 AprillDir: Jens Troester; Lav: Kay Kuntze
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8 Veeb-26 MaiDir: Peter Aderhold / Gerrit Prießnitz; Lav: Kay Kuntze
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 8 Märts-17 MaiDir: Jens Troester; Lav: Ansgar Weigner
Noahs Flut (Britten) 4-6 JuuliDir: Thomas Wicklein; Lav: Felix Eckerle
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 OktDir: Takahiro Nagasaki / Miao Liu; Lav: Cornelia Poppe
Carmen (Bizet) 23 Okt-15 NovDir: Jens Troester; Lav: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 OktDir: Jens Troester; Lav: Sabine Schramm
Du bist ich (Simons) 8 Nov-29 DetsDir: Jens Troester; Lav: Götz Hellriegel
Babytalk (Zaufke) 30 NovDir: Thomas Wicklein / Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
La bohème (Puccini) 7 Dets-30 MärtsLav: Anthony Pilavachi
Werther (Massenet) 25 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 14 MärtsDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Peter Grimes (Britten) 21 Märts-19 AprillLav: Kay Kuntze
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 28 MärtsDir: Peter Aderhold; Lav: Kay Kuntze
Nuit des hommes (Nørgård) 28 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Der Freischütz (Weber) 15 Sept-25 DetsDir: Michael Hofstetter; Lav: Nigel Lowery
Acis und Galatea (Handel) 23 Sept-28 DetsDir: Jan Hoffmann; Lav: Stephanie Kuhlmann
Cabaret (Kander) 26 Okt-15 VeebDir: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; Lav: Cathérine Miville
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 17 Nov-18 JaanDir: Florian Ziemen; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Oberto (concert) (Verdi) 1-30 DetsDir: Michael Hofstetter
Fosca (Gomes) 2 Veeb-27 AprillDir: Florian Ziemen; Lav: Thomas Oliver Niehaus
Agrippina (Handel) 23 Märts-19 MaiDir: Michael Hofstetter; Lav: Balázs Kovalik
Kommilitonen! (Maxwell Davies) 5 Mai-20 JuuniDir: Michael Hofstetter; Lav: Cathérine Miville
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Sept-25 DetsDir: Florian Ziemen; Lav: Helmut Polixa
Die oberen Zehntausend (Kerker) 30 Nov-11 Jaan
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18 Jaan-19 Aprill
Cabaret (Kander) 8 Veeb-4 JuuliDir: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; Lav: Cathérine Miville
Mirandolina (Martinů) 30 Märts-6 Juuli
Die Eroberung von Granada (Arrieta) 24 Mai-11 Juuli
Requiem (Mozart) 20-22 Juuni
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
Anatevka (Bock) 21 Okt-21 JuuniDir: Manuel Pujol; Lav: Sebastian Ritschel
My Fair Lady (Loewe) 27 Okt-10 MaiDir: Manuel Pujol; Lav: Egon Baumgarten
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 11 Nov-26 DetsDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Kleider machen Leute (Zemlinsky) 24 Nov-3 MaiDir: Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 7-30 JaanDir: Olga Dribas; Lav: Claus Kiesewetter
La traviata (Verdi) 11 Jaan-26 MaiDir: Eckehard Stier / Andrea Sanguineti / Dorian Wilson / Christopher Ward / Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Tod eines Bankers (Kersting) 12 Aprill-17 MaiDir: Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Le nozze di Figaro (Mozart) 25 Mai-13 AugDir: Eckehard Stier; Lav: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 20 JuuniDir: Steffan Claußner; Lav: Sebastian Ritschel
My Fair Lady (Loewe) 1 Sept-3 AprillDir: Manuel Pujol; Lav: Egon Baumgarten
Anatevka (Bock) 11 Okt-18 AprillDir: Manuel Pujol; Lav: Sebastian Ritschel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Okt-9 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Rebekka Stanzel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Okt-9 Juuni
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 22 Nov-21 JaanDir: Olga Dribas; Lav: Claus Kiesewetter
Tannhäuser (Binder) 23 Nov-15 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Salon Pitzelberger (Offenbach) 13 Veeb-8 JuuniDir: Manuel Pujol; Lav: Rita Schaller
Jenůfa (Janáček) 2 Mai-1 JuuniDir: Andrea Sanguineti; Lav: Klaus Arauner
Sweeney Todd (Sondheim) 10-29 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 3-19 JuuliDir: Steffan Claußner; Lav: Sebastian Ritschel
Hagen, Theater Hagen  / 
Cabaret (Kander) 1-30 SeptDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Thilo Borowczak
Don Giovanni (Mozart) 7 Okt-31 JaanDir: Florian Ludwig; Lav: Norbert Hilchenbach
Don Carlos (Verdi) 10 Nov-7 AprillDir: Florian Ludwig; Lav: Philipp Kochheim
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 12 Jaan-2 JuuliDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Roman Hovenbitzer
Der Wildschütz (Lortzing) 2 Märts-7 JuuliDir: Florian Ludwig; Lav: Annette Wolf
Stabat Mater (concert) (Dvořák,A) 19 MärtsDir: Florian Ludwig
Selma Jezková (Ruders) 13 Aprill-13 JuuliDir: David Marlow; Lav: Gregor Horres
Carmen (Bizet) 8 Juuni-10 JuuliDir: Florian Ludwig; Lav: Anthony Pilavachi
Die Dreigroschenoper (Weill) 23 Juuni-12 JuuliDir: Alexander Ruef; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Carmen (Bizet) 13 Sept-3 NovDir: Florian Ludwig; Lav: Anthony Pilavachi
Das Feuerwerk (Burkhard) 28 Sept-28 VeebDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Nicola Glück
Don Pasquale (Donizetti) 16 Nov-2 MärtsDir: David Marlow; Lav: Annette Wolf
Lola rennt (Vollmer) 8 Märts-3 JuuliDir: David Marlow; Lav: Norbert Hilchenbach
Don Quichotte (Massenet) 26 Aprill-22 JuuniDir: Florian Ludwig; Lav: Gregor Horres
Otello (Verdi) 7 Juuni-2 JuuliDir: Florian Ludwig; Lav: NN
Halle, Oper Halle  / 
My Fair Lady (Loewe) 3 Okt-18 JuuniDir: Kay Stromberg; Lav: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Okt-2 NovDir: Robbert van Steijn; Lav: Matthias Hüstebeck
Alcina (Handel) 26 Okt-17 MaiDir: Bernhard Forck; Lav: Andrej Woron, Martin Stiefermann
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Nov-9 AprillDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
Die Walküre (Wagner) 13 Jaan-23 MärtsDir: Karl-Heinz Steffens; Lav: Hansgünther Heyme
Der geduldige Sokrates (Telemann) 26 Jaan-28 JuuniDir: Wolfgang Katschner; Lav: Axel Köhler
Götterdämmerung (Wagner) 23 Veeb-23 MärtsDir: Karl Heinz-Steffens; Lav: Hansgünther Heyme
Das Rheingold (Wagner) 3 MärtsDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 7 MärtsDir: Karl-Heinz Steffens; Lav: Hansgünther Heyme
Gräfin Mariza (Kálmán) 24 Märts-24 MaiDir: Kay Stromberg; Lav: Axel Köhler
Nabucco (Verdi) 5 Aprill-30 JuuniDir: Andreas Henning; Lav: Christian Schuller
Salon Pitzelberger (Offenbach) 1-26 MaiDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Axel Köhler
Almira (Handel) 7-14 JuuniDir: Andreas Spering; Lav: Axel Köhler
Macbeth (Verdi) 8-21 JuuniDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
Martha (Flotow) 15 Sept-5 OktDir: Kay Stromberg; Lav: Michael McCaffery
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Sept-27 OktDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Fred Bernd
Sky Disc (Humet) 2 Okt-24 NovDir: Andreas Henning; Lav: G H Seebach
Nabucco (Verdi) 9 Okt-21 DetsDir: Andreas Henning; Lav: Christian Schuller
Macbeth (Verdi) 11 OktDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
Almira (Handel) 17 Nov-12 AprillDir: Andreas Spering; Lav: Axel Köhler
Schahrazade (Sekles) 30 Nov-29 JuuniDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Axel Köhler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 DetsDir: Robbert van Steijn; Lav: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflöte (Mozart) 25-29 JaanDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
Das Rheingold (Wagner) 14 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Die Walküre (Wagner) 16 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 21 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Götterdämmerung (Wagner) 23 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Pique Dame (Tchaikovsky) 9+ MaiDir: Robbert van Steijn / Christian Schuller
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18+ MaiDir: Kay Stromberg; Lav: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 29+ MaiDir: Andreas Henning; Lav: Christian Schuller
Arminio (Handel) 6+ JuuniDir: Bernhard Forck; Lav: Nigel Lowery
Der Vampyr (Marschner) 3+ JuuliDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Wolf Widder
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Don Pasquale (Donizetti) 14 Sept-14 OktDir: Fabian Dobler; Lav: Werner Pichler
Der Bajazzo (Leoncavallo) 30 Okt-9 JuuniDir: Fabian Dobler; Lav: Andreas Franz
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-10 VeebDir: Fabian Dobler; Lav: Oswald Lipfert
Lauter Verrückte! (Mayr) 27 Veeb-8 JuuniDir: Fabian Dobler; Lav: Philipp Kochheim
Die Italienerin in Algier (Rossini) 30 Okt-30 NovDir: Fabian Dobler; Lav: Andreas Franz
Hamburg, Opernloft  / 
Carmen (Bizet) 1 Dets-5 JuuliDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Dets-14 JuuniDir: Markus Bruker; Lav: Natascha Ursuliak
La traviata (Verdi) 4 Aprill-29 JuuniDir: Markus Bruker; Lav: Rainer Holzapfel
Rigoletto (Verdi) 4 AprillDir: Markus Bruker; Lav: Rainer Holzapfel
Thaïs (Massenet) 6 Aprill-6 JuuniDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 20 Aprill-7 JuuniDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Tolomeo (Handel) 5 MaiDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Mai-4 JuuliDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Tolomeo (Handel) 9 AugDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 10 AugDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
La traviata (Verdi) 23 Aug-14 SeptDir: Markus Bruker; Lav: Rainer Holzapfel
Tosca (Puccini) 30 Aug
Tristan und Isolde (Wagner) 30 Aug-20 SeptDir: Markus Bruker; Lav: Sebastian Ritschel
Manon (Massenet) 21 Sept
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
West Side Story (Bernstein) 2-26 Aug
Fürst Igor (Borodin) 15 Sept-5 OktDir: Simone Young; Lav: David Pountney
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 Sept-19 OktDir: Stefan Soltesz; Lav: Johannes Schaaf
Tannhäuser (Wagner) 7 Okt-22 MaiDir: Simone Young; Lav: Harry Kupfer
Don Giovanni (Mozart) 10 Okt-20 MärtsDir: Constantin Trinks / Alexander Soddy; Lav: Doris Dörrie
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20 Okt-29 JaanDir: Constantin Trinks / Stefan Soltesz; Lav: Christian Stückl
Falstaff (Verdi) 24 Okt-6 NovDir: Carlo Montanaro; Lav: Marco Arturo Marelli
I am your opus (Reimann) 4-30 NovDir: Samuel Hogarth; Lav: Petra Müller
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-5 DetsDir: Alexander Joel; Lav: Vincent Boussard
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Nov-15 MaiDir: Marcus Bosch / Simone Young; Lav: Marco Arturo Marelli
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Nov-10 JaanDir: Nicholas Carter / Gregor Bühl; Lav: Achim Freyer
Vanitas (Sciarrino) 24-30 NovDir: Rupert Burleigh; Lav: NN
Manon Lescaut (Puccini) 6 Dets-25 JaanDir: Asher Fisch; Lav: Philipp Himmelmann
Flavius Bertaridus (Telemann) 8-13 DetsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jens Daniel Herzog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-18 DetsDir: Nicholas Carter; Lav: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Dets-15 VeebDir: Alexander Soddy / Alfred Eschwé; Lav: Hans Hollmann
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 13-18 JaanDir: Simone Young
Don Carlos (Verdi) 20 Jaan-10 VeebDir: Alexander Joel; Lav: Peter Konwitschny
La cenerentola (Rossini) 22 Jaan-30 AprillDir: Florian Csizmadia / Alessandro De Marchi; Lav: Renaud Doucet
La bohème (Puccini) 31 Jaan-27 VeebDir: Kirill Karabits / Matthias Foremny; Lav: Guy Joosten
Tosca (Puccini) 1-22 VeebDir: Markus Poschner; Lav: Robert Carsen
Eloise und die Vampire (Jenkins) 3-24 VeebDir: Benjamin Gordon; Lav: Kerstin Steeb
La traviata (Verdi) 17 Veeb-4 MaiDir: Patrick Lange / Matthias Foremny; Lav: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 19 Veeb-5 MärtsDir: Jonas Alber; Lav: Marco Arturo Marelli
Gloriana (Britten) 24 Märts-6 AprillDir: Simone Young; Lav: Richard Jones
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 7 Aprill-17 MaiDir: Simone Young; Lav: Peter Konwitschny
Faust (Gounod) 16 Aprill-7 JuuniDir: Alexander Soddy / Alfred Eschwé; Lav: Andreas Homoki
La fille du régiment (Donizetti) 11-18 MaiDir: Alfred Eschwé; Lav: Alexander von Pfeil
Lohengrin (Wagner) 12 MaiDir: Simone Young; Lav: Peter Konwitschny
Tristan und Isolde (Wagner) 14 MaiDir: Simone Young; Lav: Ruth Berghaus
Parsifal (Wagner) 19 MaiDir: Simone Young; Lav: Robert Wilson
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Mai-6 JuuniDir: Ivan Repusic; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Das Rheingold (Wagner) 26 MaiDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Die Walküre (Wagner) 28 MaiDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Siegfried (Wagner) 31 MaiDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 2 JuuniDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Seven Angels (Bedford) 21-30 JuuniDir: Alexander Winterson; Lav: Heiko Hentschel
Der Meister und Margarita (Höller) 14 Sept-4 OktDir: Marcus Bosch; Lav: Jochen Biganzoli
La traviata (Verdi) 20 Sept-10 AprillDir: Alexander Joel; Lav: Johannes Erath
Otello (Verdi) 29 Sept-5 OktDir: Henrik Nánási; Lav: August Everding
La battaglia di Legnano (Verdi) 20 Okt-20 NovDir: Simone Young; Lav: David Alden
I due Foscari (Verdi) 27 Okt-21 NovDir: Simone Young; Lav: David Alden
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10-28 NovDir: Simone Young; Lav: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 NovDir: Axel Kober; Lav: Christian Stückl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-25 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Achim Freyer
