2017/18 > Venemaa 
*Avalik veebilehekülg   >Operabase Professional 
2017/18 > Venemaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Soome
Eesti
Läti
Valgevene

Venemaa
 
USA
Ukraina
Gruusia
Aserbaidžan
Kazastan Jaapan

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 Aug
La traviata (concert) (Verdi) 19 Okt-2 JaanDir: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-25 Veeb
Otello (Verdi) 8 Dets
Tosca (Puccini) 21 Jaan-8 VeebDir: Valery Voronin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Jaan-5 Aprill
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Jaan
Madama Butterfly (Puccini) 4 Veeb
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 Sept-20 Mai
Silva (Kálmán,E) 29 Sept-12 Aprill
Aida (Verdi) 7 Okt-2 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Okt-30 Aprill
Carmen (Bizet) 15 Okt-4 Mai
Countess Maritza (Kálmán,E) 19 Okt-16 Mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Okt-24 Veeb
La traviata (Verdi) 29 Okt-30 Mai
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Nov-18 Mai
Il trovatore (Verdi) 12 Nov-4 Aprill
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Nov-15 Aprill
Prince Igor (Borodin) 20 Jaan-18 Märts
Madama Butterfly (Puccini) 28 Jaan-28 Aprill
Tosca (Puccini) 17 Veeb
Don Pasquale (Donizetti) 3 Märts-7 Aprill
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 Märts
Faust (Gounod) 31 Märts-1 Aprill
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 19 Aprill
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 26 Aprill
Aleko (Rakhmaninov) 26 Aprill
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Sept-19 Juuni
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Sept-21 Juuni
Carmen (Bizet) 21 Sept-5 Mai
Rusalka (Dvořák,A) 23 Sept-31 MaiDir: Oliver von Dohnányi; Lav: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 Sept-27 Juuni
La bohème (Puccini) 29 Sept-2 Juuni
Madama Butterfly (Puccini) 3 Okt-9 Juuni
Satyagraha (Glass) 6 Okt-13 Mai
Die Passagierin (Weinberg) 10 Okt-11 Märts
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Okt-7 Märts
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Okt-7 Juuni
Prince Igor (Borodin) 21 Okt-5 Juuni
Le comte Ory (Rossini) 24 Okt-26 Juuni
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Okt-23 JuuniDir: Vladislav Karklin; Lav: Dieter Kaegi
The Greek Passion (Martinů) 19 Aprill-16 JuuniDir: Oliver von Dohnányi; Lav: Thaddeus Strassberger
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 Okt-3 Veeb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Okt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Okt-3 Märts
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 Nov
Turandot (Puccini) 17 Nov-29 Aprill
Aida (Verdi) 23 Nov-15 Märts
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Dets
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jaan
Countess Maritza (Kálmán,E) 28 Jaan
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Veeb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Veeb
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 15 Aprill
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 Sept
Rigoletto (Verdi) 25 Sept-4 Veeb
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 Okt
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Okt-20 Dets
La bohème (Puccini) 6 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Nov
Jalil (Zhiganov) 15 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov-10 VeebDir: Alessandro Bicci
Tosca (Puccini) 6 Dets-8 Juuni
Turandot (Puccini) 10 Dets-19 Veeb
La traviata (Verdi) 15 Dets-7 Veeb
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 Dets
Nabucco (Verdi) 1-2 VeebDir: Yefim Maizel; Lav: Stefano Romani
Il trovatore (Verdi) 12 Veeb-21 JuuniDir: Vasily Valitov; Lav: Yefim Maizel
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Veeb
Silva (Kálmán,E) 11-18 Märts
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Aprill
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Aprill
Carmen (Bizet) 29 Mai
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 4 Juuni
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 Sept-29 Aprill
La Fille du régiment (Donizetti) 22 Sept-23 Märts
Tosca (Puccini) 23 Sept
Medea (Cherubini) 29 Sept-4 Aprill
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Okt
Viva la Mamma (Donizetti) 19 Okt-31 Mai
Prince Igor (Borodin) 20 Okt-17 Märts
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Okt-11 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 22 Okt-14 Aprill
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 Okt-16 Märts
La traviata (Verdi) 9 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Nov-3 Mai
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Dets-21 Veeb
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 Dets-4 Jaan
Requiem (Verdi) 2 Veeb
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Veeb
Il trovatore (Verdi) 24 Veeb-26 Mai
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 14 Märts
