2017/18 > Itaalia 
*Avalik veebilehekülg   >Operabase Professional 
2017/18 > Itaalia

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Monaco
Šveits
Austria
Sloveenia

Itaalia
 
Horvaatia
Malta Kreeka

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Carmen (Bizet) 22-24 SeptDir: Guillaume Tourniaire; Lav: Francesco Saponaro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 OktDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Matteo Mazzoni
Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 6 OktDir: Jacopo Rivani; Lav: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 27-29 OktDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Cécile Roussat(original), Julien Lubek(original), Giorgia Guerra(revival)
Il borgomastro di Saardam (Donizetti) 24 Nov-2 DetsDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Davide Ferrario
Che originali! (Mayr) 25 Nov-3 DetsDir: Gianluca Capuano; Lav: Roberto Catalano
Pigmalione (Donizetti) 25 Nov-3 DetsDir: Gianluca Capuano; Lav: Roberto Catalano
Messa da Requiem in memoria Vincenzo Bellini (concert) (Donizetti) 29 NovDir: Corrado Rovaris
La Cenerentola (Rossini) 7-9 DetsDir: Yi-Chen Lin; Lav: Arturo Cirillo
Rigoletto (Verdi) 15-17 DetsDir: Pietro Rizzo; Lav: Elena Barbalich
Il viaggio a Reims (Rossini) 7-9 Okt
Tosca (Puccini) 19-21 Okt
Enrico di Borgogna (Donizetti) 23 Nov-1 DetsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Silvia Paoli
Il castello di Kenilworth (Donizetti) 24 Nov-2 DetsDir: Riccardo Frizza; Lav: Maria Pilar Pérez Aspa
La creazione (Haydn) 29 NovDir: Corrado Rovaris; Lav: Francesco Micheli
Falstaff (Verdi) 7-9 Dets
Bolzano, Fondazione Haydn di Bolzano e Trento  / 
Die Antilope (Staud) 2-3 DetsDir: Walter Kobéra; Lav: Dominique Mentha
Ettore Majorana (Vetrano) 20-21 JaanDir: Jacopo Rivani; Lav: Stefano Simone Pintor
Gaia (Kerschbaumer) 22-24 VeebDir: Leonhard Garms; Lav: Hannes Kerschbaumer, Gina Mattiello, Natascha Maraval
La traviata (Verdi) 21-22 AprillDir: Sebastiano Rolli; Lav: Andrea Bernard
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 17-30 MaiDir: Philipp von Steinaecker; Lav: Georg Schmiedleitner
Brescia, Teatro Grande di Brescia  / 
La Cenerentola (Rossini) 29 Sept-1 OktDir: Yi-Chen Lin; Lav: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 13-15 OktDir: Jacopo Rivani; Lav: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 10-12 NovDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 24-26 NovDir: Carlo Goldstein; Lav: Frédéric Roels
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-2 DetsDir: Pietro Rizzo; Lav: Elena Barbalich
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 28-30 SeptDir: Jacopo Rivani; Lav: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 3-5 NovDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 23-25 NovDir: Pietro Rizzo; Lav: Elena Barbalich
La Cenerentola (Rossini) 14-16 DetsDir: Yi-Chen Lin; Lav: Arturo Cirillo
Carmen (Bizet) 19-21 JaanDir: Carlo Goldstein; Lav: Frédéric Roels
Otello (Verdi) 28 Juuni-3 JuuliDir: Jacopo Rivani; Lav: Silvia Paoli
Cremona, Teatro Ponchielli di Cremona  / 
L'orfeo (Monteverdi) 5-6 MaiDir: Ottavio Dantone; Lav: Andrea Cigni
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 8-9 JuuniDir: Roberto Perata; Lav: Roberto Catalano
La Cenerentola (Rossini) 6-8 OktDir: Yi-Chen Lin; Lav: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 19-20 OktDir: Jacopo Rivani; Lav: Stefano Simone Pintor
