2013/14 > Saksamaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2013/14 > Saksamaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Taani Rootsi
Holland
Belgia
Luxemburg

Saksamaa
 
Poola
Tšehhi Vabariik
Prantsusmaa Šveits Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

Fidelio (Beethoven) 15 Sept-26 VeebDir: Kazem Abdullah; Lav: Alexander Charim
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Sept-1 MärtsDir: Volker Hiemeyer; Lav: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Okt-19 MärtsDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Rusalka (Dvořák,A) 3 Nov-20 VeebDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Prinzessin im Eis (Schreier) 8 Dets-22 VeebDir: Kazem Abdullah; Lav: Anna Malunat
Don Carlos (Verdi) 9 Veeb-18 MaiDir: Kazem Abdullah; Lav: Michael Helle
Alcina (Handel) 6 Aprill-10 JuuliDir: Péter Halász; Lav: Jarg Pataki
Die Banditen (Offenbach) 8 Juuni-9 JuuliDir: Volker Hiemeyer; Lav: Alexander von Pfeil
La finta giardiniera (Mozart) 28 Juuni-11 JuuliDir: Herbert Görtz; Lav: Lilly Lee
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Sept-26 MärtsDir: Thomas Wicklein; Lav: Roland Schwab
Du bist ich (Simons) 1 NovDir: Jens Troester; Lav: Götz Hellriegel
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 28 Jaan-27 VeebDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
Werther (Massenet) 9 Veeb-16 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 13 Veeb-8 MaiDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 13-18 AprillDir: Reter Aderhold; Lav: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 Aprill-24 MaiDir: Jens Troester; Lav: Sabine Schramm
Ball im Savoy (Abraham) 27 Aprill-15 JuuniDir: Tobias Engeli; Lav: Wolfgang Dosch
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 1 Juuni-11 JuuliDir: Laurent Wagner; Lav: Nicolas Brieger
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Gasparone (Millöcker) 11 Aug-1 SeptDir: Dieter Klug; Lav: Hans-Hermann Krug
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 30 Aug-13 OktDir: Florian Kießling; Lav: Urs Alexander Schleiff
Der Studentenprinz (Romberg) 26 Sept-29 DetsLav: Ingolf Huhn
Der Freischütz (Weber) 12 Okt-11 NovDir: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; Lav: Ingolf Huhn
My Fair Lady (Loewe) 27 Okt-16 MärtsDir: Dieter Klug; Lav: Dietrich Kunze
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Nov-28 MärtsDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Amahl und die Heiligen Drei Könige (Menotti) 1-28 DetsDir: Dieter Klug; Lav: Birgit Eckenweber
Figaros Hochzeit (Mozart) 26 Jaan-11 MaiDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Die Blume von Hawaii (Abraham) 9 Märts-5 AprillDir: Dieter Klug; Lav: Tamara Korber
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 9 Aprill-6 MaiDir: Peggy Einfeldt; Lav: Birgit Eckenweber
Tanhäuser (Mangold) 27 Aprill-18 MaiDir: Naoshi Takahshi; Lav: Ingolf Huhn
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Intolleranza 1960 (Nono) 27 Sept-12 OktDir: Dirk Kaftan; Lav: Ludger Engels
Rigoletto (Verdi) 26 Okt-10 AprillDir: Lancelot Fuhry; Lav: Patrick Kinmonth
Simon Boccanegra (concert) (Verdi) 7 Dets-2 MärtsDir: Lancelot Fuhry
Don Giovanni (Mozart) 14 Dets-22 MärtsDir: Roland Techet; Lav: Patrick Kinmonth
La bohème (Puccini) 6 Jaan-4 AprillDir: Dirk Kaftan; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Märts-5 JuuniDir: Roland Techet; Lav: Yona Kim
Lohengrin (Wagner) 3-29 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
My Fair Lady (Loewe) 21 Juuni-24 JuuliDir: Eberhard Fritsche; Lav: Thilo Reinhardt
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Gräfin Mariza (Kálmán) 18-20 OktDir: László Makláry; Lav: Agnes Gyarmathy
Stabat Mater (Pergolesi) 17 JaanDir: Diego Fasolis
Manon Lescaut (Puccini) 12-21 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Richard Eyre
Johannespassion (Bach,JS) 13-18 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Peter Sellars
Faust (Gounod) 6-12 JuuniDir: Thomas Hengelbrock; Lav: Bartlett Sher
Don Carlos (Verdi) 3-5 JuuliDir: Valery Gergiev; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
Requiem (Verdi) 4 JuuliDir: Valery Gergiev
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 21-27 JuuliDir: Yannick Nézet-Séguin
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 27 NovDir: Karel Mark Chichon
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 Märts-6 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Brigitte Fassbaender
Der kleine Rosenkavalier (Strauss) 2-6 Aprill
La traviata (Verdi) 22-29 MaiDir: Pablo Heras-Casado; Lav: Rolando Villazón
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-11 JuuliDir: Valery Gergiev
Die Hochzeit des Figaro (concert) (Mozart) 16-19 JuuliDir: Yannick Nézet-Séguin
Die Trojaner (Berlioz) 22 JuuliDir: Valery Gergiev
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Carmina Burana (Orff) 18 Okt-30 MärtsLav: Reiner Feistel
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Jaan-2 VeebDir: Andrea Sanguineti
Tannhäuser (Wagner) 29 Märts-31 MaiDir: Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Himmelsmechanik (Kagel) 22-26 AugLav: Sven Sören Beyer
Nabucco (Verdi) 8 Sept-22 DetsDir: Andrea Battistoni / William Spaulding; Lav: Keith Warner
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Sept-16 AprillLav: Jakop Ahlbom
Das Rheingold (Wagner) 21 Sept-8 JaanDir: Simon Rattle / Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 22 Sept-9 JaanDir: Simon Rattle; Lav: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 27 Sept-10 JaanDir: Simon Rattle; Lav: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 29 Sept-12 JaanDir: Simon Rattle / Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Macbeth (Verdi) 6 Okt-26 NovDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Okt-2 MaiDir: Ivan Repušić / Moritz Gnann; Lav: Günter Krämer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 Okt-22 VeebDir: Guillermo García Calvo / Moritz Gnann; Lav: Katharina Thalbach
La traviata (Verdi) 20 Okt-27 AprillDir: Gérard Korsten / Ivan Repušić; Lav: Götz Friedrich
Così fan tutte (Mozart) 25-27 OktLav: Michael von zur Mühlen / Margo Zālīte / Clara Hinterberger
Don Carlos (Verdi) 31 Okt-24 NovDir: Donald Runnicles; Lav: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-28 NovDir: Donald Runnicles; Lav: Andreas Kriegenburg
Falstaff (Verdi) 17 Nov-4 JaanDir: Donald Runnicles; Lav: Christof Loy
Rigoletto (Verdi) 23 Nov-26 AprillDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Jan Bosse
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 30 Nov-11 DetsLav: Annechien Koerselman
Carmen (Bizet) 8 Dets-4 MaiDir: Giuseppe Finzi; Lav: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
La bohème (Puccini) 12-31 DetsDir: Karel Mark Chichon / Ivan Repušić; Lav: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 13 Dets-21 MaiDir: Ivan Repušić / Matthias Foremny; Lav: Boleslaw Barlog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DetsDir: Moritz Gnann; Lav: Andreas Homoki
La Gioconda (Ponchielli) 19 Jaan-6 VeebDir: Jesús López-Cobos; Lav: Filippo Sanjust
Jenůfa (Janáček) 9-18 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Christof Loy
Fausts Verdammnis (Berlioz) 23 Veeb-1 JuuniDir: Donald Runnicles; Lav: Christian Spuck
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Veeb-7 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Götz Friedrich
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-26 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: David Pountney
Der Bajazzo (Leoncavallo) 14-26 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: David Pountney
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Märts-16 MaiDir: Guillermo García Calvo / Ivan Repušić; Lav: Filippo Sanjust
Don Giovanni (Mozart) 20 Märts-8 JuuniDir: Friedemann Layer; Lav: Roland Schwab
Das Marchen von der Zauberflote (Mozart) 21-22 MärtsDir: Kevin McCutcheon; Lav: Gerlinde Pelkowski
Die Trojaner (Berlioz) 30 Märts-6 AprillDir: Paul Daniel; Lav: David Pountney
Parsifal (Wagner) 5-21 AprillDir: Axel Kober; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Liebestrank (Donizetti) 25 Aprill-10 MaiDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Irina Brook
Tristan und Isolde (Wagner) 14-25 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Graham Vick
Billy Budd (Britten) 22 Mai-6 JuuniDir: Donald Runnicles; Lav: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 4-7 JuuniDir: Paolo Arrivabeni
Werther (concert) (Massenet) 16-19 JuuniDir: Donald Runnicles
Oresteïa (Xenakis) 9-16 SeptDir: Moritz Gnann; Lav: David Hermann
Dinorah (concert) (Meyerbeer) 1 OktDir: Enrique Mazzola
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 14 OktDir: Ulf Schirmer
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 5-11 NovDir: Pietro Rizzo
Die Schändung der Lucretia (Britten) 15-16 NovDir: Nicholas Carter; Lav: Fiona Shaw
Carmen (Bizet) 28 Nov-21 MaiDir: Jacques Lacombe / Nicholas Carter / Alain Altinoglu; Lav: Peter Beauvais, Søren Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 29 Nov-11 DetsDir: Stefan Solyom; Lav: Christof Loy
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Dets-14 JuuniDir: Moritz Gnann / Nicholas Carter; Lav: Günter Krämer
Tannhäuser (Wagner) 7 Dets-15 VeebDir: Axel Kober / Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Turandot (Puccini) 12 Dets-11 AprillDir: Ivan Repusic; Lav: Lorenzo Fioroni
Der Rosenkavalier (Strauss) 14-20 DetsDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-28 DetsDir: Donald Runnicles / Moritz Gnann; Lav: Andreas Homoki
Lohengrin (Wagner) 21 Dets-25 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Kasper Holten
Der Liebestrank (Donizetti) 22 Dets-25 MaiDir: Nicholas Carter; Lav: Irina Brook
La traviata (Verdi) 4 Jaan-4 JuuliDir: Ivan Repusic; Lav: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 15 Jaan-25 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Boleslaw Barlog
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16-28 JaanDir: Moritz Gnann / Nicholas Carter; Lav: Götz Friedrich
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 25 Jaan-14 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Ole Anders Tandberg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Jaan-22 MaiDir: William Spaulding / Enrique Mazzola; Lav: Katharina Thalbach
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-6 VeebDir: Ivan Repusic; Lav: Filippo Sanjust
Elektra (Strauss) 4-7 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Samson und Dalila (Saint-Saëns) 21 Veeb-1 MärtsDir: Jacques Lacombe; Lav: Patrick Kinmonth
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-24 MärtsDir: Alain Altinoglu; Lav: Götz Friedrich
La rondine (Puccini) 8 Märts-3 JuuliDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Rolando Villazón
Das Mädchen aus dem Goldenen Westen (Puccini) 13-28 MärtsDir: Carlo Rizzi; Lav: Vera Nemirova
La bohème (Puccini) 20-30 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 26 Märts-31 MaiDir: Yves Abel; Lav: Pier Luigi Samaritani
Roméo et Juliette (Berlioz) 18 Aprill-2 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Sasha Waltz
Don Carlos (Verdi) 23 Aprill-3 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Marco Arturo Marelli
Valentina (Maskats) 19 MaiDir: Modestas Pitrenas; Lav: Viestur Kairish
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 29 Mai-12 JuuniDir: Steven Sloane; Lav: Robert Carsen
Nabucco (Verdi) 6-20 JuuniDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Keith Warner
Faust (Gounod) 19 Juuni-5 JuuliDir: Marco Armiliato; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Ein Sommernachtstraum (Britten) 15 Sept-8 JuuliDir: Kristiina Poska; Lav: Viestur Kairish
Orpheus (Monteverdi) 19 Sept-23 NovDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 28 Sept-10 NovDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 13 Okt-21 VeebDir: Uwe Sandner; Lav: Lydia Steier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Okt-23 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Reinhard von der Thannen
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-2 DetsDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 3 Nov-28 JuuniDir: Henrik Nanasi; Lav: Alvis Hermanis
West Side Story (Bernstein) 24 Nov-13 JuuliDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky
Rusalka (Dvořák,A) 29 Nov-11 JaanDir: Henrik Nanasi; Lav: Barrie Kosky
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-26 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Andreas Homoki
Die Herzogin von Chicago (concert) (Kálmán) 22-30 DetsDir: János Kovács
Der feurige Engel (Prokofiev) 19 Jaan-10 JuuliDir: Henrik Nanasi; Lav: Benedict Andrews
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 22 Jaan-19 VeebDir: Mihkel Kütson; Lav: Andreas Homoki
Xerxes (Handel) 1 Veeb-11 AprillDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Veeb-10 MaiDir: Henrik Nanasi / Kristiina Poska; Lav: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 21 Veeb-2 AprillDir: Kristiina Poska; Lav: Matthias Davids
Clivia (Dostal) 8 Märts-7 JuuliDir: Kai Tietje; Lav: Stefan Huber
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 Märts-30 AprillDir: Nicholas Milton; Lav: Thilo Reinhardt
Carmen (Bizet) 9 Aprill-9 JuuniDir: Henrik Nanasi; Lav: Sebastian Baumgarten
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Mai-13 JuuniDir: Henrik Nanasi; Lav: Barrie Kosky
Castor et Pollux (Rameau) 11 Mai-12 JuuliDir: Christian Curnyn; Lav: Barrie Kosky
La traviata (Verdi) 23 Mai-4 JuuliDir: NN; Lav: Hans Neuenfels
Die Soldaten (Zimmermann,B) 15 Juuni-9 JuuliDir: Gabriel Feltz; Lav: Calixto Bieito
Die schöne Helena (Offenbach) 11 Okt-1 VeebDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky
Das Gespenst von Canterville (Lange) 2 Nov-26 DetsDir: Kristiina Poska; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-11 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Herbert Fritsch
Arizona Lady (concert) (Kálmán) 21-30 DetsDir: Kai Tietje
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 30 Jaan-10 AprillDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky, Adam Benzwi, Pavel B Jiracek
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Märts-8 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Calixto Bieito
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 Märts-8 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Calixto Bieito
María de Buenos Aires (concert) (Piazzolla) 20-22 MärtsDir: Per Arne Glorvigen
Moses und Aron (Schoenberg,A) 19 Aprill-7 JuuliDir: Vladimir Jurowski; Lav: Barrie Kosky
Lucio Silla (concert) (Mozart) 9-13 MaiDir: Kristiina Poska
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 31 Mai-9 JuuliDir: Konrad Junghänel; Lav: Lydia Steier
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
I masnadieri (concert) (Verdi) 26 VeebDir: Felix Krieger
