2012/13 > Šveicarija 
*Puslapis visuomenei     >Operabase Professional 
2012/13 > Šveicarija

 Pasaulinė premjera
 Retai atliekamas kūrinys
 Premjera
 Naujas teatro pastatymas

  
Vokietija
Prancūzija
Monakas

Šveicarija
 
Lichtenšteinas
Austrija
Italija

Basel, Theater Basel  / 

Katja Kabanowa (Janáček) 13 Rugs-29 GruodD: Enrico Delamboye / Gabriel Feltz / Giuliano Betta; R: Armin Petras
Der Sandmann (Scartazzini) 20 Spal-17 GruodD: Tomáš Hanus; R: Christof Loy
Ana Andromeda (Zimmerlin) 21-23 SpalR: Georges Delnon, Marie-Therèse Jossen
Ariodante (Handel) 24-29 SpalD: Andrea Marcon; R: Stefan Pucher
Lo speziale (Haydn) 8 Lapkr-17 VasD: David Cowan; R: Massimo Rocchi
The Black Rider (Waits) 15 Lapkr-17 BalD: Rainer Süßmilch; R: Corinna von Rad
Un ballo in maschera (Verdi) 15 Gruod-24 BalD: Giuliano Betta / Gabriel Feltz; R: Vera Nemirova
Manon (Massenet) 7 Vas-9 BirzD: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; R: Elmar Goerden
Idomeneo re di Creta (Mozart) 12 Bal-7 BirzD: Andrea Marcon; R: David Bösch
War Requiem (Britten) 16 Geg-15 BirzD: Gabriel Feltz; R: Calixto Bieito
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 31 GegD: Rolando Garza; R: Ulrike Jühe
Tosca (Puccini) 11 Rugs-1 SausD: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; R: Jette Steckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Rugs-26 SpalD: Rolando Garza; R: Ulrike Jühe
Lohengrin (Wagner) 20 Spal-15 BirzD: Axel Kober / Giuliano Betta; R: Vera Nemirova
Votre Faust (Pousseur) 8-9 LapkrD: Gerhardt Müller-Goldboom; R: Aliénor Dauchez
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 18 Saus-17 GegD: Giuliano Betta; R: Corinna von Rad
Schneewittchen (Holliger) 20 Vas-15 BalD: Heinz Holliger; R: Achim Freyer, Sebastian Hirn
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 29+ KovD: David Cowan
Ein Sommernachtstraum (Purcell) 3+ BalD: Andrea Marcon; R: Joachim Schloemer
The Indian Queen (Purcell) 30 Bal-27 BirzD: Andrea Marcon; R: Joachim Schloemer
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 Geg-29 BirzD: Enrico Delamboye; R: Arpad Schilling
Bern, Stadttheater Bern  / 
Fidelio (Beethoven) 8 Rugs-17 SausD: Mario Venzago / Kevin John Edusei / Mirga Gražinytė; R: Joachim Schlömer
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 8 Lapkr-6 SausR: Jens Daryousch Ravari
Aschenbrödel (Rossini) 18 Lapkr-9 KovD: Srboljub Dinić; R: Cordula Däuper
Macbeth (Verdi) 27 Saus-14 BalD: Srboljub Dinić; R: Ludger Engels
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 Kov-2 BirzD: John Edusei; R: Lydia Steier
Neither (Feldman) 19 Bal-3 GegD: Stefan Schreiber; R: Matthias Rebstock
The Rage of Life (Kats-Chernin) 11 Geg-21 BirzD: Hans Christoph Bünger; R: Lars Franke
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 26 Geg-20 BirzD: Sébastien Rouland; R: Calixto Bieito
Der Freischütz (Weber) 20 Spal-18 SausD: Mario Venzago; R: Michael Simon
La traviata (Verdi) 17 Lapkr-16 VasD: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Jetske Mijnssen
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Saus-30 KovD: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Markus Bothe
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Kov-20 GegD: NN; R: Mara Kurotschka
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Bal-25 GegD: NN; R: Lydia Steier
Peter Grimes (Britten) 6-22 BirzD: NN; R: Ludger Engels
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Idomeneo re di Creta (Mozart) 21 Rugs-11 SausD: Franco Trinca; R: Wolfram Mehring
