2017/18 > Austria 
*Avalik veebilehekülg   >Operabase Professional 
2017/18 > Austria

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Saksamaa Tšehhi Vabariik Slovakkia
Lichtenstein
Šveits

Austria
 
Ungari
Itaalia Sloveenia Horvaatia

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 VeebDir: Karsten Januschke; Lav: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Sept-3 JuuniDir: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; Lav: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Okt-26 DetsDir: Marius Burkert; Lav: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MärtsDir: Marco Comin / Marcus Merkel; Lav: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MärtsDir: Marius Burkert / Marcus Merkel; Lav: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DetsDir: Marcus Merkel; Lav: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Dets-25 AprillDir: Oksana Lyniv / Robin Engelen; Lav: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 JaanLav: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Märts-22 AprillDir: Oksana Lyniv / Marius Burkert; Lav: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Märts-8 AprillDir: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Aprill-10 JuuniDir: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; Lav: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MaiDir: Susanne Scholz; Lav: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 Mai-8 Juuni
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 Juuni
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Sept-26 DetsDir: Seokwon Hong; Lav: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Sept-8 NovDir: Oliver Imig; Lav: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 VeebDir: Hansjörg Sofka; Lav: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 VeebDir: Francesco Rosa / Seokwon Hong; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Dets-21 MärtsDir: Seokwon Hong; Lav: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Veeb-7 JuuniDir: Uwe Sandner; Lav: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Märts-5 JuuliDir: Seokwon Hong; Lav: Anette Leistenschneider
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 19 Mai-7 JuuliDir: Lukas Beikircher; Lav: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Sept-14 NovDir: Giedrė Šlekytė; Lav: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DetsDir: Lorenzo Viotti; Lav: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Dets-10 VeebDir: Giedrė Šlekytė; Lav: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Märts-14 AprillDir: Kristiina Poska; Lav: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Sept-2 OktDir: Anne Marie Dragosits; Lav: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Sept-17 VeebDir: Markus Poschner / Marc Reibel; Lav: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MärtsDir: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; Lav: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Dets-29 JuuniDir: Marc Reibel; Lav: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dets-12 JaanDir: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; Lav: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Veeb-24 AprillDir: Markus Poschner; Lav: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Veeb-21 MärtsDir: Takeshi Moriuchi; Lav: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Märts-28 MaiLav: Felix Dieckmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Aprill-28 JuuniDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Mai-6 JuuliDir: Roland Böer; Lav: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Juuni-6 JuuliDir: Takeshi Moriuchi; Lav: François De Carpentries
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Sept-13 JaanDir: Adrian Kelly; Lav: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Okt-7 AprillDir: Robin Davis; Lav: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Okt-21 NovDir: Dennis Russell Davies; Lav: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jaan-30 MaiDir: Adrian Kelly; Lav: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Aprill-15 MaiDir: Robin Davis; Lav: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Mai-10 JuuniDir: Wolfgang Götz; Lav: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovDir: Walter Kobéra; Lav: Dominique Mentha
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 JuuniDir: Walter Kobéra / Anna Sushon; Lav: Leonard Prinsloo
Radames (Eötvös) 14-18 JuuniDir: Walter Kobéra / Anna Sushon; Lav: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SeptDir: Marco Armiliato; Lav: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SeptDir: Adam Fischer; Lav: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sept-7 MaiDir: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; Lav: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SeptDir: Michael Güttler; Lav: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Sept-25 NovDir: Yannick Nézet-Séguin; Lav: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Sept-2 OktDir: James Gaffigan; Lav: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Sept-6 OktDir: Eivind Gullberg Jensen; Lav: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OktDir: Simone Young; Lav: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Okt-20 JaanDir: Sascha Goetzel; Lav: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OktDir: Daniel Harding; Lav: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OktDir: Tomáš Hanus; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Okt-12 JaanDir: Jesús López-Cobos; Lav: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Okt-11 MaiDir: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; Lav: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Okt-2 NovDir: Evelino Pidò; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovDir: Graeme Jenkins; Lav: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovDir: Jesús López-Cobos; Lav: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovDir: Evelino Pidò; Lav: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovDir: Jonathan Darlington; Lav: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovDir: Jeffrey Tate; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MaiDir: Evelino