2017/18 > Prantsusmaa 
*Avalik veebilehekülg   >Operabase Professional 
2017/18 > Prantsusmaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Suurbritannia
Belgia
Saksamaa
Luxemburg

Prantsusmaa
 
Šveits
Hispaania Monaco
Itaalia

Antibes, Anthéa  / 

Les noces de Figaro (Mozart) 2-4 VeebDir: György Györiványi Ráth; Lav: Daniel Benoin
La traviata (Verdi) 6-7 AprillDir: Dirk Kaftan; Lav: Andreas Homoki
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
Orphée (Gluck) 3-5 DetsDir: Roberto Forés Veses; Lav: Fanny Gioria
Les mousquetaires au couvent (Varney) 29-31 DetsDir: Dominique Trottein; Lav: Valérie Marestin
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28-30 JaanDir: Samuel Jean; Lav: Alain Timár
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-20 VeebDir: Roberto Forés Veses; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Le Pays du sourire (Lehár) 10-11 MärtsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
Vanda (Ginoux) 6-7 AprillLav: Nadine Duffaut
Un barbier (Rossini) 19 MaiDir: Adrien Perruchon; Lav: Damien Robert
La traviata (Verdi) 8-10 JuuniDir: Samuel Jean; Lav: Stefano Mazzonis di Pralafera
Le nozze di Figaro (Mozart) 21-23 OktDir: Carlos Aragón; Lav: Stephan Grögler, Bénédicte Debilly
Requiem (Fauré) 4 NovDir: Samuel Coquard
L'Opéra de quat'sous (Weill) 25 NovDir: Jean-Robert Lay; Lav: Jean Lacornerie
Orphée aux enfers (Offenbach) 28-31 DetsDir: Dominique Trottein; Lav: Nadine Duffaut
La bohème (Puccini) 18-20 JaanDir: Samuel Jean; Lav: Frédéric Roels
Il mondo alla roversa (Galuppi) 2-3 VeebDir: Françoise Lasserre; Lav: Vincent Tavernier
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 16-17 MärtsDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
La petite messe solennelle (Rossini) 31 MärtsDir: Pierre Guiral
Les saltimbanques (Ganne) 27-28 AprillDir: Alexandre Piquion; Lav: Mireille Larroche, Francesca Bonato
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-21 MaiDir: Samuel Jean; Lav: Fanny Gioria
Besancon, Les 2 Scènes  / 
Rinaldo (Handel) 9-10 VeebDir: Bertrand Cuiller; Lav: Claire Dancoisne
La traviata (adaptation) (Verdi) 27 Veeb-3 MärtsDir: Florent Hubert / Paul Escobar; Lav: Benjamin Lazar
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
La vie parisienne (Offenbach) 23 Sept-1 OktDir: Marc Minkowski; Lav: Vincent Huguet
Le Messie (Handel) 22-23 OktDir: Marc Minkowski
Il pirata (concert) (Bellini) 6 NovDir: Paul Daniel
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-21 JaanDir: Marc Minkowski; Lav: Philippe Béziat
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 7-14 VeebDir: Marc Minkowski; Lav: Jérôme Deschamps
La petite messe solennelle (Rossini) 5 MärtsDir: Salvatore Caputo
Requiem (Mozart) 12 MärtsDir: Raphaël Pichon
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 AprillDir: Pierre Dumoussaud; Lav: Francesco Micheli
Pinocchio (Boesmans) 14-18 MaiDir: Paul Daniel; Lav: Joël Pommerat
Elektra (concert) (Strauss) 29 Mai-3 JuuniDir: Paul Daniel
La Périchole (Offenbach) 13-16 OktDir: Marc Minkowski; Lav: Romain Gilbert, Emilie Valantin
Anna Bolena (Donizetti) 5-18 NovDir: Paul Daniel; Lav: Marie-Louise Bischofberger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-13 VeebDir: Marc Leroy-Calatayud; Lav: Laurent Pelly
Messe en si mineur (Bach,JS) 16-17 MärtsDir: Raphaël Pichon
Manon (Massenet) 5-14 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Olivier Py, Daniel Izzo
Miranda (Purcell) 3-6 MaiDir: Raphaël Pichon; Lav: Katie Mitchell
Die Walküre (Wagner) 17-23 MaiDir: Paul Daniel; Lav: Julia Burbach, Tal Rösner
Carmina Burana (Orff) 20 Juuni
Caen, Théâtre de Caen  / 
La flûte enchantée (Mozart) 3-9 DetsDir: Christophe Rousset; Lav: David Lescot
Les chevaliers de la Table Ronde (Hervé) 29-31 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
Alcione (Marais) 11-12 JaanDir: Jordi Savall; Lav: Louise Moaty
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 VeebDir: Jérémie Rhorer; Lav: Olivier Py
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 11-15 JaanDir: Roberto Forés Veses; Lav: Emmanuelle Cordoliani
La traviata (Verdi) 2-4 VeebDir: David Molard; Lav: Olivier Desbordes
La flûte enchantée (Mozart) 22-25 MärtsDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-6 MaiDir: Mehdi Lougraïda; Lav: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
The Beggar's Opera (Pepusch) 11-12 OktDir: William Christie; Lav: Robert Carsen
Madame Butterfly (Puccini) 17-20 JaanDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Marc'Antonio e Cleopatra (concert) (Hasse) 29 JaanDir: Antonio Florio
La vie parisienne (Offenbach) 9-10 VeebDir: Gaspard Brécourt; Lav: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 2 AprillDir: Benjamin Perrot / Florence Bolton; Lav: Raphaël de Angelis
Orphée et Eurydice (Gluck) 7-9 MaiDir: Patrice Couineau; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Compiegne, Théâtre Français de la Musique  / 
Le Barbier de Séville (Rossini) 1 DetsDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
La Sirène (Auber) 26 JaanDir: David Reiland; Lav: Justine Heynemann
Rinaldo (Handel) 16-17 Veeb
La Damnation de Faust (Berlioz) 15 MärtsDir: Fiona Monbet; Lav: Jacques Perconte
Trouble in Tahiti (Bernstein) 17 MaiDir: Julien Masmondet; Lav: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 17 MaiDir: Julien Masmondet; Lav: Catherine Dune
Atys en folie (Lully) 11 OktDir: Arnaud Marzorati; Lav: Jean-Philippe Desrousseaux
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 23-24 NovDir: Julien Chauvin; Lav: Christophe Rulhes
Amadigi (Handel) 8 MärtsDir: Jérôme Correas; Lav: Bernard Lévy
La Chauve-souris (Strauss,J) 26 AprillDir: Fayçal Karoui; Lav: Célie Pauthe
La Tragédie de Carmen (Bizet) 17-19 MaiDir: Romain Louveau; Lav: Florent Siaud
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Pinocchio (Boesmans) 6-10 OktDir: Emilio Pomárico; Lav: Joël Pommerat
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-23 DetsDir: Nicolas Chesneau; Lav: Mikaël Serre
Simon Boccanegra (Verdi) 14-22 MärtsDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Philipp Himmelmann