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Sept-9 JuuliDir: Tugan Sokhiev; Lav: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Sept-1 JuuliDir: William Lacey / Alexander Soloviev; Lav: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 Sept-14 JaanDir: Michał Klauza; Lav: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 SeptDir: Pavel Klinichev; Lav: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5 Okt-29 MaiDir: Michał Klauza; Lav: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 OktDir: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18 Okt-27 MärtsDir: Andrea Marcon; Lav: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 Okt-28 JaanDir: Anton Grishanin; Lav: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 Nov-23 JuuniDir: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; Lav: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8 Nov-17 JuuniDir: Tugan Sokhiev; Lav: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15 Nov-4 MärtsDir: Giacomo Sagripanti / Keri-Lynn Wilson; Lav: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 NovDir: Alexei Bogorad; Lav: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28 Nov-10 JuuniDir: Tugan Sokhiev; Lav: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 DetsDir: Tugan Sokhiev; Lav: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5 Dets-9 MaiDir: Anton Grishanin; Lav: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 Dets-1 AprillDir: Tugan Sokhiev; Lav: Alexander Titel
Requiem (Verdi) 17 DetsDir: Tugan Sokhiev
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 Dets-2 MaiDir: Anton Grishanin; Lav: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 Dets-3 JuuniDir: Anton Grishanin; Lav: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Veeb-5 JuuliDir: Tugan Sokhiev; Lav: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 VeebDir: William Lacey; Lav: David Alden
Un ballo in maschera (Verdi) 20-26 AprillDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Davide Livermore
Das Rheingold (Wagner) 18 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 19 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 23 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Plamen Kartaloff
La bohème (Puccini) 25-29 JuuliDir: Evan Rogister; Lav: Jean-Romain Vesperini
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Sept-3 Märts
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Sept-27 Aprill
Leonora (Beethoven) 27 Sept
La Voix humaine (Poulenc) 28 Sept-22 Aprill
Don Giovanni (Mozart) 4 Okt-12 Aprill
The Nose (Shostakovich) 11 Okt
Il turco in Italia (Rossini) 13 Okt-15 Aprill
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18 Okt-28 Veeb
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 Okt-1 Aprill
Pimpinone (Telemann) 20 Okt-1 Aprill
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 Okt-1 Nov
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Nov-17 Märts
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Dets-18 Veeb
Il tabarro (Puccini) 25 Jaan-21 Veeb
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Jaan-21 Veeb
Giulio Cesare (Handel) 27 Jaan-29 Märts
Il mondo della luna (Haydn) 23 Veeb-21 Aprill
Die drei Pintos (Weber) 14-15 Märts
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Sept-6 Okt
Edible Fairytales (Bronner) 8 Okt-12 NovDir: Alevtina Ioffe; Lav: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 Okt
The Nightingale (Stravinsky) 14+ OktDir: Alevtina Ioffe; Lav: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19 Sept-1 Dets
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Nov-21 Veeb
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Nov-20 MärtsLav: Alexander Petrov
La bohème (Puccini) 25 Jaan-27 Veeb
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 Aug-18 MärtsDir: Oliver Díaz; Lav: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 Sept
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 Okt
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 Okt-5 Nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-19 AprillDir: Valery Kirianov; Lav: Ilya Ilyin
Rasputin (Reise) 11-12 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24 Nov-2 JuuniDir: Evgeny Brazhnik; Lav: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26-29 DetsDir: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 JaanDir: Evgeny Brazhnik
The Human Voice (Poulenc) 2 Veeb-25 MärtsDir: Valery Kiryanov; Lav: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 VeebDir: Valery Kiryanov
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 VeebDir: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 MärtsDir: Konstantin Khvatynez; Lav: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 MärtsDir: Vladimir Ponkin; Lav: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 Märts-1 AprillDir: Evgeny Brazhnik; Lav: Dmitry Bertman
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 12 Aprill-23 OktDir: Viktoria Unghuryanu
Chaadsky (Manotskov) 20-22 AprillDir: Felix Korobov; Lav: Kirill Serebrennikov
The Nightingale (Stravinsky) 25 Aprill