Evgeny Onegin (Tchaikovsky) 2 Lapkr-7 BalD: Harald Siegel; R: Andreas Rosar
Das Land des Lächelns (Lehár) 14 Gruod-26 BalD: Moritz Caffier; R: Alvaro Schoeck
Rigoletto (Verdi) 22 Vas-17 KovD: Franco Trinca; R: Beat Wyrsch
La Cecchina (Piccinni) 12 Bal-14 BirzD: Harald Siegel; R: Alexander von Pfeil
Heile Welt (Schneider,U) 19-22 BirzD: Urs Peter Schneider; R: Beat Wyrsch
Il turco in Italia (Rossini) 20 Rugs-7 SausD: Marco Zambelli; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Lapkr-6 KovD: Harald Siegel; R: Paul Suter
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-24 LapkrD: Hans Urbanek; R: Andreas Rosar
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Gruod-8 VasD: Franco Trinca; R: Paul-Emile Fourny
Figaro¿ (Henking) 28 Vas-12 BirzD: Jürg Henneberger; R: Andreas Zimmermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Bal-15 BirzD: Benjamin Pionnier; R: Georg Rootering
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 9-11 BirzD: Kaspar Zehnder
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Viva la Mamma (Donizetti) 31 Gruod-15 SausD: Laurent Gendre; R: Vincent Vittoz
Le voyage dans la lune (Offenbach) 30 Gruod-12 SausD: Laurent Gendre; R: Olivier Desbordes
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-17 RugsD: Alberto Zedda; R: Damiano Michieletto
JJR (Citoyen de Geneve) (Fenelon) 11-24 RugsD: Jean Deroyer; R: Robert Carsen,Christian Räth
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 7-21 LapkrD: Michel Plasson; R: Patrick Kinmonth
Les aventures du roi Pausole (Honegger) 12-31 GruodD: Claude Schnitzler; R: Robert Sandoz
La traviata (Verdi) 28 Saus-12 VasD: Baldo Podic; R: David McVicar,Marie Lambert
Das Rheingold (Wagner) 9-24 KovD: Ingo Metzmacher; R: Dieter Dorn
Madama Butterfly (Puccini) 20 Bal-5 GegD: Alexander Joel; R: Michael Grandage
Rusalka (Dvořák,A) 13-27 BirzD: Dmitri Jurowski; R: Jossi Wieler
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-19 RugsD: Stefan Soltesz; R: Guy Joosten
Sigurd (concert) (Reyer) 6-10 SpalD: Frédéric Chaslin
Die Walküre (Wagner) 7-16 LapkrD: Ingo Metzmacher; R: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Chauve-souris (Strauss,J) 13-31 GruodD: Theodor Guschlbauer; R: Stephen Lawless
Siegfried (Wagner) 30 Saus-8 VasD: Ingo Metzmacher; R: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Nabucco (Verdi) 28 Vas-10 KovD: John Fiore; R: Roland Aeschlimann
Delusion of the Fury (Partch) 28-29 KovR: Heiner Goebbels
Winterreise (Schubert) 30 Kov
Götterdämmerung (Wagner) 23 Bal-2 GegD: Ingo Metzmacher; R: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Der Ring des Nibelungen (Wagner) 13-25 GegD: Ingo Metzmacher; R: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Wally (Catalani) 18-28 BirzD: Evelino Pidò
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-14 SpalD: Jesús López Cobos; R: Adriano Sinivia
Phaëton (concert) (Lully) 26 SpalD: Christophe Rousset
L'Artaserse (concert) (Vinci) 23-25 LapkrD: Diego Fasolis
Orphée aux enfers (Offenbach) 23-31 GruodD: Dominique Trottein; R: Claire Servais
Aladin et la lampe merveilleuse (Rota) 25-30 SausD: Hervé Klopfenstein; R: Waut Koeken
Viva la Mamma (Donizetti) 8-10 VasD: Laurent Gendre; R: Vincent Vittoz
Tosca (Puccini) 17-27 KovD: Roberto Rizzi Brignoli; R: Giancarlo Del Monaco
L'Aiglon (Ibert) 21-28 BalD: Jean-Yves Ossonce; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-16 BirzD: Theodor Guschlbauer; R: Marco Arturo Marelli
