2012/13 > Ġermanja 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2012/13 > Ġermanja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Danimarka Żvezja
Olanda
Belġju
Lussemburgu

Ġermanja
 
Polonja
Repubblika Ċeka
Franza Żvizzera Awstrija

Aachen, Theater Aachen  / 

Woyzeck (Waits) 26 Set-22 NovS: Ludger Singer; R: Bernadette Sonnenbichler
Carmen (Bizet) 7 Ott-30 MarS: Kazem Abdullah; R: Michael Helle
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-14 MarS: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Superflumina (Sciarrino) 4 Diċ-10 MarS: Péter Halász; R: Ludger Engels, Ric Schachtebeck
Ariodante (Handel) 3 Frar-12 MejS: Péter Halász; R: Jarg Pataki
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Apr-11 LulS: Kazem Abdullah; R: Nadja Loschky
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Mej-13 LulS: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 Ġun-14 LulS: Volker Hiemeyer; R: Joan Anton Rechi
Fidelio (Beethoven) 15 Set-26 FrarS: Kazem Abdullah; R: Alexander Charim
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Set-1 MarS: Volker Hiemeyer; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Ott-19 MarS: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Rusalka (Dvořák,A) 3 Nov-20 FrarS: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Prinzessin im Eis (Schreier) 8 Diċ-22 FrarS: Kazem Abdullah; R: Anna Malunat
Don Carlos (Verdi) 9 Frar-18 MejS: Kazem Abdullah; R: Michael Helle
Alcina (Handel) 6 Apr-10 LulS: Péter Halász; R: Jarg Pataki
Die Banditen (Offenbach) 8 Ġun-9 LulS: Péter Halász; R: Ludger Engels
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 20 Set-10 FrarS: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Carmen (Bizet) 11 Nov-22 JanS: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10 JanS: Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
Anatevka (Bock) 13 Jan-4 AprS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Frau Luna (Lincke) 31 MarS: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Du bist ich (Simons) 5 Mej-24 ĠunS: Jens Troester; R: Bernhard Stengele
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Set-26 MarS: Thomas Wicklein; R: Roland Schwab
Du bist ich (Simons) 1 NovS: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Werther (Massenet) 9 Frar-16 MarS: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 13-18 AprS: Reter Aderhold; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 AprS: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 1-6 ĠunR: Nicolas Brieger
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 22 Set-7 MarS: Kajsa Boström; R: Birgit Eckenweber
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Set-3 MejS: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Im weißen Rößl (Benatzky) 30 Set-26 AprS: Dieter Klug; R: Reinhard Schwalbe
Götz von Berlichingen (Goldmark) 13 Ott-25 JanS: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Kiss me, Kate (Porter) 4 Nov-19 AprS: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-25 DiċS: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
Der Freischütz (Weber) 13 Jan-21 Mar
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 19 Jan-2 Mej
Der Studentenprinz (Romberg) 24 Frar-10 Apr
Der Löwe von Venedig (Gast) 7 Apr-19 Mej
Gasparone (Millöcker) 11 Aww-1 SetS: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 30 Aww-13 OttS: Florian Kießling; R: Urs Alexander Schleiff
Der Studentenprinz (Romberg) 26 Set-29 DiċR: Ingolf Huhn
Der Freischütz (Weber) 12 Ott-11 NovS: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; R: Ingolf Huhn