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Sept-10 OktDir: Massimo Zanetti; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Vertrauenssache (Krenek) 21 Sept-6 OktDir: Günther Albers; Lav: Neco Çelik
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3 Okt-1 NovDir: Daniel Barenboim / Alexander Vitlin; Lav: Dmitri Tcherniakov
Wozzeck (Berg) 4-12 OktDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Don Giovanni (Mozart) 18 Okt-3 NovDir: Daniel Barenboim; Lav: Claus Guth
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 25 Okt-17 NovDir: Vinzenz Weissenburger; Lav: Eva-Maria Weiss
La traviata (Verdi) 6 Nov-4 MärtsDir: Domingo Hindoyan; Lav: Peter Mussbach
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Nov-8 MärtsDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 28 Nov-5 DetsDir: Christopher Moulds; Lav: Hans Neuenfels
Il trovatore (Verdi) 29 Nov-22 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Philipp Stölzl
Rotkäppchen (Aperghis) 30 Nov-22 DetsLav: Annika Haller
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-29 DetsDir: Daniel Harding; Lav: Philipp Stölzl(original), Mara Kurotschka(revival)
La bohème (Puccini) 20 Dets-19 JaanDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Lindy Hume
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Dets-12 JaanDir: Günther Albers; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jaan-7 VeebDir: Michele Rovetta; Lav: Ruth Berghaus
Katja Kabanowa (Janáček) 25 Jaan-16 VeebDir: Simon Rattle; Lav: Andrea Breth
Lezioni di tenebra (Ronchetti) 30 Jaan-29 JuuniDir: Max Renne; Lav: Reyna Bruns
Salome (Strauss) 2-13 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Harry Kupfer
Aida (Verdi) 15-22 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Pet Halmen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Veeb-8 MärtsDir: Ursula Stigloher; Lav: Neco Çelik
Tosca (Puccini) 28 Veeb-1 JuuniDir: Stefano Ranzani; Lav: Carl Riha
Rein Gold (Stemann) 9-29 MärtsDir: Markus Poschner; Lav: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Märts-6 AprillDir: Christopher Moulds; Lav: Thomas Langhoff
Die Blinden (Dittrich) 30 Märts-11 AprillDir: Diego Martín Etxebarría; Lav: Thomas Goerge
Die Verwandlung (Dittrich) 30 Märts-11 AprillDir: Diego Martín Etxebarría; Lav: Thomas Goerge
Tannhäuser (Wagner) 12-27 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Sasha Waltz
Simon Boccanegra (Verdi) 13-17 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Federico Tiezzi
Le vin herbé (Martin,F) 22-26 AprillDir: Franck Ollu; Lav: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Rappresentazione di anima e di corpo (Cavalieri) 4-11 MaiDir: René Jacobs; Lav: Achim Freyer, Tilman Hecker
Dido and Aeneas (Purcell) 6-17 MaiDir: Christopher Moulds; Lav: Sasha Waltz
Punch and Judy (Birtwistle) 16-31 MaiDir: Christopher Moulds; Lav: Derek Gimpel
Don Carlos (Verdi) 18-30 MaiDir: Massimo Zanetti; Lav: Philipp Himmelmann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-25 JuuniDir: Wayne Marshall; Lav: Vincent Boussard
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 7-11 JuuniDir: Marc Minkowski; Lav: Jürgen Flimm, Gudrun Hartmann
Lohengrin (Sciarrino) 14-21 JuuniDir: Michele Rovetta; Lav: Ingo Kerkhof
Neither (Feldman) 22-29 JuuniDir: François-Xavier Roth; Lav: Katie Mitchell
Aschemond oder The Fairy Queen (Oehring) 23-28 JuuniDir: Michael Boder / Benjamin Bayl; Lav: Claus Guth
Parsifal (Wagner) 28 Märts-18 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Tannhäuser (Wagner) 2-5 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Sasha Waltz
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Die Hexen von Eastwick (Rowe) 20 Sept-29 JuuniDir: William Ward Murta; Lav: Jens Göbel
Giovanna d'Arco (Verdi) 12 Okt-29 JaanDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Sabine Hartmannshenn
The Last Five Years (Brown) 22 Okt-12 MaiDir: William Ward Murta; Lav: Thomas Winter
Così fan tutte (Mozart) 7 Dets-27 AprillDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Julia Hölscher
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 24-26 JaanDir: Alexander Kalajdzic
Tosca (Puccini) 22 Veeb-27 JuuniDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Sebastian Bauer
Ringetje (Wagner) 15 Märts-29 JuuniDir: Merijn van Driesten; Lav: Lotte de Beer
Medea (Cherubini) 4 Mai-20 JuuniDir: Elisa Gogou; Lav: Florian Lutz
The Rape of Lucretia (Britten) 24 Mai-2 JuuliDir: Elisa Gogou; Lav: Andrea Schwalbach
A Midsummer Night's Dream (concert) (Mendelssohn) 5-7 SeptDir: Alexander Kalajdzic
Bonnie und Clyde (Wildhorn) 7+ Sept
Madama Butterfly (Puccini) 27+ Sept
La cenerentola (Rossini) 8+ Nov
Culinaria (Various) 21+ Nov
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 17+ Jaan
Hamlet (Thomas,A) 28+ Veeb
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 20+ Märts
Dächer. Plätze. Wege. Leute. (Kampe) 29+ AprillLav: Ivan Bazak
Xerxes (Handel) 3+ Mai
Tannhäuser (Wagner) 31+ Mai
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 28 Sept-6 OktDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Jens Kerbel
Written on Skin (Benjamin) 29 Sept-5 DetsDir: Hendrik Vestmann / Thomas Wise; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Dido and Aeneas (Purcell) 1 NovDir: Thomas Wise; Lav: Mark Daniel Hirsch
Tosca (Puccini) 3 Nov-27 MärtsDir: Hendrik Vestmann / Stefan Blunier / Johannes Pell; Lav: Philipp Kochheim
Pinocchios Abenteuer (Dove) 1 Dets-29 MärtsDir: Johannes Pell; Lav: Martin Duncan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-20 DetsDir: Johannes Pell; Lav: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Aida (Verdi) 16 Veeb-29 JuuniDir: Will Humburg / Stefan Blunier; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Die Bremer Stadtmusikanten (Gladkov) 8 Märts-6 AprillDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Bärbel Stenzenberger
Der Traum ein Leben (Braunfels) 30 Märts-30 MaiDir: Will Humburg; Lav: Jürgen Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Aprill-8 JuuniDir: Hendrik Vestmann; Lav: Jürgen Rose
Thaïs (Massenet) 18 Mai-27 JuuniDir: Stefan Blunier / Thomas Wise; Lav: Francisco Negrín
Das Kind und der Zauberspuk (Ravel) 24 MaiDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Jens Kerbel
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Frauen am Rande des Nervenzusammenbruchs (Yazbek) 8-9 VeebDir: Ferdinand von Seebach; Lav: Stefan Huber
Carmen (Bizet) 11-13 AprillDir: Marc Niemann; Lav: Matthias Oldag
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
La traviata (Verdi) 10-25 AugDir: Alexander Joël; Lav: Walter Sutcliffe
Parsifal (Wagner) 5 Okt-25 MaiDir: Alexander Joel; Lav: Yona Kim
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12 Okt-21 NovDir: Georg Menskes; Lav: Detlef Soelter
Salome (Strauss) 20 Okt-16 NovDir: Alexander Joel; Lav: Michael Simon
Die Reise des Edgar Allan Poe (Argento) 30 Nov-21 MärtsDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Thaddeus Strassberger
Aida (Verdi) 8 Dets-18 JaanDir: Alexander Joel; Lav: Konstanze Lauterbach
Così fan tutte (Mozart) 13 Dets-12 MärtsDir: Alexander Joel / Sebastian Beckedorf; Lav: Lotte de Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Dets-25 JuuniDir: Ann-Katrin Stöcker; Lav: Aniara Amos
Anna Karenina (Hubay) 15 Veeb-28 MaiDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Philipp Kochheim
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Märts-5 JuuniDir: Christopher Hein; Lav: Alfonso Romero Mora
Vivier (Nikodijević) 15 Mai-4 JuuniDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Lotte de Beer
Farnace (Vivaldi) 16-31 MaiDir: Rudolf Schneider; Lav: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 6-23 JuuliDir: Georg Menskes; Lav: Philipp Kochheim
Bremen, Theater Bremen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sept-14 MärtsDir: Markus Poschner / Clemens Heil; Lav: Sebastian Baumgarten
Der Freischütz (Weber) 21 Sept-20 DetsDir: Daniel Mayr; Lav: Sebastian Baumgarten
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Okt-25 DetsDir: Olof Boman; Lav: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 18 Okt-9 AprillDir: Daniel Mayr; Lav: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 24 Nov-21 JuuniDir: Clemens Heil; Lav: Benedikt von Peter
Woyzeck (Waits) 16 Dets-4 VeebDir: Tobias Vethake; Lav: Klaus Schumacher
La bohème (Puccini) 26 Jaan-8 JuuliDir: Markus Poschner; Lav: Benedikt von Peter
Tosca (Puccini) 8 Märts-8 JuuniDir: Clemens Heil; Lav: Vera Nemirova
Juliette (Martinů) 29 Märts-24 MaiDir: Clemens Heil; Lav: John Fulljames
Così fan tutte (Mozart) 6 Juuni-12 JuuliDir: Clemens Heil; Lav: Laurent Chétouane
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 17 Sept-27 OktDir: Hartmut Brüsch; Lav: Martin Philipp
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 Nov-9 VeebDir: Stefan Veselka; Lav: Christian von Götz
Otello (Verdi) 25 Dets-5 MärtsDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Bruno Berger-Gorski
Gräfin Mariza (Kálmán) 15 Veeb-15 JuuniDir: Hartmut Brüsch; Lav: Ansgar Weigner
Kommilitonen! (Davies,PM) 29 Märts-19 MaiDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Ulrich Mokrusch
Der Freischütz (Weber) 10 Mai-29 JuuniDir: Stefan Veselka; Lav: Andrej Woron
Der gewaltige Hahnrei (Goldschmidt) 21 Juuni-13 JuuliDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Hinrich Horstkotte
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Le grand macabre (Ligeti) 28 Sept-18 JaanDir: Frank Beermann; Lav: Walter Sutcliffe
Aida (John,E) 3 Okt-12 DetsDir: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; Lav: Matthias Winter
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13-15 OktDir: Tom Bitterlich; Lav: Sabine Sterken
My Fair Lady (Loewe) 25 Okt-7 MärtsDir: Heinz Meißner; Lav: Michael Heinicke
Das Feuerwerk (Burkhard) 2 Nov-4 JuuliDir: Tom Bitterlich / Thomas-Michael Gribow; Lav: Karl Absenger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-30 MärtsDir: Frank Beermann; Lav: Dominik Wilgenbus
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-24 MaiDir: Felix Bender; Lav: Michael Heinicke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 DetsDir: Felix Bender / Arnaud Arbet; Lav: Steffen Piontek
Die schweigsame Frau (Strauss) 13 Dets-21 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Gerd Heinz
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 5-7 JaanDir: Tom Bitterlich; Lav: Sabine Sterken
Don Carlos (Verdi) 1 Veeb-4 MaiDir: Frank Beermann; Lav: Helen Malkowsky
Norma (Bellini) 8 Märts-3 JuuniDir: Felix Bender; Lav: Christopher Alden
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Aprill-24 MaiDir: Felix Bender; Lav: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 18 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Tristan und Isolde (Wagner) 19 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Funny Girl (Styne) 3 Mai-13 JuuniDir: Tom Bitterlich; Lav: Stefan Huber
Der Mond (Orff) 7 Juuni-12 JuuliDir: Arnaud Arbet; Lav: Holger Pototzki
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 21 Sept-11 VeebDir: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; Lav: Jean Renshaw
Dorian Gray (Fister) 29 Sept-14 NovDir: Roland Fister; Lav: Bodo Busse
Ein Maskenball (Verdi) 26 Okt-29 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Volker Vogel
Madama Butterfly (Puccini) 10-16 NovDir: Roland Kluttig; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemeredy
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Dets-6 AprillDir: Roland Fister; Lav: François De Carpentries
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-26 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Konstanze Lauterbach
Lohengrin (Wagner) 23 Veeb-16 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Carlos Wagner
Lohengrin (Sciarrino) 15-22 MärtsDir: Roland Kluttig; Lav: Bodo Busse
Im weißen Rößl (Benatzky) 29 Märts-26 JuuniDir: Lorenzo Da Rio; Lav: Tobias Materna
Pelleas und Melisande (Debussy) 19 Aprill-1 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Jakob Peters-Messer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 10 Mai-15 JuuliDir: Roland Fister; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 Juuni-17 JuuliDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Savîtrî (Holst) 22 Juuni-17 JuuliDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sept-22 DetsDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 28 Sept-20 DetsDir: Evan Christ; Lav: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 11 Okt-19 JaanDir: Marc Niemann; Lav: Matthias Oldag
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Okt-12 DetsDir: Evan Christ; Lav: Hauke Tesch
Voss (Meale) 22 OktDir: Bo-Kyoung Kim; Lav: Martin Schüler
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 22 Nov-16 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Jo Fabian
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DetsDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Madame Pompadour (Fall) 31 Dets-15 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Bernd Mottl
Peer Gynt (Egk) 25 Jaan-3 MaiDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Götterdämmerung (Wagner) 2 Veeb-16 MärtsDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Wie einst im Mai (Kollo) 21-27 MärtsDir: Frank Bernard; Lav: Matthias Winter
La traviata (Verdi) 29 Märts-22 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Manfred Schweigkofler
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17 Aprill-20 MaiDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
La sonnambula (Bellini) 21 Sept-30 NovDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Sept-23 JaanDir: Elias Grandy; Lav: Michael Schulz
Wozzeck (Berg) 27 Okt-18 JaanDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Wozzeck (Gurlitt) 27 Okt-18 JaanDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
La traviata (Verdi) 7 Dets-16 MaiDir: Elias Grandy / Anna Skryleva; Lav: John Dew
La bohème (Puccini) 14 Dets-11 JaanDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jaan-8 MaiDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
The Turn of the Screw (Britten) 15-19 VeebDir: Michael Cook; Lav: Lothar Krause
Otello (Verdi) 15 Märts-3 JuuliDir: Anna Skryleva; Lav: Gerhard Hess
Parsifal (Wagner) 13-18 AprillDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Der Mantel (Puccini) 1 Juuni-11 JuuliDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Juuni-11 JuuliDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Schwester Angelica (Puccini) 1 Juuni-11 JuuliDir: Martin Lukas Meister; Lav: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Sept-11 MaiDir: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; Lav: Jana Eimer
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Sept-3 NovDir: Wolfgang Kluge; Lav: Johannes Zametzer
