2017/18 > Saksamaa 
*Avalik veebilehekülg   >Operabase Professional 
2017/18 > Saksamaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Taani Rootsi
Holland
Belgia
Luxemburg

Saksamaa
 
Poola
Tšehhi Vabariik
Prantsusmaa Šveits Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Sept-19 JaanDir: Justus Thorau; Lav: Jarg Pataki
Anatevka (Bock) 17 Okt-7 JaanDir: Karl Shymanovitz; Lav: Ewa Teilmans
Katja Kabanowa (Janáček) 12 Nov-23 VeebDir: Justus Thorau / Ido Arad / Christopher Ward / Per-Otto Johansson; Lav: Tibor Torell
La traviata (Verdi) 10 Dets-14 JuuniDir: Karl Shymanovitz / Justus Thorau; Lav: Ewa Teilmans
Don Giovanni (Mozart) 11 Veeb-7 JuuliDir: Justus Thorau; Lav: Joan Anton Rechi
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 Aprill-1 JuuniDir: Justus Thorau; Lav: Ute M Engelhardt
Maria Stuarda (Donizetti) 10 Juuni-15 JuuliDir: Karl Shymanovitz; Lav: Ludger Engels
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 Juuni-12 JuuliDir: Raimund Laufen; Lav: Tamara Heimbrock
La forza del destino (Verdi) 9 Sept-27 JaanDir: Christopher Ward; Lav: Jarg Pataki
La traviata (Verdi) 26 Sept-3 MärtsDir: Justus Thorau; Lav: Ewa Teilmans
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 28 Okt-14 VeebDir: Justus Thorau; Lav: Ludger Engels
Roméo et Juliette (Gounod) 9 Dets-25 JaanDir: Christopher Ward; Lav: Ewa Teilmans
Trouble in Tahiti (Bernstein) 10 Veeb-11 AprillDir: Christopher Ward; Lav: Nina Russi
A Quiet Place (Bernstein) 10 Veeb-11 AprillDir: Christopher Ward; Lav: Nina Russi
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 31 Märts-6 JuuniDir: Karl Shymanovitz; Lav: Joan Anton Rechi
Così fan tutte (Mozart) 2 Juuni-7 JuuliDir: Justus Thorau; Lav: Ute M Engelhardt
Elegie für junge Liebende (Henze) 23 JuuniDir: Herbert Görtz; Lav: Ramona Bartsch
Annaberg-Buchholz, Winterstein-Theater Annaberg  / 
Saison in Salzburg (Raymond) 24 Sept-30 DetsDir: Dieter Klug; Lav: Urs Alexander Schleiff
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 29 Okt-25 DetsDir: Dieter Klug; Lav: Ingolf Huhn
Peter Pan (Wecker) 16 Nov-27 DetsDir: Dieter Klug; Lav: Birgit Eckenweber
Der Obersteiger (Zeller,C) 8 Dets-9 MärtsDir: Dieter Klug; Lav: Ingolf Huhn
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 Jaan-23 MärtsDir: Naoshi Takahashi; Lav: Tamara Korber
Gianni Schicchi (Puccini) 21 Jaan-23 MärtsDir: Naoshi Takahashi; Lav: Tamara Korber
Blossom Time (Romberg) 18 Märts-20 Aprill
Blossom Time (Romberg) 18 Märts-20 Aprill
Blossom Time (Romberg) 18 Märts-20 AprillDir: Dieter Klug; Lav: Ingolf Huhn
Martha (Flotow) 29 Aprill-13 MaiDir: Naoshi Takahashi; Lav: Jasmin Solfaghari
Martha (Flotow) 23 Sept-9 NovDir: Naoshi Takahashi; Lav: Jasmin Solfaghari
Blossom Time (Romberg) 29 Sept-31 OktDir: Dieter Klug / Karl Friedrich Winter; Lav: Ingolf Huhn
Annie Get Your Gun (Berlin) 28 Okt-10 MaiDir: Dieter Klug; Lav: Ansgar Stephan Weigner
Der Obersteiger (Zeller,C) 7-29 DetsDir: Dieter Klug; Lav: Ingolf Huhn
Tosca (Puccini) 20 Jaan-20 Aprill
Der Bettelstudent (Millöcker) 17 Märts-4 Mai
Zum Großadmiral (Lortzing) 28 Aprill-18 Mai
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Der Freischütz (Weber) 1 Okt-10 VeebDir: Domonkos Héja; Lav: Hinrich Horstkotte
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 9 Dets-7 JuuniDir: Lancelot Fuhry; Lav: Martin G Berger
Prima Donna (Wainwright) 3 Veeb-22 AprillDir: Lancelot Fuhry; Lav: Hans Peter Cloos
La forza del destino (Verdi) 24 Märts-25 MaiDir: Domonkos Héja; Lav: André Bücker
Solaris (Fujikura) 18 Mai-16 JuuniDir: Lancelot Fuhry; Lav: Dirk Schmeding
Herz aus Gold (Kanyar) 30 Juuni-28 JuuliDir: Domonkos Héja; Lav: Holger Hauer
La forza del destino (Verdi) 16 Sept-12 Dets
Dalibor (Smetana) 14+ OktDir: Domonkos Héja; Lav: Roland Schwab
Die Zauberflöte (Mozart) 2+ DetsDir: Lancelot Fuhry; Lav: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2+ VeebDir: Domonkos Héja; Lav: André Bücker
JFK (Little) 24+ MärtsDir: Lancelot Fuhry; Lav: Roman Hovenbitzer
Die Walküre (concert) (Wagner) 20 AprillDir: Domonkos Héja
Don Pasquale (Donizetti) 25+ MaiDir: Domonkos Héja; Lav: Corinna von Rad
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 29+ JuuniDir: Ivan Demidov; Lav: Cusch Jung
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Leonore (concert) (Beethoven) 3 NovDir: René Jacobs
La bohème (Puccini) 10-12 NovDir: Teodor Currentzis; Lav: Philipp Himmelmann
Der Messias (Handel) 17 DetsDir: Robert King
Parsifal (Wagner) 24 Märts-2 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Dieter Dorn
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 25 Märts-1 AprillDir: Simon Rössler / Martin Spahr; Lav: Christian Carsten
Ritter Parceval (Albrecht,H) 26-31 MärtsDir: Stanley Dodds; Lav: Kirsten Uttendorf
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 MaiDir: Valery Gergiev
Die Zauberflöte (Mozart) 8-14 JuuliDir: Yannick Nézet-Séguin
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-23 JuuliDir: Valery Gergiev; Lav: Isabelle Partiot-Pieri
Hoffmanns Erzählungen (concert) (Offenbach) 25 NovDir: Marc Minkowski
Missa Solemnis (Beethoven) 1 DetsDir: Jan Caeyers
King Arthur (Purcell) 20 JaanDir: Paul McCreesh
Das Lied von der Erde (Mahler) 20 JaanDir: Jochen Rieder
Otello (Verdi) 13-22 AprillDir: Daniele Gatti; Lav: Robert Wilson
Requiem (Verdi) 14-20 AprillDir: Riccardo Muti
Clara (Bond) 14-21 AprillDir: Michael Hasel
Der Kleine und Otello (Verdi) 16-20 AprillDir: Raphael Haeger
h-Moll-Messe (Bach,JS) 10 JuuniDir: Philippe Herreweghe
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Frau Luna (Lincke) 12 Jaan-4 Märts
Im weißen Rößl (Benatzky) 23 Nov-25 MaiDir: Tasso Schille; Lav: Lutz Hillmann
Wiener Blut (Strauss,J) 11 Jaan-17 Veeb
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 Märts-12 Mai
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
La traviata (Verdi) 30 Aug-19 MaiDir: Ido Arad / Carlo Montanaro; Lav: Götz Friedrich
Die Zauberflöte (Mozart) 31 Aug-14 JuuniDir: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; Lav: Günter Krämer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Sept-18 OktDir: Donald Runnicles / Marcus Bosch / John Fiore; Lav: Christian Spuck
Lohengrin (Wagner) 10 Sept-17 DetsDir: Donald Runnicles / Axel Kober; Lav: Kasper Holten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 SeptDir: Ivan Repušić; Lav: Filippo Sanjust
Aida (Verdi) 23 Sept-7 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Benedikt von Peter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Okt-13 JaanDir: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; Lav: Katharina Thalbach
L'Invisible (Reimann) 8-31 OktDir: Donald Runnicles; Lav: Vasily Barkhatov
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 14-28 OktDir: Nicholas Carter; Lav: Robert Carsen
Elektra (Strauss) 19-30 OktDir: Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Tosca (Puccini) 21 Okt-24 MärtsDir: Giampaolo Bisanti / John Fiore; Lav: Boleslaw Barlog
Nabucco (Verdi) 29 Okt-24 MaiDir: Roberto Rizzi-Brignoli / Paolo Arrivabeni; Lav: Keith Warner
Tannhäuser (Wagner) 11 Nov-8 AprillDir: Michael Boder / Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Le prophète (Meyerbeer) 26 Nov-7 JaanDir: Enrique Mazzola; Lav: Olivier Py
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 6-12 DetsDir: Kevin McCutcheon; Lav: Gerlinde Pelkowski
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10-28 DetsDir: Nicholas Carter; Lav: Götz Friedrich
La bohème (Puccini) 20 Dets-2 JaanDir: Nicholas Carter; Lav: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 20 Jaan-16 JuuniDir: Ivan Repušić / Nikolas Maximilian Nägele; Lav: Ole Anders Tandberg
Così fan tutte (Mozart) 26 Jaan-17 VeebDir: Nicholas Milton; Lav: Robert Borgmann
Salome (Strauss) 28 Jaan-3 VeebDir: Evan Rogister; Lav: Claus Guth
Der Troubadour (Verdi) 11 Veeb-12 MaiDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Hans Neuenfels
L'arlesiana (concert) (Cilea) 21-24 VeebDir: Paolo Arrivabeni
Madama Butterfly (Puccini) 25 Veeb-10 MärtsDir: Carlo Rizzi; Lav: Pier Luigi Samaritani
Turandot (Puccini) 3-17 MärtsDir: Alexander Vedernikov; Lav: Lorenzo Fioroni
Das Wunder der Heliane (Korngold) 18 Märts-6 AprillDir: Marc Albrecht; Lav: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Märts-13 AprillDir: Stefano Ranzani; Lav: David Pountney
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Märts-13 AprillDir: Stefano Ranzani; Lav: David Pountney
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7-20 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Ole Anders Tandberg
Don Giovanni (Mozart) 15-29 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Roland Schwab
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Aprill-8 JuuniDir: Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; Lav: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 3-17 MaiDir: Guillermo García Calvo; Lav: Jan Bosse
Ein Maskenball (Verdi) 6-13 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Don Carlo (Verdi) 18-27 MaiDir: Donald Runnicles / Ido Arad; Lav: Marco Arturo Marelli
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 28-31 MaiDir: Francesco Ivan Ciampa
Il viaggio a Reims (Rossini) 15 Juuni-5 JuuliDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Jan Bosse
Faust (Gounod) 23 Juuni-6 JuuliDir: Jacques Lacombe; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
La Gioconda (Ponchielli) 28 Juuni-7 JuuliDir: Pinchas Steinberg; Lav: Filippo Sanjust
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Aug-1 JuuniDir: Nikolas Maximilian Nägele / Stephan Zilias; Lav: Günter Krämer
La traviata (Verdi) 30 Aug-16 DetsDir: Stephan Zilias / Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; Lav: Götz Friedrich
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 31 Aug-20 MaiDir: Nikolas Maximilian Nägele / Stephan Zilias; Lav: Katharina Thalbach
Roméo und Juliette (Berlioz) 6-10 SeptDir: Thomas Søndergård; Lav: Sasha Waltz
Nabucco (Verdi) 8 Sept-28 DetsDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Keith Warner
Tristan und Isolde (Wagner) 23 Sept-3 OktDir: Donald Runnicles; Lav: Graham Vick
Tosca (Puccini) 30 Sept-20 AprillDir: Pier Giorgio Morandi / Ivan Repušić / Oksana Lyniv; Lav: Boleslaw Barlog
Wozzeck (Berg) 5 Okt-15 NovDir: Donald Runnicles; Lav: Ole Anders Tandberg
Fausts Verdammnis (Berlioz) 12-20 OktDir: Donald Runnicles / Patrick Davin; Lav: Christian Spuck
Messa da Requiem (Verdi) 18 Okt-9 NovDir: Benjamin Reiners; Lav: Achim Freyer
Don Giovanni (Mozart) 25 Okt-1 NovDir: Daniel Cohen; Lav: Roland Schwab
Lohengrin (Wagner) 28 Okt-12 MaiDir: Justin Brown / Donald Runnicles; Lav: Kasper Holten
Die Sache Makropulos (Janáček) 10-22 NovDir: Marko Letonja; Lav: David Hermann
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 Nov-3 JaanDir: Nikolas Maximilian Nägele / Donald Runnicles / Stephan Zilias; Lav: Rolando Villazón
Andrea Chénier (Giordano) 28 Nov-5 DetsDir: Giampaolo Bisanti; Lav: John Dew
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1 Dets-12 JaanDir: Enrique Mazzola; Lav: Laurent Pelly
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 11-12 DetsDir: Kevin McCutcheon; Lav: Gerlinde Pelkowski
Das schlaue Füchslein (Janáček) 20 Dets-4 JaanDir: Moritz Gnann; Lav: Katharina Thalbach
Carmen (Bizet) 6 Jaan-22 JuuniDir: Stephan Zilias / Jacques Lacombe; Lav: Ole Anders Tandberg
Tannhäuser (Wagner) 13 Jaan-11 MaiDir: Sebastian Weigle / Stefan Blunier; Lav: Kirsten Harms
La sonnambula (Bellini) 26 Jaan-25 MaiDir: Diego Fasolis; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Boris Godunow (Musorgsky) 31 Jaan-9 MärtsDir: Kirill Karabits; Lav: Richard Jones
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 4-15 VeebDir: Jacques Lacombe; Lav: Filippo Sanjust
Rigoletto (Verdi) 6 Veeb-30 AprillDir: Stephan Zilias / Nicholas Carter; Lav: Jan Bosse
La rondine (Puccini) 12-23 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Rolando Villazón
Turandot (Puccini) 23 Veeb-23 MaiDir: Andrea Battistoni / John Fiore; Lav: Lorenzo Fioroni
Salome (Strauss) 24 Veeb-2 MärtsDir: Stefan Blunier; Lav: Claus Guth
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-23 MärtsDir: Alexander Vedernikov; Lav: Götz Friedrich
Der Zwerg (Zemlinsky) 24 Märts-12 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Tobias Kratzer
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 5 Aprill-10 MaiDir: Evan Rogister; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Parsifal (Wagner) 14-21 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Philipp Stölzl
Oceane (Glanert) 28 Aprill-24 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Robert Carsen
Der fliegende Holländer (Wagner) 1-9 MaiDir: Axel Kober; Lav: Christian Spuck
Don Quichotte (Massenet) 30 Mai-18 JuuniDir: Emmanuel Villaume; Lav: Jakop Ahlbom
Delirio (Moultaka) 4-13 JuuniLav: Wolfgang Nägele
Otello (Verdi) 8-20 JuuniDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Andreas Kriegenburg
Manon Lescaut (Puccini) 9-15 JuuniDir: Simon Rattle; Lav: Gilbert Deflo
Hamlet (concert) (Thomas,A) 24-29 JuuniDir: Yves Abel
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 Sept-28 JaanDir: Jordan de Souza; Lav: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 23 Sept-4 NovDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Die Bremer Stadtmusikanten (Sendil) 24 Sept-26 DetsDir: Ivo Hentschel; Lav: Tobias Ribitzki
Die schöne Helena (Offenbach) 1 Okt-25 DetsDir: Stefan Soltesz; Lav: Barrie Kosky
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Okt-12 JuuliDir: Jordan de Souza; Lav: Barrie Kosky
Satyagraha (Glass) 27 Okt-10 NovDir: Jonathan Stockhammer; Lav: Sidi Larbi Cherkaoui
Anatevka (Bock) 3 Dets-15 JuuliDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Dets-20 JaanDir: Ivo Hentschel / Jordan de Souza; Lav: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Don Giovanni (Mozart) 6 Jaan-9 MärtsDir: Anthony Bramall / Ivo Hentschel; Lav: Herbert Fritsch
Die Gezeichneten (Schreker) 21 Jaan-11 JuuliDir: Stefan Soltesz; Lav: Calixto Bieito
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 25 Jaan-17 AprillDir: Ivo Hentschel; Lav: Christian von Götz
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 31 Jaan-30 MärtsDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 9 Veeb-20 MärtsDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 17 Märts-13 JuuliDir: Clemens Flick; Lav: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 23 Märts-13 JuuliDir: Stefan Soltesz / Ivo Hentschel; Lav: Stefan Herheim
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Märts-19 MaiDir: Jordan de Souza; Lav: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Aprill-21 MaiDir: Maurizio Barbacini; Lav: Kirill Serebrennikov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-28 AprillDir: Ivo Hentschel; Lav: Calixto Bieito
Semele (Handel) 12 Mai-10 JuuliDir: Konrad Junghänel; Lav: Barrie Kosky
My Fair Lady (Loewe) 2 Juuni-7 JuuliDir: Peter Christian Feigel; Lav: Andreas Homoki
Die Nase (Shostakovich) 16 Juuni-14 JuuliDir: Ainars Rubikis; Lav: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 23 Juuni-8 JuuliDir: Hendrik Vestmann; Lav: Sebastian Baumgarten
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Sept-4 NovDir: Ainars Rubikis; Lav: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Anatevka (Bock) 15 Sept-7 VeebDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky
Die tote Stadt (Korngold) 30 Sept-28 JuuniDir: Ainars Rubikis; Lav: Robert Carsen
Blaubart (Offenbach) 3 Okt-9 DetsDir: Stefan Soltesz / Ivo Hentschel; Lav: Stefan Herheim
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 13 Okt-16 DetsDir: Ainars Rubikis; Lav: Andreas Homoki
Der Zauberer von Oz (Valtinoni) 28 Okt-26 DetsDir: Ivo Hentschel; Lav: Felix Seiler
Cendrillon (Massenet) 2 Nov-28 DetsDir: Ainars Rubikis; Lav: Damiano Michieletto
Candide (Bernstein) 24 Nov-30 JuuniDir: Jordan de Souza; Lav: Barrie Kosky
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 6 Dets-20 JaanDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Viktoria und ihr Husar (concert) (Abraham) 23-30 DetsDir: Stefan Soltesz
My Fair Lady (Loewe) 5 Jaan-1 MaiDir: Peter Christian Feigel; Lav: Andreas Homoki
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 13 Jaan-31 MärtsDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
La bohème (Puccini) 27 Jaan-29 JuuniDir: Jordan de Souza; Lav: Barrie Kosky
West Side Story (Bernstein) 10 Veeb-18 MaiDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky, Otto Pichler
Poro (Handel) 16 Märts-25 JuuniDir: Jörg Halubek; Lav: Harry Kupfer
Ball im Savoy (Abraham) 21 Märts-16 JuuniDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 Aprill-11 JuuniDir: Gabriel Feltz; Lav: Suzanne Andrade, Esme Appleton
M - Eine Stadt sucht einen Mörder (Eggert) 5 Mai-26 JuuniDir: Ainars Rubikis; Lav: Barrie Kosky
Der Jahrmarkt von Sorotschinzi (Musorgsky) 9 Mai-12 JuuniDir: Jordan de Souza; Lav: Barrie Kosky
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 31 Mai-27 JuuniDir: Kai Tietje; Lav: Stefan Huber
Der Rosenkavalier (Strauss) 8-23 JuuniDir: Ainars Rubikis; Lav: Andreas Homoki
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 5 MärtsDir: Felix Krieger; Lav: Thilo Reinhardt
Ein deutsches Requiem (Brahms) 31 MärtsDir: Michael Sanderling
Berlin, Staatsoper Unter den Linden  / 
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 3 Okt-17 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Jürgen Flimm
Rivale (Ronchetti) 8-22 OktDir: Max Renne; Lav: Isabel Ostermann
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 24 Nov-20 DetsDir: Adrian Heger; Lav: Marcin Lakomicki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-29 DetsDir: Sebastian Weigle; Lav: Achim Freyer
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9 Dets-14 JuuliDir: Diego Fasolis; Lav: Eva-Maria Höckmayr
La bohème (Puccini) 22 Dets-17 JaanDir: Julien Salemkour; Lav: Lindy Hume
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Dets-12 AprillDir: Julien Salemkour / Daniel Cohen; Lav: August Everding
Don Giovanni (Mozart) 7 Jaan-2 VeebDir: Alessandro De Marchi; Lav: Claus Guth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 JaanDir: Eun Sun Kim; Lav: Hans Neuenfels
La traviata (Verdi) 28 Jaan-3 JuuniDir: Massimo Zanetti / Domingo Hindoyan; Lav: Dieter Dorn
Sommertag (Brass) 10 Veeb-3 MärtsDir: Max Renne; Lav: Eva-Maria Weiss
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Veeb-18 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 4-17 MärtsDir: Zubin Mehta / Thomas Guggeis; Lav: Hans Neuenfels
Falstaff (Verdi) 25 Märts-1 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Mario Martone
Parsifal (Wagner) 30 Märts-2 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
The Turn of the Screw (Britten) 8-22 AprillDir: Daniel Cohen; Lav: Claus Guth
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-28 AprillDir: Victorien Vanoosten; Lav: Wim Wenders
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Aprill-24 MaiDir: Daniel Cohen; Lav: Ruth Berghaus
King Arthur (Purcell) 6-21 MaiDir: René Jacobs; Lav: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 Mai-14 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 2-16 JuuniDir: Simone Young; Lav: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Macbeth (Verdi) 17 Juuni-2 JuuliDir: Daniel Barenboim; Lav: Harry Kupfer
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Juuni-6 JuuliDir: Domingo Hindoyan; Lav: Jürgen Flimm
Ti vedo, ti sento, mi perdo (Sciarrino) 7-15 JuuliDir: Maxime Pascal; Lav: Jürgen Flimm
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 16 Sept-14 OktDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Der Freischütz (Weber) 22 Sept-6 OktDir: Thomas Guggeis; Lav: Michael Thalheimer
Medea (Cherubini) 7-28 OktDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Usher (Van Parys) 12-30 OktDir: Marit Strindlund; Lav: Philippe Quesne
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-26 OktDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jürgen Flimm
Il trovatore (Verdi) 27 Okt-11 NovDir: Eun Sun Kim; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
L'orfeo (Monteverdi) 17-30 NovDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Sasha Waltz
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Nov-1 DetsDir: Diego Fasolis; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Hippolyte et Aricie (Rameau) 25 Nov-8 DetsDir: Sir Simon Rattle; Lav: Aletta Collins
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 26 Nov-1 DetsDir: Diego Fasolis; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Fidelio (Beethoven) 7-19 DetsDir: Karl Heinz Steffens; Lav: Harry Kupfer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Dets-12 JaanDir: Christopher Moulds / Thomas Guggeis; Lav: Achim Freyer
Falstaff (Verdi) 20 Dets-1 JaanDir: Daniel Barenboim; Lav: Mario Martone
Violetter Schnee (Furrer) 13-31 JaanDir: Matthias Pintscher; Lav: Claus Guth
Kopernikus (Vivier) 18 Jaan-2 VeebDir: Errico Fresis; Lav: Wouter Van Looy
Don Giovanni (Mozart) 20 Jaan-12 VeebDir: Lahav Shani; Lav: Claus Guth
Elektra (Strauss) 27 Jaan-24 VeebDir: Daniel Barenboim; Lav: Patrice Chéreau
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Veeb-8 MaiDir: Stefano Ranzani; Lav: Ruth Berghaus
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Veeb-16 MärtsDir: Franz Welser-Möst; Lav: Yuval Sharon
Babylon (Widmann) 9-24 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Andreas Kriegenburg
Schneewittchen (Mitterer) 13 Märts-7 AprillLav: Constanze Albert
La traviata (Verdi) 15-30 MärtsDir: Massimo Zanetti; Lav: Dieter Dorn
Die Verlobung im Kloster (Prokofiev,S) 13-22 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 14-21 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Moses
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Aprill-1 MaiDir: Thomas Guggeis; Lav: August Everding
Tosca (Puccini) 3-12 MaiDir: Domingo Hindoyan; Lav: Alvis Hermanis
Macbeth (Verdi) 23-30 MaiDir: Daniel Barenboim; Lav: Harry Kupfer
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Mai-7 JuuniDir: Maxime Pascal; Lav: Ruth Berghaus
Rigoletto (Verdi) 2-29 JuuniDir: Andrés Orozco-Estrada; Lav: Bartlett Sher
Tristan und Isolde (Wagner) 15-28 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Otello (Verdi) 7 Okt-25 MärtsDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Paul-Georg Dittrich
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Okt-2 VeebDir: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; Lav: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2 Dets-18 MärtsDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Alexander Charim
Benzin (Rezniček) 13 Jaan-8 AprillDir: Gregor Rot; Lav: Cordula Däuper
Das Rheingold (Wagner) 3 Märts-6 MaiDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Mizgin Bilmen
Anne und Zef (Krüs) 22 MärtsDir: Wilko Jordens; Lav: Michael Britsch
Orlando paladino (Haydn) 27 Aprill-5 JuuliDir: Merijn van Driesten; Lav: Julia Hölscher
Jakob Lenz (Rihm) 9 Juuni-7 JuuliDir: Gregor Rot; Lav: Nadja Loschky
My Fair Lady (Loewe) 21 Sept-6 JuuniDir: William Ward Murta; Lav: Thomas Winter
La traviata (Verdi) 6 Okt-12 AprillDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Nadja Loschky
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Okt-9 VeebDir: Gregor Rot; Lav: Andrea Schwalbach(original), Nick Westbrock(revival)
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Dets-16 VeebDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Jan Eßinger
Dead Man Walking (Heggie) 13 Jaan-29 MärtsDir: Gregor Rot; Lav: Wolfgang Nägele
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 2 Märts-19 AprillDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Andrea Schwalbach
Amadis de Gaule (Bach,JC) 27 Aprill-20 JuuniDir: Merijn van Driesten; Lav: Maximilian von Mayenburg
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 7 Juuni-6 JuuliDir: Gregor Rot; Lav: Nadja Loschky
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Penthesilea (Schoeck) 15 Okt-14 DetsDir: Dirk Kaftan; Lav: Peter Konwitschny
Carmen (Bizet) 5 Nov-20 AprillDir: Jacques Lacombe; Lav: Carlos Wagner
Geisterritter (Reynolds) 3 Dets-4 MärtsDir: Daniel Mayr; Lav: Erik Petersen
Madama Butterfly (Puccini) 8 Dets-31 MärtsDir: Stephan Zilias; Lav: Mark Daniel Hirsch
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Jaan-18 VeebDir: Jacques Lacombe; Lav: Mark Daniel Hirsch
Il tabarro (Puccini) 1 Jaan-18 VeebDir: Jacques Lacombe; Lav: Mark Daniel Hirsch
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Jaan-30 JuuniDir: Dirk Kaftan / Stephan Zilias / Marcus Merkel / Hermes Helfricht; Lav: Aron Stiehl
Echnaton (Glass) 11 Märts-28 JuuniDir: Stephan Zilias; Lav: Laura Scozzi