Aleko (Rakhmaninov) 7 Juuni-30 SeptDir: Valery Kiryanov; Lav: Rostislav Protasov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 26 Juuni-2 SeptDir: Valery Kirianov; Lav: Dmitry Bertman
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 6 Sept-16 Okt
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 12-14 Sept
Turandot (Puccini) 3-7 OktDir: Vladimir Fedoseyev; Lav: Dmitry Bertman
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 9 OktDir: Viktoria Unghuryanu
Carmen (Bizet) 26-28 Okt
La serva padrona (Pergolesi) 1-2 NovDir: Valery Kiryanov; Lav: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1-2 NovDir: Valery Kiryanov; Lav: Ilya Ilyin
Die Zauberflöte (Mozart) 14-18 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 NovDir: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; Lav: Dmitry Bertman
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5-9 DetsDir: Vladimir Fedoseyev; Lav: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 Aug-4 JuuniDir: Evgeny Samoilov; Lav: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Aug-1 JuuniDir: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; Lav: Sergey Artsibashev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 Aug-25 Mai
Il trovatore (Verdi) 24 Aug-5 Juuni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Aug-4 Mai
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 Sept-2 Dets
Rigoletto (Verdi) 4 Sept-30 MaiDir: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig / Fabio Mastrangelo / Vasily Valitov / Andrey Lebedev; Lav: Ralf Långbaсka
Die Passagierin (Weinberg) 11 Sept-30 Okt
Faust (Gounod) 18 Sept-28 Mai
La traviata (Verdi) 21 Sept-18 Mai
La bohème (Puccini) 25 Sept-21 Mai
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 Okt-1 Aprill
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Okt-2 Mai
Norma (Bellini) 20-21 Okt
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 Okt
Lohengrin (Wagner) 11 Nov-11 Mai
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Nov-14 MaiDir: Andrey Lebedev; Lav: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 Nov-23 Mai
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-6 AprillDir: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; Lav: Valery Belyakovich
Nabucco (Verdi) 29 Nov-15 AprillDir: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov / Jan Latham-Koenig; Lav: Andrejs Žagars
Salome (Strauss) 9 Dets-25 Märts
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Dets-31 MärtsDir: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; Lav: Nicola Raab
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Jaan-8 JuuniDir: Jan Latham-Koenig / Dmitry Volosnikov / Yuri Medianik; Lav: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 VeebDir: Jan Latham-Koenig; Lav: Aleksey Veiro
Aida (concert) (Verdi) 24 Veeb-3 AprillDir: Yaroslav Kizling
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 22 MaiDir: Evgeny Samoilov
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Sept-11 AprillDir: Alexander Lazarev; Lav: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 Sept-21 MaiDir: Evgeny Brazhnik; Lav: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Sept-6 JuuliDir: Felix Korobov / Maria Maximchuk; Lav: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 Okt-3 MärtsDir: Alexander Lazarev; Lav: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 Okt-14 JuuliDir: Vyacheslav Volich; Lav: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Okt-26 MaiDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Lav: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Okt-28 AprillDir: Evgeny Brazhnik; Lav: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 Okt-19 JuuliDir: Vyacheslav Volich; Lav: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 Okt-10 VeebDir: Evgeny Brazhnik; Lav: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Okt-22 JuuliDir: Felix Korobov; Lav: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 Okt-29 AprillDir: Felix Korobov; Lav: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 Okt-14 MärtsDir: Timur Zangiev; Lav: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 Okt-2 JuuniDir: Timur Zangiev; Lav: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 Nov-20 MaiDir: Vyacheslav Volich; Lav: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 Nov-31 MaiDir: Felix Korobov; Lav: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11 Nov-1 AprillDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Lav: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 Nov-19 MärtsDir: Maria Maximchuk; Lav: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 Nov-19 MärtsDir: Maria Maximchuk; Lav: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 Nov-6 JuuniDir: Alexander Lazarev; Lav: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 Dets-18 JuuliDir: Felix Korobov / Timur Zangiev; Lav: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 Dets-19 MaiDir: Timur Zangiev; Lav: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 Jaan-12 AprillDir: Felix Korobov; Lav: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 Jaan-12 AprillDir: Felix Korobov; Lav: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 Veeb-11 JuuliDir: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; Lav: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-25 MaiDir: Philipp Chizhevskiy; Lav: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 JuuniDir: Felix Korobov; Lav: Kama Ginkas
