2017/18 > Slovakia 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Slovakia

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Tšekki Puola

Slovakia
 
Ukraina
Itävalta Unkari Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11-21 syyjoht: Ján Procházka; ohj: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13-16 syyjoht: Marián Vach; ohj: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 syyjoht: Marián Vach; ohj: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 syyjoht: Ján Procházka; ohj: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 lokjoht: Igor Bulla; ohj: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 lok-4 marjoht: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; ohj: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 lokjoht: Igor Bulla; ohj: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 lok
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 lok
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8-9 joujoht: Marián Vach; ohj: Tomáš Pilař
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 syy-6 toujoht: Vinicius Kattah / Marián Lejava; ohj: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 syy-25 heljoht: Martin Leginus; ohj: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 lok-19 kesjoht: Peter Valentovic / Maroš Potokár; ohj: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 lok-19 huhjoht: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; ohj: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 lok-2 maajoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 lok-2 toujoht: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; ohj: Jozef Bednárik
Il tabarro (Puccini) 13 lok-10 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Suor Angelica (Puccini) 13 lok-10 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 lok-10 kesjoht: Rastislav Stur / Martin Leginus; ohj: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 lok-30 kesjoht: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; ohj: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 lok-21 heljoht: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; ohj: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 lok-20 huhjoht: Robert Jindra / Dušan Štefánek; ohj: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 lok-10 huhjoht: Dušan Štefánek / Branko Ladič; ohj: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 lok-29 maajoht: Peter Valentovic / Rastislav Stur; ohj: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 lok-29 maajoht: Peter Valentovic / Rastislav Stur; ohj: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 lok-12 huhjoht: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; ohj: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 mar-10 toujoht: Dušan Štefánek; ohj: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 mar-28 huhohj: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 jou-10 helohj: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 tam-18 heljoht: Dušan Štefánek; ohj: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 tam-8 kes
Bohéma (Puccini) 1 hel-4 huhjoht: Peter Valentovic; ohj: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 hel-17 kesohj: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 maa-20 kesohj: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 kes
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 syy
Nabucco (Verdi) 22 syy-10 mar
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 syy-28 jou
Alcina (Handel) 30 syy
Rigoletto (Verdi) 4 lok
Falstaff (Verdi) 27 lok-19 tam
Il trovatore (Verdi) 5 mar
Die Feen (Wagner) 15 mar-29 jou
La traviata (Verdi) 28 mar
Carmen (Bizet) 2 jou
La bohème (Puccini) 20 jou