My Fair Lady (Loewe) 27 Ott-16 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Nov-28 MarS: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Amahl und die Heiligen Drei Könige (Menotti) 1-28 Diċ
Figaros Hochzeit (Mozart) 26 Jan-11 Mej
Die Blume von Hawaii (Abraham) 9 Mar-5 Apr
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 9 Apr-6 Mej
Tanhäuser (Mangold) 27 Apr-18 Mej
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Don Giovanni (Mozart) 30 Set-12 JanS: Dirk Kaftan; R: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 4 Nov-5 FrarS: Carolin Nordmeyer / Rune Bergmann; R: Markus Trabusch
L'étoile (Chabrier) 2 Diċ-2 MarS: Carolin Nordmeyer; R: Aron Stiehl
La bohème (Puccini) 19 Jan-7 MejS: Gerrit Prießnitz; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Elektra (Strauss) 9 Mar-26 MejS: Dirk Kaftan; R: Lorenzo Fioroni
Ritter Blaubart (Reznicek) 23 Mar-4 MejS: Dirk Kaftan; R: Manfred Weiß
Der Ring des Polykrates (Korngold) 31 Mej-16 ĠunS: Rune Bergmann; R: Markus Trabusch
Violanta (Korngold) 31 Mej-16 ĠunS: Rune Bergmann; R: Markus Trabusch
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Lul-3 AwwS: Klaus Straube; R: Hans Oebels
Die Zauberflöte (Mozart) 20-27 LulS: Klaus Straube; R: Andrea Berlet-Scherer
Intolleranza 1960 (Nono) 27 Set-12 OttS: Dirk Kaftan; R: Ludger Engels
Rigoletto (Verdi) 26 Ott-10 AprS: Lancelot Fuhry; R: Patrick Kinmonth
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 7 Diċ-2 Mar
La bohème (Puccini) 6 Jan-4 AprS: Dirk Kaftan; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Mar-5 ĠunS: Roland Techet; R: Yona Kim
Lohengrin (Wagner) 3-29 Mej
My Fair Lady (Loewe) 21+ Ġun
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
La straniera (concert) (Bellini) 24 NovS: Pietro Rizzo
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mar-1 AprS: Simon Rattle; R: Robert Carsen
Cendrillon (Viardot) 27-31 MarS: Stanley Dodds
Don Giovanni (Mozart) 17-26 MejS: Thomas Hengelbrock; R: Philipp Himmelmann
Gräfin Mariza (Kálmán) 18-20 OttS: László Makláry; R: Agnes Gyarmathy
Stabat Mater (Pergolesi) 17 JanS: Diego Fasolis
Manon Lescaut (Puccini) 12-21 AprS: Simon Rattle; R: Richard Eyre
Johannespassion (Bach,JS) 13-18 AprS: Simon Rattle; R: Peter Sellars
Faust (Gounod) 6-12 ĠunS: Thomas Hengelbrock; R: Bartlett Sher
Don Carlos (Verdi) 3-5 LulS: Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Requiem (Verdi) 4 LulS: Valery Gergiev
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 21-27 LulS: Yannick Nézet-Séguin
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
La traviata (Verdi) 11-26 JanS: Eckehard Stier; R: Sebastian Ritschel
Anatevka (Bock) 22 Mar-11 MejS: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Carmina Burana (Orff) 18 Ott-30 MarR: Reiner Feistel
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Jan-2 FrarS: Andrea Sanguineti
Tannhäuser (Wagner) 29 Mar-31 MejS: Ulrich Kern
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Das Mädchen mit den Schwefelhölzern (Lachenmann) 15-23 SetS: Lothar Zagrosek / Matthias Hermann; R: David Hermann
Parsifal (Wagner) 21 Ott-1 AprS: Donald Runnicles; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Turandot (Puccini) 27 Ott-3 NovS: Jesús López Cobos; R: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Nov-3 MejS: Moritz Gnann / Ivan Repusic; R: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 6 Nov-25 AprS: Jacques Lacombe / William Spaulding; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 Nov-11 AprS: Enrique Mazzola / Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 16-29 NovS: Matthias Foremny; R: Carl Hegemann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 Nov-28 DiċS: Tomas Hanus; R: Katharina Thalbach
