2017/18 > Prancūzija 
*Puslapis visuomenei   >Operabase Professional 
2017/18 > Prancūzija

 Pasaulinė premjera
 Retai atliekamas kūrinys
 Premjera
 Naujas teatro pastatymas

  
Jungtinė Karalystė
Belgija
Vokietija
Liuksemburgas

Prancūzija
 
Šveicarija
Ispanija Monakas
Italija

Antibes, Anthéa  / 

Les noces de Figaro (Mozart) 2-4 VasD: György Györiványi Ráth; R: Daniel Benoin
La traviata (Verdi) 6-7 BalD: Dirk Kaftan; R: Andreas Homoki
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
Orphée (Gluck) 3-5 GruodD: Roberto Forés Veses; R: Fanny Gioria
Les mousquetaires au couvent (Varney) 29-31 GruodD: Dominique Trottein; R: Valérie Marestin
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28-30 SausD: Samuel Jean; R: Alain Timár
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-20 VasD: Roberto Forés Veses; R: Emmanuelle Cordoliani
Le Pays du sourire (Lehár) 10-11 KovD: Benjamin Pionnier; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
Vanda (Ginoux) 6-7 BalR: Nadine Duffaut
Un barbier (Rossini) 19 GegD: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
La traviata (Verdi) 8-10 BirzD: Samuel Jean; R: Stefano Mazzonis di Pralafera
Besancon, Les 2 Scènes  / 
Rinaldo (Handel) 9-10 VasD: Bertrand Cuiller; R: Claire Dancoisne
La traviata (adaptation) (Verdi) 27 Vas-3 KovD: Florent Hubert / Paul Escobar; R: Benjamin Lazar
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
La vie parisienne (Offenbach) 23 Rugs-1 SpalD: Marc Minkowski; R: Vincent Huguet
Il pirata (concert) (Bellini) 6 LapkrD: Paul Daniel
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-21 SausD: Marc Minkowski; R: Philippe Béziat
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 7-14 VasD: Marc Minkowski; R: Jérôme Deschamps
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 BalD: Pierre Dumoussaud; R: Francesco Micheli
Pinocchio (Boesmans) 14-18 GegD: Paul Daniel; R: Joël Pommerat
Elektra (concert) (Strauss) 29 Geg-3 BirzD: Paul Daniel
Caen, Théâtre de Caen  / 
La flûte enchantée (Mozart) 3-9 GruodD: Christophe Rousset; R: David Lescot
Les chevaliers de la Table Ronde (Hervé) 29-31 GruodD: Christophe Grapperon; R: Pierre-André Weitz
Alcione (Marais) 11-12 SausD: Jordi Savall; R: Louise Moaty
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 VasD: Jérémie Rhorer; R: Olivier Py
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 11-15 SausD: Roberto Forés Veses; R: Emmanuelle Cordoliani
La traviata (Verdi) 2-4 VasD: David Molard; R: Olivier Desbordes
La flûte enchantée (Mozart) 22-25 KovD: Amaury du Closel; R: Pierre Thirion-Vallet
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-6 GegD: Mehdi Lougraïda; R: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Compiegne, Théâtre Français de la Musique  / 
Le Barbier de Séville (Rossini) 1 GruodD: Amaury du Closel; R: Pierre Thirion-Vallet
La Sirène (Auber) 26 SausD: David Reiland; R: Justine Heynemann
Rinaldo (Handel) 16-17 Vas
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Pinocchio (Boesmans) 6-10 SpalD: Emilio Pomárico; R: Joël Pommerat
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-23 GruodD: Nicolas Chesneau; R: Mikaël Serre
Simon Boccanegra (Verdi) 14-22 KovD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Philipp Himmelmann
