2017/18 > Slovenia 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Slovenia

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Itävalta Unkari
Italia

Slovenia
 
Kroatia

Ljubljana, SNG Opera in balet Ljubljana  / 

Gorenjski slavček (Foerster,A) 5 mar-5 tamjoht: Marko Hribernik; ohj: Vito Taufer
Ksenija (Parma) 5 lok-29 joujoht: Marko Gašperšič; ohj: Manfred Schweigkofler
Carmina Burana (Orff) 5 lok-29 joujoht: Marko Gašperšič; ohj: Manfred Schweigkofler
Nabucco (Verdi) 13 lok-4 heljoht: Loris Voltolini; ohj: Detlef Soelter
Gorenjski slavček (Foerster,A) 17 lok-5 tamjoht: Marko Hribernik; ohj: Vito Taufer
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 lok-5 kesjoht: Igor Švara; ohj: Yulia Roschina
Carmen (Bizet) 17 mar-18 heljoht: Jaroslav Kyzlink; ohj: Pamela Howard
Julka in Janez (Gorjanc) 22-24 marjoht: Aleksandar Spasić; ohj: Jaša Koceli
Madama Butterfly (Puccini) 23 mar-2 kesjoht: Loris Voltolini; ohj: Vinko Möderndorfer
Pastir (Savli) 24 mar-20 huhjoht: Igor Švara; ohj: Rocc
Gorenjski slavček (Foerster,A) 10 joujoht: Igor Švara / Marko Gašperšič; ohj: Vito Taufer
Orfej v peklu (Offenbach) 14 jou-13 tamjoht: Marko Hribernik; ohj: Vito Taufer
Don Giovanni (Mozart) 25 tam-17 heljoht: Loris Voltolini / Ziva Ploj Peršuh; ohj: Diego de Brea
La traviata (Verdi) 2 hel-13 maajoht: Loris Voltolini / Aleksandar Spasić; ohj: Lutz Hochstraate
La Belle et la Bête (Glass) 8-29 maajoht: Ziva Ploj Peršuh; ohj: Matjaž Farič
Macbeth (Verdi) 17 tou-9 kesjoht: Jaroslav Kyzlink; ohj: Jernej Lorenci
La Cenerentola (Rossini) 26 tou-1 kesjoht: Simon Krečič; ohj: Jérôme Savary(original), Frédérique Lombart(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 syyohj: Yulia Roschina
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 syyohj: Krešimir Dolenčić
Madama Butterfly (Puccini) 17 lok-11 jouohj: Vinko Möderndorfer
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 2-7 mar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11 mar-28 joujoht: Simon Krečič; ohj: Aleksandar Popovski
Carmen (Bizet) 13 mar-15 jouohj: Pamela Howard
Macbeth (Verdi) 14 mar-14 jouohj: Jernej Lorenci
La traviata (Verdi) 30 mar-30 jouohj: Lutz Hochstraate
La Cenerentola (Rossini) 1-31 jouohj: Jérôme Savary(original), Frédérique Lombart(revival)
Prodaná nevěsta (Smetana) 24 tamjoht: David Švec; ohj: Jiří Nekvasil
Koda L (Lazar) 14 maajoht: Marko Hribernik; ohj: Rocc
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 toujoht: Jaroslav Kyzlink; ohj: Frank Van Laecke
Maribor, SNG Maribor  / 
La bohème (Puccini) 6 lok-9 tamjoht: Francesco Rosa; ohj: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 15-16 jouohj: Hugo De Ana
Il trovatore (Verdi) 29-31 joujoht: Loris Voltolini; ohj: Filippo Tonon
La forza del destino (Verdi) 2-10 heljoht: Gianluca Martinenghi; ohj: Pier Francesco Maestrini
Turandot (Puccini) 23 maa-5 toujoht: Loris Voltolini; ohj: Filippo Tonon
La sonnambula (Bellini) 6-15 huhjoht: Simon Robinson; ohj: Hugo De Ana
Das Rheingold (Wagner) 10 heiohj: Igor Pison
Nabucco (Verdi) 5 lok-5 tamjoht: Stefano Romani; ohj: Filippo Tonon
Death in Venice (Britten) 9-17 mar
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 15 hel
Andrea Chénier (Giordano) 5 huhjoht: Loris Voltolini; ohj: Sarah Schinasi
Faust (Gounod) 17 touohj: Pier Francesco Maestrini