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 9 Diċ-13 AprS: Steven Sloane; R: Robert Carsen
La traviata (Verdi) 10 Diċ-26 AprS: Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Tannhäuser (Wagner) 16 Diċ-30 MarS: Ulf Schirmer; R: Kirsten Harms
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Diċ-11 JanS: Guillermo García Calvo; R: Filippo Sanjust
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 5-18 JanS: Sebastian Lang-Lessing; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Tosca (Puccini) 9 Jan-9 MarS: Donald Runnicles; R: Boleslaw Barlog
Don Giovanni (Mozart) 17-30 JanS: Guillermo García Calvo; R: Roland Schwab
Peter Grimes (Britten) 25 Jan-15 FrarS: Donald Runnicles; R: David Alden
Ein Maskenball (Verdi) 27 Jan-8 FrarS: Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 29 Jan-14 FrarS: Alexander Joel / Moritz Gnann; R: Pier Luigi Samaritani
Lohengrin (Wagner) 10 Frar-21 MarS: Donald Runnicles; R: Kasper Holten
Les troyens (Berlioz) 21 Frar-3 MarS: Donald Runnicles; R: David Pountney
Otello (Verdi) 27 Frar-6 MarS: Donald Runnicles; R: Andreas Kriegenburg
Tristan und Isolde (Wagner) 14-23 MarS: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 22 Mar-7 AprS: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Rigoletto (Verdi) 21-30 AprS: Pablo Heras-Casado / Moritz Gnann; R: Jan Bosse
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 27 Apr-1 MejS: Andriy Yurkevych
Messa da Requiem (Verdi) 2-4 MejS: William Spaulding; R: Achim Freyer
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 27 MejS: Donald Runnicles
Le Vaisseau fantôme (concert) (Dietsch) 4 ĠunS: Enrique Mazzola
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 5 ĠunS: Guillermo García Calvo
Attila (concert) (Verdi) 19-21 ĠunS: Pinchas Steinberg
Himmelsmechanik (Kagel) 22-26 AwwR: Sven Sören Beyer
Nabucco (Verdi) 8 Set-22 DiċS: Andrea Battistoni / William Spaulding; R: Keith Warner
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Set-16 AprR: Jakop Ahlbom
Das Rheingold (Wagner) 21 Set-8 JanS: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 22 Set-9 JanS: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 27 Set-10 JanS: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 29 Set-12 JanS: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Macbeth (Verdi) 6 Ott-26 NovS: Paolo Arrivabeni; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Ott-2 MejS: Ivan Repusic / Moritz Gnann; R: Günter Krämer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 Ott-22 FrarS: Guillermo García Calvo / Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
La traviata (Verdi) 20 Ott-27 AprS: Gérard Korsten / Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Così fan tutte (Mozart) 25-27 OttR: Michael von zur Mühlen / Margo Zalite / Clara Hinterberger
Don Carlos (Verdi) 31 Ott-24 NovS: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-28 NovS: Donald Runnicles; R: Andreas Kriegenburg
Falstaff (Verdi) 17 Nov-4 JanS: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Rigoletto (Verdi) 23 Nov-26 AprS: Roberto Rizzi Brignoli; R: Jan Bosse
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 30 Nov-11 DiċR: Annechien Koerselman
Carmen (Bizet) 8 Diċ-4 MejS: Giuseppe Finzi; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
La bohème (Puccini) 12-31 DiċS: Karel Mark Chichon / Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 13 Diċ-21 MejS: Ivan Repusic / Matthias Foremny; R: Boleslaw Barlog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DiċS: Moritz Gnann; R: Andreas Homoki