Peter Grimes (Britten) 24 Nov-5 DetsDir: Simone Young; Lav: Sabine Hartmannshenn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-4 DetsDir: Nicholas Carter; Lav: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-21 DetsDir: Nicholas Carter; Lav: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-31 DetsDir: Alexander Soddy; Lav: Hans Hollmann
Lohengrin (Wagner) 22 Dets-12 JaanDir: Simone Young; Lav: Peter Konwitschny
Madama Butterfly (Puccini) 3 Jaan-19 AprillDir: Carlo Montanaro; Lav: Vincent Boussard
Carmen (Bizet) 19 Jaan-12 VeebDir: Alexander Soddy; Lav: Jens-Daniel Herzog
Rigoletto (Verdi) 21 Jaan-1 JuuniDir: Ivan Repusic; Lav: Andreas Homoki
Manon Lescaut (Puccini) 1-14 VeebDir: Matthias Foremny; Lav: Philipp Himmelmann
Zwerg Nase (Hogarth) 2-23 VeebDir: Benjamin Gordon; Lav: Nicola Panzer
Fidelio (Beethoven) 8-22 VeebDir: Jun Märkl; Lav: Hans Neuenfels
Don Giovanni (Mozart) 11 Veeb-26 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Doris Dörrie
Il turco in Italia (Rossini) 20 Veeb-4 MärtsDir: Alfred Eschwé; Lav: Christof Loy
Das schlaue Füchslein (Janáček) 9 Märts-5 AprillDir: Lawrence Foster; Lav: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 11 Märts-25 JuuniDir: Nicholas Carter; Lav: Marco Arturo Marelli
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 26 Märts-3 AprillDir: Pietro Rizzo
La bohème (Puccini) 2-12 AprillDir: Matthias Foremny; Lav: Guy Joosten
Salome (Strauss) 11-25 AprillDir: Sebastian Weigle; Lav: Willy Decker
Fürst Igor (Borodin) 21-30 AprillLav: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-8 MaiDir: Alfred Eschwé; Lav: Gilbert Deflo
Lear (Reimann) 4-17 MaiDir: Simone Young; Lav: Karoline Gruber
Almira (Handel) 25 Mai-19 JuuniDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jetske Mijnssen
Das Rheingold (Wagner) 26 Mai
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Mai-9 JuuniDir: Joana Mallwitz; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Arabella (Strauss) 30 Mai-13 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 5-24 JuuniDir: Lothar Zagrosek; Lav: Willy Decker
Orontea (Cesti) 5-13 JuuliDir: Nicholas Carter; Lav: Anja Krietsch
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
Kiss me, Kate (Porter) 8 Sept-3 OktDir: Benjamin Reiners; Lav: Bernd Mottl
L'opera seria (Gassmann) 9 Sept-2 OktDir: Mark Rohde; Lav: Michiel Dijkema
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 21 Okt-7 DetsDir: Karen Kamensek; Lav: Frank Hilbrich
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Okt-1 VeebDir: Benjamin Reiners / Ivan Repušić; Lav: Alexander Charim
Vor dem Aufstand (Various) 2 Nov-5 MärtsDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Andrea Schwalbach
Freunde! (Androsch) 9 Nov-2 DetsDir: Toshiaki Murakami; Lav: Tobias Ribitzki
Madame Butterfly (Puccini) 11 Nov-11 JaanDir: Mark Rohde; Lav: Peter Brenner(original), Charles Ebert(revival)
Die Reise nach Reims (Rossini) 29 Nov-7 VeebDir: Benjamin Reiners; Lav: Matthias Davids
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Dets-5 JaanDir: Mark Rohde; Lav: Steffen Tiggeler
Così fan tutte (Mozart) 22 Dets-28 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 18 Jaan-10 VeebDir: Mark Rohde; Lav: Christof Nel
Räuber Hotzenplotz (Tarkmann) 3 Veeb-15 Mai
Orest (Trojahn) 8 Veeb-16 AprillDir: Gregor Bühl; Lav: Enrico Lübbe
La traviata (Verdi) 16 Veeb-20 AprillDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
My Fair Lady (Loewe) 13 Märts-13 AprillDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Bernd Mottl
Im Schatten des Maulbeerbaums (Rushton) 6 Aprill-9 Juuni
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 14 Aprill-19 JuuniDir: Ivan Repušić; Lav: Ingo Kerkhof
Il Tabarro (Puccini) 27 Aprill-19 MaiDir: Karen Kamensek; Lav: Sebastian Baumgarten
Suor Angelica (Puccini) 27 Aprill-19 MaiDir: Karen Kamensek; Lav: Sebastian Baumgarten
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Aprill-19 MaiDir: Karen Kamensek; Lav: Sebastian Baumgarten
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8-26 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Benedikt von Peter
Carmen (Bizet) 14-25 JuuniDir: Ivan Repušić; Lav: Monique Wagemakers
Rigoletto (Verdi) 20-27 JuuniDir: Benjamin Reiners; Lav: Karsten Wiegand
L'opera seria (Gassmann) 24 Aug-8 SeptDir: Mark Rohde; Lav: Michiel Dijkema
Ein Maskenball (Verdi) 14 Sept-13 JuuniDir: Mark Rohde; Lav: Olivier Tambosi
Rigoletto (Verdi) 17 Sept-8 NovDir: Benjamin Reiners; Lav: Karsten Wiegand
Carmen (Bizet) 29 Sept-14 DetsDir: Anja Bihlmaier; Lav: Monique Wagemakers
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 Okt-19 JuuliDir: Karen Kamensek; Lav: Olivier Tambosi
Street Scene (Weill) 30 Okt-5 VeebDir: Benjamin Reiners; Lav: Bernd Mottl
La bohème (Puccini) 17 Nov-5 JaanDir: Benjamin Reiners; Lav: Chris Alexander
Kiss me, Kate (Porter) 27 Nov-25 JaanDir: Benjamin Reiners; Lav: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-28 DetsDir: Mark Rohde / Siegmund Weinmeister; Lav: Steffen Tiggele(original), Charles Ebert(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 10 Jaan-5 AprillDir: Karen Kamensek; Lav: Philipp Himmelmann
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10 Jaan-5 AprillDir: Karen Kamensek; Lav: Philipp Himmelmann
Così fan tutte (Mozart) 15 Jaan-6 AprillDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 24 Jaan-9 VeebDir: Mark Rohde; Lav: Christof Nel
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Veeb-10 AprillDir: Anja Bihlmaier; Lav: Elisabeth Stöppler
La traviata (Verdi) 2 Märts-8 AprillDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Die Schöne und das Tier (Grétry) 13 Märts-19 JuuniDir: Anja Bihlmaier; Lav: Zuzana Masaryk
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 Märts-3 JuuliDir: Karen Kamensek; Lav: Michiel Dijkema
My Fair Lady (Loewe) 24 Aprill-18 MaiDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Bernd Mottl
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 14 Mai-2 JuuliDir: Kaling Khouw; Lav: Markus Michael Tschubert
Don Giovanni (Mozart) 17 Mai-25 JuuliDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30 Mai-13 JuuliDir: Anja Bihlmaier; Lav: Ingo Kerkhof
Castor et Pollux (Rameau) 28 Juuni-22 JuuliDir: Howard Arman; Lav: Alexander Charim
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Mazeppa (Tchaikovsky) 24 Nov-29 JaanDir: Yordan Kamdzhalov; Lav: Elisabeth Stöppler
Polifemo (Porpora) 7 Dets-28 JaanDir: Wolfgang Katschner; Lav: Karoline Gruber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 22 Dets-24 MaiDir: Mirga Gražinytė; Lav: Nadja Loschky
Dionysos (Rihm) 8 Veeb-19 AprillDir: Yordan Kamdzhalov; Lav: Ingo Kerkhof
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Aprill-20 MaiDir: Dietger Holm / Jan Schweiger; Lav: Antoine Uitdehaag
Un ballo in maschera (Verdi) 2 Juuni-8 JuuliDir: Dietger Holm; Lav: Yona Kim
Tosca (Puccini) 14 Sept-16 VeebDir: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; Lav: Andrea Schwalbach
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 Sept-13 OktDir: Róbert Farkas; Lav: Nadja Loschky
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Okt-25 JaanDir: Gad Kadosh; Lav: Antoine Uitdehaag
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 21 Dets-13 VeebDir: Wolfgang Katschner; Lav: Rudolf Frey
Un ballo in maschera (Verdi) 23 Jaan-13 JuuliDir: Dietger Holm; Lav: Yona Kim
Rumor (Jost) 28 Märts-18 MaiDir: Yordan Kamdzhalov; Lav: Lorenzo Fioroni
Così fan tutte (Mozart) 10 Mai-4 JuuliDir: Yordan Kamdzhalov; Lav: Nadja Loschky
Akhnaten (Glass) 6 Juuni-20 JuuliDir: Dietger Holm; Lav: Nanine Linning
Der Studentenprinz (Romberg) 18+ JuuliDir: Dietger Holm
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 7 Okt-27 JaanDir: Mirga Gražinyte; Lav: Nadja Loschky
Martha (Flotow) 17 Jaan-18 Mai
Saul (Handel) 9 Veeb-14 AprillDir: Andreas Spering; Lav: Lydia Steier
Minsk (Wilson,I) 3-22 MärtsDir: Ruben Gazarian; Lav: Christian Marten-Molnár
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 6 Okt-10 NovDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Hello, Dolly! (Herman) 19 Nov-6 VeebDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Otello (Verdi) 3 Aprill-12 JuuliDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Pills or Serenades (Mello) 23 MärtsLav: Adeline Rosenstein, Yvonne Harder
Weiße Rose (concert) (Zimmermann,U) 5 OktDir: Dominik Beykirch
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Don Pasquale (Donizetti) 8 Sept-3 MärtsDir: Leif Klinkhardt; Lav: Axel Heil
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Okt-4 MärtsDir: Werner Seitzer; Lav: Hans-Peter Lehmann
Ein Walzertraum (Straus) 19 Okt-17 JaanDir: Achim Falkenhausen; Lav: Werner Pichler
La bohème (Puccini) 28 Okt-21 DetsDir: Leif Klinkhardt; Lav: Heinz Lukas-Kindermann
Das Land des Lächelns (Lehár) 1-22 DetsDir: Leif Klinkhardt; Lav: Benjamin Sahler(original), Ute Stöckmann(revival)
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 9 Veeb-3 MaiDir: Achim Falkenhausen; Lav: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Märts-17 JuuniDir: Werner Seitzer; Lav: Karsten Barthold
Falstaff (Verdi) 21 Sept-14 MärtsDir: Werner Seitzer; Lav: Ansgar Weigner
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 Okt-31 DetsDir: Achim Falkenhausen; Lav: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 3 Okt-29 JaanDir: Werner Seitzer; Lav: Karsten Barthold
Noah und die Flut (Britten) 19 Okt-23 NovDir: Achim Falkenhausen; Lav: Sascha Mink
Peter Grimes (Britten) 9 Nov-19 AprillDir: Leif Klinkhardt; Lav: Frank Van Laecke
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 25-26 JaanDir: Werner Seitzer
La cage aux folles (Herman) 15 Veeb-20 JuuliDir: Leif Klinkhardt; Lav: Katja Buhl
Der Zarewitsch (Lehár) 22 Märts-11 JuuliLav: Klaus-Dieter Köhler
Fidelio (Beethoven) 17 Mai-13 JuuliDir: Werner Seitzer
Hof, Theater Hof  / 
Fidelio (Beethoven) 21 Sept-25 DetsDir: Arn Goerke; Lav: Christian Tombeil
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 26 Okt-6 AprillDir: Kai Tietje; Lav: Roland Hüve
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 30 Nov-12 MaiDir: Arn Goerke; Lav: Holger Seitz
Winterreise (Schubert) 3 Dets
Die tote Stadt (Korngold) 8 Märts-21 AprillDir: Arn Goerke; Lav: Jens Pesel
Der Liebestrank (Donizetti) 8 Juuni-14 JuuliDir: Ivo Hentschel; Lav: Ulrich Peters
Aida (Verdi) 20 Sept-25 NovDir: Arn Goerke; Lav: Klaus Kusenberg
La cage aux folles (Herman) 25 Okt-16 MärtsDir: Ivo Hentschel; Lav: Reinhardt Friese
Frau Luna (Lincke) 20 Dets-25 MaiDir: Roland Vieweg; Lav: Karsten Jesgarz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 Märts-16 JuuliDir: Ivo Hentschel; Lav: Peter Kupke
Fräulein Julie (Bibalo) 27 Aprill-21 JuuniDir: Roland Vieweg; Lav: Uwe Drechsel
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Juuni-19 JuuliDir: Arn Goerke; Lav: François de Carpentries
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 22 Sept-15 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-7 AprillDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Holger Pototzki
Nabucco (Verdi) 19 Jaan-9 MaiDir: Markus Bieringer; Lav: Kerstin Maria Pöhler
Wozzeck (Berg) 2 Märts-13 AprillDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
Messa da Requiem (Verdi) 24-28 MärtsDir: Uwe Sandner
Così fan tutte (Mozart) 20 Aprill-7 JuuliDir: Markus Bieringer; Lav: Andreas Bronkalla
Aida (John,E) 18 Mai-5 JuuliDir: Markus Bieringer; Lav: Johannes Reitmeier
Tod in Venedig (Britten) 14 Juuni-6 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Alvaro Schoeck
Regina (Lortzing) 21 Sept-27 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Hansgünther Heyme
Aida (John,E) 29 Sept-25 DetsDir: Markus Bieringer; Lav: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 Okt-25 MaiDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Reto Lang
Da kommt noch wer (Vaage) 2 Nov-25 JaanDir: Markus Bieringer; Lav: Bruno Berger-Gorski
Ein Mond aus kochender Milch (Kerger) 2 Nov-25 JaanDir: Markus Bieringer; Lav: Bruno Berger-Gorski
Viva la Mamma (Donizetti) 21 Dets-13 JuuniDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Anatol Preissler
Iphigenia in Aulis (Gluck) 22 Veeb-3 MaiDir: Markus Bieringer; Lav: Benjamin Schad
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 6 Aprill-4 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
Manon Lescaut (Puccini) 17 Mai-10 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 14 Juuni-13 JuuliDir: Markus Bieringer; Lav: Cusch Jung
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Ritter Blaubart (Offenbach) 23 Sept-9 NovDir: Markus Bieringer; Lav: Aron Stiehl
Tannhäuser (Wagner) 7 Okt-9 JuuniDir: Justin Brown; Lav: Aron Stiehl
Rigoletto (Verdi) 10-27 OktDir: Johannes Willig; Lav: Jim Lucassen
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 14 Okt-30 DetsDir: Justin Brown; Lav: Arila Siegert
Wallenberg (Tüür) 26 Okt-30 NovDir: Johannes Willig; Lav: Tobias Kratzer
Carmen (Bizet) 3 Nov-23 AprillDir: Johannes Willig; Lav: Achim Thorwald
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Nov-23 JaanDir: Ulrich Wagner; Lav: Achim Thorwald
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 8 Dets-28 JuuniDir: Florian Ziemen; Lav: Bernd Mottl
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Dets-6 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: Ulrich Peters
Die Trojaner (Berlioz) 13 Jaan-2 VeebDir: Justin Brown; Lav: David Hermann
Die Vestalin (Spontini) 26 Jaan-26 MaiDir: Johannes Willig; Lav: Aron Stiehl
Der Sieg von Schönheit und Täuschung (Barry) 16-23 VeebDir: Richard Baker; Lav: Sam Brown
Der Sieg von Zeit und Wahrheit (Handel) 16-23 VeebDir: Richard Baker; Lav: Sam Brown
Alessandro (Handel) 20-24 VeebDir: Michael Form; Lav: Alexander Fahima
Robin Hood (Schwemmer) 3+ MärtsLav: Nelly Danker
Tosca (Puccini) 9 Märts-7 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: John Dew
