2017/18 > Ukraina 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2017/18 > Ukraina

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Puola Valko-Venäjä Venäjä
Slovakia
Unkari

Ukraina
 
Moldova
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La traviata (Verdi) 15 lok
Boris Godunov (Musorgsky) 20 lok
Pagliacci (Leoncavallo) 28 lok
Prince Igor (Borodin) 11 mar
Rigoletto (Verdi) 18 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 mar
Donetsk, Donbass Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 2 syy-2 mar
Silva (Kálmán,E) 22 syy-23 jou
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 syy-15 jou
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 syy-10 jou
La traviata (Verdi) 8 lok-21 tam
Die lustige Witwe (Lehár) 12 lok-16 jou
Rigoletto (Verdi) 14 lok
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 lok
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 lok-24 mar
Carmen (Bizet) 29 lok
Turandot (Puccini) 5 mar-27 tam
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 3 jou
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 jou
La bohème (Puccini) 17 jou
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Mazepa (Tchaikovsky,P) 9 syy-25 lok
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 syy
Madama Butterfly (Puccini) 17 syy-29 mar
La traviata (Verdi) 21 syy
Tosca (Puccini) 3 lok
La bohème (Puccini) 5 lok
Turandot (Puccini) 7 lok
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 lok
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 2-10 mar
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Carmen (Bizet) 6 syy
Tosca (Puccini) 8 syy-20 lok
Turandot (Puccini) 13 syy-18 lok
Rigoletto (Verdi) 15 syy
Don Carlo (Verdi) 16 syy
Natalka Poltavka (Lysenko) 20 syy-1 mar
Nabucco (Verdi) 21 syy-22 lok
Aleko (Rakhmaninov) 27 syy
Boris Godunov (Musorgsky) 30 syy
La traviata (Verdi) 11 lok-3 mar
Aleko (Rakhmaninov) 15 lok
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 lok
Gianni Schicchi (Puccini) 29 lok
Madama Butterfly (Puccini) 5 mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 11 mar
Faust (Gounod) 18-19 mar
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Don Pasquale (Donizetti) 26 elo-26 mar
Natalka Poltavka (Lysenko) 27 elo-25 lok
Un ballo in maschera (Verdi) 9 syy-7 lok
Nabucco (Verdi) 17-30 syy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 lok
Die Fledermaus (Strauss,J) 12-18 lok
Madama Butterfly (Puccini) 15 lok-12 mar
Aida (Verdi) 28 lok-11 mar
Rigoletto (Verdi) 11-23 mar
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 6 elo
La traviata (Verdi) 10 elo-26 lok
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 12 elo-10 lok
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 elo-12 lok
Madama Butterfly (Puccini) 20 elo-5 lok
Tosca (Puccini) 26 elo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 elo-4 mar
Carmen (Bizet) 31 elo
Tannhäuser (Wagner) 14 syy
Turandot (Puccini) 18 syy-8 lok
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 syy-28 lok
Rigoletto (Verdi) 29 syy-21 lok
Carmen (Bizet) 19 lok-23 mar
Nabucco (Verdi) 18-26 mar