2013/14 > Tšehhi Vabariik 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2013/14 > Tšehhi Vabariik

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Poola
Saksamaa

Tšehhi Vabariik
 
Austria Slovakkia
Ungari

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Carmen (Bizet) 13 Sept-19 VeebDir: Jan Zbavitel; Lav: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 Sept-31 MaiDir: Peter Feranec; Lav: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Sept-2 MaiDir: Jakub Klecker / Pavel Šnajdr; Lav: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Okt-15 VeebDir: Jakub Klecker; Lav: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 Okt-15 VeebDir: Jakub Klecker; Lav: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Okt-14 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Lav: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 Okt-16 JuuniDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Lav: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Okt-5 JuuniDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Lav: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 Okt-21 MärtsDir: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Lav: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 Okt-16 MärtsDir: Ondrej Olos; Lav: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 Nov-18 JuuniDir: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Lav: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 Nov-20 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; Lav: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 Nov-19 MärtsDir: Jaroslav Kyzlink; Lav: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 Dets-15 MärtsDir: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; Lav: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 Jaan-3 MaiDir: Ondrej Olos; Lav: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 Veeb-30 AprillDir: Jaroslav Kyzlink; Lav: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 Märts-15 JuuniDir: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Lav: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 Märts-20 JuuniDir: Jakub Klecker; Lav: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 AprillDir: Caspar Richter / Ondrej Olos; Lav: Uwe Scholz
Alice in Bed (Medek) 7 Mai-6 JuuniDir: Ondrej Olos; Lav: Rocc
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Mai-3 JuuniDir: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Lav: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Tosca (Puccini) 27 Sept-10 MärtsDir: Martin Peschík; Lav: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 Okt-28 AprillDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Lav: Dagmar Hlubková
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 Okt-9 JaanDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Lav: Oldřich Kříž
Et nunc et semper (De Rose) 7 Dets-15 AprillDir: Mario De Rose; Lav: Miloslav Veselý
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7 Dets-15 AprillDir: Mario De Rose; Lav: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 4 Jaan-2 MärtsDir: Mario De Rose; Lav: Jana Kališová
Carmen (Bizet) 21 Veeb-10 MaiDir: Mario De Rose; Lav: Jana Kališová
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
La forza del destino (Verdi) 18 Sept-11 AprillDir: Martin Doubravský; Lav: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sept-10 AprillDir: František Babický; Lav: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 Sept-10 MaiDir: Martin Doubravský; Lav: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 Okt-23 DetsDir: František Babický; Lav: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 Okt-24 NovDir: František Babický; Lav: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 Okt-14 MaiDir: František Babický; Lav: Josef Průdek
Nabucco (Verdi) 8 Nov-2 MärtsDir: Martin Doubravský; Lav: Zdeněk Kaloč
Don Quichotte (Massenet) 13 Nov-27 DetsDir: Martin Doubravský; Lav: Linda Keprtová
Der Freischütz (Weber) 19 Nov-23 VeebDir: František Babický; Lav: Werner Pichler
The Bartered Bride (Smetana) 9 Veeb
Polish Blood (Nedbal) 28 Märts-23 MaiDir: František Babický; Lav: Gabriela Petráková
The Demon (Rubinstein) 8 Aprill-3 MaiDir: Martin Doubravský; Lav: Martin Otava
Olomouc, Moravské divadlo Olomouc / Moravian Theatre Olomouc  / 
Netopýr (Strauss,J) 17 Sept-20 AprillDir: Tomáš Hanák; Lav: Zbyněk Brabec
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Sept-5 MärtsDir: Miloslav Oswald; Lav: Martin Otava
Carmen (Bizet) 28 Sept-6 VeebDir: Petr Šumník; Lav: Michael Tarant
Falstaff (Verdi) 4 Okt-30 MaiDir: Miloslav Oswald; Lav: Andrea Hlinková
Concert (Wagner) 9 Okt-15 AprillDir: Miloslav Oswald
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 OktDir: Petr Šumník; Lav: Michael Tarant
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 Okt-2 MaiDir: Pavel Šnajdr / Petr Šumník; Lav: Václav Věžník
Polska krev (Nedbal) 27 Okt-15 VeebDir: Tomáš Hanák / Pavel Šnajdr; Lav: Gustav Skála
Paganini (Lehár) 27 Jaan-16 AprillDir: Tomáš Hanák; Lav: Jana Andělová-Pletichová
Turandot (Puccini) 16-17 MaiDir: Petr Šumník; Lav: Václav Málek
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sept-1 MärtsDir: Tomáš Hanák; Lav: Jana Andělová-Pletichová
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 Sept-15 AprillDir: Karel Mládek; Lav: Dagmar Hlubková
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 Sept-18 MärtsDir: Petr Šumník; Lav: Lubor Cukr
Madama Butterfly (Puccini) 12 Okt-4 AprillDir: Petr Šumník; Lav: Jana Andělová Pletichová
Nabucco (Verdi) 25 Okt-8 VeebDir: Tomáš Hanák; Lav: Jana Andělová-Pletichová
Netopýr (Strauss,J) 23 Nov-7 DetsDir: Petr Chromčák; Lav: Rudolf Tesáček
Tisíc a jedna noc (Strauss,J) 15 Dets-30 AprillDir: Petr Chromčák; Lav: Rudolf Tesáček
Don Carlos (Verdi) 29 Dets
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Veeb-22 AprillDir: Petr Chromčák; Lav: Lubor Cukr
Requiem (concert) (Mozart) 28 MärtsDir: Petr Chromčák
Così fan tutte (Mozart) 22+ Juuni
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Anna Bolena (Donizetti) 17 Sept-15 MaiDir: Oliver von Dohnányi / Jakub Žídek; Lav: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 SeptDir: Robert Jindra; Lav: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 Sept-20 MaiDir: Karol Kevický / Jakub Žídek; Lav: Gabriela Petráková
Ernani (Verdi) 10 Okt-6 MaiDir: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; Lav: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 Okt-23 NovDir: Robert Jindra / Jan Srubař; Lav: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 Okt-3 MaiDir: Karol Kevický / Jakub Žídek; Lav: Lumír Olšovský
Lohengrin (Wagner) 1 Nov-18 DetsDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Lav: Rocc