Norma (Bellini) 4 Okt-18 AprillDir: Daniel Carlberg; Lav: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 1 Dets-1 JuuniDir: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; Lav: Roman Hovenbitzer
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7 Dets-14 MärtsDir: Antony Hermus
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 18 Jaan-9 MaiDir: Wolfgang Kluge; Lav: Wolfgang Dosch
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 23 Märts-15 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: Hinrich Horstkotte
Tosca (Puccini) 17 Mai-28 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: Hans Peter Cloos
Casanova (Kanyar) 4-6 JuuliDir: Daniel Carlberg; Lav: Christian von Götz
Die Walküre (Wagner) 27+ Sept
Das Rheingold (Wagner) 30+ Jaan
Das Rheingold (Wagner) 13 Mai
Die Walküre (Wagner) 14 Mai
Siegfried (Wagner) 15 Mai
Götterdämmerung (Wagner) 17 Mai
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Il trovatore (Verdi) 28 Aug-28 SeptDir: Matthias Wegele; Lav: Dirk Schmeding
Carmen (Bizet) 4 Sept-16 NovDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
West Side Story (Bernstein) 13 Sept-19 MaiDir: Matthias Wegele; Lav: Kay Metzger
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Okt-1 NovDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Gianni Schicchi (Puccini) 18 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Il tabarro (Puccini) 18 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Suor Angelica (Puccini) 18 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-25 DetsDir: Lutz Rademacher; Lav: Thomas Mittmann
Wiener Blut (Strauss,J) 6 Dets-30 MaiDir: Matthias Wegele; Lav: Holger Pototzki
Jenůfa (Janáček) 21 Veeb-18 JuuniDir: Lutz Rademacher; Lav: Dirk Schmeding
Written on Skin (Benjamin) 11 Aprill-24 MaiDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-11 JuuniDir: Matthias Wegele; Lav: Christian Poewe
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Sept-26 DetsDir: Jac van Steen / Motonori Kobayashi; Lav: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 29 Sept-8 DetsDir: Gabriel Feltz; Lav: Jens Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 19 Okt-24 JaanDir: Philipp Armbruster; Lav: Johannes Schmid
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 27 Okt-22 DetsDir: Michael Hönes; Lav: Ronny Jakubaschk
Tannhäuser (Wagner) 1 Dets-11 MaiDir: Gabriel Feltz; Lav: Kay Voges
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 Jaan-4 MaiDir: Motonori Kobayashi; Lav: Thomas Enzinger
Carmen (Bizet) 1 Veeb-5 JuuliDir: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; Lav: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 23 Veeb-6 AprillDir: Michael Hönes; Lav: Ronny Jakubaschk
Aschenputtel (Rossini) 22 Märts-3 JuuliDir: Motonori Kobayashi / Philipp Armbruster; Lav: Erik Petersen
Die Jahreszeiten (Haydn) 27 Aprill-21 JuuniDir: Motonori Kobayashi; Lav: Jens Daniel Herzog
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17 Mai-4 JuuliDir: Motonori Kobayashi / Philipp Armbruster; Lav: Jens Daniel Herzog
Das Geheimnis der schwarzen Spinne (Weir) 2-3 JuuliDir: Michael Hönes; Lav: Alexander Becker
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Giuditta (Lehár) 14 Sept-28 MaiDir: Christian Garbosnik; Lav: Robert Lehmeier
Pariser Leben (Offenbach) 19 Sept-29 NovDir: Ernst Theis / Christoph Lichdi; Lav: Jasmin Solfaghari
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 21 Sept-22 JuuniDir: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; Lav: Jasmin Solfaghari
Gasparone (Millöcker) 25 Sept-20 JuuniDir: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; Lav: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 28 Sept-8 NovDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Okt-20 AprillDir: Peter Christian Feigel / Ernst Theis / Christian Garbosnik; Lav: Axel Koehler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-22 DetsDir: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; Lav: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 1 Märts-1 JuuniDir: Peter Christian Feigel; Lav: Holger Hauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Märts-13 JuuniDir: Peter Christian Feigel / Ernst Theis; Lav: Peter Kube
My Fair Lady (Loewe) 5 Aprill-8 JuuniDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 Mai-6 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Evita (Lloyd Webber) 27 Juuni-12 JuuliDir: Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Aug-13 OktDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: David Mouchtar-Samorai
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Aug-2 JuuliDir: Constantin Trinks; Lav: Florentine Klepper
La cenerentola (Rossini) 29 Aug-20 OktDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Steffen Piontek
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Sept-21 AprillDir: Henrik Nanasi; Lav: Achim Freyer
King Arthur (Purcell) 13 Sept-3 DetsDir: Felice Venanzoni; Lav: Tilmann Köhler
Macbeth (Verdi) 14 Sept-4 OktDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Philipp Himmelmann
La juive (Halévy) 15-29 SeptDir: Tomáš Netopil; Lav: Jossi Wieler
Carmen (Bizet) 28 Sept-25 AprillDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Axel Koehler
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 OktDir: Christian Thielemann; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Tannhäuser (Wagner) 31 Okt-17 NovDir: Constantin Trinks; Lav: Peter Konwitschny
La bohème (Puccini) 2 Nov-1 JuuliDir: Julian Kovatchev; Lav: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 6 Nov-1 DetsDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Nov-14 DetsDir: Asher Fisch; Lav: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-20 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Katharina Thalbach
Madama Butterfly (Puccini) 16 Dets-2 JaanDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Annette Jahns
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Dets-16 JaanDir: Alexander Joel; Lav: Jérôme Savary
La traviata (Verdi) 4-21 JaanDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Andreas Homoki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Jaan-4 JuuliDir: Josep Caballé-Domenech / Matteo Beltrami; Lav: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 19 Jaan-29 JuuniDir: Christian Thielemann; Lav: Barbara Frey
Svanda Dudák (Weinberger) 24 Jaan-2 VeebDir: Constantin Trinks; Lav: Axel Koehler
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Veeb-2 AprillDir: Mikhail Agrest; Lav: Christine Mielitz
Guntram (concert) (Strauss) 23 Veeb-2 MärtsDir: Omer Meir Wellber
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 Veeb-14 MärtsDir: Julia Jones; Lav: Michael Schulz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Märts-18 AprillDir: Omer Meir Wellber; Lav: Marco Arturo Marelli
Salome (Strauss) 21-27 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: Peter Mussbach
Così fan tutte (Mozart) 22 Märts-12 JuuniDir: Omer Meir Wellber; Lav: Andreas Kriegenburg
L'impresario delle Canarie (Martini,G) 6 Aprill-1 JuuniDir: Felice Venanzoni; Lav: Axel Koehler
Alcina (Handel) 28 Aprill-7 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Jan Philipp Gloger
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 Mai-6 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Jakub Flugelbunt (Srnka) 4-14 MaiDir: Tomáš Hanus; Lav: Heike Maria Jenor
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 23 Mai-3 JuuniDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Valentina Simeonova
Simon Boccanegra (Verdi) 30 Mai-15 JuuniDir: Christian Thielemann / Paolo Arrivabeni; Lav: Jan Philipp Gloger
Turandot (Puccini) 16 Juuni-6 JuuliDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Andreas Homoki
Karl May (Tsangaris) 20 Juuni-5 JuuliDir: Erik Nielsen; Lav: Manfred Weiß
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Don Giovanni (Mozart) 20 Sept-21 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Karoline Gruber
Arche Noah (Britten) 21 Sept-6 OktDir: Karoline Philippi; Lav: Volker Böhm
La traviata (Verdi) 8 Okt-8 DetsDir: Lukas Beikircher; Lav: Andreas Homoki
Peter Grimes (Britten) 26 Okt-1 NovDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 27 Nov-25 JuuniDir: Ville Enckelmann / Christoph Stöcker; Lav: Barbara Klimo
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-23 DetsDir: Christoph Altstaedt; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Dets-12 JuuniDir: Axel Kober / Wen-Pin Chien; Lav: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-24 JaanDir: Wen-Pin Chien; Lav: András Fricsay
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 14 Veeb-31 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: Johannes Schmid
Tosca (Puccini) 8 Märts-27 MaiDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der Ring an einem Abend (Wagner) 26 Märts-9 AprillDir: Axel Kober
Norma (Bellini) 10-21 AprillDir: Giordano Bellincampi; Lav: Werner Schroeter
Die Walküre (Wagner) 19 Aprill-4 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: Kurt Horres
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Aprill-17 MaiDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Aprill-17 MaiDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 Mai-19 JuuniDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Joan Anton Rechi
Lohengrin (Wagner) 24 Mai-15 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Sabine Hartmannshenn
Gegen die Wand (Vollmer) 20-29 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 3-6 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Immo Karaman
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Elektra (Strauss) 11-15 SeptDir: Axel Kober; Lav: Christof Nel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 14-29 SeptDir: Ville Enckelmann / Christoph Stöcker; Lav: Barbara Klimo
Luisa Miller (Verdi) 28 Sept-2 NovDir: Giordano Bellincampi; Lav: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 1 Okt-20 DetsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Carlos Wagner
Tosca (Puccini) 20 Okt-28 DetsDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich Hilsdorf
Billy Budd (Britten) 8-21 NovDir: Peter Hirsch; Lav: Immo Karaman
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Nov-19 VeebDir: Christoph Altstaedt; Lav: Andreas Meyer-Hanno
The Turn of the Screw (Britten) 22 Nov-8 DetsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Peter Grimes (Britten) 24-29 NovDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 7 Dets-26 AprillDir: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; Lav: Joan Anton Rechi
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10 Dets-18 MaiDir: Christoph Stöcker; Lav: Svenja Tiedt
Don Giovanni (Mozart) 5-31 JaanDir: Lukas Beikircher; Lav: Karoline Gruber
Lohengrin (Wagner) 18 Jaan-16 VeebDir: Axel Kober; Lav: Sabine Hartmannshenn
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Veeb-2 JuuliDir: Christoph Altstaedt; Lav: Michael Hampe
La traviata (Verdi) 22 Veeb-4 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Andreas Homoki
Der Rosenkavalier (Strauss) 1-16 MärtsDir: Axel Kober; Lav: Otto Schenk
Der Ring an einem Abend (Wagner) 29 MärtsDir: Axel Kober
Werther (Massenet) 25 Aprill-5 JuuliDir: Christoph Altstaedt; Lav: Joan Anton Rechi
Norma (Bellini) 2 Mai-8 JuuniDir: Giordano Bellincampi; Lav: Werner Schroeter
Death in Venice (Britten) 14-29 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Immo Karaman
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 27 Juuni-6 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Johannes Schmid
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 5 Okt-29 MärtsDir: Carlos Domínguez-Nieto; Lav: Tobias Rott
Der Bettelstudent (Millöcker) 7 Dets-27 VeebDir: Carlos Domínguez-Nieto; Lav: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 15 Veeb-4 MaiDir: Leo McFall; Lav: Bernd-Dieter Müller
Rigoletto (Verdi) 10 Mai-13 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Don Carlos (Verdi) 21 SeptDir: Manlio Benzi; Lav: Stefano Poda
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 Sept-1 VeebDir: Johannes Pell; Lav: Guy Montavon
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10 Okt-8 VeebDir: Samuel Bächli; Lav: Bettina Lell
Die Schatzinsel (Schwemmer) 16 OktDir: Johannes Pell; Lav: Eva-Maria Abelein
Der Ring an einem Abend (Wagner) 22 Okt-1 NovDir: Samuel Bächli; Lav: Christian Georg Fuchs
Anatevka (Bock) 2 Nov-9 MärtsDir: Francesco Bottigliero; Lav: Michael Heinicke
Evita (Lloyd Webber) 9 Nov-17 MärtsDir: Francesco Bottigliero; Lav: Nicole Claudia Weber
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 20 NovDir: Samuel Bächli; Lav: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-28 DetsDir: Francesco Bottigliero; Lav: Lutz Schwarz
Carmen (Bizet) 30 Nov-19 JaanDir: Joel Revzen / Johannes Pell; Lav: Bernard Uzan
La cenerentola (Rossini) 21 Dets-7 VeebDir: Samuel Bächli; Lav: Lynne Hockney
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Veeb-20 JuuniDir: Peter Feranec; Lav: Hermann Schneider
Joseph Süß (Glanert) 22 Märts-21 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Guy Montavon
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Aprill-18 MaiDir: Samuel Bächli / Francesco Bottigliero; Lav: Hank Irwin Kittel
Rufen Sie Herrn Plim! (Spoliansky) 8 Mai-12 JuuniDir: Ralph Neubert; Lav: Hank Irwin Kittel
Otello (Verdi) 24 Mai-22 JuuniDir: Tyrone Paterson; Lav: Guy Montavon
Essen, Aalto Theater  / 
Macbeth (Verdi) 19 Okt-4 DetsDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: David Hermann
Tristan und Isolde (Wagner) 10-23 NovDir: Peter Schneider.cond; Lav: Barrie Kosky
Werther (Massenet) 30 Nov-5 AprillDir: Sébastien Rouland, Yannis Pouspourikas; Lav: Carlos Wagner
La bohème (Puccini) 6-29 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Silviu Purcarete
Die Zauberflöte (Mozart) 8-27 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Ezio Toffolutti
Fidelio (Beethoven) 26 Dets-17 JaanDir: Stefan Klingele; Lav: Dietrich W Hilsdorf
La traviata (Verdi) 5-31 JaanDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Josef Ernst Köpplinger
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Jaan-8 VeebDir: Matteo Beltrami; Lav: Andreas Baesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 Jaan-21 VeebDir: Tomáš Netopil; Lav: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Jaan-20 MärtsDir: Srboljub Dinic; Lav: Michael Sturminger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 VeebDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Michael Sturminger
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Veeb-23 MärtsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Johannes Schaaf
La straniera (Bellini) 2 Märts-13 AprillDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: Christof Loy
Ariodante (Handel) 19 Aprill-18 JuuniDir: Matthew Halls; Lav: Jim Lucassen
Jenůfa (Janáček) 24 Mai-19 JuuniDir: Tomáš Netopil; Lav: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 30 Mai-5 JuuliDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Don Giovanni (Mozart) 15-28 JuuniDir: Tomáš Netopil; Lav: Stefan Herheim
