2013/14 > Poola 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2013/14 > Poola

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Rootsi Leedu
Saksamaa

Poola
 
Valgevene
Tšehhi Vabariik Slovakkia Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Straszny dwór (Moniuszko) 3 Nov-12 VeebDir: Mieczysław Dondajewski; Lav: Roberto Skolmowski
La traviata (Verdi) 20 Dets-22 JuuniDir: Michał Klauza; Lav: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 Sept-5 AprillDir: Piotr Wajrak; Lav: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28 Sept-25 VeebDir: Maciej Figas; Lav: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10 Okt-23 MärtsDir: Maciej Figas; Lav: Laco Adamik
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Okt-4 VeebDir: Wojciech Rajski; Lav: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Okt-4 VeebDir: Wojciech Rajski; Lav: Andrzej Bubień
Madama Butterfly (Puccini) 7-10 NovDir: Maciej Figas; Lav: Marianne Berglof
Baron cygański (Strauss,J) 27 Nov-1 DetsDir: Piotr Wajrak; Lav: Janina Niesobska
Die Zauberflöte (Mozart) 12-13 DetsDir: Dirk Vermeulen; Lav: Matthias Remus
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-19 JaanDir: Piotr Wajrak; Lav: Krzysztof Nazar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-9 VeebDir: Maciej Wierzchoń / Piotr Wajrak; Lav: Cezary Domagała
La traviata (Verdi) 1 Märts-14 MaiDir: Simca Heled; Lav: Bodo Igesz
Gräfin Mariza (Kálmán) 13-16 MärtsDir: Maciej Figas; Lav: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 28-30 MärtsDir: Andrzej Knap; Lav: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26-27 AprillDir: Piotr Wajrak; Lav: Wojciech Adamczyk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 AprillDir: Eraldo Salmieri; Lav: Natalia Babińska
The Portrait (Weinberg) 1 MaiDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Lakmé (Delibes) 22-25 MaiDir: Andrzej Straszyński; Lav: Krzysztof Kelm
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Maria (Statkowski) 25-29 AugDir: Łukasz Borowicz; Lav: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 SeptDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Sept-29 AprillDir: Wojciech Michniewski; Lav: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 NovDir: Łukasz Borowicz; Lav: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 DetsDir: Andriy Yurkevych; Lav: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 18-19 JaanDir: Wojciech Michniewski; Lav: Marek Weiss
Macbeth (Verdi) 14-16 VeebDir: José Maria Florêncio; Lav: Marek Weiss
Così fan tutte (Mozart) 1-5 MärtsDir: Friedrich Haider; Lav: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 30 Märts-2 AprillDir: Michał Klauza; Lav: Andrzej Chyra
Rothschild's Violin (Fleyshman) 30 Märts-2 AprillDir: Michał Klauza; Lav: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 25 Mai-17 JuuniDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14 Sept-28 JaanDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 SeptDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27 Sept-16 MärtsDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Okt-3 NovDir: Tomasz Tokarczyk
Paradise Lost (Penderecki) 5 Okt
Madama Butterfly (Puccini) 11 Okt-6 AprillDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19 Okt-23 MärtsDir: Marek Toporowski; Lav: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25 Okt-2 VeebDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 NovDir: Łukasz Borowicz; Lav: Waldemar Zawodziński
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20 Nov-21 VeebDir: Paweł Szczepański; Lav: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 22 Nov-9 MärtsDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 29 Nov-6 MaiDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Krzysztof Nazar
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Dets-18 MaiDir: Evgeny Volynskiy; Lav: Henryk Baranowski
The Haunted Manor () 4-5 JaanDir: Piotr Sułkowski; Lav: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Jaan-2 MärtsDir: Uwe Theimer; Lav: Janusz Józefowicz
Carmen (Bizet) 7-9 VeebDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 15 Veeb-25 MaiDir: Damiano Binetti; Lav: Giorgio Madia
Little Lord (Markwick) 21 Veeb-31 MaiDir: Sebastian Perłowski; Lav: Janusz Szydłowski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 MärtsDir: Evgeny Volynskiy; Lav: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 11-13 AprillDir: Andrzej Straszyński; Lav: Laco Adamik
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 25-30 AprillDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Michał Znaniecki
Lodz, Teatr Wielki  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 Sept-28 MärtsDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Sept-16 MärtsDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Okt-13 AprillDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Okopiński
La bohème (Puccini) 4 Okt-2 AprillDir: Tadeusz Wojciechowski / Eraldo Salmieri; Lav: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 Okt-30 MärtsDir: Eraldo Salmieri; Lav: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Okt-10 AprillDir: Bassem Akiki; Lav: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Okt-26 AprillDir: Eraldo Salmieri; Lav: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16 Okt-21 Jaan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Jaan-5 AprillDir: Eraldo Salmieri; Lav: Natalia Babińska
The Magic Flute (Mozart) 25 Jaan-23 MärtsDir: Bassem Akiki; Lav: Waldemar Zawodziński
Aida (Verdi) 8-11 VeebDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
Maria Stuarda (Donizetti) 23 VeebDir: Eraldo Salmieri; Lav: Dieter Kaegi
Requiem (concert) (Verdi) 18 AprillDir: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki  / 