La traviata (Verdi) 24 Märts-21 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Andreas Homoki
Evita (Lloyd Webber) 11 Aprill-8 JuuliDir: Jürgen Grimm; Lav: Gil Mehmert(original), Sandra Wissmann(revival)
I due Foscari (Verdi) 6 Mai-12 JuuliDir: Will Humburg; Lav: Philipp Kochheim
Turandot (Puccini) 27 Mai-22 JuuniDir: Stephan Zilias; Lav: Silviu Purcărete
Oberst Chabert (Waltershausen) 17 Juuni-13 JuuliDir: Jacques Lacombe; Lav: Roland Schwab
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 7 Sept-26 OktDir: Hermes Helfricht / Stephan Zilias; Lav: Seollyeon Konwitschny
Kiss me, Kate (Porter) 15 Sept-5 JaanDir: Daniel Mayr; Lav: Martin Duncan
Xerxes (Handel) 7 Okt-13 MärtsDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Leonardo Muscato
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Okt-20 DetsDir: Hermes Helfricht / Daniel Mayr; Lav: Jürgen Rose(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Lohengrin (Wagner) 4 Nov-14 AprillDir: Dirk Kaftan / Hermes Helfricht; Lav: Marco Arturo Marelli
Requiem (Verdi) 9 NovDir: Dirk Kaftan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Nov-25 DetsDir: Daniel Mayr / Hermes Helfricht; Lav: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch
Marx in London (Dove) 9 Dets-14 VeebDir: David Parry / Daniel Mayr; Lav: Jürgen R Weber
La Gioconda (Ponchielli) 1 Jaan-8 JuuniDir: Hermes Helfricht
Die Schneekönigin (Lange) 27 Jaan-18 MaiDir: Daniel Mayr; Lav: Johannes Schmid
Jérusalem (Verdi) 10 Veeb-3 MaiDir: Will Humburg; Lav: Francisco Negrín(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Elektra (Strauss) 10 Märts-13 JuuniDir: Dirk Kaftan; Lav: Enrico Lübbe
Die Sache Makropulos (Janáček) 7 Aprill-19 JuuniDir: Hermes Helftricht; Lav: Christopher Alden
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 25 Mai-5 JuuliDir: Will Humburg; Lav: David Pountney
Don Giovanni (Mozart) 14 Juuni-4 JuuliDir: Dirk Kaftan / Daniel Mayr; Lav: Jakob Peters-Messer(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
West Side Story (Bernstein) 1+ Sept
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 OktLav: Josef Ernst Köpplinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 3 Nov
Pagliacci (Leoncavallo) 3 Nov
Iwein (Eggert) 5 Aprill
La forza del destino (Verdi) 3 Mai
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 OktDir: Saessak Shin; Lav: Winfried Schneider
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-14 JaanDir: Ivo Hentschel; Lav: Steffen Piontek
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 23-24 MärtsDir: Alexanders Merzyn; Lav: Klaus Seiffert
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Don Carlo (Verdi) 9 Sept-2 VeebDir: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; Lav: Andrea Moses
Werther (Massenet) 22 Sept-22 DetsDir: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; Lav: Benjamin Prins
Tosca (Puccini) 1 Okt-7 DetsDir: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; Lav: Roland Schwab
Rivale (Ronchetti) 29 Okt-27 JuuniDir: Max Renne; Lav: Isabel Ostermann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-26 DetsDir: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; Lav: Brigitte Fassbaender
Europeras I and II (Cage) 25 Nov-24 JuuniDir: Christopher Lichtenstein; Lav: Isabel Ostermann
How to Kill Your Mother. Projekt Elektra (Salvatori) 26 Nov-23 JaanDir: Samuel Emanuel; Lav: Till Kleine-Möller
Die sieben Todsünden (Weill) 12 Jaan-22 JuuniDir: Iván López Reynoso; Lav: Aniara Amos
La porta della legge (Sciarrino) 12 Jaan-22 JuuniDir: Alexis Agrafiotis / Iván López Reynoso; Lav: Aniara Amos
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Veeb-11 MaiDir: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; Lav: Jürgen Flimm
Elektra (Strauss) 16 Märts-1 JuuniDir: Srboljub Dinić; Lav: Adriana Altaras
La Voix humaine (Poulenc) 11 Aprill-3 JuuniDir: Günther Albers; Lav: Isabel Ostermann
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 11 Aprill-3 JuuniDir: Günther Albers; Lav: Isabel Ostermann
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 19-31 MaiDir: Iván López Reynoso; Lav: Neco Çelik
Carmen (Bizet) 18 Aug-5 SeptDir: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; Lav: Philipp M Krenn
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Sept-20 OktDir: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; Lav: Neco Çelik
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Okt-2 VeebDir: Srboljub Dinić; Lav: Isabel Ostermann
Der Tribun (Kagel) 28 Okt-19 DetsDir: Alexis Agrafiotis; Lav: Christoph Diem
Der Diktator (Krenek) 28 Okt-19 DetsDir: Alexis Agrafiotis; Lav: Christoph Diem
Der Jasager (Weill) 28 Okt-19 DetsDir: Alexis Agrafiotis; Lav: Christoph Diem
La bohème (Puccini) 1 Dets-24 MärtsDir: Iván López Reynoso; Lav: Ben Baur
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-25 DetsDir: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; Lav: Brigitte Fassbaender
The Turn of the Screw (Britten) 11 Jaan-10 MärtsDir: Iván López Reynoso; Lav: Dagmar Schlingmann
Dichterliebe Recomposed (Jost) 17 Veeb-27 MaiDir: Samuel Emanuel; Lav: Isabel Ostermann
Die lustige Witwe (Lehár) 22 Veeb-9 Juuni
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Veeb-9 JuuniDir: Iván López Reynoso; Lav: Klaus Christian Schreiber
Die Passagierin (Weinberg) 6 Aprill-5 JuuniDir: Christopher Lichtenstein; Lav: Dirk Schmeding
L'Invisible (Reimann) 25 Mai-19 JuuniDir: Srboljub Dinić; Lav: Tatjana Gürbaca
Europeras I and II (Cage) 28-29 MaiLav: Isabel Ostermann, Tobias Mertke
Bremen, Theater Bremen  / 
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 Sept-21 AprillDir: Yoel Gamzou / Valery Kirianov; Lav: Armin Petras
Candide (Bernstein) 14 Okt-24 MärtsDir: Christopher Ward; Lav: Marco Štorman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Okt-1 VeebDir: Olof Boman / Hartmut Keil; Lav: Michael Talke
Rusalka (Dvořák,A) 11 Nov-18 MärtsDir: Hartmut Keil / Winston Dan Vogel / Killian Farrell; Lav: Anna-Sophie Mahler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DetsDir: Israel Gursky; Lav: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Dets-1 AprillDir: Israel Gursky; Lav: Chris Alexander
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Jaan-26 JuuniDir: Olof Boman / Israel Gursky; Lav: Paul-Georg Dittrich
Wahlverwandtschaften (Kürstner) 24 Veeb-26 MaiDir: Clemens Heil; Lav: Stephan Kimmig
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Märts-24 JuuniDir: Yoel Gamzou; Lav: Felix Rothenhäusler
Carmen (Bizet) 13 Aprill-17 MaiDir: Yoel Gamzou; Lav: Anna-Sophie Mahler
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 28 Aprill-13 JuuniDir: Clemens Heil; Lav: Tatjana Gürbaca
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 Mai-28 JuuniDir: Hartmut Keil; Lav: Michael Talke
Fidelio (Beethoven) 16 Sept-16 DetsDir: Yoel Gamzou; Lav: Paul-Georg Dittrich
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Okt-19 JaanDir: Marco Comin / Israel Gursky; Lav: Michael Talke
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 2 Nov-8 DetsDir: Killian Farrell; Lav: Armin Petras
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Dets-21 MärtsDir: Hartmut Keil / Israel Gursky; Lav: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 9-29 DetsDir: Killian Farrell; Lav: Chris Alexander
Lulu (Berg) 27 Jaan-24 MärtsDir: Hartmut Keil; Lav: Marco Štorman
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 VeebDir: Hartmut Keil; Lav: Sebastian Baumgarten
L'étoile (Chabrier) 30 Märts-30 JuuniDir: Yoel Gamzou; Lav: Tom Ryser
Die tote Stadt (Korngold) 12 Mai-13 JuuniDir: Yoel Gamzou; Lav: Armin Petras
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-9 DetsDir: Marc Niemann / Ektoras Tartanis; Lav: Andrzej Woron
Fidelio (Beethoven) 25 Dets-10 MärtsDir: Marc Niemann; Lav: Robert Lehmeier
Frau Luna (Lincke) 30 Jaan-10 JuuniDir: Hartmut Brüsch / Tonio Shiga; Lav: Holger Seitz
Frau Luna (Lincke) 3+ VeebDir: Hartmut Brüsch; Lav: Holger Seitz
Der Konsul (Menotti) 17 Märts-27 MaiDir: Marc Niemann; Lav: Matthias Oldag
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Aprill-20 JuuniDir: Ektoras Tartanis / Tonio Shiga; Lav: Ansgar Weigner
Der Untermieter (Tate) 2-21 JuuniDir: Ektoras Tartanis; Lav: Sam Brown
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 22 Sept-7 OktDir: Ektoras Tartanis; Lav: Ansgar Weigner
Die Zauberflöte (Mozart) 3 NovDir: Marc Niemann; Lav: Roland Hüve
Madama Butterfly (Puccini) 25 DetsDir: Marc Niemann; Lav: Béatrice Lachaussée
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 9 VeebDir: Hartmut Brüsch; Lav: Felix Seiler
McTeague (Bolcom) 23 MärtsDir: Marc Niemann; Lav: Matthias Oldag
María de Buenos Aires (Piazzolla) 27 AprillDir: Ektoras Tartanis; Lav: Ulrich Mokrusch, Sergei Vanaev
Mariechen von Nimwegen (Martinu) 8 JuuniDir: Ektoras Tartanis; Lav: Ulrich Mokrusch
Chemnitz, Theater Chemnitz  / 
Hochzeit mit Hindernissen (Morrison,G) 16 Sept-19 MaiDir: Jakob Brenner; Lav: Stefan Huber
Chess (Andersson,BT) 29 Sept-20 MaiDir: Jakob Brenner; Lav: Thomas Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Sept-19 JaanDir: Felix Bender; Lav: Paul Esterházy
9. Sinfonie (concert) (Beethoven) 3 OktDir: Clemens Schuldt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 Okt-1 MärtsDir: Felix Bender; Lav: Helen Malkowsky
Emil und die Detektive (Schubring) 14 Okt-18 MaiDir: Jakob Brenner; Lav: Michael Schilhan
Turandot (Puccini) 22 Okt-28 DetsDir: Felix Bender; Lav: Hinrich Horstkotte
Non(n)sens (Goggin) 28 Okt-21 MaiDir: Jakob Brenner; Lav: Matthias Winter
Ein Maskenball (Verdi) 2 Dets-10 MaiDir: Guillermo García Calvo / Stefan Politzka / Attilio Tomasello; Lav: Arila Siegert
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-25 DetsDir: Guillermo García Calvo / Felix Bender / Stefan Politzka; Lav: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 DetsDir: Felix Bender
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 13 Jaan-10 MärtsDir: Felix Bender; Lav: Helen Malkowsky
Rinaldo (Handel) 20 Jaan-9 MaiDir: Felix Bender; Lav: Kobie van Rensburg
Das Rheingold (Wagner) 3 Veeb-28 AprillDir: Guillermo García Calvo / Felix Bender; Lav: Verena Stoiber
Tannhäuser (Wagner) 4 Märts-1 AprillDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Michael Heinicke
Der Sängerkrieg der Heidehasen (Wilhelm) 23 Märts-26 MaiDir: Jakob Brenner; Lav: Jasna Žarić
Die Walküre (Wagner) 24 Märts-27 MaiDir: Felix Bender / Guillermo García Calvo; Lav: Monique Wagemakers
Parsifal (Wagner) 30 Märts-29 AprillDir: Guillermo García Calvo; Lav: John Dew
Don Pasquale (Donizetti) 12 Mai-15 JuuniDir: Stefan Politzka; Lav: Nils Braun
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-16 JuuniDir: Guillermo García Calvo; Lav: Johannes Pölzgutter
My Fair Lady (Loewe) 21 Juuni-1 JuuliDir: Jakob Brenner / Jeffrey Goldberg; Lav: Erik Petersen
9. Sinfonie (Beethoven) 7 SeptDir: Guillermo García Calvo
My Fair Lady (Loewe) 14 Sept-23 NovDir: Jakob Brenner; Lav: Erik Petersen
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 Sept-22 MärtsDir: Jakob Brenner; Lav: Johannes Pölzgutter
Don Pasquale (Donizetti) 23 Sept-29 DetsDir: Attilio Tomasello / Dan Ratiu; Lav: Nils Braun
Siegfried (Wagner) 29 Sept-8 JuuniDir: Felix Bender / Guillermo García Calvo; Lav: Sabine Hartmannshenn
Emil und die Detektive (Schubring) 14 Okt-30 DetsDir: Jakob Brenner; Lav: Michael Schilhan
Amleto (Faccio) 3 Nov-5 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Olivier Tambosi
Weiße Rose (Zimmermann,U) 15-18 NovDir: Jakob Brenner; Lav: Nils Braun
Weisse Rose (Zimmermann,U) 15-18 NovDir: Jakob Brenner; Lav: Nils Braun
Götterdämmerung (Wagner) 1 Dets-10 JuuniDir: Guillermo García Calvo; Lav: Elisabeth Stöppler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DetsDir: Jakob Brenner; Lav: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 DetsDir: Christoph König
Das Rheingold (Wagner) 5 Jaan-30 MaiDir: Guillermo García Calvo; Lav: Verena Stoiber
Die Walküre (Wagner) 12 Jaan-1 JuuniDir: Felix Bender / Guillermo García Calvo; Lav: Monique Wagemakers
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Veeb-28 MaiDir: Jakob Brenner; Lav: Michael Schilhan
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Veeb-31 MärtsDir: Guillermo García Calvo; Lav: Paul Esterházy
Drachenherz (Böhmer) 2 Märts-26 AprillDir: Hans-Peter Kirchberg / Jakob Brenner; Lav: Peter Lund, Neva Howard
Turandot (Puccini) 9 Märts-10 MaiDir: Attilio Tomasello; Lav: Hinrich Horstkotte
Ein Maskenball (Verdi) 5 Aprill-18 MaiDir: Attilio Tomasello; Lav: Arila Siegert
Der Teufel auf Erden (von Suppé) 27 Aprill-2 JuuniDir: Jakob Brenner; Lav: Hinrich Horstkotte
Fidelio (Beethoven) 25 Mai-23 JuuniDir: Guillermo García Calvo / Jakob Brenner; Lav: Robert Lehmeier
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 Sept-18 JaanDir: Johannes Braun; Lav: Susanne Lietzow
Tosca (Puccini) 30 Sept-28 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Hans Walter Richter
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 Dets-1 AprillDir: Johannes Braun; Lav: Magdalena Fuchsberger
La Cenerentola (Rossini) 3 Veeb-29 MärtsDir: Johannes Braun; Lav: Tibor Torell
High Society (Porter) 24 Veeb-8 JuuliDir: Roland Fister; Lav: Matthias Straub
Pinocchio (Valtinoni) 10 Märts-6 MaiDir: Paul Willot-Förster; Lav: Erik Petersen
Rusalka (Dvořák,A) 22 Aprill-27 JuuniDir: Roland Kluttig; Lav: Tobias Heyder
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22 Juuni-11 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Konstanze Lauterbach
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Sept-11 JuuliDir: Johannes Braun; Lav: Philipp Westerbarkei
Marry Me a Little (Sondheim) 30 Sept-25 NovDir: Dominik Tremel; Lav: Amelie Elisabeth Scheer
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 OktLav: Susanne Lietzow
Into the Woods (Sondheim) 8 Dets-20 JuuniDir: Roland Fister; Lav: Joan Anton Rechi
Peter Grimes (Britten) 26 Jaan-9 AprillDir: Roland Kluttig; Lav: Alexander Charim
Wunderland (Schreier) 1-17 MärtsDir: Paul Willot-Förster; Lav: Ilaria Lanzino
Neues vom Tage (Hindemith) 30 Märts-23 MaiDir: Roland Fister; Lav: Tibor Torell
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 5 Mai-23 JuuniDir: Roland Fister; Lav: Jörg Behr
Carmen (Bizet) 2 Juuni-10 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Alexander Müller-Elmau
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Sugar (Styne) 1 Sept-1 JaanDir: Ivo Hentschel; Lav: Klaus Seiffert
Turandot (Puccini) 23 Sept-10 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Wozzeck (Berg) 1 Okt-5 NovDir: Evan Christ; Lav: Christiane Lutz
Ritter Blaubart (Offenbach) 16 Nov-13 MaiDir: Ivo Hentschel; Lav: Steffen Piontek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-29 DetsDir: Ivo Hentschel; Lav: Martin Schüler
Sekretärinnen (Wittenbrink) 26 Jaan-2 JuuniDir: Frank Bernard; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Don Carlo (Verdi) 4 Veeb-14 AprillDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Don Giovanni (Mozart) 24 Veeb-7 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Märts-16 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Matthias Oldag
Macbeth (Verdi) 21 Aprill-26 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 23 Juuni-7 JuuliDir: Alexander Merzyn; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Sekretärinnen (Wittenbrink) 13-22 SeptDir: Frank Bernard; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Macbeth (Verdi) 23 Sept-25 NovDir: Alexander Merzyn; Lav: Martin Schüler
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 Sept-11 NovDir: Christian Möbius; Lav: Klaus Seiffert
Don Giovanni (Mozart) 6 Okt-4 DetsDir: Alexander Merzyn; Lav: Martin Schüler
My Fair Lady (Loewe) 20 Okt-9 NovDir: Alexander Merzyn; Lav: Michael Wallner
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Nov-28 DetsDir: Alexander Merzyn; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 30 Nov-5 DetsDir: Christian Möbius; Lav: Martin Schüler
Papagenos Zauberflöte (Mozart) 15-21 JaanDir: Bo-Kyoung Kim; Lav: Hauke Tesch
Frau Luna (Lincke) 23-26 VeebDir: Christian Möbius; Lav: Steffen Piontek
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 Mai-15 JuuniDir: Alexander Merzyn; Lav: Christiane Lutz
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Sept-10 VeebDir: Will Humburg / Michael Nündel; Lav: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 Sept-27 DetsDir: Will Humburg; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 29 Okt-8 AprillDir: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel / Karsten Januschke; Lav: Emmanuelle Bastet
Schubert's Winterreise (Zender) 11 Nov-13 JaanDir: Michael Nündel
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Dets-8 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Nicole Claudia Weber
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Jaan-20 MaiDir: Will Humburg; Lav: Dirk Schmeding
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 Märts-10 MaiDir: Will Humburg; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Orango (Shostakovich) 13-14 MaiDir: Will Humburg; Lav: Ines Krome
Così fan tutte (Mozart) 19 Mai-16 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Dreigroschenoper (Weill) 31 Mai-20 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Philip Tiedemann
L'orfeo (Monteverdi) 8 Sept-27 DetsDir: Joachim Enders; Lav: Andreas Bode
Saint François d'Assise (Messiaen) 9 Sept-11 NovDir: Johannes Harneit; Lav: Karsten Wiegand
Die Dreigroschenoper (Weill) 28 Sept-2 MärtsDir: Michael Nündel; Lav: Philip Tiedemann
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Okt-20 JuuniDir: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel; Lav: Karsten Wiegand
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Nov-31 DetsDir: Michael Nündel; Lav: Nicole Claudia Weber
Ein Maskenball (Verdi) 8 Dets-13 AprillDir: Daniel Cohen; Lav: Valentin Schwarz
Kiss me, Kate (Porter) 2 Veeb-28 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Erik Petersen
Rusalka (Dvořák,A) 23 Märts-16 JuuniDir: Daniel Cohen; Lav: Luise Kautz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 Aprill-21 JuuniDir: Johannes Harneit; Lav: Christian Weise
Orlando (Handel) 18 Mai-26 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Jörg Oliver Weinöhl
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Otello (Verdi) 16 Sept-24 MärtsDir: Markus L Frank; Lav: Roman Hovenbitzer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Sept-22 DetsDir: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; Lav: Holger Potocki
A Santa Lucia (Tasca) 29 Sept-22 DetsDir: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; Lav: Holger Potocki
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 Okt-14 AprillDir: Elisa Gogou; Lav: Benjamin Prins
Lady Hamilton (Künneke) 26 Nov-31 Dets
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Dets-6 JaanDir: Wolfgang Kluge; Lav: Johannes Weigand
Kiss me, Kate (Porter) 19 Jaan-10 JuuniDir: Wolfgang Kluge; Lav: Johannes Weigand
Die Dreigroschenoper (Weill) 2 Märts-1 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Ezio Toffolutti
Manon Lescaut (Puccini) 5 Aprill-8 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Katharina Thoma
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 27 Aprill-16 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Hinrich Horstkotte
Fürst Igor (concert) (Borodin) 25 Mai-2 JuuniDir: Elisa Gogou
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 8-23 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Matthias Oldag
King Arthur (Purcell) 21 Sept-12 MaiDir: Elisa Gogou; Lav: Mario Holetzeck
Der Freischütz (Weber) 26 Okt-22 JuuniDir: Markus L Frank; Lav: Saskia Kuhlmann
Im weißen Rößl (Benatzky) 22 Veeb-4 MaiDir: Wolfgang Kluge; Lav: Johannes Weigand
Katja und der Teufel (Dvořák,A) 25 Mai-16 JuuniDir: Elisa Gogou; Lav: Jakob Peters-Messer
Nabucco (concert) (Verdi) 27-30 JuuniDir: Elisa Gogou
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Sept-3 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Elegie für junge Liebende (Henze) 4 Okt-25 NovDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 7 Okt-23 VeebDir: György Mészáros; Lav: Wolf Widder
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Okt-4 VeebDir: György Mészáros; Lav: Guta G N Rau
Dracula (Wildhorn) 1 Dets-14 JuuniDir: Mathias Mönius; Lav: Lars Helmer
Powder Her Face (Adès) 9 Veeb-7 AprillDir: Lutz Rademacher; Lav: Christian Poewe
Tosca (Puccini) 13 Aprill-22 JuuniDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Così fan tutte (Mozart) 1-8 JuuniDir: György Mészáros; Lav: Holger Potocki
Così fan tutte (Mozart) 29 Aug-26 MaiDir: György Mészáros; Lav: Holger Potocki
Faust (Gounod) 7 Sept-29 MaiDir: Lutz Rademacher; Lav: Jan Eßinger
Così fan tutte (Mozart) 9+ Sept
Tosca (Puccini) 15 Sept-28 AprillDir: Lutz Rademacher; Lav: Ernö Weil
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 Okt-14 JuuniDir: György Mészáros; Lav: Guta G N Rau
Martha (Flotow) 7 Dets-16 MaiDir: György Mészáros; Lav: Kay Link
The Addams Family (Lippa) 15+ Veeb
Luisa Miller (Verdi) 5+ Aprill
Dortmund, Theater Dortmund  / 
Arabella (Strauss) 24 Sept-26 NovDir: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; Lav: Jens Daniel Herzog
La traviata (Verdi) 6 Okt-28 DetsDir: Motonori Kobayashi / Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Tina Lanik
Wunderland (Schreier) 22 Okt-6 MärtsDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Ilaria Lanzino
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Dets-28 JaanDir: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; Lav: Tina Lanik
Frau Luna (Lincke) 13 Jaan-30 MaiDir: Philipp Armbruster / Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Erik Petersen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Jaan-8 JuuniDir: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; Lav: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Märts-10 JuuniDir: Motonori Kobayashi; Lav: Jens Daniel Herzog
Die Schneekönigin (Lange) 8 Aprill-3 JuuniDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Johannes Schmid
Aida (Verdi) 5 Okt-13 JaanDir: Gabriel Feltz; Lav: Jacopo Spirei
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Okt-2 MärtsDir: Motonori Kobayashi; Lav: Martin G Berger
Romeo und Zeliha (Merkies) 10 Nov-4 DetsDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Justo Moret
West Side Story (Bernstein) 24 Nov-22 AprillDir: Philipp Armbruster; Lav: Gil Mehmert
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 Jaan-2 JuuniDir: Gabriel Feltz; Lav: Thomas Enzinger
Turandot (Puccini) 9 Veeb-3 MaiDir: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; Lav: Tomo Sugao
Fin de partie (Kurtag) 18 Aprill-17 MaiDir: Johannes Kalitzke / Arnaud Arbet; Lav: Ingo Kerkhof
Echnaton (Glass) 24 Mai-29 JuuniDir: Motonori Kobayashi; Lav: Demis Volpi
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Sept-28 DetsDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Wonderful Town (Bernstein) 13 Sept-15 AprillDir: Peter Christian Feigel; Lav: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Sept-16 MaiDir: Andreas Schüller / Christian Garbosnik; Lav: Axel Köhler
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Sept-31 DetsDir: Andreas Schüller; Lav: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-14 JaanDir: Christian Garbosnik; Lav: Winfried Schneider
Das Märchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-9 VeebDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-23 DetsDir: Andreas Schüller; Lav: Jasmin Solfaghari
Frau Luna (Lincke) 27 Jaan-6 JuuliDir: Andreas Schüller / Yura Yang; Lav: Andy Hallwaxx
Candide (Bernstein) 3 Märts-8 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Winfried Schneider
María de Buenos Aires (Piazzolla) 21 Märts-27 Mai
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Märts-19 MaiDir: Peter Christian Feigel; Lav: Radek Stopka
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Aprill-17 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Peter Kube
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 Aprill-13 JuuliDir: Christian Garbosnik; Lav: Sebastian Ritschel
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 Mai-10 JuuniDir: Christian Garbosnik; Lav: Andreas Gergen
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Juuni-15 JuuliDir: Peter Christian Feigel; Lav: Axel Köhler
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Sept-30 NovDir: Christian Garbosnik; Lav: Winfried Schneider
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 Sept-5 VeebDir: Christian Garbosnik; Lav: Sebastian Ritschel
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Sept-7 AprillDir: Peter Christian Feigel; Lav: Axel Köhler
Candide (Bernstein) 5 Okt-15 JaanDir: Andreas Schüller; Lav: Winfried Schneider