Pygmalion (Rameau) 23-27 MaiDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Robyn Orlin
L'Amour et Psyché (Mondonville) 23-27 MaiDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Robyn Orlin
El Prometeo (Draghi) 14-15 JuuniDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Gustavo Tambascio, Laurent Delvert
Jenůfa (Janáček) 26-30 SeptDir: Stefan Veselka; Lav: Yves Lenoir
Nabucco (Verdi) 15-24 NovDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Marie-Eve Signeyrole
La finta pazza (Sacrati) 5-10 VeebDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Les Boréades (Rameau) 22-28 MärtsDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Barrie Kosky
Lille, Opéra de Lille  / 
Così fan tutte (Mozart) 30 Sept-12 OktDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Christophe Honoré
Le Nain (Zemlinsky) 16-20 NovDir: Franck Ollu; Lav: Daniel Jeanneteau
La Princesse légère (Cruz) 13-16 DetsDir: Jean Deroyer / Pierre Dumoussaud; Lav: Jos Houben
Le Roi Carotte (Offenbach) 1-13 VeebDir: Claude Schnitzler; Lav: Laurent Pelly
La Légende du Roi Dragon (Lavandier) 17-18 MärtsDir: Quentin Hindley; Lav: Johanne Saunier
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 27-28 MärtsDir: Raphaël Pichon
Nabucco (Verdi) 16 Mai-6 JuuniDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Rodelinda (Handel) 4-14 OktDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Jean Bellorini
Coraline (Turnage) 7-11 NovDir: Arie van Beek; Lav: Aletta Collins
Pygmalion (Rameau) 16-24 JaanDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Robyn Orlin
L'Amour et Psyché (Mondonville) 16-24 JaanDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Robyn Orlin
Faust (Berlioz) 25 JaanDir: Fiona Monbet; Lav: Jacques Perconte
Trois Contes (Pesson) 6-14 MärtsDir: Georges-Elie Octors; Lav: David Lescot
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Aprill-18 MaiDir: Eivind Gullberg Jensen; Lav: Romeo Castellucci
Limoges, Opéra de Limoges  / 
La flûte enchantée (Mozart) 5-11 NovDir: Christophe Rousset; Lav: David Lescot
María de Buenos Aires (Piazzolla) 20 JaanDir: Marcelo Nisinman; Lav: Sergio Simón
Madama Butterfly (Puccini) 7-11 MärtsDir: Robert Tuohy; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22-26 AprillDir: Robert Tuohy; Lav: Bernard Pisani
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 25 MaiDir: Robert Tuohy; Lav: Roland Auzet
A Midsummer Night's Dream (Mendelssohn) 14 SeptDir: Paul Daniel; Lav: Juliette Deschamps
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 7-9 OktDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
Die tote Stadt (Korngold) 25-27 JaanDir: Pavel Baleff; Lav: Sandrine Anglade
Macbeth (Verdi) 10-14 AprillDir: Robert Tuohy; Lav: Jean-Louis Martinoty, Frédérique Lombart
Les Amants magnifiques (Lully) 16-18 MaiDir: Hervé Niquet; Lav: Vincent Tavernier
Phèdre (Lemoyne) 4 JuuniDir: Julien Chauvin; Lav: Marc Paquien
Lyon, Opéra de Lyon  / 
War Requiem (Britten) 9-21 OktDir: Daniele Rustioni; Lav: Yoshi Oïda
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Okt-7 NovDir: Pierre Bleuse; Lav: Jean Lacornerie
Attila (concert) (Verdi) 12 NovDir: Daniele Rustioni
La Cenerentola (Rossini) 15 Dets-1 JaanDir: Stefano Montanari; Lav: Stefan Herheim
Le Cercle de craie (Zemlinsky) 20 Jaan-1 VeebDir: Lothar Koenigs; Lav: Richard Brunel
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 6-14 VeebDir: Philippe Forget; Lav: Barbora Horáková Joly
Le Journal d'un disparu (Janáček) 8-11 VeebLav: Ivo van Hove
Macbeth (Verdi) 16 Märts-5 AprillDir: Daniele Rustioni; Lav: Ivo van Hove
Don Carlos (Verdi) 17 Märts-6 AprillDir: Daniele Rustioni; Lav: Christophe Honoré
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 25-30 AprillLav: Alex Ollé
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 25-30 AprillLav: Alex Ollé, Ramon Simó, Valentina Carrasco
Germania (Raskatov) 19 Mai-4 JuuniDir: Alejo Pérez; Lav: John Fulljames
Don Giovanni (Mozart) 25 Juuni-11 JuuliDir: Stefano Montanari; Lav: David Marton
Mefistofele (Boito) 11-23 OktDir: Daniele Rustioni; Lav: Alex Ollé
Nabucco (concert) (Verdi) 5-7 NovDir: Daniele Rustioni
L'Heure espagnole (Ravel) 17-21 NovDir: Jonathan Stockhammer; Lav: James Bonas
Rodelinda (Handel) 15 Dets-1 JaanDir: Stefano Montanari; Lav: Claus Guth
De la maison des morts (Janáček) 21 Jaan-2 VeebDir: Alejo Pérez; Lav: Krzysztof Warlikowski
Roméo et Juliette (Blacher) 8-15 VeebDir: Emmanuel Calef; Lav: Jean Lacornerie
L'Enchanteresse (Tchaikovsky,P) 15-31 MärtsDir: Daniele Rustioni; Lav: Andriy Zholdak
Un Didon et Enée (Kalima) 16-30 MärtsDir: Pierre Bleuse; Lav: David Marton
Remember me (Kalima) 16-30 MärtsDir: Pierre Bleuse; Lav: David Marton
Didon et Enée (Purcell) 16-30 MärtsDir: Pierre Bleuse; Lav: David Marton
Le Retour d'Ulysse (Monteverdi) 29 Märts-3 AprillDir: Philippe Pierlot; Lav: William Kentridge, Luc de Wit
Les Enfants du Levant (Aboulker) 6-13 AprillDir: Karine Locatelli; Lav: Pauline Laidet
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 14-26 MaiDir: Alexandre Bloch; Lav: Katie Mitchell
Barbe-bleue (Offenbach) 14 Juuni-1 JuuliDir: Michele Spotti; Lav: Laurent Pelly
Lyon, Théâtre Musical de Lyon  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 13-14 NovDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Fabien Attias
Rêve de valse (Straus) 14-15 JaanDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Pierre Sybil
Le Prince de Madrid (Lopez,F) 11-12 MärtsDir: Andreï Chevtchouk
La traviata (Verdi) 25-26 MaiDir: Andreï Chevtchouk
Marseille, Opéra de Marseille  / 
Le dernier jour d'un condamné (Alagna) 28 Sept-4 OktDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Nadine Duffaut
La favorite (concert) (Donizetti) 13-21 OktDir: Paolo Arrivabeni
Tancredi (concert) (Rossini) 24-26 OktDir: Giuliano Carella
Quatre jours à Paris (Lopez,F) 28-29 OktDir: Bruno Membrey; Lav: Jacques Duparc
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 7-8 NovDir: Ernest Martínez Izquierdo; Lav: Jorge Lavelli
Rêve de valse (Straus) 25-26 NovDir: Emmanuel Trenque; Lav: Jack Gervais