Falstaff (Verdi) 21 Sept-9 VeebDir: Gabriel Chmura; Lav: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 SeptDir: Krzysztof Słowiński; Lav: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Okt-13 AprillDir: Gabriel Chmura; Lav: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Okt-6 VeebDir: Zbigniew Graca; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 MaiDir: Agnieszka Nagórka; Lav: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 17 NovDir: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 AprillDir: Tadeusz Kozłowski / Agnieszka Nagórka; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Dets-19 JaanDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Dets-4 VeebDir: Gabriel Chmura; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Jaan-6 MaiDir: Zbigniew Graca; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Jaan-9 MärtsDir: Gabriel Chmura; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Jaan-2 AprillDir: Maciej Wieloch; Lav: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Veeb-30 MärtsDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22 Märts-10 JuuniDir: Gabriel Chmura; Lav: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Aprill-13 MaiDir: Gabriel Chmura; Lav: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24 Mai-20 JuuniDir: Kees Bakels; Lav: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 JuuniDir: Grzegorz Wierus; Lav: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Sept-6 AprillDir: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; Lav: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 OktDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23 Nov-25 MaiDir: Jerzy Wołosiuk; Lav: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Dets-11 JaanDir: Golo Berg; Lav: Dirk Löschner
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Dets-23 VeebDir: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; Lav: Martin Otava
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Veeb-1 JuuniDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 22-23 MärtsDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Olga Iwanowna
Hrabina Marica (Kálmán) 22 JuuniDir: Jerzy Wołosiuk; Lav: Natalia Babińska
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 OktDir: Lionel Friend; Lav: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Okt-2 NovDir: Carlo Montanaro; Lav: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 VeebDir: Bassem Akiki; Lav: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky,P) 12-19 DetsDir: Valery Gergiev; Lav: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 DetsDir: Valery Gergiev; Lav: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Jaan-21 VeebDir: Łukasz Borowicz; Lav: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Jaan-5 JuuniDir: Jakub Chrenowicz; Lav: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 VeebDir: Wojciech Michiewski; Lav: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 VeebDir: Modestas Pitrenas; Lav: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Märts-10 MaiDir: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; Lav: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 MärtsDir: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 AprillDir: Stefan Soltesz; Lav: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 AprillDir: Marta Kluczyńska; Lav: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 AprillDir: Marta Kluczyńska; Lav: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 JuuniDir: Gabriel Chmura; Lav: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Imeneo (Handel) 13 Sept-15 VeebDir: Władysław Kłosiewicz; Lav: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 SeptLav: Katarzyna Kowalska-Smoleń
(Łopacki) 27-28 SeptDir: Marcin Piotr Łopacki
The Young Wife (Brochocka) 11-12 OktLav: Adam Biernacki
Così fan tutte (Mozart) 18 Okt-30 NovDir: Ruben Silva; Lav: Marek Weiss
Suor Angelica (Puccini) 25-26 OktDir: Marta Kosielska; Lav: Maria Gabriella Munari
La cenerentola (Rossini) 31 Jaan-22 VeebDir: Zbigniew Graca; Lav: Jitka Stokalska
Rinaldo (Handel) 14-15 MärtsDir: Władysław Kłosiewicz; Lav: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-23 MärtsLav: Jacek Papis
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 MärtsDir: Sławomir A. Wróblewski; Lav: Małgorzata Kaczmarska
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Aprill-24 MaiDir: Ruben Silva; Lav: Jitka Stokalska
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Sept-19 OktDir: Tadeusz Zathey; Lav: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Sept-18 DetsDir: Ewa Michnik; Lav: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Sept-21 NovDir: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Sept-8 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Sept-24 OktDir: Ewa Michnik; Lav: Mariusz Treliński
Little Red Riding Hood (Pauer) 17 Sept-21 OktDir: Michał Czubaszek; Lav: Adam Frontczak
Nabucco (Verdi) 18 Sept-23 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Sept-9 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Sept-9 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20-24 SeptDir: Tomasz Szreder; Lav: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Sept-21 DetsDir: Tomasz Szreder; Lav: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Sept-6 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Sept-26 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Sept-29 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Sept-31 MaiDir: Andrzej Straszyński; Lav: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Sept-28 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Sept-27 DetsDir: Tadeusz Zathey; Lav: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Okt-12 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10-5 OktDir: Tomasz Szreder; Lav: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11-26 OktDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Okt-14 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Okt-20 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Okt-5 NovDir: Tadeusz Zathey; Lav: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Okt-25 NovDir: Michał Czubaszek; Lav: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 NovDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-17 SeptDir: Tadeusz Zathey; Lav: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Dets-18 Sept
The Haunted Manor () 5 Dets-19 NovDir: Tomasz Szreder; Lav: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Dets-18 NovDir: Michał Czubaszek; Lav: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 JaanDir: Ewa Michnik; Lav: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jaan-31 DetsDir: Ewa Michnik; Lav: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Märts-30 OktDir: Tomasz Szreder; Lav: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 Aprill-27 SeptDir: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; Lav: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 JuuniDir: Ewa Michnik; Lav: Bruno Berger-Gorski
Angels in America (Eötvös) 3-4 Okt
Sunken Garden (van der Aa) 8 Okt
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-20 Dets