La Gioconda (Ponchielli) 19 Jan-6 FrarS: Jesús López Cobos; R: Filippo Sanjust
Jenůfa (Janáček) 9-18 FrarS: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Fausts Verdammnis (Berlioz) 23 Frar-1 ĠunS: Donald Runnicles; R: Christian Spuck
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Frar-7 MarS: Matthias Foremny; R: Götz Friedrich
Der Bajazzo (Leoncavallo) 14-26 MarS: Cornelius Meister; R: David Pountney
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-26 MarS: Cornelius Meister; R: David Pountney
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-16 MejS: Guillermo García Calvo / Ivan Repusic; R: Filippo Sanjust
Don Giovanni (Mozart) 20 Mar-8 ĠunS: Friedemann Layer; R: Roland Schwab
Das Marchen von der Zauberflote (Mozart) 21-22 MarS: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Trojaner (Berlioz) 30 Mar-6 AprS: Paul Daniel; R: David Pountney
Parsifal (Wagner) 5-21 AprS: Axel Kober; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Liebestrank (Donizetti) 25 Apr-10 MejS: Roberto Rizzi Brignoli; R: Irina Brook
Tristan und Isolde (Wagner) 14-25 MejS: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Billy Budd (Britten) 22 Mej-6 ĠunS: Donald Runnicles; R: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 4-7 ĠunS: Paolo Arrivabeni
Werther (concert) (Massenet) 16-19 ĠunS: Donald Runnicles
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 16 Set-7 LulS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Der Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 16 Set-6 LulS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Orpheus (Monteverdi) 16 Set-5 LulS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
American Lulu (Neuwirth) 30 Set-30 ĠunS: Johannes Kalitzke; R: Kirill Serebrennikov
Xerxes (Handel) 7 Ott-4 DiċS: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Im weißen Rößl (Benatzky) 14 Ott-6 JanS: Peter Christian Feigel / Koen Schoots; R: Sebastian Baumgarten
La traviata (Verdi) 31 Ott-13 JanS: Ivan Repušić; R: Hans Neuenfels
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 3 Nov-26 DiċS: Kristiina Poska; R: Matthias Davids
Der Freischütz (Weber) 10 Nov-3 JanS: Mihkel Kütson; R: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Nov-7 FrarS: Henrik Nanasi / Kristiina Poska; R: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
La bohème (Puccini) 30 Nov-16 FrarS: Kristiina Poska; R: Andreas Homoki
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 Diċ-3 FrarS: Stefan Blunier; R: Andreas Homoki
Die Bajadere (Kalman) 23 DiċS: Stefan Soltesz
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Jan-17 FrarS: Henrik Nanasi; R: Andreas Homoki
Der Kuhhandel (Weill) 18-22 JanS: Antony Hermus
Die sieben Todsünden (Weill) 21 Jan-26 FrarS: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Kiss me, Kate (Porter) 9 Frar-10 MarS: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Mazeppa (Tchaikovsky) 24 Frar-2 LulS: Henrik Nanasi; R: Ivo van Hove
Mikropolis (Jost) 27 Frar-24 AprS: Christian Jost; R: Nadja Loschky
Carmen (Bizet) 6 Mar-20 AprS: Nicholas Milton; R: Sebastian Baumgarten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Mar-28 ĠunS: Kristiina Poska; R: Reinhard von der Thannen
Don Giovanni (Mozart) 7 Apr-18 MejS: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
Le grand macabre (Ligeti) 21 Apr-1 ĠunS: Baldur Brönnimann; R: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1-23 MejS: Kristiina Poska; R: Calixto Bieito
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Mej-16 ĠunS: Henrik Nanasi; R: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 9 Ġun-3 LulS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Ein Sommernachtstraum (Britten) 15 Set-8 LulS: Kristiina Poska; R: Viestur Kairish
