2017/18 > Slovakia 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Slovakia

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Tšekki Puola

Slovakia
 
Ukraina
Itävalta Unkari Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11 syy-12 toujoht: Ján Procházka; ohj: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13 syy-17 toujoht: Marián Vach; ohj: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 syy-15 toujoht: Marián Vach; ohj: Marcello Lippi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 syy-15 toujoht: Marián Vach; ohj: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 syyjoht: Ján Procházka; ohj: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 lok-29 toujoht: Igor Bulla; ohj: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 lok-2 tamjoht: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; ohj: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 lokjoht: Igor Bulla; ohj: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 lokjoht: Jiří Štrunc; ohj: Tomáš Pilař
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 lok-20 tamjoht: Ján Procházka; ohj: Jana Andělová Pletichová
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 jou-19 toujoht: Marián Vach; ohj: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 12 jou-22 toujoht: Ján Procházka; ohj: Dana Dinková
Tosca (Puccini) 14 jou-14 kesjoht: Valter Borin; ohj: Martin Huba
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 jou-5 toujoht: Igor Bulla; ohj: Dagmar Hlúbková
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 28 jou-1 maajoht: Igor Bulla; ohj: Anna Osipenko
Rusalka (Dvořák,A) 18 tam-16 kesjoht: Marián Vach; ohj: Jana Pletichová Andělová
Die Zauberflöte (Mozart) 23 tam-28 maajoht: Igor Bulla; ohj: Dominik Beneš
Puss in Boots (Montsalvatge) 27 tam-28 toujoht: Jan Procházka; ohj: Dana Dink
La Gioconda (Ponchielli) 27 huh-24 toujoht: Igor Bulla; ohj: Dominik Beneš
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 syy-6 toujoht: Vinicius Kattah / Marián Lejava; ohj: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 syy-25 heljoht: Martin Leginus; ohj: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 lok-19 kesjoht: Peter Valentovic / Maroš Potokár; ohj: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 lok-19 huhjoht: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; ohj: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 lok-2 maajoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 lok-2 toujoht: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; ohj: Jozef Bednárik
Suor Angelica (Puccini) 13 lok-10 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 lok-10 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Il tabarro (Puccini) 13 lok-10 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 lok-30 kesjoht: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; ohj: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 lok-21 heljoht: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; ohj: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 lok-20 huhjoht: Robert Jindra / Dušan Štefánek; ohj: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 lok-10 huhjoht: Dušan Štefánek / Branko Ladič; ohj: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 lok-29 maajoht: Peter Valentovic / Rastislav Stur; ohj: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 lok-29 maajoht: Peter Valentovic / Rastislav Stur; ohj: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 lok-12 huhjoht: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; ohj: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 mar-10 toujoht: Dušan Štefánek; ohj: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 mar-28 huhjoht: Martin Leginus / Dušan Štefánek; ohj: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 jou-10 heljoht: Dušan Štefánek; ohj: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 tam-18 heljoht: Dušan Štefánek; ohj: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 tam-8 kesjoht: Rastislav Stur / Ondrej Olos; ohj: Daniel Kramer
Bohéma (Puccini) 1 hel-4 huhjoht: Peter Valentovic; ohj: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 hel-17 kesjoht: Martin Leginus / Dušan Štefánek; ohj: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 maa-20 kesohj: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Martin Bendik
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 syy-18 huhjoht: Igor Dohovič; ohj: Imre Halasi
Nabucco (Verdi) 22 syy-30 huhjoht: Igor Dohovič / Jakub Žídek; ohj: Václav Věžník
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 syy-15 kesjoht: Igor Dohovič / Jan Novobilský; ohj: Dagmar Hlubková
Alcina (Handel) 30 syyohj: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 4 lok-30 tamjoht: Igor Dohovič / Maroš Potokár; ohj: Peter Gábor
Falstaff (Verdi) 27 lok-24 kesjoht: Martin Leginus / Maroš Potokár; ohj: Jiří Menzel
Il trovatore (Verdi) 5 mar-20 kesjoht: Jan Novobilský / Peter Valentovic; ohj: Zuzana Gilhuus
Grófka Marica (Kálmán,E) 9 mar-10 toujoht: Igor Dohovič / Jan Novobilský; ohj: Dagmar Hlubková
Die Feen (Wagner) 15 mar-2 kesjoht: Robert Jindra / Jan Novobilský; ohj: Lubor Cukr
Carmen (adaptation) (Bizet) 20 mar-2 joujoht: Igor Dohovič
La traviata (Verdi) 28 mar-27 tamjoht: Igor Dohovič; ohj: Božena Hanáková
La bohème (Puccini) 20 jou-7 huhjoht: Maroš Potokár / Jan Novobilský; ohj: Michael Tarant
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 hel-26 kesjoht: Maroš Potokár / Jan Novobilský; ohj: Imre Halasi
Popoluška (Rossini) 9 maa-4 kesjoht: Igor Dohovič; ohj: Pavel Uher
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 huh
Carmen (Bizet) 4 toujoht: Igor Dohovič / Jan Novobilský; ohj: Blažena Hončarivová
Don Giovanni (Mozart) 25 tou-29 kesohj: Juraj Nvota
Don Giovanni (Mozart) 14 syy-9 jouohj: Juraj Nvota
Rigoletto (Verdi) 11 lokohj: Peter Gábor
La bohème (Puccini) 13 mar-11 jouohj: Michael Tarant
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 mar-29 jou
Grófka Marica (Kálmán,E) 17 marohj: Dagmar Hlubková
Falstaff (Verdi) 23 marohj: Jiří Menzel
Nabucco (Verdi) 28 mar-21 jouohj: Václav Věžník