Carmen (Bizet) 17-19 NovDir: Carlo Goldstein; Lav: Frédéric Roels
Die Zauberflöte (Mozart) 1-3 DetsDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 6-10 DetsDir: Pietro Rizzo; Lav: Elena Barbalich
La patienza di Socrate con due moglie (Draghi) 21-22 JuuniDir: Roberto Perata; Lav: Ilaria Sainato
Fano, Teatro della Fortuna  / 
La bohème (Puccini) 1-3 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Leo Muscato
Ferrara, Teatro Comunale di Ferrara  / 
La traviata (Verdi) 9-11 VeebDir: Francesco Ommassini; Lav: Alessio Pizzech
Il tabarro (Puccini) 3-4 MärtsDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 3-4 MärtsDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 3-4 MärtsDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Esther (Handel) 20 AprillDir: Nicola Valentini; Lav: Marco Bellussi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 MaiDir: Sergio Alapont; Lav: Francesco Bellotto
Firenze, Fondazione del Teatro del Maggio Musicale Fiorentino  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-21 SeptDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Fabio Ceresa
La bohème (Puccini) 14-30 SeptDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Bruno Ravella
Tosca (Puccini) 22 Sept-1 OktDir: Valerio Galli; Lav: Federico Bertolani
La rondine (Puccini) 17-25 OktDir: Valerio Galli; Lav: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-26 OktDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Pier Francesco Maestrini
The WAM Game (Mozart) 7 Nov-23 VeebDir: Andrea Basevi; Lav: Manu Lalli
Il giocatore (Cherubini) 18-25 NovDir: Enrico Lombardi; Lav: Anna Tereshchenko
La sonnambula (Bellini) 18-29 NovDir: Sebastiano Rolli; Lav: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 19 Nov-2 DetsDir: John Axelrod / Sebastiano Rolli; Lav: Alfredo Corno
Carmen (Bizet) 7-18 JaanDir: Ryan McAdams; Lav: Leo Muscato
La donna di Siviglia (Bizet) 25 Jaan-1 VeebDir: Giuseppe La Malfa; Lav: Manu Lalli
La favorite (Donizetti) 22 Veeb-3 MärtsDir: Fabio Luisi; Lav: Ariel García Valdès, Derek Gimpel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20-29 MärtsDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Damiano Michieletto
Alceste (Gluck) 21-30 MärtsDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Pier Luigi Pizzi
Tutti mi chiamano (Rossini) 19-21 AprillDir: Giuseppe La Malfa; Lav: Manu Lalli
Cardillac (Hindemith) 5-15 MaiDir: Fabio Luisi; Lav: Valerio Binasco
La battaglia di Legnano (Verdi) 22-31 MaiDir: Renato Palumbo; Lav: Marco Tullio Giordana
Paulus (concert) (Mendelssohn) 29 MaiDir: Fabio Luisi
Infinita tenebra di luce (Guarnieri,A) 3-8 JuuniDir: Pietro Borgonovo; Lav: Giancarlo Cauteruccio
Quattro Pezzi Sacri (Verdi) 19-23 JuuniDir: Zubin Mehta
Il prigioniero (Dallapiccola) 19-23 JuuniDir: Zubin Mehta; Lav: Virgilio Sieni
La Dafne (Gagliano) 25-29 JuuniDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Gianmaria Aliverta
Macbeth (concert) (Verdi) 11-13 JuuliDir: Riccardo Muti
Il trovatore (Verdi) 13-29 SeptDir: Fabio Luisi; Lav: Francesco Micheli, Francesco Grazzini
Rigoletto (Verdi) 15-29 SeptDir: Fabio Luisi; Lav: Fancesco Micheli, Silvia Paoli
La traviata (Verdi) 21-29 SeptDir: Fabio Luisi; Lav: Francesco Micheli
Genova, Opera di Genova  / 
West Side Story (Bernstein) 19-29 OktDir: Wayne Marshall; Lav: Federico Bellone
Waiting (Tariverdiev) 25-26 NovDir: Dario Bonuccelli; Lav: Mariya Chamkina