Das Rheingold (Wagner) 27 MärtsDir: Justin Brown; Lav: Denis Krief
Die Walküre (Wagner) 28 MärtsDir: Justin Brown; Lav: Denis Krief
Siegfried (Wagner) 30 MärtsDir: Justin Brown; Lav: Denis Krief
Götterdämmerung (Wagner) 1 AprillDir: Justin Brown; Lav: Denis Krief
Border (Vollmer) 17 Aprill-18 JuuliDir: Steven Moore; Lav: Ulrike Stöck
Die Regimentstochter (Donizetti) 20 Aprill-3 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Aurelia Eggers
Die Passagierin (Weinberg) 18 Mai-14 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Holger Müller-Brandes
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 22 Juuni-19 JuuliLav: Pavel Fieber
Peter Grimes (Britten) 6-18 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Christopher Alden
Peter Grimes (Britten) 15 Sept-30 NovDir: Justin Brown; Lav: Christopher Alden
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 21 Sept-17 JaanDir: Johannes Willig; Lav: Pavel Fieber
Die Regimentstochter (Donizetti) 3 Okt-27 NovDir: Justus Thorau; Lav: Aurelia Eggers
Ein Maskenball (Verdi) 12 Okt-27 JuuniDir: Johannes Willig / Christoph Gedschold; Lav: Aron Stiehl
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Okt-10 JaanDir: Christoph Gedschold; Lav: Achim Thorwald
Rigoletto (Verdi) 3 Nov-9 MärtsDir: Johannes Willig; Lav: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-28 DetsDir: Ulrich Wagner; Lav: Achim Thorwald
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-5 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Jaan-28 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Ulrich Peters
Doctor Atomic (Adams) 25 Jaan-25 MaiDir: Johannes Willig; Lav: Yuval Sharon
Tannhäuser (Wagner) 9 Veeb-20 AprillDir: Justin Brown; Lav: Aron Stiehl
Riccardo Primo (Handel) 21-27 VeebDir: Michael Hofstetter; Lav: Benjamin Lazar
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 23 Veeb-23 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: Annette Weber
Die Passagierin (Weinberg) 21 Märts-16 MaiDir: Christoph Gedschold; Lav: Holger Müller-Brandes
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 27 Aprill-12 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Tobias Kratzer
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 14 Juuni-22 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 14 Juuni-22 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Tim Plegge
Boris Godunow (Musorgsky) 19-26 JuuliDir: Justin Brown; Lav: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Orpheus (Henze) 15 Sept-30 OktDir: Patrik Ringborg; Lav: Johannes Wieland
Fidelio (Beethoven) 22 Sept-18 MaiDir: Yoel Gamzou; Lav: Elmar Gehlen
A Midsummer Night's Dream (Britten) 26 Sept-10 NovDir: Alexander Hannemann; Lav: Nadja Loschky
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 Okt-31 MaiDir: Alexander Hannemann / Thomas Rimes / Xin Tan; Lav: Dominique Mentha
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 3 Nov-16 VeebDir: Giulia Glennon; Lav: Espen Fegran
Così fan tutte (Mozart) 8 Dets-22 MaiDir: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; Lav: Patrick Schlösser
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Dets-13 JaanDir: Patrik Ringborg; Lav: Elmar Gehlen
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Jaan-7 AprillDir: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; Lav: Katharina Thoma
Evita (Lloyd Webber) 26 Jaan-4 JuuliDir: Yoel Gamzou / Thomas Rimes / Xin Tan; Lav: Tom Ryser
Otello (Verdi) 2 Veeb-31 MärtsDir: Yoel Gamzou; Lav: Volker Schmalöer
L'olimpiade (Vivaldi) 9 Märts-30 MaiDir: Jörg Halubek; Lav: Dominique Mentha
Tannhäuser (Wagner) 16 Aprill-22 JuuniDir: Patrik Ringborg; Lav: Lorenzo Fioroni
The Turn of the Screw (Britten) 15 Juuni-6 JuuliDir: Alexander Hannemann; Lav: Paul Esterhazy
Tosca (Puccini) 21 Sept-19 AprillDir: Yoel Gamzou / Patrik Ringborg; Lav: Adriana Altaras
La bohème (Puccini) 27 Sept-31 JaanDir: Alexander Hannemann / Thomas Rimes; Lav: Philipp Kochheim
The Turn of the Screw (Britten) 4-27 OktDir: Alexander Hannemann; Lav: Paul Esterhazy
Samson und Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12 Okt-17 NovDir: Yoel Gamzou
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-11 JuuliDir: Patrik Ringborg / Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; Lav: Volker Schmalöer
Saul (Handel) 14 Dets-27 MärtsDir: Jörg Halubek; Lav: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Dets-4 JaanDir: Patrik Ringborg; Lav: Elmar Gehlen
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 Veeb-13 JuuliDir: Marco Zeiser Celesti; Lav: Patrick Schlösser
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Veeb-4 MaiDir: Alexander Hannemann / Xin Tan; Lav: Katharina Thoma
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 Märts-5 JuuniDir: Alexander Hannemann; Lav: Stephan Müller
La Voix humaine (Poulenc) 1 Märts-5 JuuniDir: Alexander Hannemann; Lav: Stephan Müller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 24 Mai-28 JuuniDir: Patrik Ringborg; Lav: Michael Schulz
Rigoletto (Verdi) 5-12 JuuliDir: Yoel Gamzou; Lav: Sonja Trebes
Kiel, Theater Kiel  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 9 Sept-12 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Sept-9 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Thomas Wünsch
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Okt-4 JaanDir: Mariano Rivas; Lav: Lars Peter
La Voix humaine (Poulenc) 5 Nov-3 DetsDir: Mzia Jajanidze; Lav: Tobias Ribitzki
Agrippina (Handel) 10 Nov-15 JuuniDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Arila Siegert
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 Jaan-17 MaiDir: Georg Fritzsch; Lav: Carlos Wagner
Sekretärinnen (Wittenbrink) 30 Jaan-9 MaiDir: Michael Nündel; Lav: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Don Giovanni (Mozart) 9 Märts-20 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Dariusch Yazdkhasti
Pit und Paula - Frisch versalzen (Wilden,B) 5-26 AprillDir: Michael Nündel; Lav: Nele Tippelmann
Schachnovelle (Halffter) 18 Mai-19 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Der Troubadour (Verdi) 17-25 AugDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Sept-29 Dets
Sekretärinnen (Wittenbrink) 8 Sept-21 AprillDir: Michael Nündel; Lav: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
La traviata (Verdi) 14 Sept-27 DetsDir: Leo Siberski; Lav: Uwe Schwarz
Jenůfa (Janáček) 28 Sept-28 NovDir: Leo Siberski; Lav: Arila Siegert
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Nov-20 VeebDir: Michael Nündel; Lav: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 14 Dets-19 VeebDir: Leo Siberski; Lav: Matthias von Stegmann
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Dets-26 Jaan
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jaan-9 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 15 Märts-22 MaiDir: Leo Siberski; Lav: Adriana Altaras
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Mai-25 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Roman Hovenbitzer
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Nov-10 VeebDir: Enrico Delamboye; Lav: Gabriele Wiesmüller
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 18 Nov-27 JaanDir: Karsten Huschke; Lav: Marcus Lobbes
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Dets-16 JaanDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper
Evita (Lloyd Webber) 29 Dets-12 MaiDir: Christopher Bruckman; Lav: Markus Dietze
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Veeb-5 MaiDir: Enrico Delamboye; Lav: Kathrin Prick
Weiße Rose (Zimmermann,U) 26 Märts-22 MaiDir: Arno Waschk; Lav: Anja Nicklich
Die Dreigroschenoper (Weill) 13 Aprill-24 MaiDir: Karsten Huschke; Lav: Markus Dietze
Rigoletto (Verdi) 27 Aprill-23 JuuniDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Gabriele Wiesmüller
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-15 JuuniDir: Enrico Delamboye
Der Freischütz (Weber) 21 Sept-20 VeebDir: Enrico Delamboye; Lav: Philipp Kochheim
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-27 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper
Die Zauberflöte (Mozart) 5-25 Dets
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26-29 Dets
Die verkaufte Braut (Smetana) 18 Jaan-26 MaiDir: Joseph Bousso; Lav: Thomas Münstermann
Abu Hassan (Weber) 8 Märts-10 MaiDir: NN; Lav: Doris Schumacher
Salome (Strauss) 22 Märts-29 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Mai-6 JuuliDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Beate Baron
Köln, Oper Köln  / 
La forza del destino (Verdi) 16 Sept-3 OktDir: Will Humburg; Lav: Olivier Py
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Okt-4 NovDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
My Fair Lady (Loewe) 27 Okt-31 DetsDir: Andreas Schüller; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 27 Okt-21 DetsDir: Raimund Laufen; Lav: Eike Ecker
Fidelio (Beethoven) 18 Nov-7 DetsDir: Markus Poschner
Così fan tutte (Mozart) 24 Nov-3 JaanDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Dets-6 JaanDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
L'Artaserse (concert) (Vinci) 19-27 DetsDir: Diego Fasolis
Anna Bolena (Donizetti) 17 Veeb-10 MärtsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 8 Märts-12 AprillDir: Raimund Laufen; Lav: Brigitta Gillessen
The Turn of the Screw (Britten) 17 Märts-6 AprillDir: Raimund Laufen; Lav: Benjamin Schad
Parsifal (Wagner) 29 Märts-14 AprillDir: Markus Stenz; Lav: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
Die Gezeichneten (Schreker) 20 Aprill-18 MaiDir: Markus Stenz; Lav: Patrick Kinmonth
Schwester Angelica (Puccini) 9-30 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Der Mantel (Puccini) 9-30 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Gianni Schicchi (Puccini) 9-30 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-29 JuuniDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 14-30 JuuniDir: Raimund Laufen; Lav: Elena Tzavara
Attila (Verdi) 21-23 JuuniDir: Claude Schnitzler
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 14 Sept-26 NovDir: Rainer Mühlbach; Lav: Eike Ecker
Tosca (Puccini) 15-28 SeptDir: Markus Stenz; Lav: Thilo Reinhardt
Wozzeck (Berg) 29 Sept-12 OktDir: Markus Stenz; Lav: Ingo Kerkhof
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 20 Okt-3 NovDir: Marc Piollet; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Alcina (Handel) 26 Okt-31 NovDir: Konrad Junghänel; Lav: Ingo Kerkhof
Rigoletto (Verdi) 24 Nov-1 DetsDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Katharina Thalbach
Musik (Langemann) 7-22 DetsDir: Walter Kobéra; Lav: Helene Hegemann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 DetsDir: Markus Stenz; Lav: Jürgen Rose
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Dets-4 JaanDir: Gerrit Prießnitz
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17-31 JaanDir: Rainer Mühlbach; Lav: Elena Tzavara
La forza del destino (Verdi) 18-26 JaanDir: Will Humburg; Lav: Olivier Py
Schneewittchen (Lange) 13-27 MärtsDir: Rainer Mühlbach; Lav: Elena Tzavara
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 16-23 MärtsDir: Claude Schnitzler; Lav: Tilman Knabe
Jakob Lenz (Rihm) 22 Märts-13 AprillDir: Alejo Perez; Lav: Beatrice Lachaussée
Winterreise (Schubert) 4 Aprill
Der Freischütz (Weber) 12-27 AprillDir: Markus Stenz; Lav: Viesturs Kairišs
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 Aprill-11 JuuniDir: Rainer Mühlbach
Otello (Verdi) 18 Mai-1 JuuniDir: Will Humburg; Lav: Johannes Schaaf
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Juuni-6 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Bernd Mottl
Les Enfants Terribles (Glass) 25 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Anna Horn, Elena Tzavara, Götz Leineweber
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Mazeppa (Tchaikovsky) 3 Nov-28 DetsDir: Mihkel Kütson / Alexander Steinitz; Lav: Helen Malkowsky
Lustigen Nibelungen (Straus) 6 Nov-5 AprillDir: Andreas Fellner; Lav: Hinrich Horstkotte
Das Land des Lächelns (Lehár) 8 Dets-15 MärtsDir: Alexander Steinitz; Lav: Jakob Peters-Messer
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 Dets-7 MaiDir: Andreas Fellner; Lav: Reinhardt Friese
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 Jaan-27 MärtsDir: Karsten Seefing; Lav: Jürgen Pöckel
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Veeb-16 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Kobie van Rensburg
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 9 Märts-24 MaiDir: Mihkel Kütson; Lav: Matthias Oldag
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Okt-29 DetsDir: Alexander Steinitz; Lav: Jakob Peters-Messer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 13 Okt-11 MärtsDir: Alexander Steinitz; Lav: Andreas Baesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-18 JaanDir: Andreas Fellner; Lav: Reinhardt Friese
Manon (Massenet) 1 Märts-3 JuuliDir: Mihkel Kütson; Lav: François de Carpentries
Don Giovanni (Mozart) 10 Mai-5 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Kobie van Rensburg
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Sept-31 DetsDir: Matthias Foremny / Ulf Schirmer; Lav: Karoline Gruber
Tosca (Puccini) 3 Okt-15 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Okt-14 JuuniDir: William Lacey / Joongbae Jee; Lav: Volker Vogel
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Okt-14 MärtsDir: William Lacey / Matthias Foremny / Milko Milev; Lav: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 13 Okt-24 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 17 OktDir: Bo Price; Lav: Anna Evans
My Fair Lady (Loewe) 19 Okt-9 JuuliDir: Roland Seiffarth; Lav: Karl Zugowski