Die schöne Galathée (von Suppé) 27 Okt-30 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Axel Köhler
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Okt-30 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Axel Köhler
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-27 Märts
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-23 DetsDir: Andreas Schüller; Lav: Jasmin Solfaghari
My Fair Lady (Loewe) 26 Jaan-10 JuuliDir: Christian Garbosnik; Lav: Sebastian Ritschel
Frau Luna (Lincke) 9 Veeb-3 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Andy Hallwaxx
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 Märts-22 MaiDir: Andreas Schüller; Lav: Axel Köhler
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Märts-19 MaiDir: Peter Christian Feigel; Lav: Radek Stopka
Der Mann mit dem Lachen (Nimsgern) 27 Aprill-11 JuuniDir: Peter Christian Feigel; Lav: Andreas Gergen
Die lustige Witwe (Lehár) 18 Mai-6 JuuliDir: Christian Garbosnik; Lav: Sebastian Ritschel
Ein Hauch von Venus (Weill) 22 Juuni-14 JuuliDir: Peter Christian Feigel; Lav: Matthias Davids
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 8 AugDir: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Jonathan Darlington / Ivan Repušić; Lav: Achim Freyer
La traviata (Verdi) 26 Aug-12 OktDir: Ivan Repušić / Domingo Hindoyan; Lav: Andreas Homoki
La bohème (Puccini) 27 Aug-16 JuuniDir: John Fiore / Giampaolo Bisanti / Pietro Rizzo; Lav: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Aug-27 MaiDir: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Christoph Gedschold; Lav: Achim Freyer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-23 SeptDir: Frédéric Chaslin; Lav: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Sept-2 AprillDir: Alessandro De Marchi / Jonathan Darlington; Lav: Grischa Asagaroff
Trouble in Tahiti (Bernstein) 30 Sept-14 OktDir: Franz Brochhagen; Lav: Manfred Weiss
Carmen (Bizet) 2 Okt-7 JuuliDir: Antonino Fogliani / Alejo Pérez / Daniele Callegari; Lav: Axel Köhler
Les Troyens (Berlioz) 3 Okt-3 NovDir: John Fiore; Lav: Lydia Steier
Salome (Strauss) 4-17 OktDir: Omer Meir Wellber; Lav: Michael Schulz
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 Okt-13 NovDir: Christopher Moulds; Lav: Michiel Dijkema
Schneewitte (Joneleit) 25 Okt-19 NovDir: Clemens Jüngling; Lav: Andrea Kramer
Götterdämmerung (Wagner) 29 Okt-4 VeebDir: Christian Thielemann; Lav: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 12 Nov-8 JuuniDir: Lorenzo Viotti / Eun Sun Kim / Francesco Lanzillotta; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Nov-6 AprillDir: Giampaolo Bisanti / Pietro Rizzo; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 2-13 DetsDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Christiane Lutz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DetsDir: Moritz Gnann; Lav: Katharina Thalbach
Die tote Stadt (Korngold) 16 Dets-2 VeebDir: Jeffrey Tate; Lav: David Bösch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 19-27 DetsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-12 JaanDir: Marius Stieghorst; Lav: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 13-29 JaanDir: Christian Thielemann; Lav: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 14-30 JaanDir: Christian Thielemann; Lav: Willy Decker
Siegfried (Wagner) 18 Jaan-1 VeebDir: Christian Thielemann; Lav: Willy Decker
Der Freischütz (Weber) 10 Veeb-5 MärtsDir: Alexander Soddy / Christoph Gedschold; Lav: Axel Köhler
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 Veeb-2 JuuliDir: Asher Fisch; Lav: Florentine Klepper
Otello (Verdi) 3 Märts-30 AprillDir: Daniele Callegari / John Fiore / Pietro Rizzo; Lav: Vincent Boussard
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Märts-1 AprillDir: Antonello Allemandi; Lav: Michael Schulz
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Märts-19 JuuniDir: Ido Arad; Lav: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 22 Aprill-3 MaiDir: Christian Thielemann; Lav: Johannes Schaaf
La forza del destino (Verdi) 28 Aprill-19 MaiDir: Mark Wigglesworth; Lav: Keith Warner
Fidelio (Beethoven) 4-17 MaiDir: Adam Fischer; Lav: Christine Mielitz
Das Rätsel der gestohlenen Stimmen (Wulff-Woesten) 13-23 MaiDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Tom Quaas
Alles Schwindel (Spoliansky) 9-20 JuuniDir: Max Renne; Lav: Malte C Lachmann
Don Giovanni (Mozart) 17-23 JuuniDir: Jonathan Darlington; Lav: Andreas Kriegenburg
Il prigioniero (Dallapiccola) 30 Juuni-11 JuuliDir: NN; Lav: Elisabeth Stöppler
Oedipus rex (Stravinsky) 30 Juuni-11 JuuliDir: Erik Nielsen; Lav: Elisabeth Stöppler
La forza del destino (Verdi) 31 Aug-14 SeptDir: Mark Wigglesworth; Lav: Keith Warner
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Sept-4 MärtsDir: Kristiina Poska; Lav: Johannes Erath
Rigoletto (Verdi) 2-7 SeptDir: Stefano Ranzani; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 Sept-17 NovDir: Christopher Moulds; Lav: Michiel Dijkema
Fidelio (Beethoven) 15 Sept-12 OktDir: Jonathan Darlington; Lav: Christine Mielitz
Moses und Aron (Schoenberg,A) 29 Sept-15 OktDir: Alan Gilbert; Lav: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1 Okt-8 JuuniDir: Antonino Fogliani; Lav: Axel Köhler
Satyricon (Maderna) 13-20 OktDir: Pietro Borgonovo; Lav: Georg Schmiedleitner
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Okt-6 JuuniDir: Nikolaj Znaider / Felix Krieger / Christoph Gedschold / Moritz Gnann; Lav: Achim Freyer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 27 Okt-7 NovDir: Stefano Ranzani; Lav: Dietrich Hilsdorf
Das Rätsel der gestohlenen Stimmen (Wulff-Woesten) 27 Okt-7 NovDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Tom Quaas
Pelléas et Mélisande (Debussy) 9 Nov-1 DetsDir: Mikko Franck; Lav: Alex Ollé
La traviata (Verdi) 23 Nov-19 JaanDir: Giampaolo Bisanti / Stefano Ranzani; Lav: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-14 DetsDir: Christian Thielemann; Lav: David Hermann
Arabella (Strauss) 7-13 DetsDir: Asher Fisch; Lav: Florentine Klepper
Häuptling Abendwind (Offenbach) 14 Dets-26 JaanDir: Thomas Leo Cadenbach; Lav: Manfred Weiss
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 DetsDir: Asher Fisch; Lav: Katharina Thalbach
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 20 Dets-20 JaanDir: Ekkehard Klemm; Lav: Manfred Weiss
Cabaret (Kander) 21 Dets-8 JaanDir: Max Renne; Lav: Manfred Weiss
La bohème (Puccini) 27 Dets-12 JuuliDir: Daniele Callegari / Speranza Scappucci; Lav: Christine Mielitz
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 Jaan-1 MärtsDir: Christian Thielemann / John Fiore; Lav: Florentine Klepper
Die lustige Witwe (Lehár) 18 Jaan-8 VeebDir: Stefan Soltesz; Lav: Jérôme Savary
Tannhäuser (Wagner) 17 Veeb-10 MärtsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Peter Konwitschny
Die verkaufte Braut (Smetana) 8 Märts-2 MaiDir: Tomáš Netopil; Lav: Mariame Clément
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Märts-20 AprillDir: Alessandro De Marchi; Lav: Grischa Asagaroff
Tosca (Puccini) 14 Märts-7 JuuniDir: Ivan Repušić; Lav: Johannes Schaaf
Trouble in Tahiti (Bernstein) 15-24 MärtsDir: Franz Brochhagen; Lav: Manfred Weiss
Platée (Rameau) 6-29 AprillDir: Paul Agnew; Lav: Rolando Villazón
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 13-21 AprillDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jens Daniel Herzog
4.48 Psychosis (Venables) 26 Aprill-10 MaiDir: Max Renne; Lav: Isabel Ostermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 Aprill-5 MaiDir: Omer Meir Wellber; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Don Giovanni (Mozart) 22 Mai-20 JuuniDir: Omer Meir Wellber; Lav: Andreas Kriegenburg
Nabucco (Verdi) 25 Mai-21 JuuniDir: Omer Meir Wellber; Lav: David Bösch
Die tote Stadt (Korngold) 31 Mai-4 JuuniDir: Dmitri Jurowski; Lav: David Bösch
Les Huguenots (Meyerbeer) 29 Juuni-13 JuuliDir: Alexander Vedernikov; Lav: Peter Konwitschny
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
La Cenerentola (Rossini) 17 Sept-15 AprillDir: Antonino Fogliani; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Turandot (Puccini) 23 Sept-1 OktDir: Aziz Shokhakimov; Lav: Huan-Hsiung Li
Gullivers Reise (Resch) 3 Okt-11 JuuliDir: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; Lav: Marcelo Diaz
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Okt-17 JuuniDir: Axel Kober / Christoph Stöcker; Lav: Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Suor Angelica (Puccini) 5 Okt-8 NovDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 5 Okt-8 NovDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 5 Okt-8 NovDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Okt-12 JuuniDir: Johannes Wildner / Antonino Fogliani; Lav: András Fricsay
Wozzeck (Berg) 20 Okt-26 NovDir: Axel Kober; Lav: Stefan Herheim
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Okt-10 DetsDir: Antonino Fogliani / Wen-Pin Chien; Lav: Christof Loy
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Okt-19 JuuniDir: David Crescenzi / Stefan Klingele; Lav: Michael Hampe
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Okt-18 JaanDir: David Crescenzi / Antonino Fogliani; Lav: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 4 Nov-21 DetsDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov-13 JuuliDir: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; Lav: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-14 JaanDir: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut / Wen-Pin Chien / Axel Kober; Lav: Esther Mertel, Andreas Meyer-Hanno
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Dets-16 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Guy Joosten
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 19 Dets-11 VeebDir: Patrick Francis Chestnut / Lukas Beikircher; Lav: Jens Daniel Herzog
Tosca (Puccini) 30 Dets-9 JaanDir: Wen-Pin Chien / Aziz Shokhakimov; Lav: Dietrich Hilsdorf
Don Pasquale (Donizetti) 3 Jaan-1 JuuliDir: Wen-Pin Chien / Jesse Wong / Jonathan Brandani; Lav: Rolando Villazón
Un ballo in maschera (Verdi) 7-21 JaanDir: Lukas Beikircher / Aziz Shokhakimov; Lav: Stein Winge
Madama Butterfly (Puccini) 20-30 JaanDir: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; Lav: Joan Anton Rechi
Die Walküre (Wagner) 28 Jaan-31 MärtsDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 4 Veeb-3 JuuliDir: Jesse Wong; Lav: Philipp Westerbarkei
Aida (Verdi) 17 Veeb-22 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Philipp Himmelmann
Don Pasquale (Donizetti) 22 Veeb-2 JuuniDir: Jonathan Brandani / David Crescenzi / Jesse Wong; Lav: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 23 Veeb-31 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: David Hermann
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 9 Märts-21 MaiDir: Marc Piollet; Lav: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 Märts-9 MaiDir: Lukas Beikircher / Stefan Klingele; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gold! (Evers) 1-25 Aprill
Siegfried (Wagner) 7 Aprill-10 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Pagliacci (Leoncavallo) 7-29 AprillDir: Antonino Fogliani; Lav: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-29 AprillDir: Antonino Fogliani; Lav: Christof Loy
Pygmalion (Donizetti) 22 Aprill-20 MaiDir: Ville Enckelmann; Lav: Volker Böhm
Ariadne (Martinů) 22 Aprill-20 MaiDir: Jesse Wong; Lav: Kinga Szilágyi
Peter Grimes (Britten) 6-8 MaiDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Mai-23 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Otto Schenk
Die Walküre (Wagner) 31 Mai-24 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 Juuni-4 JuuliDir: Aziz Shokhakimov; Lav: Adolf Dresen
La traviata (Verdi) 14 Sept-6 OktDir: Antonino Fogliani; Lav: Andreas Homoki
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sept-23 MaiDir: Axel Kober; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Arabella (Strauss) 21 Sept-3 OktDir: Axel Kober; Lav: Tatjana Gürbaca
Die Schneekönigin (Lange) 21 Sept-29 NovDir: Ville Enckelmann; Lav: Johannes Schmid
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Sept-18 DetsDir: Axel Kober / David Crescenzi; Lav: Michael Hampe
Tosca (Puccini) 29 Sept-5 AprillDir: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; Lav: Dietrich Hilsdorf
Rigoletto (Verdi) 30 Sept-21 OktDir: Lukas Beikircher; Lav: David Hermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 Okt-14 NovDir: Stefan Klingele; Lav: András Fricsay
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 13 Okt-14 NovDir: Lukas Beikircher / Marc Piollet; Lav: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Götterdämmerung (Wagner) 27 Okt-23 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 Okt-13 NovDir: Ville Enckelmann
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Okt-17 DetsDir: David Crescenzi; Lav: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Okt-17 VeebDir: David Crescenzi; Lav: Christof Loy
La Cenerentola (Rossini) 3 Nov-7 MärtsDir: Antonino Fogliani; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Otello (Verdi) 15 Nov-12 DetsDir: Antonino Fogliani; Lav: Michael Thalheimer
Don Giovanni (Mozart) 17 Nov-21 DetsDir: Antonino Fogliani; Lav: Karoline Gruber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-29 DetsDir: Lukas Beikircher / Christoph Stöcker / Jesse Wong; Lav: Andreas Meyer-Hanno(original), Esther Mertel(revival)
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Dets-20 JuuniDir: Benjamin Reiners; Lav: Axel Köhler
Maria Stuarda (Donizetti) 19 Dets-9 VeebDir: Antonino Fogliani; Lav: Guy Joosten
Xerxes (Handel) 17-31 JaanDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Don Pasquale (Donizetti) 18 Jaan-3 VeebDir: Antonino Fogliani; Lav: Rolando Villazón
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 24 Jaan-7 AprillDir: Jesse Wong; Lav: Philipp Westerbarkei
Siegfried (Wagner) 26 Jaan-30 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Veeb-2 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Schade, dass sie eine Hure war (Schreier) 16 Veeb-17 MärtsDir: Lukas Beikircher; Lav: David Hermann
Falstaff (Verdi) 24 Veeb-3 AprillDir: David Crescenzi; Lav: Michael Hampe
Der feurige Engel (Prokofiev,S) 9-31 MärtsDir: Kimbo Ishii; Lav: Immo Karaman
Roméo et Juliette (Gounod) 30 Märts-26 MaiDir: David Crescenzi; Lav: Philipp Westerbarkei
Gold! (Evers) 1-25 AprillLav: Ilaria Lanzino
Madama Butterfly (Puccini) 21 Aprill-8 JuuliDir: Wen-Pin Chien; Lav: Joan Anton Rechi
Don Carlo (Verdi) 10 Mai-5 JuuliDir: Nicholas Carter; Lav: Guy Joosten
Das Rheingold (Wagner) 23 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 25 Mai-14 JuuliDir: Aziz Shokhakimov; Lav: Lydia Steier
Geisterritter (Reynolds) 19 Juuni-10 JuuliDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Eric Petersen
Die Walküre (Wagner) 26 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 30 Nov-11 VeebDir: Mario Hartmuth; Lav: Lars Wernecke
Così fan tutte (Mozart) 5 Mai-8 JuuniDir: Mario Hartmuth; Lav: Anthony Pilavachi
Carmen (Bizet) 5 Veeb-12 AprillDir: Philippe Bach; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Der Troubadour (Verdi) 10-27 AugDir: Samuel Bächli; Lav: Jürgen R Weber
Pariser Leben (Offenbach) 2-14 SeptDir: Peter Leipold; Lav: Samuel Bächli
Roméo et Juliette (Gounod) 17 Sept-18 OktDir: Samuel Bächli; Lav: Federico Grazzini
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Sept-31 MärtsDir: Joana Mallwitz / Samuel Bächli; Lav: Sandra Leupold
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6 Okt-27 DetsDir: Zoi Tsokanou; Lav: Ester Ambrosino
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Okt-19 DetsDir: Peter Leipold; Lav: Lutz Schwarz
Medea (Cherubini) 11 Nov-21 DetsDir: Samuel Bächli; Lav: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 16 Dets-23 MärtsDir: Joana Mallwitz / Chanmin Chung; Lav: Axel Köhler
West Side Story (Bernstein) 5 Jaan-21 VeebDir: Chanmin Chung; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
La Calisto (Cavalli) 1 Märts-12 MaiDir: Chanmin Chung; Lav: Samuel Bächli
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 Märts-20 MaiDir: Xu Zhong / Chanmin Chung / Andrea Sanguineti; Lav: Guy Montavon
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 18 Aprill-17 MaiDir: Ralph Neubert; Lav: Fernando Blumenthal
Agnes von Hohenstaufen (Spontini) 1-10 JuuniDir: Zoi Tsokanou; Lav: Marc Adam
Carmen (Bizet) 3-26 AugDir: Samuel Bächli / Chanmin Chung / Myron Michailidis; Lav: Guy Montavon
Fra Diavolo (Auber) 6 Okt-26 DetsDir: Chanmin Chung; Lav: Hendrik Müller
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Okt-4 JaanDir: Samuel Bächli; Lav: Sandra Leupold
Im weißen Rößl (Benatzky) 15 Dets-22 AprillDir: Samuel Bächli; Lav: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 6 Jaan-16 MärtsDir: Myron Michailidis; Lav: Axel Köhler
Dead Man Walking (Heggie) 23 Märts-14 Aprill
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 5 Aprill-24 MaiDir: Ralph Neubert; Lav: Fernando Blumenthal
Aida (Verdi) 27 Aprill-15 WildMsgNo!Dir: Myron Michailidis; Lav: André Heller-Lopes
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Okt-18 JaanDir: Tomáš Netopil / Johannes Witt / Golo Berg; Lav: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Rigoletto (Verdi) 21 Okt-19 NovDir: Matteo Beltrami; Lav: Frank Hilbrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Nov-7 JaanDir: Friedrich Haider / Johannes Witt; Lav: Marie-Helen Joël
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-9 DetsDir: Friedrich Haider; Lav: Ezio Toffolutti
Il trovatore (Verdi) 2 Dets-9 JuuniDir: Giacomo Sagripanti / Friedrich Haider / Matteo Beltrami; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La bohème (Puccini) 8 Dets-5 JaanDir: Friedrich Haider; Lav: Silviu Purcărete
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-11 VeebDir: Johannes Witt / Volker Perplies; Lav: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 19 Jaan-2 MärtsDir: Friedrich Haider; Lav: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Turandot (Puccini) 2 Veeb-1 AprillDir: Ed Spanjaard; Lav: Tilman Knabe
Hans Heiling (Marschner) 24 Veeb-22 JuuniDir: Frank Beermann; Lav: Andreas Baesler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 Märts-6 AprillDir: Tomáš Netopil; Lav: Jetske Mijnssen
Salome (Strauss) 31 Märts-1 JuuliDir: Tomáš Netopil / Georg Fritzsch; Lav: Mariame Clément
Lohengrin (Wagner) 8 Aprill-6 MaiDir: Tomáš Netopil; Lav: Tatjana Gürbaca
La traviata (Verdi) 21 Aprill-26 MaiDir: Friedrich Haider; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Madama Butterfly (Puccini) 5 Mai-24 JuuniDir: Giuseppe Finzi; Lav: Tilman Knabe
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 3 Juuni-13 JuuliDir: Johannes Witt; Lav: Bruno Klimek
Die Walküre (Wagner) 30 Juuni-8 JuuliDir: Tomáš Netopil; Lav: Dietrich Hilsdorf
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Sept-31 DetsDir: Johannes Witt; Lav: Bruno Klimek
Carmen (Bizet) 13 Okt-17 MärtsDir: Sébastien Rouland; Lav: Lotte de Beer
Aida (Verdi) 20 Okt-17 NovDir: Friedrich Haider; Lav: Dietrich Hilsdorf
La bohème (Puccini) 2 Nov-15 DetsDir: Andrea Sanguineti; Lav: Silviu Purcărete
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Nov-21 AprillDir: Friedrich Haider / Johannes Witt; Lav: Ezio Toffolutti
Der Freischütz (Weber) 8 Dets-7 JuuniDir: Tomáš Netopil / Robert Jindra; Lav: Tatjana Gürbaca
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dets-6 JaanDir: Friedrich Haider; Lav: Marie-Helen Joël
Salome (Strauss) 19 Jaan-10 MärtsDir: Tomáš Netopil; Lav: Mariame Clément
Otello (Verdi) 2 Veeb-28 JuuniDir: Matteo Beltrami; Lav: Roland Schwab
Don Giovanni (Mozart) 9 Veeb-28 AprillDir: Christopher Moulds; Lav: Stefan Herheim
Der Ring an einem Abend (Wagner) 24 Veeb-5 JuuliDir: Robert Jindra; Lav: Sascha Krohn
Medea (Reimann) 23 Märts-10 MaiDir: Robert Jindra; Lav: Kay Link
Luisa Miller (Verdi) 30 Märts-5 MaiDir: Marco Comin; Lav: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 13 Aprill-14 JuuliDir: Robert Jindra; Lav: Christine Mielitz
Die Märchenwelt zur Kur bestellt (Feckler) 30 Aprill-19 JuuniDir: Heribert Feckler; Lav: Marie-Helen Joël
Così fan tutte (Mozart) 1 Juuni-13 JuuliDir: Tomáš Netopil; Lav: Stephen Lawless
Rusalka (Dvořák,A) 15 Juuni-7 JuuliDir: Tomáš Netopil; Lav: Lotte de Beer
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 4 Nov-15 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Peter Grisebach
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Jaan-24 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Pagliacci (Leoncavallo) 20 Jaan-24 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Madame Pompadour (Fall) 10 Märts-21 JuuniDir: Marc Niemann; Lav: Arne Böge
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 Mai-29 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 Mai-29 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
La petite messe solennelle (Rossini) 15 MaiDir: Peter Sommerer
Singin' in the Rain (Brown,I) 29 Sept-31 DetsDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Markus Hertel
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 OktDir: Peter Sommerer; Lav: Wolfram Apprich
Aschenputtel (Rossini) 4 NovDir: Peter Geilich; Lav: Cecilia Ward
Aschenputtel (Auszüge) (Rossini) 4-10 NovDir: Peter Geilich; Lav: Cecilia Ward
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 19 JaanLav: Markus Hertel
Manon Lescaut (Puccini) 16 MärtsDir: Peter Sommerer; Lav: Peter Grisebach
Vanessa (Barber) 4 MaiDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Aug-26 DetsDir: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; Lav: Christof Loy(original), Ute M Engelhardt(revival)
Il trovatore (Verdi) 10 Sept-13 JaanDir: Jader Bignamini; Lav: David Bösch
Vanessa (Barber) 15 Sept-5 OktDir: Rasmus Baumann; Lav: Katharina Thoma
Rinaldo (Handel) 16 Sept-3 OktDir: Simone Di Felice; Lav: Ted Huffman
Peter Grimes (Britten) 8-27 OktDir: Sebastian Weigle; Lav: Keith Warner
Dido and Aeneas (Purcell) 13 Okt-4 NovDir: Karsten Januschke; Lav: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 13 Okt-4 NovDir: Karsten Januschke; Lav: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Okt-19 NovDir: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; Lav: Dorothea Kirschbaum
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 23-30 Okt
Der Mieter (Herrmann,A) 12 Nov-7 DetsDir: Kazushi Ono / Karsten Januschke; Lav: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-1 JaanDir: Rory Macdonald / Nikolai Petersen; Lav: Christof Loy
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 26 Nov-16 DetsDir: Stefan Soltesz; Lav: Jens Daniel Herzog
Werther (Massenet) 8 Dets-7 JaanDir: Lorenzo Viotti; Lav: Willy Decker
Capriccio (Strauss) 14 Jaan-18 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Brigitte Fassbaender
Iwan Sussanin (Glinka) 19-27 JaanDir: Justin Brown; Lav: Harry Kupfer
Enrico (Trojahn) 21 Jaan-4 VeebDir: Roland Böer; Lav: Tobias Heyder
Roberto Devereux (Donizetti) 2-4 VeebDir: Giuliano Carella
Rigoletto (Verdi) 3 Veeb-8 MärtsDir: Alexander Prior / Simone Di Felice; Lav: Hendrik Müller
L'Africaine (Meyerbeer) 20 Veeb-2 AprillDir: Antonello Manacorda; Lav: Tobias Kratzer
Il serpente di bronzo (Zelenka) 22 Veeb-5 MärtsDir: Franck Ollu; Lav: Corinna Tetzel
A Wintery Spring (Haddad) 22 Veeb-5 MärtsDir: Franck Ollu; Lav: Corinna Tetzel
Die Passagierin (Weinberg) 3-30 MärtsDir: Leo Hussain; Lav: Anselm Weber
La Cenerentola (Rossini) 10 Märts-14 AprillDir: Vlad Iftinca; Lav: Keith Warner
Aus einem Totenhaus (Janáček) 1-29 AprillDir: Tito Ceccherini; Lav: David Hermann
Das Rheingold (Wagner) 13 Aprill-6 MaiDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
La sonnambula (Bellini) 20 Aprill-12 MaiDir: Eun Sun Kim; Lav: Tina Lanik
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Mai-25 JuuniDir: Joana Mallwitz; Lav: Claus Guth
Billy Budd (Britten) 19 Mai-9 JuuniDir: Erik Nielsen; Lav: Richard Jones
Adriana Lecouvreur (Cilea) 26 Mai-24 JuuniDir: Steven Sloane; Lav: Vincent Boussard
Norma (Bellini) 10-27 JuuniDir: Antonino Fogliani; Lav: Christof Loy
Otello (Verdi) 19 Aug-16 SeptDir: Henrik Nánási; Lav: Johannes Erath
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Aug-25 DetsDir: Simone Di Felice / Sebastian Weigle / Florian Erdl; Lav: Alfred Kirchner
Tri Sestri (Eötvös) 9 Sept-3 OktDir: Dennis Russell Davies, Nikolai Petersen; Lav: Dorothea Kirschbaum
Lost Highway (Neuwirth) 12-23 SeptDir: Karsten Januschke; Lav: Yuval Sharon
Tosca (Puccini) 22 Sept-20 OktDir: Lorenzo Viotti; Lav: Andreas Kriegenburg
Rusalka (Dvořák,A) 28 Sept-27 OktDir: Sebastian Weigle; Lav: Jim Lucassen
Capriccio (Strauss) 6 Okt-4 NovDir: Lothar Koenigs; Lav: Brigitte Fassbaender