Pygmalion (Rameau) 23-27 GegD: Emmanuelle Haïm; R: Robyn Orlin
L'Amour et Psyché (Mondonville) 23-27 GegD: Emmanuelle Haïm; R: Robyn Orlin
Lille, Opéra de Lille  / 
Così fan tutte (Mozart) 30 Rugs-12 SpalD: Emmanuelle Haïm; R: Christophe Honoré
Le Nain (Zemlinsky) 16-20 LapkrD: Franck Ollu; R: Daniel Jeanneteau
La Princesse légère (Cruz) 13-16 GruodD: Jean Deroyer / Pierre Dumoussaud; R: Jos Houben
Le Roi carotte (Offenbach) 1-13 VasD: Claude Schnitzler; R: Laurent Pelly
La Légende du Roi Dragon (Lavandier) 17-18 KovD: Quentin Hindley; R: Johanne Saunier
Nabucco (Verdi) 16 Geg-6 BirzD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Marie-Eve Signeyrole
Limoges, Opéra de Limoges  / 
La flûte enchantée (Mozart) 5-11 LapkrD: Christophe Rousset; R: David Lescot
María de Buenos Aires (Piazzolla) 20 SausD: Marcelo Nisinman; R: Sergio Simón
Madama Butterfly (Puccini) 7-11 KovD: Robert Tuohy; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22-26 BalD: Robert Tuohy; R: Bernard Pisani
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 25 GegD: Robert Tuohy; R: Roland Auzet
Lyon, Opéra de Lyon  / 
War Requiem (Britten) 9-21 SpalD: Daniele Rustioni; R: Yoshi Oïda
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Spal-7 LapkrD: Pierre Bleuse; R: Jean Lacornerie
Attila (concert) (Verdi) 12 LapkrD: Daniele Rustioni
La Cenerentola (Rossini) 15 Gruod-1 SausD: Stefano Montanari; R: Stefan Herheim
Le Cercle de craie (Zemlinsky) 20 SausD: Lothar Koenigs; R: Richard Brunel
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 6-14 VasD: Philippe Forget; R: Barbora Horáková Joly
Le Journal d'un disparu (Janáček) 8-11 VasR: Ivo van Hove
Macbeth (Verdi) 16 Kov-5 BalD: Daniele Rustioni; R: Ivo van Hove
Don Carlos (Verdi) 17 Kov-6 BalD: Daniele Rustioni; R: Christophe Honoré
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 25-29 BalR: Alex Ollé
Germania (Raskatov) 19 Geg-4 BirzD: Alejo Pérez; R: John Fulljames
Don Giovanni (Mozart) 25 Birz-11 LiepD: Stefano Montanari; R: David Marton
Lyon, Théâtre Musical de Lyon  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 13-14 LapkrD: Andreï Chevtchouk; R: Fabien Attias
Rêve de valse (Straus) 14-15 SausD: Andreï Chevtchouk; R: Pierre Sybil
Le Prince de Madrid (Lopez,F) 11-12 KovD: Andreï Chevtchouk
Marseille, Opéra de Marseille  / 
Le dernier jour d'un condamné (Alagna) 28 Rugs-4 SpalD: Jean-Yves Ossonce; R: Nadine Duffaut
La favorite (concert) (Donizetti) 13-21 SpalD: Paolo Arrivabeni
Tancredi (concert) (Rossini) 24-26 SpalD: Giuliano Carella
Quatre jours à Paris (Lopez,F) 28-29 SpalD: Bruno Membrey; R: Jacques Duparc
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 7-8 LapkrD: Ernest Martínez Izquierdo; R: Jorge Lavelli
Rêve de valse (Straus) 25-26 LapkrD: Emmanuel Trenque; R: Jack Gervais
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 16-17 GruodD: Bruno Conti; R: Jack Gervais
My Fair Lady (Loewe) 30 Gruod-7 SausD: Bruno Membrey; R: Jean Liermier
Valses de Vienne (Strauss,J) 13-14 SausD: Bruno Membrey; R: Jack Gervais
Un barbier (Rossini) 1-2 VasD: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-15 VasD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Laurent Pelly
La vie parisienne (Offenbach) 24-25 VasD: Emmanuel Trenque; R: Nadine Duffaut