Madama Butterfly (Puccini) 27 Juuni-6 JuuliDir: Antony Hermus; Lav: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Sigurd der Drachentöter (Pape) 15 Sept-11 NovDir: Peter Geilich; Lav: Markus Hertel
Madama Butterfly (Puccini) 28 Sept-7 VeebDir: Peter Sommerer; Lav: Matthias Schönfeldt
Don Quichotte (Massenet) 26 Okt-19 DetsDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Ein Sommernachtstraum (Britten) 22 Veeb-29 MaiDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 Aprill-10 JuuliDir: Mark Rohde; Lav: Peter Grisebach
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Juuni-8 JuuliDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 1 Sept-11 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Jens Daniel Herzog
Rusalka (Dvořák,A) 12 Sept-28 JuuniDir: Sebastian Weigle / Johannes Debus; Lav: Jim Lucassen
Idomeneo re di Creta (Mozart) 20 Sept-6 OktDir: Roland Böer; Lav: Jan Philipp Gloger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5 Okt-4 JaanDir: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; Lav: Brigitte Fassbaender
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Okt-29 DetsDir: Sebastian Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Karsten Januschke; Lav: Alfred Kirchner
Tannhäuser (Wagner) 19 Okt-9 NovDir: Constantin Trinks; Lav: Vera Nemirova
Ezio (Gluck) 10 Nov-7 DetsDir: Christian Curnyn; Lav: Vincent Boussard
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 16 Nov-15 DetsDir: Constantinos Carydis; Lav: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 16 Nov-15 DetsDir: Constantinos Carydis; Lav: Barrie Kosky
Oedipe (Enescu) 8 Dets-5 JaanDir: Alexander Liebreich; Lav: Hans Neuenfels
Tosca (Puccini) 11 Dets-26 JaanDir: Leo Hussain / Mark Shanahan; Lav: Andreas Kriegenburg
The Tempest (Adès) 11 Jaan-7 VeebDir: Sian Edwards; Lav: Keith Warner
Werther (Massenet) 15 Jaan-8 VeebDir: Maurizio Barbacini; Lav: Willy Decker
Die Gespenstersonate (Reimann) 29 Jaan-8 VeebDir: Karsten Januschke; Lav: Walter Sutcliffe
Falstaff (Verdi) 9 Veeb-30 MaiDir: Bertrand de Billy / Carlo Franci; Lav: Keith Warner
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Veeb-14 MärtsDir: Felice Venanzoni; Lav: David Bösch
Edgar (concert) (Puccini) 18 VeebDir: Marc Soustrot
Daphne (Strauss) 28 Veeb-22 MärtsDir: Stefan Blunier; Lav: Claus Guth
Così fan tutte (Mozart) 7 Märts-10 JuuniDir: Hartmut Keil / Sebastian Zierer; Lav: Christof Loy
La gazza ladra (Rossini) 30 Märts-4 MaiDir: Henrik Nanasi; Lav: David Alden
La fanciulla del West (Puccini) 5 Aprill-18 MaiDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Christof Loy
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Aprill-10 MaiDir: Constantinos Carydis; Lav: Christof Nel
Don Giovanni (Mozart) 11 Mai-27 JuuniDir: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Sebastian Zierer; Lav: Christof Loy
Orpheus (Telemann) 25 Mai-8 JuuniDir: Titus Engel; Lav: Florentine Klepper
Tiefland (d'Albert) 31 Mai-14 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Anselm Weber
Die Liebe der Danae (concert) (Strauss) 15-19 JuuniDir: Sebastian Weigle
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 22 Juuni-12 JuuliDir: Paul Daniel; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Der goldene Drache (Eötvös) 29 Juuni-11 JuuliDir: Péter Eötvös / Hartmut Keil; Lav: Elisabeth Stöppler
Die Ausflüge des Herrn Broucek (Janáček) 5-13 JuuliDir: Johannes Debus; Lav: Axel Weidauer
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Sept-24 NovDir: Raoul Grüneis; Lav: Arila Siegert
My Fair Lady (Loewe) 6 Okt-31 DetsDir: Jürgen Pöckel; Lav: Hans Ellerfeld
Tannhäuser (Wagner) 15-27 OktDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Ralf-Peter Schulze
Gräfin Mariza (Kálmán) 2 Nov-28 JaanDir: Raoul Grüneis; Lav: Manfred Straube
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Dets-28 VeebDir: Raoul Grüneis; Lav: Ralf-Peter Schulze
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Märts-27 AprillDir: Raoul Grüneis; Lav: Sebastian Ritschel
Don Pasquale (Donizetti) 10-13 Mai
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 7-21 JuuniDir: Raoul Grüneis; Lav: Manfred Straube
Im weißen Rößl (Benatzky) 23-26 Aug
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Okt-7 VeebDir: Gerhard Markson; Lav: Frank Hilbrich
Nabucco (Verdi) 10 Okt-12 JaanDir: Johannes Knapp / Fabrice Bollon; Lav: Michael Sturm
I vespri siciliani (Verdi) 2 Nov-16 VeebDir: Fabrice Bollon; Lav: Michael Sturm
Oscar und die Dame in Rosa (Bollon) 5 Jaan-21 MärtsDir: David Parry; Lav: Clemens Bechtel
Tannhäuser (Wagner) 22 Veeb-23 MärtsDir: Fabrice Bollon; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Gegen die Wand (Vollmer) 29 Märts-12 JuuliDir: Bernhard Epstein; Lav: Michael Sturm
Der Mantel (Puccini) 26 Aprill-19 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Jörg Behr
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 26 Aprill-19 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Jörg Behr
Das geopferte Leben (Parra) 27-31 MaiDir: Peter Tilling; Lav: Vera Nemirova
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Cabaret (Kander) 15 Sept-2 MaiDir: Wolfgang Wilger; Lav: Sandra Wissmann
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 Sept-25 DetsDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Okt-29 NovDir: Rasmus Baumann; Lav: Philipp Harnoncourt
Don Quichotte (Massenet) 7 Dets-15 VeebDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Elisabeth Stöppler
La bohème (Puccini) 11-18 JaanDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Stadt der 1000 Feuer (Augst) 21-28 VeebLav: Oliver Augst, John Birke
Jenůfa (Janáček) 22 Märts-14 JuuniDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Das Land des Lächelns (concert) (Lehár) 30 Märts-15 JuuniDir: Bernhard Stengel
Albert Herring (Britten) 4 Mai-5 JuuliDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 JuuniDir: Rasmus Baumann; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 OktDir: Takahiro Nagasaki / Miao Liu; Lav: Cornelia Poppe
Carmen (Bizet) 23 Okt-15 NovDir: Jens Troester; Lav: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 OktDir: Jens Troester; Lav: Sabine Schramm
Du bist ich (Simons) 8 Nov-29 DetsDir: Jens Troester; Lav: Götz Hellriegel
Messa da Requiem (Verdi) 13-14 NovDir: Laurent Wagner
Babytalk (Zaufke) 30 Nov-17 AprillDir: Thomas Wicklein / Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
La bohème (Puccini) 7 Dets-30 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Anthony Pilavachi
Werther (Massenet) 25 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 19 Veeb-14 MärtsDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Peter Grimes (Britten) 21 Märts-9 MaiDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Die lustige Witwe (Lehár) 25 Märts-6 JuuliDir: Thomas Wicklein; Lav: Roland Schwab
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 28 Märts-27 JuuniDir: Peter Aderhold; Lav: Kay Kuntze
Ball im Savoy (Abraham) 15 JuuniDir: Tobias Engeli; Lav: Wolfgang Dosch
Nuit des hommes (Nørgård) 28 Juuni-19 JuuliDir: Thomas Wicklein; Lav: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Sept-16 VeebDir: Florian Ziemen; Lav: Helmut Polixa
Die oberen Zehntausend (Kerker) 30 Nov-30 MaiDir: Florian Ziemen; Lav: Roman Hovenbitzer
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18 Jaan-27 AprillDir: Michael Hofstetter; Lav: Nigel Lowery
Cabaret (Kander) 8 Veeb-4 JuuliDir: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; Lav: Cathérine Miville
Mirandolina (Martinů) 30 Märts-6 JuuliDir: Michael Hofstetter; Lav: Andriy Zholdak
Die Eroberung von Granada (Arrieta) 24 Mai-11 JuuliDir: Jan Hoffmann; Lav: Cathérine Miville
Requiem (Mozart) 20-22 JuuniDir: Michael Hofstetter; Lav: Christof Nel
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
My Fair Lady (Loewe) 1 Sept-3 AprillDir: Manuel Pujol; Lav: Egon Baumgarten
Anatevka (Bock) 11 Okt-18 AprillDir: Manuel Pujol; Lav: Sebastian Ritschel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Okt-9 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Rebekka Stanzel
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 22 Nov-21 JaanDir: Olga Dribas; Lav: Claus Kiesewetter
Tannhäuser (Binder) 23 Nov-15 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Dets-13 JuuliDir: Andrea Sanguineti; Lav: Sebastian Ritschel
Salon Pitzelberger (Offenbach) 13 Veeb-8 JuuniDir: Manuel Pujol; Lav: Rita Schaller
Jenůfa (Janáček) 2 Mai-1 JuuniDir: Andrea Sanguineti; Lav: Klaus Arauner
Sweeney Todd (Sondheim) 10-29 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 3-19 JuuliDir: Steffan Claußner; Lav: Sebastian Ritschel
Hagen, Theater Hagen  / 
Carmen (Bizet) 13 Sept-3 NovDir: Florian Ludwig; Lav: Anthony Pilavachi
Das Feuerwerk (Burkhard) 28 Sept-28 VeebDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Nicola Glück
Don Pasquale (Donizetti) 16 Nov-2 MärtsDir: David Marlow; Lav: Annette Wolf
Lola rennt (Vollmer) 8 Märts-3 JuuliDir: David Marlow; Lav: Norbert Hilchenbach
Don Quichotte (Massenet) 26 Aprill-22 JuuniDir: Florian Ludwig; Lav: Gregor Horres
Otello (Verdi) 7 Juuni-2 JuuliDir: Florian Ludwig; Lav: Annette Wolf
Halle, Oper Halle  / 
Martha (Flotow) 15 Sept-5 OktDir: Kay Stromberg; Lav: Michael McCaffery
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Sept-27 OktDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Fred Bernd
Sky Disc (Humet) 2 Okt-24 NovDir: Andreas Henning; Lav: G H Seebach
Nabucco (Verdi) 9 Okt-5 AprillDir: Andreas Henning; Lav: Christian Schuller
Macbeth (Verdi) 11 OktDir: Andreas Henning; Lav: Axel Koehler
Almira (Handel) 17 Nov-12 AprillDir: Andreas Spering; Lav: Axel Koehler
My Fair Lady (Loewe) 22 Nov-2 MärtsDir: Ingo Martin Stadtmüller / Kay Stromberg; Lav: Karl Absenger
Schahrazade (Sekles) 30 Nov-29 JuuniDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Axel Koehler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 DetsDir: Robbert van Steijn; Lav: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Jaan-3 MaiDir: Andreas Henning; Lav: Axel Koehler
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 31 Jaan-11 AprillDir: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; Lav: Heike Hanefeld
Das Rheingold (Wagner) 14 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Die Walküre (Wagner) 16 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 21 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Götterdämmerung (Wagner) 23 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Hansgünther Heyme
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9 Mai-20 JuuniDir: Robbert van Steijn / Christian Schuller; Lav: Christian Schuller
Der Vampyr (Marschner) 3-12 JuuliDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Wolf Widder
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Die Italienerin in Algier (Rossini) 30 Okt-28 VeebDir: Fabian Dobler; Lav: Andreas Franz
Der scharlachrote Buchstabe (Kroll) 9 Aprill-8 JuuniDir: Fabian Dobler; Lav: Michael Bogdanov
Hamburg, Opernloft  / 
Tolomeo (Handel) 9 Aug-17 JaanDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 10 Aug-11 AprillDir: Markus Bruker; Lav: Inken Rahardt
La traviata (Verdi) 23 Aug-25 AprillDir: Markus Bruker; Lav: Rainer Holzapfel
Tosca (Puccini) 30 Aug-12 Aprill
Tristan und Isolde (Wagner) 30 Aug-5 AprillDir: Markus Bruker; Lav: Sebastian Ritschel
Manon (Massenet) 21 Sept
Carmen (Bizet) 30 Dets-24 Aprill
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Jaan-29 Märts
Der Freischütz (Weber) 13 Veeb-27 Märts
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 28 Veeb-3 Aprill
Così fan tutte (Mozart) 23 Aprill
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Der Meister und Margarita (Höller) 14 Sept-4 OktDir: Marcus Bosch; Lav: Jochen Biganzoli
La traviata (Verdi) 20 Sept-10 AprillDir: Alexander Joel; Lav: Johannes Erath
Otello (Verdi) 29 Sept-5 OktDir: Henrik Nanasi; Lav: August Everding
La battaglia di Legnano (Verdi) 20 Okt-20 NovDir: Simone Young; Lav: David Alden
I due Foscari (Verdi) 27 Okt-21 NovDir: Simone Young; Lav: David Alden
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10-28 NovDir: Simone Young; Lav: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 NovDir: Axel Kober; Lav: Christian Stückl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-25 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Achim Freyer
Peter Grimes (Britten) 24 Nov-5 DetsDir: Simone Young; Lav: Sabine Hartmannshenn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-4 DetsDir: Nicholas Carter; Lav: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-21 DetsDir: Nicholas Carter; Lav: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-31 DetsDir: Alexander Soddy; Lav: Hans Hollmann
Lohengrin (Wagner) 22 Dets-12 JaanDir: Simone Young; Lav: Peter Konwitschny
Madama Butterfly (Puccini) 3 Jaan-19 AprillDir: Carlo Montanaro; Lav: Vincent Boussard
Carmen (Bizet) 19 Jaan-12 VeebDir: Alexander Soddy; Lav: Jens Daniel Herzog
Rigoletto (Verdi) 21 Jaan-1 JuuniDir: Ivan Repušić; Lav: Andreas Homoki
Manon Lescaut (Puccini) 1-14 VeebDir: Matthias Foremny; Lav: Philipp Himmelmann
Zwerg Nase (Hogarth) 2-23 VeebDir: Benjamin Gordon; Lav: Nicola Panzer
Fidelio (Beethoven) 8-22 VeebDir: Jun Märkl; Lav: Hans Neuenfels
Don Giovanni (Mozart) 11 Veeb-26 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Doris Dörrie
Il turco in Italia (Rossini) 20 Veeb-4 MärtsDir: Alfred Eschwé; Lav: Christof Loy
Das schlaue Füchslein (Janáček) 9 Märts-5 AprillDir: Lawrence Foster; Lav: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 11 Märts-25 JuuniDir: Nicholas Carter; Lav: Marco Arturo Marelli
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 26 Märts-3 AprillDir: Pietro Rizzo
La bohème (Puccini) 2-12 AprillDir: Matthias Foremny; Lav: Guy Joosten
Salome (Strauss) 11-25 AprillDir: Sebastian Weigle; Lav: Willy Decker
Fürst Igor (Borodin) 21-30 AprillDir: Christian Arming; Lav: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-8 MaiDir: Alfred Eschwé; Lav: Gilbert Deflo
Lear (Reimann) 4-17 MaiDir: Simone Young; Lav: Karoline Gruber
Almira (Handel) 25 Mai-19 JuuniDir: Alessandro de Marchi; Lav: Jetske Mijnssen
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Mai-9 JuuniDir: Joana Mallwitz; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Arabella (Strauss) 30 Mai-13 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 5-24 JuuniDir: Lothar Zagrosek; Lav: Willy Decker
Orontea (Cesti) 5-13 JuuliDir: Nicholas Carter; Lav: Anja Krietsch
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
L'opera seria (Gassmann) 24 Aug-8 SeptDir: Mark Rohde; Lav: Michiel Dijkema
Ein Maskenball (Verdi) 14 Sept-13 JuuniDir: Mark Rohde; Lav: Olivier Tambosi
Rigoletto (Verdi) 17 Sept-8 NovDir: Benjamin Reiners; Lav: Karsten Wiegand