Oedipus rex (Stravinsky) 28 Okt-1 DetsDir: Sebastian Weigle; Lav: Lydia Steier
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Okt-1 DetsDir: Sebastian Weigle; Lav: Lydia Steier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-30 NovDir: Christoph Gedschold; Lav: Brigitte Fassbaender
Il corsaro (concert) (Verdi) 7-9 NovDir: Francesco Lanzillotta
I puritani (Bellini) 2 Dets-18 JaanDir: Tito Ceccherini; Lav: Vincent Boussard
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-30 DetsDir: David Afkham; Lav: Keith Warner
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Dets-20 JaanDir: Hartmut Keil; Lav: Claus Guth
Xerxes (Handel) 5 Jaan-2 VeebDir: Constantinos Carydis; Lav: Tilmann Köhler
Rinaldo (Handel) 12-23 JaanDir: Simone Di Felice; Lav: Ted Huffman
La forza del destino (Verdi) 27 Jaan-26 MaiDir: Jader Bignamini / Gaetano Soliman; Lav: Tobias Kratzer
Daphne (Strauss) 1-20 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Claus Guth
Mina (Dierksen) 2-6 VeebDir: Uwe Dierksen; Lav: Ute M Engelhardt
Dalibor (Smetana) 24 Veeb-30 MärtsDir: Stefan Soltesz; Lav: Florentine Klepper
Carmen (Bizet) 1 Märts-4 AprillDir: Leo Hussain; Lav: Barrie Kosky
Wozzeck (Berg) 9 Märts-12 AprillDir: Gabriel Feltz; Lav: Christof Loy
Der ferne Klang (Schreker) 31 Märts-11 MaiDir: Sebastian Weigle / Florian Erdl; Lav: Damiano Michieletto
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-22 AprillDir: Lawrence Foster; Lav: Guillaume Bernardi
Die Walküre (Wagner) 21 Aprill-8 MaiDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Rodelinda (Handel) 12 Mai-8 JuuniDir: Andrea Marcon; Lav: Claus Guth
Król Roger (Szymanowski) 2-29 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Johannes Erath
Norma (Bellini) 7-28 JuuniLav: Christof Loy
The Medium (Menotti) 15-29 JuuniDir: Nikolai Petersen; Lav: Hans Walter Richter
Satyricon (Maderna) 15-29 JuuniDir: Simone Di Felice; Lav: Nelly Danker
La Damnation de Faust (Berlioz) 16-30 JuuniDir: Roland Böer; Lav: Harry Kupfer
Freiberg, Mittelsächsisches Theater  / 
Anatevka (Bock) 8 Sept-29 DetsDir: Alexander Livenson; Lav: Arila Siegert
Romeo und Julia (Bellini) 11-15 OktDir: Juheon Han; Lav: Ralf-Peter Schulze
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Nov-8 MaiDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 25 Nov-27 DetsDir: Raoul Grüneis; Lav: Ralf-Peter Schulze
Arabella (Strauss) 19 Jaan-6 VeebDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Così fan tutte (Mozart) 28 Aprill-2 JuuniDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Juuni-22 Juuli
Maria Stuarda (Donizetti) 6 Okt-27 DetsDir: Juheon Han; Lav: Jürgen Pöckel
Così fan tutte (Mozart) 12 Okt-20 JaanDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Dets-7 AprillDir: Raoul Grüneis; Lav: Ivan Alboresi
Maria Stuarda (Donizetti) 23-27 Dets
The Consul (Menotti) 16 Veeb-16 MaiDir: Juheon Han; Lav: Ralf-Peter Schulze
Andrea Chénier (Giordano) 27 Aprill-21 MaiDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Frau Luna (Lincke) 15 Juuni-19 Juuli
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Okt-25 MärtsDir: Fabrice Bollon / Daniel Carter / Johannes Knapp; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Love Life (Weill) 9 Dets-6 AprillDir: James Holmes / Daniel Carter / Johannes Knapp; Lav: Joan Anton Rechi
Katja Kabanowa (Janáček) 27 Jaan-2 JuuniDir: Fabrice Bollon / Daniel Carter; Lav: Tilman Knabe
Angels in America (Eötvös) 10 Märts-3 JuuniDir: Daniel Carter; Lav: Ingo Kerkhof
La bohème (Puccini) 21 Aprill-20 JuuliDir: Daniel Carter / Johannes Knapp; Lav: Frank Hilbrich
The Black Forest Chainsaw Opera (Günther,I) 5 Mai-14 JuuliLav: Stef Lernous
Coraline (Turnage) 9 Juuni-21 JuuliDir: Fabrice Bollon; Lav: Aletta Collins
Coraline (Turnage) 23 Sept-4 OktDir: Fabrice Bollon; Lav: Aletta Collins
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Sept-17 MärtsDir: Fabrice Bollon; Lav: Peter Carp
La bohème (Puccini) 14 Okt-1 NovDir: Daniel Carter; Lav: Frank Hilbrich
Wunderland (Schreier) 4 Nov-13 JaanLav: Jörg Behr
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Nov-17 MaiDir: Gerhard Markson; Lav: Beate Baron
Hulda (Franck) 16 Veeb-23 Märts
Don Giovanni (Mozart) 12 Aprill-9 Mai
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Mai-5 Juuni
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Tosca (Puccini) 31 OktDir: Roland Kluttig; Lav: Hans Walter Richter
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 JaanDir: Elisa Gogou; Lav: Benjamin Prins
Jenůfa (Janáček) 22 MärtsDir: Martin Doubravský; Lav: Linda Keprtová
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 MaiDir: Miloš Formáček; Lav: Rudolf Pfister
Die Macht des Schicksals (Verdi) 30 OktDir: Domonkos Héja; Lav: André Bücker
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 VeebDir: Milan Kañák; Lav: Martin Otava
Peter Grimes (Britten) 13 AprillDir: Roland Kluttig; Lav: Alexander Charim
Carmen (Bizet) 4 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-24 SeptDir: Giuliano Betta; Lav: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sept-5 JaanDir: Yura Yang / Thomas Rimes; Lav: Michiel Dijkema
Mathis der Maler (Hindemith) 28 Okt-30 DetsDir: Rasmus Baumann / Alexander Binder; Lav: Michael Schulz
Der Messias (Handel) 16-31 DetsDir: Askan Geisler
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 23 DetsDir: Heribert Feckler; Lav: Michael Schulz
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jaan-29 AprillDir: Rasmus Baumann / Gabor Hontvári; Lav: Ben Baur
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Veeb-25 MärtsDir: Thomas Rimes; Lav: Rahel Thiel
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 31 Märts-31 MaiDir: Stefan Malzew / Bernhard Stengel; Lav: Dominique Horwitz
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Mai-7 JuuliDir: Thomas Rimes / Yura Yang; Lav: Michael Schulz
Nabucco (Verdi) 16 Juuni-8 JuuliDir: Giuliano Betta; Lav: Sonja Trebes
Nabucco (Verdi) 16 Sept-18 NovDir: Giuliano Betta; Lav: Sonja Trebes
Mass (Bernstein) 6 Okt-20 JaanDir: Rasmus Baumann; Lav: Richard Siegal
Königskinder (Humperdinck) 24 Nov-3 MärtsDir: Rasmus Baumann; Lav: Tobias Ribitzki
Die Perlenfischer (Bizet) 22 Dets-27 AprillDir: Giuliano Betta; Lav: Manuel Schmitt
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 26 Jaan-4 MaiDir: Thomas Rimes / Askan Geisler; Lav: Jan Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 1 MärtsDir: Thomas Rimes / Askan Geisler; Lav: Rahel Thiel
Das Rheingold (Wagner) 11 Mai-30 JuuniDir: Giuliano Betta; Lav: Michael Schulz
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 15 Juuni-7 JuuliDir: Giuliano Betta; Lav: Michiel Dijkema
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 22 JuuniDir: Giuliano Betta; Lav: Michiel Dijkema
Gera, Theater und Philharmonie Thüringen  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 24 Sept-22 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Michael Wallner
Rigoletto (Verdi) 6 Okt-13 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Der Freischütz (Weber) 8-14 OktDir: Laurent Wagner; Lav: Bruno Berger-Gorski
Don Pasquale (Donizetti) 20 Okt-28 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Axel Köhler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 Nov-8 DetsDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Roland Schwab
Saul in Ein Dor (Tal) 19 Nov-21 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Michael Dissmeier
Die Jugend Abrahams (Gnessin) 19 Nov-21 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Michael Dissmeier
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 Veeb-2 AprillDir: Laurent Wagner; Lav: Kobie van Rensburg
Weiße Rose (Zimmermann,U) 10 Veeb-17 MärtsDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Juliane Stephan
Mazepa (Tchaikovsky,P) 11 Märts-15 AprillDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Oedipe (Enescu) 13 Aprill-18 MaiDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Die verkaufte Braut (Smetana) 27 Mai-17 JuuniDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Kay Kuntze
Cabaret (Kander) 28+ SeptDir: Olav Kröger; Lav: Lydia Bunk
Der Vogelhändler (Zeller,C) 30 Sept-25 DetsDir: Thomas Wicklein; Lav: Bernhard Stengele
Die verkaufte Braut (Smetana) 5-14 OktDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Kay Kuntze
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 3 Nov-13 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Kobie van Rensburg
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 30 Nov-19 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Die Passagierin (Weinberg) 8-17 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 4+ Mai
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Don Giovanni (Mozart) 16 Sept-25 VeebDir: Michael Hofstetter; Lav: Wolfgang Hofmann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 21 Sept-18 VeebDir: Wolfgang Wels; Lav: Wolfgang Hofmann
Ein Herbstmanöver (Kálmán,E) 28 Okt-24 JuuniDir: Michael Hofstetter / Martin Spahr; Lav: Balázs Kovalik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Dets-26 MaiDir: Michael Hofstetter; Lav: Hans Hollmann
La forza del destino (Verdi) 3 Märts-7 AprillDir: Michael Hofstetter
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 24 Märts-29 JuuniDir: Jan Hoffmann / Martin Spahr; Lav: Cathérine Miville
Mala vita (Giordano) 15 SeptDir: Eraldo Salmieri; Lav: Wolfgang Hofmann
Pumuckl - Das Musical (Wittenbrink) 3 NovDir: Andreas Kowalewitz / Martin Spahr; Lav: Oliver Pauli
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 DetsDir: Michael Hofstetter; Lav: Thomas Goritzki, Steffi Kuhlmann
Königskinder (concert) (Humperdinck) 10 VeebDir: Michael Hofstetter
La resurrezione (Handel) 16 MärtsDir: Michael Hofstetter; Lav: Balázs Kovalik
Alp Arslan (van Schoor) 4 MaiDir: Jan Hoffmann; Lav: Cathérine Miville
Goerlitz, Gerhart-Hauptmann-Theater  / 
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 7 Okt-26 MaiDir: Ulrich Kern; Lav: Steffen Piontek
Der Konsul (Menotti) 18 Nov-8 AprillDir: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; Lav: Dorotty Szalma
The Producers (Brooks) 30 DetsDir: Albert Seidl; Lav: Sebastian Ritschel
Frau Luna (Lincke) 12 Jaan-4 MärtsDir: Albert Seidl; Lav: Steffen Piontek
Tannhäuser (Wagner) 17 Märts-27 MaiDir: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; Lav: François De Carpentries
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Aprill-1 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Birgit Scherzer
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Sept-28 AprillDir: Ulrich Kern; Lav: Steffen Piontek
Der Zauberer von Oz (Arlen) 7 Okt-24 MärtsDir: Albert Seidl; Lav: Sabine Sterken
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 17 Nov-23 MärtsDir: Ewa Strusińska; Lav: Sabine Sterken
Wiener Blut (Strauss,J) 23 Nov-31 MärtsDir: Albert Seidl; Lav: Steffen Piontek
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 MärtsDir: Albert Seidl; Lav: Birgit Scherzer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 30 Märts-26 MaiDir: Ulrich Kern; Lav: Ansgar Weigner
Fidelio (Beethoven) 11 Mai-16 JuuniDir: Ewa Strusińska; Lav: Jasmin Solfaghari
Die Dreigroschenoper (Weill) 22 Juuni-14 JuuliDir: Ulrich Kern; Lav: Dorotty Szalma
Hagen, Theater Hagen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 Sept-16 DetsDir: Joseph Trafton; Lav: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Tosca (Puccini) 28 Okt-11 MärtsDir: Joseph Trafton; Lav: Roman Hovenbitzer
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 5 Nov-9 JaanDir: Andrey Doynikov; Lav: Corinna Jarosch
Frau Luna (Lincke) 2 Dets-20 MaiDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Holger Potocki
Ritter Roland (Haydn) 3 Veeb-3 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Dominik Wilgenbus
Aida (Verdi) 3 Märts-5 JuuliDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Thilo Borowczak
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Märts-24 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Mascha Pörzgen
Everest (Talbot) 5 Mai-1 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Johannes Erath
Kiss me, Kate (Porter) 16 Juuni-8 JuuliDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Roland Hüve
Kiss me, Kate (Porter) 9 Sept-9 VeebDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Roland Hüve
Simon Boccanegra (Verdi) 29 Sept-2 MaiDir: Joseph Trafton; Lav: Magdalena Fuchsberger
Pariser Leben (Offenbach) 27 Okt-12 MaiDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Holger Potocki
Rusalka (Dvořák,A) 1 Dets-10 MaiDir: Joseph Trafton; Lav: Nina Kupczyk
Il turco in Italia (Rossini) 2 Veeb-30 JuuniDir: Steffen Müller-Gabriel
Tristan und Isolde (Wagner) 7 Aprill-10 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Jochen Biganzoli
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 18-20 AprillDir: Andrey Doynikov; Lav: Francis Hüsers
Halle, Oper Halle  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26-30 AugDir: Kay Stromberg; Lav: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 27 Aug-1 OktDir: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; Lav: Christian Schuller
Fidelio (Beethoven) 15 Sept-5 JaanDir: Christopher Sprenger; Lav: Florian Lutz
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Sept-14 OktDir: Josep Caballé Domenech / Christopher Sprenger; Lav: Florian Lutz
Jephtha (Handel) 20 Okt-24 NovDir: Christoph Spering; Lav: Tatjana Gürbaca
Luther (Strasnoy) 22-23 OktDir: Michael Wendeberg; Lav: Andreas Morell
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 1-8 NovDir: Michael Wendeberg
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26 Nov-12 JaanDir: Christopher Sprenger; Lav: Daniel Bonilla-Torres
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-22 DetsDir: Michael Wendeberg / Christopher Sprenger; Lav: Matthias Hüstebeck
Aida (Verdi) 20 Jaan-20 AprillDir: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; Lav: Michael von zur Mühlen
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 Veeb-17 JuuniDir: Michael Wendeberg / Kay Stromberg; Lav: Henriette Hörnigk
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Märts-24 JuuniDir: Josep Caballé Domenech / Peter Schedding; Lav: Martin Miotk
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Märts-25 MaiDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 18 Märts-23 JuuniDir: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; Lav: Jochen Biganzoli
Mein Staat als Freund und Geliebte (Kreidler) 27 Aprill-22 JuuniDir: Christopher Sprenger; Lav: Johannes Kreidler
Così fan tutte (Mozart) 20-21 MaiDir: Kay Stromberg; Lav: Axel Köhler
Berenice (Handel) 25 Mai-7 JuuniDir: Jörg Halubek; Lav: Jochen Biganzoli
Jephta (Handel) 1-10 JuuniDir: Christoph Spering; Lav: Tatjana Gürbaca
Jephtha (Handel) 1-10 JuuniDir: Christoph Spering; Lav: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 14 Sept-5 JuuliDir: Christopher Sprenger; Lav: Florian Lutz
L'Africaine (Meyerbeer) 29 Sept-7 JuuliDir: Michael Wendeberg; Lav: Thomas Goerge, Lionel Somé
Die Dreigroschenoper (Weill) 12 Okt-25 DetsDir: Michael Wendeberg / Kay Stromberg; Lav: Henriette Hörnigk
Berenice (Handel) 20 Okt-5 JuuniDir: Jörg Halubek; Lav: Jochen Biganzoli
María de Buenos Aires (Piazzolla) 2 Nov-2 VeebDir: Christopher Sprenger; Lav: Matthias Hüstebeck
Annie (Strouse) 3 Nov-28 MaiDir: Peter Schedding; Lav: Peter Dehler
Bastien und Bastienne (Mozart) 24 Nov-22 MaiDir: Christopher Sprenger; Lav: Tobias Kratzer
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 24 Nov-22 MaiDir: Christopher Sprenger; Lav: Tobias Kratzer
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 8 Dets-12 MaiDir: Kay Stromberg; Lav: Annegret Hahn
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Veeb-10 MaiDir: Michael Wendeberg; Lav: Paul-Georg Dittrich
Im Stein (Muntendorf) 26 Aprill-7 JuuniDir: Michael Wendeberg; Lav: Michael von zur Mühlen
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28+ AprillDir: Kax Stromberg; Lav: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 5+ MaiDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Christian Schuller
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 31 Mai-6 JuuniDir: Michael Hofsetter; Lav: Peter Konwitschny
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
La gazzetta (Rossini) 6 Okt-24 JuuniDir: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; Lav: Alfonso Romero Mora
La rondine (Puccini) 15 Dets-26 MaiDir: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; Lav: Ini Gerath
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 9-18 VeebDir: Ulrich Windfuhr
Orlando furioso (Vivaldi) 23 Veeb-29 AprillDir: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; Lav: Andreas Franz
Rigoletto (Verdi) 21 Sept-30 NovDir: Ettore Prandi; Lav: Roman Hovenbitzer
Die lustige Witwe (Lehár) 7-31 DetsDir: Ettore Prandi; Lav: Stefan Haufe
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Dets-27 JaanDir: Ettore Prandi; Lav: Stefan Haufe
Die Lustige Witwe (Lehar) 7 Dets-27 JaanDir: Ettore Prandi; Lav: Stefan Haufe
Adina (Rossini) 15 Veeb-28 AprillDir: Ettore Prandi; Lav: Alfonso Romero Mora
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10-19 MaiDir: Ulrich Windfuhr; Lav: Marius Adam
Offenbachs Traum (Husmann) 24 Mai-20 JuuniDir: Ettore Prandi; Lav: Andreas Franz
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Parsifal (Wagner) 16 Sept-3 OktDir: Kent Nagano; Lav: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Sept-12 OktDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Giancarlo Del Monaco
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Sept-12 OktDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Giancarlo Del Monaco
Der Freischütz (Weber) 1-13 OktDir: Christof Perick / Christoph Gedschold; Lav: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 6 Okt-22 MärtsDir: Christoph Gedschold; Lav: Johannes Erath
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Okt-2 NovDir: Christoph Gedschold; Lav: Claus Guth
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 29 Okt-11 NovDir: Václav Luks; Lav: Willy Decker(original), Jan Eßinger(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 12 Nov-16 MärtsDir: Kent Nagano / Carlo Rizzari; Lav: Vincent Boussard
Isoldes Abendbrot (Marthaler) 18-26 NovDir: Bendix Dethleffsen; Lav: Christoph Marthaler
Wozzeck (Berg) 19 Nov-1 DetsDir: Kent Nagano; Lav: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-10 MaiDir: Adrian Müller; Lav: Jette Steckel
La bohème (Puccini) 2-19 DetsDir: Stefano Ranzani; Lav: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-27 DetsDir: Adrian Müller; Lav: Peter Beauvais
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 20 Dets-1 JaanDir: Alessandro De Marchi
La Belle Hélène (Offenbach) 25 Dets-19 JaanDir: Nathan Brock; Lav: Renaud Doucet
Die Walküre (Wagner) 7-20 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Claus Guth
Manon Lescaut (Puccini) 7 Jaan-16 NovDir: Christoph Gedschold; Lav: Philipp Himmelmann
Lulu (Berg) 27 Jaan-8 VeebDir: Kent Nagano; Lav: Christoph Marthaler
Fidelio (Beethoven) 28 Jaan-9 MaiDir: Kent Nagano; Lav: Georges Delnon
Stilles Meer (Hosokawa) 31 Jaan-7 VeebDir: Kent Nagano; Lav: Oriza Hirata
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-22 VeebDir: Christoph Gedschold; Lav: Adolf Dresen
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-28 VeebDir: Wolf Tobias Maximilian Müller; Lav: Anja Krietsch
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-17 VeebDir: Carlo Rizzari; Lav: Gilbert Deflo
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Veeb-2 MärtsDir: Johannes Fritzsch; Lav: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 23 Veeb-10 MärtsDir: Carlo Rizzari; Lav: Andreas Homoki
Senza sangue (Eötvös) 25 Veeb-9 MärtsDir: Peter Eötvös; Lav: Dmitri Tcherniakov
Messa da Requiem (Verdi) 11-31 MärtsDir: Kevin John Edusei; Lav: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 21 Märts-17 AprillDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Robert Carsen
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Märts-9 AprillDir: Peter Eötvös; Lav: Dmitri Tcherniakov
Aida (Verdi) 25 Märts-14 AprillDir: Renato Palumbo; Lav: Guy Joosten
I.th.Ak.A. (Penderbayne) 6-19 AprillDir: Barbara Kler; Lav: Paul-Georg Dittrich
Faust (Gounod) 15-28 AprillDir: Christopher Ward; Lav: Andreas Homoki
Das Rheingold (Wagner) 18-29 MaiDir: Christof Perick; Lav: Claus Guth
Frankenstein (Dvorak,J) 20-27 MaiDir: Johannes Harneit; Lav: Philipp Stölzl, Philipp M Krenn
Benjamin (Ruzicka) 3-16 JuuniDir: Peter Ruzicka; Lav: Yona Kim
Otello (Verdi) 5-20 JuuniDir: Paolo Carignani; Lav: Calixto Bieito
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-21 JuuniDir: Nathan Brock; Lav: Stefan Herheim
Miriways (Telemann) 29 Juuni-7 JuuliDir: Volker Krafft; Lav: Holger Liebig
Così fan tutte (Mozart) 8-29 SeptDir: Sébastien Rouland; Lav: Herbert Fritsch
Luisa Miller (Verdi) 22 Sept-11 OktDir: Alexander Joel; Lav: Andreas Homoki
Alcina (Handel) 30 Sept-9 OktDir: Riccardo Minasi; Lav: Christof Loy
Die tote Stadt (Korngold) 2-13 OktDir: Roland Kluttig; Lav: Karoline Gruber
Il turco in Italia (Rossini) 12-23 OktDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Christof Loy
Benjamin (Ruzicka) 14-19 OktDir: Peter Ruzicka / Seitaro Ishikawa; Lav: Yona Kim
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 28 Okt-17 NovDir: Kent Nagano; Lav: Achim Freyer, Eike Mann
Das Rheingold (Wagner) 30 Okt-4 NovDir: Kent Nagano; Lav: Claus Guth
Die Walküre (Wagner) 11-16 NovDir: Kent Nagano; Lav: Claus Guth
Manon Lescaut (Puccini) 13 Nov-29 MärtsDir: Christoph Gedschold; Lav: Philipp Himmelmann
Siegfried (Wagner) 18-23 NovDir: Kent Nagano; Lav: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 25 Nov-2 DetsDir: Kent Nagano; Lav: Claus Guth
Tosca (Puccini) 28 Nov-15 DetsDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Dets-30 MärtsDir: Carlo Rizzari / Diego Fasolis; Lav: Gilbert Deflo
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 19-25 DetsDir: Gianluca Capuano
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Dets-4 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Jette Steckel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 26 Dets-9 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Messa da Requiem (Verdi) 8-18 JaanDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Calixto Bieito
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 Jaan-1 VeebDir: Václav Luks; Lav: Willy Decker, Jan Eßinger
Orphée et Eurydice (Gluck) 3 Veeb-23 JuuniDir: Alessandro De Marchi; Lav: John Neumeier
Carmen (Bizet) 7 Veeb-16 AprillDir: Lorenzo Viotti; Lav: Jens Daniel Herzog
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Veeb-5 MärtsDir: Volker Krafft; Lav: Stefan Herheim
Nabucco (Verdi) 10 Märts-4 AprillDir: Paolo Carignani; Lav: Kirill Serebrennikov
Rigoletto (Verdi) 12-15 MärtsDir: Carlo Rizzari; Lav: Andreas Homoki
La traviata (Verdi) 14-19 MärtsDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Johannes Erath
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Märts-6 AprillDir: Stefano Ranzani; Lav: Alexander Schulin
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 7-20 AprillDir: Kent Nagano; Lav: Katie Mitchell
Fidelio (Beethoven) 9-24 AprillDir: Kent Nagano; Lav: Georges Delnon
Parsifal (Wagner) 19 Aprill-12 MaiDir: Kent Nagano; Lav: Achim Freyer, Sebastian Bauer
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 Aprill-3 MaiDir: Nicolas André; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
La fanciulla del West (Puccini) 7-19 MaiDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Vincent Boussard
La Belle Hélène (Offenbach) 14-24 MaiDir: Nathan Brock; Lav: Renaud Doucet
Thérèse (Maintz) 18-22 MaiDir: Nicolas André; Lav: Georges Delnon
Don Carlos (Verdi) 26 Mai-9 JuuniDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Peter Konwitschny
Daphne (Strauss) 31 Mai-12 JuuniDir: Michael Boder; Lav: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 JuuniDir: Nathan Brock; Lav: Adolf Dresen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21-29 JuuniDir: Rupert Burleigh; Lav: Vera Nemirova, Sonja Nemirova
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Der Junge Lord (Henze) 2 Sept-19 OktDir: Mark Rohde; Lav: Bernd Mottl
La traviata (Verdi) 3 Sept-12 JaanDir: Gregor Bühl; Lav: Benedikt von Peter
Oh, wie schön ist Panama (Hanke) 14 Sept-6 DetsDir: Cameron Burns; Lav: Tobias Ribitzki
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 Sept-14 VeebDir: Daniel Klein / Cameron Burns; Lav: Tobias Ribitzki
West Side Story (Bernstein) 29 Sept-1 AprillDir: Joseph Olefirowicz / Mark Rohde; Lav: Matthias Davids
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Sept-23 NovDir: Ivan Repušić / Mark Rohde; Lav: Bernd Mottl