War and Peace (Prokofiev) 14-16 SeptDir: Felix Korobov; Lav: Alexander Titel
Frau Schindler (Morse) 14+ NovDir: Timur Zangiev; Lav: Vladimir Alenikov
The Devil in Love (Vustin) 15+ VeebDir: Vladimir Jurowski; Lav: Alexander Titel
Otello (Verdi) 30+ MaiDir: Felix Korobov; Lav: Andrei Konchalovsky
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 Sept-6 Aprill
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Sept-25 Jaan
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Okt-3 Märts
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Okt-25 Nov
My Fair Lady (Loewe) 15 Okt-11 Nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 Okt
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Okt-1 Aprill
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 Okt-23 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov
Aida (Verdi) 7 Dets-16 Märts
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Dets
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 29 Dets
La traviata (Verdi) 14 Jaan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Jaan-14 Veeb
Aleko (Rakhmaninov) 18 Jaan-14 Veeb
Carmen (Bizet) 27 Jaan
Boris Godunov (Musorgsky) 2 Veeb-28 Aprill
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Veeb-8 Aprill
Rusalka (Dargomïzhsky) 16 Veeb
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Sept-21 JuuliDir: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 Sept-25 MärtsDir: Dmitri Jurowski; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 Sept-19 MaiDir: Dmitri Jurowski; Lav: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Sept-14 AprillDir: Dmitri Jurowski; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 Okt-5 AprillDir: Dmitri Jurowski; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Okt-14 JuuliDir: Valentin Uryupin; Lav: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 Okt-30 JuuniDir: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Okt-28 NovDir: Dmitri Jurowski; Lav: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 Okt-11 MärtsDir: Evgeny Volynskiy; Lav: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 Okt-5 JuuliDir: Evgeny Volynskiy / Dmitry Korchak; Lav: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 DetsDir: Dmitry Korchak
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 27 Jaan-20 JuuniDir: Dmitri Jurowski / Eldar Nagiev; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 10 Aprill-18 JuuliDir: Ara Karapetian; Lav: Vyacheslav Starodubtsev
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 17 Aprill-14 JuuniDir: Ara Karapetyan; Lav: Aleksey Smirnov
Prince Igor (Borodin) 20 AprillDir: Evgeny Volynskiy; Lav: Timothy Kulyabin
Bluebeard's Castle (Bartok) 31 MaiDir: Evgeny Volynskiy
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Sept-24 Aprill
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Sept
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 Sept
Cléopâtre (Massenet) 27 Sept
La traviata (Verdi) 14-15 Okt
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 Okt
Prince Igor (Borodin) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 Dets
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27-28 Jaan
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 Veeb-6 Aprill
Phaëton (Lully) 14-18 Märts
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 14-16 Juuni
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Sept-11 Märts
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Okt-6 MaiDir: Sergei Inkov; Lav: Olga Mukhortova
Carmen (Bizet) 8 Okt-20 Mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Okt-7 Aprill
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Okt-25 VeebDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Vasilii Zargetskii
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Okt-18 Aprill
Silva (Kálmán,E) 1 Nov-4 VeebDir: Sergei Inkov; Lav: Susanna Tsiryuk
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Nov-27 Mai
La traviata (Verdi) 17 Nov-4 Märts
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Dets-1 AprillDir: Mikhail Sinkevich
Madama Butterfly (Puccini) 16 Veeb
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 7 AprillDir: Mikhail Sinkevich
Silva (Kálmán,E) 14 Aprill
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Sept-20 Mai
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Okt-25 Jaan
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Okt-26 Mai
Faust (Gounod) 15 Okt-15 Aprill
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 Okt-22 Juuni
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 Okt-8 Juuni
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 Okt-30 Mai