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 16-17 DetsDir: Bruno Conti; Lav: Jack Gervais
My Fair Lady (Loewe) 30 Dets-7 JaanDir: Bruno Membrey; Lav: Jean Liermier
Valses de Vienne (Strauss,J) 13-14 JaanDir: Bruno Membrey; Lav: Jack Gervais
Un barbier (Rossini) 1-2 VeebDir: Adrien Perruchon; Lav: Damien Robert
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-15 VeebDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Laurent Pelly
La vie parisienne (Offenbach) 24-25 VeebDir: Emmanuel Trenque; Lav: Nadine Duffaut
Monsieur Beaucaire (Messager) 17-18 MärtsDir: Bruno Membrey; Lav: Jean-Jacques Chazalet
Hérodiade (Massenet) 23-30 MärtsDir: Victorien Vanoosten; Lav: Jean-Louis Pichon
Là-haut (Yvain) 14-15 AprillDir: Bruno Conti; Lav: Carole Clin
Lohengrin (Wagner) 2-8 MaiDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Louis Désiré
La Fille du tambour-major (Offenbach) 26-27 MaiDir: Guy Condette; Lav: Jack Gervais
Ernani (Verdi) 6-16 JuuniDir: Lawrence Foster; Lav: Jean-Louis Grinda
Simon Boccanegra (Verdi) 2-9 OktDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Leo Nucci
Candide (Bernstein) 14 OktDir: Robert Tuohy
La belle de Cadix (Lopez,F) 27-28 OktDir: Bruno Conti; Lav: Jack Gervais
La donna del lago (concert) (Rossini) 10-18 NovDir: José Miguel Pérez-Sierra
La fille de Madame Angot (Lecocq) 24-25 NovDir: Emmanuel Trenque; Lav: Jack Gervais
Un de la canebière (Scotto) 8-9 DetsDir: Bruno Membrey; Lav: Jacques Duparc
La traviata (Verdi) 23 Dets-2 JaanDir: Nader Abbassi; Lav: Renée Auphan
La Veuve joyeuse (Lehár) 19-20 JaanDir: Bruno Membrey; Lav: Olivier Lepelletier
Faust (Gounod) 10-21 VeebDir: Lawrence Foster; Lav: Nadine Duffaut
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 23-24 VeebDir: Bruno Conti; Lav: Jack Gervais
Le Petit Faust (Hervé) 16-17 MärtsDir: Bruno Membrey; Lav: Jean-François Vinciguerra
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Märts-3 AprillDir: Mark Shanahan; Lav: Vincent Boussard
Turandot (Puccini) 27 Aprill-5 MaiDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Charles Roubaud
Irma la Douce (Monnot) 27-28 AprillDir: Christian Mornet / André Mornet; Lav: Jacques Duparc
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 25-26 MaiDir: Bruno Conti; Lav: Jack Gervais
Rigoletto (Verdi) 1-11 JuuniDir: Lawrence Foster; Lav: Charles Roubaud
Massy, Opéra de Massy  / 
Faust (Gounod) 10-12 NovDir: Cyril Diederich; Lav: Nadine Duffaut
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 2-3 DetsDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Le Barbier de Séville (Rossini) 12-14 JaanDir: Constantin Rouits; Lav: Roberta Mattelli, Matteo Peirone
Didon et Enée (Purcell) 2 VeebDir: Johannes Pramsohler; Lav: Benoît Bénichou
La bohème (Puccini) 9-11 MärtsDir: Dominique Rouits; Lav: Gilles Bouillon
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23-25 MärtsDir: Mehdi Lougraïda; Lav: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 25-27 MaiDir: Dominique Rouits; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 9-11 NovDir: David Reiland; Lav: Paul-Émile Fourny
Phi-Phi (Christiné) 2 DetsDir: Gaël Darchen; Lav: Anne-Sophie Lépinay
Les noces de Figaro (Mozart) 14-18 DetsDir: Constantin Rouits; Lav: Eric Perez
Into the Woods (Sondheim) 19-20 JaanDir: Samuel Sené; Lav: Olivier Bénézech
The Beggar's Opera (Pepusch) 2-3 VeebDir: Florian Carré; Lav: Robert Carsen
Amadigi (Handel) 16-17 VeebDir: Jérôme Correas; Lav: Bernard Lévy
Orphée et Eurydice (Gluck) 16-17 MärtsDir: Sébastien Rouland; Lav: Yvan Alexandre
Madame Butterfly (Puccini) 11-14 AprillDir: Dominique Rouits; Lav: Roberta Mattelli
Rigoletto (Verdi) 17-19 MaiDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Jean-Louis Grinda
Mérignac, Le Pin Galant  / 
La belle Hélène (Offenbach) 12 NovDir: Claude Lourties; Lav: Renaud Sorel
La traviata (Verdi) 5 DetsDir: Frédéric Rouillon; Lav: Bernard Jourdain
Dédé (Christiné) 9 JaanDir: Jean-Pierre Haeck; Lav: Denis Mignien
Faust (Gounod) 6 VeebDir: Philippe Mestres; Lav: Jean-Philippe Corre
La Chauve-souris (Strauss,J) 11 VeebDir: Jean-Marc Miquel; Lav: Renaud Sorel
La belle de Cadix (Lopez,F) 29 AprillDir: Jean-Marc Miquel; Lav: Christian Blain
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
La bohème (Puccini) 29 Sept-3 OktDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Paul-Émile Fourny
Don Pasquale (Donizetti) 17-21 NovDir: Cyril Englebert; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 21 Dets-1 JaanDir: David T Heusel; Lav: Paul-Émile Fourny
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 2-6 VeebDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pénélope Bergeret
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-19 AprillDir: Kaspar Zehnder; Lav: Joël Lauwers
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 1-5 JuuniDir: Jacques Mercier; Lav: Paul-Émile Fourny
Faust (Gounod) 19-23 OktDir: Cyril Englebert; Lav: Nadine Duffaut
Nous sommes éternels (Bartholomée) 16-20 NovDir: Patrick Davin; Lav: Vincent Goethals
Tosca (Puccini) 1-5 VeebDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Paul-Émile Fourny
Orphée et Eurydice (Gluck) 15-19 MärtsDir: Nathalie Marmeuse; Lav: Gabriela Gómez Abaitua
Les parapluies de Cherbourg (Legrand) 18-19 MaiDir: Patrick Leterme; Lav: Mohamed Yamani
Carmen (Bizet) 15-22 JuuniDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Paul-Émile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier  / 
L'italienne à Alger (Rossini) 26 Sept-1 OktDir: Michael Schønwandt; Lav: David Hermann
Svadba (Sokolović) 17-19 NovDir: Guilhem Rosa; Lav: Benoît Bénichou
Manfred (Schumann) 29 Nov-3 DetsDir: David Niemann; Lav: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
Peer Gynt (Grieg) 12-13 JaanDir: Michael Schønwandt; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 26-30 JaanDir: Martin Matalon; Lav: Jorge Lavelli
War Requiem (concert) (Britten) 16-17 VeebDir: Michael Schønwandt
Carmen (Bizet) 16-22 MärtsDir: Jean-Marie Zeitouni; Lav: Aik Karapetian
La Chauve-souris (Strauss,J) 28-29 AprillDir: Jérôme Pillement; Lav: Benoît Bénichou