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 24 Okt-5 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Cusch Jung
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 31 Okt-10 VeebDir: Anthony Bramall / William Lacey; Lav: Claus Guth
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 3 Nov-14 JuuliDir: Roland Seiffarth; Lav: Franziska Severin
Das schlaue Füchslein (Janáček) 10 Nov-2 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Lotte de Beer
Macbeth (Verdi) 11 Nov-21 DetsDir: Matthias Foremny; Lav: Peter Konwitschny
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 Nov-31 MaiDir: William Lacey; Lav: Kerstin Polenske
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-20 DetsDir: Ulf Schirmer / Anthony Bramall; Lav: Birgit Eckenweber
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 1 Dets-3 MärtsDir: Roland Seiffarth; Lav: Günter Lohse
La bohème (Puccini) 9 Dets-25 JaanDir: William Lacey; Lav: Peter Konwitschny
Nabucco (Verdi) 6 Jaan-9 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 Jaan-19 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Jochen Biganzoli
Der Ring für Kinder (Wagner) 19 Jaan-21 MaiDir: Stefan Diederich; Lav: Jasmin Solfaghari
Così fan tutte (Mozart) 26 Jaan-22 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Peter Konwitschny
Parsifal (Wagner) 13 Veeb-20 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Roland Aeschlimann
Die Feen (Wagner) 16 Veeb-24 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Renaud Doucet
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 2 Märts-25 MaiDir: Matthias Foremny; Lav: Nicolas Joel
Pinocchio (Valtinoni) 16 Märts-7 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Gundula Nowack
Der Wildschütz (Lortzing) 29 Märts-21 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Crazy For You (Gershwin) 6 Aprill-7 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Kerstin Polenske
Der Zarewitsch (Lehár) 13 Aprill-28 JuuniDir: Roland Seiffarth; Lav: Volker Vogel
Das Fürstenkind (Lehár) 26 Aprill-30 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Das Rheingold (Wagner) 4 Mai-16 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Johanna Mangold, Anthony Bramall
Frau Luna (Lincke) 1 Juuni-12 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Dominik Wilgenbus
Das Rheingold (Wagner) 22 Sept-10 NovDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 29 Sept-28 MaiDir: Matthias Foremny / Jeremy Carnall; Lav: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Okt-20 VeebDir: Roland Seiffarth; Lav: Franziska Severin
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Okt-15 MärtsDir: Jeremy Carnall; Lav: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 10 Okt-21 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 18 Okt-22 MärtsDir: Anthony Bramall; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 19 Okt-3 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Dornröschen (Humperdinck) 26 Okt-28 VeebDir: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 29 Okt-16 MaiDir: Margherita Colombo; Lav: Gundula Nowack
Frau Luna (Lincke) 31 Okt-31 DetsDir: Stefan Diederich / Christoph-Johannes Eichhorn; Lav: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 2 Nov-29 MaiDir: NN; Lav: Andreas Homoki
Der Wildschütz (Lortzing) 9 Nov-2 VeebDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 Nov-18 JaanDir: Stefan Diederich; Lav: Cusch Jung
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Nov-4 AprillDir: Roland Seiffarth; Lav: Volker Vogel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-27 DetsDir: Ulf Schirmer; Lav: Birgit Eckenweber
Die Walküre (Wagner) 7 Dets-11 JaanDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Pinocchio (Valtinoni) 11 Dets-8 MaiLav: Gundula Nowack
La bohème (Puccini) 20 Dets-1 JaanDir: Matthias Foremny; Lav: Peter Konwitschny
Elektra (Strauss) 12 Jaan-31 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Peter Konwitschny
Der Ring für Kinder (Wagner) 8 Veeb-22 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 8 Veeb-11 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Veeb-8 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Alfred Kirchner(original), Gundula Nowack(revival)
My Fair Lady (Loewe) 19 Veeb-17 JuuniDir: Stefan Diederich / Frank-Michael Erben; Lav: Karl Zugowski
Manon Lescaut (Puccini) 22 Veeb-10 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Giancarlo del Monaco
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 27 Veeb-29 MaiDir: Stefan Diederich; Lav: Cusch Jung
Die lustige Witwe (Lehár) 22 Märts-13 JuuliDir: Stefan Diederich / Georg Fritzsch; Lav: Volker Vogel
Parsifal (Wagner) 30 Märts-18 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Roland Aeschlimann
The Rake's Progress (Stravinsky) 6 Aprill-18 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Damiano Michieletto
Die Feen (Wagner) 20 Aprill-27 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 10 Mai-8 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Der Waffenschmied (Lortzing) 24 Mai-15 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Stefan Petraschewsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14-28 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Balázs Kovalik
Messa da Requiem (Verdi) 29 JuuniDir: Anthony Bramall
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Le cinesi (Gluck) 9 SeptDir: Werner Ehrhardt; Lav: Igor Folwill
Leinen aus Smyrna (Rushton) 24-25 NovDir: Herbert Götz; Lav: Gabriele Rech
Peters Bryllup (Schultz) 16 JuuniDir: Werner Ehrhardt
Serse (Handel) 21 SeptDir: Wolfgang Katschner; Lav: André Bücker
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 3 NovDir: Werner Ehrhardt
La Dirindina (Scarlatti,D) 25-26 AprillDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 25-26 AprillDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Parsifal (Wagner) 2 Sept-5 MaiDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Anthony Pilavachi
Elektra (Strauss) 12 Okt-14 MärtsDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Reto Nickler
My Fair Lady (Loewe) 17 Okt-24 MaiDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
La vida breve (Falla) 18 Okt-8 DetsDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Rosetta Cucchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 Okt-8 DetsDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Rosetta Cucchi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 26 Okt-15 DetsDir: NN; Lav: Wolf Widder
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 Nov-12 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Dets-5 JaanDir: Ludwig Pflanz; Lav: Herbert Adler
Macbeth (Verdi) 11 Jaan-7 JuuniDir: NN; Lav: Alberto Triola
Idomeneo re di Creta (Mozart) 22 Veeb-9 JuuniDir: Giuseppe Finzi; Lav: Rosetta Cucchi
Evita (Lloyd Webber) 8 Märts-8 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jörg Fallheier
Die tote Stadt (Korngold) 5 Aprill-15 JuuniDir: Brian Schembri; Lav: Dieter Kaegi
Thaïs (Massenet) 17 Mai-13 JuuniDir: Daniel Inbal; Lav: Marc Adam
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 Aug-19 AprillDir: Ludwig Pflanz; Lav: Pascale Chevroton
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13 Sept-21 NovDir: Andreas Wolf; Lav: Rosetta Cucchi
Siegfried für Kinder (Wagner) 22 Sept-25 Veeb
Tristan und Isolde (Wagner) 6 Okt-11 MaiDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Anthony Pilavachi
Thaïs (Massenet) 18 Okt-9 VeebDir: Andreas Wolf; Lav: Marc Adam
Don Carlos (Verdi) 8 Nov-22 MärtsDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Sandra Leupold
Rigoletto für Jugendliche (Verdi) 9 Nov-18 Veeb
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Dets-6 VeebDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Dets-5 JaanDir: Ludwig Pflanz; Lav: Herbert Adler
Der Wildschütz (Lortzing) 17 Jaan-22 JuuniDir: NN; Lav: Anthony Pilavachi
Armide (Gluck) 28 Veeb-26 JuuniDir: Christoph Spering; Lav: Michael Wallner
My Fair Lady (Loewe) 7 Märts-27 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Madama Butterfly (Puccini) 21 Märts-13 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Jürgen Pöckel
Der Zwerg (Zemlinsky) 8 Aprill-14 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Bernd Reiner Krieger
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 8 Aprill-14 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Bernd Reiner Krieger
La cenerentola (Rossini) 30 Mai-28 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Cordula Däuper
The Brothers (Antheil) 5-19 Juuni
Venus in Africa (Antheil) 5-19 Juuni
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 22 Sept-25 DetsDir: Gernot Sahler / Nezih Seckin / Urs-Michael Theus; Lav: Hajo Fouquet
Die chinesische Nachtigall (Hilsberg) 29 Sept-22 DetsDir: Deborah Coombe; Lav: Nilufar K Münzing
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Okt-30 JaanDir: Nezih Seckin; Lav: Iris Ini Gerath
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17 Nov-13 DetsDir: Nezih Seckin; Lav: Friedrich von Mansberg
Julius Caesar (Handel) 11 Jaan-7 MärtsDir: Kathy Nierenz / Daniel Stickan; Lav: Friedrich von Mansberg
Madama Butterfly (Puccini) 2 Märts-29 MaiDir: Urs-Michael Theus; Lav: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 22-30 JuuniDir: Nezih Seckin; Lav: Iris Ini Gerath
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Sept-25 DetsDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 3 Okt-1 MärtsDir: Nezih Seckin; Lav: Iris Ini Gerath
Werther (Massenet) 12 DetsDir: Thomas Dorsch; Lav: Friedrich von Mansberg
Max und Moritz (Hilsberg) 19 JaanDir: Deborah Coombe; Lav: Nilufar K Münzing
Carmina Burana (Orff) 8 Märts-11 JuuniDir: Thomas Dorsch / Joachim Vogelsänger / Henning Voss; Lav: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Juuni-6 JuuliDir: Thomas Dorsch; Lav: Iris Ini Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Don Carlos (Verdi) 15 Sept-25 NovDir: Michael Balke / Hermann Dukek; Lav: Bruno Berger-Gorski
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 6 Okt-19 JaanDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Christian Poewe
Carmina Burana (Orff) 7 Okt-26 MaiDir: Michael Balke; Lav: Gonzalo Galguera
Die Dreigroschenoper (Weill) 20 Okt-15 DetsDir: Maria Hinze; Lav: Jan Jochymski
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-6 JaanDir: Michael Balke / Pawel Poplawski; Lav: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 17 Nov-9 MaiDir: David Levi; Lav: Leonard Prinsloo
Hello, Dolly! (Herman) 6 Dets-20 MaiDir: Martin Wagner; Lav: Leonard Prinsloo
Madame Butterfly (Puccini) 7 Dets-5 JaanDir: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; Lav: Olivia Fuchs
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Jaan-17 MärtsDir: Michael Balke / Kimbo Ishii-Eto; Lav: Karen Stone
Ein Sommernachtstraum (Britten) 26 Jaan-6 AprillDir: Pawel Poplawski; Lav: Aniara Amos
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 7 Veeb-7 AprillDir: Pawel Poplawski; Lav: Christian von Götz
Kiss me, Kate (Porter) 16 Märts-2 JuuniDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Walter Sutcliffe
El rey de Harlem (Henze) 12 AprillDir: Hermann Dukek; Lav: Johannes Bergmann
Maria Stuarda (Donizetti) 13 Aprill-4 JuuniDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Mai-1 JuuniDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Stephen Lawless
Les Miserables (Schoenberg,C) 21 Juuni-20 JuuliDir: Pawel Poplawski / Hermann Dukek; Lav: Gil Mehmert
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Sept-12 JaanDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Kiss me, Kate (Porter) 20 Sept-26 JaanDir: Kimbo Ishii-Eto / Martin Wagner; Lav: Walter Sutcliffe
Don Giovanni (Mozart) 22 Sept-20 OktDir: Pawel Poplawski / Michael Balke; Lav: Oliver Knopik
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 OktDir: Hermann Dukek; Lav: Lucas Simon
Macbeth (Verdi) 2 Nov-27 AprillDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Volker Lösch
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 16 Nov-2 MärtsDir: Michael Balke; Lav: Therese Schmidt
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-14 DetsDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-30 DetsDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 18 Dets-30 MaiDir: David Levi; Lav: Leonard Prinsloo
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Jaan-31 MaiDir: Michael Balke / Pawel Poplawski; Lav: Christian von Götz
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 Veeb-10 MaiDir: Kimbo Ishii-Eto / Michael Balke; Lav: Olivia Fuchs
Otto (Handel) 15-22 MärtsDir: Stephan Schultz; Lav: Arila Siegert
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-23 MaiDir: Pawel Poplawski; Lav: Nico Rabenald
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Elektra (Strauss) 7 Sept-25 JaanDir: Hermann Bäumer; Lav: Tilman Knabe
Così fan tutte (Mozart) 9 Okt-2 AprillDir: Andreas Hotz; Lav: Johannes Schütz
Fatinitza (Suppé) 2 Nov-8 MärtsDir: Florian Csizmadia; Lav: Lydia Steier
Der Prinz von Homburg (Henze) 12 Jaan-3 MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Christof Nel
Stabat Mater (Pergolesi) 31 Jaan-12 MaiDir: Stephan Zilias; Lav: Georg Schütky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 23 Märts-26 MaiDir: Florian Csizmadia; Lav: Johannes Erath
Tristan und Isolde (Wagner) 20 Aprill-9 MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Tilman Knabe
Gerusalemme liberata (Pallavicino) 17 Mai-20 JuuniDir: Wolfgang Katschner; Lav: Sandra Leupold
Macbeth (Verdi) 9-26 JuuniDir: Hermann Bäumer; Lav: Tatjana Gürbaca
Mefistofele (Boito) 6 Sept-25 OktDir: Hermann Bäumer; Lav: Lorenzo Fioroni
Macbeth (Verdi) 19 Sept-3 OktDir: Hermann Bäumer; Lav: Tatjana Gürbaca
Rinaldo (Handel) 31 Okt-30 NovDir: Hermann Bäumer; Lav: Tatjana Gürbaca