Orpheus (Monteverdi) 19 Set-23 NovS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 28 Set-10 NovS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 13 Ott-21 FrarS: Uwe Sandner; R: Lydia Steier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Ott-23 FrarS: Kristiina Poska; R: Reinhard von der Thannen
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-2 DiċS: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 3 Nov-28 ĠunS: Henrik Nánási; R: Alvis Hermanis
West Side Story (Bernstein) 24 Nov-13 LulS: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Rusalka (Dvořák,A) 29 Nov-11 JanS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-26 JanS: Stefan Soltesz; R: Andreas Homoki
Die Herzogin von Chicago (concert) (Kálmán) 22-30 DiċS: János Kovács
Der feurige Engel (Prokofiev) 19 Jan-10 LulS: Henrik Nánási; R: Benedict Andrews
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 22 Jan-19 FrarS: Mihkel Kütson; R: Andreas Homoki
Xerxes (Handel) 1 Frar-11 AprS: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Frar-10 MejR: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 21 Frar-2 AprS: Kristiina Poska; R: Matthias Davids
Clivia (Dostal) 8 Mar-7 LulS: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 Mar-30 AprS: Nicholas Milton; R: Thilo Reinhardt
Carmen (Bizet) 9 Apr-9 ĠunS: Henrik Nánási; R: Sebastian Baumgarten
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Mej-13 ĠunS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Castor et Pollux (Rameau) 11 Mej-12 LulS: Christian Curnyn; R: Barrie Kosky
La traviata (Verdi) 23 Mej-4 LulS: NN; R: Hans Neuenfels
Die Soldaten (Zimmermann,B) 15 Ġun-9 LulS: Gabriel Feltz; R: Calixto Bieito
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 15 Set-7 OttS: Klaus Kirbach; R: Heidi Kirbach
Wir gratulieren! (Weinberg) 23-25 SetS: Vladimir Stoupel; R: Titus Selge
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
Tosca (Puccini) 9 Set-8 FrarS: Julien Salemkour / Leo Hussain; R: Carl Riha
R. Hot bzw. die Hitze (Goldmann) 22 Set-8 OttS: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Siegfried (Wagner) 3 Ott-18 AprS: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Die Walküre (Wagner) 4 Ott-14 AprS: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
La traviata (Verdi) 5 Ott-15 ĠunS: Stefano Ranzani / Massimo Zanetti; R: Peter Mussbach
Der gestiefelte Kater (Cui) 20 Ott-17 NovS: Boris Anifantakis / Vinzenz Weissenburger; R: Isabel Ostermann
Madama Butterfly (Puccini) 26 Ott-8 MarS: Antonello Allemandi / Wolfram-Maria Märtig; R: Eike Gramss
Don Carlos (Verdi) 28 Ott-10 NovS: Massimo Zanetti; R: Philipp Himmelmann
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-24 MejS: Alexander Soddy / Julien Salemkour; R: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 24 Nov-19 AprS: Christopher Moulds; R: Hans Neuenfels
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 1-30 DiċR: Maximilian von Mayenburg
La bohème (Puccini) 2-30 DiċS: Andris Nelsons / Julien Salemkour; R: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 11-23 DiċS: Simon Rattle; R: Nicolas Brieger
Der Freischütz (Weber) 11 Jan-20 AprS: Julien Salemkour; R: Nikolaus Lehnhoff
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 15-24 JanS: Günther Albers; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Maria Stuarda (Donizetti) 17-28 JanS: Friedrich Haider; R: Karsten Wiegand
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Jan-23 FrarS: Michele Rovetta; R: Ruth Berghaus