Monsieur Beaucaire (Messager) 17-18 KovD: Bruno Membrey; R: Jean-Jacques Chazalet
Hérodiade (Massenet) 23-30 KovD: Lawrence Foster; R: Jean-Louis Pichon
Là-haut (Yvain) 14-15 BalD: Bruno Conti; R: Carole Clin
Lohengrin (Wagner) 2-8 GegD: Paolo Arrivabeni; R: Louis Désiré
La Fille du tambour-major (Offenbach) 26-27 GegD: Guy Condette; R: Jack Gervais
Ernani (Verdi) 6-16 BirzD: Lawrence Foster; R: Jean
Massy, Opéra de Massy  / 
Faust (Gounod) 10-12 LapkrD: Cyril Diederich; R: Nadine Duffaut
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 2-3 GruodD: Hervé Niquet; R: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Le Barbier de Séville (Rossini) 12-14 SausD: Constantin Rouits; R: Roberta Mattelli, Matteo Peirone
Didon et Enée (Purcell) 2 VasD: Johannes Pramsohler; R: Benoît Bénichou
La bohème (Puccini) 9-11 KovD: Dominique Rouits; R: Gilles Bouillon
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23-25 KovD: Mehdi Lougraïda; R: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 25-27 GegD: Dominique Rouits; R: Emmanuelle Cordoliani
Mérignac, Le Pin Galant  / 
La belle Hélène (Offenbach) 12 LapkrD: Claude Lourties; R: Renaud Sorel
La traviata (Verdi) 5 GruodD: Frédéric Rouillon; R: Bernard Jourdain
Dédé (Christiné) 9 SausD: Jean-Pierre Haeck; R: Denis Mignien
Faust (Gounod) 6 VasD: Philippe Mestres; R: Jean-Philippe Corre
La Chauve-souris (Strauss,J) 11 VasD: Jean-Marc Miquel; R: Renaud Sorel
Il trovatore (Verdi) 14 KovD: Martin Mázik; R: Roberta Mattelli
La belle de Cadix (Lopez,F) 29 BalD: Jean-Marc Miquel; R: Christian Blain
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
La bohème (Puccini) 29 Rugs-3 SpalD: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Paul-Émile Fourny
Don Pasquale (Donizetti) 17-21 LapkrD: Cyril Englebert; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 21 Gruod-1 SausD: David T Heusel; R: Paul-Émile Fourny
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 2-6 VasD: Benjamin Pionnier; R: Pénélope Bergeret
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-19 BalD: Kaspar Zehnder; R: Joël Lauwers
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 1-5 BirzD: Jacques Mercier; R: Paul-Émile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier  / 
L'italienne à Alger (Rossini) 26 Rugs-1 SpalD: Michael Schønwandt; R: David Hermann
L'Italienne à Alger (Rossini) 26 Rugs-1 SpalD: Michael Schønwandt; R: David Hermann
Svadba (Sokolović) 17-19 LapkrD: Guilhem Rosa; R: Benoît Bénichou
Manfred (Schumann) 29 Lapkr-3 GruodD: David Niemann; R: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
Peer Gynt (Grieg) 12-13 SausD: Michael Schønwandt; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 26-30 SausD: Martin Matalon; R: Jorge Lavelli
War Requiem (concert) (Britten) 16-17 VasD: Michael Schønwandt
Carmen (Bizet) 16-22 KovD: Jean-Marie Zeitouni; R: Aik Karapetian
La Chauve-souris (Strauss,J) 28-29 BalD: Jérôme Pillement; R: Benoît Bénichou
Nabucco (Verdi) 15-20 GegD: Michael Schønwandt; R: John Fulljames(original), Aylin Bozok(revival)
Idriss (Aboulker) 7-8 BirzD: Vincent Recolin / Guillemette Daboval; R: Julie Méjean
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Don Giovanni (Mozart) 29 Rugs-10 SpalD: Rani Calderon; R: Jean-François Sivadier