Nabucco (Verdi) 15-20 MaiDir: Michael Schønwandt; Lav: John Fulljames(original), Aylin Bozok(revival)
Idriss (Aboulker) 7-8 JuuniDir: Vincent Recolin / Guillemette Daboval; Lav: Julie Méjean, Sylvère Santin
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 23-25 NovDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
Fantasio (Offenbach) 21 Dets-6 JaanDir: Pierre Dumoussaud; Lav: Thomas Jolly(original), Katja Krüger(revival)
Tristan et Isolde (concert) (Wagner) 17-20 JaanDir: Michael Schønwandt
Un barbier (Rossini) 25-27 JaanDir: Adrien Perruchon; Lav: Damien Robert
Don Pasquale (Donizetti) 20-26 VeebDir: Michele Spotti; Lav: Valentin Scharwz
Le Songe d'une nuit d'été (Britten) 8-12 MaiDir: Tito Muñoz; Lav: Ted Huffman
Simon Boccanegra (Verdi) 16-18 JuuniDir: Michael Schønwandt; Lav: David Hermann
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Don Giovanni (Mozart) 29 Sept-10 OktDir: Rani Calderon; Lav: Jean-François Sivadier
Hansel et Gretel (Humperdinck) 17-27 DetsDir: Thomas Rösner; Lav: Emmanuelle Bastet
Kátia Kabanová (Janáček) 28 Jaan-6 VeebDir: Mark Shanahan; Lav: Philipp Himmelmann
Un Bal masqué (Verdi) 25 Märts-5 AprillDir: Rani Calderon; Lav: Waut Koeken
Werther (Massenet) 6-15 MaiDir: Jean-Marie Zeitouni; Lav: Bruno Ravella
L'italiana in Algeri (Rossini) 22 Juuni-1 JuuliDir: Giuseppe Grazioli; Lav: David Hermann
Aida (Verdi) 25 Sept-4 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Staffan Valdemar Holm
La Belle Hélène (Offenbach) 14-23 DetsDir: Laurent Campellone; Lav: Bruno Ravella
7 Minuti (Battistelli) 1-7 VeebDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Michel Didym
La divisione del mondo (Legrenzi) 20-27 MärtsDir: Christophe Rousset; Lav: Jetske Mijnssen
Les Hauts de Hurlevent (Herrmann,B) 2-12 MaiDir: Jacques Lacombe; Lav: Orpha Phelan
Madama Butterfly (Puccini) 23 Juuni-2 JuuliDir: Modestas Pitrenas; Lav: Emmanuelle Bastet
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 15-17 SeptDir: Pascal Rophé; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le Couronnement de Poppée (Monteverdi) 9-17 OktDir: Gianluca Capuano; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Atys en folie (Lully) 28-29 NovDir: Arnaud Marzorati; Lav: Jean-Philippe Desrousseaux
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 14-20 DetsDir: Jean-Pierre Haeck; Lav: Pierre-André Weitz
Rinaldo (Handel) 24-31 JaanDir: Bertrand Cuiller; Lav: Claire Dancoisne
Fidelio (Beethoven) 16-25 MärtsDir: Erki Pehk; Lav: Philippe Miesch
Les P'tites Michu (Messager) 13-24 MaiDir: Pierre Dumoussaud; Lav: Rémy Barché
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Sept-3 OktDir: Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 30 Sept-3 OktDir: Andrey Galanov
La Passion de Simone (Saariaho) 7-8 OktDir: Clément Mao-Takacs; Lav: Aleksi Barrière
San Giovanni Battista (Stradella) 9-10 NovDir: Damien Guillon; Lav: Vincent Tavernier
Cendrillon (Massenet) 25 Nov-4 DetsDir: Claude Schnitzler; Lav: Ezio Toffolutti
The Beggar's Opera (Pepusch) 11-14 DetsDir: William Christie / Florian Carré / Marie Van Rhijn; Lav: Robert Carsen
Un Bal masqué (Verdi) 13-21 MärtsDir: Pietro Mianiti; Lav: Waut Koeken
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 5-13 JuuniDir: Rudolf Piehlmayer; Lav: Rebecca Blankenship, Beverly Blankenship
Nice, Opéra Nice Côte d'Azur  / 
L'Élixir d'amour (Donizetti) 22-28 NovDir: Roland Böer; Lav: Eric Chevalier
Les noces de Figaro (Mozart) 19-25 JaanDir: György Györiványi Ráth; Lav: Daniel Benoin
Norma (Bellini) 16-22 VeebDir: Renato Balsadonna; Lav: Nicola Berloffa
Roméo et Juliette (Gounod) 21-27 MärtsDir: Alain Guingal; Lav: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 18-24 MaiDir: György Györiványi Ráth; Lav: Jean-Christophe Mast
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 23-27 NovDir: Giuseppe Finzi; Lav: Bernard Pisani
Don Giovanni (Mozart) 18-24 JaanDir: György Györiványi Ráth; Lav: Daniel Benoin
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-5 MärtsDir: Roland Böer; Lav: Jean de Pange
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 22-24 MärtsDir: John Nelson
Faust (Gounod) 22-28 MaiDir: Giuliano Carella; Lav: Nadine Duffaut
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 OktDir: Jean Deroyer; Lav: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 NovDir: Roman Lemberg; Lav: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 NovDir: Léo Warynski; Lav: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 VeebDir: Jérôme Kuhn; Lav: Julien Chavaz
Trouble in Tahiti (Bernstein) 8-14 JuuniDir: Julien Masmondet; Lav: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 8-14 JuuniDir: Julien Masmondet; Lav: Catherine Dune
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 JuuniDir: Pierre Dumoussaud; Lav: Rémy Barché
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 OktDir: Jean Deroyer; Lav: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 NovDir: Roman Lemberg; Lav: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 NovDir: Léo Warynski; Lav: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 VeebDir: Jérôme Kuhn; Lav: Julien Chavaz
Trouble in Tahiti (Bernstein) 8-14 JuuniDir: Julien Masmondet; Lav: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 8-14 JuuniDir: Julien Masmondet; Lav: Catherine Dune
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 JuuniDir: Pierre Dumoussaud; Lav: Rémy Barché
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Lucia di Lammermoor (concert) (Donizetti) 12 SeptDir: Roberto Abbado
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 15 SeptDir: Teodor Currentzis
Macbeth (concert) (Verdi) 24 OktDir: Gianandrea Noseda
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 7 NovDir: Mikko Franck
Attila (concert) (Verdi) 15 NovDir: Daniele Rustioni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5-16 DetsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Laurent Pelly, Cléo Laigret
Oratorio de Noel (Bach,JS) 17 DetsDir: Vladimir Jurowski
Un petit Barbier de Séville (Rossini) 10-13 JaanDir: Adrien Perruchon; Lav: Damien Robert
