2017/18 > Tanska 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Tanska

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Islanti Norja Ruotsi

Tanska
 
Hollanti Saksa

Aarhus, Den Jyske Opera / Danish National Opera  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 6 lokjoht: Per-Otto Johansson; ohj: Harry Fehr
La traviata (Verdi) 1-10 heljoht: Tecwyn Evans; ohj: Lothar Krause
Passageren (Weinberg) 22-28 elojoht: Christopher Hein; ohj: Philipp Kochheim
Carmen (Bizet) 5-6 lokjoht: Jérôme Pillement; ohj: Thaddeus Strassberger
Kleopatra (Enna) 1-9 maajoht: Joachim Gustafsson; ohj: Ben Baur
María de Buenos Aires (Piazzolla) 23-24 maajoht: Johanna Motter; ohj: Philipp Kochheim
Esbjerg, Den Ny Opera  / 
Die Walküre (Wagner) 25-29 elojoht: Lars Ole Mathiasen; ohj: Kasper Wilton
Piraterne fra Penzance (Sullivan,A) 8+ lok
Rhinguldet (Wagner) 25-31 elo
København, Det Kongelige Teater / Royal Danish Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 10 syy-21 marjoht: Paolo Carignani / Robert Houssart; ohj: Aniara Amos
Madama Butterfly (Puccini) 17 syy-26 toujoht: Giuliano Carella / Gregor Bühl; ohj: Lars Kaalund, Anne Fugl
Momo og tidstyvene (Azarova) 15 lok-10 joujoht: Anna-Maria Helsing; ohj: Elisabeth Linton
La fanciulla del West (Puccini) 10 mar-26 tamjoht: Alexander Vedernikov / Robert Houssart; ohj: Christoffer Berdal
Die Zauberflöte (Mozart) 25 mar-11 maajoht: Joana Mallwitz / Perry So; ohj: Marco Arturo Marelli(original), Enrico De Feo(revival)
Lulu (Kuhlau) 14 tam-7 heljoht: Sébastien Rouland; ohj: Christian von Götz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 tam-8 kesjoht: Michael Hofstetter / Vincenzo Milletari; ohj: Martin Lyngbo
Den Rejsende (Kondrup) 3-10 hel
Alcina (Handel) 19-25 maajoht: Casper Schreiber; ohj: Ebbe Knudsen
The Exterminating Angel (Adès) 23 maa-6 toujoht: Robert Houssart; ohj: Tom Cairns
Otello (Verdi) 29 huh-4 kesjoht: Pier Giorgio Morandi; ohj: Nicola Raab
Figaros Bryllup (Mozart) 15 syy-21 lokjoht: Alexis Kossenko; ohj: Elisa Kragerup
Trubaduren (Verdi) 22 syy-20 marjoht: Eun Sun Kim / Gregor Bühl; ohj: Francisco Negrín
La bohème (Puccini) 20 lok-18 joujoht: Marius Stieghorst; ohj: Elisabeth Linton(original), Line Blach Kobberøe(revival)
Carmen (Bizet) 6-7 marjoht: Jérôme Pillement; ohj: Thaddeus Strassberger
Flagermusen (Strauss,J) 24 mar-3 maajoht: Robert Houssart / Geoffrey Paterson; ohj: Peter Langdal(original), Line Kromann(revival)
Turandot (Puccini) 19 tam-8 kesjoht: Alexander Vedernikov / Eva Ollikainen; ohj: Lorenzo Fioroni
Kleopatra (Enna) 12-13 maajoht: Joachim Gustafsson; ohj: Ben Baur
Poppeas kroning (Monteverdi) 18-24 maa
Drot og Marsk (Heise) 23 maa-25 toujoht: Michael Schønwandt; ohj: Kasper Holten
Tosca (Puccini) 30 maa-1 kesjoht: Jun Märkl / Robert Houssart; ohj: Peter Langdal(original), Anne Fugl(Revival director)
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3-20 huhjoht: Lars Ulrik Mortensen; ohj: Ted Huffman
Nixon in China (Adams) 12 tou-6 kesjoht: Alexander Vedernikov / Ian Ryan; ohj: John Fulljames
Odense, Den Fynske Opera  / 
Silent Zone (Alenius) 18-19 eloohj: Tue Biering
Det der er tilbage (Raffnsøe) 16 syyohj: Camila Sarrazin
Den glade enke (Lehár) 29 mar-20 jouohj: Daniel Bohr
Orfeus og Eurydike (Gluck) 20 hel-3 maaohj: Giacomo Ravicchio
Così fan tutte (Mozart) 10-13 maa