Lakmé (Delibes) 4-13 SpalD: Miquel Ortega; R: Lilo Baur
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 27 SpalD: Gabriel Garrido
Les mousquetaires au couvent (Varney) 22-31 GruodD: Philippe Béran; R: Jérôme Deschamps
Le voyage dans la lune (Offenbach) 7-19 SausD: Laurent Gendre; R: Olivier Desbordes
Hansel et Gretel (Humperdinck) 5-12 VasD: Laurent Gay; R: Julie Beauvais
Luisa Miller (Verdi) 21-30 KovD: Roberto Rizzi Brignoli; R: Giancarlo del Monaco
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Bal-7 GegD: Carlos Vieu; R: Adriano Sinivia
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6-15 BirzD: Frank Beermann; R: David Hermann
Luzern, Luzerner Theater  / 
La clemenza di Tito (Mozart) 9 Rugs-9 GruodD: Howard Arman / Michael Wendeberg; R: Vera Nemirova
My Fair Lady (Loewe) 31 Spal-4 GegD: Florian Pestell / Howard Arman; R: Ansgar Weigner
La traviata (Verdi) 12 Saus-16 GegD: James Gaffigan / Michael Wendeberg / Florian Pestell; R: Lorenzo Fioroni
Satyricon (Maderna) 23 Vas-10 BalD: Michael Wendeberg; R: Johannes Pölzgutter
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 19 Bal-26 GegD: Howard Arman; R: Dominique Mentha
La cenerentola (Rossini) 2-15 BirzD: Howard Arman; R: Sam Brown
Pnima...ins innere (Czernowin) 29 Rugpj-8 RugsD: Howard Arman; R: David Hermann
La cenerentola (Rossini) 14 Rugs-26 GruodD: Howard Arman; R: Sam Brown
Kiss me, Kate (Porter) 31 Spal-17 GegD: Florian Pestell; R: Dominique Mentha
Alcina (Handel) 11 Saus-19 BalD: Howard Arman; R: Nadja Loschky
The Boatswain's Mate (Smyth) 15-26 VasD: Andrew Dunscombe; R: Hersilie Ewald
Carmen (Bizet) 23 Vas-14 BirzD: Howard Arman; R: Tobias Kratzer
Don Pasquale (Donizetti) 27 Bal-13 BirzD: Michael Wendeberg; R: Johannes Pölzgutter
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 5-15 BirzD: Michael Wendeberg; R: Dominique Mentha
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Rigoletto (Verdi) 15 Rugs-9 SausD: Pietro Rizzo; R: Rosetta Cucchi
Ja Schatz (Duit) 21+ RugsD: Erke Duit; R: Erke Duit
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Rugs-29 GruodD: NN; R: Bernd Mottl
La Wally (Catalani) 20 Spal-16 GruodD: Modestas Pitrenas; R: Guy Joosten
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 22 Gruod-6 BirzD: Vinzenz Praxmarer; R: Cusch Jung
La finta giardiniera (Mozart) 2 Vas-3 BirzD: Jeremy Carnall; R: Lydia Steier
Un ballo in maschera (Verdi) 27 Vas-26 BalD: NN; R: Jim Lucassen
La forza del destino (concert) (Verdi) 8-14 KovD: Pietro Rizzo
Eloise (Jenkins) 15-27 KovD: Stéphane Fromageot; R: Natascha Ursuliak
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4 Geg-4 BirzD: Otto Tausk; R: Aron Stiehl
Faust - Ein Requiem (Mitterer) 1-9 BirzD: Wolfgang Mitterer; R: Stephan Müller
Don Giovanni (Mozart) 6 Rugs-30 GruodD: Otto Tausk / Attilio Tomasello; R: Guy Joosten
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Spal-28 SausD: Modestas Pitrėnas / Attilio Tomasello; R: Alexander Nerlich
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Lapkr-15 GruodD: Otto Tausk; R: Aron Stiehl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 30 Lapkr-25 SausD: Stéphane Fromageot; R: Cusch Jung
Der Messias (Handel) 20 GruodD: Paul Goodwin
La Gioconda (Ponchielli) 1 Vas-23 GegD: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; R: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 14 Vas-4 GegD: Stéphane Fromageot; R: Rosetta Cucchi