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 10+ NovDir: Florian Csizmadia; Lav: Johannes Erath
La traviata (Verdi) 11+ JaanDir: Florian Csizmadia; Lav: Vera Nemirova
Don Giovanni (Mozart) 22+ MärtsDir: Hermann Bäumer; Lav: Tilman Knabe
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Temistocle (Bach,JC) 21 Sept-20 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Joachim Schlömer, Sebastian Bauer
Lohengrin (Wagner) 28 Sept-1 NovDir: Alois Seidlmeier; Lav: Tilman Knabe
Turandot (Puccini) 30 Sept-18 JaanDir: Joseph Trafton; Lav: Regula Gerber
The Outcast (Neuwirth) 14 Okt-5 DetsDir: Joseph Trafton; Lav: Michael Simon
La fanciulla del West (Puccini) 20 Okt-5 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Tilman Knabe
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Okt-9 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Joachim Schlömer
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Nov-6 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Werther (Massenet) 17 Nov-20 MärtsDir: Alois Seidlmeier; Lav: David Mouchtar-Samorai
Un ballo in maschera (Verdi) 18 Nov-13 JaanDir: Joseph Trafton; Lav: Werner Schroeter
Siegfried (Wagner) 1 Dets-4 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Dets-1 VeebDir: Joseph Trafton; Lav: Wolfgang Blum
Tosca (Puccini) 12 Dets-12 MaiDir: Dan Ettinger; Lav: Renate Ackermann
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Jaan-18 MaiDir: Alois Seidlmeier; Lav: Monique Wagemakers
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 Jaan-20 MaiDir: Joseph Trafton; Lav: Regula Gerber
Don Carlos (Verdi) 2 Veeb-23 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Jens Daniel Herzog
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Veeb-4 MaiDir: Joseph Trafton; Lav: Christian Pade
Götterdämmerung (Wagner) 22 Märts-7 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Parsifal (Wagner) 29 Märts-19 MaiDir: Alois Seidlmeier; Lav: Hans Schüler
Das Rheingold (Wagner) 11 Aprill-28 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Die Walküre (Wagner) 25 Aprill-30 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Der Idiot (Weinberg) 5 Mai-17 JuuliDir: Thomas Sanderling; Lav: Regula Gerber
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 15 Mai-14 JuuliDir: Joseph Trafton
Otello (Verdi) 29 Mai-16 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Chris Alexander
Neumond (Ronchetti) 4-6 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Christian Pade
Company (Sondheim) 15 Juuni-21 JuuliDir: William Ward; Lav: Roland Hüve
The Turn of the Screw (Britten) 12-24 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Frank Hilbrich
Simon Boccanegra (Verdi) 25 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: David Mouchtar-Samorai
The Turn of the Screw (Britten) 20 Sept-4 AprillDir: Joseph Trafton; Lav: Frank Hilbrich
Company (Sondheim) 21 Sept-22 MärtsDir: Christiaan Crans; Lav: Roland Hüve
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Sept-5 JaanDir: Alois Seidlmeier; Lav: David Mouchtar-Samorai
Madama Butterfly (Puccini) 2 Okt-15 VeebDir: Joseph Trafton; Lav: Wolfgang Blum
Der Freischütz (Weber) 25 Okt-27 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Armin Holz
My Fair Lady (Loewe) 26-29 OktDir: Joseph Trafton; Lav: Helmut Baumann, Jürg Burth
La scala di seta (Rossini) 7 Nov-19 JaanDir: Alois Seidlmeier; Lav: Lukas Hemleb
Carmina Burana (concert) (Orff) 22 Nov-7 VeebDir: Dan Ettinger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 NovDir: Joseph Trafton; Lav: Wolfgang Blum
Falstaff (Verdi) 14 Dets-4 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Christof Nel
Don Carlos (Verdi) 29 Dets-29 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Jens-Daniel Herzog
Der Idiot (Weinberg) 12 Jaan-22 VeebDir: Thomas Sanderling; Lav: Regula Gerber
Der Sturm (Purcell) 18+ JaanLav: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 9 VeebDir: Joseph Trafton; Lav: Joachim Schloemer
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14 Veeb-30 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Cordula Däuper
Elektra (Strauss) 14-27 MärtsDir: Dan Ettinger; Lav: Ruth Berghaus
Stiffelio (Verdi) 29 Märts-5 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Regula Gerber
Der Rosenkavalier (Strauss) 7 Mai-22 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Oliver Tambosi
Böse Geister (Hölszky) 31 Mai-29 JuuliLav: Joachim Schlömer
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 JuuliDir: Dennis Russell Davies; Lav: Nicolas Brieger
Opera anthology (Mozart) 13 Juuli
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Sept-24 MärtsDir: Sierd Quarré / Gregor Rot; Lav: Rudolf Frey
Ein Maskenball (Verdi) 27 OktDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-22 VeebDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Jaan-2 JuuniDir: Gregor Rot; Lav: Georg Blüml
Das Liebesverbot (Wagner) 2 Veeb-22 MaiDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Märts-21 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Gerd Heinz
Der Bettelstudent (Millöcker) 10 Mai-14 JuuliDir: Gregor Rot; Lav: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 5-13 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Bernd-Dieter Müller
I puritani (Bellini) 15 Sept-9 MaiDir: Leo McFall; Lav: Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millöcker) 28 Sept-6 JuuliDir: Gregor Rot; Lav: Wolfgang Quetes
Rigoletto (Verdi) 18 Okt-29 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Requiem (Verdi) 26 OktDir: Leo McFall
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Nov-9 JaanDir: Philippe Bach; Lav: Gerd Heinz
Anya 17 (Gorb) 28 Nov-8 VeebDir: Leo McFall; Lav: Mareike Zimmermann
Der Zarewitsch (Lehár) 24 Jaan-7 JuuniDir: Gregor Rot; Lav: Lars Wernecke
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Veeb-17 JuuliDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Aprill-16 JuuliDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Juuni-5 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Gerd Heinz
Der Bajazzo (Leoncavallo) 20 Juuni-5 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Gerd Heinz
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Norma (Bellini) 29 Sept-12 DetsDir: Andreas Fellner; Lav: Thomas Wünsch
Le Villi (Puccini) 20+ JaanDir: Mihkel Kütson; Lav: Beverly Blankenship
Suor Angelica (Puccini) 20+ JaanDir: Mihkel Kütson; Lav: Beverly Blankenship
Die Fledermaus (Strauss,J) 25+ VeebDir: Andreas Fellner; Lav: Reinhardt Friese
Maskerade (Nielsen,C) 12 Aprill-17 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Aron Stiehl
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 22 Juuni-27 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Andreas Baesler
Stiffelio (Verdi) 28 Sept-7 MärtsDir: Mihkel Kütson; Lav: Helen Malkowsky
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20 Okt-28 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Matthias Oldag
My Fair Lady (Loewe) 17 Nov-30 MärtsDir: Andreas Fellner; Lav: Roland Hüve
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Jaan-24 AprillDir: Alexander Steinitz; Lav: Jakob Peters-Messer
Mazeppa (Tchaikovsky) 13 Jaan-24 AprillDir: Mihkel Kütson; Lav: Helen Malkowsky
München, Bayerische Staatsoper  / 
Tannhäuser (Wagner) 23 Sept-2 OktDir: Kent Nagano; Lav: David Alden(original), Natascha Ursuliak(revival)
Fidelio (Beethoven) 30 Sept-30 OktDir: Eivind Gullberg Jensen; Lav: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 7-25 OktDir: Carlo Montanaro; Lav: Luc Bondy
Babylon (Widmann) 27 Okt-10 NovDir: Kent Nagano; Lav: Carlus Padrissa
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28 Okt-4 NovDir: Kent Nagano; Lav: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 5-16 NovDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Martin Kušej
Lohengrin (Wagner) 11-18 NovDir: Lothar Koenigs; Lav: Richard Jones
Turandot (Puccini) 22 Nov-1 DetsDir: Marco Armiliato; Lav: Carlus Padrissa
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-8 DetsDir: Asher Fisch; Lav: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
La bohème (Puccini) 6-14 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Otto Schenk
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 12-16 DetsDir: Pietro Rizzo
Rigoletto (Verdi) 15-30 DetsDir: Marco Armiliato; Lav: Árpád Schilling
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-22 DetsDir: Kazushi Ono; Lav: Herbert List
Aida (Verdi) 23 Dets-4 JaanDir: Paolo Carignani; Lav: Christof Nel
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Das Rheingold (Wagner) 5-23 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Die Walküre (Wagner) 6-24 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Siegfried (Wagner) 9-25 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Lucrezia Borgia (Donizetti) 10-20 JaanDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Christof Loy
Götterdämmerung (Wagner) 13-27 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 14-19 JaanDir: Manlio Benzi; Lav: Wolf Busse
Carmen (Bizet) 29 Jaan-6 VeebDir: Asher Fisch; Lav: Lina Wertmüller
I due Foscari (concert) (Verdi) 3-10 VeebDir: Massimiliano Murrali
Sigurd der Drachentöter (Pape) 7 Veeb-30 MärtsDir: Christopher Ward; Lav: Sam Brown
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-16 VeebDir: Riccardo Frizza; Lav: Ferruccio Soleri
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Veeb-2 MärtsDir: Kent Nagano; Lav: Calixto Bieito
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 VeebDir: Yves Abel; Lav: Vincent Boussard
Tristan und Isolde (Wagner) 3-10 MärtsDir: Kent Nagano; Lav: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 6-16 MärtsDir: Tomáš Hanus; Lav: Barbara Frey
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-25 MärtsDir: Lothar Koenigs; Lav: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Märts-4 AprillDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 28-31 MärtsDir: Kent Nagano; Lav: Peter Konwitschny
Otello (Verdi) 6-13 AprillDir: Paolo Carignani; Lav: Francesca Zambello
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-19 AprillDir: Patrick Lange; Lav: Martin Duncan
Der fliegende Holländer (Wagner) 14-20 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Aprill-4 MaiDir: Leo Hussain; Lav: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 3-12 MaiDir: Adam Fischer; Lav: Stephan Kimmig
Elegie für junge Liebende (Henze) 3-9 MaiDir: Francesco Angelico; Lav: Christiane Pohle
Macbeth (Verdi) 5-17 MaiDir: Massimo Zanetti; Lav: Martin Kušej
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Mai-8 JuuniDir: Emmanuel Villaume; Lav: Richard Jones
La traviata (Verdi) 20-30 MaiDir: Dan Ettinger; Lav: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 3-15 JuuniDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Sept-24 MaiDir: Carlo Montanaro; Lav: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 22-29 SeptDir: Louis Langrée; Lav: Stephan Kimmig
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Sept-11 OktDir: Ivor Bolton / Dan Ettinger; Lav: Dieter Dorn
Wozzeck (Berg) 3-9 OktDir: Lothar Koenigs; Lav: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 12 Okt-9 MaiDir: Stefano Ranzani; Lav: Árpád Schilling
Der Zwerg (Zemlinsky) 20-27 OktDir: Martyn Brabbins; Lav: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 20-27 OktDir: Martyn Brabbins; Lav: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 28 Okt-3 NovDir: Mark Wigglesworth; Lav: Dieter Dorn
Rusalka (Dvořák,A) 29 Okt-8 NovDir: Tomáš Hanus; Lav: Martin Kušej
Il trovatore (Verdi) 9-20 NovDir: Paolo Carignani; Lav: Olivier Py
Die Zauberflöte (Mozart) 14-27 NovDir: Ivor Bolton; Lav: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 21 Nov-7 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Krzysztof Warlikowski
Tosca (Puccini) 6-13 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Luc Bondy
La bohème (Puccini) 15 Dets-10 MaiDir: Asher Fisch / Marco Armiliato; Lav: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-29 DetsDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones(original), Benjamin Davis(revival)
La forza del destino (Verdi) 22 Dets-11 JaanDir: Asher Fisch; Lav: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 31 Dets-25 AprillDir: Dan Ettinger / Paolo Carignani / Pietro Rizzo; Lav: Günter Krämer
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 4-10 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Krzysztof Warlikowski
La Calisto (Cavalli) 12-21 JaanDir: Ivor Bolton; Lav: David Alden
Der fliegende Holländer (Wagner) 17-23 JaanDir: Gabriel Feltz; Lav: Peter Konwitschny
Babylon (Widmann) 25-31 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Carlus Padrissa
Turandot (Puccini) 30 Jaan-5 VeebDir: Asher Fisch; Lav: Carlus Padrissa
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-14 VeebDir: Constantin Trinks; Lav: Richard Jones
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Jan Bosse
Il turco in Italia (Rossini) 13-24 VeebDir: Maurizio Benini; Lav: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 2-18 MärtsDir: Kirill Petrenko / NN; Lav: Jürgen Rose, Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 4-12 MärtsDir: Riccardo Frizza; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 MärtsDir: Keri-Lynn Wilson; Lav: Wolf Busse
Boris Godunow (Musorgsky) 16-31 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 Märts-2 AprillDir: Asher Fisch; Lav: William Friedkin
Carmen (Bizet) 27 Märts-3 AprillDir: Carlo Montanaro; Lav: Lina Wertmüller
Simon Boccanegra (Verdi) 14-24 AprillDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
Parsifal (Wagner) 16-20 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 30 Aprill-11 Mai
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-22 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Mai-7 JuuniDir: Antonello Allemandi; Lav: Ferruccio Soleri