Hansel et Gretel (Humperdinck) 17-27 GruodD: Thomas Rösner; R: Emmanuelle Bastet
Kátia Kabanová (Janáček) 28 Saus-6 VasD: Mark Shanahan; R: Philipp Himmelmann
Un Bal masqué (Verdi) 25 Kov-5 BalD: Rani Calderon; R: Waut Koeken
Werther (Massenet) 6-15 GegD: Jean-Marie Zeitouni; R: Bruno Ravella
L'italiana in Algeri (Rossini) 22 Birz-1 LiepD: Giuseppe Grazioli; R: David Hermann
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 15-17 RugsD: Pascal Rophé; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le Couronnement de Poppée (Monteverdi) 9-17 SpalD: Gianluca Capuano; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Atys en folie (Lully) 28-29 LapkrD: Arnaud Marzorati; R: Jean-Philippe Desrousseaux
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 14-20 GruodD: Jean-Pierre Haeck; R: Pierre-André Weitz
Rinaldo (Handel) 24-31 SausD: Bertrand Cuiller; R: Claire Dancoisne
Fidelio (Beethoven) 16-25 KovD: Erki Pehk; R: Philippe Miesch
Les P'tites Michu (Messager) 13-24 GegD: Pierre Dumoussaud; R: Rémy Barché
Nice, Opéra Nice Côte d'Azur  / 
L'Élixir d'amour (Donizetti) 22-28 LapkrD: Roland Böer; R: Eric Chevalier
Les noces de Figaro (Mozart) 19-25 SausD: György Györiványi Ráth; R: Daniel Benoin
Norma (Bellini) 16-22 VasD: Renato Balsadonna; R: Nicola Berloffa
Roméo et Juliette (Gounod) 21-27 KovD: Alain Guingal; R: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 18-24 GegD: György Györiványi Ráth; R: Jean-Christophe Mast
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 SpalD: Jean Deroyer; R: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 LapkrD: Roman Lemberg; R: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 LapkrD: Léo Warynski; R: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 VasD: Jérôme Kuhn; R: Julien Chavaz
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 BirzD: Pierre Dumoussaud; R: Rémy Barché
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Lucia di Lammermoor (concert) (Donizetti) 12 RugsD: Roberto Abbado
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 15 RugsD: Teodor Currentzis
Macbeth (concert) (Verdi) 24 SpalD: Gianandrea Noseda
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 7 LapkrD: Mikko Franck
Attila (concert) (Verdi) 15 LapkrD: Daniele Rustioni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5-16 GruodD: Jérémie Rhorer; R: Laurent Pelly, Cléo Laigret
Oratorio de Noel (Bach,JS) 17 GruodD: Vladimir Jurowski
Un petit Barbier de Séville (Rossini) 10-13 SausD: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
Le Christ au Mont des Oliviers (Beethoven) 16 SausD: Jérémie Rhorer
Die Schöpfung (Haydn) 22 SausD: Jean-Claude Malgoire
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7-16 VasD: Jérémie Rhorer; R: Olivier Py
Requiem (Mozart) 13 VasD: Quentin Hindley
Alcina (Handel) 14-20 KovD: Emmanuelle Haïm; R: Christof Loy
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 24 KovD: Mark Padmore
Stabat Mater (Pergolesi) 27 KovD: Andrés Gabetta
Messe en si mineur (Bach,JS) 11 BalD: Hans-Christoph Rademann
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Geg-2 BirzD: Diego Fasolis; R: Robert Carsen
Grande Messe en ut mineur (Mozart) 30 GegD: Masaaki Suzuki
Rinaldo (concert) (Handel) 5 BirzD: Christophe Rousset