Il telefono (Menotti) 25-26 NovDir: Antonio Tappero Merlo; Lav: Lorenza Codignola
Rigoletto (Verdi) 6-29 DetsDir: Francesco Ivan Ciampa / Dorian Wilson; Lav: Rolando Panerai
Norma (Bellini) 24-31 JaanDir: Andrea Battistoni; Lav: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Miseria e nobiltà (Tutino) 23 Veeb-1 MärtsDir: Francesco Cilluffo; Lav: Rosetta Cucchi
La rondine (Puccini) 21-25 MärtsDir: Giuseppe Acquaviva / Alvise Casellati; Lav: Giorgio Gallione
La traviata (Verdi) 2-6 MaiDir: Daniel Smith; Lav: Giorgio Gallione
Don Pasquale (Donizetti) 4 MaiDir: Giorgio Bruzzone; Lav: Luca Baracchini
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Mai-5 JuuniDir: Andriy Yurkevych; Lav: Lorenzo Mariani
Madama Butterfly (Puccini) 26-28 JuuliDir: Alvise Casellati
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27-29 JuuliDir: Daniel Smith; Lav: Vivien Hewitt
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
Il colore del sole (Gregoretti) 8 SeptDir: Gabriele Bonolis; Lav: Cristian Taraborrelli
Il noce di Benevento (Balducci) 2 SeptDir: Alessandro Benigni; Lav: Davide Garattini Raimondi
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 22 SeptLav: Bepi Morassi
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Rigoletto (Verdi) 12-14 JaanDir: Pietro Rizzo; Lav: Elena Barbalich
Il trovatore (Verdi) 26-28 Okt
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-11 Nov
Livorno, Teatro Goldoni  / 
Nabucco (Verdi) 24-26 NovDir: Marco Severi; Lav: Matteo Anselmi
Iris (Mascagni) 16-17 DetsDir: Daniele Agiman; Lav: Hiroki Ihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 20-21 JaanDir: Christopher Franklin; Lav: Andrea Cigni
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 MärtsDir: James Meena; Lav: Ivan Stefanutti
Lucca, Teatro del Giglio  / 
La fanciulla del West (Puccini) 18-19 NovDir: James Meena; Lav: Ivan Stefanutti
La Wally (Catalani) 19-21 JaanDir: Marco Balderi; Lav: Nicola Berloffa
Iris (Mascagni) 10-11 VeebDir: Daniele Agiman; Lav: Iroki Hihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 17 MärtsDir: Christopher Franklin; Lav: Andrea Cigni
Mantova, Teatro Sociale di Mantova  / 
Nabucco (Verdi) 14 JaanDir: Riccardo Leòn Boeretto; Lav: Vittorio Zambon
Il flauto magico (Mozart) 20 AprillDir: Enrico Saverio Pagano; Lav: Andrea Bandel
Messina, Teatro Vittorio Emanuele di Messina  / 
Carmen (Bizet) 9-13 VeebDir: Carlo Palleschi; Lav: Renato Bonajuto
La traviata (Verdi) 4-8 MaiDir: Andrea Licata; Lav: Franco Zeffirelli
Milano, Teatro alla Scala  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-31 DetsDir: Riccardo Chailly; Lav: Mario Martone
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Jaan-11 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Cornelius Obonya, Carolin Pienkos
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Veeb-4 MärtsDir: Myung-Whun Chung; Lav: Federico Tiezzi
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Veeb-17 MärtsDir: Michele Mariotti; Lav: John Fulljames, Hofesh Shechter
Don Pasquale (Donizetti) 3-28 AprillDir: Riccardo Chailly; Lav: Davide Livermore
Francesca da Rimini (Zandonai) 15 Aprill-13 MaiDir: Fabio Luisi; Lav: David Pountney
Il barbiere di Siviglia per i bambini (Rossini) 15 Aprill-7 MaiDir: Pietro Mianiti; Lav: Grischa Asagaroff
Aida (Verdi) 8 Mai-3 JuuniDir: Daniel Oren; Lav: Franco Zeffirelli(original), Marco Gandini(revival)
