2012/13 > Belarus 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2012/13 > Belarus

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Litwanja Latvja
Polonja

Belarus
 
Russja
Ukraina

Minsk, National Academic Bolshoy Theatre Opera and Ballet  / 

Rita (Donizetti) 5 Set-17 JanR: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 9 Set-2 AprS: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Set-18 ĠunS: Nikolai Koliadko / Vyacheslav Volich; R: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Il trovatore (Verdi) 17 SetS: Andrey Ivanov; R: Galina Galkovskaya
La traviata (Verdi) 20 Set-6 ĠunS: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin; R: Susanna Ciryuk
Nabucco (Verdi) 23 Set-16 ĠunS: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Prince Igor (Borodin) 25 Set-20 ĠunS: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; R: Uriy Aleksandrov
Un ballo in maschera (Verdi) 27 SetS: Vyacheslav Volich; R: Semen Stein
Iolanta (Tchaikovsky) 30 Set-7 AprS: Andrey Ivanov; R: Oleg Melnikov
The Magic Flute (Mozart) 11 Ott-7 MejS: Lev Liakh / Ivan Kostiakhin; R: Margarita Izvorska-Elizarieva
Madama Butterfly (Puccini) 13 Ott-30 MejS: Victor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Galina Galkovskaya
The Marriage of Figaro (Mozart) 20 Ott-1 MarS: Lev Lyakh / Oleg Lesun; R: Victor Skorobogatov
The Little Tower Chamber (Polskiy) 4 Nov-19 MejS: Andrey Ivanov; R: Natalia Kuzmenkova
Aida (Verdi) 13 Nov-12 MejS: Ivan Kostyakhin / Victor Ploskina; R: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 15 Nov-10 JanS: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich; R: Galina Galkovskaya
Carmen (Bizet) 16 Nov-25 ĠunS: Ivan Kostyahin; R: Galina Galkovskaya
The Barber of Seville (Rossini) 20 Nov-13 ĠunS: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Khovanchtchina (Musorgsky) 27 NovS: Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Oleg Melnikov
Tosca (Puccini) 4 Diċ-9 Ġun
Siegfried (Wagner) 18 Diċ
Kashchey the Deathless (Rimsky-Korsakov) 3 Jan-10 Mar
Manon Lescaut (Puccini) 8-10 Jan
Winnie-the-Pooh (Petrova) 3 MarS: Ivan Kostiakhin; R: Olga Buravlyova
Turandot (Puccini) 29 Apr-4 ĠunS: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
The Impresario (Mozart) 7-10 ĠunS: Ivan Kostyakhin; R: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 7-10 ĠunS: Ivan Kostyakhin; R: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 22 Ġun
Rita (Donizetti) 23 ĠunS: Ivan Kostiakhin; R: Natalia Kuzmenkova
Turandot (Puccini) 8 Set-14 DiċS: Vyacheslav Volich; R: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 11 Set-28 NovS: Vyacheslav Volich; R: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 Set-26 NovS: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; R: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 Set-26 DiċS: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; R: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 Set-8 NovS: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; R: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 Set-19 DiċS: Ivan Kostyahin; R: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 SetS: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; R: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 27 SetS: Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 Set-27 NovR: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 Set-27 NovR: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Set-30 NovS: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; R: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 OttS: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; R: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 Ott-2 NovS: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 OttR: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 OttS: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 Ott-6 NovS: Viktor Ploskina; R: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 OttS: Vyacheslav Volich; R: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 OttS: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; R: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 OttS: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; R: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2-3 NovS: Andrey Galanov; R: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-11 Diċ
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Diċ
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Diċ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Diċ