Manon Lescaut (Puccini) 18 Okt-24 NovDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Olivier Tambosi
Wilhelm Tell (concert) (Rossini) 31 Okt-6 JaanDir: Alessandro De Marchi; Lav: Neil Barry Moss
Salome (Strauss) 18 Nov-3 VeebDir: Ivan Repušić; Lav: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-30 DetsDir: Marc Albrecht / Cameron Burns / Daniel Klein / Siegmund Weinmeister; Lav: Steffen Tiggeler
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Jaan-19 MaiDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Frank Hilbrich
Don Carlo (Verdi) 28 Jaan-18 VeebDir: Mark Rohde; Lav: Christof Nel
Der Freischütz (Weber) 6 Märts-1 MaiDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Kay Voges
Candide (Bernstein) 14 Märts-27 AprillDir: Cameron Burns; Lav: Matthias Davids
Aida (Verdi) 14 Aprill-29 JuuniDir: Ivan Repušić; Lav: Kay Voges
Die verkaufte Braut (Smetana) 6 Mai-26 JuuniDir: Daniel Klein; Lav: Martin G Berger
Dialoge der Karmeliterinnen (Poulenc) 2-28 JuuniDir: Valtteri Rauhalammi / Cameron Burns; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Reise nach Reims (Rossini) 12-27 JuuniDir: Gregor Bühl; Lav: Matthias Davids
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Sept-22 DetsDir: Will Humburg; Lav: Stephen Langridge
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sept-12 MaiDir: Cameron Burns / Valtteri Rauhalammi / Siegmund Weinmeister; Lav: Frank Hilbrich
My Fair Lady (Loewe) 28 Sept-6 NovDir: Siegmund Weinmeister / Florian Groß; Lav: Bernd Mottl
Madama Butterfly (Puccini) 20 Okt-12 DetsDir: David Crescenzi; Lav: Peter Brenner
Des Kaisers neue Kleider (Lofer) 26 Okt-6 JuuniDir: Cameron Burns; Lav: Karsten Barthold
König Karotte (Offenbach) 4 Nov-21 JuuniDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Matthias Davids
West Side Story (Bernstein) 9 Nov-10 JuuniDir: Mark Rohde / Joseph Olefirowicz; Lav: Matthias Davids
Was ihr wollt (Trojahn) 8 Dets-20 JaanDir: Mark Rohde / Cameron Burns; Lav: Balázs Kovalik
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-30 DetsDir: Valtteri Rauhalammi / Cameron Burns / Siegmund Weinmeister; Lav: Steffen Tiggeler
La traviata (Verdi) 15 Dets-24 JaanDir: Gregor Bühl; Lav: Benedikt von Peter
Aida (Verdi) 21 Dets-16 JaanDir: Valtteri Rauhalammi / Ivan Repušić; Lav: Kay Voges
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 Jaan-30 MärtsDir: Cameron Burns; Lav: Michiel Dijkema
Fausts Verdammnis (Berlioz) 16 Veeb-11 AprillDir: Ivan Repušić / Mark Rohde; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Iphis (Kats-Chernin) 29 Märts-20 MaiDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Claudia Isabel Martin
Die Gezeichneten (Schreker) 6 Aprill-18 JuuniDir: Mark Rohde; Lav: Johannes von Matuschka
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 27 Aprill-12 JuuniDir: Valtteri Rauhalammi
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 Mai-4 JuuliDir: Mark Rohde; Lav: Bernd Mottl
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 7 Juuni-2 JuuliDir: Howard Arman; Lav: Ingo Kerkhof
Heidelberg, Theater und Orchester Heidelberg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Sept-30 DetsDir: Olivier Pols; Lav: Maximilian von Mayenburg
Don Giovanni (Mozart) 21 Okt-7 JuuliDir: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols; Lav: Lorenzo Fioroni
Mitridate (Porpora) 29 Nov-9 VeebDir: Felice Venanzoni / Davide Perniceni; Lav: Jacopo Spirei
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-25 DetsDir: Dietger Holm; Lav: Clara Kalus
Don Pasquale (Donizetti) 26 Jaan-30 JuuniDir: Davide Perniceni / Johannes Zimmermann / Olivier Pols; Lav: Andrea Schwalbach
Faust (Gounod) 16 Märts-8 JuuniDir: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols; Lav: Martin G Berger
Writing to Vermeer (Andriessen) 11 Mai-9 JuuniDir: Dietger Holm / Olivier Pols; Lav: Johannes von Matuschka
Anatevka (Bock) 16 Juuni-28 JuuliDir: Olivier Pols; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Rigoletto (Verdi) 22 Sept-2 VeebDir: Elias Grandy; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Don Pasquale (Donizetti) 17 Okt-23 NovDir: Johannes Zimmermann; Lav: Andrea Schwalbach
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 OktDir: Elias Grandy; Lav: Thomas Böckstiegel
Idomeneo (Mozart) 16 Nov-15 MärtsDir: Dietger Holm; Lav: Peter Konwitschny
La verita in cimento (Vivaldi) 30 Nov-25 JaanDir: Davide Perniceni; Lav: Yona Kim
Die Zauberflöte (Mozart) 12-30 DetsDir: Ines Kaun; Lav: Maximilian von Mayenburg
Benjamin (Ruzicka) 9 Veeb-8 AprillDir: Elias Grandy; Lav: Ingo Kerkhof
Die lustige Witwe (Lehár) 6 Aprill-6 JuuliDir: Dietger Holm; Lav: Holger Schultze
Katja Kabanova (Janáček) 24 Mai-24 JuuniDir: Elias Grandy; Lav: Andrea Schwalbach
Anatevka (Bock) 4 JuuliDir: Johannes Zimmermann; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Der Freischütz (Weber) 18 Okt-12 NovDir: Domonkos Héja; Lav: Hinrich Horstkotte
La clemenza di Tito (Mozart) 2-27 VeebDir: Gianluca Capuano; Lav: Patrick Kinmonth
La Cenerentola (Rossini) 19 Aprill-7 JuuliLav: Urs Häberli
Sweeney Todd (Sondheim) 7-10 JuuniDir: Carlos Vázquez; Lav: Michael Moxham
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-5 Dets
Rigoletto (Verdi) 26 Veeb-10 Mai
Die Dreigroschenoper (Weill) 16 Märts-20 JuuliDir: Heiko Lippmann; Lav: Thomas Winter
Das Land des Lächelns (Lehár) 28 Märts-7 Mai
La finta giardiniera (Mozart) 9 Juuni-5 JuuliDir: Case Scaglione; Lav: Axel Vornam
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 Sept-12 JuuniDir: Florian Ziemen / Gabriel Venzago; Lav: Hans Hollmann
Der Freischütz (Weber) 3 Okt-8 AprillDir: Werner Seitzer / Achim Falkenhausen / Sergei Kiselev; Lav: Dominik Wilgenbus
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 Okt-28 DetsDir: Achim Falkenhausen; Lav: Frank-Bernd Gottschalk
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 Okt-17 DetsDir: Gabriel Venzago / Achim Falkenhausen; Lav: Guillermo Amaya
Orpheus (Telemann) 2 Dets-30 JuuniDir: Florian Ziemen / Gabriel Venzago / Sergei Kiselev; Lav: Sigrid T'Hooft
Adelia (Donizetti) 10 Märts-1 JuuniDir: Florian Ziemen / Sergei Kiselev / Achim Falkenhausen; Lav: Guillermo Amaya
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 28 Märts-25 MaiDir: Sergei Kiselev; Lav: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 5 Mai-18 JuuniDir: Florian Ziemen; Lav: Hans Walter Richter
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 15 Sept-14 AprillDir: Florian Ziemen; Lav: Wolfgang Nägele
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 6 Okt-21 NovDir: Sergei Kiselev; Lav: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 14 Okt-11 MärtsDir: Florian Ziemen / Achim Falkenhausen / Sergej Kiselev; Lav: Tamara Heimbrock
Orpheus (Telemann) 28 Okt-27 DetsDir: Florian Ziemen; Lav: Sigrid T'Hooft
Pantöffelchen (Tchaikovsky,P) 9 Dets-8 AprillDir: Florian Ziemen; Lav: Anna Katharina Bernreitner
Die Prinzessin von Trapezunt (Offenbach) 3 Märts-6 JuuniDir: Adam Benzwi / Sergei Kiselev; Lav: Max Hopp
Tod in Venedig (Britten) 20 Aprill-3 JuuniDir: Achim Falkenhausen; Lav: Felix Seiler
Hof, Theater Hof  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Sept-19 NovDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Reinhardt Friese
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 22 Dets-29 JaanDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Dets
Ein Traumspiel (Reimann) 17 Märts-11 MaiDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Lothar Krause
Alcina (Handel) 16 Juuni-15 JuuliDir: Daniel Spaw; Lav: Hinrich Horstkotte
Rigoletto (Verdi) 22+ SeptDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Lothar Krause
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 15+ DetsDir: Daniel Spaw; Lav: Tobias Materna
Schattenspiele (Gefors) 16 MärtsDir: Daniel Spaw; Lav: Uwe Drechsel
Der Leuchtturm (Davies,PM) 16 MärtsDir: Daniel Spaw; Lav: Uwe Drechsel
Gold! (Evers) 12+ Aprill
Kiss me, Kate (Porter) 27+ AprillDir: Daniel Spaw; Lav: Kurt Schrepfer
Madame Butterfly (Puccini) 15+ JuuniDir: Walter E Gugerbauer; Lav: François De Carpentries, Karin Van Hercke
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 Sept-25 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Kerstin Maria Pöhler
Anatevka (Bock) 23 Sept-18 NovDir: Gad Kadosh / Frank Kersting; Lav: Anatol Preissler
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Okt-4 VeebDir: Anton Legkii; Lav: Sebastian Welker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-28 DetsDir: Daniel Spaw / Johannes Witt / Olivier Pols; Lav: Andreas Bronkalla
La Cenerentola (Rossini) 10 Veeb-29 MärtsDir: Anton Legkii; Lav: Urs Häberli
The Rake's Progress (Stravinsky) 24 Märts-22 JuuniDir: Uwe Sandner; Lav: Tilman Gersch
Sweeney Todd (Sondheim) 5 Mai-30 JuuniDir: Uwe Sandner; Lav: Axel Stöcker
Die Welt auf dem Monde (Haydn) 6 Mai-23 JuuniDir: Frank Kersting; Lav: Lilly Lee
El gato montés (Penella) 26 Mai-9 JuuniDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Alfonso Romero Mora
Faust (Gounod) 29 Sept-28 DetsDir: Olivier Pols; Lav: Michael Sturm
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 Okt-25 JaanDir: Uwe Sandner; Lav: Andreas Bronkalla
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 25 Okt-31 DetsDir: Anton Legkii; Lav: Astrid Vosberg
Das Land des Lächelns (Lehár) 8 Dets-23 VeebDir: Anton Legkii; Lav: Cusch Jung
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 8 Dets-23 VeebDir: Anton Legkii; Lav: Cusch Jung
Das Land des Lächelns (Lehár) 12+ Dets
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 26 Jaan
Jenůfa (Janáček) 9 Veeb-24 MaiDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
Cabaret (Kander) 6 Aprill-3 JuuliLav: Frank Matthus
Rienzi (Wagner) 4 Mai-16 JuuniDir: Uwe Sandner; Lav: Johannes Reitmeier
Karlsruhe, Badisches Staatstheater Karlsruhe  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 20 Sept-1 DetsDir: Daniele Squeo; Lav: Jacopo Spirei
Adriana Lecouvreur (Cilea) 22 Sept-16 JaanDir: Johannes Willig / Daniele Squeo; Lav: Katharina Thoma
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Sept-12 JaanDir: Gianluca Capuano / Dominic Limburg; Lav: Patrick Kinmonth
Götterdämmerung (Wagner) 15 Okt-12 MaiDir: Justin Brown; Lav: Tobias Kratzer
La traviata (Verdi) 19 Okt-13 JaanDir: Johannes Willig; Lav: Achim Thorwald
Siegfried (Wagner) 3 Dets-10 MaiDir: Justin Brown; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Lustigen Nibelungen (Straus) 15 Dets-21 JuuliDir: Dominic Limburg; Lav: Johannes Pölzgutter
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Jaan-12 JuuniDir: Ulrich Wagner; Lav: Ulrich Peters
Simon Boccanegra (Verdi) 20 Jaan-7 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: David Hermann
Gold! (Evers) 27 Jaan-24 VeebLav: Anja Kühnhold
Das Rheingold (Wagner) 3 Veeb-5 MaiDir: Justin Brown; Lav: David Hermann
Roméo et Juliette (Gounod) 11 Veeb-23 JuuniDir: Daniele Squeo
Alcina (Handel) 16-27 VeebDir: Andreas Spering; Lav: James Darrah
Semele (Handel) 23-28 VeebDir: Christopher Moulds; Lav: Floris Visser
Wahnfried (Dorman) 23 Märts-8 MaiDir: Justin Brown; Lav: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 29 Märts-31 MaiDir: Justin Brown; Lav: Yuval Sharon
Anna Bolena (Donizetti) 3 Juuni-14 JuuliDir: Daniele Squeo; Lav: Irina Brown
Lucio Silla (Mozart) 8-19 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Tobias Kratzer
Götterdämmerung (Wagner) 30 Sept-3 VeebDir: Justin Brown; Lav: Tobias Kratzer
Anna Bolena (Donizetti) 7 Okt-5 AprillDir: Daniele Squeo; Lav: Irina Brown
Der Freischütz (Weber) 13 Okt-15 MaiDir: Johannes Willig; Lav: Verena Stoiber
Tosca (Puccini) 18 Okt-1 NovDir: Johannes Willig; Lav: John Dew
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Okt-28 DetsDir: Johannes Willig; Lav: David Hermann
My Fair Lady (Loewe) 28 Okt-11 JaanDir: Steven Moore / Ulrich Wagner; Lav: Sam Brown
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Nov-5 JaanDir: Ulrich Wagner; Lav: Achim Thorwald
Das schlaue Füchslein (Janáček) 16 Dets-23 JuuniDir: Justin Brown; Lav: Yuval Sharon
Lustigen Nibelungen (Straus) 9 Jaan-10 MärtsDir: Dominic Limburg; Lav: Johannes Pölzgutter
Elektra (Strauss) 26 Jaan-16 MärtsDir: Justin Brown; Lav: Keith Warner
Serse (Handel) 15-26 VeebDir: George Petrou; Lav: Max Emanuel Cencic
Alcina (Handel) 23 Veeb-1 MärtsDir: Andreas Spering; Lav: James Darrah
Roberto Devereux (Donizetti) 23 Märts-10 JuuliDir: Daniele Squeo; Lav: Harry Fehr
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Aprill-4 JuuliDir: Ulrich Wagner; Lav: Ulrich Peters
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 8 Juuni-13 JuuliDir: Constantin Trinks; Lav: Floris Visser
Pelleas und Melisande (Debussy) 29 Juuni-14 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Benjamin Lazar
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Andrea Chénier (Giordano) 9 Sept-14 JaanDir: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; Lav: Michael Schulz
Antigona (Traetta) 15 Sept-5 JaanDir: Jörg Halubek; Lav: Stephan Müller
La bohème (Puccini) 30 Sept-25 DetsDir: Francesco Angelico; Lav: Philipp Kochheim
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Okt-3 JuuniDir: Anja Bihlmaier / Xin Tan; Lav: Sonja Trebes
Venus and Adonis (concert) (Blow) 28 Okt-6 NovDir: Jörg Halubek
Lucio Silla (Mozart) 9 Dets-17 MärtsDir: Jörg Halubek; Lav: Stephan Müller
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dets-6 JaanDir: Deniola Kuraja; Lav: Elmar Gehlen
West Side Story (Bernstein) 20 Jaan-20 JuuniDir: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; Lav: Philipp Rosendahl
Jenůfa (Janáček) 10 Veeb-21 JuuniDir: Francesco Angelico; Lav: Markus Dietz
The Rakes Progress (Stravinsky) 24 Märts-7 JuuniDir: Alexander Hannemann; Lav: Paul Esterházy
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Aprill-8 JuuniDir: Joakim Unander; Lav: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 26 Mai-23 JuuniDir: Constantin Trinks; Lav: Stephan Müller
Eloise (Jenkins) 9-21 JuuniDir: Maria Radzikhovskiy; Lav: Janis Knorr
Das Rheingold (Wagner) 1 Sept-10 VeebDir: Francesco Angelico; Lav: Markus Dietz
West Side Story (Bernstein) 8 Sept-22 JuuniDir: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; Lav: Philipp Rosendahl
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 9 Sept-26 OktDir: Francesco Angelico
Turandot (Puccini) 23 Sept-1 DetsDir: Joakim Unander; Lav: Markus Dietz
Falstaff (Verdi) 13 Okt-29 JuuniDir: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; Lav: Adriana Altaras
Madama Butterfly (Puccini) 8 Dets-21 JuuniDir: Joakim Unander; Lav: Lorenzo Fioroni
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dets-25 JaanDir: Alexander Hannemann; Lav: Elmar Gehlen
Anfang und Ende - B.A.C.H. 61 (Bach,JS) 26 Jaan-12 MaiDir: Jörg Halubek; Lav: Aniara Amos
Die Walküre (Wagner) 9 Märts-28 AprillDir: Francesco Angelico; Lav: Markus Dietz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Aprill-14 JuuniDir: NN; Lav: Adriana Altaras
Der Wildschütz (Lortzing) 25 Mai-30 JuuniDir: Hannemann / Deniola Kuraja; Lav: Tom Ryser
Brundibár (Krása) 15-27 JuuniDir: Maria Radzikhovskiy; Lav: Franziska Schumacher
Siegfried (Wagner) 14 Sept-26 OktDir: Francesco Angelico; Lav: Markus Dietz
Götterdämmerung (Wagner) 7 Märts-4 AprillDir: Francesco Angelico; Lav: Markus Dietz
Kiel, Theater Kiel  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 15 Okt-11 AprillDir: Daniel Carlberg; Lav: Fabio Ceresa
My Fair Lady (Loewe) 20 Okt-28 DetsDir: Lam Tran Dinh; Lav: Ricarda Regina Ludigkeit
Arabella (Strauss) 9 Dets-16 MaiDir: Georg Fritzsch; Lav: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14 Jaan-17 JuuniDir: Sunyeo Kim; Lav: Jörg Diekneite
Ein Maskenball (Verdi) 27 Jaan-10 JuuniDir: Daniel Carlberg; Lav: Pier Francesco Maestrini
Götterdämmerung (Wagner) 10 Märts-1 JuuliDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Das Rheingold (Wagner) 23 Märts-26 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Die Walküre (Wagner) 14 Aprill-27 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Aleko (Rakhmaninov) 28 Aprill-8 JuuliDir: Daniel Carlberg; Lav: Valentina Carrasco
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 28 Aprill-8 JuuliDir: Daniel Carlberg; Lav: Valentina Carrasco
Rigoletto (Verdi) 3-11 MaiDir: Moritz Caffier; Lav: Fabio Ceresa
Siegfried (Wagner) 26-29 MaiDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Die Aufteilung der Welt (Legrenzi) 2-29 SeptDir: Alessandro Quarta; Lav: Ulrich Waller
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Sept-8 MärtsDir: Georg Fritzsch / Yura Yang; Lav: Fabio Ceresa
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Sept-8 MärtsDir: Georg Fritzsch / Yura Yang; Lav: Fabio Ceresa
Falscher Verrat (Tutino) 3 Nov-16 MärtsDir: Georg Fritzsch / Yura Yang; Lav: Daniel Karasek
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 Dets-5 VeebDir: Daniel Carlberg; Lav: Pier Francesco Maestrini
My Fair Lady (Loewe) 14-29 DetsLav: Ricarda Ludigkeit
My Fair Lady (Loewe) 18+ DetsLav: Ricarda Ludigkeit
Sweeney Todd (Sondheim) 26+ JaanDir: Moritz Caffier / Yura Yang; Lav: Ricarda Regina Ludigkeit, Jörg Diekneite
Das Rheingold (Wagner) 1 Veeb-11 JuuniDir: Georg Fritzsch / Daniel Carlberg; Lav: Daniel Karasek
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 9 Märts-2 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Brigitte Fassbaender
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 30+ Märts
Die Walküre (Wagner) 6 Aprill-16 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Eloise (Jenkins) 13+ AprillDir: Moritz Caffier; Lav: Nele Tippelmann
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14+ AprillDir: Sunyeo Kim; Lav: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Die Stumme von Portici (Auber) 27 Aprill-26 JuuniDir: Daniel Carlberg; Lav: Valentina Carrasco
Evita (Lloyd Webber) 3 Mai-30 JuuniLav: Ricarda Ludigkeit
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 9-20 JuuniDir: Alessandro Quarta; Lav: Serena Sinigaglia
Siegfried (Wagner) 14+ JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Götterdämmerung (Wagner) 16+ JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
La bohème (Puccini) 16 Sept-28 DetsDir: Enrico Delamboye; Lav: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 28 Okt-18 MärtsDir: Daniel Spogis; Lav: Ansgar Weigner
Tosca (concert) (Puccini) 2-25 DetsDir: Enrico Delamboye
My Fair Lady (Loewe) 16-30 DetsDir: Daniel Spogis; Lav: Anja Nicklich
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 Jaan-15 AprillDir: Mino Marani; Lav: Markus Dietze
Das schlaue Füchslein (Janáček) 3 Märts-21 MaiDir: Enrico Delamboye; Lav: Alexander von Pfeil
Der goldene Drache (Eötvös) 19 Mai-23 JuuniDir: Mino Marani; Lav: Elmar Goerden
Chess (Andersson,Benny) 18-26 AugDir: Karsten Huschke; Lav: Markus Dietze
La Cenerentola (Rossini) 15 Sept-6 JaanDir: Mino Marani; Lav: Alfonso Romero Mora
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 3 Nov-4 MärtsDir: Enrico Delamboye; Lav: Sandra Wissmann
La bohème (Puccini) 13-14 DetsDir: Mino Marani; Lav: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 22-29 DetsDir: Daniel Spogis; Lav: Ansgar Weigner
Faust (Spohr) 19 Jaan-19 MärtsDir: Daniel Spogis; Lav: Michiel Dijkema
Albert Herring (Britten) 9 MärtsDir: Victor Puhl
Doctor Atomic (Adams) 9 Märts-20 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
Albert Herring (Britten) 11 Mai-21 JuuniDir: Victor Puhl; Lav: Jan Eßinger
Il trovatore (Verdi) 5-14 JuuliDir: Mino Marani; Lav: Anja Nicklich
Köln, Oper Köln  / 
Tannhäuser (Wagner) 24 Sept-1 NovDir: François-Xavier Roth; Lav: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 15 Okt-3 DetsDir: Matthias Foremny; Lav: Benjamin Schad
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 5-29 NovDir: Rainer Mühlbach; Lav: Brigitta Gillessen
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Nov-31 DetsDir: Marcus Bosch; Lav: Petra Luisa Meyer
Rigoletto (Verdi) 17 Dets-7 JaanDir: Gabriel Feltz / Arne Willimczik; Lav: Katharina Thalbach
Carmina Burana (Orff) 23-30 DetsDir: Leo Hussain
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-19 JaanDir: Rainer Mühlbach; Lav: Elena Tzavara
Don Giovanni (Mozart) 18 Veeb-3 MärtsDir: Nicholas Collon; Lav: Emmanuelle Bastet
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24 Veeb-10 MärtsDir: Rainer Mühlbach; Lav: Eike Ecker
Manon (Massenet) 4 Märts-2 AprillDir: Claude Schnitzler; Lav: Johannes Erath
Gli uccellatori (Gassmann) 18 Märts-7 AprillDir: Gianluca Capuano; Lav: Jean Renshaw
Mosè in Egitto (Rossini) 8-28 AprillDir: David Parry; Lav: Lotte de Beer
Die Soldaten (Zimmermann,B) 29 Aprill-20 MaiDir: François-Xavier Roth; Lav: Carlus Padrissa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Mai-3 JuuniDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Emmanuelle Bastet
The Rape of Lucretia (Britten) 20 Mai-9 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Kai Anne Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 31 Mai-4 JuuliDir: Will Humburg; Lav: Dietrich Hilsdorf
Pollicino (Henze) 23-30 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Saskia Kuhlmann
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 Juuni-15 JuuliDir: Gianluca Capuano; Lav: Renaud Doucet
Turandot (Puccini) 16 Sept-25 OktDir: Claude Schnitzler; Lav: Lydia Steier
Mare Nostrum (Kagel) 23 Sept-3 OktDir: Arnaud Arbet; Lav: Valentin Schwarz
Ijob (Hiller,W) 2 OktDir: Arne Willimczik; Lav: Béatrice Lachaussée
Salome (Strauss) 14 Okt-18 NovDir: François-Xavier Roth; Lav: Ted Huffman
Die Walküre für Kinder (Wagner) 21 Okt-1 DetsDir: Rainer Mühlbach; Lav: Brigitta Gillessen
Peter Grimes (Britten) 25 Nov-8 DetsDir: Nicholas Collon; Lav: Frederic Wake-Walker
Im weißen Rößl (Benatzky) 9 Dets-27 JaanDir: Uwe Theimer; Lav: Eike Ecker
La forza del destino (Verdi) 23 Dets-11 JaanDir: Will Humburg; Lav: Olivier Py
Hoffmanns Erzählungen für Kinder (Offenbach) 6-26 JaanDir: Rainer Mühlbach; Lav: Kai Anne Schuhmacher
Rusalka (Dvořák,A) 10 Märts-7 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: Nadja Loschky
Fidelio (Beethoven) 17-29 MärtsDir: Stefan Soltesz; Lav: Michael Hampe
La scuola de' gelosi (Salieri) 31 Märts-21 AprillDir: Rainer Mühlbach; Lav: Jean Renshaw
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 14 Aprill-4 MaiDir: Stefan Soltesz; Lav: Tatjana Gürbaca
Street Scene (Weill) 28 Aprill-18 MaiDir: Tim Murray; Lav: John Fulljames
My Fair Lady (Loewe) 19 Mai-8 JuuniDir: Hilary Griffiths; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 25 Mai-28 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Brigitta Gillessen
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 9 Juuni-12 JuuliDir: François-Xavier Roth; Lav: Renaud Doucet
Tosca (Puccini) 30 Juuni-14 JuuliDir: Alfred Eschwé; Lav: Thilo Reinhardt
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Princess Nefertiti (Dostal) 10 Sept-31 DetsDir: Stefan Klingele; Lav: Franziska Severin
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Sept-26 DetsDir: Tobias Engeli; Lav: Volker Vogel
Lobgesang (Mendelssohn) 23 Sept-3 OktDir: Christoph Gedschold
My Fair Lady (Loewe) 24 Sept-18 MaiDir: Stefan Klingele; Lav: Karl Zugowski
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Sept-27 AprillDir: Christoph Gedschold / José Miguel Escandi / Marius Stieghorst / Daniel Huppert; Lav: Ralf Nürnberger
Don Carlo (Verdi) 30 Sept-24 VeebDir: Anthony Bramall / Felix Bender; Lav: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 1 Okt-26 JaanDir: Marcus Bosch / Andrea Sanguineti / Tobias Engeli / Christoph Gedschold; Lav: Michiel Dijkema
Knusper, Knupser, Knäuschen (Humperdinck) 4 Okt-23 VeebDir: Christian Hornef; Lav: Gundula Nowack
Der Freischütz (Weber) 7 Okt-28 JuuniDir: Marcus Bosch / Christoph Gedschold; Lav: Christian von Götz
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Okt-21 JaanDir: Matthias Foremny; Lav: Gil Mehmert
Die grosse Sünderin (Künneke) 14 Okt-11 VeebDir: Stefan Klingele; Lav: Alexandra Frankmann
Salome (Strauss) 14 Okt-10 MärtsDir: Ulf Schirmer; Lav: Aron Stiehl
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 22 Okt-17 JuuniDir: Tobias Engeli; Lav: Cusch Jung
Johannes-Passion (Bach,JS) 27 Okt-10 JuuniDir: Paul Jeremy Goodwin
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-1 AprillDir: Anthony Bramall; Lav: Katharina Thalbach
La Cenerentola (Rossini) 8 Dets-9 MärtsDir: Anthony Bramall / Laurent Wagner; Lav: Lindy Hume
Rusalka (Dvořák,A) 9 Dets-1 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Michiel Dijkema
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-21 DetsDir: Matthias Foremny; Lav: Birgit Eckenweber
Madama Butterfly (Puccini) 12 Dets-18 MärtsDir: Christoph Gedschold; Lav: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Dets-1 AprillDir: Stefan Klingele; Lav: Volker Vogel