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 26 Jan-9 FrarS: Felix Krieger; R: Mascha Pörzgen
Matsukaze (Hosokawa) 1-3 FrarS: David Robert Coleman; R: Sasha Waltz
Aida (Verdi) 17 Frar-7 MarS: Leo Hussain; R: Pet Halmen
Götterdämmerung (Wagner) 3 Mar-21 AprS: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
The Rake's Progress (Stravinsky) 9-16 MarS: David Robert Coleman; R: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-22 MarS: Andriy Yurkevych; R: Percy Adlon
Vanitas (Sciarrino) 15 Mar-3 AprR: Beate Baron
Das Rheingold (Wagner) 23 Mar-13 AprS: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Apr-22 MejS: Daniel Harding; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Neinsager (Bredemeyer) 2-21 MejR: Aniara Amos
Der Jasager (Weill) 2-21 MejR: Aniara Amos
Agrippina (Handel) 2-9 MejS: René Jacobs; R: Vincent Boussard
Le vin herbé (Martin,F) 25 Mej-13 ĠunS: Franck Ollu; R: Katie Mitchell
The Fairy Queen (Purcell) 16-28 ĠunS: Michael Boder, Benjamin Bayl; R: Claus Guth
Recitations (Aperghis) 20-30 ĠunR: Elisabeth Stöppler
Hanjo (Hosokawa) 22-30 ĠunS: Günther Albers; R: Calixto Bieito
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Set-10 OttS: Massimo Zanetti; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Vertrauenssache (Krenek) 21 Set-6 OttS: Günther Albers; R: Neco Çelik
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3 Ott-1 NovS: Daniel Barenboim / Alexander Vitlin; R: Dmitri Tcherniakov
Wozzeck (Berg) 4-12 OttS: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Don Giovanni (Mozart) 18 Ott-3 NovS: Daniel Barenboim; R: Claus Guth
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 25 Ott-17 NovS: Vinzenz Weissenburger; R: Eva-Maria Weiss
La traviata (Verdi) 6 Nov-4 MarS: Domingo Hindoyan; R: Peter Mussbach
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Nov-8 MarS: Wolfram-Maria Märtig; R: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 28 Nov-5 DiċS: Christopher Moulds; R: Hans Neuenfels
Il trovatore (Verdi) 29 Nov-22 DiċS: Daniel Barenboim; R: Philipp Stölzl
Rotkäppchen (Aperghis) 30 Nov-22 DiċR: Thomas Fiedler
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-29 DiċS: Daniel Harding; R: Philipp Stölzl(original), Mara Kurotschka(revival)
La bohème (Puccini) 20 Diċ-19 JanS: Josep Caballé-Domenech; R: Lindy Hume
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Diċ-12 JanS: Günther Albers; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jan-7 FrarS: Michele Rovetta; R: Ruth Berghaus
Katja Kabanowa (Janáček) 25 Jan-16 FrarS: Simon Rattle; R: Andrea Breth
Lezioni di tenebra (Ronchetti) 30 Jan-29 ĠunS: Max Renne
Salome (Strauss) 2-13 FrarS: Zubin Mehta; R: Harry Kupfer
Aida (Verdi) 15-22 FrarS: Zubin Mehta; R: Pet Halmen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Frar-8 MarS: Ursula Stigloher; R: Neco Çelik
Tosca (Puccini) 28 Frar-1 ĠunS: Stefano Ranzani; R: Carl Riha
Rein Gold (Stemann) 9-29 MarS: Markus Poschner; R: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Mar-6 AprS: Christopher Moulds; R: Thomas Langhoff
Die Blinden (Dittrich) 30 Mar-11 Apr
Die Verwandlung (Dittrich) 30 Mar-11 Apr
Tannhäuser (Wagner) 12-27 AprS: Daniel Barenboim; R: Sasha Waltz
Simon Boccanegra (Verdi) 13-17 AprS: Daniel Barenboim; R: Federico Tiezzi
Le vin herbé (Martin,F) 22-26 AprS: Franck Ollu; R: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Rappresentazione di anima e di corpo (Cavalieri) 4-11 MejS: René Jacobs; R: Achim Freyer, Tilman Hecker
Dido and Aeneas (Purcell) 6-17 MejS: Christopher Moulds; R: Sasha Waltz
Punch and Judy (Birtwistle) 16-31 MejS: Christopher Moulds; R: Derek Gimpel