Le Christ au Mont des Oliviers (Beethoven) 16 JaanDir: Jérémie Rhorer
Die Schöpfung (Haydn) 22 JaanDir: Jean-Claude Malgoire
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7-16 VeebDir: Jérémie Rhorer; Lav: Olivier Py
Requiem (Mozart) 13 VeebDir: Quentin Hindley
Alcina (Handel) 14-20 MärtsDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Christof Loy
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 24 MärtsDir: Mark Padmore
Stabat Mater (Pergolesi) 27 MärtsDir: Andrés Gabetta
Messe en si mineur (Bach,JS) 11 AprillDir: Hans-Christoph Rademann
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Mai-2 JuuniDir: Diego Fasolis; Lav: Robert Carsen
Grande Messe en ut mineur (Mozart) 30 MaiDir: Masaaki Suzuki
Rinaldo (concert) (Handel) 5 JuuniDir: Christophe Rousset
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12-15 JuuniDir: Bertrand de Billy
Faust (concert) (Gounod) 14 JuuniDir: Christophe Rousset
La Cenerentola (concert) (Rossini) 16 JuuniDir: Enrique Mazzola
L'italiana in Algeri (concert) (Rossini) 22 JuuniDir: Michele Mariotti
Rigoletto (concert) (Verdi) 3 OktDir: Gustavo Gimeno
Fidelio (concert) (Beethoven) 6 OktDir: Giovanni Antonini
Candide (concert) (Bernstein) 17 OktDir: Robert Tuohy
Requiem (concert) (Mozart) 19 OktDir: Philippe Herreweghe
Serse (concert) (Handel) 24 OktDir: Maxim Emelyanychev
La bohème (concert) (Puccini) 27 OktDir: Gianandrea Noseda
Nabucco (concert) (Verdi) 9 NovDir: Daniele Rustioni
La traviata (Verdi) 28 Nov-9 DetsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Deborah Warner
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 6 DetsDir: Speranza Scappucci
Rodelinda (concert) (Handel) 10 DetsDir: Emmanuelle Haïm
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 14 DetsDir: Emmanuel Krivine
Don Giovanni (concert) (Mozart) 10 JaanDir: Giovanni Antonini
Arabella (concert) (Strauss) 11 JaanDir: Constantin Trinks
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 18 VeebDir: Julien Chauvin
Ariane à Naxos (Strauss) 21-30 MärtsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Katie Mitchell
La Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 29 MärtsDir: Hans-Christoph Rademann
Armide (concert) (Lully) 1 AprillDir: Hervé Niquet
Semele (concert) (Handel) 3 AprillDir: Harry Bicket
Manon (concert) (Massenet) 6 AprillDir: Frédéric Chaslin
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 14 AprillDir: Jean-Claude Malgoire
La Passion selon Saint Matthieu (concert) (Bach,JS) 19 AprillDir: Václav Luks
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 20 MaiDir: Emmanuelle Haïm
L'occasion fait le larron (concert) (Rossini) 26 MaiDir: Jean-Claude Malgoire
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 28 MaiDir: Emiliano Gonzalez Toro
Agrippina (concert) (Handel) 29 MaiDir: Maxim Emelyanychev
Maître Péronilla (concert) (Offenbach) 1 JuuniDir: Markus Poschner
Paris, Cité de la musique  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 29 Sept-1 OktDir: Daniel Harding
Leonore (concert) (Beethoven) 7 NovDir: René Jacobs
Résurrection (Mahler) 10 NovDir: Mikko Franck
Requiem (Duruflé) 26 NovDir: Leonard Slatkin
Elektra (concert) (Strauss) 15 DetsDir: Mikko Franck
Les Saisons (Haydn) 16 DetsDir: Douglas Boyd
Le Messie (Handel) 17 DetsDir: Jordi Savall
Oratorio de Noel (Bach,JS) 18 DetsDir: Marc Minkowski
Le Pavillon aux pivoines (concert) (Tang,X) 9 Veeb
Ariodante (concert) (Handel) 10 MärtsDir: William Christie
Jules Cesar (Handel) 11-16 MärtsDir: Philipp von Steinaecker; Lav: Marguerite Borie
L'Or du Rhin (concert) (Wagner) 24 MärtsDir: Valery Gergiev
La Walkyrie (Wagner) 25 Märts
Paris, Opéra-Comique  / 
Miranda (Purcell) 25 Sept-5 OktDir: Raphaël Pichon; Lav: Katie Mitchell
Kein Licht (Manoury) 18-22 OktDir: Julien Leroy; Lav: Nicolas Stemann
La flûte enchantée (Mozart) 6-14 NovDir: Kevin John Edusei; Lav: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Schubert's Winterreise (Zender) 23-24 NovDir: Thierry Fischer; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
Le comte Ory (Rossini) 19-31 DetsDir: Louis Langrée; Lav: Denis Podalydès
Et in arcadia ego (Rameau) 1-11 VeebDir: Christophe Rousset; Lav: Phia Ménard, Jean-Luc Beaujault
Le mystère de l'écureuil bleu (Dupin) 23-25 VeebDir: Marc-Olivier Dupin; Lav: Ivan Grinberg
La Princesse légère (Cruz) 9-11 MärtsDir: Jean Deroyer; Lav: Jos Houben, Emily Wilson
Le domino noir (Auber) 26 Märts-5 AprillDir: Patrick Davin; Lav: Valérie Lesort, Christian Hecq
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 23-29 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Jérôme Deschamps
La Nonne sanglante (Gounod) 2-10 JuuniDir: Laurence Equilbey; Lav: David Bobée
Bohème, notre jeunesse (Puccini) 9-17 JuuliDir: Marc-Olivier Dupin; Lav: Pauline Bureau
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-24 OktDir: Raphaël Pichon; Lav: Aurélien Bory
Pelléas et Mélisande (concert) (Debussy) 23 Okt
Donnerstag aus Licht (Stockhausen) 15-19 NovDir: Maxime Pascal; Lav: Benjamin Lazar
Hamlet (Thomas,A) 17-29 DetsDir: Louis Langrée; Lav: Cyril Teste
Paris, Opéra National de Paris  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 9 Sept-21 OktDir: Jakub Hrůša / Marius Stieghorst; Lav: Jorge Lavelli
Così fan tutte (Mozart) 12 Sept-21 OktDir: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; Lav: Anne Teresa De Keersmaeker
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19 Sept-6 OktDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Wilson
Don Carlos (Verdi) 10 Okt-11 NovDir: Philippe Jordan; Lav: Krzysztof Warlikowski
Falstaff (Verdi) 26 Okt-16 NovDir: Fabio Luisi; Lav: Christophe Pitoiset
La Ronde (Boesmans) 2-11 NovDir: Jean Deroyer; Lav: Christiane Lutz
De la maison des morts (Janáček) 15 Nov-2 DetsDir: Esa-Pekka Salonen; Lav: Patrice Chéreau
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Nov-25 DetsDir: Dan Ettinger; Lav: Willy Decker
La bohème (Puccini) 1-31 DetsDir: Gustavo Dudamel / Manuel López-Gómez; Lav: Claus Guth
Jephtha (Handel) 13-30 JaanDir: William Christie; Lav: Claus Guth