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12-15 BirzD: Bertrand de Billy
Faust (concert) (Gounod) 14 BirzD: Christophe Rousset
La Cenerentola (concert) (Rossini) 16 BirzD: Enrique Mazzola
L'italiana in Algeri (Rossini) 22 BirzD: Michele Mariotti
Paris, Cité de la musique  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 29 Rugs-1 SpalD: Daniel Harding
Leonore (concert) (Beethoven) 7 LapkrD: René Jacobs
Résurrection (Mahler) 10 LapkrD: Mikko Franck
Requiem (Duruflé) 26 LapkrD: Leonard Slatkin
Elektra (concert) (Strauss) 15 GruodD: Mikko Franck
Les Saisons (Haydn) 16 GruodD: Douglas Boyd
Le Messie (Handel) 17 GruodD: Jordi Savall
Oratorio de Noel (Bach,JS) 18 GruodD: Marc Minkowski
Paris, Opéra-Comique  / 
Miranda (Purcell) 25 Rugs-5 SpalD: Raphaël Pichon; R: Katie Mitchell
Kein Licht (Manoury) 18-22 SpalD: Julien Leroy; R: Nicolas Stemann
La flûte enchantée (Mozart) 6-14 LapkrD: Kevin John Edusei; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Le comte Ory (Rossini) 19-31 GruodD: Louis Langrée; R: Denis Podalydès
Et in arcadia ego (Rameau) 1-11 VasD: Christophe Rousset; R: Phia Ménard, Jean-Luc Beaujault
Le mystère de l'écureuil bleu (Dupin) 23-25 VasD: Marc-Olivier Dupin; R: Ivan Grinberg
La Nonne sanglante (Berlioz) 2-10 BirzD: Laurence Equilbey; R: David Bobée
Paris, Opéra National de Paris  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 9 Rugs-21 SpalD: Jakub Hrůša / Marius Stieghorst; R: Jorge Lavelli
Così fan tutte (Mozart) 12 Rugs-21 SpalD: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; R: Anne Teresa De Keersmaeker
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19 Rugs-6 SpalD: Philippe Jordan; R: Robert Wilson
Don Carlos (Verdi) 10 Spal-11 LapkrD: Philippe Jordan; R: Krzysztof Warlikowski
Falstaff (Verdi) 26 Spal-16 LapkrD: Fabio Luisi; R: Christophe Pitoiset
La Ronde (Boesmans) 2-11 LapkrD: Jean Deroyer; R: Christiane Lutz
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Lapkr-25 GruodD: Dan Ettinger; R: Willy Decker
De la maison des morts (Janáček) 18 Lapkr-2 GruodD: Esa-Pekka Salonen; R: Patrice Chéreau
La bohème (Puccini) 1-31 GruodD: Gustavo Dudamel / Manuel López-Gómez; R: Claus Guth
Jephtha (Handel) 13-30 SausD: William Christie; R: Claus Guth
Un ballo in maschera (Verdi) 16 Saus-10 VasD: Bertrand de Billy; R: Gilbert Deflo
Only the sound remains (Saariaho) 23 Saus-7 VasD: Ernest Martínez; R: Peter Sellars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Saus-16 VasD: Riccardo Frizza; R: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 2-28 VasD: Dan Ettinger; R: Benoît Jacquot
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 17 Kov-11 BalD: Ingo Metzmacher; R: Krzysztof Warlikowski
La Voix humaine (Poulenc) 17 Kov-11 BalD: Ingo Metzmacher; R: Krzysztof Warlikowski
Benvenuto Cellini (Berlioz) 20 Kov-14 BalD: Philippe Jordan; R: Terry Gilliam, Leah Hausman
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Kov-6 BalD: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; R: Pina Bausch
Parsifal (Wagner) 27 Bal-23 GegD: Philippe Jordan; R: Richard Jones
L'Heure espagnole (Ravel) 17 Geg-17 BirzD: Maxime Pascal; R: Laurent Pelly
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Geg-17 BirzD: Maxime Pascal; R: Laurent Pelly