Fierrabras (Schubert) 5-30 JuuniDir: Daniel Harding; Lav: Peter Stein
Fidelio (Beethoven) 18 Juuni-7 JuuliDir: Myung-Whun Chung; Lav: Deborah Warner
Il pirata (Bellini) 29 Juuni-19 JuuliDir: Riccardo Frizza; Lav: Emilio Sagi
Ali Baba (Cherubini) 1-27 SeptDir: Paolo Carignani; Lav: Liliana Cavani
Ernani (Verdi) 29 Sept-25 OktDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
La finta giardiniera (Mozart) 8-29 OktDir: Diego Fasolis; Lav: Frederic Wake-Walker
Elektra (Strauss) 4-29 NovDir: Christoph von Dohnányi; Lav: Patrice Chéreau
Fin de partie (Kurtag) 15-25 NovDir: Markus Stenz; Lav: Pierre Audi
Modena, Teatro Comunale di Modena  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 5 SeptDir: Stefano Ranzani
Il colore del sole (Gregoretti) 27-29 OktDir: Gabriele Bonolis; Lav: Cristian Taraborrelli
Il trovatore (Verdi) 3-5 NovDir: Andrea Battistoni; Lav: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 1-3 DetsDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 26-28 JaanDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 26-28 JaanDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 JaanDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
La fanciulla del West (Puccini) 22-25 VeebDir: James Meena; Lav: Ivan Stefanutti
The Medium (Menotti) 16-18 MärtsDir: Flavio Emilio Scogna; Lav: Stefano Monti
The Telephone (Menotti) 16-18 MärtsDir: Flavio Emilio Scogna; Lav: Stefano Monti
La Gioconda (Ponchielli) 23-25 MärtsDir: Daniele Callegari; Lav: Federico Bertolani
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Pulcinella (Stravinsky) 18-19 NovDir: Maurizio Agostini; Lav: Francesco Nappa
La fanciulla del West (Puccini) 9-17 DetsDir: Juraj Valčuha; Lav: Hugo De Ana
La bohème (Puccini) 11-16 JaanDir: Stefano Ranzani; Lav: Mario Pontiggia
My Fair Lady (Loewe) 6-14 VeebDir: Donato Renzetti / Maurizio Agostini; Lav: Paul Curran
La traviata (Verdi) 27 Veeb-4 MärtsDir: Daniel Oren / Maurizio Agostini; Lav: Lorenzo Amato
Mosè in Egitto (Rossini) 15-20 MärtsDir: Stefano Montanari / Maurizio Agostini; Lav: David Pountney
Lady Macbeth del distretto di Mzensk (Shostakovich) 15-22 AprillDir: Juraj Valčuha; Lav: Martin Kušej
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 11-13 MaiDir: Valerio Galli; Lav: Elena Barbalich
La traviata (Verdi) 20 Mai-20 JuuniDir: Jordi Bernàcer / Maurizio Agostini; Lav: Lorenzo Amato
Tosca (Puccini) 12-24 JuuliDir: Juraj Valčuha; Lav: Leo Muscato
Rigoletto (Verdi) 14-25 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Leo Muscato
Nabucco (Verdi) 9-14 OktDir: Nello Santi; Lav: Jean-Paul Scarpitta
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10-14 OktDir: Gabriele Ferro; Lav: Alessandro Talevi
Siroe re di Persia (Vinci) 3-6 NovDir: Antonio Florio; Lav: Elena Barbalich
Don Checco (De Giosa) 17-24 NovDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Lorenzo Amato
Così fan tutte (Mozart) 25 Nov-4 DetsDir: Riccardo Muti; Lav: Chiara Muti
Novara, Teatro Coccia  / 
Carmen (Bizet) 6-8 OktDir: Matteo Beltrami; Lav: Sergio Rubini
Delitto e Dovere (Colla) 27 OktDir: Marco Alibrando; Lav: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
Don Giovanni (Mozart) 15-17 DetsDir: Matthew Aucoin; Lav: Giorgio Ferrara
La vedova allegra (Lehár) 13-14 JaanDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Renato Bonajuto, Andrea Merli
Nabucco (Verdi) 23-25 VeebDir: Gianna Fratta; Lav: Pier Luigi Pizzi