Die Soldaten (Zimmermann,B) 25 Mai-6 JuuniDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 11 Okt-31 DetsDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef E Köpplinger
Don Pasquale (Donizetti) 25 Okt-10 NovDir: Marco Comin; Lav: Brigitte Fassbaender
Johanna auf dem Scheiterhaufen (Honegger) 12-19 DetsDir: Marco Comin; Lav: NN
Anything Goes (Porter) 28 Veeb-22 MärtsDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef E Köpplinger
Der Bettelstudent (Millöcker) 12 Aprill-12 MaiDir: Michael Brandstätter; Lav: Emmy Werner
Der Präsident (Cerha) 1-14 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Josef E Köpplinger
Der Mann von La Mancha (Leigh) 2-19 OktDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Josef E Köpplinger, Nicole Claudia Weber
Semele (Handel) 24 Okt-7 NovDir: Marco Comin; Lav: Karoline Gruber
Der Flaschengeist (Hiller,W) 24 Jaan-28 VeebDir: Michael Brandstätter; Lav: Nicole Claudia Weber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Jaan-5 MärtsDir: Marco Comin; Lav: Stephanie Mohr
Yolanta (concert) (Tchaikovsky) 15-20 VeebDir: Marco Comin
Don Pasquale (Donizetti) 29 Märts-12 AprillDir: Michael Brandstätter; Lav: Brigitte Fassbaender
Aida (Verdi) 18-29 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Torsten Fischer
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 19-30 JuuliDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef E Köpplinger
Münster, Städtische Bühnen Münster  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 Sept-25 DetsDir: Fabrizio Ventura / Hendrik Vestmann; Lav: Aron Stiehl
La traviata (Verdi) 19 Okt-24 NovDir: Hendrik Vestmann / Fabrizio Ventura; Lav: Axel Kresin
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-10 MärtsDir: Hendrik Vestmann; Lav: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 19 Jaan-5 JuuliDir: Fabrizio Ventura; Lav: Achim Thorwald
Neues vom Tage (Hindemith) 2 Märts-11 JuuniDir: Hendrik Vestmann; Lav: Ansgar Weigner
Flüchtling (Gregoretti) 13-27 AprillDir: Thorsten Schmid-Kapfenburg; Lav: Jakob Seidl
Salome (Strauss) 18 Mai-13 JuuliDir: Fabrizio Ventura; Lav: Georg Köhl
Der Troubadour (Verdi) 5 Okt-20 AprillDir: Fabrizio Ventura; Lav: Georg Rootering
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-13 JuuniDir: Fabrizio Ventura; Lav: Kobie van Rensburg
Benvenuto Cellini (Berlioz) 15 Veeb-4 JuuniDir: Fabrizio Ventura; Lav: Aron Stiehl
The Black Rider (Waits) 1 Märts-24 JuuniDir: Michael Barfuß; Lav: Frank Behnke
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 29 Märts-29 JuuniDir: NN; Lav: Holger Seitz
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Mai-4 JuuliDir: Fabrizio Ventura; Lav: Ulrich Peters
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Evita (Lloyd Webber) 26 Sept-24 VeebDir: Frank Obermair; Lav: Reinhardt Friese
Rigoletto (Verdi) 28 Sept-2 DetsDir: Romely Pfund; Lav: Igor Folwill
Undine (Lortzing) 20 Okt-25 JaanDir: Romely Pfund; Lav: Wolfgang Lachnitt
Cinderella passt was nicht (Zaufke) 10 Nov-28 DetsDir: Frank Obermair / Emiliano Greizerstein; Lav: Stefan Haufe
La cage aux folles (Herman) 30 Nov-29 DetsDir: Romely Pfund; Lav: Reinhardt Friese
Madame Pompadour (Fall) 19 Jaan-11 MaiDir: Frank Obermair; Lav: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Märts-19 AprillDir: Romely Pfund; Lav: Markus Kopf
Der Konsul (Menotti) 27 Aprill-25 MaiDir: Romely Pfund; Lav: Wolfgang Lachnitt
Gräfin Mariza (Kálmán) 21 Juuni-14 JuuliDir: Karl Prokopetz / Romely Pfund; Lav: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Sept-26 DetsDir: Romely Pfund; Lav: Markus Kopf
Die Dame von Monte-Carlo (Poulenc) 18 Okt-28 DetsDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Fabian von Matt
Die menschliche Stimme (Poulenc) 18 Okt-28 DetsDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Fabian von Matt
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Okt-27 MärtsDir: Romely Pfund; Lav: Benedikt Borrmann
Madame Pompadour (Fall) 30 Okt-23 DetsDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Die Sternstunde des Josef Bieder (Streul) 9 Nov-15 DetsLav: Wolfgang Lachnitt
Evita (Lloyd Webber) 27 Nov-30 JaanDir: Jörg Pitschmann; Lav: Reinhardt Friese
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Dets-21 AprillDir: Jörg Pitschmann
My Fair Lady (Loewe) 25 Jaan-28 MaiDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 22 Märts-26 AprillDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Madame Butterfly (Puccini) 10 Mai-1 JuuniDir: Jörg Pitschmann; Lav: Jürgen Pöckel
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4-27 JuuliDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Sept-2 JaanDir: Markus L Frank; Lav: Bianca Sue Henne
Prinzessin Anna (Vinje) 16 Okt-16 DetsDir: Ayako Matuschka; Lav: Bianca Sue Henne
Casanova (Lincke) 20 Okt-21 DetsDir: Oliver Weder; Lav: Wolfgang Dosch
West Side Story (Bernstein) 26 Okt-30 DetsDir: Markus L Frank; Lav: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Nov-8 MärtsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Wolfgang Dosch
Mein Zauberflötchen (Mozart) 17 Nov-23 DetsDir: Ayako Matuschka; Lav: Babette Peiker
André Chénier (Giordano) 25 Jaan-21 AprillDir: Markus L Frank; Lav: Toni Burkhardt
Aida (John,E) 2 Märts-2 JuuniDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Iris Limbarth
Die heimliche Ehe (Cimarosa) 3 Mai-1 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Tilman Hecker
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Juuni-20 JuuliDir: Markus L Frank; Lav: Toni Burkhardt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 Sept-1 DetsDir: Markus L Frank; Lav: Kay Link
Aida (John,E) 18 Okt-28 DetsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 Okt-13 DetsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Wolfgang Dosch
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 Nov-8 MärtsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Achim Lenz
Tiefland (d'Albert) 17 Jaan-22 MärtsDir: Markus L Frank; Lav: Toni Burkhardt
Rigoletto (Verdi) 6 Mai-7 Juuni
My Fair Lady (Loewe) 27 Juuni-19 Juuli
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Sept-11 JaanDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Balázs Kovalik
La fille du régiment (Donizetti) 13 Okt-13 DetsDir: Gábor Káli; Lav: Andreas Baesler
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Okt-20 JaanDir: Marcus Bosch; Lav: Monique Wagemakers
Vec Makropulos (Janáček) 23 Okt-23 NovDir: Marcus Bosch; Lav: Robert Carsen
Der kleine Barbier (Rossini) 4 Nov-18 MärtsDir: Christian Hutter; Lav: Ulrich Proschka
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 10 Nov-11 VeebDir: Gábor Káli; Lav: Laura Scozzi
Aida (Verdi) 25 Nov-8 JaanDir: Philipp Pointner / Gábor Káli; Lav: Jens Daniel Herzog
Don Giovanni (Mozart) 26 Jaan-21 AprillDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 Veeb-24 MärtsDir: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt / Robbert van Steijn; Lav: Helen Malkowsky
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 Märts-29 JuuniDir: Gábor Káli; Lav: Thomas Enzinger
Andrea Chénier (Giordano) 30 Märts-17 JuuliDir: Philipp Pointner; Lav: Guy Montavon
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 7 Aprill-30 MaiDir: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt; Lav: David Mouchtar-Samorai
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Aprill-17 JuuniDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Waut Koeken
Rusalka (Dvořák,A) 12 Mai-13 JuuliDir: Marcus Bosch; Lav: Dieter Kaegi
Platée (Rameau) 8 Juuni-26 JuuliDir: Hervé Niquet; Lav: Mariame Clément
Carmen (Bizet) 15 Juuni-27 JuuliDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Laurent Laffargue
Otello (Verdi) 5 Sept-31 JaanDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Gabriele Rech
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 Okt-6 DetsDir: Gábor Káli; Lav: Thomas Enzinger
Platée (Rameau) 12 Okt-3 NovDir: Hervé Niquet / Gábor Káli; Lav: Mariame Clément
Funny Girl (Styne) 2 Nov-3 MärtsDir: Jürgen Grimm / Gábor Káli; Lav: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Nov-7 DetsDir: Peter Tilling; Lav: Immo Karaman
Das Rheingold (Wagner) 30 Nov-2 MärtsDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
Cherubino mischt sich ein (Mozart) 11 Jaan-3 JuuniDir: Andreas Paetzold / Matteo Pirola; Lav: Lutz Schwarz
Arabella (Strauss) 1 Veeb-7 MaiDir: Marcus Bosch; Lav: Andreas Baesler
And The Trains Kept Coming... (Navok) 23 Veeb-8 AprillDir: Peter Tilling; Lav: Stefan Otteni
Judas Maccabaeus (Handel) 23 Veeb-8 AprillDir: Peter Tilling; Lav: Stefan Otteni
La traviata (Verdi) 8-30 MärtsDir: Marcus Bosch; Lav: Peter Konwitschny
Die Walküre (Wagner) 5 Aprill-6 JuuliDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
Les Huguenots (Meyerbeer) 15 Juuni-20 JuuliDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Tobias Kratzer
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Salome (Strauss) 11 Okt-31 JaanDir: Roger Epple; Lav: KD Schmidt
Saul (Handel) 20 OktDir: Thomas Bönisch; Lav: Lydia Steier
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Nov-27 JaanDir: Thomas Dorsch; Lav: Niklaus Helbling
Carmina Burana (concert) (Orff) 9 Nov-31 DetsDir: Thomas Dorsch; Lav: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 24 Nov-15 MärtsDir: Roger Epple; Lav: Lorenzo Fioroni
Anoia (Kampe) 21 Dets-6 JaanDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: Alexander Müller-Elmau
Otello (Verdi) 17 Jaan-10 MaiDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 Märts-22 MaiDir: Jason Weaver; Lav: Ronny Jakubaschk
The Rake's Progress (Stravinsky) 31 Mai-20 JuuniDir: Thomas Dorsch; Lav: Markus Bothe
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Okt-29 DetsDir: Roger Epple; Lav: Alexander Müller-Elmau
Carmina Burana (Orff) 12 Okt-10 DetsDir: Thomas Bönisch; Lav: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 13 Okt-26 DetsDir: Roger Epple; Lav: Marco Fiorini
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Okt-13 DetsDir: NN; Lav: Niklaus Helbling
Die Fledermaus (Strauss,J) 30+ NovDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: K D Schmidt
The Rake's Progress (Stravinsky) 7+ DetsDir: NN; Lav: Markus Bothe
Otello (Verdi) 17+ JaanDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Lohengrin (Sciarrino) 25+ JaanDir: NN; Lav: Thomas Fiedler
Così fan tutte (Mozart) 31+ JaanDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15+ VeebDir: Thomas Bönisch; Lav: Ronny Jakubaschk
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 28+ MärtsDir: NN; Lav: Julia Hölscher
Albert Herring (Britten) 6+ JuuniDir: Robin Davis; Lav: Lydia Steier
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Sieg der Schönheit (Telemann) 31 Okt-9 MärtsDir: Michael Schneider / An-Hoon Song; Lav: Markus Bothe
Die Macht des Schicksals (Verdi) 3 Nov-26 JaanDir: Andreas Hotz / Daniel Inbal; Lav: Robert Lehmeier
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 1 Dets-8 JuuniDir: Daniel Inbal; Lav: Walter Sutcliffe
Anatevka (Bock) 5 Dets-20 MaiDir: An-Hoon Song; Lav: Adriana Altaras
Der Liebestrank (Donizetti) 19 Jaan-16 MaiDir: Daniel Inbal / An-Hoon Song; Lav: Guillermo Amaya
Das grosse Heft (Corbett) 16 Märts-2 MaiDir: Andreas Hotz; Lav: Alexander May
Der aus der Lowengrube errettete Daniel (Telemann) 21 AprillDir: Daniel Inbal; Lav: Jan David Schmitz
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 15-28 JuuniDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 15-28 JuuniDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 15-28 JuuniDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Evita (Lloyd Webber) 24 Aug-12 JaanDir: An-Hoon Song; Lav: Marcel Keller
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 14 Sept-17 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 14 Sept-17 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 14 Sept-17 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
La bohème (Puccini) 28 Sept-5 MärtsDir: Andreas Hotz; Lav: Floris Visser
Anatevka (Bock) 16 Okt-2 NovLav: Adriana Altaras
Der Vogelhändler (Zeller,C) 23 Nov-10 JuuliDir: An-Hoon Song; Lav: Marcel Keller
Johannes-Passion (Bach,JS) 18 Jaan-18 AprillDir: Andreas Hotz; Lav: Andrej Woron
Vanda (Dvořák,A) 15 Märts-8 MaiDir: Daniel Inbal; Lav: Robert Lehmeier
Der Liebestrank (Donizetti) 5+ AprillDir: Daniel Inbal / An-Hoon Song / Mino Marani; Lav: Guillermo Amaya
Die Vögel (Braunfels) 21 Juuni-11 JuuliDir: Andreas Hotz; Lav: Yona Kim
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 27 Okt-28 JuuniDir: Kai Röhrig; Lav: Utz
Beatrice di Tenda (Bellini) 3 Nov-9 DetsDir: Basil H E Coleman; Lav: Sebastian von Kerssenbrock
La finta giardiniera (Mozart) 15 Dets-17 MärtsDir: Kai Röhrig; Lav: Stephen Medcalf
L'orfeo (Monteverdi) 23 Märts-27 AprillDir: Wolfgang Katschner; Lav: Kobie van Rensburg
Manon (Massenet) 4 Mai-2 JuuniDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Rigoletto (Verdi) 15-30 JuuniDir: Basil H E Coleman; Lav: Nilufar K Münzing
Gräfin Mariza (Kálmán) 5 Okt-9 JuuniDir: Kai Röhrig; Lav: Sebastian von Kerssenbrock
Rigoletto (Verdi) 18 Okt-14 VeebDir: Basil H E Coleman; Lav: Nilufar K Münzing
Il pirata (Bellini) 30 Nov-24 JaanDir: Basil H E Coleman; Lav: Alberto Jona, Jenaro Meléndrez Chas
Carousel (Rodgers) 23 Veeb-18 MaiDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Die schöne und getreue Ariadne (Conradi) 12 Aprill-30 MaiDir: Kai Röhrig; Lav: Jonathan Lunn
La traviata (Verdi) 14-29 JuuniDir: Basil H E Coleman; Lav: Amir Hosseinpour
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Don Giovanni (Mozart) 14 Sept-31 MärtsDir: Markus Huber; Lav: Wolf Widder
Der Vogelhändler (Zeller,C) 29 Sept-26 DetsDir: Martin Hannus; Lav: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-4 JaanDir: Martin Hannus; Lav: Wolf Widder
