2017/18 > Unkari 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Unkari

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Tšekki Slovakia Ukraina
Itävalta

Unkari
 
Romania
Slovenia
Kroatia
Serbia

Budapest, Művészetek Palotája / Palace of Arts  / 

Falstaff (concert) (Verdi) 4-7 maajoht: Iván Fischer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 kesjoht: Marc Albrecht; ohj: Balázs Kovalik
Budapest, Budapest Operetta Theatre  / 
Countess Maritza (Kálmán,E) 29 syy-26 huh
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 6 lok-23 huh
Die lustige Witwe (Lehár) 13 lok-6 huh
Baroness Lili (Huszka) 16 lok-18 huh
The Duchess of Chicago (Kálmán,E) 27 lok-28 huh
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 mar-8 huh
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 jou-19 tam
Barbe-bleue (Offenbach) 23 hel-13 huh
Mike the Magnate (Szirmai) 12-13 maa
Budapest, Magyar Állami Operaház / Hungarian State Opera  / 
Bánk bán (Erkel) 9-17 syyjoht: Balázs Kocsár; ohj: Attila Vidnyánszky
Il campanello di notte (Donizetti) 9-17 syyjoht: Géza Köteles; ohj: Balázs Benő Fehér
I pazzi per progetto (Donizetti) 9-17 syyjoht: Géza Köteles; ohj: Bálint Szilágyi
The Telephone (Menotti) 9-17 syyjoht: Géza Köteles; ohj: András Almási-Tóth
Suor Angelica (Puccini) 16-24 syyjoht: Gergely Kesselyák; ohj: Ferenc Anger
Gianni Schicchi (Puccini) 16-24 syyjoht: Gergely Kesselyák; ohj: Ferenc Anger
Il tabarro (Puccini) 17-22 syyjoht: Gergely Kesselyák; ohj: Ferenc Anger
Gianni Schicchi (Puccini) 17-22 syyjoht: Gergely Kesselyák; ohj: Ferenc Anger
Rigoletto (Verdi) 23 syy-1 lokjoht: Adám Medveczky; ohj: Mária Harangi, Miklós Szinetár
Figaro 2.0 (Mozart) 25 syy-13 lokjoht: József Horváth / István Dénes / Péter Halász / Zsolt Jankó; ohj: András Hábetler
Nabucco (Verdi) 19-27 lokjoht: Gergely Kesselyák; ohj: Gergely Kesselyák
Les Huguenots (Meyerbeer) 28 lok-10 marjoht: Oliver von Dohnányi; ohj: János Szikora
Stiffelio (concert) (Verdi) 30 lokjoht: Christian Badea
Requiem (concert) (Verdi) 2-4 marjoht: Pier Giorgio Morandi
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-17 marjoht: Gábor Káli; ohj: Sándor Palcsó
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-26 marjoht: Francesco Lanzillotta; ohj: Máté Szabó
La traviata (Verdi) 25 mar-3 joujoht: Domonkos Héja; ohj: Ferenc Anger
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 27 marjoht: Philippe Auguin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-19 joujoht: János Kovács; ohj: Rafael R Villalobos
La bohème (Puccini) 15-27 joujoht: János Kovács / Balázs Kocsár; ohj: Kálmán Nádasdy(original), Sándor Palcsó(revival)
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 29 joujoht: Jader Bignamini
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3-7 tamjoht: Domonkos Héja; ohj: Miklós Szinetár
Der Vampyr (concert) (Marschner) 12 tamjoht: Adám Cser
Oberon (Weber) 14+ tamohj: György Selmeczi
Tosca (Puccini) 18 tam-16 heljoht: Gergely Kesselyák; ohj: Viktor Nagy
Otello (concert) (Verdi) 29 tamjoht: Balázs Kocsár
Die Frau ohne Schatten (concert) (Strauss) 30 tamjoht: Péter Halász
Turandot (concert) (Puccini) 31 tamjoht: Domonkos Héja
Simon Boccanegra (Verdi) 2-9 heljoht: Balázs Kocsár; ohj: Ivan Stefanutti
Così fan tutte (Mozart) 17-25 heljoht: Péter Halász; ohj: Miklós Szinetár
Die Rheinnixen (Offenbach) 24 hel-2 maajoht: Gergely Kesselyák; ohj: Ferenc Anger
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-9 maajoht: Balázs Kocsár; ohj: Máté Szabó
Die tote Stadt (concert) (Korngold) 5 maajoht: Balázs Kocsár
Hunyadi László (Erkel) 10-17 maajoht: Adám Medveczky; ohj: Gábor Szűcs
Cavalleria rusticana (Mascagni) 28 maa-2 huhjoht: Marco Comin; ohj: Georges Delnon
Pagliacci (Leoncavallo) 28 maa-2 huhjoht: Marco Comin; ohj: Georges Delnon
Parsifal (Wagner) 30 maa-5 huhjoht: Balázs Kocsár; ohj: András Mikó
La vestale (concert) (Spontini) 3 huhjoht: Eugene Kohn
Tiefland (concert) (d'Albert) 4 huhjoht: Stefan Soltesz
Die Zauberflöte (Mozart) 6 huh-5 toujoht: György Vashegyi; ohj: Miklós Szinetár
Un ballo in maschera (Verdi) 21-29 huhjoht: Massimo Zanetti; ohj: Fabio Ceresa
Der Corregidor (concert) (Wolf,H) 14 tou
Senza sangue (Eötvös) 24-29 toujoht: Gregory Vajda / Peter Eötvös; ohj: Kasper Holten
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 24-29 toujoht: Gregory Vajda / Peter Eötvös; ohj: Kasper Holten
Götterdämmerung (Wagner) 7-20 kesjoht: Balázs Kocsár
Götterdämmerung (concert) (Wagner) 11 kesjoht: Balázs Kocsár
Salome (Strauss) 22-24 kesjoht: Balázs Kocsár; ohj: Ferenc Anger
Debrecen, Csokonai Színház  / 
Acis and Galatea (Handel) 2-17 lok
Norma (Bellini) 26-31 tamjoht: Máté Szabó Sipos; ohj: Nadine Duffaut
Miskolc, Miskolc National Theatre  / 
Marica grófnő (Kálmán,E) 28 lok-4 tam
Viktoria (Abraham) 10-23 mar
Die Zauberflöte (Mozart) 18 tam-23 heljoht: Adám Cser; ohj: Gabor Pataki
Die Zauberflöte (Mozart) 19 tam
Pécs, Pécsi Nemzeti Színház / National Theatre of Pécs  / 
Marica grófnő (Kálmán,E) 5 mar-26 tam
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 jou-18 tam
Szeged, Szegedi Nemzeti Színház / Szeged National Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-30 marohj: Miklós-Gábor Kerényi
Ball im Savoy (Abraham) 15-23 jouohj: Péter Horváth
Carmen (Bizet) 26+ tamohj: László Keszég
Ernani (Verdi) 27+ huhohj: Pál Göttinger