The Bartered Bride (Smetana) 16 Nov-29 DetsDir: Jan Šrubař; Lav: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 Dets-1 JuuniDir: Marko Ivanovič; Lav: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 Dets-2 MaiDir: Jan Šrubař / Marek Prášil; Lav: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 Jaan-4 JuuniDir: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Lav: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 Veeb-20 MaiDir: Charles Olivieri-Munroe / Jakub Žídek; Lav: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 Aprill-24 MaiDir: Jan Chalupecký; Lav: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 MaiDir: Robert Jindra; Lav: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 JuuniDir: Robert Jindra; Lav: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Faust (Gounod) 5 Sept-11 JaanDir: Tomáš Brauner; Lav: Jiří Heřman
La Gioconda (Ponchielli) 8 Sept-8 DetsDir: Tomáš Brauner; Lav: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22 Sept-16 AprillDir: Jiří Štrunc; Lav: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 Sept-25 MärtsDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Lav: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 OktDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Lav: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19 Okt-17 AprillDir: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner / Jiří Petrdlík; Lav: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 Okt-13 AprillDir: Jan Rezek; Lav: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23 Okt-15 MärtsDir: Petr Kofroň; Lav: Jan Burian
Brundibár (Krása) 11 Nov
Voják a tanečnice (Martinů) 25 Jaan-30 AprillDir: Petr Kofroň; Lav: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-23 AprillDir: Tomáš Brauner; Lav: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ JuuniDir: Jiří Štrunc; Lav: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Don Giovanni (Mozart) 23 Aug-7 JuuniDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; Lav: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Aug-29 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Lav: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 Sept-17 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Lav: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 Sept-3 JuuniDir: Jan Chalupecký / David Švec; Lav: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 Sept-5 JuuniDir: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Lav: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 Nov-23 MärtsDir: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Lav: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Toufar (Březina) 18 Sept-17 MaiDir: Jiří Štrunc; Lav: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Čarokraj (Ivanovič) 27 Aug-23 JuuniDir: Marko Ivanovič / David Švec; Lav: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 Sept-16 JuuniDir: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Lav: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 Sept-30 MaiDir: Robert Jindra; Lav: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 Sept-5 MaiDir: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Lav: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 Sept-3 MaiDir: Jan Chalupecký; Lav: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 Sept-4 JuuniDir: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Lav: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 Sept-21 MaiDir: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Lav: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Sept-7 VeebDir: David Švec / Jan Chalupecký; Lav: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 Sept-8 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Lav: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Okt-4 AprillDir: Jaroslav Kyzlink; Lav: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 Okt-28 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Lav: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 Jaan-22 MaiDir: Ondrej Lenárd; Lav: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 VeebDir: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; Lav: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 Märts-1 JuuniDir: Jan Latham-Koenig; Lav: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 30 Aug-14 JuuniDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Lav: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 Aug-22 JuuniDir: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Stur; Lav: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 Sept-7 JuuniDir: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Lav: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 Sept-28 DetsDir: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Lav: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 Sept-1 MaiDir: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Lav: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 Sept-19 JuuniDir: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Lav: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 Sept-6 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Lav: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sept-19 VeebDir: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Lav: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 Sept-27 JuuniDir: František Drs / Jiří Mikula; Lav: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 Okt-12 JuuniDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Lav: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Okt-11 MaiDir: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Lav: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 Okt-5 JuuniDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Lav: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 Nov-26 JuuniDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Lav: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 Jaan-25 MaiDir: Hilary Griffiths / Richard Hein; Lav: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 Jaan-30 MaiDir: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Lav: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 MaiDir: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mai-24 JuuniDir: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Lav: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 JuuniDir: Marko Ivanović, František Drs; Lav: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 11 Sept-11 VeebDir: Miloš Formáček; Lav: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 Sept-5 OktDir: Milan Kaňák; Lav: Martin Dubovic
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Okt-25 VeebDir: Norbert Baxa; Lav: Martin Otava
Hraběnka Marica () 13 Dets-16 VeebDir: Milan Kaňák; Lav: Zbyněk Brabec