Requiem (concert) (Mozart) 5 AprillDir: Matteo Beltrami
Rigoletto (Verdi) 5-7 OktDir: Matteo Beltrami; Lav: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
La cambiale di matrimonio (Rossini) 17 OktDir: Margherita Colombo; Lav: Laura Cosso
The Beggar's Opera (Pepusch) 27-28 OktDir: Florian Carré; Lav: Robert Carsen
Mosè in Egitto (Rossini) 16-18 NovDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Lorenzo Maria Mucci
Gianni Schicchi (Puccini) 14-16 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Davide Garattini Raimondi
Fantasio (Testoni) 21 DetsDir: Balázs Kocsár
Fortunio (Testoni) 21 DetsDir: Balázs Kocsár
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 VeebDir: Erina Yashima; Lav: Giorgio Ferrara
La traviata (Verdi) 3-5 MaiDir: Matteo Beltrami; Lav: Renato Bonajuto
Padova, Teatro Verdi  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 OktDir: Alberto Veronesi; Lav: Filippo Tonon
La vedova allegra (Lehár) 29-31 DetsDir: Jordi Bernàcer; Lav: Hugo De Ana
Parma, Teatro Regio di Parma  / 
Anna Bolena (Donizetti) 12-22 JaanDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Alfonso Antoniozzi
La bohème (Puccini) 10-19 MärtsDir: Valerio Galli; Lav: Francesca Zambello(original), Ugo Tessitore(revival)
I masnadieri (Verdi) 22 Aprill-7 MaiDir: Simon Krečič; Lav: Leo Muscato
Prometeo (Nono) 26-28 MaiDir: Marco Angius
Jérusalem (Verdi) 28 Sept-20 OktDir: Daniele Callegari; Lav: Hugo De Ana
La traviata (Verdi) 29 Sept-18 OktDir: Sebastiano Rolli; Lav: Andrea Bernard
Stiffelio (Verdi) 30 Sept-21 OktDir: Guillermo García Calvo; Lav: Graham Vick
Falstaff (Verdi) 1-22 OktDir: Riccardo Frizza; Lav: Jacopo Spirei
Messa da Requiem (Verdi) 7-19 OktDir: Daniele Callegari
Il piccolo principe (Melozzi) 6-9 DetsDir: Stefano Franceschini; Lav: Stefano De Luca
Rigoletto (Verdi) 12-21 JaanDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Elisabetta Brusa
Roberto Devereux (Donizetti) 15-25 MärtsDir: Sebastiano Rolli; Lav: Alfonso Antoniozzi
La traviata (Verdi) 23-31 MärtsDir: Sebastiano Rolli; Lav: Andrea Bernard
Tosca (Puccini) 27 Aprill-6 MaiDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Joseph Franconi Lee
Macbeth (Verdi) 27 Sept-21 OktDir: Philippe Auguin; Lav: Daniele Abbado
Un giorno di regno (Verdi) 28 Sept-19 OktDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Massimo Gasparòn, Pier Luigi Pizzi
Le Trouvère (Verdi) 29 Sept-20 OktDir: Roberto Abbado; Lav: Robert Wilson, Nicola Panzer
Attila (Verdi) 30 Sept-19 OktDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Andrea De Rosa
Pavia, Teatro Fraschini di Pavia  / 
L'inganno felice (Rossini) 30 SeptDir: Jacopo Brusa; Lav: Beppe Soggetti
Rigoletto (Verdi) 3-5 NovDir: Pietro Rizzo; Lav: Elena Barbalich
Ettore Majorana (Vetrano) 16-18 NovDir: Jacopo Rivani; Lav: Stefano Simone Pintor
La Cenerentola (Rossini) 1-3 DetsDir: Yi-Chen Lin; Lav: Arturo Cirillo
Die Zauberflöte (Mozart) 9-11 DetsDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 12-14 JaanDir: Carlo Goldstein; Lav: Frédéric Roels
La traviata (Verdi) 17 MärtsDir: Jacopo Brusa; Lav: Roberto Catalano
Il viaggio a Reims (Rossini) 12-14 OktDir: Michele Spotti; Lav: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 26-28 OktDir: Valerio Galli; Lav: Andrea Cigni
La Voix humaine (Poulenc) 15-17 NovDir: Francesco Cilluffo; Lav: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15-17 NovDir: Francesco Cilluffo; Lav: Emma Dante