Carmen (Bizet) 29 Sept-14 DetsDir: Anja Bihlmaier; Lav: Monique Wagemakers
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 Okt-19 JuuliDir: Karen Kamensek; Lav: Olivier Tambosi
Street Scene (Weill) 30 Okt-5 VeebDir: Benjamin Reiners; Lav: Bernd Mottl
La bohème (Puccini) 17 Nov-5 JaanDir: Benjamin Reiners; Lav: Chris Alexander
Kiss me, Kate (Porter) 27 Nov-25 JaanDir: Benjamin Reiners; Lav: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-28 DetsDir: Anja Bihlmaier; Lav: Steffen Tiggele(original), Charles Ebert(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 10 Jaan-5 AprillDir: Karen Kamensek; Lav: Philipp Himmelmann
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10 Jaan-5 AprillDir: Karen Kamensek; Lav: Philipp Himmelmann
Così fan tutte (Mozart) 15 Jaan-6 AprillDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 24 Jaan-9 VeebDir: Mark Rohde; Lav: Christof Nel
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Veeb-10 AprillDir: Anja Bihlmaier; Lav: Elisabeth Stöppler
La traviata (Verdi) 2 Märts-8 AprillDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Die Schöne und das Tier (Grétry) 13 Märts-19 JuuniDir: Anja Bihlmaier; Lav: Zuzana Masaryk
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 Märts-3 JuuliDir: Karen Kamensek; Lav: Michiel Dijkema
My Fair Lady (Loewe) 24 Aprill-18 MaiDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Bernd Mottl
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 14 Mai-2 JuuliDir: Kaling Khouw; Lav: Markus Michael Tschubert
Don Giovanni (Mozart) 17 Mai-25 JuuliDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Mai-13 JuuliDir: Anja Bihlmaier; Lav: Ingo Kerkhof
Castor et Pollux (Rameau) 28 Juuni-22 JuuliDir: Howard Arman; Lav: Alexander Charim
Madama Butterfly (Puccini) 6-23 JuuliDir: Mark Rohde; Lav: Peter Brenner
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Tosca (Puccini) 14 Sept-16 VeebDir: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; Lav: Andrea Schwalbach
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 Sept-13 OktDir: Róbert Farkas; Lav: Nadja Loschky
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Okt-25 JaanDir: Gad Kadosh; Lav: Antoine Uitdehaag
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 15 Dets-13 VeebDir: Wolfgang Katschner; Lav: Rudolf Frey
Un ballo in maschera (Verdi) 23 Jaan-13 JuuliDir: Dietger Holm / Gad Kadosh; Lav: Yona Kim
Rumor (Jost) 21 Märts-18 MaiDir: Yordan Kamdzhalov; Lav: Lorenzo Fioroni
Così fan tutte (Mozart) 10 Mai-2 JuuliDir: Yordan Kamdzhalov; Lav: Nadja Loschky
Akhnaten (Glass) 6 Juuni-6 JuuliDir: Dietger Holm / Róbert Farkas; Lav: Nanine Linning
My Fair Lady (Loewe) 5 Juuli-1 AugDir: Dietger Holm; Lav: Andrea Schwalbach
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 6 Okt-10 NovDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Hello, Dolly! (Herman) 19 Nov-6 VeebDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Otello (Verdi) 3 Aprill-12 JuuliDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Weiße Rose (concert) (Zimmermann,U) 5 OktDir: Dominik Beykirch
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Falstaff (Verdi) 21 Sept-14 MärtsDir: Werner Seitzer; Lav: Ansgar Weigner
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 Okt-31 DetsDir: Achim Falkenhausen; Lav: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 3 Okt-29 JaanDir: Werner Seitzer; Lav: Karsten Barthold
Noah und die Flut (Britten) 19 Okt-23 NovDir: Achim Falkenhausen; Lav: Sascha Mink
Peter Grimes (Britten) 9 Nov-19 AprillDir: Leif Klinkhardt; Lav: Frank Van Laecke
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 25-26 JaanDir: Werner Seitzer
La cage aux folles (Herman) 15 Veeb-20 JuuliDir: Leif Klinkhardt; Lav: Katja Buhl
Der Zarewitsch (Lehár) 22 Märts-11 JuuliDir: Daniel Stratievsky; Lav: Klaus-Dieter Köhler
Fidelio (Beethoven) 17 Mai-13 JuuliDir: Werner Seitzer; Lav: Guillermo Amaya
Hof, Theater Hof  / 
Aida (Verdi) 20 Sept-25 DetsDir: Arn Goerke; Lav: Klaus Kusenberg
La cage aux folles (Herman) 25 Okt-16 MärtsDir: Ivo Hentschel; Lav: Reinhardt Friese
Frau Luna (Lincke) 20 Dets-25 MaiDir: Roland Vieweg; Lav: Karsten Jesgarz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 Märts-16 JuuliDir: Ivo Hentschel; Lav: Peter Kupke
Fräulein Julie (Bibalo) 27 Aprill-21 JuuniDir: Roland Vieweg; Lav: Uwe Drechsel
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Juuni-19 JuuliDir: Arn Goerke; Lav: François De Carpentries
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Regina (Lortzing) 21 Sept-27 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Hansgünther Heyme
Aida (John,E) 29 Sept-19 AprillDir: Markus Bieringer; Lav: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 Okt-25 MaiDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Reto Lang
Da kommt noch wer (Vaage) 2 Nov-25 JaanDir: Markus Bieringer; Lav: Bruno Berger-Gorski
Ein Mond aus kochender Milch (Kerger) 2 Nov-25 JaanDir: Markus Bieringer; Lav: Bruno Berger-Gorski
Viva la Mamma (Donizetti) 21 Dets-13 JuuniDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Anatol Preissler
Iphigenia in Aulis (Gluck) 22 Veeb-3 MaiDir: Markus Bieringer; Lav: Benjamin Schad
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 6 Aprill-4 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
Manon Lescaut (Puccini) 17 Mai-10 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 14 Juuni-13 JuuliDir: Markus Bieringer; Lav: Cusch Jung
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Peter Grimes (Britten) 15 Sept-30 NovDir: Justin Brown; Lav: Christopher Alden
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 21 Sept-17 JaanDir: Johannes Willig; Lav: Pavel Fieber
Die Regimentstochter (Donizetti) 3 Okt-27 NovDir: Justus Thorau; Lav: Aurelia Eggers
Ein Maskenball (Verdi) 12 Okt-27 JuuniDir: Johannes Willig / Christoph Gedschold; Lav: Aron Stiehl
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Okt-10 JaanDir: Christoph Gedschold; Lav: Achim Thorwald
Rigoletto (Verdi) 3 Nov-9 MärtsDir: Johannes Willig; Lav: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-28 DetsDir: Ulrich Wagner; Lav: Achim Thorwald
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-5 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Jaan-28 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Ulrich Peters
Doctor Atomic (Adams) 25 Jaan-25 MaiDir: Johannes Willig; Lav: Yuval Sharon
Tannhäuser (Wagner) 9 Veeb-20 AprillDir: Justin Brown; Lav: Aron Stiehl
Riccardo Primo (Handel) 21-27 VeebDir: Michael Hofstetter; Lav: Benjamin Lazar
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 23 Veeb-23 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: Annette Weber
Rinaldo (Handel) 1 MärtsDir: Wolfgang Katschner
Die Passagierin (Weinberg) 21 Märts-16 MaiDir: Christoph Gedschold; Lav: Holger Müller-Brandes
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 27 Aprill-12 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Tobias Kratzer
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 14 Juuni-22 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 14 Juuni-22 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Tim Plegge
Boris Godunow (Musorgsky) 19-26 JuuliDir: Justin Brown; Lav: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Tosca (Puccini) 21 Sept-19 AprillDir: Yoel Gamzou / Patrik Ringborg; Lav: Adriana Altaras
La bohème (Puccini) 27 Sept-31 JaanDir: Alexander Hannemann / Thomas Rimes; Lav: Philipp Kochheim
The Turn of the Screw (Britten) 4-27 OktDir: Alexander Hannemann; Lav: Paul Esterházy
Samson und Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12 Okt-17 NovDir: Yoel Gamzou
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-11 JuuliDir: Patrik Ringborg / Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; Lav: Volker Schmalöer
Saul (Handel) 14 Dets-27 MärtsDir: Jörg Halubek; Lav: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Dets-4 JaanDir: Patrik Ringborg; Lav: Elmar Gehlen
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 Veeb-13 JuuliDir: Marco Zeiser Celesti; Lav: Patrick Schlösser
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Veeb-4 MaiDir: Alexander Hannemann / Xin Tan; Lav: Katharina Thoma
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 Märts-5 JuuniDir: Alexander Hannemann; Lav: Stephan Müller
La Voix humaine (Poulenc) 1 Märts-5 JuuniDir: Alexander Hannemann; Lav: Stephan Müller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 24 Mai-28 JuuniDir: Patrik Ringborg; Lav: Michael Schulz
Rigoletto (Verdi) 5-12 JuuliDir: Yoel Gamzou; Lav: Sonja Trebes
Der Diktator (Krenek) 11-24 JuuliDir: Alexander Hannemann; Lav: Lisa Marie Küssner
Genevieve de Brabant (Satie) 11 JuuliDir: Alexander Hannemann; Lav: Lisa Marie Küssner
Kiel, Theater Kiel  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Sept-29 DetsDir: Michael Nündel; Lav: Jörg Diekneite
La traviata (Verdi) 14 Sept-27 DetsDir: Leo Siberski; Lav: Uwe Schwarz
Jenůfa (Janáček) 28 Sept-3 MaiDir: Leo Siberski; Lav: Arila Siegert
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Nov-15 MaiDir: Michael Nündel / Moritz Caffier; Lav: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 14 Dets-18 MaiDir: Leo Siberski; Lav: Matthias von Stegmann
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Dets-26 JaanDir: Michael Nündel; Lav: Daniel Karasek
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jaan-13 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 15 Märts-29 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Adriana Altaras
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Mai-28 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Roman Hovenbitzer
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 29 Mai-17 JuuniDir: Leo Siberski
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Der Freischütz (Weber) 21 Sept-20 VeebDir: Enrico Delamboye; Lav: Philipp Kochheim
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-27 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper
Die Zauberflöte (Mozart) 5-29 DetsDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper(original), Inga Schulte(revival)
Die verkaufte Braut (Smetana) 18 Jaan-26 MaiDir: Joseph Bousso; Lav: Thomas Münstermann
Abu Hassan (Weber) 8 Märts-10 MaiDir: Karsten Huschke; Lav: Doris Schumacher
Salome (Strauss) 22 Märts-29 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Mai-6 JuuliDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Beate Baron
Köln, Oper Köln  / 
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 14 Sept-26 NovDir: Rainer Mühlbach; Lav: Eike Ecker
Tosca (Puccini) 15-28 SeptDir: Markus Stenz; Lav: Thilo Reinhardt
Wozzeck (Berg) 29 Sept-12 OktDir: Markus Stenz; Lav: Ingo Kerkhof
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Okt-3 NovDir: Marc Piollet; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Alcina (Handel) 26 Okt-31 NovDir: Konrad Junghänel; Lav: Ingo Kerkhof
Rigoletto (Verdi) 24 Nov-1 DetsDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Katharina Thalbach
Musik (Langemann) 7-22 DetsDir: Walter Kobéra; Lav: Helene Hegemann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 DetsDir: Markus Stenz; Lav: Jürgen Rose
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 29 Dets-4 JaanDir: Gerrit Prießnitz
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17-31 JaanDir: Rainer Mühlbach; Lav: Elena Tzavara
La forza del destino (Verdi) 18-26 JaanDir: Will Humburg; Lav: Olivier Py
L'Artaserse (concert) (Vinci) 9 MärtsDir: Diego Fasolis
Schneewittchen (Lange) 13-27 MärtsDir: Rainer Mühlbach; Lav: Elena Tzavara
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 16-23 MärtsDir: Claude Schnitzler; Lav: Tilman Knabe
Jakob Lenz (Rihm) 22 Märts-13 AprillDir: Alejo Perez; Lav: Beatrice Lachaussée
Winterreise (Schubert) 4 Aprill
Der Freischütz (Weber) 12-27 AprillDir: Markus Stenz; Lav: Viesturs Kairišs
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 Aprill-11 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Pia Maria Gehle
Tamerlano (concert) (Handel) 4 MaiDir: Maxim Emelyanichev
Otello (Verdi) 18 Mai-1 JuuniDir: Will Humburg; Lav: Johannes Schaaf
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Juuni-6 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Bernd Mottl
Les Enfants Terribles (Glass) 25 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Anna Horn
Madama Butterfly (Puccini) 4-14 Sept
Così fan tutte (Mozart) 28 Sept-12 Okt
Leucippo (Hasse) 2-11 Okt
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 17-19 Okt
Solaris (Glanert) 2-16 Nov
Die Zauberflöte (Mozart) 6-26 Dets
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 7-13 Dets
Die lustige Witwe (concert) (Lehár) 31 Dets-4 Jaan
Der Freischütz (Weber) 27 Veeb-8 Märts
The Turn of the Screw (Britten) 22 Märts-5 Aprill
Ich wandte mich (Zimmermann,B) 27 Märts-6 Aprill
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 Märts-6 Aprill
Arabella (Strauss) 25 Aprill-10 Mai
La clemenza di Tito (Mozart) 9-24 Mai
Carmen (Bizet) 23 Mai-3 Juuni
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 30 Mai-16 Juuni
Otello (Verdi) 14-27 Juuni
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Okt-29 DetsDir: Alexander Steinitz; Lav: Jakob Peters-Messer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 13 Okt-11 MärtsDir: Alexander Steinitz; Lav: Andreas Baesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-18 JaanDir: Andreas Fellner; Lav: Reinhardt Friese
Manon (Massenet) 1 Märts-3 JuuliDir: Mihkel Kütson; Lav: François De Carpentries
Don Giovanni (Mozart) 10 Mai-5 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Kobie van Rensburg
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Das Rheingold (Wagner) 22 Sept-10 NovDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 29 Sept-28 MaiDir: Matthias Foremny / Jeremy Carnall; Lav: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Okt-20 VeebDir: Roland Seiffarth; Lav: Franziska Severin
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Okt-15 MärtsDir: Jeremy Carnall; Lav: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 10 Okt-21 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 18 Okt-22 MärtsDir: Anthony Bramall; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 19 Okt-3 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Dornröschen (Humperdinck) 26 Okt-28 VeebDir: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 29 Okt-16 MaiDir: Margherita Colombo; Lav: Gundula Nowack
Frau Luna (Lincke) 31 Okt-31 DetsDir: Stefan Diederich / Christoph-Johannes Eichhorn; Lav: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 2 Nov-29 MaiDir: NN; Lav: Andreas Homoki
Der Wildschütz (Lortzing) 9 Nov-2 VeebDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 Nov-18 JaanDir: Stefan Diederich; Lav: Cusch Jung