Manon (Massenet) 17 Nov-12 MärtsDir: Martin Hannus; Lav: Sven Severin
Dracula (Wildhorn) 31 Dets-31 MaiDir: Tobias Leppert; Lav: Wolf Widder
La cenerentola (Rossini) 16 Veeb-14 JuuliDir: Martin Hannus; Lav: Bettina Lell
Das Feuerwerk (Burkhard) 23 Märts-10 JuuliDir: Tobias Leppert; Lav: Wolfgang Dosch
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 9 Mai-12 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Bettina Lell
Ein Maskenball (Verdi) 21 Sept-11 MärtsDir: Markus Huber; Lav: Wolf Widder
Così fan tutte (Mozart) 9 Nov-14 MärtsDir: Martin Hannus; Lav: Toni Burkhardt
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 Dets-19 JuuniDir: Martin Hannus; Lav: Wolf Widder
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 Märts-13 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Bettina Lell
Frau Luna (Lincke) 23 Mai-17 JuuliDir: Tobias Leppert; Lav: Bettina Lell
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
My Fair Lady (Loewe) 27 OktDir: André Cipowicz; Lav: Rainer Wenke
Ball im Savoy (Abraham) 31 Okt-12 MaiDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Wolfgang Dosch
Così fan tutte (Mozart) 3 Nov-27 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Søren Schuhmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Jaan-3 MärtsDir: Lutz de Veer; Lav: Arila Siegert
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8-22 JuuniDir: Tobias Engeli; Lav: Tim Heilmann
Der Freischütz (Weber) 12-20 JuuliDir: Tobias Engeli; Lav: Rainer Wenke
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Sept-22 DetsDir: Tobias Engeli; Lav: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 11 Okt-5 JaanDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Wolfgang Dosch
Tannhäuser (Wagner) 30 Nov-3 MaiDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Così fan tutte (Mozart) 17 DetsDir: Lutz de Veer; Lav: Søren Schuhmacher
Carmen (Bizet) 12 Aprill-13 MaiDir: Tobias Engeli; Lav: Søren Schuhmacher
Anatevka (Bock) 29 AprillDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Joseph Süß (Glanert) 10 Mai-10 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Thilo Reinhardt
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Nov-12 JaanDir: Michele Carulli / Hans-Peter Preu; Lav: Annette Jahns
Hexen (Ashkenasi) 25 NovDir: Thomas Gläser; Lav: Wolf-Dieter Gööck
Das Liebesverbot (Wagner) 8 Dets-20 MaiDir: Jan Michael Horstmann / Christian Voß; Lav: Hinrich Horstkotte
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 DetsDir: Matthias Mücksch / Hee-Chuhn Choi; Lav: Helen Malkowsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 JaanLav: Wolfgang Dosch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 8 Märts-6 AprillDir: Michele Carulli; Lav: Horst Otto Kupich
L'orfeo (Monteverdi) 16 Märts-16 MaiDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Jan Michael Horstmann
Frau Luna (Lincke) 5-26 Mai
Das Liebesverbot (Wagner) 15 Sept-14 Nov
Frau Luna (Lincke) 19 Sept-5 Jaan
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 12 Okt-11 Mai
L'orfeo (Monteverdi) 22 Nov-7 Veeb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-22 Dets
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Jaan-1 Märts
Ariadne auf Naxos (Strauss) 30 Märts-4 Mai
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 Sept-25 NovDir: Tetsuro Ban; Lav: Peter Lund
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 Okt-24 NovDir: Philip van Buren; Lav: Thomas Enzinger
Aida (Verdi) 8 DetsDir: Tetsuro Ban; Lav: Michael Helle
Lola rennt (Vollmer) 28 Veeb-10 MaiDir: Arne Willimczik; Lav: Schirin Khodadadian
West Side Story (Bernstein) 16 Märts-22 JuuniDir: Philip van Buren; Lav: Andrea Schwalbach
Kátia Kabanová (Janáček) 5 Mai-19 JuuliDir: Tetsuro Ban; Lav: Brigitte Fassbaender
The Fairy Queen (Purcell) 15 Juuni-21 JuuliDir: Jörn Hinnerk Andresen; Lav: Lydia Steier
The Rake's Progress (Stravinsky) 21 Sept-17 DetsDir: Tetsuro Ban; Lav: Elias Perrig
The Fairy Queen (Purcell) 28 Sept-26 DetsDir: Jörn Hinnerk Andresen; Lav: Lydia Steier
West Side Story (Bernstein) 12 Okt-5 VeebDir: Alistair Lilley; Lav: Andrea Schwalbach
Frau Luna (Lincke) 26 Okt-24 JuuniDir: György Mészáros / Alistair Lilley; Lav: Thomas Enzinger
La bohème (Puccini) 7 Dets-29 MaiDir: Tetsuro Ban; Lav: Johannes Pölzgutter
Die Feen (Wagner) 25 Jaan-19 JuuniDir: Tetsuro Ban; Lav: Florian Lutz
Anatevka (Bock) 22 Märts-8 JuuniLav: Andrea Schwalbach
Die Kaffeekantate (Bach,JS) 12+ AprillLav: Christina Schmidt
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 12+ AprillDir: Christina Schmidt
Nichtung (Moussa) 17 Mai-18 JuuliDir: Samy Moussa; Lav: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Juuni-20 JuuliLav: Matthias Reichwald
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
Glückliche Reise (Künneke) 31 OktDir: Eva Caspari; Lav: Johannes Weigand
Nabucco (Verdi) 22 MärtsDir: Stefano Seghedoni; Lav: Giovanni Rico
Gräfin Mariza (Kálmán) 17 Aprill
Evita (Lloyd Webber) 1 JuuniDir: Tobias Deutschmann; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Kiss me, Kate (Porter) 22 Juuni
My Fair Lady (Loewe) 6 NovDir: Inga Hilsberg; Lav: Lajos Wenzel
La bohème (Puccini) 19 NovDir: Tamas Bolberitz
Tosca (Puccini) 16 VeebDir: Silvano Frontalini
La traviata (Verdi) 24 MaiDir: Peter Kuhn; Lav: Igor Folwill
West Side Story (Bernstein) 8 JuuniLav: Kay Metzger
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
West Side Story (Bernstein) 16-28 SeptDir: Peter Leonard; Lav: Babette Bartz
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 23 Sept-6 AprillDir: Florian Krumpöck; Lav: Jasmin Solfaghari
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 Okt-29 DetsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Nov-26 MaiDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
Die Zauberflöte (Mozart) 13-26 DetsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Babette Bartz
Happy Birthday, Mr. President (Russman) 27 Jaan-24 MaiDir: Peter Leonard; Lav: Albert Sherman
Nabucco (Verdi) 28 Aprill-31 MaiDir: Florian Krumpöck; Lav: Babette Bartz
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 Aug-30 SeptLav: Babette Bartz
Anatevka (Bock) 1 Sept-17 OktDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Jürgen Pöckel
Nabucco (Verdi) 14 Sept-19 OktDir: Florian Krumpöck; Lav: Babette Bartz
Madama Butterfly (Puccini) 6-30 OktDir: Manfred Hermann Lehner / Peter Leonard; Lav: Jay Lesenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 3+ NovDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14+ DetsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 Sept-2 VeebDir: Alexander Drčar; Lav: Olivier Tambosi, Christiane Boesiger
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 Sept-7 NovDir: Andreas Wolf; Lav: Immo Karaman
Aladin und die Wunderlampe (Rota) 20 Okt-27 VeebDir: Thomas Peuschel; Lav: Sebastian Welker
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Nov-25 DetsDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Andreas Gergen
Fausts Verdammnis (Berlioz) 15 Dets-17 VeebDir: Andreas Wolf; Lav: Frank Hilbrich
La petite messe solennelle (Rossini) 15 Märts-21 AprillDir: Martin Straubel; Lav: Gaetano Franzese
Rigoletto (Verdi) 27 Aprill-2 JuuniDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Dagmar Schlingmann
The Turn of the Screw (Britten) 8 Juuni-6 JuuliDir: Thomas Peuschel; Lav: Beate Baron
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 Sept-25 OktDir: Thomas Peuschel; Lav: Dagmar Schlingmann
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 Sept-10 NovDir: Gregor Bühl; Lav: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 24 Nov-26 MärtsDir: Will Humburg; Lav: Dagmar Schlingmann
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Dets-5 JaanDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Andreas Gergen
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-5 AprillDir: Thomas Peuschel; Lav: Ralf Nürnberger
Werther (Massenet) 22 Veeb-31 MaiDir: Thomas Peuschel; Lav: Jetske Mijnssen
Macbeth (Verdi) 12 Aprill-20 JuuliDir: Marzio Conti; Lav: Sebastian Welker
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Aprill-28 JuuniDir: Thomas Peuschel; Lav: Dagmar Schlingmann
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 Juuni-26 JuuliDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Dominik Neuner
La finta giardiniera (Mozart) 5-24 JuuliDir: NN; Lav: Tom Ryser
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 9 Sept-21 DetsDir: Martin Schelhaas / Paolo Bressan; Lav: Sibylle Krantz
Madama Butterfly (Puccini) 16 Sept-11 DetsDir: Daniel Huppert; Lav: Arturo Gama
Anatevka (Bock) 28 Sept-19 MaiDir: Paolo Bressan; Lav: Stefan Haufe
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26 Okt-11 MaiDir: Daniel Huppert; Lav: Peter Dehler
Der Musikfeind (Genée) 11 Nov-11 MaiDir: Ewald Donhoffer; Lav: Anke Rauthmann
Die Opernprobe (Lortzing) 11 Nov-11 MaiDir: Ewald Donhoffer; Lav: Anke Rauthmann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DetsDir: Martin Schelhaas; Lav: Arturo Gama
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 Jaan-19 JuuniDir: Manfred Mayrhofer; Lav: Hendrik Müller
Death Knocks (Jost) 2 Märts-28 AprillDir: Martin Schelhaas; Lav: Anke Rauthmann
Der arme Matrose (Milhaud) 2 Märts-17 MaiDir: Martin Schelhaas; Lav: Anke Rauthmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12 Aprill-9 JuuniDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
Die Opernprobe (Lortzing) 23 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Juuni-21 JuuliDir: Daniel Huppert; Lav: Peter Dehler
Sigurd der Drachentöter (Pape) 12 Sept-11 OktDir: Friedemann Braun; Lav: Markus Wünsch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Sept-11 JaanDir: Daniel Huppert; Lav: Peter Dehler
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 6 Okt-9 JaanDir: Manfred Mayrhofer; Lav: Hendrik Müller
La bohème (Puccini) 22 Nov-23 MaiDir: Daniel Huppert; Lav: Gregor Horres
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 15 Dets-4 MaiDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
Dead Man Walking (Heggie) 24 Jaan-7 MaiDir: Gregor Rot; Lav: David Freeman
Die Opernprobe (Lortzing) 23 Märts-15 JuuniDir: Ewald Donhoffer; Lav: Anke Rauthmann
Der Musikfeind (Genée) 23 Märts-15 JuuniDir: Ewald Donhoffer; Lav: Anke Rauthmann
Die verkaufte Braut (Smetana) 16-30 MaiLav: Frank-Bernd Gottschalk
Nabucco (Verdi) 27 Juuni-31 Juuli
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Prinzessin Anna oder Wie man einen Helden findet (Vinje) 16 SeptDir: Egbert Funk; Lav: Rainer Holzapfel
Don Giovanni (Mozart) 20 SeptDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Der Zarewitsch (Lehár) 1 DetsDir: Egbert Funk; Lav: Susanne Knapp
Kleider machen Leute (Zemlinsky) 9 MärtsDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Rigoletto (Verdi) 18 MaiDir: Golo Berg; Lav: Dirk Löschner
Glückliche Reise (Künneke) 30 JuuniDir: Egbert Funk; Lav: Horst Kupich
Rigoletto (Verdi) 22+ SeptDir: Golo Berg; Lav: Dirk Löschner
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 19-26 OktDir: Egbert Funk; Lav: Wolfgang Dosch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24+ NovDir: Egbert Funk; Lav: Horst Kupich
Lohengrin (Wagner) 7+ DetsDir: Golo Berg; Lav: Dirk Löschner
Die verkaufte Braut (Smetana) 12+ AprillDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10+ MaiDir: Golo Berg
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 Sept-10 JaanDir: Antony Hermus; Lav: Andrea Moses
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Okt-16 NovDir: Simon Hewett; Lav: Phillip Stölzl
Iphigenie in Aulis (Gluck) 1 Nov-19 JaanDir: Christoph Poppen; Lav: Andrea Moses
Norma (Bellini) 6 Nov-6 DetsDir: Ivan Anguélov; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der Schaum der Tage (Denisov) 1 Dets-21 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Dets-27 JaanDir: Uwe Sandner; Lav: Peter Konwitschny
Alcina (Handel) 7 Jaan-15 VeebDir: Sébastien Rouland; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Götterdämmerung (Wagner) 20 Jaan-17 VeebDir: Marc Soustrot; Lav: Peter Konwitschny
Wozzeck (Berg) 22 Jaan-28 VeebDir: Michael Schønwandt / Titus Engel; Lav: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 Veeb-12 AprillDir: Giuliano Carella; Lav: Rudolf Frey
Tosca (Puccini) 27 Veeb-2 MaiDir: Marko Letonja / Simon Hewett; Lav: Willy Decker
Parsifal (Wagner) 1 Aprill-12 MaiDir: Sylvain Cambreling; Lav: Calixto Bieito
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 10 Aprill-10 MaiDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Schicksal (Janáček) 10 Aprill-10 MaiDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler,Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 13 Aprill-7 JuuniDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Aprill-14 MaiDir: Simon Hewett / Josè Luis Gomez-Rios / Timo Handschuh / Titus Engel; Lav: Calixto Bieito
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20 Mai-29 JuuniDir: Michael Schønwandt / Uwe Sandner; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fausts Verdammnis (Berlioz) 26 Mai-20 JuuniDir: Kwamé Ryan / Willem Wentzel; Lav: Andrea Moses
Platée (Rameau) 4 Juuni-15 JuuliDir: Christian Curnyn; Lav: Calixto Bieito
La cenerentola (Rossini) 30 Juuni-22 JuuliDir: Josè Luis Gomez-Rios; Lav: Andrea Moses
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 19-20 JuuliDir: Sylvain Cambreling
La cenerentola (Rossini) 20 Sept-17 DetsDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Andrea Moses
Don Giovanni (Mozart) 21 Sept-16 NovDir: Andrés Orozco-Estrada; Lav: Andrea Moses
L'Écume des jours (Denisov) 22 Sept-11 OktDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Falstaff (Verdi) 20 Okt-2 JaanDir: Sylvain Cambreling; Lav: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 Okt-22 JaanDir: Simon Hewett; Lav: Rudolf Frey