Falstaff (Verdi) 14-16 DetsDir: Marcello Mottadelli; Lav: Roberto Catalano
Rinaldo (Handel) 18-20 JaanDir: Ottavio Dantone; Lav: Jacopo Spirei
Piacenza, Teatro Municipale di Piacenza  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 13-15 OktDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Leo Nucci, Salvo Piro
Faust (Gounod) 15-17 DetsDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 2-4 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 2-4 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 2-4 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
La Cenerentola (Rossini) 16-18 VeebDir: Erina Yashima; Lav: Aldo Tarabella
La Gioconda (Ponchielli) 16-18 MärtsDir: Daniele Callegari; Lav: Federico Bertolani
Il corsaro (Verdi) 4-6 MaiDir: Matteo Beltrami; Lav: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Pia de'Tolomei (Donizetti) 14-15 OktDir: Christopher Franklin; Lav: Andrea Cigni
Il trovatore (Verdi) 10-12 NovDir: Andrea Battistoni; Lav: Stefano Vizioli
Il Girello (Melani,J) 3 DetsDir: Carlo Ipata; Lav: Eugenio Monti Colla
Iris (Mascagni) 13-14 JaanDir: Daniele Agiman; Lav: Iroki Hihara
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 VeebDir: James Meena; Lav: Ivan Stefanutti
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-11 MärtsDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Stefano Vizioli
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri di Ravenna  / 
Don Giovanni (Mozart) 12-14 JaanDir: Matteo Beltrami; Lav: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
La fanciulla del West (Puccini) 16-18 VeebDir: James Meena; Lav: Ivan Stefanutti
Simon Boccanegra (Verdi) 2-4 MärtsDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Leo Nucci, Salvo Piro
Reggio Emilia, I Teatri di Reggio Emilia  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 7-10 DetsDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Simone Derai
Suor Angelica (Puccini) 25-27 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Il tabarro (Puccini) 25-27 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 25-27 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Cristina Pezzoli
La Gioconda (Ponchielli) 6-8 AprillDir: Daniele Callegari; Lav: Federico Bertolani
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 12-23 DetsDir: Daniele Gatti; Lav: Damiano Michieletto
I masnadieri (Verdi) 20 Jaan-4 VeebDir: Roberto Abbado; Lav: Massimo Popolizio
La sonnambula (Bellini) 18 Veeb-3 MärtsDir: Speranza Scappucci; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
La traviata (Verdi) 24 Veeb-4 MärtsDir: Pietro Rizzo; Lav: Sofia Coppola
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 25 Veeb-3 MärtsLav: Fabio Cherstich
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-15 AprillDir: Carlo Rizzi; Lav: Pippo Delbono
Pagliacci (Leoncavallo) 5-15 AprillDir: Carlo Rizzi; Lav: Pippo Delbono
Tosca (Puccini) 7 Aprill-18 NovDir: Jordi Bernàcer / Stefano Ranzani; Lav: Alessandro Talevi
Don Giovanni (reduction) (Mozart) 5-12 MaiLav: Fabio Cherstich
Billy Budd (Britten) 8-15 MaiDir: James Conlon; Lav: Deborah Warner
La bohème (Puccini) 14-24 JuuniDir: Henrik Nánási / Pietro Rizzo; Lav: Alex Ollé
La traviata (Verdi) 3-20 JuuliDir: Yves Abel; Lav: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 14 Juuli-2 AugDir: Ryan McAdams; Lav: Valentina Carrasco