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Nov-4 AprillDir: Roland Seiffarth; Lav: Volker Vogel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-27 DetsDir: Ulf Schirmer; Lav: Birgit Eckenweber
Die Walküre (Wagner) 7 Dets-11 JaanDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Pinocchio (Valtinoni) 11 Dets-8 MaiLav: Gundula Nowack
La bohème (Puccini) 20 Dets-1 JaanDir: Matthias Foremny; Lav: Peter Konwitschny
Elektra (Strauss) 12 Jaan-31 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Peter Konwitschny
Der Ring für Kinder (Wagner) 8 Veeb-22 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 8 Veeb-11 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Veeb-8 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Alfred Kirchner(original), Gundula Nowack(revival)
My Fair Lady (Loewe) 19 Veeb-17 JuuniDir: Stefan Diederich / Frank-Michael Erben; Lav: Karl Zugowski
Manon Lescaut (Puccini) 22 Veeb-10 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Giancarlo Del Monaco
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 27 Veeb-29 MaiDir: Stefan Diederich; Lav: Cusch Jung
Requiem (Mozart) 8 Märts-22 JuuniDir: Jeremy Carnall
Die lustige Witwe (Lehár) 22 Märts-13 JuuliDir: Stefan Diederich / Georg Fritzsch; Lav: Volker Vogel
Parsifal (Wagner) 30 Märts-18 AprillDir: Ulf Schirmer / Anthony Bramall; Lav: Roland Aeschlimann
The Rake's Progress (Stravinsky) 6 Aprill-18 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Damiano Michieletto
Die Feen (Wagner) 20 Aprill-27 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 10 Mai-8 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Der Waffenschmied (Lortzing) 24 Mai-15 JuuniDir: Stefan Diederich; Lav: Stefan Petraschewsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14-28 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Balázs Kovalik
Messa da Requiem (Verdi) 29 JuuniDir: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14 SeptDir: Margherita Colombo; Lav: Gundula Nowack
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sept-28 DetsDir: NN; Lav: Volker Vogel
Nabucco (Verdi) 21 Sept-5 AprillDir: Anthony Bramall; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 27 Sept-22 VeebDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 3 Okt-23 NovDir: Ulf Schirmer; Lav: Balázs Kovalik
Tosca (Puccini) 4 Okt-3 MaiDir: Anthony Bramall / Matthias Foremny; Lav: Michiel Dijkema
Faust (Gounod) 11 Okt-4 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Okt-19 AprillDir: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; Lav: Ralf Nürnberger
Im weißen Rößl (Benatzky) 25 Okt-5 AprillDir: NN; Lav: Volker Vogel
Der Ring für Kinder (Wagner) 31 Okt-13 MärtsDir: Stefan Diederich; Lav: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 1 Nov-10 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Lindy Hume
My Fair Lady (Loewe) 7 Nov-10 JuuliDir: NN; Lav: Karl Zugowski
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 8 Nov-1 VeebDir: Johannes Pell; Lav: Jasmin Solfaghari
The Rake's Progress (Stravinsky) 14 Nov-8 MaiDir: Anthony Bramall / Jeremy Carnall; Lav: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 22 Nov-31 JaanDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
La traviata (Verdi) 5 Dets-4 AprillDir: Jeremy Carnall; Lav: Andreas Homoki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-17 DetsDir: Ulf Schirmer; Lav: Birgit Eckenweber
La bohème (Puccini) 19 Dets-27 VeebDir: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; Lav: Peter Konwitschny
Das Rheingold (Wagner) 11 Jaan-28 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 18 Jaan-29 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Manon Lescaut (Puccini) 24 Jaan-24 AprillDir: Anthony Bramall; Lav: Giancarlo Del Monaco
Das Liebesverbot (Wagner) 28 Veeb-23 MaiDir: Jeremy Carnall; Lav: Aron Stiehl
Madama Butterfly (Puccini) 14 Märts-23 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Aron Stiehl
Parsifal (Wagner) 3 Aprill-22 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Roland Aeschlimann
Siegfried (Wagner) 12 Aprill-30 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 Aprill-8 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Franziska Severin
The Canterville Ghost (Getty) 9 Mai-26 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Mai-26 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Zar und Zimmermann (Lortzing) 29 Mai-3 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Dominik Wilgenbus
Tannhäuser (Wagner) 31 Mai-7 JuuniDir: Matthias Foremny
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Juuni-12 JuuliDir: NN; Lav: Günter Lohse
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Serse (Handel) 21 SeptDir: Wolfgang Katschner; Lav: André Bücker
La clemenza di Tito (concert) (Gluck) 3 NovDir: Werner Ehrhardt
La Dirindina (Scarlatti,D) 25-26 AprillDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 25-26 AprillDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 24 MaiLav: Jakop Ahlbom
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 Aug-19 AprillDir: Ludwig Pflanz; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13 Sept-21 NovDir: Andreas Wolf; Lav: Rosetta Cucchi
Siegfried für Kinder (Wagner) 22 Sept-25 VeebDir: Carl Augustin; Lav: Sascha Mink
Tristan und Isolde (Wagner) 6 Okt-11 MaiDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Anthony Pilavachi
Thaïs (Massenet) 18 Okt-9 VeebDir: Andreas Wolf; Lav: Marc Adam
Don Carlos (Verdi) 8 Nov-22 MärtsDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Sandra Leupold
Rigoletto für Jugendliche (Verdi) 9 Nov-18 VeebDir: Carl Augustin; Lav: Sascha Mink
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Dets-6 VeebDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Dets-5 JaanDir: Ludwig Pflanz; Lav: Herbert Adler
Der Wildschütz (Lortzing) 17 Jaan-22 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Anthony Pilavachi
Armide (Gluck) 28 Veeb-26 JuuniDir: Christoph Spering; Lav: Michael Wallner
My Fair Lady (Loewe) 7 Märts-27 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Madama Butterfly (Puccini) 21 Märts-13 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Jürgen Pöckel
Der Zwerg (Zemlinsky) 18 Aprill-14 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Bernd Reiner Krieger
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 18 Aprill-14 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Bernd Reiner Krieger
La cenerentola (Rossini) 30 Mai-28 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Cordula Däuper
Venus in Africa (Antheil) 5-19 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Susanne Frey
The Brothers (Antheil) 5-19 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Susanne Frey
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Sept-25 DetsDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 3 Okt-1 MärtsDir: Nezih Seckin; Lav: Iris Ini Gerath
Werther (Massenet) 12 Dets-22 VeebDir: Thomas Dorsch; Lav: Friedrich von Mansberg
Max und Moritz (Hilsberg) 19 Jaan-25 VeebDir: Deborah Coombe; Lav: Nilufar K Münzing
Carmina Burana (Orff) 8 Märts-11 JuuniDir: Thomas Dorsch / Joachim Vogelsänger / Henning Voss; Lav: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Juuni-6 JuuliDir: Thomas Dorsch; Lav: Iris Ini Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Sept-12 JaanDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Kiss me, Kate (Porter) 20 Sept-26 JaanDir: Kimbo Ishii / Martin Wagner; Lav: Walter Sutcliffe
Don Giovanni (Mozart) 22 Sept-20 OktDir: Pawel Poplawski / Michael Balke; Lav: Oliver Knopik
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 OktDir: Hermann Dukek; Lav: Lucas Simon
Macbeth (Verdi) 2 Nov-27 AprillDir: Kimbo Ishii; Lav: Volker Lösch
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 16 Nov-2 MärtsDir: Michael Balke; Lav: Therese Schmidt
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-14 DetsDir: Michael Balke; Lav: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-30 DetsDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 18 Dets-30 MaiDir: David Levi / Hermann Dukek; Lav: Leonard Prinsloo
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Jaan-31 MaiDir: Michael Balke / Pawel Poplawski; Lav: Christian von Götz
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 Veeb-10 MaiDir: Kimbo Ishii / Michael Balke; Lav: Olivia Fuchs
Otto (Handel) 15-22 MärtsDir: Stephan Schultz; Lav: Arila Siegert
Die Geschichte vom Soldaten (Igor Strawinsky) 22 Märts-25 AprillDir: Kimbo Ishii / Hermann Dukek; Lav: Ulrich Schulz
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-23 MaiDir: Pawel Poplawski / Martin Wagner; Lav: Nico Rabenald
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Mefistofele (Boito) 6 Sept-20 VeebDir: Hermann Bäumer; Lav: Lorenzo Fioroni
Macbeth (Verdi) 19 Sept-29 JaanDir: Hermann Bäumer; Lav: Tatjana Gürbaca
Rinaldo (Handel) 31 Okt-3 MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Tatjana Gürbaca
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10 Nov-26 DetsDir: Florian Csizmadia; Lav: Johannes Erath
La traviata (Verdi) 11 Jaan-29 MaiDir: Florian Csizmadia; Lav: Vera Nemirova
Don Giovanni (Mozart) 22 Märts-25 MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Tilman Knabe
Lady in the Dark (Weill) 17-22 MaiDir: Florian Csizmadia; Lav: Matthias Fontheim
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
The Turn of the Screw (Britten) 20 Sept-24 JaanDir: Joseph Trafton; Lav: Frank Hilbrich
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Sept-13 JaanDir: Alois Seidlmeier; Lav: David Mouchtar-Samorai
Madama Butterfly (Puccini) 2 Okt-15 VeebDir: Joseph Trafton; Lav: Wolfgang Blum
Der Freischütz (Weber) 25 Okt-27 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Armin Holz
My Fair Lady (Loewe) 26 Okt-11 JuuliDir: Christiaan Crans; Lav: Helmut Baumann, Jürg Burth
La scala di seta (Rossini) 7 Nov-28 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Lukas Hemleb
Carmina Burana (Orff) 22 Nov-6 JuuniDir: Dan Ettinger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Nov-6 JaanDir: Alois Seidlmeier; Lav: Wolfgang Blum
La bohème (Puccini) 24 Nov-23 JaanDir: Dan Ettinger / Joseph Trafton; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Falstaff (Verdi) 14 Dets-4 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Christof Nel
Don Carlos (Verdi) 29 Dets-29 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Jens Daniel Herzog
Der Idiot (Weinberg) 12 Jaan-20 AprillDir: Thomas Sanderling; Lav: Regula Gerber
Der Sturm (Purcell) 18 Jaan-21 JuuniLav: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Veeb-2 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Joachim Schloemer
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14 Veeb-30 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Cordula Däuper
Elektra (Strauss) 14-27 MärtsDir: Dan Ettinger; Lav: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 28 Märts-17 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Renate Ackermann
Stiffelio (Verdi) 29 Märts-24 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Regula Gerber
La fanciulla del West (Puccini) 12 Aprill-6 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Tilman Knabe
Parsifal (Wagner) 18 Aprill-19 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Hans Schüler
Der Rosenkavalier (Strauss) 7 Mai-22 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Oliver Tambosi
Böse Geister (Hölszky) 31 Mai-29 JuuliLav: Joachim Schlömer
La traviata (Verdi) 18 Juuni-21 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Achim Freyer
Opera anthology (Mozart) 13 Juuli
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13+ JuuliDir: Dennis Russell Davies; Lav: Nicolas Brieger
Carmen (Bizet) 26-31 JuuliDir: Dan Ettinger / Joseph Trafton; Lav: Gabriele Rech
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
I puritani (Bellini) 15 Sept-9 MaiDir: Leo McFall; Lav: Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millöcker) 28 Sept-6 JuuliDir: Gregor Rot; Lav: Wolfgang Quetes
Rigoletto (Verdi) 18 Okt-29 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Requiem (Verdi) 26 OktDir: Leo McFall
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Nov-9 JaanDir: Philippe Bach; Lav: Gerd Heinz
Anya 17 (Gorb) 28 Nov-8 VeebDir: Leo McFall; Lav: Mareike Zimmermann
Der Zarewitsch (Lehár) 24 Jaan-7 JuuniDir: Gregor Rot; Lav: Lars Wernecke
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Veeb-17 JuuliDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Aprill-16 JuuliDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 20 Juuni-5 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Gerd Heinz
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Juuni-5 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Gerd Heinz
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Stiffelio (Verdi) 28 Sept-7 MärtsDir: Mihkel Kütson; Lav: Helen Malkowsky
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20 Okt-28 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Matthias Oldag
My Fair Lady (Loewe) 17 Nov-30 MärtsDir: Andreas Fellner; Lav: Roland Hüve
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 13 Jaan-24 AprillDir: Mihkel Kütson; Lav: Helen Malkowsky
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Aprill-6 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Jakob Peters-Messer
München, Bayerische Staatsoper  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Sept-24 MaiDir: Carlo Montanaro; Lav: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 22-29 SeptDir: Louis Langrée; Lav: Stephan Kimmig
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Sept-11 OktDir: Ivor Bolton / Dan Ettinger; Lav: Dieter Dorn
Wozzeck (Berg) 3-9 OktDir: Lothar Koenigs; Lav: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 12 Okt-9 MaiDir: Stefano Ranzani; Lav: Árpád Schilling
Der Zwerg (Zemlinsky) 20-27 OktDir: Martyn Brabbins; Lav: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 20-27 OktDir: Martyn Brabbins; Lav: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 28 Okt-3 NovDir: Mark Wigglesworth; Lav: Dieter Dorn
Rusalka (Dvořák,A) 29 Okt-8 NovDir: Tomáš Hanus; Lav: Martin Kušej
Il trovatore (Verdi) 9-20 NovDir: Paolo Carignani; Lav: Olivier Py
Die Zauberflöte (Mozart) 14-27 NovDir: Ivor Bolton; Lav: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 21 Nov-7 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Krzysztof Warlikowski
Tosca (Puccini) 6-13 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Luc Bondy
La bohème (Puccini) 15 Dets-10 MaiDir: Asher Fisch / Marco Armiliato; Lav: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-29 DetsDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones
La forza del destino (Verdi) 22 Dets-11 JaanDir: Asher Fisch; Lav: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 31 Dets-25 AprillDir: Dan Ettinger / Paolo Carignani / Pietro Rizzo; Lav: Günter Krämer