Turandot (Puccini) 17 Dets-23 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Balázs Kovalik
Das Rheingold (Wagner) 6 Jaan-10 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 Jaan-11 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Siegfried (Wagner) 13 Jaan-12 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 Jaan-13 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Der Rebell des Königs (Gounod) 20 Jaan-20 JuuniDir: David Reiland; Lav: Anthony Pilavachi
Freischütz für Kinder (Weber) 3 Veeb-29 AprillDir: Stefan Klingele; Lav: Jasmin Solfaghari
Nabucco (Verdi) 9 Veeb-20 AprillDir: Marius Stieghorst / Daniel Huppert; Lav: Dietrich Hilsdorf
Zar und Zimmermann (Lortzing) 17 Veeb-18 MärtsDir: Stefan Klingele; Lav: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 23 Veeb-22 JuuniDir: Andrea Sanguineti / José Miguel Escandi; Lav: Andreas Homoki
Sekretärinnen (Wittenbrink) 3 Märts-13 MaiDir: Susanne Fiedler; Lav: Anna Evans
Tannhäuser (Wagner) 17 Märts-27 MaiDir: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; Lav: Katharina Wagner
Parsifal (Wagner) 30 MärtsDir: Anthony Bramall; Lav: Roland Aeschlimann
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 7 Aprill-9 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Philipp J Neumann
Pagliacci (Leoncavallo) 7 Aprill-9 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Anthony Pilavachi
West Side Story (Bernstein) 18-21 MaiDir: Christoph Gedschold; Lav: Mario Schröder
Casanova (Lortzing) 2-30 JuuniDir: Stefan Klingele; Lav: Cusch Jung
Lulu (Berg) 16 Juuni-1 JuuliDir: Ulf Schirmer; Lav: Lotte de Beer
Mein Freund Bunbury (Natschinski) 9 Sept-31 DetsDir: Christoph-Johannes Eichhorn / Karl-Heinz Müller
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 Sept-25 JaanDir: Matthias Foremny; Lav: Gil Mehmert
Sekretärinnen (Wittenbrink) 12 Sept-14 OktLav: Anna Evans
Casanova (Lortzing) 15 Sept-7 OktDir: Stefan Klingele; Lav: Cusch Jung
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 22 Sept-4 OktDir: Stefan Klingele
Tosca (Puccini) 28 Sept-17 MärtsDir: Christoph Gedschold; Lav: Michiel Dijkema
La fanciulla del West (Puccini) 29 Sept-2 DetsDir: Ulf Schirmer; Lav: Cusch Jung
Rigoletto (Verdi) 5 Okt-25 MaiDir: Christoph Gedschold; Lav: Anthony Pilavachi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Okt-26 JaanDir: Christoph Gedschold; Lav: Claus Guth
Der Freischütz (Weber) 19 Okt-20 AprillDir: Felix Bender; Lav: Christian von Götz
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 20 Okt-20 JaanDir: Tobias Engeli; Lav: Ulrich Wiggers
Nabucco (Verdi) 21 Okt-24 MaiDir: Matthias Foremny; Lav: Dietrich Hilsdorf
Turandot (Puccini) 2 Nov-16 MärtsDir: Felix Bender; Lav: Balázs Kovalik
Elektra (Strauss) 3 Nov-28 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Peter Konwitschny
Tannhäuser (Wagner) 18 Nov-9 DetsDir: Felix Bender; Lav: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-9 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 30 Nov-23 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Lindy Hume
La bohème (Puccini) 7-26 DetsLav: Peter Konwitschny
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-20 DetsDir: Matthias Foremny; Lav: Birgit Eckenweber
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Jaan-26 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Alfred Kirchner
Salome (Strauss) 13 Jaan-27 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Aron Stiehl
Don Carlo (Verdi) 19 Jaan-10 MaiDir: Felix Bender; Lav: Jakob Peters-Messer
La traviata (Verdi) 20 Jaan-7 JuuniDir: Enrico Calesso; Lav: Andreas Homoki
On the Town (Bernstein) 26 Jaan-19 Mai
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 Veeb-22 MärtsDir: Anthony Bramall; Lav: Katharina Thalbach
Schneewittchen (Lange) 9 Märts-2 JuuniLav: Patrick Rohbeck
Prinzessin Nofretete (Dostal) 9-31 MärtsDir: Tobias Engeli
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Märts-10 JuuniDir: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; Lav: Michiel Dijkema
Das Rheingold (Wagner) 6 Aprill-1 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 Aprill-2 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Das Feuerwerk (Burkhard) 13 Aprill-21 Juuni
Siegfried (Wagner) 13 Aprill-4 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 Aprill-5 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Rusalka (Dvořák,A) 18 Mai-27 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Michiel Dijkema
Madame Pompadour (Fall) 1-25 Juuni
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-30 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Christian von Götz
Im weißen Rößl (Benatzky) 16-28 JuuniDir: Tobias Engeli
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Orfeo 2.0 (concert) (Toni) 23 SeptDir: Massimiliano Toni
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 9 Sept-24 MärtsDir: Andreas Wolf; Lav: Clara Kalus
Carmina Burana (Orff) 9 Sept-24 MärtsDir: Andreas Wolf; Lav: Clara Kalus
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sept-25 DetsDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Aniara Amos
Ariodante (Handel) 17 Sept-23 NovDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Wolf Widder
Der ferne Klang (Schreker) 21 Okt-15 AprillDir: Andreas Wolf; Lav: Jochen Biganzoli
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 Dets-5 AprillDir: Ludwig Pflanz / Ulrich Stöcker; Lav: Michael Wallner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DetsDir: Adrian Pavlov; Lav: Herbert Adler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Jaan-16 JuuniDir: Ryusuke Numajiri / Adrian Pavlov / Francesco Pasqualetti; Lav: Pier Francesco Maestrini, Joshua Held
Luci mie traditrici (Sciarrino) 16 Märts-24 JuuniDir: Dietger Holm; Lav: Sandra Leupold
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Aprill-15 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Tom Ryser
Otello (Verdi) 1-17 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Bernd Reiner Krieger
Drachenreiter (Pezold) 22-30 JuuniDir: Jan-Michael Krüger; Lav: Jennifer Toelstede
Ball im Savoy (Abraham) 1 Sept-6 AprillDir: Adrian Pavlov; Lav: Michael Wallner
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sept-26 DetsDir: Stefan Vladar; Lav: Tom Ryser
Oliver! (Bart) 23 Sept-29 DetsDir: Adrian Pavlov; Lav: Wolf Widder
Der Freischütz (Weber) 12 Okt-17 MärtsDir: Andreas Wolf; Lav: Jochen Biganzoli
Otello (Verdi) 18 Okt-27 JaanDir: Andreas Wolf; Lav: Bernd Reiner Krieger
Werther (Massenet) 16 Nov-4 MaiDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8+ DetsDir: Jan-Michael Krüger; Lav: Herbert Adler
Boris Godunow (Musorgsky) 25+ JaanDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Peter Konwitschny
Der fliegende Holländer für Kinder (Wagner) 27+ JaanLav: Marc von Reth
A Quiet Place (Bernstein) 8+ MärtsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Effi Méndez
Das Wunder der Heliane (concert) (Korngold) 24+ MärtsDir: Andreas Wolf
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 4+ AprillDir: Ludwig Pflanz; Lav: Michael Wallner
West Side Story (Bernstein) 11+ AprillDir: Adrian Pavlov; Lav: Wolf Widder
Don Giovanni (Mozart) 10 Mai-20 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Martina Veh
La traviata (Verdi) 14-21 JuuniDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Lorenzo Fioroni
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Sept-6 JaanDir: Thomas Dorsch; Lav: Michael Sturm
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Sept-24 VeebDir: Urich Stöcker; Lav: Christian Firmbach
Sugar (Styne) 11 Nov-27 MaiDir: Ulrich Stöcker; Lav: Olaf Schmidt
Carmen (Bizet) 3 Märts-23 MaiDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Wiener Blut (Strauss,J) 16-24 JuuniDir: Ulrich Stöcker; Lav: Hajo Fouquet
La bohème (Puccini) 22 Sept-11 JaanDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet, Oliver Hennes
Wiener Blut (Strauss,J) 5 Okt-13 JaanDir: Ulrich Stöcker; Lav: Hajo Fouquet
Jephtha (Handel) 26 Okt-1 NovDir: Henning Voss; Lav: Friedrich von Mansberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Märts-17 MaiDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Gold! (Evers) 5 Aprill-26 MaiDir: Clemens Bütje; Lav: Kerstin Steeb
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Rusalka (Dvořák,A) 9 Sept-29 DetsDir: Pawel Poplawski; Lav: Stephen Lawless
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 19 Okt-17 JaanDir: Anna Grinberg; Lav: Sebastian Gruner
Aida (Verdi) 21 Okt-8 AprillDir: Svetoslav Borisov; Lav: Oliver Mears
Der kleine Horrorladen (Menken) 11 Nov-9 MaiDir: Damian Omansen; Lav: Ulrich Wiggers
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 Nov-25 MärtsDir: Svetoslav Borisov / Kimbo Ishii; Lav: Otto Pichler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dets-6 JaanDir: Svetoslav Borisov; Lav: Karen Stone
Dantons Tod (Einem) 20 Jaan-21 AprillDir: Kimbo Ishii; Lav: Karen Stone
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Veeb-1 JuuniDir: Svetoslav Borisov; Lav: Erik Petersen
Tosca (Puccini) 17 Veeb-19 MaiDir: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; Lav: Karen Stone
Richard Löwenherz (Handel) 10-17 MärtsDir: David Stern; Lav: Michael McCarthy
Powder Her Face (Adès) 31 Märts-25 MaiDir: Hans Rotman; Lav: Magdalena Fuchsberger
Cabaret (Kander) 14 Aprill-13 MaiDir: Damian Omansen; Lav: Sebastian Ritschel
Salome (Strauss) 5 Mai-3 JuuniDir: Kimbo Ishii; Lav: Ulrich Schulz
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 1-12 JuuniDir: Pawel Poplawski; Lav: Sebastian Gruner
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 15 Juuni-8 JuuliDir: Damian Omansen; Lav: Sebastian Ritschel
Die Walküre (Wagner) 8 Sept-23 NovDir: Kimbo Ishii; Lav: Jakob Peters-Messer
Salome (Strauss) 14 Sept-7 DetsDir: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; Lav: Ulrich Schulz
Der kleine Horrorladen (Menken) 15 Sept-21 AprillDir: Damian Omansen; Lav: Ulrich Wiggers
Carmina Burana (Orff) 23 SeptDir: Anna Skryleva
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 20 Okt-3 MärtsDir: Pawel Poplawski; Lav: Oliver Klöter
Raus aus dem Haus (Wagner,D) 9-28 NovDir: Nathanael Bas; Lav: Stephanie Kuhlmann
Don Pasquale (Donizetti) 10 Nov-10 MärtsDir: Svetoslav Borisov / Pawel Poplawski; Lav: Christian Poewe
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Dets-6 JaanDir: Pawel Poplawski; Lav: Holger Potocki
La bohème (Puccini) 22 Dets-23 VeebDir: Kimbo Ishii; Lav: Karen Stone
Vanessa (Barber) 19 Jaan-31 MärtsDir: Svetoslav Borisov; Lav: Karen Stone
Otello (Verdi) 16 Veeb-1 JuuniDir: Kimbo Ishii; Lav: Olivia Fuchs
Xerxes (Handel) 9 Märts-9 JuuniDir: Nicholas Kok; Lav: Tobias Heyder
La cage aux folles (Herman) 15 Märts-24 MaiLav: Cornelia Crombholz
Die wahre Geschichte von King Kong (Ching,J) 16 Märts-25 MaiLav: Roscha A Säidow
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 13 Aprill-31 MaiDir: Pawel Poplawski; Lav: Erik Petersen
Anatevka (Bock) 4-30 MaiDir: Damian Omansen; Lav: Erik Petersen
Hoffmanns Erzählungen (adaptation) (Offenbach) 3-12 JuuniLav: Thomas Schmidt-Ehrenberg
Chicago (Kander) 14 Juuni-7 JuuliDir: Damian Omansen; Lav: Ulrich Wiggers
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Saul (Handel) 9 Sept-19 JaanDir: Andreas Spering; Lav: Lydia Steier
La bohème (Puccini) 15 Sept-21 DetsDir: Paul-Johannes Kirschner / Hermann Bäumer; Lav: Monique Wagemakers
La cage aux folles (Herman) 14 Okt-16 JuuniDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: Christopher Tölle
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 Okt-27 NovDir: Hermann Bäumer; Lav: Niklaus Helbling
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 Dets-20 JaanDir: Paul-Johannes Kirschner / Sebastian Hernandez-Laverny; Lav: Peter Jordan, Leonhard Koppelmann
Norma (Bellini) 5 Jaan-31 MärtsDir: Hermann Bäumer; Lav: Elisabeth Stöppler
La clemenza di Tito (Mozart) 27 Jaan-11 MaiDir: Samuel Hogarth; Lav: Katrin Sedlbauer
Don Carlos (Verdi) 17+ MärtsDir: Hermann Bäumer; Lav: Elisabeth Stöppler
Don Carlo (Verdi) 17 Märts-27 MaiDir: Hermann Bäumer / Hossein Pishkar; Lav: Elisabeth Stöppler
Der Ring an einem Abend (Wagner) 9 Sept-14 NovDir: Hermann Bäumer; Lav: Erik Raskopf
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Sept-28 NovDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Elisabeth Stöppler
Antikrist (Langgaard) 6 Okt-11 Nov
Don Carlo (Verdi) 21 Okt-13 Nov
Märchen im Grand-Hotel (Abraham) 25+ NovDir: Samuel Hogarth; Lav: Peter Jordan, Leonhard Koppelmann
Katja Kabanova (Janáček) 18+ JaanDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: Lydia Steier
Saul (Handel) 25+ JaanDir: Andreas Spering; Lav: Lydia Steier
Avis de Tempête (Aperghis) 9+ MärtsDir: Hermann Bäumer; Lav: Anselm Dalferth
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 19+ MärtsDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: Ronny Jakubaschk
Simon Boccanegra (Verdi) 23+ AprillLav: Frank Hilbrich
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 18+ MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Joan Antoni Rechi
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 17 Sept-5 JaanDir: Benjamin Reiners; Lav: Markus Dietz
Ein Maskenball (Verdi) 20 Sept-25 NovDir: Benjamin Reiners; Lav: Werner Schroeter
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 Sept-11 NovDir: Wolfgang Wengenroth
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 6 Okt-8 JuuliDir: Matthew Toogood; Lav: Thomas Fiedler, Jan Dvořák
Norma (Bellini) 14 Okt-12 JaanDir: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; Lav: Markus Bothe
Aschenputtel (Rossini) 1 Nov-8 AprillDir: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; Lav: Cordula Däuper
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Nov-18 VeebDir: Alexander Soddy; Lav: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Nov-15 AprillDir: Benjamin Reiners / Alexander Soddy / Matthew Toogood; Lav: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-15 AprillDir: Benjamin Reiners / Alexander Soddy / Matthew Toogood; Lav: Roland Velte
Fidelio (Beethoven) 9 Dets-21 MaiDir: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; Lav: Roger Vontobel
Aida (Verdi) 14 Dets-10 VeebDir: Alexander Soddy / Matthew Toogood; Lav: Roger Vontobel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dets-28 JaanDir: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; Lav: Wolfgang Blum
Turandot (Puccini) 18 Jaan-30 AprillDir: Alexander Soddy / Matthew Toogood; Lav: Regula Gerber
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 25 Jaan-18 MaiDir: Benjamin Reiners
Hercules (Handel) 3 Veeb-12 MaiDir: Bernhard Forck; Lav: Nigel Lowery
Ernani (Verdi) 24 Veeb-1 JuuliDir: Benjamin Reiners; Lav: Yona Kim
My Fair Lady (Loewe) 3 Märts-6 JuuliDir: Matthew Toogood; Lav: Helmut Baumann, Jürg Burth
Pelleas und Melisande (Debussy) 25 Märts-12 MaiDir: Lorenzo di Toro; Lav: Luise Kautz
Parsifal (Wagner) 30 Märts-31 MaiDir: Alexander Soddy; Lav: Hans Schüler
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 12 Aprill-6 JuuniDir: Jörg Halubek; Lav: Lorenzo Fioroni
Tannhäuser (Wagner) 21 Aprill-14 JuuniDir: Alexander Soddy; Lav: Chris Alexander
La traviata (Verdi) 19 Mai-22 JuuliDir: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; Lav: Achim Freyer
Vespertine (Björk) 26 Mai-25 JuuliDir: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; Lav: Kirsten Dehlholm, Jon R Skulberg
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Juuni-23 JuuliDir: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; Lav: Joachim Schloemer
Don Giovanni (Mozart) 14-26 JuuliDir: Alexander Soddy; Lav: Ekaterina Vasileva
Don Giovanni (Mozart) 16 Sept-20 NovDir: Alexander Soddy / Matthew Toogood; Lav: Ekaterina Vasilyova
La Cenerentola (Rossini) 21 Sept-30 DetsDir: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; Lav: Cordula Däuper(original), Claudia Plaßwich(revival)
Werther (Massenet) 23 Sept-8 DetsDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: David Mouchtar-Samorai
Rigoletto (Verdi) 28 Sept-1 DetsDir: Benjamin Reiners; Lav: Alexander Schulin
Madama Butterfly (Puccini) 7 Okt-1 MärtsDir: Benjamin Reiners / Wolfgang Wengenroth; Lav: Wolfgang Blum(original), Maren Schäfer(revival)
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 28 Okt-2 VeebDir: Alexander Soddy; Lav: Nigel Lowery
Der Ring an einem Abend (Wagner) 18 Nov-17 MärtsDir: Benjamin Reiners
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Dets-13 JaanDir: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; Lav: Wolfgang Blum
Marienvesper (Monteverdi) 15 Dets-13 JuuniDir: Jörg Halubek; Lav: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 21 Dets-22 VeebDir: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 6 Jaan-21 MärtsDir: Alexander Soddy / Matthew Toogood; Lav: Cordula Däuper
Fidelio (Beethoven) 15 Jaan-27 AprillDir: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; Lav: Roger Vontobel
Carmina Burana (concert) (Orff) 1 Veeb-28 JuuniDir: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth
Der gute Ehemann (Benda) 10 VeebDir: Robin Phillips; Lav: Marco Misgaiski
Herzog Blaubarts Burg (Bartok) 10 VeebDir: Robin Phillips; Lav: Marco Misgaiski
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17 Veeb-5 JuuniDir: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; Lav: Markus Bothe
Norma (Bellini) 10 Märts-4 JuuliDir: Wolfgang Wengenroth / Matthew Toogood; Lav: Markus Bothe
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 24 Märts-18 AprillDir: Benjamin Reiners
La Chute de la maison Usher (Debussy) 12 Aprill-18 JuuniDir: Benjamin Reiners; Lav: Anna Viebrock, Joachim Rathke
Parsifal (Wagner) 19 Aprill-20 JuuniDir: Alexander Soddy; Lav: Hans Schüler
Don Carlo (Verdi) 5-24 MaiDir: Benjamin Reiners; Lav: Jens Daniel Herzog
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Mai-24 JuuliDir: Alexander Soddy; Lav: Barrie Kosky
Tosca (Puccini) 30 Mai-23 JuuliDir: Alexander Soddy; Lav: Renate Ackermann
Salome (Strauss) 15 Juuni-12 JuuliDir: Alexander Soddy; Lav: Gabriele Rech
Il trovatore (Verdi) 13-25 JuuliDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Roger Vontobel
Meiningen, Meininger Staatstheater  / 
Tosca (Puccini) 8 Sept-20 MaiDir: Chin-Chao Lin; Lav: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 14 Sept-10 MaiDir: Mario Hartmuth / Martin Wettges; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sept-1 DetsDir: Chin-Chao Lin / Martin Wettges; Lav: Christian Poewe
Le Grand Macabre (Ligeti) 29-30 SeptDir: Philippe Bach; Lav: Herbert Fritsch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Okt-20 JaanDir: Philippe Bach / Mario Hartmuth; Lav: Ansgar Haag
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-3 MärtsDir: Mario Hartmuth; Lav: Anthony Pilavachi
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Dets-21 MaiDir: Mario Hartmuth / Martin Wettges; Lav: Wolfgang Dosch
Julie (Boesmans) 25 Jaan-24 MärtsDir: Mario Hartmuth; Lav: Lars Wernecke
Carmina Burana (Orff) 23 Veeb-29 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ivar Thomas van Urk
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 Aprill-5 JuuliDir: Philippe Bach; Lav: Aldona Farrugia
Tannhäuser (Wagner) 27 Aprill-23 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 15-27 JuuniDir: Chin-Chao Lin; Lav: Lars Wernecke
Tannhäuser (Wagner) 6 Sept-19 JuuniDir: Philippe Bach / Chin-Chao Lin; Lav: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 8 Sept-20 JaanDir: Chin-Chao Lin; Lav: Lars Wernecke
Carmen (Bizet) 28 Sept-22 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
Ariadne on Naxos (Strauss) 19 Okt-4 NovDir: Philippe Bach; Lav: Aldona Farrugia
Tosca (Puccini) 2 Nov-6 MaiDir: Chin-Chao Lin; Lav: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 24 Nov-22 MärtsDir: Mario Hartmuth / Martin Wettges; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Schwarzwaldmädel (Jessel) 7 Dets-2 JuuniDir: Mario Hartmuth; Lav: Tobias Rott
Così fan tutte (Mozart) 9 Jaan-16 VeebDir: Mario Hartmuth; Lav: Anthony Pilavachi
Das Schloss Dürande (Schoeck) 8 Märts-6 JuuliDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 Mai-15 JuuniDir: Chin-Chao Lin; Lav: Roman Hovenbitzer
Mönchengladbach, Theater Krefeld und Mönchengladbach  / 
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 23 Sept-16 VeebDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Carsten Süss
Der seltsame Fall des Claus Grünberg (Monteverdi) 24 Sept-3 DetsDir: Yorgos Ziavras; Lav: Kobie van Rensburg
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 Sept-13 DetsDir: Werner Ehrhardt / Michael Preiser; Lav: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Okt-27 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Hinrich Horstkotte
Der Konsul (Menotti) 21 Okt-12 JaanDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Katja Bening
Hamlet (Thomas,A) 25 Nov-7 VeebDir: Mihkel Kütson / Andreas Fellner; Lav: Helen Malkowsky
My Fair Lady (Loewe) 17 Dets-21 AprillDir: Andreas Fellner; Lav: Roland Hüve
Lohengrin (Wagner) 20 Jaan-25 MärtsDir: Mihkel Kütson; Lav: Robert Lehmeier
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 31 Jaan-3 MärtsDir: Michael Preiser; Lav: Robert Nemack
Lend Me a Tenor (Carroll) 10 Märts-8 JuuliDir: Andreas Fellner; Lav: Ansgar Weigner
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Aprill-10 JuuniDir: Mihkel Kütson / Diego Martin Etxebarria / Yorgos Ziavras; Lav: François De Carpentries
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Aprill-10 JuuniDir: Mihkel Kütson / Diego Martin Etxebarria / Yorgos Ziavras; Lav: François De Carpentries
Nabucco (Verdi) 23 Juuni-15 JuuliDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Roman Hovenbitzer
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sept-9 JaanDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Kobie van Rensburg
Nabucco (Verdi) 29 SeptDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Roman Hovenbitzer
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 13 Okt-12 JaanDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Carsten Süß
Räuber Hotzenplotz (Tarkmann) 28 Okt-26 DetsDir: Andreas Fellner; Lav: Katja Bening
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11 Nov-25 DetsDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Hinrich Horstkotte
Hamlet (Thomas,A) 24 Nov-26 VeebDir: Mihkel Kütson; Lav: Helen Malkowsky
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 Jaan-6 AprillDir: Mihkel Kütson; Lav: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Märts-24 MaiDir: Mihkel Kütson; Lav: Agnessa Nefjodov
Der goldene Drache (Eötvös) 12 Mai-10 JuuliDir: Yorgos Ziavras; Lav: Petra Luisa Meyer
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 15 Juuni-7 JuuliDir: Diego Martin Etxebarria; Lav: Hinrich Horstkotte
München, Bayerische Staatsoper  / 
Così fan tutte (Mozart) 29 Sept-6 OktDir: Constantin Trinks; Lav: Dieter Dorn
Il turco in Italia (Rossini) 13-18 OktDir: Antonello Allemandi; Lav: Christof Loy
Carmen (Bizet) 21-27 OktDir: Omer Meir Wellber; Lav: Lina Wertmüller
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-10 NovDir: Constantinos Carydis; Lav: Christof Loy
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 29 Okt-5 NovDir: Oksana Lyniv; Lav: Harry Kupfer
Tosca (Puccini) 8-17 NovDir: Daniele Callegari; Lav: Luc Bondy
Die schweigsame Frau (Strauss) 12-24 NovDir: Stefan Soltesz; Lav: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Nov-3 DetsDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
Andrea Chénier (Giordano) 29 Nov-8 DetsDir: Marco Armiliato; Lav: Philipp Stölzl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 DetsDir: Antonino Fogliani; Lav: Barbara Wysocka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-21 DetsDir: Eun Sun Kim; Lav: Richard Jones
Il tabarro (Puccini) 17 Dets-1 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 17 Dets-1 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Dets-1 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Lotte de Beer
La bohème (Puccini) 25 Dets-4 JaanDir: Alexander Soddy; Lav: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-6 JaanDir: Friedrich Haider; Lav: Helmut Lehberger(original), Leander Haußmann(original), Andreas Weirich(revival)
Das Rheingold (Wagner) 11-13 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-17 JaanDir: Ivor Bolton; Lav: Martin Duncan, Ultz
Die Walküre (Wagner) 19-22 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-28 JaanDir: Keri-Lynn Wilson; Lav: Ferruccio Soleri
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 JaanDir: Daniele Callegari; Lav: Wolf Busse
Siegfried (Wagner) 31 Jaan-3 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 8-11 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-18 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: David Bösch