Un ballo in maschera (Verdi) 16 Jaan-10 VeebDir: Bertrand de Billy; Lav: Gilbert Deflo
Only the sound remains (Saariaho) 23 Jaan-7 VeebDir: Ernest Martínez; Lav: Peter Sellars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jaan-16 VeebDir: Riccardo Frizza; Lav: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 2-28 VeebDir: Dan Ettinger; Lav: Benoît Jacquot
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 17 Märts-11 AprillDir: Ingo Metzmacher; Lav: Krzysztof Warlikowski
La Voix humaine (Poulenc) 17 Märts-11 AprillDir: Ingo Metzmacher; Lav: Krzysztof Warlikowski
Benvenuto Cellini (Berlioz) 20 Märts-14 AprillDir: Philippe Jordan; Lav: Terry Gilliam, Leah Hausman
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Märts-6 AprillDir: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; Lav: Pina Bausch
Parsifal (Wagner) 5-23 MaiDir: Philippe Jordan; Lav: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 13-23 MaiDir: Philippe Jordan; Lav: Richard Jones
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Mai-17 JuuniDir: Maxime Pascal; Lav: Laurent Pelly
L'Heure espagnole (Ravel) 17 Mai-17 JuuniDir: Maxime Pascal; Lav: Laurent Pelly
Boris Godounov (Musorgsky) 7 Juuni-12 JuuliDir: Vladimir Jurowski / Damian Iorio; Lav: Ivo van Hove
Don Pasquale (Donizetti) 9 Juuni-12 JuuliDir: Evelino Pidò; Lav: Damiano Michieletto
Il trovatore (Verdi) 20 Juuni-14 JuuliDir: Maurizio Benini; Lav: Alex Ollé
Tristan et Isolde (Wagner) 11 Sept-9 OktDir: Philippe Jordan; Lav: Peter Sellars
Les Huguenots (Meyerbeer) 28 Sept-24 OktDir: Michele Mariotti / Lukasz Borowicz; Lav: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 29 Sept-29 DetsDir: Giacomo Sagripanti / Karel Mark Chichon; Lav: Benoît Jacquot
Bérénice (Jarrell) 29 Sept-17 OktDir: Philippe Jordan; Lav: Claus Guth
L'Élixir d'amour (Donizetti) 25 Okt-25 NovDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Laurent Pelly
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Nov-13 DetsDir: Fabio Luisi; Lav: Calixto Bieito
La Cenerentola (Rossini) 23 Nov-26 DetsDir: Evelino Pidò; Lav: Guillaume Gallienne
Cain, overo Il primo omicidio (Scarlatti,A) 24 Jaan-23 VeebDir: René Jacobs; Lav: Romeo Castellucci
Les Troyens (Berlioz) 25 Jaan-12 VeebDir: Philippe Jordan; Lav: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 29 Jaan-13 VeebDir: Susanna Mälkki; Lav: Robert Carsen
Otello (Verdi) 7 Märts-7 AprillDir: Bertrand de Billy; Lav: Andrei Serban
Die Fledermaus (Strauss,J) 13-23 MärtsDir: Fayçal Karoui; Lav: Célie Pauthe
Don Pasquale (Donizetti) 22 Märts-16 AprillDir: Michele Mariotti; Lav: Damiano Michieletto
Lady Macbeth de Mzensk (Shostakovich) 6-25 AprillDir: Ingo Metzmacher; Lav: Krzysztof Warlikowski
Carmen (Bizet) 11 Aprill-23 MaiDir: Lorenzo Viotti; Lav: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Aprill-15 JuuniDir: Henrik Nánási; Lav: Robert Carsen
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9-24 MaiDir: Tomáš Hanus; Lav: Dmitri Tcherniakov
Tosca (Puccini) 16 Mai-23 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Pierre Audi
La forza del destino (Verdi) 6 Juuni-9 JuuliDir: Nicola Luisotti; Lav: Jean-Claude Auvray
Don Giovanni (Mozart) 11 Juuni-13 JuuliDir: Philippe Jordan / Guillermo García Calvo; Lav: Ivo van Hove
La traviata (Verdi) 12 Sept-16 Okt
Les Indes galantes (Rameau) 27 Sept-15 Okt
Prince Igor (Borodin) 28 Nov-26 Dets
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 8 DetsDir: Jérôme Correas; Lav: Dan Jemmett
Rinaldo (Handel) 18-19 JaanDir: Bertrand Cuiller; Lav: Claire Dancoisne
Le Journal d'un disparu (Janáček) 13 MärtsLav: Ivo van Hove
Reims, Opéra de Reims  / 
Così fan tutte (Mozart) 13-15 OktDir: Dominique Rouits; Lav: Frédéric Roels
Bataclan (Offenbach) 28-29 NovLav: Laurent Lévy, Rémy Berthier
Richard Coeur de Lion (Grétry) 19 JaanDir: Pauline Warnier; Lav: Juan Kruz Diaz De Garaio Esnaola
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 11 VeebDir: Martin Matalon; Lav: Jorge Lavelli
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 23-24 VeebDir: Paolo Zanzu; Lav: Clément Hervieu-Léger
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-18 MärtsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pénélope Bergeret
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 20 AprillDir: Jérôme Correas; Lav: Dan Jemmett
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-15 MaiDir: Robert Tuohy; Lav: Bernard Pisani
Faust (Gounod) 5-7 OktDir: Cyril Englebert; Lav: Nadine Duffaut
Into the Woods (Sondheim) 16-17 NovDir: Samuel Sené; Lav: Olivier Bénézech
Un barbier (Rossini) 21 DetsDir: Adrien Perruchon; Lav: Damien Robert
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-15 JaanDir: Roberto Forés Veses; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Il mondo alla roversa (Galuppi) 8 VeebDir: Françoise Lasserre; Lav: Vincent Tavernier
Macbeth (Verdi) 28-30 AprillLav: Frédérique Lombart
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 18-19 MaiDir: Cyril Englebert; Lav: Paul-Émile Fourny
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Le médecin malgré lui (Gounod) 21-26 NovDir: Gildas Pungier; Lav: Vincent Tavernier
Kátia Kabanová (Janáček) 5-11 VeebDir: Jaroslav Kyzlink; Lav: Frank Van Laecke
Le Nain (Zemlinsky) 25-29 MärtsDir: Franck Ollu; Lav: Daniel Jeanneteau
Norma (Bellini) 28 Mai-5 JuuniDir: Rudolf Piehlmayer; Lav: Nicola Berloffa
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 27-28 SeptDir: Andrey Galanov
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 27-28 SeptDir: Andrey Galanov
San Giovanni Battista (Stradella) 13 NovDir: Damien Guillon; Lav: Vincent Tavernier
Le comte Ory (Rossini) 29 Dets-5 JaanDir: Erki Pehk; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
The Beggar's Opera (Pepusch) 16-19 JaanDir: William Christie / Florian Carré / Marie Van Rhijn; Lav: Robert Carsen
Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 17-18 MärtsDir: Damien Guillon
Un Bal masqué (Verdi) 31 Märts-4 AprillDir: Pietro Mianiti; Lav: Waut Koeken
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 3-11 MaiDir: Rudolf Piehlmayer; Lav: Rebecca Blankenship, Beverly Blankenship