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4-10 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Krzysztof Warlikowski
La Calisto (Cavalli) 12-21 JaanDir: Ivor Bolton; Lav: David Alden
Der fliegende Holländer (Wagner) 17-23 JaanDir: Gabriel Feltz; Lav: Peter Konwitschny
Babylon (Widmann) 25-31 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Carlus Padrissa
Turandot (Puccini) 30 Jaan-5 VeebDir: Asher Fisch; Lav: Carlus Padrissa
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-14 VeebDir: Constantin Trinks; Lav: Richard Jones
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Jan Bosse
Il turco in Italia (Rossini) 13-24 VeebDir: Maurizio Benini; Lav: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 2-18 MärtsDir: Kirill Petrenko / NN; Lav: Jürgen Rose, Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 4-12 MärtsDir: Riccardo Frizza; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 MärtsDir: Keri-Lynn Wilson; Lav: Wolf Busse
Boris Godunow (Musorgsky) 16-31 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 Märts-2 AprillDir: Asher Fisch; Lav: William Friedkin
Carmen (Bizet) 27 Märts-3 AprillDir: Carlo Montanaro; Lav: Lina Wertmüller
Simon Boccanegra (Verdi) 14-24 AprillDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
Parsifal (Wagner) 16-20 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Peter Konwitschny
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-22 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Mai-7 JuuniDir: Antonello Allemandi; Lav: Ferruccio Soleri
Die Soldaten (Zimmermann,B) 25 Mai-6 JuuniDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Capuleti e Montecchi (Bellini) 11-18 JuuniDir: Riccardo Frizza; Lav: Vincent Boussard
Tosca (Puccini) 20-27 SeptDir: Asher Fisch; Lav: Luc Bondy
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 OktDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
La clemenza di Tito (Mozart) 14-23 OktDir: Oksana Lyniv; Lav: Jan Bosse
Die Sache Makropulos (Janáček) 19 Okt-1 NovDir: Tomáš Hanus; Lav: Árpád Schilling
Die Soldaten (Zimmermann,B) 31 Okt-4 NovDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 8-14 NovDir: Stefano Ranzani; Lav: Árpád Schilling
Manon Lescaut (Puccini) 15 Nov-7 DetsDir: Alain Altinoglu; Lav: Hans Neuenfels
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-4 JaanDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones
Le nozze di Figaro (Mozart) 8-17 DetsDir: Ivor Bolton; Lav: Dieter Dorn
Carmen (Bizet) 19-26 DetsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Lina Wertmüller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20-27 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Dets-15 AprillDir: Asher Fisch; Lav: David Bösch
Guillaume Tell (Rossini) 18-25 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Antú Romero Nunes, Johannes Hofmann
La bohème (Puccini) 23-31 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Otto Schenk
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26 Jaan-11 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Barbara Wysocka
Madama Butterfly (Puccini) 21-26 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Wolf Busse
La cenerentola (Rossini) 1 Märts-26 AprillDir: Antonello Allemandi; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Le comte Ory (Rossini) 17 Aprill-21 Juuni
La forza del destino (Verdi) 4-10 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 24 Mai-4 JuuniDir: Oksana Lyniv; Lav: Günter Krämer
Lulu (Berg) 25 Mai-10 JuuniDir: Kirill Petrenko; Lav: Dmitri Tcherniakov
Pinocchio (Valtinoni) 5-11 JuuniDir: Stellario Fagone; Lav: Axel Ranisch
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Der Mann von La Mancha (Leigh) 2-19 OktDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Josef E Köpplinger, Nicole Claudia Weber
Semele (Handel) 24 Okt-7 NovDir: Marco Comin; Lav: Karoline Gruber
Brundibár (Krása) 27-28 NovDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Magdalena Schnitzler
Der Flaschengeist (Hiller,W) 23 Jaan-28 VeebDir: Michael Brandstätter; Lav: Nicole Claudia Weber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Jaan-5 MärtsDir: Marco Comin; Lav: Stephanie Mohr
Yolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 15-20 VeebDir: Marco Comin
Don Pasquale (Donizetti) 29 Märts-12 AprillDir: Michael Brandstätter; Lav: Brigitte Fassbaender
Aida (Verdi) 18-29 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Torsten Fischer
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 19-30 JuuliDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef E Köpplinger
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 17-23 Sept
Peter Grimes (Britten) 21 Okt-2 NovDir: Marco Comin; Lav: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 8-12 Nov
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Nov-18 DetsDir: Michael Brandstätter; Lav: Nicole Claudia Weber
Le Petit Faust (Hervé) 16-23 MaiDir: Michael Brandstätter; Lav: Rudolf Frey
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Mai-7 Juuni
Così fan tutte (Mozart) 13-27 JuuniDir: Michael Brandstätter; Lav: Olivier Tambosi
Münster, Theater Münster  / 
Der Troubadour (Verdi) 5 Okt-20 AprillDir: Fabrizio Ventura; Lav: Georg Rootering
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-13 JuuniDir: Fabrizio Ventura; Lav: Kobie van Rensburg
Benvenuto Cellini (Berlioz) 15 Veeb-4 JuuniDir: Stefan Veselka; Lav: Aron Stiehl
The Black Rider (Waits) 1 Märts-24 JuuniDir: Michael Barfuß; Lav: Frank Behnke
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 29 Märts-29 JuuniDir: Stefan Veselka; Lav: Holger Seitz
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Mai-4 JuuliDir: Fabrizio Ventura; Lav: Ulrich Peters
Carmen (Bizet) 6+ SeptDir: Fabrizio Ventura; Lav: Georg Köhl
Die Zauberflöte (Mozart) 12+ Okt
Die verkaufte Braut (Smetana) 1+ NovDir: Stefan Veselka; Lav: Yona Kim
Joseph Süß (Glanert) 7+ VeebDir: Thorsten Schmid-Kapfenburg; Lav: Guy Montavon
Anything Goes (Porter) 28+ VeebDir: Stefan Veselka; Lav: Ulrich Peters
Ariodante (Handel) 28+ MärtsLav: Kobie van Rensburg
La bohème (Puccini) 16+ MaiDir: Fabrizio Ventura; Lav: Pavel Fieber
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Sept-26 DetsDir: Romely Pfund; Lav: Markus Kopf
Die Dame von Monte-Carlo (Poulenc) 18 Okt-28 MärtsDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Fabian von Matt
Die menschliche Stimme (Poulenc) 18 Okt-28 MärtsDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Fabian von Matt
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Okt-27 MärtsDir: Romely Pfund / Jörg Pitschmann; Lav: Benedikt Borrmann
Madame Pompadour (Fall) 30 Okt-23 DetsDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Die Sternstunde des Josef Bieder (Streul) 9 Nov-11 AprillLav: Wolfgang Lachnitt
Evita (Lloyd Webber) 27 Nov-30 JaanDir: Jörg Pitschmann; Lav: Reinhardt Friese
Stabat Mater (concert) (Rossini) 12 DetsDir: Stefan Malzew
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Dets-21 AprillDir: Jörg Pitschmann
My Fair Lady (Loewe) 25 Jaan-6 JuuniDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 22 Märts-26 AprillDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Madame Butterfly (Puccini) 10 Mai-1 JuuniDir: Jörg Pitschmann; Lav: Jürgen Pöckel
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4-27 JuuliDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 Sept-1 DetsDir: Markus L Frank; Lav: Kay Link
Aida (John,E) 18 Okt-28 DetsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 Okt-13 DetsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Wolfgang Dosch
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 Nov-8 MärtsDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Achim Lenz
Tiefland (d'Albert) 17 Jaan-22 MärtsDir: Markus L Frank; Lav: Toni Burkhardt
Rigoletto (Verdi) 16 Mai-7 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 27 Juuni-19 Juuli
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Sept-14 Jaan
Die Banditen (Offenbach) 21 Nov-22 Veeb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-26 DetsDir: Markus L Frank; Lav: Bianca Sue Henne
Rigoletto (Verdi) 14 Dets-14 MärtsDir: Markus L Frank; Lav: Katharina Thoma
Manon (Massenet) 30 Jaan-19 Aprill
Carmen (Bizet) 6 Juuni-18 Juuli
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Otello (Verdi) 30 Sept-31 JaanDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Gabriele Rech
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 Okt-6 DetsDir: Gábor Káli; Lav: Thomas Enzinger
Platée (Rameau) 12 Okt-3 NovDir: Hervé Niquet / Gábor Káli; Lav: Mariame Clément
Funny Girl (Styne) 2 Nov-3 MärtsDir: Jürgen Grimm / Gábor Káli; Lav: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Nov-7 DetsDir: Peter Tilling; Lav: Immo Karaman
Das Rheingold (Wagner) 30 Nov-2 MärtsDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
Cherubino mischt sich ein (Mozart) 11 Jaan-3 JuuniDir: Andreas Paetzold / Matteo Pirola; Lav: Lutz Schwarz
Arabella (Strauss) 1 Veeb-7 MaiDir: Marcus Bosch; Lav: Andreas Baesler
Judas Maccabaeus (Handel) 23 Veeb-8 AprillDir: Peter Tilling; Lav: Stefan Otteni
And The Trains Kept Coming... (Navok) 23 Veeb-8 AprillDir: Peter Tilling; Lav: Stefan Otteni
La traviata (Verdi) 8-30 MärtsDir: Marcus Bosch; Lav: Peter Konwitschny
Die Walküre (Wagner) 5 Aprill-6 JuuliDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
My Fair Lady (Loewe) 2 Mai-13 JuuliDir: Gábor Káli; Lav: Thomas Enzinger
Tosca (Puccini) 17 Mai-19 JuuliDir: Marcus Bosch; Lav: Jens Daniel Herzog
Les Huguenots (Meyerbeer) 15 Juuni-20 JuuliDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Tobias Kratzer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Juuni-17 JuuliDir: Peter Tilling; Lav: Andreas Baesler
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Okt-29 DetsDir: Roger Epple; Lav: Alexander Müller-Elmau
Carmina Burana (Orff) 12 Okt-16 VeebDir: Thomas Bönisch; Lav: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 13 Okt-26 DetsDir: Roger Epple; Lav: Marco Fiorini
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Okt-31 MaiDir: Thomas Bönisch; Lav: Niklaus Helbling
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-22 JuuliDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: K D Schmidt
The Rake's Progress (Stravinsky) 7 Dets-18 JaanDir: NN; Lav: Markus Bothe
Otello (Verdi) 17 Jaan-12 MärtsDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Lohengrin (Sciarrino) 25 Jaan-15 VeebDir: Yuval Zorn; Lav: Thomas Fiedler
Così fan tutte (Mozart) 31 Jaan-24 JuuliDir: Roger Epple; Lav: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15 Veeb-18 MaiDir: Thomas Bönisch; Lav: Ronny Jakubaschk
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Märts-29 MaiDir: Thomas Bönisch; Lav: Julia Hölscher
Albert Herring (Britten) 6+ JuuniDir: Robin Davis; Lav: Lydia Steier
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Evita (Lloyd Webber) 24 Aug-12 JaanDir: An-Hoon Song; Lav: Marcel Keller
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 14 Sept-17 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 14 Sept-17 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 14 Sept-17 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
La bohème (Puccini) 28 Sept-5 MärtsDir: Andreas Hotz; Lav: Floris Visser
Anatevka (Bock) 16 Okt-2 NovLav: Adriana Altaras
Der Vogelhändler (Zeller,C) 23 Nov-10 JuuliDir: An-Hoon Song; Lav: Marcel Keller
Johannes-Passion (Bach,JS) 18 Jaan-18 AprillDir: Andreas Hotz; Lav: Andrej Woron
Vanda (Dvořák,A) 15 Märts-22 MaiDir: Daniel Inbal; Lav: Robert Lehmeier
Der Liebestrank (Donizetti) 5-19 AprillDir: Daniel Inbal / An-Hoon Song / Mino Marani; Lav: Guillermo Amaya
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 4 Mai-6 JuuliDir: An-Hoon Song; Lav: Guillermo Amaya, Elmar Supp
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 5 Mai-9 JuuliDir: Florian Appel; Lav: Alexander May
Die Vögel (Braunfels) 21 Juuni-11 JuuliDir: Andreas Hotz; Lav: Yona Kim
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
Gräfin Mariza (Kálmán) 5 Okt-9 JuuniDir: Kai Röhrig; Lav: Sebastian Kerssenbrock
Rigoletto (Verdi) 18 Okt-14 VeebDir: Basil H E Coleman; Lav: Nilufar K Münzing
Il pirata (Bellini) 30 Nov-24 JaanDir: Basil H E Coleman; Lav: Alberto Jona, Jenaro Meléndrez Chas
Carousel (Rodgers) 23 Veeb-18 MaiDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Die schöne und getreue Ariadne (Conradi) 12 Aprill-30 MaiDir: Kai Röhrig; Lav: Jonathan Lunn
La traviata (Verdi) 14-29 JuuniDir: Basil H E Coleman; Lav: Amir Hosseinpour
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Ein Maskenball (Verdi) 21 Sept-11 MärtsDir: Markus Huber; Lav: Wolf Widder
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 27 Sept-4 VeebDir: Tobias Leppert; Lav: Kai Hüsgen
Così fan tutte (Mozart) 9 Nov-14 MärtsDir: Martin Hannus; Lav: Toni Burkhardt
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 Dets-19 JuuniDir: Martin Hannus; Lav: Wolf Widder
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 Märts-13 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Bettina Lell
Frau Luna (Lincke) 23 Mai-17 JuuliDir: Tobias Leppert; Lav: Bettina Lell
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Sept-23 MärtsDir: Tobias Engeli; Lav: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 11 Okt-5 JaanDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Wolfgang Dosch
Tannhäuser (Wagner) 30 Nov-3 MaiDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Così fan tutte (Mozart) 17 Dets-19 JaanDir: Lutz de Veer; Lav: Søren Schuhmacher
Carmen (Bizet) 12 Aprill-23 MaiDir: Tobias Engeli; Lav: Søren Schuhmacher
Anatevka (Bock) 29 AprillDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Joseph Süß (Glanert) 10 Mai-10 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Thilo Reinhardt
Novecento (Kálmán) 22 MaiDir: Maxim Böckelmann; Lav: Wolfgang Dosch
Sugar (Styne) 28 Juuni-6 JuuliDir: Maxim Böckelmann; Lav: Tim Heilmann
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Das Liebesverbot (Wagner) 15 Sept-14 NovDir: Jan Michael Horstmann / Christian Voß; Lav: Hinrich Horstkotte
Frau Luna (Lincke) 19 Sept-5 JaanDir: Hans-Peter Preu; Lav: Susanne Knapp
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 NovDir: Hans-Peter Preu / Florian Merz; Lav: Wolfgang Dosch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 Nov-11 MaiDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Anja Sündermann
L'orfeo (Monteverdi) 22 Nov-7 VeebDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Jan Michael Horstmann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-22 DetsDir: Matthias Mücksch; Lav: Helen Malkowsky
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 DetsDir: Michele Carulli / Hans-Peter Preu; Lav: Annette Jahns
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Jaan-1 MärtsDir: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; Lav: Manuel Schöbel
Ariadne auf Naxos (Strauss) 30 Märts-4 MaiDir: Jan Michael Horstmann / Hans-Peter Preu; Lav: Annette Jahns