Carmen (Bizet) 16-21 VeebDir: Karel Mark Chichon; Lav: Lina Wertmüller
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Veeb-4 MärtsDir: Asher Fisch; Lav: Johannes Erath
La favorite (Donizetti) 25 Veeb-3 MärtsDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Amélie Niermeyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-21 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Otto Schenk
La Cenerentola (Rossini) 10-16 MärtsDir: Francesco Angelico; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 11-25 MärtsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Antú Romero Nunes
Così fan tutte (Mozart) 24-29 MärtsDir: Constantin Trinks; Lav: Dieter Dorn
La Calisto (Cavalli) 31 Märts-9 AprillDir: Christopher Moulds; Lav: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1-8 AprillDir: Lothar Koenigs; Lav: Robert Carsen
Macbeth (Verdi) 7-13 AprillDir: Pinchas Steinberg; Lav: Martin Kušej
Der zerbrochene Krug (Ullmann) 13-29 AprillDir: Karsten Januschke; Lav: Andreas Weirich
Der Diktator (Krenek) 13-29 AprillDir: Karsten Januschke; Lav: Martha Teresa Münder
Lucrezia Borgia (Donizetti) 27 Aprill-7 MaiDir: Friedrich Haider; Lav: Christof Loy
Mefistofele (Boito) 29 Aprill-6 MaiDir: Omer Meir Wellber; Lav: Roland Schwab
Die Gezeichneten (Schreker) 12-19 MaiDir: Markus Stenz; Lav: Krzysztof Warlikowski
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 MaiDir: Antonino Fogliani; Lav: Barbara Wysocka
Aus einem Totenhaus (Janáček) 21 Mai-8 JuuniDir: Simone Young; Lav: Frank Castorf
Semiramide (Rossini) 2-10 JuuniDir: Antonello Allemandi; Lav: David Alden
Arabella (Strauss) 16-22 JuuniDir: Constantin Trinks; Lav: Andreas Dresen
Rigoletto (Verdi) 17-24 JuuniDir: Daniele Callegari; Lav: Arpad Schilling
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Juuni-2 JuuliDir: Bertrand de Billy; Lav: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 JuuliDir: Giacomo Sagripanti; Lav: David Bösch
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 JuuliDir: Constantinos Carydis; Lav: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 20 JuuliDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Orlando paladino (Haydn) 23-29 JuuliDir: Ivor Bolton; Lav: Axel Ranisch
Le nozze di Figaro (Mozart) 22-28 SeptDir: Ivor Bolton; Lav: Christof Loy
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 23-30 SeptDir: Kirill Petrenko; Lav: David Bösch
La traviata (Verdi) 2-12 OktDir: Keri-Lynn Wilson; Lav: Günter Krämer
Il trovatore (Verdi) 7-17 OktDir: Asher Fisch; Lav: Olivier Py
Aus einem Totenhaus (Janacek) 19-26 OktDir: Simone Young; Lav: Frank Castorf
Rigoletto (Verdi) 20 Okt-2 NovDir: Daniele Callegari; Lav: Arpad Schilling
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4-15 NovDir: Joana Mallwitz; Lav: Krzysztof Warlikowski
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 10-20 NovDir: Paolo Carignani; Lav: Antú Romero Nunes
Jenůfa (Janáček) 21-27 NovDir: Simone Young; Lav: Barbara Frey
Otello (Verdi) 23 Nov-21 DetsDir: Kirill Petrenko / Asher Fish; Lav: Amélie Niermeyer
Così fan tutte (Mozart) 29 Nov-1 DetsDir: Ivor Bolton; Lav: Dieter Dorn
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-16 DetsDir: Eun Sun Kim; Lav: Richard Jones(original), Benjamin Davis(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Dets-1 JaanDir: Alexander Soddy; Lav: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 Dets-6 JaanDir: Tomáš Hanus; Lav: David Bösch
Norma (Bellini) 5-12 JaanDir: Daniele Callegari; Lav: Jürgen Rose
Arabella (Strauss) 14-25 JaanDir: Constantin Trinks; Lav: Andreas Dresen
Fidelio (Beethoven) 24 Jaan-2 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 25 Jaan-3 MärtsDir: Dan Ettinger; Lav: Lina Wertmüller
L'elisir d'amore (Donizetti) 3-8 VeebDir: Daniele Callegari; Lav: David Bösch
Nabucco (Verdi) 9-19 VeebDir: Andrea Battistoni; Lav: Yannis Kokkos
Karl V (Krenek) 10-23 VeebDir: Erik Nielsen; Lav: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 25 Veeb-3 MärtsDir: Dan Ettinger; Lav: Lina Wertmüller
Don Giovanni (Mozart) 5-14 MärtsDir: James Gaffigan; Lav: Stephan Kimmig
La fanciulla del West (Puccini) 16 Märts-2 AprillDir: James Gaffigan; Lav: Andreas Dresen
Roberto Devereux (Donizetti) 17-27 MärtsDir: Friedrich Haider; Lav: Christof Loy
Parsifal (Wagner) 24-31 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Pierre Audi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-9 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: Martin Duncan
Madama Butterfly (Puccini) 5-10 AprillDir: Karel Mark Chichon; Lav: Wolf Busse
Mavra (Stravinsky) 15-28 Aprill
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15-28 Aprill
Turandot (Puccini) 20 Aprill-2 MaiDir: Pinchas Steinberg; Lav: Carlus Padrissa
Der fliegende Holländer (Wagner) 22-28 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Peter Konwitschny
Tosca (Puccini) 4-10 MaiDir: Andrea Battistoni; Lav: Luc Bondy
Tannhäuser (Wagner) 5-12 MaiDir: Simone Young; Lav: Romeo Castellucci
Un ballo in maschera (Verdi) 18-24 MaiDir: Paolo Carignani; Lav: Johannes Erath
Il tabarro (Puccini) 25 Mai-2 JuuniDir: Bertrand de Billy; Lav: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 25 Mai-2 JuuniDir: Bertrand de Billy; Lav: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Mai-2 JuuniDir: Bertrand de Billy; Lav: Lotte de Beer
Alceste (Gluck) 26 Mai-13 JuuniDir: Antonello Manacorda; Lav: Sidi Larbi Cherkaoui
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 JuuniDir: Antonino Fogliani; Lav: Barbara Wysocka
La bohème (Puccini) 17-23 JuuniDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Otto Schenk
München, Gärtnerplatztheater  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 19 Okt-18 NovDir: Anthony Bramall; Lav: Josef Ernst Köpplinger
La Cenerentola (Rossini) 28 Okt-22 NovDir: Michael Brandstätter; Lav: Brigitte Fassbaender
Martha (Flotow) 11-29 NovDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Loriot
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Dets-10 JaanDir: Anthony Bramall; Lav: Peter Kertz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 29 Dets-27 MaiDir: Karsten Januschke; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Jaan-2 JuuniDir: Michael Brandstätter; Lav: Georg Schmiedleitner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 27 Jaan-10 VeebDir: Oleg Ptashnikov / Andreas Partilla; Lav: Josef Ernst Köpplinger
My Fair Lady (Loewe) 13 Veeb-10 JuuniDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Veeb-10 MaiDir: Michael Brandstätter; Lav: Rosamund Gilmore
Weiße Rose (Zimmermann,U) 15 Märts-16 AprillDir: Andreas Partilla; Lav: Lukas Wachernig
Maria Stuarda (Donizetti) 22 Märts-31 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Michael Sturminger
Don Pasquale (Donizetti) 29 Aprill-18 MaiDir: Michael Brandstätter; Lav: Brigitte Fassbaender
Im weißen Rößl (Benatzky) 12-23 MaiDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Don Giovanni (Mozart) 19 Mai-10 JuuliDir: Anthony Bramall; Lav: Herbert Föttinger
Der tapfere Soldat (Straus) 14 Juuni-8 JuuliDir: Anthony Bramall; Lav: Peter Konwitschny
Semele (Handel) 24 Juuni-6 JuuliDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Karoline Gruber
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 19-27 JuuliDir: Jeff Frohner; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sept-26 JuuniDir: Gábor Káli / Elias Grandy / Felix Meybier; Lav: Rosamund Gilmore
Die lustige Witwe (Lehár) 29 Sept-20 JaanDir: Michael Brandstätter / Mario Hartmuth; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Dantons Tod (Einem) 11 Okt-15 NovDir: Anthony Bramall / Oleg Ptashnikov; Lav: Günter Krämer
Gefährliche Liebschaften (Schubring) 17-23 OktDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Josef Ernst Köpplinger, Adam Cooper
Der Wildschütz (Lortzing) 24 Okt-17 MaiDir: Alfred Eschwé / Kiril Stankow; Lav: Georg Schmiedleitner
Don Giovanni (Mozart) 28 Okt-29 DetsDir: Anthony Bramall / Oleg Ptashnikov; Lav: Herbert Föttinger
Wiener Blut (Strauss,J) 9 Nov-15 DetsDir: György Mészáros / Felix Meybier; Lav: Nicole Claudia Weber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Nov-2 JaanDir: Anthony Bramall; Lav: Peter Kertz
Momo (Hiller,W) 16 Dets-18 JaanDir: Michael Brandstätter; Lav: Nicole Claudia Weber
Martha (Flotow) 11-30 JaanDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Loriot
Maria Stuarda (Donizetti) 6 Veeb-5 MaiDir: Anthony Bramall; Lav: Michael Sturminger, Ricarda Regina Ludigkeit
King Arthur (Purcell) 15 Veeb-9 MärtsDir: Howard Arman; Lav: Torsten Fischer
Così fan tutte (Mozart) 24 Veeb-5 AprillDir: Oleg Ptashnikov; Lav: Olivier Tambosi
Im weißen Rößl (Benatzky) 14 Märts-12 MaiLav: Josef Ernst Köpplinger
La bohème (Puccini) 28 Märts-18 JuuliDir: Anthony Bramall; Lav: Bernd Mottl
Der tapfere Soldat (Straus) 2-21 AprillDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Peter Konwitschny
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 12-22 Aprill
L'Heure espagnole (Ravel) 28 Aprill-20 JuuniDir: Kiril Stankow; Lav: Lukas Wachernig
Der Junge Lord (Henze) 23 Mai-14 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Brigitte Fassbaender
Liliom (Doderer) 6-14 JuuliDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Münster, Theater Münster  / 
Don Carlo (Verdi) 7 Okt-2 VeebDir: Golo Berg; Lav: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 29 Okt-28 DetsDir: Stefan Veselka; Lav: Andreas Beuermann
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dets-13 MaiDir: Stefan Veselka; Lav: Mareike Zimmermann
Angels in America (Eötvös) 24 Veeb-18 AprillDir: Golo Berg; Lav: Carlos Wagner
Cendrillon (Massenet) 14 Aprill-6 JuuliDir: Stefan Veselka; Lav: Roman Hovenbitzer
Don Giovanni (Mozart) 26 Mai-13 JuuliDir: Golo Berg; Lav: Christian von Götz
Madama Butterfly (Puccini) 15 Sept-7 VeebDir: Golo Berg; Lav: Hans Walter Richter
Saul (Handel) 27 Okt-23 MärtsDir: Michael Hofstetter; Lav: Susanne Knapp
Street Scene (Weill) 22 Dets-25 MaiDir: Stefan Veselka; Lav: Hendrik Müller
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 12+ VeebDir: Fabian Liesenfeld
Sugar (Styne) 23 Veeb-11 JuuliDir: Thorsten Schmid-Kapfenburg; Lav: Ulrich Peters
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 6 Aprill-2 JuuliDir: Golo Berg; Lav: Sebastian Ritschel
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 18 Mai-13 JuuliDir: Stefan Veselka; Lav: Philipp Kochheim
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Xerxes (Handel) 23 Sept-1 OktDir: Jörg Pitschmann; Lav: Kornelia Repschläger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Sept-2 VeebDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Stephan Brauer
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 OktDir: Daniel Stratievsky; Lav: Birgit Kronshage
Fidelio (Beethoven) 21 Okt-20 AprillDir: Sebastian Tewinkel; Lav: Jürgen Pöckel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Nov-26 DetsDir: Sebastian Tewinkel; Lav: Manfred Straube
Don Pasquale (Donizetti) 20 Jaan-29 MärtsDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Magdalena Fuchsberger
Pagliacci (Leoncavallo) 24 Märts-1 JuuniDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Peter Lotschak
Il mondo della luna (Haydn) 28 Aprill-21 MaiDir: Daniel Stratievsky; Lav: Jürgen Pöckel
Wie einst im Mai (Kollo) 6-28 JuuliDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Reinhardt Friese
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Sept-3 NovDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Peter Lotschak
Wiener Blut (Strauss,J) 6 Okt-12 AprillDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Wolf Widder
Il mondo della luna (Haydn) 31 Okt-23 NovDir: Daniel Stratievsky; Lav: Jürgen Pöckel
Musicals anthology (Rodgers) 1 Dets-22 AprillDir: Panagiotis Papadopoulos
Un ballo in maschera (Verdi) 19 Jaan-26 AprillDir: Sebastian Tewinkel; Lav: Lothar Krause
Kismet (Wright) 16 Märts-24 MaiDir: Daniel Stratievsky; Lav: Wolfgang Dosch
The Rake's Progress (Stravinsky) 4 Mai-2 JuuniDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Jürgen Pöckel
Bajadere (Kálmán,E) 28 Juuni-21 JuuliDir: Panagiotis Papadopoulos; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Otello (Verdi) 29 Sept-12 JaanDir: Michael Helmrath / Henning Ehlert; Lav: Anette Leistenschneider
Zar und Zimmermann (Lortzing) 14 Okt-25 VeebDir: Oliver Weder; Lav: Anette Leistenschneider
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 Nov
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 6 Jaan-16 MärtsDir: Oliver Weder; Lav: Alfonso Romero Mora
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 Jaan-24 MärtsDir: Michael Helmrath; Lav: Katharina Thoma
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Aprill-27 MaiDir: Henning Ehlert; Lav: Gernot Kranner
La traviata (Verdi) 15 Juuni-14 Juuli
La traviata (Verdi) 17 Juuni-14 JuuliDir: Michael Helmrath; Lav: Anette Leistenschneider
Die Magd als Herrin (Pergolesi) 30 Juuni-14 JuuliDir: Sergi Roca Martinez; Lav: Thomas Bayer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Sept-14 NovDir: Henning Ehlert; Lav: Anette Leistenschneider
Dracula (Wildhorn) 5 Okt-30 DetsDir: Henning Ehlert / Felix-Immanuel Achtner; Lav: Ivan Alboresi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-6 JaanDir: Henning Ehlert; Lav: Anette Leistenschneider
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-11 JaanDir: Henning Ehlert; Lav: Gernot Kranner
Vom Geist der Weihnacht (Steffan) 20-22 DetsDir: Felix-Immanuel Achtner; Lav: Anette Leistenschneider
Julius Caesar (Handel) 15-30 Märts
Cabaret (Kander) 12 Aprill-26 Mai
Otello (Verdi) 4-31 Mai
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 21 Juuni-21 Juuli
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Juuni-19 Juuli
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6-21 Juuli
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Norma (Bellini) 22 Sept-9 OktDir: Marcus Bosch; Lav: Stéphane Braunschweig
My Fair Lady (Loewe) 1-22 OktDir: Andreas Paetzold; Lav: Thomas Enzinger
Les Troyens (Berlioz) 8 Okt-26 NovDir: Marcus Bosch; Lav: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 20 Okt-26 DetsDir: Marcus Bosch / Volker Hiemeyer; Lav: Alexandra Szemerédy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 Nov-24 VeebDir: Guido Johannes Rumstadt / Andreas Paetzold / Tarmo Vaask; Lav: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-23 JaanDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Laura Scozzi
Otello (Verdi) 14 Jaan-23 VeebDir: Guido Johannes Rumstadt / Marcus Bosch; Lav: Gabriele Rech
Carmen (Bizet) 27 Jaan-6 MaiDir: Volker Hiemeyer / Esteban Domínguez Gonzalvo; Lav: Laurent Laffargue
Idomeneo (Mozart) 17 Veeb-28 AprillDir: Marcus Bosch; Lav: David Bösch
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 Märts-23 AprillDir: Marcus Bosch; Lav: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 7 Aprill-20 JuuliDir: Marcus Bosch / Jan Croonenbroeck; Lav: Peter Konwitschny
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Mai-15 JuuliDir: Volker Hiemeyer; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Die Rückkehr des Odysseus (Monteverdi) 3 Juuni-18 JuuliDir: Wolfgang Katschner; Lav: Mariame Clément
Tosca (Puccini) 15 Juuni-19 JuuliDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Jens Daniel Herzog
Krieg und Frieden (Prokofiev,S) 30 Sept-17 NovDir: Joana Mallwitz / Björn Huestege; Lav: Jens Daniel Herzog
Catch Me If You Can (Shaiman) 6 Okt-20 JuuliDir: Jürgen Grimm; Lav: Gil Mehmert
Anna Nicole (Turnage) 3 Nov-7 DetsDir: Lutz de Veer; Lav: Jens Daniel Herzog
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Nov-21 DetsDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Xerxes (Handel) 24 Nov-3 VeebDir: Wolfgang Katschner; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Dets-1 VeebDir: Volker Hiemeyer; Lav: Andreas Baesler
Ball im Savoy (Abraham) 19 Jaan-5 JuuliDir: Volker Hiemeyer; Lav: Stefan Huber
Rusalka, Meerjungfrau (Dvořák,A) 3 Veeb-14 MaiDir: Francesco Greco; Lav: Ilaria Lanzino
Così fan tutte (Mozart) 23 Veeb-10 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Jens Daniel Herzog
Norma (Bellini) 2-31 MärtsDir: Björn Huestege; Lav: Stéphane Braunschweig
Madama Butterfly (Puccini) 23 Märts-18 JuuliDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Tina Lanik
Lohengrin (Wagner) 12 Mai-14 JuuliDir: Joana Mallwitz; Lav: David Hermann
Jakob Lenz (Rihm) 23 Juuni-17 JuuliDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Tilman Knabe
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Carmen (Bizet) 20 Aug-6 JaanDir: Carlos Vázquez; Lav: Robert Lehmeier
Die Walküre (Wagner) 9 Sept-19 NovDir: Hendrik Vestmann; Lav: Paul Esterházy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Okt-8 AprillDir: Vito Cristofaro; Lav: Kateryna Sokolova
Siroé (Hasse) 2 Dets-5 AprillDir: Wolfgang Katschner; Lav: Jakob Peters-Messer
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 9 Dets-1 JuuliDir: Jürgen Grimm / Tobias Deutschmann; Lav: Erik Petersen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dets-7 JaanDir: Felix Pätzold; Lav: Michael Moxham
Sweeney Todd (Sondheim) 21 Dets-28 JaanDir: Carlos Vázquez; Lav: Michael Moxham
Rigoletto (Verdi) 10 Veeb-17 MaiDir: Vito Cristofaro; Lav: Hinrich Horstkotte
Maria (Statkowski) 17 Märts-19 MaiDir: Hendrik Vestmann; Lav: Andrea Schwalbach
La Cenerentola (Rossini) 5-20 MaiDir: Vito Cristofaro; Lav: Axel Köhler
La Cenerentola (Rossini) 7 Sept-19 DetsDir: Vito Cristofaro; Lav: Axel Köhler
Siegfried (Wagner) 22 Sept-4 NovDir: Hendrik Vestmann / Vito Cristofaro; Lav: Paul Esterházy
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 27 Sept-22 VeebDir: Vito Cristofaro; Lav: Felix Schrödinger
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 7 OktDir: Jürgen Grimm; Lav: Erik Petersen
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 21 Okt-8 VeebDir: Vito Cristofaro
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Dets-6 AprillDir: Vito Cristofaro; Lav: Stephen Lawless
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 DetsDir: Felix Pätzold; Lav: Michael Moxham
Brundibár (Krása) 27 JaanDir: Thomas Honickel; Lav: Jens Kerbel
Les Paladins (Rameau) 16 Veeb-26 JuuniDir: Alexis Kossenko; Lav: François De Carpentries
Dead Man Walking (Heggie) 23 Märts-4 JuuliDir: Carlos Vázquez; Lav: Olivia Fuchs
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mai-6 JuuliDir: Hendrik Vestmann; Lav: Laurence Dale
Oberon (Weber) 20 Mai
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
The Addams Family (Lippa) 24 Aug-5 DetsDir: An-Hoon Song; Lav: Felix Seiler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Sept-14 DetsDir: Daniel Inbal; Lav: Alexander May
Rigoletto (Verdi) 30 Sept-27 MaiDir: Andreas Hotz; Lav: Adriana Altaras
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 25 Nov-10 AprillDir: Daniel Inbal; Lav: Sonja Trebes
Antigona (Traetta) 20 Jaan-25 MaiDir: Andreas Hotz; Lav: Floris Visser
Apollo und Hyacinth (Mozart) 8 Märts-10 JuuniDir: Daniel Inbal; Lav: Jan Friedrich Eggers
Chaplin (Curtis) 10 Märts-3 JuuniDir: An-Hoon Song; Lav: Christian von Götz
San Paolo (Corbett) 28 Aprill-20 JuuniDir: Daniel Inbal; Lav: Alexander May
Doktor Faust (Busoni) 16-29 JuuniDir: Andreas Hotz; Lav: Andrea Schwalbach
Chaplin (Curtis) 23 Aug-16 SeptDir: An-Hoon Song; Lav: Christian von Götz
Antigona (Traetta) 13 SeptDir: Andreas Hotz; Lav: Floris Visser
Fidelio (Beethoven) 29 Sept-18 AprillDir: Andreas Hotz; Lav: Yona Kim
Der Bettelstudent (Millöcker) 1 Dets-28 AprillDir: Daniel Inbal; Lav: Guillermo Amaya
Doktor Faust (Busoni) 13 DetsLav: Andrea Schwalbach
Tosca (Puccini) 19 JaanDir: Andreas Hotz; Lav: Mascha Pörzgen
Tosca (Puccini) 26 JaanDir: Andreas Hotz; Lav: Mascha Pörzgen
The Producers (Brooks) 23 MärtsDir: An-Hoon Song; Lav: Dominique Schnizer
Orlando (Handel) 4 MaiDir: Daniel Inbal; Lav: Felix Schrödinger
Guercoeur (Magnard) 15+ JuuniDir: Andreas Hotz; Lav: Dirk Schmeding
Passau, Landestheater Niederbayern  / 
Die Welt auf dem Mond (Haydn) 23 Sept-26 JaanDir: Margherita Colombo; Lav: Aron Stiehl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Okt-29 DetsDir: Basil H E Coleman; Lav: Johannes Reitmeier
Operetta anthology (Lortzing) 28 Okt-21 JaanDir: Margherita Colombo; Lav: Margit Gilch
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Dets-23 MärtsDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 3 Veeb-16 JuuniDir: Margherita Colombo; Lav: Stephen Medcalf
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 Aprill-25 MaiDir: Basil H E Coleman; Lav: Roland Schwab
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Juuni-14 JuuliDir: Basil H E Coleman; Lav: Johannes Reitmeier
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Sept-21 OktDir: Basil H E Coleman; Lav: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 Sept-8 JuuniDir: Basil H E Coleman; Lav: Margit Gilch
Anna Bolena (Donizetti) 10 Nov-13 JaanDir: Basil H E Coleman; Lav: Ultz
Ariodante (Handel) 16 Veeb-21 AprillDir: Margherita Colombo; Lav: Stephen Medcalf
Gold! (Evers) 12 Mai-27 JuuniLav: Christiane Silberhumer
Das Rheingold (Wagner) 16-18 MaiDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Nabucco (Verdi) 15-30 JuuniDir: Basil H E Coleman; Lav: Sarah Kohrs
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Sept-14 JaanDir: Markus Huber; Lav: Thomas Münstermann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 Nov-8 AprillDir: Florian Erdl; Lav: Guido Markowitz, Kerstin Steeb
Der Bettelstudent (Millöcker) 22 Dets-11 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Wolfgang Lachnitt
Endstation Sehnsucht (Previn) 10 Veeb-3 JuuliDir: Tobias Leppert; Lav: Tobias Materna
Der Silbersee (Weill) 5 Mai-5 JuuliDir: Florian Erdl; Lav: Thomas Münstermann
Das Rheingold (Wagner) 14 Sept-30 AprillDir: Markus Huber; Lav: Thomas Münstermann
Der Silbersee (Weill) 20 Okt-7 NovDir: Florian Erdl; Lav: Thomas Münstermann
Der Liebestrank (Donizetti) 17 Nov-24 MärtsDir: Florian Erdl; Lav: Wolfgang Lachnitt
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 22 Dets-12 Mai
Die Perlenfischer (Bizet) 16 Veeb-2 Juuni
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 18 Mai-3 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Thomas Münstermann
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 1-27 OktDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 Sept-20 JaanDir: Lutz de Veer; Lav: Hinrich Horstkotte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Sept-20 JaanDir: Lutz de Veer; Lav: Hinrich Horstkotte
Ein Käfig voller Narren (Herman) 21 Okt-31 MärtsDir: Vladimir Yaskorski; Lav: Wolfgang Dosch
Der Opernball (Heuberger) 17 Nov-25 MaiDir: Martin Eckenweber; Lav: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die schöne Galathée (von Suppé) 25 Nov-10 AprillDir: Matthias Spindler; Lav: Wolfgang Dosch
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 12 Jaan-19 MaiDir: Maxim Böckelmann; Lav: Jürgen Pöckel
L'orfeo (Monteverdi) 31 Jaan-9 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Jürgen Pöckel
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Mai-2 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Thilo Reinhardt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-30 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Jürgen Pöckel
Der Opernball (Heuberger) 29 Sept-19 MaiDir: Matthias Spindler; Lav: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die lustige Witwe (Lehár) 19-28 OktDir: Vladimir Yaskorski; Lav: Wolfgang Dosch
L'orfeo (Monteverdi) 17 Nov-20 JaanDir: Leo Siberski / Mark Johnston; Lav: Jürgen Pöckel
Das Lächeln einer Sommernacht (Sondheim) 7 Dets-15 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Jürgen Pöckel
Königskinder (Humperdinck) 26+ JaanDir: Leo Siberski; Lav: Jürgen Pöckel
Aida (Verdi) 4+ MaiDir: Leo Siberski; Lav: Andreas Rosar
The Last Five Years (Brown,J) 9+ MaiDir: Leo Siberski; Lav: Nadine Aßmann
Ein Käfig voller Narren (Herman) 25 Mai-1 JuuniDir: Vladimir Yaskorksi / Leo Siberski; Lav: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 2-6 JuuliDir: Vladimir Yaskorski; Lav: Jürgen Pöckel
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Sept-30 MaiDir: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; Lav: Manuel Schöbel
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Sept-31 AugDir: Florian Merz / Hans-Peter Preu; Lav: Wolfgang Dosch
La traviata (Verdi) 21 Okt-21 AprillDir: Hans-Peter Preu; Lav: Hinrich Horstkotte
Company (Sondheim) 27 Okt-26 DetsDir: Hans-Peter Preu; Lav: Sebastian Ritschel
Tschick (Vollmer) 19 Jaan-2 VeebDir: Hans-Peter Preu; Lav: Sebastian Ritschel
Carmen (Bizet) 4 MärtsDir: Hans-Peter Preu; Lav: Manuel Schöbel