Rouen, Opéra de Rouen Normandie  / 
Norma (Bellini) 29 Sept-7 OktDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Frédéric Roels
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 15-17 DetsDir: Adrien Perruchon; Lav: Damien Robert
Fantasio (Offenbach) 26-30 JaanDir: Jean-Pierre Haeck; Lav: Thomas Jolly
L'ébloui (Musseau) 13 VeebDir: Philippe Nahon; Lav: Xavier Legasa
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 3-10 AprillDir: Antony Hermus; Lav: Emmanuelle Cordoliani
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 14-15 AprillDir: Andreas Spering; Lav: Pierre Audi
Médée (Cherubini) 22-27 MaiDir: Hervé Niquet; Lav: Jean-Yves Ruf
Madama Butterfly (Puccini) 25 Sept-7 OktDir: Pierre Dumoussaud; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Faust (Berlioz) 15-16 NovDir: Fiona Monbet; Lav: Jacques Perconte
Mamselle Nitouche (Herve) 30 Nov-2 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
Les parapluies de Cherbourg (Legrand) 18-22 DetsDir: Patrick Leterme; Lav: Emmanuel Dell'Erba, Patrick Leterme
Le comte Ory (Rossini) 20-26 JaanDir: Luciano Acocella; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
Le Journal d'un disparu (Janáček) 7-8 VeebLav: Ivo van Hove
Carmen (adaptation) (Bizet) 24 Veeb-2 Märts
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 24-28 MaiDir: Antony Hermus; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Saint-Etienne, Opéra de Saint-Étienne  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 7-12 NovDir: David Reiland; Lav: Nicola Berloffa
Requiem (Verdi) 8-12 DetsDir: David Reiland
L'enfant et les sortilèges (adaptation) (Ravel) 21 DetsDir: Edwige Herchenroder / Nicolas Meyer; Lav: Bénédicte Budan
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-28 JaanDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Davide Livermore
Semiramide (Rossini) 2-6 MärtsDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Nicola Raab
Siegfried (reduction) (Wagner) 23-25 MärtsDir: Laurent Touche; Lav: Julien Ostini
Fando et Lis (Menut) 2-6 MaiDir: Daniel Kawka; Lav: Kristian Frédric
Faust (Gounod) 8-12 JuuniDir: David Reiland; Lav: Julien Ostini
Hérodiade (Massenet) 14-18 NovDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Jean-Louis Pichon
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Dets-2 JaanDir: Michele Spotti; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
Così fan tutte (Mozart) 1-5 VeebDir: José Luis Domínguez Mondragón; Lav: Christophe Gayral
Dante (Godard) 8-12 MärtsDir: Mihhail Gerts; Lav: Jean-Romain Vesperini
Cendrillon (Isouard) 3-5 MaiDir: Julien Chauvin; Lav: Marc Paquien
Carmen (Bizet) 12-16 JuuniDir: Alain Guingal; Lav: Nicola Berloffa
Strasbourg, Opéra National du Rhin  / 
Kein Licht (Manoury) 22-25 SeptDir: Julien Leroy; Lav: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-30 OktDir: Patrick Davin; Lav: Ludovic Lagarde
Francesca da Rimini (Zandonai) 8-28 DetsDir: Giuliano Carella; Lav: Nicola Raab
Werther (Massenet) 9-17 VeebDir: Ariane Matiakh; Lav: Tatjana Gürbaca
Le Pavillon d'or (Mayuzumi) 21 Märts-3 AprillDir: Paul Daniel; Lav: Amon Miyamoto
Sindbad (Moody) 4 AprillDir: Howard Moody; Lav: Sébastien Dutrieux
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20-28 MaiDir: Roland Kluttig; Lav: David Pountney
Les Sept Péchés capitaux (Weill) 20-28 MaiDir: Roland Kluttig; Lav: David Pountney
Mahagonny Songspiel (Weill) 20-28 MaiDir: Roland Kluttig; Lav: David Pountney
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-26 JuuniDir: Marko Letonja; Lav: Frederic Wake-Walker
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-28 SeptDir: Michele Gamba; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-27 OktDir: Franck Ollu; Lav: Barrie Kosky
Barkouf (Offenbach) 7-23 DetsDir: Jacques Lacombe; Lav: Mariame Clément
Le Garçon et le poisson magique (Evers) 19-21 DetsLav: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
La divisione del mondo (Legrenzi) 8-16 VeebDir: Christophe Rousset; Lav: Jetske Mijnssen
Beatrix Cenci (Ginastera) 17-25 MärtsDir: Marko Letonja; Lav: Mariano Pensotti
Der Freischütz (Weber) 17-29 AprillDir: Patrick Lange; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La Princesse arabe (Arriaga) 26 MaiDir: Alexandra Cravero; Lav: Benoît De Leersnyder
Don Giovanni (Mozart) 15-27 JuuniDir: Christian Curnyn; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Toulon, Opéra de Toulon  / 
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 13-15 OktDir: Jean-Pierre Haeck; Lav: Pierre-André Weitz
Madama Butterfly (Puccini) 17-21 NovDir: Valerio Galli; Lav: Daniel Benoin
La flûte enchantée (Mozart) 27-31 DetsDir: Alexander Briger; Lav: René Koering
Wonderful Town (Bernstein) 26-30 JaanDir: Larry Blank; Lav: Olivier Bénézech
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 MärtsDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Henning Brockhaus
L'italienne à Alger (Rossini) 13-17 AprillDir: Francesco Cilluffo; Lav: Nicola Berloffa
Nabucco (Verdi) 3-8 JuuniDir: Jurjen Hempel; Lav: Jean-Christophe Mast
Rigoletto (Verdi) 5-9 OktDir: Daniel Montané; Lav: Elena Barbalich
Requiem (concert) (Mozart) 9-11 NovDir: Jurjen Hempel
Le Barbier de Séville (Rossini) 28-31 DetsDir: Jurjen Hempel; Lav: Adriano Sinivia
Turandot (Puccini) 25-29 JaanDir: Jurjen Hempel; Lav: Federico Grazzini
L'Élixir d'amour (Donizetti) 22-26 MärtsDir: Valerio Galli; Lav: Stefano Mazzonis di Pralafera
L'Élixir d'amour (Donizetti) 22-26 MärtsDir: Valerio Galli; Lav: Stefano Mazzonis di Pralafera
The Telephone (Menotti) 26-28 AprillDir: Jurjen Hempel; Lav: Sylvie Laligne
The Telephone (Menotti) 26-28 AprillDir: Jurjen Hempel; Lav: Sylvie Laligne
Amélie va au bal (Menotti) 26-28 AprillDir: Jurjen Hempel; Lav: Sylvie Laligne
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 24-28 MaiDir: Dalia Stasevska; Lav: Alain Garichot
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Le prophète (Meyerbeer) 29 Sept-8 OktDir: Claus Peter Flor; Lav: Walter Sutcliffe
La rondine (Puccini) 17-26 NovDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Nicolas Joël
