2013/14 > Valko-Venäjä 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
2013/14 > Valko-Venäjä

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Liettua Latvia
Puola

Valko-Venäjä
 
Venäjä
Ukraina

Minsk, National Academic Bolshoi Theatre Opera and Ballet  / 

Turandot (Puccini) 8 syy-8 heljoht: Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 11 syy-19 kesjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 syy-22 huhjoht: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; ohj: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 syy-17 kesjoht: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; ohj: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 syy-29 kesjoht: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; ohj: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 syy-12 kesjoht: Ivan Kostyahin; ohj: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 syy-3 kesjoht: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; ohj: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 27 syy-3 huhjoht: Andrey Ivanov; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 syy-19 maaohj: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 syy-19 maaohj: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 syy-30 marjoht: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; ohj: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 lokjoht: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; ohj: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 lok-27 huhjoht: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 lok-8 huhohj: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 lok-8 kesjoht: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 lok-26 kesjoht: Viktor Ploskina; ohj: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 lok-24 kesjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 lok-5 kesjoht: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; ohj: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 lok-18 tamjoht: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2 mar-29 huhjoht: Andrey Galanov; ohj: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 jou-6 toujoht: Manfred Mayrhofer; ohj: Hans-Joachim Frey
The Telephone (Menotti) 12 jou
La Voix humaine (Poulenc) 12 jou
Un ballo in maschera (Verdi) 13 jou
Rita (Donizetti) 14 jou-25 heljoht: Ivan Kostiakhin; ohj: Natalia Kuzmenkova
The Bear (Kortes) 14 jou
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 jou-11 maajoht: Andrey Ivanov; ohj: Susanna Tsiryuk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 jou-10 kesjoht: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
Rigoletto (Verdi) 1 maa-1 kesjoht: Oleg Lesun / Andrew Ivanov; ohj: Neeme Kuningas
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 22 tou-15 kesjoht: Ivan Kostiakhin; ohj: Plamen Kartaloff