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 31 Märts-6 AprillDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Manuel Schöbel
Der Besuch der alten Dame (Einem) 26 Mai-10 JuuniDir: Ekkehard Klemm; Lav: Sebastian Welker
Der Freischütz (Weber) 2-18 AugDir: Hans-Peter Preu; Lav: Horst Kupich
Carmina Burana (Orff) 2 SeptDir: Ekkehard Klemm
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 28 Sept-11 JaanDir: Florian Merz / Hans-Peter Preu; Lav: Wolfgang Dosch
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 Okt-30 JuuniDir: Thomas Gläser / Hans-Peter Preu; Lav: Manuel Schöbel
Fidelio (Beethoven) 17 Nov-13 JaanDir: Hans-Peter Preu; Lav: Manuel Schöbel
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 20 Nov-7 AprillDir: Uwe Zimmermann; Lav: Ute Raab
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 30 Nov-20 AprillDir: Jan Michael Horstmann / Florian Merz; Lav: Manuel Schöbel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-23 DetsDir: Matthias Mücksch / Karl Bernewitz / Florian Merz; Lav: Helen Malkowsky(original), Rebekah Rota(revival)
Pariser Leben (Offenbach) 10 Veeb-10 JuuniDir: Florian Merz; Lav: Christopher Tölle
Katja Kabanowa (Janáček) 25 Mai-9 JuuniDir: Ekkehard Klemm; Lav: Sebastian Ritschel
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 Sept-31 MärtsDir: Tom Woods / Anton Zapf; Lav: Uwe Schwarz
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Sept-20 JaanDir: Tom Woods / Levente Török; Lav: Matthias Reichwald
The Producers (Brooks) 3 Okt-16 DetsDir: Alistair Lilley / Levente Török; Lav: Dominik Wilgenbus
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 28 Okt-3 JuuliDir: Levente Török; Lav: Aron Stiehl
Messe in h-Moll (Bach,JS) 9 Dets-3 JuuniDir: Alistair Lilley / Tom Woods; Lav: Jochen Biganzoli
Die Banalität der Liebe (Milch-Sheriff) 27 Jaan-12 JuuliDir: Tom Woods / Levente Török; Lav: Itay Tiran
Cabaret (Kander) 17 Märts-30 MaiDir: Alistair Lilley; Lav: Johannes Pölzgutter
Edgar (Puccini) 28 Aprill-18 JuuliDir: Tetsuro Ban; Lav: Hendrik Müller
Don Giovanni (Mozart) 16 Juuni-19 JuuliDir: Jonas Alber; Lav: Matthias Reichwald
Nabucco (Verdi) 15 Sept-8 JaanDir: Tom Woods; Lav: Rareș Zaharia
Don Giovanni (Mozart) 20 Sept-2 JaanDir: Chin-Chao Lin; Lav: Matthias Reichwald
Una cosa rara (Martín y Soler) 27 Okt-1 JuuliDir: Christoph Spering; Lav: Andreas Baesler
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 8 Dets-21 MaiDir: Chin-Chao Lin; Lav: Aron Stiehl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Dets-19 JaanLav: Matthias Reichwald
Elizabetta (Prokofiev,G) 26 Jaan-13 JuuniDir: Chin-Chao Lin; Lav: Marcus Lobbes
Chess (Andersson,BT) 16 Märts-16 JuuniDir: Alistair Lilley; Lav: Christina Schmidt
Der Freischütz (Weber) 11 Mai-24 JuuliDir: Chin-Chao Lin; Lav: Matthias Reichwald
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Juuni-25 JuuliLav: Brigitte Fassbaender
Tosca (Puccini) 13 JuuliLav: Maximilian Eisenacher
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Aschenputtel (Rossini) 29 Sept-2 VeebDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Anja Nicklich
Zar und Zimmermann (Lortzing) 21 Okt-21 DetsDir: Gerrit Prießnitz / Hans-Christoph Borck; Lav: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 Dets-5 JaanDir: Volker Plangg; Lav: Stephan Brauer
Ein Käfig voller Narren (Herman) 27 Jaan-24 MärtsDir: Volker Plangg; Lav: Stephan Brauer
Der Freischütz (Weber) 30 Märts-15 AprillDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Hans-Joachim Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 3 Juuni-20 JuuliDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Peter Lotschak
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Sept-26 JaanDir: Martin Hannus; Lav: Anja Nicklich
Der Liebestrank (Donizetti) 29 Sept-6 OktDir: Martin Hannus; Lav: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 Nov-17 JaanDir: Volker Plangg / Hans-Christoph Borck; Lav: Stephan Brauer
Fidelio (Beethoven) 7 Dets-21 AprillDir: Martin Hannus; Lav: John Dew
Frau Luna (Lincke) 1 Veeb-12 MaiDir: Martin Hannus; Lav: Dominik Wilgenbus
Der Freischütz (Weber) 6 MärtsDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Hans-Joachim Frey
Der Freischütz (Weber) 21 Märts-27 AprillDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Hans-Joachim Frey
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8 Juuni-14 JuuliDir: Martin Hannus; Lav: Axel Köhler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8-23 Juuli
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Guillaume Tell (Rossini) 10 Sept-2 DetsDir: Sébastien Rouland; Lav: Roland Schwab
Gold! (Evers) 1 Okt-26 DetsLav: Renate Liedtke
La bohème (Puccini) 21 Okt-30 MärtsDir: Nicholas Milton / Stefan Neubert; Lav: Tobias Heyder
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-30 DetsDir: Stefan Neubert; Lav: Andreas Gergen
My Fair Lady (Loewe) 9 Dets-18 MaiDir: Stefan Neubert; Lav: Thomas Winter
Der Sturm (Martin,F) 27 Jaan-25 MärtsDir: Roger Epple; Lav: Lorenzo Fioroni
Solaris (Obst) 8-17 MärtsDir: Christopher Ward; Lav: Hermann Schneider
Croesus (Keiser) 13-22 AprillDir: Lutz Gillmann; Lav: Barbara Schöne
Salome (Strauss) 14 Aprill-21 JuuniDir: Nicholas Milton; Lav: Jakob Peters-Messer
Così fan tutte (Mozart) 11 Mai-19 JuuniDir: Stefan Neubert / Christoph-Ulrich Meier; Lav: Jean Renshaw
Nabucco (Verdi) 9-23 JuuniDir: Christopher Ward; Lav: Maximilian von Mayenburg
La traviata (Verdi) 26 Aug-26 JaanDir: Stefan Neubert / Nathan Blair; Lav: Ben Baur
West Side Story (Bernstein) 8 Sept-29 DetsDir: Stefan Neubert / Justus Thorau / Nathan Blair; Lav: Stijn Celis
Die tote Stadt (Korngold) 6 Okt-21 DetsDir: Justus Thorau; Lav: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 Dets-18 AprillDir: Justus Thorau; Lav: Erik Petersen
Médée (Cherubini) 19 Jaan-27 AprillDir: Sébastien Rouland; Lav: Demis Volpi
Nabucco (Verdi) 16 VeebDir: Stefan Neubert; Lav: Maximilian von Mayenburg
Soldier Songs (Little) 17 Veeb-16 MärtsDir: Justus Thorau; Lav: Jochen Strauch
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Märts-20 JuuniDir: Roger Epple; Lav: Jakob Peters-Messer
Coraline (Turnage) 13-22 AprillLav: Renate Liedtke
My Fair Lady (Loewe) 17 AprillDir: Stefan Neubert; Lav: Thomas Winter
Faust (Gounod) 31 Mai-30 JuuniDir: Sébastien Rouland; Lav: Vasily Barkhatov
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin  / 
West Side Story (Bernstein) 3-6 AugDir: Daniel Huppert / Gregor Rot / Martin Schelhaas; Lav: Simon Eichenberger
Otello (Verdi) 13 Okt-1 AprillDir: Daniel Huppert / Gabriel Venzago; Lav: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 19 Okt-31 MärtsDir: Gregor Rot / Martin Schelhaas; Lav: Toni Burkhardt
Margarethe (Gounod) 3 Nov-2 MärtsDir: Gregor Rot; Lav: Toni Burkhardt
Peter Grimes (Britten) 12 Nov-12 JaanDir: Daniel Huppert; Lav: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dets-6 JaanDir: Martin Schelhaas; Lav: Toni Burkhardt
Der glückliche Prinz (Böhmer) 9 DetsDir: Martin Schelhaas; Lav: Nele Tippelmann
Neues vom Tage (Hindemith) 4-30 MaiDir: Gabriel Venzago; Lav: Toni Burkhardt
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 21-28 MaiDir: Michael Ellis Ingram / Gabriel Venzago; Lav: Kay Kuntze, AnnaLisa Canton
Tosca (Puccini) 22 Juuni-28 JuuliDir: Daniel Huppert / Martin Schelhaas / Gabriel Venzago; Lav: Toni Burkhardt
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Sept-13 DetsDir: Daniel Huppert; Lav: Toni Burkhardt
Im weißen Rößl (Benatzky) 23 Okt-15 JuuniDir: Gabriel Venzago; Lav: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Dets-4 JaanDir: Markus L Frank / Martin Schelhaas; Lav: Toni Burkhardt
Andrea Chénier (Giordano) 18 Jaan-1 JuuniDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Roman Hovenbitzer
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Aprill-9 JuuniDir: Daniel Huppert; Lav: Toni Burkhardt
Anatevka (Bock) 21-23 JuuniDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Toni Burkhardt
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Me and My Girl (Gay) 7 OktDir: Harish Shankar; Lav: Kay Link
Ein Maskenball (Verdi) 22 Okt-11 NovDir: Florian Csizmadia; Lav: Host Kupich
A Streetcar named Desire (Previn) 25 NovDir: Florian Csizmadia; Lav: Horst Kupich
Tosca (Puccini) 24 Märts-10 JuuniDir: Florian Csizmadia / Harish Shankar; Lav: Susanne Knapp
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Mai-9 JuuniDir: Harish Shankar; Lav: Horst Kupich
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Sept-29 DetsDir: Florian Csizmadia; Lav: Kay Link
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Sept-27 JaanDir: Alexander Steinitz; Lav: Horst Kupich
Die letzten fünf Jahre (Brown,J) 8 Nov-4 DetsDir: Egbert Funk; Lav: Wolfgang Berthold
La bohème (Puccini) 1 Dets-24 JaanDir: Florian Csizmadia; Lav: Horst Kupich
Kiss me, Kate (Porter) 16 Märts-4 AprillDir: Alexander Steinitz; Lav: Manfred Ohnoutka
Wir gratulieren! (Weinberg) 1-8 JuuniDir: Alexander Steinitz; Lav: Horst Kupich
Häuptling Abendwind (Offenbach) 1-8 JuuniDir: Alexander Steinitz; Lav: Horst Kupich
Stuttgart, Oper Stuttgart  / 
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 Sept-31 OktDir: Frank Beermann; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Tod in Venedig (Britten) 23 Sept-5 JuuliDir: Marco Comin; Lav: Demis Volpi
La Cenerentola (Rossini) 24 Sept-1 NovDir: Maurizio Barbacini; Lav: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 25 Sept-9 JaanDir: Domingo Hindoyan / Giuliano Carella; Lav: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Okt-14 JaanDir: Georg Fritzsch / Willem Wentzel; Lav: Kirill Serebrennikov
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Okt-1 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Nigel Lowery
Madama Butterfly (Puccini) 2-25 NovDir: Roberto Rizzi-Brignoli / Timo Handschuh; Lav: Monique Wagemakers
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-2 VeebDir: Willem Wentzel; Lav: Andrea Moses
Medea (Cherubini) 3 Dets-3 VeebDir: Alejo Pérez; Lav: Peter Konwitschny
Ariodante (Handel) 17 Dets-20 MärtsDir: Giuliano Carella; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 Dets-27 JaanDir: Hans Christoph Bünger; Lav: Armin Petras
La sonnambula (Bellini) 28 Jaan-19 MärtsDir: Michele Gamba; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Jaan-14 AprillDir: Roland Kluttig / Timo Handschuh; Lav: Peter Konwitschny
Fidelio (Beethoven) 4 Veeb-25 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Parsifal (Wagner) 25 Veeb-2 AprillDir: Sylvain Cambreling; Lav: Calixto Bieito
Don Pasquale (Donizetti) 25 Märts-2 JuuniDir: Giuliano Carella / Marco Comin; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Märts-15 AprillDir: Ilan Volkov; Lav: Herbert Wernicke
Faust (Gounod) 8 Aprill-1 JuuniDir: Marc Soustrot / Willem Wentzel; Lav: Frank Castorf
Der Gefangene (Dallapiccola) 24 Aprill-25 JuuniDir: Franck Ollu; Lav: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 24 Aprill-25 JuuniDir: Franck Ollu; Lav: Andrea Breth
Der Freischütz (Weber) 2 Mai-14 JuuniDir: Daniele Rustioni / Timo Handschuh; Lav: Achim Freyer
Wunderzaichen (Andre,M) 13 Mai-10 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Erdbeben.Träume. (Hosokawa) 1-23 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
I puritani (Bellini) 12-24 JuuliDir: Manlio Benzi; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der Freischütz (Weber) 28 Sept-26 OktDir: Georg Fritzsch; Lav: Achim Freyer
Lohengrin (Wagner) 29 Sept-5 NovDir: Cornelius Meister; Lav: Arpad Schilling
Ariodante (Handel) 30 Sept-1 DetsDir: Christopher Moulds; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 Okt-1 MärtsDir: Antonino Fogliani; Lav: Beat Fäh
Rigoletto (Verdi) 19 Okt-28 NovDir: Giuliano Carella; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Don Pasquale (Donizetti) 28 Okt-30 NovDir: Francesco Angelico; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 2-11 NovDir: Titus Engel; Lav: Hans Op de Beeck
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 2 Dets-22 AprillDir: Alejo Pérez / Christopher Schmitz; Lav: Axel Ranisch
La bohème (Puccini) 16 Dets-30 AprillDir: Cornelius Meister / Thomas Guggeis; Lav: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 20 Dets-5 JaanDir: Cornelius Meister; Lav: Willy Decker
La Cenerentola (Rossini) 21 Dets-1 VeebDir: Vlad Iftinca; Lav: Andrea Moses
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6-25 JaanDir: Oksana Lyniv; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Medea (Cherubini) 27 Jaan-7 MärtsDir: Marie Jacquot; Lav: Peter Konwitschny
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Jaan-13 MärtsDir: Marc Piollet; Lav: Christoph Marthaler
Madama Butterfly (Puccini) 4 Veeb-5 AprillDir: Eun Sun Kim / Thomas Guggeis; Lav: Monique Wagemakers
Der Prinz von Homburg (Henze) 17 Märts-4 MaiDir: Cornelius Meister / Thomas Guggeis; Lav: Stephan Kimmig
Nixon in China (Adams) 7 Aprill-11 MaiDir: André de Ridder; Lav: Marco Štorman
Iphigénie en Tauride (Gluck) 28 Aprill-30 MaiDir: Stefano Montanari; Lav: Krzysztof Warlikowski
Così fan tutte (Mozart) 26 Mai-18 JuuniDir: Cornelius Meister; Lav: Yannis Houvardas
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-21 JuuniDir: Cornelius Meister; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Mefistofele (Boito) 16 Juuni-12 JuuliDir: Daniele Callegari; Lav: Alex Ollé
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 Juuni-3 JuuliDir: David Afkham; Lav: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 6-18 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Kirill Serebrennikov
Norma (Bellini) 11-17 JuuliDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 17 SeptDir: Jochen Schaaf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 Okt-21 JaanDir: Victor Puhl; Lav: Thilo Reinhardt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dets-2 AprillDir: Wouter Padberg; Lav: Thilo Reinhardt
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3 Veeb-31 MärtsDir: Wouter Padberg; Lav: Andreas Rosar
Into the Woods (Sondheim) 24 Märts-16 JuuniDir: Malte Kühn; Lav: Dean Wilmington
Krach bei Bach (Bohm) 7-22 AprillDir: Martin Folz; Lav: Ela Baumann
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Mai-1 JuuliDir: Victor Puhl; Lav: Heinz Lukas-Kindermann
Don Giovanni (Mozart) 29 Sept-22 DetsDir: Jochem Hochstenbach; Lav: Jean-Claude Berutti
La vie parisienne (Offenbach) 1 Dets-21 AprillDir: Wouter Padberg; Lav: Andreas Rosar
La vie parisienne (Offenbach) 1+ JaanDir: Wouter Padberg; Lav: Andreas Rosar
Madama Butterfly (Puccini) 2 Veeb-30 AprillDir: Jochem Hochstenbach; Lav: Cornelia Rainer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6 Aprill-2 JuuliDir: Wouter Padberg; Lav: Jens Pesel
Dido and Aeneas (Purcell) 18 Mai-28 JuuniDir: Jochem Hochstenbach; Lav: Jean-Claude Berutti
La Voix humaine (Poulenc) 18 Mai-28 JuuniDir: Jochem Hochstenbach; Lav: Jean-Claude Berutti
Ulm, Theater Ulm  / 
Faust (Gounod) 28 Sept-30 NovDir: Joongbae Jee / Hendrik Haas / Michael Weiger; Lav: Matthias Kaiser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 9 Nov-8 MärtsDir: Timo Handschuh / Michael Weiger; Lav: Benjamin Künzel
Nabucco (Verdi) 21 Dets-11 AprillDir: Joongbae Jee / Hendrik Haas; Lav: Nilufar K Münzing
Elektra (Strauss) 8 Veeb-6 JuuniDir: Timo Handschuh / Michael Weiger; Lav: Matthias Kaiser
Motezuma (Vivaldi) 29 Märts-7 JuuliDir: Michael Weiger / Hendrik Haas; Lav: Antje Schupp
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 17 Mai-12 JuuliDir: Hendrik Haas / Michael Weiger; Lav: Matthias Kaiser
Das schlaue Füchslein (Janáček) 27 Sept-2 DetsDir: Timo Handschuh; Lav: Kay Metzger
My Fair Lady (Loewe) 8 Nov-10 MärtsDir: Levente Török; Lav: Christian von Götz
Weiße Rose (Zimmermann,U) 9 Nov-29 Jaan
Weiße Rose (Zimmermann,U) 9 Nov-29 JaanDir: Hendrik Haas / Michael Weiger; Lav: Andreea Geletu
Weiße Rose (Zimmermann,U) 9 Nov-29 JaanDir: Hendrik Haas; Lav: Andreea Geletu
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Dets-14 VeebDir: Timo Handschuh; Lav: Ansgar Haag
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 7 Veeb-4 MaiDir: Levente Török; Lav: Christian Poewe
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Märts-27 JuuniDir: Timo Handschuh; Lav: Kay Metzger
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Candide (Bernstein) 3 Sept-18 MaiDir: Dominik Beykirch; Lav: Martin G Berger
Fidelio (Beethoven) 17 Sept-2 DetsDir: Stefan Lano; Lav: Hasko Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Sept-19 MaiDir: Stefan Lano; Lav: Nina Gühlstorff
Otello (Verdi) 19 Okt-30 MärtsDir: Dominik Beykirch; Lav: Nina Gühlstorff
Dido und Aeneas (Purcell) 16 Nov-20 MärtsDir: Dominik Beykirch; Lav: Corinna von Rad
My Fair Lady (Loewe) 14 Dets-14 JuuniDir: Dominik Beykirch; Lav: Anthony Pilavachi
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 27 Jaan-16 JuuniDir: Kirill Karabits / Stefan Lano; Lav: Michael Talke
Nathan und seine Kinder (Kassel) 1 Veeb-12 Juuni
Tannhäuser (Wagner) 14 Aprill-23 JuuniDir: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; Lav: Maximilian von Mayenburg
Un ballo in maschera (Verdi) 2-29 JuuniDir: Stefan Lano; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 17-18 JuuniDir: Kirill Karabits
Don Giovanni (Mozart) 8 Sept-14 JuuniDir: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; Lav: Demis Volpi
Nathan und seine Kinder (Kassel) 11 Sept-22 NovDir: André Kassel; Lav: Geertje Boeden
My Fair Lady (Loewe) 13 Sept-30 DetsDir: Dominik Beykirch; Lav: Anthony Pilavachi
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Sept-28 DetsDir: Stefan Lano; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Der Bärbeiß. Herrlich miese Tage (Kassel) 1 Okt-5 NovDir: André Kassel / Niuniu Miao Liu; Lav: Swaantje Lena Kleff
November 1918 (Lano) 3 Nov-2 VeebDir: Stefan Lano; Lav: André Bücker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Nov-6 JaanDir: Dominik Beykirch; Lav: Christian Sedelmayer
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 Dets-13 JuuniDir: Kirill Karabits / Stefan Lano; Lav: Michael Talke
Così fan tutte (Mozart) 12 Jaan-15 JuuniDir: Kirill Karabits; Lav: Nina Gühlstorff
Tannhäuser (Wagner) 17 Veeb-22 JuuniDir: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; Lav: Maximilian von Mayenburg
Tosca (Puccini) 9 Märts-2 JuuniDir: Stefan Lano; Lav: Hasko Weber
The Circle (Vollmer) 4 Mai-28 JuuniDir: Kirill Karabits; Lav: Andrea Moses
Der Eisblumenwald (Arnecke) 21+ MaiDir: Niuniu Miao Liu; Lav: Clara Kalus
Wiesbaden, Hessisches Staatstheater Wiesbaden  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 Aug-25 AprillDir: Patrick Lange / Christina Domnick; Lav: Carsten Kochan
Der Liebestrank (Donizetti) 10 Sept-26 MaiDir: Daniela Musca; Lav: Jim Lucassen
Schönerland (Eichberg) 16 Sept-25 OktDir: Albert Horne; Lav: Johanna Wehner
Götterdämmerung (Wagner) 24 Sept-21 MaiDir: Alexander Joel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Schubert's Winterreise (Zender) 7 Okt-29 DetsDir: Benjamin Schneider
Manon (Massenet) 28 Okt-15 DetsDir: Jochen Rieder; Lav: Bernd Mottl
Tannhäuser (Wagner) 19 Nov-30 JuuniDir: Patrick Lange; Lav: Uwe Eric Laufenberg
La bohème (Puccini) 1-26 DetsDir: Albert Horne; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Dets-24 JuuniDir: Konrad Junghänel; Lav: Carsten Kochan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20-31 DetsDir: Christoph Stiller; Lav: Beka Savić
Norma (Bellini) 12 Jaan-9 VeebDir: Daniela Musca; Lav: Gabriele Rech
Così fan tutte (Mozart) 21 Jaan-9 MärtsDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Jephta (Handel) 4 Veeb-15 AprillDir: Konrad Junghänel; Lav: Achim Freyer, Sebastian Sommer
Otello (Verdi) 18 Veeb-1 MaiDir: Daniela Musca; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Arabella (Strauss) 11 Märts-22 MaiDir: Patrick Lange; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 Märts-19 MaiDir: Patrick Lange; Lav: Michiel Dijkema(original), Magdalena Weingut(revival)
Katja Kabanowa (Janáček) 7 Aprill-9 JuuniDir: Philipp Pointner; Lav: Matthew Wild
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Aprill-10 JuuniDir: Patrick Lange; Lav: Beka Savić
Rappresentatione di anima, et di corpo (Cavalieri) 25 MaiDir: Thomas de Vries
Vom Ende der Unschuld (Peiffer) 30-31 MaiDir: Martin Spahr; Lav: Michiel Dijkema
Don Giovanni (Mozart) 17-29 JuuniDir: Konrad Junghänel; Lav: Nicolas Brieger
Don Giovanni (Mozart) 2 Sept-2 MaiDir: Konrad Junghänel; Lav: Nicolas Brieger
Ein Maskenball (Verdi) 16 Sept-16 MaiDir: Christoph Stiller; Lav: Beka Savić
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 29 Sept-30 JuuniDir: Patrick Lange; Lav: Bernd Mottl
Alcina (Handel) 30 Sept-20 AprillDir: Konrad Junghänel; Lav: Ingo Kerkhof
My Fair Lady (Loewe) 27 Okt-20 JaanDir: Christoph Stiller; Lav: Beka Savić
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10 Nov-7 VeebDir: Patrick Lange; Lav: Vasily Barkhatov
Jenůfa (Janáček) 29 Nov-28 DetsDir: Patrick Lange; Lav: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dets-4 JaanDir: Patrick Lange; Lav: Beka Savić
Rigoletto (Verdi) 19 Jaan-31 MaiDir: Will Humburg; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Candide (Bernstein) 27 Jaan-7 JuuniDir: Albert Horne; Lav: Bernd Mottl
Salome (Strauss) 16 Veeb-5 MaiDir: Patrick Lange; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1-31 MärtsDir: Leo McFall; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Die sieben Todsünden (Weill) 1-31 MärtsDir: Leo McFall; Lav: Magdalena Weingut
Tannhäuser (Wagner) 9 Märts-26 MaiDir: Patrick Lange; Lav: Patrick Lange
Madama Butterfly (Puccini) 13 Märts-16 JuuniDir: Christina Domnick; Lav: Magdalena Weingut
Idomeneo (Mozart) 30 Aprill-14 JuuniDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Titus (Mozart) 1-27 MaiDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Götterdämmerung (Wagner) 16 Sept-15 DetsDir: Johannes Pell; Lav: Jay Scheib
Rigoletto (Verdi) 23 Sept-2 DetsDir: Johannes Pell; Lav: Timofej Kuljabin
My Fair Lady (Loewe) 22 Okt-25 MärtsDir: Michael Cook / Markus Baisch; Lav: Cusch Jung
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Dets-8 AprillDir: Julia Jones / Johannes Pell / Markus Baisch; Lav: Denis Krief
Three Tales (Reich) 3 Veeb-4 MärtsDir: Michael Cook; Lav: Berthold Schneider
Juliette (Martinů) 3 Märts-17 JuuniDir: Johannes Pell; Lav: Inga Levant
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 MärtsDir: Johannes Pell; Lav: Denis Krief, Katrin Kotzbauer-Bode
La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina (Caccini,F) 20 Aprill-14 JuuliDir: Felice Venanzoni; Lav: Benjamin David
Carmen (Bizet) 30 Juuni-15 JuuliDir: Julia Jones; Lav: Candice Edmunds
Werther (Massenet) 8 Sept-2 OktDir: John Nelson
Das Land des Lächelns (Lehár) 14 Okt-10 MärtsDir: Johannes Pell; Lav: Guy Montavon
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Okt-26 DetsDir: Johannes Pell; Lav: Denis Krief
Luisa Miller (Verdi) 8 Dets-28 VeebDir: Julia Jones; Lav: Barbora Horáková Joly
Hänsel und Gretel (reduction) (Humperdinck) 20 Dets-6 VeebDir: Johannes Pell; Lav: Denis Krief(original), Karin Kotzbauer-Bode(revival)
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Aprill-14 JuuliDir: Julia Jones; Lav: Joe Hill-Gibbins
Carmen (Bizet) 27 Aprill-1 JuuniDir: Julia Jones; Lav: Candice Edmunds
Die tote Stadt (Korngold) 16 Juuni-12 JuuliDir: Johannes Pell; Lav: Immo Karaman
Das Labyrinth (Dove) 5-9 JuuliDir: Markus Baisch; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Così fan tutte (Mozart) 7 Okt-27 JaanDir: Enrico Calesso / Alexis Agrafiotis; Lav: Martina Veh
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 31 Okt-25 MärtsDir: Enrico Calesso; Lav: Anna Vita
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dets-22 AprillDir: Marie Jacquot; Lav: Marcel Keller
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 20 Jaan-7 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Matthew Ferraro
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Märts-28 JuuniDir: Marie Jacquot; Lav: Markus Trabusch
Colas der Magier (Mozart) 11 Märts-15 AprillDir: Frank Sodemann; Lav: Mario Pavle del Monaco
Nixon in China (Adams) 19 Mai-18 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Tomo Sugao
La bohème (Puccini) 13 Okt-27 VeebDir: Enrico Calesso; Lav: Martina Veh
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Okt-6 JaanDir: Marie Jacquot; Lav: Markus Trabusch
Die schöne Helena (Offenbach) 2 Dets-24 AprillDir: Marie Jacquot; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 Jaan-15 MaiDir: Enrico Calesso; Lav: Dominique Horwitz
King Arthur (Purcell) 30 Märts-10 JuuliDir: Marie Jacquot; Lav: Dirk Diekmann
Götterdämmerung (Wagner) 26 Mai-20 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Tomo Sugao
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-16 JuuniDir: Enrico Calesso; Lav: Sigrid Herzog