Boris Godounov (Musorgsky) 7 Birz-12 LiepD: Vladimir Jurowski / Damian Iorio; R: Ivo van Hove
Don Pasquale (Donizetti) 9 Birz-12 LiepD: Evelino Pidò; R: Damiano Michieletto
Il trovatore (Verdi) 20 Birz-14 Liep
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Rinaldo (Handel) 18-19 SausD: Bertrand Cuiller; R: Claire Dancoisne
Reims, Opéra de Reims  / 
Così fan tutte (Mozart) 13-15 SpalD: Dominique Rouits; R: Frédéric Roels
Bataclan (Offenbach) 28-29 LapkrR: Laurent Lévy, Rémy Berthier
Richard Coeur de Lion (Grétry) 19 SausD: Pauline Warnier; R: Juan Kruz Diaz De Garaio Esnaola
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 11 VasD: Martin Matalon; R: Jorge Lavelli
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 23-24 VasD: Paolo Zanzu; R: Clément Hervieu-Léger
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-18 KovD: Benjamin Pionnier; R: Pénélope Bergeret
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 20 BalD: Jérôme Correas; R: Dan Jemmett
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-15 GegD: Robert Tuohy; R: Bernard Pisani
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Le médecin malgré lui (Gounod) 21-26 LapkrD: Gildas Pungier; R: Vincent Tavernier
Kátia Kabanová (Janáček) 5-11 VasD: Jaroslav Kyzlink; R: Frank Van Laecke
Le Nain (Zemlinsky) 25-29 KovD: Franck Ollu; R: Daniel Jeanneteau
Norma (Bellini) 28 Geg-5 BirzD: Rudolf Piehlmayer; R: Nicola Berloffa
Rouen, Opéra de Rouen Normandie  / 
Norma (Bellini) 29 Rugs-7 SpalD: Fabrizio Maria Carminati; R: Frédéric Roels
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 15-17 GruodD: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
Fantasio (Offenbach) 26-30 SausD: Jean-Pierre Haeck; R: Thomas Jolly
L'ébloui (Musseau) 13 VasD: Philippe Nahon; R: Xavier Legasa
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 3-10 BalD: Antony Hermus; R: Emmanuelle Cordoliani
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 14-15 BalD: Andreas Spering; R: Pierre Audi
Médée (Cherubini) 22-27 GegD: Hervé Niquet; R: Jean-Yves Ruf
Saint-Etienne, Opéra de Saint-Étienne  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 7-12 LapkrD: David Reiland; R: Nicola Berloffa
Requiem (Verdi) 8-12 GruodD: David Reiland
L'enfant et les sortilèges (adaptation) (Ravel) 21 GruodD: Edwige Herchenroder / Nicolas Meyer; R: Bénédicte Budan
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-28 SausD: Francesco Lanzillotta; R: Davide Livermore
Semiramide (Rossini) 2-6 KovD: Giuseppe Grazioli; R: Nicola Raab
Siegfried (reduction) (Wagner) 23-25 KovD: Laurent Touche; R: Julien Ostini
Fando et Lis (Menut) 2-6 GegD: Daniel Kawka; R: Kristian Frédric
Faust (Gounod) 8-12 BirzD: David Reiland; R: Julien Ostini
Strasbourg, Opéra National du Rhin  / 
Kein Licht (Manoury) 22-25 RugsD: Julien Leroy; R: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-30 SpalD: Patrick Davin; R: Ludovic Lagarde
Francesca da Rimini (Zandonai) 8-28 GruodD: Giuliano Carella; R: Nicola Raab
Werther (Massenet) 9-17 VasD: Ariane Matiakh; R: Tatjana Gürbaca
Le Pavillon d'or (Mayuzumi) 21 Kov-3 BalD: Paul Daniel; R: Amon Miyamoto
Sindbad (Moody) 4 BalD: Howard Moody; R: Sébastien Dutrieux
Les Sept Péchés capitaux (Weill) 20-28 GegD: Roland Kluttig; R: David Pountney
Mahagonny Songspiel (Weill) 20-28 GegD: Roland Kluttig; R: David Pountney