Prince Igor (Borodin) 4 Nov-24 Juuni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov
Carmen (Bizet) 9 Dets-13 Mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Dets-28 Veeb
Madama Butterfly (Puccini) 17 Dets-25 Aprill
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 28 Jaan-3 Juuni
Rigoletto (Verdi) 2 Veeb-11 Märts
La traviata (Verdi) 9 Veeb-2 Juuni
Carmen (Bizet) 3 Märts
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Märts
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 18 Mai
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 Sept-28 Märts
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Sept-31 Mai
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sept-28 Aprill
Tosca (Puccini) 24 Sept-24 Märts
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 Sept
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Okt-7 Veeb
Silvia (Kálmán,E) 3 Okt-22 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Okt-29 Mai
La traviata (Verdi) 8 Okt-6 Aprill
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 Okt-21 Märts
The Telephone (Menotti) 13 Okt-1 Dets
La serva padrona (Pergolesi) 13 Okt-1 Dets
Rigoletto (Verdi) 8 Nov-11 Mai
Prince Igor (Borodin) 12 Nov-25 Mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Nov-16 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-17 Märts
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov-16 Mai
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Dets-1 Aprill
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Dets-1 Veeb
Carmen (Bizet) 20-21 Aprill
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Mai
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 Okt-9 Veeb
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Okt-7 Dets
Un ballo in maschera (Verdi) 7 Okt
La traviata (Verdi) 10 Okt
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 Okt-10 Aprill
Don Giovanni (Mozart) 17 Okt
Prince Igor (Borodin) 19 Okt-25 Mai
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Okt-17 Märts
Oresteia (Taneyev) 24 Okt-12 Dets
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Okt-29 Mai
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 Nov-31 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov-1 Aprill
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-16 Veeb
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 Nov-26 Jaan
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 Nov-18 Aprill
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov-20 Aprill
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Nov-24 Aprill
Madama Butterfly (Puccini) 15 Dets
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Dets-14 Aprill
Silva (Kálmán,E) 8 Jaan-27 Märts
Tosca (Puccini) 4 Veeb
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Märts-25 Aprill
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Aprill
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Sept-2 JuuniDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Lav: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 Sept-17 JuuniDir: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Sept-4 MaiDir: Alexander Goikhman; Lav: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Sept-6 JuuniDir: Alexander Goikhman; Lav: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Sept-8 JuuniDir: Alexander Goikhman; Lav: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 Sept-12 JuuniDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Lav: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 Okt-30 JuuniDir: Alexander Goikhman; Lav: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 Okt-29 JuuniDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 Okt-18 MaiDir: Robert Luter; Lav: Yuri Alexandrov
La Belle Hélène (Offenbach) 14 Okt-20 JuuniDir: Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 Okt-12 MaiDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 Okt-3 JuuniDir: Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Okt-27 JuuniDir: Robert Luter / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Okt-25 AprillDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-20 AprillDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Lav: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 Nov-1 MärtsDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Nov-15 JuuniDir: Alexander Goikhman; Lav: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-5 MaiDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Lav: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Dets-18 AprillDir: Robert Luter / Alexander Goikhman; Lav: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 Dets-3 VeebDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dets-13 MaiDir: Robert Luter / Maxim Valkov; Lav: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Mai-22 Juuni