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 Aprill-9 MaiDir: Hans-Peter Preu; Lav: Horst Otto Kupich
Médée (Charpentier,M) 17 Mai-13 JuuniDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Jan Michael Horstmann
Der Schauspieldirektor (Mozart) 22 Mai-20 Juuni
Der Freischütz (Weber) 7 Juuni-29 AugDir: Michele Carulli; Lav: Horst Otto Kupich
Regensburg, Theater Regensburg  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 21 Sept-17 DetsDir: Tetsuro Ban; Lav: Elias Perrig
The Fairy Queen (Purcell) 28 Sept-26 DetsDir: Jörn Hinnerk Andresen; Lav: Lydia Steier
West Side Story (Bernstein) 12 Okt-5 VeebDir: Alistair Lilley; Lav: Andrea Schwalbach
Frau Luna (Lincke) 26 Okt-24 JuuniDir: György Mészáros / Alistair Lilley; Lav: Thomas Enzinger
La bohème (Puccini) 7 Dets-29 MaiDir: Tetsuro Ban; Lav: Johannes Pölzgutter
Die Feen (Wagner) 25 Jaan-19 JuuniDir: Tetsuro Ban; Lav: Florian Lutz
Anatevka (Bock) 22 Märts-8 JuuniDir: Alistair Lilley; Lav: Andrea Schwalbach
Die Kaffeekantate (Bach,JS) 12 Aprill-3 JuuliDir: Thomas Engel; Lav: Christina Schmidt
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 12 Aprill-3 JuuliDir: Thomas Engel; Lav: Christina Schmidt
Nichtung (Moussa) 17 Mai-18 JuuliDir: Samy Moussa; Lav: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Juuni-20 JuuliDir: Tetsuro Ban; Lav: Matthias Reichwald
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
My Fair Lady (Loewe) 6 NovDir: Inga Hilsberg; Lav: Lajos Wenzel
La bohème (Puccini) 20 NovDir: Tamas Bolberitz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 24 JaanDir: Heinz Helberg
Tosca (Puccini) 16 VeebDir: Silvano Frontalini
La traviata (Verdi) 24-25 MaiDir: Peter Kuhn; Lav: Igor Folwill
West Side Story (Bernstein) 8 JuuniLav: Kay Metzger
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 Aug-30 SeptLav: Babette Bartz
Anatevka (Bock) 1 Sept-29 MärtsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Jürgen Pöckel
Nabucco (Verdi) 14 Sept-20 AprillDir: Florian Krumpöck; Lav: Babette Bartz
Madama Butterfly (Puccini) 6 Okt-28 MärtsDir: Manfred Hermann Lehner / Peter Leonard; Lav: Jay Lesenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Nov-15 VeebDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-26 DetsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
Così fan tutte (Mozart) 9 Veeb-11 MaiDir: Florian Krumpöck; Lav: Babette Bartz
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Märts-9 AprillDir: Manfred Hermann Lehner / Lorenzo Coladonato; Lav: Babette Bartz
My Fair Lady (Loewe) 17 Mai-20 JuuniDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Babette Bartz
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 Sept-25 OktDir: Thomas Peuschel; Lav: Dagmar Schlingmann
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 Sept-10 NovDir: Gregor Bühl; Lav: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 24 Nov-26 MärtsDir: Will Humburg; Lav: Dagmar Schlingmann
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Dets-5 JaanDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Andreas Gergen
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-5 AprillDir: Thomas Peuschel; Lav: Ralf Nürnberger
Stabat Mater (Rossini) 9-10 VeebDir: Asher Fisch
Werther (Massenet) 22 Veeb-31 MaiDir: Thomas Peuschel; Lav: Jetske Mijnssen
Macbeth (Verdi) 12 Aprill-20 JuuliDir: Marzio Conti; Lav: Sebastian Welker
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Aprill-28 JuuniDir: Thomas Peuschel; Lav: Dagmar Schlingmann
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 Juuni-26 JuuliDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Dominik Neuner
La finta giardiniera (Mozart) 5-24 JuuliDir: Ulrich Cornelius Maier; Lav: Tom Ryser
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Sigurd der Drachentöter (Pape) 20 Sept-10 JaanDir: Friedemann Braun; Lav: Markus Wünsch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Sept-11 JaanDir: Daniel Huppert; Lav: Peter Dehler
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 6 Okt-23 JaanDir: Manfred Mayrhofer; Lav: Hendrik Müller
La bohème (Puccini) 22 Nov-23 MaiDir: Daniel Huppert; Lav: Gregor Horres
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Dets-4 MaiDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
Dead Man Walking (Heggie) 24 Jaan-7 MaiDir: Gregor Rot; Lav: David Freeman
Die Opernprobe (Lortzing) 23 Märts-15 JuuniDir: Ewald Donhoffer; Lav: Anke Rauthmann
Der Musikfeind (Genée) 23 Märts-15 JuuniDir: Ewald Donhoffer; Lav: Anke Rauthmann
Die verkaufte Braut (Smetana) 16-30 MaiDir: Gregor Rot; Lav: Frank-Bernd Gottschalk
Nabucco (Verdi) 27 Juuni-3 AugDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Rigoletto (Verdi) 22 Sept-2 NovDir: Golo Berg; Lav: Dirk Löschner
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 19 Okt-10 DetsDir: Egbert Funk; Lav: Wolfgang Dosch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Nov-9 DetsDir: Egbert Funk; Lav: Horst Kupich
Lohengrin (Wagner) 7-28 DetsDir: Golo Berg; Lav: Dirk Löschner
Die verkaufte Braut (Smetana) 12 AprillDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10 MaiDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La cenerentola (Rossini) 20 Sept-17 DetsDir: José Luis Gomez Ríos; Lav: Andrea Moses
Don Giovanni (Mozart) 21 Sept-16 NovDir: Andrés Orozco-Estrada; Lav: Andrea Moses
L'Écume des jours (Denisov) 22 Sept-11 OktDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Falstaff (Verdi) 20 Okt-2 JaanDir: Sylvain Cambreling; Lav: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 Okt-22 JaanDir: Simon Hewett / Giuliano Carella; Lav: Rudolf Frey
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 Nov-6 JaanDir: Kwamé Ryan; Lav: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 19 Dets-10 AprillDir: Roland Kluttig / Willem Wentzel; Lav: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Dets-1 VeebDir: Uwe Sandner; Lav: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 25 Jaan-28 VeebDir: Giuliano Carella; Lav: Ruth Berghaus
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Jaan-8 MärtsDir: Michael Schønwandt; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Veeb-21 MaiDir: Simon Hewett; Lav: Waltraud Lehner
Wunderzaichen (Andre,M) 2-25 MärtsDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Siegfried (Wagner) 23 Märts-27 AprillDir: Marc Soustrot; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 29 Märts-11 JuuniDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Aprill-5 JuuniDir: Michael Hofstetter; Lav: Herbert Wernicke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 4 Mai-26 JuuliDir: Nicholas Kok; Lav: Christian Spuck
Tosca (Puccini) 18 Mai-8 JuuliDir: Simon Hewett; Lav: Willy Decker
La bohème (Puccini) 30 Mai-22 JuuliDir: Simon Hewett / Till Drömann; Lav: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 20-27 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Iphigenie en Aulide (Gluck) 25-30 JuuliDir: Willem Wentzel; Lav: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Sept-21 VeebDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Bruno Berger-Gorski
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-9 MärtsDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Klaus-Dieter Köhler
The Fly (Shore) 18 Jaan-8 MärtsDir: Joongbae Jee; Lav: Sebastian Welker
Der Wildschütz (Lortzing) 15 Märts-18 MaiDir: Joongbae Jee; Lav: Matthias Kaiser
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 Mai-19 JuuliDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Birgit Scherzer
Ulm, Theater Ulm  / 
Otello (Verdi) 26 Sept-2 VeebDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Ghetto (Lackerschmid) 29 SeptDir: Hendrik Haas; Lav: Andreas von Studnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Nov-25 JaanDir: Daniel Montané; Lav: Benjamin Künzel
Cabaret (Kander) 5 Dets-23 MärtsDir: Hendrik Haas / Michael Weiger; Lav: Harald Fuhrmann
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Jaan-11 MaiDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Friederike (Lehár) 8 Veeb-20 MaiLav: Benjamin Künzel
Iphigenie en Tauride (Gluck) 6 Märts-31 MaiDir: Daniel Montané; Lav: Igor Folwill
Serse (Handel) 8 Mai-20 JuuliDir: Daniel Montané; Lav: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 26 Juuni-18 JuuliDir: Michael Weiger; Lav: Philipp Jescheck
La traviata (Verdi) 25+ SeptDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Die lustige Witwe (Lehár) 6+ NovDir: Michael Weiger; Lav: Benjamin Künzel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 NovDir: Daniel Montané; Lav: Benjamin Künzel
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 18+ DetsDir: Hendrik Haas; Lav: Matthias Kaiser
Médée (Cherubini) 5+ VeebDir: Daniel Montané; Lav: Igor Folwill
Così fan tutte (Mozart) 26+ MärtsDir: Timo Handschuh
Peter Grimes (Britten) 7+ MaiDir: Daniel Montané; Lav: Matthias Kaiser
West Side Story (Bernstein) 13+ JuuniDir: Hendrik Haas; Lav: Rhys Martin
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Pettersson und Findus (Ramdohr) 5 Sept-8 MärtsDir: André Kassel; Lav: Gabriele Wiesmüller
Lohengrin (Wagner) 7 Sept-18 AprillDir: Stefan Solyom; Lav: Tobias Kratzer
Madama Butterfly (Puccini) 20 Sept-13 AprillDir: Martin Hoff; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Okt-29 JaanDir: Stefan Klingele / Martin Virin; Lav: Elisabeth Stöppler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Nov-5 JaanDir: Martin Hoff; Lav: Karsten Wiegand, Valentin Schwarz
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 22 Nov-19 AprillDir: Martin Virin; Lav: Nina Gühlstorff
Werther (Massenet) 18 Jaan-15 MaiDir: Martin Hoff; Lav: Michael Talke
La traviata (Verdi) 25 Jaan-9 MaiDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Karsten Wiegand
Vom Lärm der Welt (Helbig) 28 Märts-31 MaiDir: Stefan Solyom / Martin Virin; Lav: Hasko Weber
Wüstenwind (Dogru) 2 Aprill-27 MaiDir: Dirk Sobe; Lav: Sebastian Gühne
Jonny spielt auf (Krenek) 29 Mai-5 JuuliDir: Martin Hoff; Lav: Frank Hilbrich
La bohème (Puccini) 6+ SeptDir: Massimo Zanetti / Martin Hoff; Lav: Bettina Bruinier
Der Rosenkavalier (Strauss) 31+ OktDir: Stefan Solyom; Lav: Vera Nemirova
I masnadieri (Verdi) 31+ JaanDir: Martin Hoff; Lav: Volker Lösch
Die Zauberflöte (Mozart) 26+ AprillDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Nina Gühlstorff
Lola rennt (Vollmer) 13+ JuuniDir: Martin Hoff; Lav: Michael Dissmeier, Christian Wiehle
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 Sept-1 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Sept-9 VeebDir: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; Lav: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Sept-10 DetsDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Cesare Lievi
Evita (Lloyd Webber) 5 Okt-28 JuuniDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-20 DetsDir: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; Lav: Iris Ini Gerath
La bohème (Puccini) 3 Nov-19 JaanDir: Wolfgang Ott; Lav: Wolfgang Quetes
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 30 Nov-24 AprillDir: Zsolt Hamar; Lav: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dets-24 JaanDir: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; Lav: Heinz Peters
La forza del destino (Verdi) 25 Jaan-27 AprillDir: Wolfgang Ott; Lav: Immo Karaman
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 31 Jaan-9 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Manfred Beilharz
La Calisto (Cavalli) 8 Märts-3 JuuliDir: Sébastien Rouland; Lav: Teresa Reiber
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-28 MärtsDir: Christoph Stiller; Lav: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 6 Aprill-4 JuuliDir: Martin Lukas Meister / Elias Grandy; Lav: John Dew
Elegie für junge Liebende (Henze) 1 Mai-8 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Rusalka (Dvořák,A) 7 MaiDir: Henrik Nanasi; Lav: Barrie Kosky
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 MaiDir: Andrea Battistoni; Lav: Fabio Sparvoli
Falstaff (Verdi) 9 Juuni-10 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Christian Spuck
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Sept-5 AprillDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Evita (Lloyd Webber) 5 Okt-2 MärtsDir: Tobias Deutschmann; Lav: Aurelia Eggers
Die Irrfahrten des Odysseus (Terzakis) 13 OktDir: Eva Caspari; Lav: Benjamin Prins
Maria egiziaca (Respighi) 2-16 NovDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Blum
Le Toreador (Adam,A) 19 JaanDir: Tobias Deutschmann; Lav: Björn Reinke
Alcina (Handel) 23 Märts-13 AprillDir: Boris Brinkmann; Lav: Johannes Weigand
König Roger (Szymanowski) 14-28 JuuniDir: Florian Frannek; Lav: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 5 Sept-12 OktDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Stefano Poda
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Okt-1 MärtsDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Don Giovanni (Mozart) 8 Nov-7 JuuniDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Thomas Schulte-Michels
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Dets-8 VeebDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Johannes Weigand
Parsifal (Wagner) 13 Märts-18 AprillDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Thilo Reinhardt
Salome (Strauss) 17 Aprill-30 MaiDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Michiel Dijkema
Johannes-Passion (Bach,JS) 22-25 MaiDir: Jörg Halubek; Lav: Philipp Harnoncourt
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Lohengrin (Wagner) 29 Sept-31 JaanDir: Enrico Calesso; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Don Giovanni (Mozart) 18 Okt-26 JaanDir: Gerd Müller-Lorenz; Lav: François De Carpentries
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 Nov-20 AprillDir: Frank Obermair; Lav: Ivan Alboresi
Die diebische Elster (Rossini) 15 Veeb-25 AprillDir: Giovanni Battista Rigon / Alexis Agrafotis; Lav: Andreas Beuermann
Salome (Strauss) 5 Aprill-20 JuuniDir: Enrico Calesso; Lav: Alexander Von Pfeil
La sonnambula (Bellini) 19-21 AprillDir: Enrico Calesso
The Rake's Progress (Stravinsky) 28 Juuni-23 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Stephan Suschke
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Sept-21 AprillDir: Tobias Engeli; Lav: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 19 Okt-10 JaanDir: Tobias Engeli / André Cipowicz; Lav: Wolfgang Dosch
Joseph Süß (Glanert) 1 Nov-20 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Thilo Reinhardt
Così fan tutte (Mozart) 4 Dets-14 MärtsDir: Lutz de Veer; Lav: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 17 Jaan-6 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Valentina Simeonova
Tannhäuser (Wagner) 22 Jaan-25 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Carmen (Bizet) 1-8 JuuniDir: Tobias Engeli; Lav: Søren Schuhmacher