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20-28 GegD: Roland Kluttig; R: David Pountney
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-26 BirzD: Marko Letonja; R: Frederic Wake-Walker
Toulon, Opéra de Toulon  / 
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 13-15 SpalD: Jean-Pierre Haeck; R: Pierre-André Weitz
Madama Butterfly (Puccini) 17-21 LapkrD: Valerio Galli; R: Daniel Benoin
La flûte enchantée (Mozart) 27-31 GruodD: Alexander Briger; R: René Koering
Wonderful Town (Bernstein) 26-30 SausD: Larry Blank; R: Olivier Bénézech
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 KovD: Francesco Lanzillotta; R: Henning Brockhaus
L'italienne à Alger (Rossini) 13-17 BalD: Francesco Cilluffo; R: Nicola Berloffa
Nabucco (Verdi) 3-8 BirzD: Jurjen Hempel; R: Jean-Christophe Mast
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Tiefland (d'Albert) 29 Rugs-8 SpalD: Claus Peter Flor; R: Walter Sutcliffe
La rondine (Puccini) 17-26 LapkrD: Paolo Arrivabeni; R: Nicolas Joël
La Walkyrie (Wagner) 30 Saus-11 VasD: Claus Peter Flor; R: Nicolas Joël
Orphée et Eurydice (concert) (Gluck) 23-25 VasD: Christophe Rousset
Carmen (Bizet) 6-19 BalD: Andrea Molino; R: Jean-Louis Grinda
Macbeth (Verdi) 18-29 GegD: Daniel Oren; R: Jean-Louis Martinoty(original), Frédérique Lombart(revival)
La Clémence de Titus (Mozart) 22 Birz-1 LiepD: Attilio Cremonesi; R: David McVicar, Marie Lambert
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23-27 KovD: Jean-Claude Malgoire; R: Christian Schiaretti
La Voix humaine (Poulenc) 8-10 BalD: Jean-Claude Malgoire; R: Christian Schiaretti
Tours, Opéra de Tours  / 
Rigoletto (Verdi) 6-10 SpalD: Bruno Ferrandis; R: François De Carpentries
My Fair Lady (Loewe) 26-31 GruodD: Benjamin Pionnier; R: Paul-Émile Fourny
Philémon et Baucis (Gounod) 16-20 VasD: Benjamin Pionnier; R: Julien Ostini
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-20 KovD: Samuel Jean; R: Adriano Sinivia
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-17 BalD: Benjamin Pionnier; R: Jacques Vincey
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-29 GegD: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 25-29 GegD: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Così fan tutte (Mozart) 8-12 LapkrD: Marc Minkowski; R: Ivan Alexandre
L'Europe galante (concert) (Campra) 16 LapkrD: Sébastien d'Hérin
Serse (concert) (Handel) 19 LapkrD: Maxim Emelyanychev
Erismena (Cavalli) 2-3 GruodD: Leonardo García Alarcón; R: Jean Bellorini
Alceste (Lully) 10 GruodD: Christophe Rousset
Carmen (concert) (Bizet) 19 GruodD: Jean-Christophe Spinosi
Le comte Ory (Rossini) 12-14 SausD: Louis Langrée; R: Denis Podalydès
Giasone (concert) (Cavalli) 9-10 KovD: Leonardo García Alarcón; R: Serena Sinigaglia
Le Tremblement de terre (Draghi) 28 KovD: Vincent Dumestre; R: Benjamin Lazar
King Arthur (concert) (Purcell) 11 BalD: Paul McCreesh
Phaëton (Lully) 30 Geg-3 BirzD: Vincent Dumestre; R: Benjamin Lazar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-10 BirzD: Diego Fasolis; R: Robert Carsen
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 BirzD: Jean-Christophe Spinosi
Vichy, Opéra de Vichy  / 
Don Giovanni (Mozart) 23-24 RugsD: Roberto Forés Veses; R: Eric Vigié