Die Zauberflöte (Mozart) 9-17 OktDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Okt-11 NovDir: Stefano Montanari; Lav: Graham Vick
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
La Doriclea (Stradella) 2 SeptDir: Andrea De Carlo; Lav: Guillaume Bernardi
Re Ruggero (Szymanowski) 5-9 OktDir: Antonio Pappano
Vier letzte Lieder (concert) (Strauss) 22 DetsDir: Antonio Pappano
Anna e Zef (Krüs) 27-30 JaanDir: Gabriele Bonolis; Lav: Cesare Scarton
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 26-30 MärtsDir: Mikko Franck
Rovigo, Teatro Sociale di Rovigo  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-5 NovDir: Alessandro Cedrone; Lav: Massimo Pizzi, Gasparon Contarini
Tosca (Puccini) 13-17 DetsDir: Simon Krečič; Lav: Artemio Cabassi
La traviata (Verdi) 16-18 VeebDir: Francesco Ommassini; Lav: Alessio Pizzech
L'italiana in Algeri (Rossini) 24-25 MärtsDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Stefano Vizioli
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Turandot (Puccini) 13-15 OktDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Filippo Tonon
Brundibár (Krása) 27-28 OktDir: Andrea Solinas; Lav: Giovanni Scandella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-19 NovDir: Giulio Plotino; Lav: Giulio Ciabatti
Tosca (Puccini) 8-10 DetsDir: Guillaume Tourniaire; Lav: Giulio Ciabatti
Savona, Opera Giocosa  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-14 OktDir: Giancarlo De Lorenzo; Lav: Primo Antonio Petris
L'attesa (Tariverdiev) 23 NovLav: Mariya Chamkina
Il telefono (Menotti) 23 NovDir: Antonio Tappero Merlo; Lav: Lorenza Codignola
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 11-12 AugLav: Giorgio Sangati
Fammi udire la tua voce (Guarnieri,A) 8-10 SeptDir: Marco Angius; Lav: Federico Grazzini
L'impresario delle Canarie (Sarro) 15-17 SeptDir: Pierfrancesco Borrelli; Lav: Giorgio Bongiovanni
Carmen (Bizet) 19-30 SeptDir: Laurent Campellone; Lav: Stefano Monti
Torino, Teatro Regio di Torino  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 10-22 OktDir: Gianandrea Noseda; Lav: Claus Guth(original), Arturo Gama(revival)
Falstaff (Verdi) 15-26 NovDir: Donato Renzetti; Lav: Daniele Abbado, Boris Stetka
Turandot (Puccini) 16-25 JaanDir: Gianandrea Noseda; Lav: Stefano Poda
Salome (Strauss) 15-25 VeebDir: Gianandrea Noseda; Lav: Laurie Feldman Santoliquido
L'orfeo (Monteverdi) 13-21 MärtsDir: Antonio Florio; Lav: Alessio Pizzech
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-25 MärtsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Vittorio Borrelli
Tutti dal Barbiere! (Rossini) 22-24 MärtsDir: Giulio Laguzzi; Lav: Vittorio Borrelli, Anna Maria Bruzzese
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 17-28 AprillDir: Michele Mariotti; Lav: Stefano Mazzonis di Pralafera
Evita (Lloyd Webber) 4-9 MaiDir: David Steadman; Lav: Bob Tomson, Bill Kenwright
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 16-27 MaiDir: Diego Matheuz; Lav: Ludovic Lagarde
La Voix humaine (Poulenc) 16-27 MaiDir: Diego Matheuz; Lav: Ludovic Lagarde
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Juuni-6 JuuliDir: Speranza Scappucci; Lav: Elena Barbalich
Don Giovanni (Mozart) 27 Juuni-7 JuuliDir: Daniele Rustioni; Lav: Michele Placido(original), Vittorio Borrelli(revival)
Così fan tutte (Mozart) 28 Juuni-8 JuuliDir: Diego Fasolis; Lav: Ettore Scola(original), Vittorio Borrelli(revival)