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19 Vas-16 KovD: Attilio Tomasello; R: Nicola Raab
Die tote Stadt (Korngold) 10 Geg-7 BirzD: Otto Tausk; R: Jan Schmidt-Garre
La favorita (Donizetti) 20 Birz-4 LiepD: Attilio Tomasello; R: Guy Montavon
Winterthur, Theater am Stadtgarten  / 
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 18-20 BalD: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Tajemství (Smetana) 4-5 GegD: Jiri Strunc; R: Dominik Benes
Tosca (Puccini) 26 Rugs-6 SpalD: Yordan Kamdzhalov; R: Andrea Schwalbach
Die lustige Witwe (Lehár) 11-13 SpalD: Wolfgang Kluge; R: Johannes Zametzer
Dido and Aeneas (Purcell) 19-22 LapkrD: Hans Huyssen; R: Heike Hanefeld
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 10-15 GruodD: Johannes Knapp; R: Tom Ryser
La cage aux folles (Herman) 31 Gruod-5 SausD: Inga Hilsberg; R: Bernd Schaarmann
Il turco in Italia (Rossini) 21-26 SausD: Mario Zambelli; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
Das schlaue Füchslein (Janáček) 11-13 KovD: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Markus Bothe
Kiss me, Kate (Porter) 18-20 KovD: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 GegD: Ricardo Minasi; R: Cordula Däuper
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
O mon bel inconnu (Hahn) 19-27 Spal
The Bear (Walton) 11 Lapkr
Prestami tua moglie (Leoncavallo) 31 Saus-5 VasD: Charl de Villiers; R: Serge Honegger
The Bear (Walton) 5 Birz
Three Decembers (Heggie) 19-26 SpalD: Charl de Villiers; R: Matthias Flückiger
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jenůfa (Janáček) 23 Rugs-31 SpalD: Fabio Luisi / Patrick Lange; R: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 27 Rugs-14 LiepD: Cornelius Meister; R: Sven-Eric Bechtolf
Roberto Devereux (Donizetti) 28 Rugs-19 SpalD: Andriy Yurkevych; R: Giancarlo Del Monaco
Tosca (Puccini) 29 Rugs-6 SausD: Fabio Luisi / Marco Armiliato; R: Robert Carsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Spal-16 LapkrD: Pavel Baleff; R: Damiano Michieletto
Sale (Handel) 4-27 LapkrD: Laurence Cummings; R: Christoph Marthaler
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 Lapkr-4 GruodD: Christopher Hogwood; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Schatzinsel (Schwemmer) 7 Lapkr-13 LiepD: Thomas Rösner / Jochen Rieder; R: Nadja Loschky
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Lapkr-14 GruodD: Nello Santi; R: David Pountney
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Gruod-5 LiepD: Alain Altinoglu; R: Andreas Homoki
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 Gruod-6 VasD: Patrick Lange; R: Adrian Marthaler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1-12 SausD: Alexander Vedernikov; R: Grischa Asagaroff
Pagliacci (Leoncavallo) 1-9 SausD: Alexander Vedernikov; R: Grischa Asagaroff
Tannhäuser (Wagner) 13 Saus-2 VasD: Marc Erich Albrecht; R: Harry Kupfer
La scala di seta (Rossini) 19-30 SausD: Riccardo Frizza; R: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 3 Vas-13 LiepD: Fabio Luisi; R: Tatjana Gürbaca
Così fan tutte (Mozart) 7-17 VasD: Thomas Rösner; R: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 15 Vas-3 KovD: Fabio Luisi; R: Philippe Sireuil
Carmen (Bizet) 8-17 KovD: Patrick Fournillier; R: Matthias Hartmann
Drei Schwestern (Eötvös) 9 Kov-14 BalD: Michael Boder; R: Herbert Fritsch
Madama Butterfly (Puccini) 14 Kov-6 BalD: Carlo Rizzi; R: Grischa Asagaroff
