2017/18 > Liettua 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Liettua

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Ruotsi Latvia

Liettua
 
Venäjä
Puola Valko-Venäjä

Kaunas, Kauno Valstybinis Muzikinis Teatras / Kaunas State Musical Theatre  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 29 lok-13 toujoht: Julius Geniušas; ohj: Gintas Žilys
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 5 mar-21 tam
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 mar
Les cloches de Corneville (Planquette) 11 mar-30 maajoht: Virgilijus Visockis
La traviata (Verdi) 24 mar-30 joujoht: Julius Geniušas; ohj: Gintas Žilys
Ball at the Savoy (Abraham) 2 jou-19 toujoht: Jonas Janulevičius; ohj: Andrius Žiurauskas
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 jou
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 tam-24 maajoht: Jonas Janulevičius; ohj: Gintautas Želvys
Lucie de Lammermoor (Donizetti) 28 tamjoht: Julius Geniušas; ohj: Gediminas Šeduikis
Wiener Blut (Strauss,J) 22 hel-16 maajoht: Stasys Domarkas; ohj: Gediminas Maciulevičius
Klaipedos, Klaipėdos Valstybinis Muzikinis Teatras / Klaipėda State Musical Theatre  / 
Jolanta (Tchaikovsky,P) 11 mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 huh
Candide (Bernstein) 15 syyjoht: Martynas Staškus / Tomas Ambrozaitis; ohj: Jūratė Sodytė-Bradauskienė
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
Faust (Gounod) 12-15 lokjoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 6-10 joujoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Faust (Gounod) 21-25 heljoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Il trovatore (Verdi) 5-8 huhjoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 2-6 toujoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25-28 lokjoht: Gintaras Rinkevicius / Ričardas Šumila; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Pelléas et Mélisande (Debussy) 3-6 jou
Faust (Gounod) 5-9 joujoht: Gintaras Rinkevicius / Ričardas Šumila; ohj: Dalia Ibelhauptaite
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 20-24 heljoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Tosca (Puccini) 27-29 maajoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 2-4 toujoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre  / 
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 15 syy-20 tamjoht: Sesto Quatrini / Robertas Servenikas; ohj: Vincent Boussard
La bohème (Puccini) 23 syy-26 tamjoht: Julius Geniušas; ohj: Cristina Mazzavillani Muti
Don Carlo (Verdi) 27 syy-21 maajoht: Martynas Staškus; ohj: Günter Krämer
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 syy-14 huhjoht: Martynas Staškus / Julius Geniušas; ohj: Gediminas Šeduikis
Die lustige Witwe (Lehár) 5 lok-3 heljoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 lok-16 marjoht: Julius Geniušas; ohj: Oskaras Korsunovas
Five Mary's Miracles (Serksnyte) 8 lok-11 heljoht: Julius Geniušas / Modestas Barkauskas; ohj: Kęstutis Jakštas
Carmen (Bizet) 11 lok-3 toujoht: Robertas Servenikas; ohj: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 14 lok-23 maajoht: Robertas Servenikas / Julius Geniušas; ohj: Chen Shi-Zheng
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 lok-11 toujoht: Julius Geniušas; ohj: Emilio Sagi
Le nozze di Figaro (Mozart) 3 mar-16 maajoht: Martynas Staškus; ohj: Emilio Sagi
Zuikis Puikis (Mickis) 12 mar-22 huhjoht: Imantas Šimkus; ohj: Jūratė Sodytė
Wiener Blut (Strauss,J) 9 jou-17 heljoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 heljoht: Stefan Soltesz; ohj: Francesca Zambello
Manon (Massenet) 8 maa-6 huhjoht: Cyril Diederich; ohj: Vincent Boussard
The Tiny Lingonberry (Tamulionis) 8 huh-13 toujoht: Alvydas Šulčys; ohj: Gytis Padegimas
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 huh-19 toujoht: Robertas Servenikas; ohj: Vasily Barkhatov
Tannhäuser (Wagner) 15 toujoht: Vello Pähn / Jüri Alperten; ohj: Daniel Slater
Idomeneo (Mozart) 31 tou-2 kesjoht: Johannes Wildner; ohj: Graham Vick
Bluebeard's Castle (Bartok) 28 syy-26 tamjoht: Robertas Servenikas / Julius Geniušas; ohj: Csaba Káel
Zuikis Puikis (Mickis) 30 syy-28 huhjoht: Juozas Mantas Jauniškis / Imantas Šimkus; ohj: Jūratė Sodytė
Cornet (Narbutaite) 10 lok-21 marjoht: Robertas Servenikas; ohj: Gintaras Varnas
La bohème (Puccini) 13 lok-2 heljoht: Sesto Quatrini / Julius Geniušas / Ričardas Šumila; ohj: Cristina Mazzavillani Muti
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-20 lokjoht: Sesto Quatrini; ohj: Emilio Sagi
Don Carlo (Verdi) 24 lokjoht: Pierre Vallet; ohj: Günter Krämer
La traviata (Verdi) 27 lok-30 joujoht: Sesto Quatrini / Martynas Staškus / Julius Geniušas; ohj: Chen Shi-Zheng
Five Mary's Miracles (Serksnyte) 28 lok-14 huhjoht: Julius Geniušas; ohj: Kęstutis Jakštas
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 15 mar-23 maajoht: Sesto Quatrini / Ričardas Šumila; ohj: Vincent Boussard
Manon (Massenet) 28-30 marjoht: Cyril Diederich; ohj: Vincent Boussard
Wiener Blut (Strauss,J) 5 jou-4 tamjoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 jou-2 tamjoht: Julius Geniušas; ohj: Gediminas Šeduikis
Idomeneo (Mozart) 12-14 joujoht: Johannes Wildner; ohj: Graham Vick
Carmen (Bizet) 9-10 tamjoht: Modestas Pitrenas; ohj: Arnaud Bernard
Madama Butterfly (Puccini) 17 tam-2 huhjoht: David Parry; ohj: Anthony Minghella, Carolyn Choa
Die lustige Witwe (Lehár) 31 tam-10 huhjoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
Post Futurum (Sodeika) 7-15 heljoht: Robertas Servenikas / Julius Geniušas; ohj: Oskaras Korsunovas
Turandot (Puccini) 1 maa-6 huhohj: Robert Wilson, Nicola Panzer
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 maajoht: Robertas Servenikas; ohj: Francesca Zambello
The Tiny Lingonberry (Tamulionis) 17 maajoht: Alvydas Šulčys; ohj: Gytis Padegimas