La Walkyrie (Wagner) 30 Jaan-11 VeebDir: Claus Peter Flor; Lav: Nicolas Joël
Orphée et Eurydice (concert) (Gluck) 23-25 VeebDir: Christophe Rousset
Carmen (Bizet) 6-19 AprillDir: Andrea Molino; Lav: Jean-Louis Grinda
Macbeth (Verdi) 18-29 MaiDir: Michele Gamba; Lav: Jean-Louis Martinoty(original), Frédérique Lombart(revival)
La Clémence de Titus (Mozart) 22 Juuni-1 JuuliDir: Attilio Cremonesi; Lav: David McVicar, Marie Lambert
La traviata (Verdi) 26 Sept-7 OktDir: George Petrou; Lav: Pierre Rambert
La Ville morte (Korngold) 22 Nov-4 DetsDir: Leo Hussain; Lav: Philipp Himmelmann
Kopernikus (Vivier) 11-13 DetsLav: Peter Sellars
Lucrezia Borgia (Donizetti) 24 Jaan-3 VeebDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Emilio Sagi
Ariane à Naxos (Strauss) 1-10 MärtsDir: Evan Rogister; Lav: Michel Fau
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 4-14 AprillDir: Pascal Rophé; Lav: Stefano Poda
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 11-19 MaiDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
Werther (Massenet) 20 Juuni-2 JuuliDir: Jean-François Verdier; Lav: Nicolas Joël
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
Le Paradis perdu (Dubois) 24-26 NovDir: Jean-Claude Malgoire
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23-27 MärtsDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Christian Schiaretti
La Voix humaine (Poulenc) 8-10 AprillDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Christian Schiaretti
Requiem (Mozart) 10 JuuniDir: Jean-Claude Malgoire
Tours, Opéra de Tours  / 
Rigoletto (Verdi) 6-10 OktDir: Bruno Ferrandis; Lav: François De Carpentries
My Fair Lady (Loewe) 26-31 DetsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Paul-Émile Fourny
Philémon et Baucis (Gounod) 16-20 VeebDir: Benjamin Pionnier; Lav: Julien Ostini
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-20 MärtsDir: Samuel Jean; Lav: Adriano Sinivia
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-17 AprillDir: Benjamin Pionnier; Lav: Jacques Vincey
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-29 MaiDir: Vladislav Karklin; Lav: Dieter Kaegi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 25-29 MaiDir: Vladislav Karklin; Lav: Dieter Kaegi
Les Fées du Rhin (Offenbach) 28 Sept-2 OktDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pierre-Emmanuel Rousseau
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 27-31 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
L'italienne à Alger (Rossini) 1-5 VeebDir: Sesto Quatrini; Lav: David Hermann
La flûte enchantée (Mozart) 8-14 MärtsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Bérénice Collet
Les Sept Péchés capitaux (Weill) 26-28 AprillDir: Pierre Bleuse; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
Les sept péchés capitaux (Weill) 26-28 AprillDir: Pierre Bleuse; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
Andrea Chénier (Giordano) 24-28 MaiDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pier Francesco Maestrini
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Così fan tutte (Mozart) 8-12 NovDir: Marc Minkowski; Lav: Ivan Alexandre
L'Europe galante (concert) (Campra) 16 NovDir: Sébastien d'Hérin
Serse (concert) (Handel) 19 NovDir: Maxim Emelyanychev
Erismena (Cavalli) 2-3 DetsDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean Bellorini
Alceste (Lully) 10 DetsDir: Christophe Rousset
Carmen (concert) (Bizet) 19 DetsDir: Jean-Christophe Spinosi
Le comte Ory (Rossini) 12-14 JaanDir: Louis Langrée; Lav: Denis Podalydès
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 27 JaanDir: Sébastien d'Hérin
Giasone (concert) (Cavalli) 9-10 MärtsDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Serena Sinigaglia
Le Tremblement de terre (Draghi) 28 MärtsDir: Vincent Dumestre; Lav: Benjamin Lazar
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 31 Märts-1 AprillDir: Michael Hofstetter
King Arthur (concert) (Purcell) 11 AprillDir: Paul McCreesh
Requiem (Verdi) 27 MaiDir: Enrique Mazzola
Phaëton (Lully) 30 Mai-3 JuuniDir: Vincent Dumestre; Lav: Benjamin Lazar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-10 JuuniDir: Diego Fasolis; Lav: Robert Carsen
Requiem (Mozart) 26 JuuniDir: Jean-Claude Malgoire
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 JuuniDir: Jean-Christophe Spinosi
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 JuuniDir: Jean-Christophe Spinosi
Issé (concert) (Destouches) 13 OktDir: Louis-Noël Bestion de Camboulas
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 6 NovDir: François-Xavier Roth
Tarare (concert) (Salieri) 22 NovDir: Christophe Rousset
Actéon (Charpentier,M) 30 Nov-2 DetsDir: David Fallis; Lav: Marshall Pynkoski
Pygmalion (Rameau) 30 Nov-2 DetsDir: David Fallis; Lav: Marshall Pynkoski
King Arthur (Purcell) 7-9 DetsDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
The Beggar's Opera (Pepusch) 11-13 JaanDir: William Christie; Lav: Robert Carsen, Christophe Gayral
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 27 JaanDir: Sébastien d'Hérin
La finta pazza (Sacrati) 16-17 MärtsDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Rinaldo (Handel) 4-7 AprillDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Nathalie Spinosi, Jean-Christophe Spinosi
Rinaldo (Handel) 7 AprillDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Nathalie Spinosi, Jean-Christophe Spinosi
La divisione del mondo (Legrenzi) 13-14 AprillDir: Christophe Rousset; Lav: Jetske Mijnssen
Le Retour d'Ulysse dans sa patrie (Monteverdi) 18-19 AprillDir: Philippe Pierlot; Lav: William Kentridge
Didon et Enée (Purcell) 15-16 JuuniDir: Avi Stein; Lav: Mary Birnbaum
Le Devin du village (Rousseau) 21-22 JuuniDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Caroline Mutel
Les Arts Florissants (Charpentier,M) 7 JuuliDir: Gaétan Jarry
Vichy, Opéra de Vichy  / 
Don Giovanni (Mozart) 23-24 SeptDir: Roberto Forés Veses; Lav: Eric Vigié
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27-29 JuuliDir: Raphaël Merlin; Lav: Pierre Thirion-Vallet