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 Nov-6 JaanDir: Kwamé Ryan; Lav: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 19 Dets-10 AprillDir: Roland Kluttig; Lav: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Dets-1 VeebDir: Uwe Sandner; Lav: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 25 Jaan-28 VeebDir: Giuliano Carella; Lav: Ruth Berghaus
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Jaan-8 MärtsDir: Michael Schønwandt; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7 Veeb-21 MaiDir: Simon Hewett; Lav: Waltraud Lehner
Wunderzaichen (Andre,M) 2-25 MärtsDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Siegfried (Wagner) 23 Märts-27 AprillDir: Marc Soustrot; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 29 Märts-11 JuuniDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Aprill-5 JuuniDir: Michael Hofstetter; Lav: Herbert Wernicke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 4 Mai-26 JuuliDir: Nicholas Kok; Lav: Christian Spuck
Tosca (Puccini) 18 Mai-8 JuuliDir: Simon Hewett; Lav: Willy Decker
La bohème (Puccini) 30 Mai-22 JuuliDir: Simon Hewett; Lav: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 20-27 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Iphigenie en Aulide (Gluck) 25-30 JuuliDir: Willem Wentzel; Lav: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
Evita (Lloyd Webber) 31 Aug-30 AprillDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Sven Grützmacher
La traviata (Verdi) 13 Okt-22 VeebDir: Victor Puhl; Lav: Birgit Scherzer
Gräfin Mariza (Kálmán) 26 Jaan-21 AprillDir: Joongbae Jee; Lav: Klaus-Dieter Köhler
Die Kluge (Orff) 30 Märts-9 JuuniDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Sven Grützmacher
Die spanische Stunde (Ravel) 30 Märts-9 JuuniDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Sven Grützmacher
My Fair Lady (Loewe) 24 Mai-5 JuuliDir: Christoph Jung; Lav: Marc Pierre Liebermann
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 Juuni-14 JuuliDir: Joongbae Jee; Lav: Thomas Münstermann
Rigoletto (Verdi) 14 Sept-21 VeebDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Bruno Berger-Gorski
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-9 MärtsDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Klaus-Dieter Köhler
The Fly (Shore) 18 Jaan-8 MärtsDir: Joongbae Jee; Lav: Sebastian Welker
Der Wildschütz (Lortzing) 15 Märts-18 MaiDir: Joongbae Jee / Christoph Jung; Lav: Matthias Kaiser
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 Mai-19 JuuliDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Birgit Scherzer
Ulm, Ulmer Theater  / 
Gianni Schicchi (Puccini) 8 Okt-3 MärtsDir: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; Lav: Matthias Kaiser
Il Tabarro (Puccini) 8 Okt-3 MärtsDir: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; Lav: Matthias Kaiser
Suor Angelica (Puccini) 8 Okt-3 MärtsDir: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; Lav: Matthias Kaiser
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Dets-7 AprillDir: Michael Weiger; Lav: Igor Folwill
Herrengedeck (Müller,A) 11 Jaan-20 MaiDir: Ariane Müller; Lav: Ariane Müller
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7 Veeb-11 MaiDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Messa da Requiem (Verdi) 28 Märts-12 JuuliDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Don Pasquale (Donizetti) 16 Mai-18 JuuliDir: Nils Schweckendiek; Lav: Corinna Tetzel
Der Bettelstudent (Millöcker) 1-22 JuuniDir: Girard Rhoden; Lav: Benjamin Künzel
Der Ring an einem Abend (Wagner) 13 Juuni-21 JuuliDir: Nils Schweckendiek; Lav: Benjamin Künzel
Otello (Verdi) 26 Sept-2 VeebDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Ghetto (Lackerschmid) 29 SeptDir: Hendrik Haas; Lav: Andreas von Studnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Nov-25 JaanDir: Daniel Montané; Lav: Benjamin Künzel
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Jaan-11 MaiDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Friederike (Lehár) 8 Veeb-30 MaiLav: Benjamin Künzel
Iphigenie en Tauride (Gluck) 6 Märts-31 MaiDir: Daniel Montané; Lav: Igor Folwill
Serse (Handel) 8 Mai-20 JuuliDir: Daniel Montané; Lav: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 26 Juuni-18 JuuliDir: Michael Weiger; Lav: Philipp Jescheck
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sept-8 JuuniDir: Felix Bender; Lav: Gabriele Rech
La traviata (Verdi) 28 Sept-6 JuuliDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Karsten Wiegand
Falstaff (Verdi) 20 Okt-31 MaiDir: Stefan Solyom; Lav: Sabine Hartmannshenn
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Dets-6 JaanDir: Martin Hoff; Lav: Karsten Wiegand / Valentin Schwarz
Die erleuchtete Fabrik (Nono) 8 Dets-31 JaanDir: Felix Bender; Lav: Julia Hübner
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 16 Veeb-14 JuuniDir: Benjamin Shwartz / Felix Bender; Lav: Gabriele Wiesmüller
Rigoletto (Verdi) 7 Märts-20 MaiDir: Stefan Solyom; Lav: Karsten Wiegand
Pettersson und Findus (Ramdohr) 8 Märts-29 JuuniDir: Andre Kassel; Lav: Gabriele Wiesmüller
Faust (Gounod) 30 Märts-2 JuuniDir: Felix Bender; Lav: Karsten Wiegand
Ein Traumspiel (Lidholm) 20 Aprill-15 JuuniDir: Stefan Solyom; Lav: Christian Sedelmayer
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 24 Mai-5 JuuliDir: Vanda Albota; Lav: Valentin Schwarz
Madama Butterfly (Puccini) 22 Juuni-4 JuuliDir: Martin Hoff; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Lohengrin (Wagner) 7 Sept-18 AprillDir: Stefan Solyom; Lav: Tobias Kratzer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Okt-29 JaanDir: Stefan Klingele / Martin Virin; Lav: Elisabeth Stöppler
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 22+ NovDir: Martin Virin; Lav: Nina Gühlstorff
Werther (Massenet) 18-23 JaanDir: Martin Hoff; Lav: Michael Talke
Jonny spielt auf (Krenek) 29+ MaiDir: Martin Hoff; Lav: Frank Hilbrich
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Aida (Verdi) 8 Sept-20 MärtsDir: Zsolt Hamar; Lav: Immo Karaman
Der Vogelhändler (Zeller,C) 16 Sept-31 MärtsDir: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; Lav: Ansgar Weigner
Don Pasquale (Donizetti) 28 Sept-22 DetsDir: Wolfgang Wengenroth, Christoph Stiller; Lav: Markus Bothe
Anatevka (Bock) 30 Sept-18 DetsDir: Bartholomew Berzonsky; Lav: John Dew
Die lustige Witwe (Lehár) 6 Okt-27 JuuniDir: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; Lav: Iris Ini Gerath
La traviata (Verdi) 14 Okt-7 AprillDir: Wolfgang Ott / Zsolt Hamar; Lav: Göran Järvefelt
Turandot (Puccini) 21 Okt-6 AprillDir: Christoph Stiller, Wolfgang Ott; Lav: Cesare Lievi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 Nov-21 MärtsDir: Zsolt Hamar, Christoph Stiller; Lav: Konstanze Lauterbach
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Dets-25 JaanDir: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; Lav: Heinz Peters
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Dets-26 JuuniDir: Christoph Stiller; Lav: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 26 Jaan-29 JuuniDir: Wolfgang Ott; Lav: Michiel Dijkema
Lohengrin (Wagner) 3 Veeb-20 MaiDir: Zsolt Hamar / Fabrice Bollon; Lav: Kirsten Harms
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Märts-4 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Philippe Arlaud
Wozzeck (Berg) 29 Märts-5 MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Manfred Beilharz
The Full Monty (Yazbek) 13-14 AprillDir: Frank Bangert; Lav: Iris Limbarth
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 27 Aprill-3 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Manfred Beilharz
Büchners Frauen (Schäffer) 24-25 MaiDir: Vimbayi Kaziboni; Lav: Teresa Reiber
Alessandro (Handel) 25 MaiDir: George Petrou; Lav: Lucinda Childs
Simon Boccanegra (Verdi) 14 Juuni-6 JuuliDir: Christoph Stiller; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 Sept-31 OktDir: Zsolt Hamar; Lav: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Sept-23 OktDir: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; Lav: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Sept-25 OktDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Cesare Lievi
Evita (Lloyd Webber) 5-7 OktDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Die lustige Witwe (Lehár) 20+ OktDir: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; Lav: Iris Ini Gerath
La bohème (Puccini) 3+ NovDir: Wolfgang Ott; Lav: Wolfgang Quetes
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 30+ NovDir: Zsolt Hamar; Lav: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15+ DetsDir: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; Lav: Heinz Peters
La forza del destino (Verdi) 25+ JaanDir: Wolfgang Ott; Lav: Immo Karaman
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 31+ JaanDir: Zsolt Hamar; Lav: Manfred Beilharz
La Calisto (Cavalli) 8-9 MärtsDir: Sébastien Rouland; Lav: Teresa Reiber
Aida (Verdi) 16+ MärtsDir: Zsolt Hamar / Christoph Stiller; Lav: Immo Karaman
Madama Butterfly (Puccini) 6+ AprillDir: Martin Lukas Meister / Elias Grandy; Lav: John Dew
Elegie für junge Liebende (Henze) 1+ MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Falstaff (Verdi) 9+ JuuniDir: Zsolt Hamar; Lav: Christian Spuck
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Der Freischütz (Weber) 14 Sept-5 JaanDir: Florian Frannek; Lav: Andrea Schwalbach
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Okt-6 JaanDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Vom guten ton - die welt ist voll geplapper (Beimel) 21 Okt-16 DetsDir: Detlef Tewes; Lav: Cornelie Müller
Glückliche Reise (Künneke) 31 Okt-21 MärtsDir: Eva Caspari; Lav: Johannes Weigand
Bluthochzeit (Fortner) 13 Jaan-17 MärtsDir: Hilary Griffiths; Lav: Christian von Götz
Der Barbier von Barmen (Giménez) 27 Jaan-12 MaiDir: Boris Brinkmann; Lav: Björn Reinke
Ein Maskenball (Verdi) 24 Veeb-22 JuuniDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Don Quichotte (Massenet) 13 Aprill-30 JuuniDir: Tobias Deutschmann; Lav: Jakob Peters-Messer
Evita (Lloyd Webber) 24 Mai-7 JuuliDir: Tobias Deutschmann; Lav: Aurelia Eggers
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-21 JuuliDir: Hilary Griffiths; Lav: Jakob Peters-Messer
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Sept-15 NovDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Evita (Lloyd Webber) 5 Okt-2 MärtsDir: Tobias Deutschmann; Lav: Aurelia Eggers
Die Irrfahrten des Odysseus (Terzakis) 17 OktDir: Eva Caspari
Maria egiziaca (Respighi) 2-16 Nov
Le Toreador (Adam,A) 19+ JaanDir: Tobias Deutschmann; Lav: Björn Reinke
Alcina (Handel) 23 Märts-13 AprillLav: Johannes Weigand
König Roger (Szymanowski) 14-28 JuuniDir: Florian Frannek; Lav: Jakob Peters-Messer
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Orfeo ed Euridice (Gluck) 30 Sept-14 JaanDir: Enrico Calesso; Lav: Bernhard Stengele
Macbeth (Verdi) 14 Okt-3 VeebDir: Enrico Calesso / Andrea Sanguineti; Lav: Stephan Suschke
Refidim Junction (Wolf,M) 10-24 NovDir: Ulrich Pakusch; Lav: Kai Christian Moritz
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Nov-17 MaiDir: Andrea Sanguineti; Lav: Georg Rootering
Der lustige Krieg (Strauss,J) 1 Dets
Il re Lear (Cagnoni) 26 Jaan
Brundibár (Krása) 13 VeebDir: Martin Berger; Lav: Hermann Schneider
Des Teufels Lustschloss (Schubert) 16 Veeb-26 MaiDir: Enrico Calesso; Lav: Peter P Pachl
Der Graf von Gleichen (Schubert) 23 Märts
Wozzeck (Berg) 13 Aprill-14 JuuniDir: Enrico Calesso; Lav: Hermann Schneider
La traviata (Verdi) 19-20 AprillDir: Enrico Calesso
Leonce und Lena (Zeisl) 8 Juuni
Don Giovanni (Mozart) 22 Juuni-16 JuuliDir: Andrea Sanguineti; Lav: François De Carpentries
Lohengrin (Wagner) 29 Sept-31 JaanDir: Enrico Calesso; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Don Giovanni (Mozart) 18 Okt-26 JaanDir: Gerd Müller-Lorenz; Lav: Francois de Carpentries
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 Nov-20 AprillDir: Frank Obermair; Lav: Ivan Alboresi
Die diebische Elster (Rossini) 15 Veeb-25 AprillDir: NN; Lav: Andreas Beuermann
Salome (Strauss) 5 Aprill-20 JuuniDir: Enrico Calesso; Lav: Alexander von Pfeil
La sonnambula (Bellini) 19-21 AprillDir: Enrico Calesso
The Rake's Progress (Stravinsky) 28 Juuni-23 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Stephan Suschke
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Hello Dolly! (Herman) 7 SeptDir: Tobias Engeli; Lav: Rainer Wenke
My Fair Lady (Loewe) 11-26 NovDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Rainer Wenke
Così fan tutte (Mozart) 30 Nov-10 MärtsDir: Lutz de Veer; Lav: Søren Schuhmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 Jaan-6 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Arila Siegert
Ball im Savoy (Abraham) 27 Veeb-5 AprillDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Wolfgang Dosch
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 15 Märts-26 MaiDir: Tobias Engeli; Lav: Tim Heilmann
Tannhäuser (Wagner) 24 Mai-2 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Sept-21 AprillDir: Tobias Engeli; Lav: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 19 Okt-10 JaanDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Wolfgang Dosch
Joseph Süß (Glanert) 1 Nov-20 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Thilo Reinhardt
Così fan tutte (Mozart) 4 Dets-14 MärtsDir: Lutz de Veer; Lav: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 17 Jaan-6 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Valentina Simeonova
Tannhäuser (Wagner) 22 Jaan-25 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Carmen (Bizet) 1+ JuuniDir: Tobias Engeli; Lav: Søren Schuhmacher