Pidò; Lav: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DetsDir: Simone Young; Lav: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DetsDir: Ingo Metzmacher; Lav: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DetsDir: Ingo Metzmacher; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DetsDir: Adam Fischer; Lav: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DetsDir: Patrick Lange; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DetsDir: Adam Fischer; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Dets-2 JaanDir: Patrick Lange; Lav: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-5 JaanDir: Cornelius Meister; Lav: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 JaanDir: Evelino Pidò; Lav: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 JaanDir: Evelino Pidò; Lav: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 JaanDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25-28 JaanDir: Frédéric Chaslin; Lav: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 VeebDir: Sascha Goetzel; Lav: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 VeebDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Veeb-8 MärtsDir: William Christie; Lav: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Veeb-3 MärtsDir: Louis Langrée; Lav: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Veeb-5 MärtsDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MärtsDir: Dan Ettinger; Lav: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MärtsDir: Speranza Scappucci; Lav: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MärtsDir: Ramón Tebar; Lav: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Märts-9 AprillDir: Susanna Mälkki; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 28 Märts-5 AprillDir: Semyon Bychkov; Lav: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AprillDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AprillDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AprillDir: Frédéric Chaslin; Lav: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AprillDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AprillDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AprillDir: Adam Fischer; Lav: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Aprill-2 MaiDir: Marco Armiliato; Lav: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Aprill-1 MaiDir: Jesús López-Cobos; Lav: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MaiDir: Evelino Pidò; Lav: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MaiDir: Marco Armiliato; Lav: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MaiDir: Michael Boder; Lav: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Mai-1 JuuniDir: Marco Armiliato; Lav: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Mai-10 JuuniDir: Marco Armiliato; Lav: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 JuuniDir: Tomáš Netopil; Lav: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 JuuniDir: Marco Armiliato; Lav: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 JuuniDir: James Conlon; Lav: David McVicar
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SeptDir: René Jacobs; Lav: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SeptDir: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Sept-10 OktDir: Markellos Chryssicos; Lav: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OktDir: Leo Hussain; Lav: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Okt-12 DetsDir: Tscho Theissing; Lav: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OktDir: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DetsDir: Laurence Equilbey; Lav: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 JaanDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 JaanDir: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 JaanDir: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Veeb-9 MärtsDir: Thomas Guggeis; Lav: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 VeebDir: Laurence Cummings; Lav: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 VeebDir: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MärtsDir: Michael Boder; Lav: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MärtsDir: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Märts-2 AprillDir: Walter Kobéra; Lav: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MärtsDir: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AprillDir: Antonello Manacorda; Lav: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 Aprill
Così fan tutte (Mozart) 15 Mai-12 JuuniDir: Stefan Vladar; Lav: Valentin Schwarz
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SeptDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Sept-9 JuuniDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Lav: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sept-29 JuuniDir: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; Lav: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Sept-16 OktDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Okt-11 DetsDir: Jac van Steen; Lav: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-2 DetsDir: Alfred Eschwé; Lav: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AprillDir: Guido Mancusi; Lav: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DetsDir: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dets-7 JaanDir: Christof Perick; Lav: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Dets-31 JaanDir: Lorenz C Aichner; Lav: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 JaanDir: Anja Bihlmaier; Lav: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jaan-9 VeebDir: Thomas Rösner; Lav: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jaan-1 MaiLav: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 Veeb-24 MärtsDir: Alfred Eschwé; Lav: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Veeb-14 MärtsLav: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 Märts-23 AprillDir: Alfred Eschwé; Lav: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Märts-21 MaiLav: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Aprill-2 MaiDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MaiLav: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 JuuniDir: Joseph Olefirowicz; Lav: Matthias Davids