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 Sept-6 MaiDir: Valery Gergiev / Christian Knapp; Lav: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 Sept-12 MaiDir: Renat Salavatov; Lav: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 Sept-7 AprillDir: Vasiliy Valitov; Lav: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 Sept-23 VeebDir: Pavel Smelkov; Lav: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 Sept-16 JaanDir: Christian Knapp / Valery Gergiev; Lav: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3 Okt-23 JaanDir: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; Lav: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 OktDir: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 OktDir: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 Okt-19 MaiDir: Christian Knapp / Valery Gergiev; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 Okt-13 MaiDir: Boris Gruzin; Lav: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Okt-30 AprillDir: Vladislav Karklin; Lav: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 Okt-16 MaiDir: Pavel Smelkov; Lav: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 OktDir: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 Okt-1 MärtsDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Lav: Valery Gergiev, George Tsypin
Die Walküre (Wagner) 20 Okt-2 MärtsDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Lav: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 Okt-3 MärtsDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Lav: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 Okt-20 MaiDir: Pavel Petrenko; Lav: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 Okt-4 MärtsDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Lav: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 Okt-10 VeebDir: Christian Knapp; Lav: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Okt-1 VeebDir: Christian Knapp; Lav: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 Okt-2 VeebDir: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; Lav: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 Okt-20 AprillDir: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; Lav: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 OktDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Nov-27 JaanDir: Renat Salavatov; Lav: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 NovDir: Christian Knapp
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Nov-13 AprillDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Andrei Konchalovsky
La forza del destino (Verdi) 4 Nov-16 MärtsDir: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; Lav: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-11 AprillDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alain Maratrat
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 6 Nov-7 VeebDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Yuri Laptev
Khovanshchina (Musorgsky) 11 Nov-4 AprillDir: Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; Lav: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aida (Verdi) 12 Nov-3 JaanDir: Christian Knapp; Lav: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 Nov-26 AprillDir: Christian Knapp; Lav: Yannis Kokkos
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 NovDir: Zaurbek Gugkaev
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 Nov-11 MaiDir: Pavel Smelkov; Lav: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Il trovatore (Verdi) 19 Nov-16 DetsDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 NovDir: Alexander Mikhailovich Anissimov; Lav: Georgy Isaakian
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 NovDir: Pavel Smelkov; Lav: Michael Sturminger
Turandot (Puccini) 23 Nov-11 AprillDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Charles Roubaud
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AprillDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alexei Stepanyuk
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AprillDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Nov-9 MaiDir: Vladislav Karklin / Mikhail Sinkevich; Lav: Lotfi Mansouri
La traviata (Verdi) 26 Nov-5 MaiDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Claudia Solti
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Nov-30 AprillDir: Zaurbek Gugkaev / Mikhail Sinkevich; Lav: Yuri Alexandrov
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 NovDir: Michael Güttler; Lav: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 Nov-4 MaiDir: Vladislav Karklin; Lav: Claudia Solti
Sadko (Rimsky-Korsakov) 29 Nov-18 MaiDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Alexei Stepanyuk
La bohème (Puccini) 30 Nov-1 MaiDir: Vladislav Karklin; Lav: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2 Dets-4 JaanDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alexei Stepanyuk
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Dets-11 VeebDir: Vladislav Karklin / Pavel Petrenko; Lav: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 5 DetsDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Dmitri Tcherniakov
Not Love Alone (Shchedrin) 5 Dets-23 MärtsDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alexander Kuzin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Dets-19 JaanDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alexei Stepanyuk