Parsifal (Wagner) 23 Kov-1 BalD: Mikko Franck; R: Claus Guth
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7 Bal-21 BirzD: Teodor Currentzis / Keri-Lynn Wilson; R: Andreas Homoki
Rinaldo (Handel) 12-21 BalD: Ivor Bolton; R: Jens Daniel Herzog
Der geduldige Sokrates (Telemann) 25 Bal-8 GegD: Christopher Moulds; R: Claudia Blersch
Falstaff (Verdi) 26 Bal-12 GegD: Nello Santi; R: Sven-Eric Bechtolf
La traviata (Verdi) 5-18 GegD: Keri-Lynn Wilson; R: Jürgen Flimm
Don Giovanni (Mozart) 26 Geg-27 BirzD: Robin Ticciati / Fabio Luisi; R: Sebastian Baumgarten
Rusalka (Dvořák,A) 2-15 BirzD: Eivind Gullberg Jensen; R: Matthias Hartmann
Opera anthology (Wagner) 14-29 BirzD: Arno Waschk; R: Hans Neuenfels
La straniera (Bellini) 23 Birz-14 LiepD: Fabio Luisi; R: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Birz-12 LiepD: Fabio Luisi; R: Sven-Eric Bechtolf
Alexandre Bis (Martinů) 21+ RugsD: Thomas Barthel; R: Jan Essinger
Die Soldaten (Zimmermann,B) 22 Rugs-26 SpalD: Marc Albrecht; R: Calixto Bieito
Don Giovanni (Mozart) 25 Rugs-11 SpalD: Robin Ticciati; R: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 27 Rugs-21 BirzD: Fabio Luisi; R: Tatjana Gürbaca
La straniera (Bellini) 28 Rugs-22 SpalD: Fabio Luisi; R: Christof Loy
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 5 Spal-11 GegR: Anja Horst
Otello (Verdi) 13 Spal-1 LapkrD: Friedemann Layer; R: Graham Vick
Faust (Gounod) 3 Lapkr-11 GruodD: Patrick Lange; R: Jan Philipp Gloger
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10-24 LapkrD: Sebastian Weigle; R: Harry Kupfer
Jenůfa (Janáček) 22 Lapkr-7 GruodD: Patrick Lange; R: Dmitri Tcherniakov
Das Gespenst von Canterville (Lange) 23 Lapkr-28 BirzD: Francesco Angelico / Jochen Rieder; R: Jasmina Hadziahmetovic
Fidelio (Beethoven) 8 Gruod-11 SausD: Fabio Luisi / Thomas Rösner; R: Andreas Homoki
Sale (Handel) 14 Gruod-5 SausD: Laurence Cummings; R: Christoph Marthaler, Marie-Eve Signeyrole
La bohème (Puccini) 22 Gruod-3 SausD: Nello Santi; R: Philippe Sireuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Saus-1 VasD: Patrick Fournillier; R: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 26 Saus-25 VasD: Giovanni Antonini; R: Christof Loy
Così fan tutte (Mozart) 6-16 VasD: Tomas Netopil; R: Sven-Eric Bechtolf
Così fan tutte (Mozart) 6-16 VasD: Tomas Netopil; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Carlos (Verdi) 15 Vas-1 KovD: Fabio Luisi; R: Sven-Eric Bechtolf
Aida (Verdi) 2 Kov-1 BalD: Fabio Luisi; R: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-23 KovD: Constantin Trinks; R: Andreas Homoki
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21 Kov-2 BalD: Fabio Luisi; R: Grischa Asagaroff
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 Bal-18 GegD: Jiri Belohlavek; R: Robert Carsen
Andrea Chénier (Giordano) 12 Bal-10 GegD: Nello Santi; R: Grischa Asagaroff
Salome (Strauss) 19 Bal-4 GegD: Alain Altinoglu; R: Sven-Eric Bechtolf
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 GegD: Riccardo Minasi; R: Cordula Däuper
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 17 Geg-14 BirzD: Ivor Bolton; R: Willy Decker
Peter Grimes (Britten) 24-31 GegD: Erik Nielsen; R: David Pountney
La fanciulla del West (Puccini) 22 Birz-13 LiepD: Marco Armiliato; R: Barrie Kosky
Roberto Devereux (Donizetti) 27 Birz-13 LiepD: Andriy Yurkevych; R: Giancarlo Del Monaco
Carmen (Bizet) 29 Birz-12 LiepD: Vasily Petrenko; R: Matthias Hartmann