Treviso, Teatro Comunale di Treviso  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 OktDir: Sergio Alapont; Lav: Francesco Bellotto
Atlas 101 (Mancuso) 17 NovDir: Giovanni Mancuso; Lav: Chiara Tarabotti
La Cecchina (Piccinni) 15-17 DetsDir: Eddi De Nadai; Lav: Martin Ruis
La traviata (Verdi) 26-30 JaanDir: Francesco Ommassini; Lav: Alessio Pizzech
Trieste, Teatro Verdi di Trieste  / 
Evgenij Onegin (Tchaikovsky,P) 17-25 NovDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Vera Petrova
La prova di un'opera seria (Gnecco) 29 Nov-1 JuuniDir: Leonardo Catalanotto / Takayuki Yamasaki; Lav: Carlo Antonio De Lucia
Il trovatore (Verdi) 19-27 JaanDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Filippo Tonon
La Fille du régiment (Donizetti) 16-24 VeebDir: Simon Krečič; Lav: Sarah Schinasi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-31 MärtsDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Giulio Ciabatti
Così fan tutte (Mozart) 20-28 AprillDir: Oleg Caetani; Lav: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
L'italiana in Algeri (Rossini) 25 Mai-3 JuuniDir: George Petrou; Lav: Stefano Vizioli
La traviata (Verdi) 22-30 JuuniDir: Pedro Halffter Caro; Lav: Giulio Ciabatti
Venezia, La Fenice  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Nov-3 DetsDir: Myung-Whun Chung; Lav: Gianmaria Aliverta
La traviata (Verdi) 6 Dets-10 JaanDir: Enrico Calesso / Marco Paladin; Lav: Robert Carsen
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 19-27 JaanDir: Gianluca Capuano; Lav: Bepi Morassi
Die lustige Witwe (Lehár) 2-13 VeebDir: Stefano Montanari; Lav: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-18 VeebDir: Stefano Montanari; Lav: Bepi Morassi
Zenobia, regina de' Palmireni (Albinoni) 22-24 VeebDir: Francesco Erle; Lav: Francesco Bellotto
La bohème (Puccini) 16-25 MärtsDir: Myung-Whun Chung; Lav: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 6-24 AprillDir: Manlio Benzi; Lav: Alex Rigola
Orlando furioso (Vivaldi) 13-21 AprillDir: Diego Fasolis; Lav: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Aprill-5 JuuniDir: Riccardo Frizza / Sesto Quatrini; Lav: Bepi Morassi
Il signor Bruschino (Rossini) 27 Aprill-4 MaiDir: Alvise Casellati; Lav: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 5 Mai-1 JuuniDir: Francesco Ivan Ciampa / Marco Paladin; Lav: Robert Carsen
Norma (Bellini) 13-19 MaiDir: Riccardo Frizza; Lav: Kara Walker
Il regno della luna (Piccinni) 17-19 MaiDir: Maurizio Dini Ciacci; Lav: Davide Garattini Raimondi
Richard III (Battistelli) 29 Juuni-7 JuuliDir: Tito Ceccherini; Lav: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Aug-30 OktDir: Gregory Kunde; Lav: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 Aug-9 OktDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 6-29 SeptDir: Renato Balsadonna; Lav: Alex Rigola
Semiramide (Rossini) 19-27 OktDir: Riccardo Frizza; Lav: Cecilia Ligorio
Verona, Via dei Mutilati 4  / 
La vedova allegra (Lehár) 17-31 DetsDir: Sergio Alapont; Lav: Gino Landi
Otello (Verdi) 4-11 VeebDir: Antonino Fogliani; Lav: Francesco Micheli
Manon Lescaut (Puccini) 4-11 MärtsDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Graham Vick
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 Märts-8 AprillDir: Sesto Quatrini; Lav: Mario Martone
Anna Bolena (Donizetti) 29 Aprill-6 MaiDir: Jordi Bernàcer; Lav: Graham Vick
Salome (Strauss) 20-27 MaiDir: Michael Balke; Lav: Gabriele Lavia