Fedora (concert) (Giordano) 8 DetsDir: Mikhail Sinkevich
Attila (Verdi) 8 Dets-3 MaiDir: Christian Knapp; Lav: Arturo Gama
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Dets-14 JaanDir: Christian Knapp; Lav: Alexander Maskalin
Le Rossignol (Stravinsky) 9 Dets-20 MaiDir: Alexander Titov; Lav: Alexander Petrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 Dets-7 JaanDir: Vladislav Karklin; Lav: Alexei Stepanyuk
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Dets-14 MärtsDir: Renat Salavatov; Lav: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 DetsDir: Federico Santi
Der Schauspieldirektor (Mozart) 16 Dets-3 VeebDir: Anton Gakkel; Lav: Gleb Cherepanov
Les Troyens (Berlioz) 19 Dets-15 MaiDir: Christian Knapp; Lav: Yannis Kokkos
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 DetsDir: Zaurbek Gugkaev
The Gambler (Prokofiev) 20 Dets-8 VeebDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Temur Chkheidze
Faust (Gounod) 26 Dets-27 MärtsDir: Christian Knapp; Lav: Isabella Bywater
The Lefthander (Shchedrin) 28 Dets-5 AprillDir: Valery Gergiev; Lav: Alexei Stepanyuk
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 4 Jaan-12 AprillDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Anna Matison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Jaan-15 AprillDir: Pavel Smelkov; Lav: Mariusz Treliński
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Jaan-22 AprillDir: Boris Gruzin; Lav: Alexander Petrov
Carmen (concert) (Bizet) 8 Jaan-5 MaiDir: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 JaanDir: Mikhail Sinkevich
Macbeth (Verdi) 9 Jaan-8 MaiDir: Gavriel Heine; Lav: David McVicar
The Nose (Shostakovich) 10 Jaan-16 MaiDir: Pavel Smelkov; Lav: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 JaanDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Viktor Vysotsky
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 JaanDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Alexander Petrov
Benvenuto Cellini (Berlioz) 17 Jaan-24 AprillDir: Ivan Stolbov; Lav: Vasily Barkhatov
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23 JaanDir: Christian Knapp
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Jaan-16 MaiDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alain Maratrat
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 JaanDir: Zaurbek Gugkaev; Lav: Alexander Maskalin
Faust (Gounod) 31 Jaan-27 MärtsLav: Isabella Bywater
La favorite (concert) (Donizetti) 1 VeebDir: Federico Santi
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 13 Veeb-10 AprillDir: Pavel Smelkov; Lav: Dmitri Tcherniakov
Così fan tutte (Mozart) 14 VeebDir: Christian Knapp; Lav: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 VeebDir: Andrei Petrenko; Lav: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 VeebDir: Zaurbek Gugkaev
Requiem (Verdi) 22 VeebDir: Christian Knapp; Lav: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 VeebDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 VeebDir: Mikhail Sinkevich
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 Veeb-27 AprillDir: Valery Gergiev / Mikhail Sinkevich; Lav: Irina Molostova
Don Quichotte (Massenet) 1 Märts-10 MaiDir: Pavel Petrenko; Lav: Yannis Kokkos
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 MärtsDir: Zaurbek Gugkaev
La scala di seta (concert) (Rossini) 2 MärtsDir: Zaurbek Gugkaev
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 MärtsDir: Valery Gergiev; Lav: Yuri Alexandrov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 MärtsDir: Christian Knapp; Lav: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20 Märts-29 AprillDir: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; Lav: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 MärtsDir: Nikolaj Znaider; Lav: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 MärtsDir: Christian Knapp
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 Aprill
Khovanshchina (Musorgsky) 4 AprillLav: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 4 AprillDir: Mikhail Sinkevich
Dead Souls (Shchedrin) 14 AprillDir: Vladislav Karklin; Lav: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 AprillDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 AprillDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 AprillDir: Mikhail Sinkevich; Lav: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 Aprill
Carmen (concert) (Bizet) 5 MaiDir: Emmanuel Villaume
Anna Bolena (Donizetti) 11 Mai
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Mai
White Nights (Butsko) 8 JuuniLav: Alexei Stepanyuk
Le Rossignol (Stravinsky) 21 OktLav: Alexander Petrov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Sept-27 JuuliDir: Mikhail Tatarnikov / Dmitry Korchak; Lav: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Sept-11 JuuliDir: Roland Böer / Mikhail Tatarnikov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Okt-5 DetsDir: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 Okt-21 JuuniDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Stanislav Gaudasinsky
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Okt-4 JuuniDir: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Okt-27 AprillDir: Valentin Uryupin; Lav: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Okt-27 AprillDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Liliana Cavani
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Okt-27 JuuniDir: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov / Philipp Selivanov / Roland Böer; Lav: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 OktDir: Valentin Bogdanov; Lav: Fabio Sparvoli
Manon Lescaut (Puccini) 27 Okt-31 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Jürgen Flimm
La Cenerentola (Rossini) 29 Okt-23 Dets
La traviata (Verdi) 29 Okt-4 JuuliDir: Igor Tomashevsky; Lav: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 Okt-17 JuuliDir: Philipp Selivanov / Igor Tomashevsky; Lav: Sergey Shepelyov
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Nov-17 AprillDir: Mikhail Tatarnikov / Valery Kirianov; Lav: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 26 Nov-14 AprillDir: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer / Peter Feranec; Lav: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 Dets
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Dets-12 JuuniDir: Igor Tomashevsky; Lav: Andrij Zholdak
Cinderella (Asaf'yev) 4 Jaan-17 VeebDir: Valentin Bogdanov; Lav: Olga Mukhortova
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Veeb-18 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Andrejs Žagars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 VeebDir: Dmitry Korchak; Lav: Eric Vigié
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 MärtsDir: Valentin Bogdanov; Lav: Fabio Sparvoli
The Giant (Prokofiev) 21 Aprill
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 Sept
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 Okt-2 Dets
Carmen (Bizet) 15 Okt-17 Jaan
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-22 Veeb
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Okt-3 Aprill
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 Okt
Rigoletto (Verdi) 2 Nov-25 Veeb
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 Nov
Silva (Kálmán,E) 11 Nov-20 Jaan
Prince Igor (Borodin) 16 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov-13 Aprill
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Dets-31 Jaan
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 22 Dets-18 Veeb
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dets-27 Märts
Tosca (Puccini) 25 Jaan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 10 Veeb-15 Aprill
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 10 Veeb-15 Aprill
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Veeb
Hercules (Handel) 6 Aprill
The Bayadere (Kálmán,E) 21 Aprill
Il mondo della luna (Haydn) 26-28 Aprill
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 Sept-17 NovDir: Leonid Korchmar; Lav: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 Sept-28 Jaan
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Okt-6 Veeb
Tosca (Puccini) 13 Okt
Madama Butterfly (Puccini) 15 Nov-14 Aprill
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Dets
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 Jaan
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 Aprill
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 13 Aprill
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Sept-23 Märts
Don Giovanni (Mozart) 27 Sept-7 Veeb
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Sept-15 Aprill
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 Okt-29 Märts
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Okt-20 Aprill
Il trovatore (Verdi) 12 Okt-19 Mai
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Okt-7 Aprill
Silvia (Kálmán,E) 20 Okt-16 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Okt-5 Mai
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 Okt-31 Märts
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 16 Nov-13 Mai
Un ballo in maschera (Verdi) 17 Nov
Turandot (Puccini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 25 Nov-18 Märts
La traviata (Verdi) 2 Dets-5 Aprill
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 8 Dets-3 Veeb
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Dets-29 Aprill
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 23 Dets-10 Veeb
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 Sept
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Okt
Carmen (Bizet) 28 Okt-14 Aprill
La traviata (Verdi) 9 Nov-15 Aprill
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 6 Dets
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 Dets-25 Jaan
Silva (Kálmán,E) 10 Dets-20 Aprill
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Jaan-28 Aprill
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 1 Märts
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Märts