Don Carlos (Verdi) 18-30 MejS: Massimo Zanetti; R: Philipp Himmelmann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-25 ĠunS: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 7-11 ĠunS: Marc Minkowski; R: Jürgen Flimm, Gudrun Hartmann
Lohengrin (Sciarrino) 14-21 ĠunR: Ingo Kerkhof
Neither (Feldman) 22-29 ĠunS: François Xavier Roth; R: Katie Mitchell
Aschemond oder The Fairy Queen (Oehring) 23-28 ĠunS: Michael Boder; R: Claus Guth
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Rigoletto (Verdi) 2 Set-26 DiċS: Alexander Kalajdzic; R: Roman Hovenbitzer
Saul (Handel) 7 Ott-4 JanS: Alexander Kalajdzic; R: Jörg Behr
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 Diċ-8 MejS: Elisa Gogou; R: Helen Malkowsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Jan-19 MejS: Alexander Kalajdzic; R: Helen Malkowsky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 Mar-11 MejS: Alexander Kalajdzic; R: Lotte de Beer
City of Angels (Coleman) 18 Mej-16 ĠunS: William Ward Murta; R: Thomas Winter
Orlando (Grütter) 15 Ġun-7 LulS: Aurélien Bello; R: Bettina Geyer, Christian Grammel, Michael E Kleine
Die Hexen von Eastwick (Rowe) 20 Set-31 DiċS: William Ward Murta; R: Jens Göbel
Giovanna d'Arco (Verdi) 12 Ott-29 JanS: Alexander Kalajdzic; R: Sabine Hartmannshenn
The Last Five Years (Brown) 22-30 OttS: William Ward Murta; R: Thomas Winter
Così fan tutte (Mozart) 7 Diċ-27 AprS: Alexander Kalajdzic; R: Julia Hölscher
Symphony 9 (Beethoven) 24-26 JanS: Alexander Kalajdzic
Tosca (Puccini) 22 Frar-12 ĠunS: Alexander Kalajdzic; R: Sebastian Bauer
Ringetje (Wagner) 15-23 MarS: Merijn van Driesten; R: Lotte de Beer
Medea (Cherubini) 4 Mej-20 ĠunS: Elisa Gogou; R: Florian Lutz
The Rape of Lucretia (Britten) 24 Mej-2 LulS: Elisa Gogou; R: Andrea Schwalbach
Belshazzar's Feast (Walton) 13 ĠunS: Nicholas Kok
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
SnoWhite (Nimsgern) 2 Set-27 AprS: Frank Nimsgern; R: Elmar Ottenthal
Peer Gynt (Grieg) 16 Set-7 OttS: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 23 Set-14 DiċS: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Klaus Weise
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 23 Set-14 DiċS: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Klaus Weise
Sancta Susanna (Hindemith) 23 Set-14 DiċS: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Klaus Weise
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Ott-30 DiċS: Robin Engelen / Christopher Sprenger; R: Franziska Severin
Norma (Bellini) 28 Ott-9 LulS: Robin Engelen / Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Nov-12 LulS: Robin Engelen; R: Klaus Weise
Jephtha (Handel) 9 Diċ-10 LulS: Andreas Spering; R: Dietrich Hilsdorf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 Jan-11 LulS: Robin Engelen / Thomas Wise; R: Philipp Himmelmann
La traviata (Verdi) 23 Frar-20 LulS: Hendrik Vestmann / Christopher Sprenger; R: Andreas Homoki
Nocturno (Haas,Georg) 23 MarS: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Apr-13 LulS: Stefan Blunier; R: Vera Nemirova
Oh, wie schon ist Panama (Kraus-Hübner) 15 Mej-9 ĠunS: Ekaterina Klewitz; R: Bärbel Stenzenberger
Satyagraha (Glass) 9 Ġun-14 LulS: Ulrich Windfuhr; R: Silviu Purcarete
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 15 Ġun-20 LulS: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Don Giovanni (Mozart) 23 Ġun-21 LulS: Robin Engelen; R: Klaus Weise
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 28 Set-6 OttS: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Written on Skin (Benjamin) 29 Set-5 DiċS: Hendrik Vestmann / Thomas Wise; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Dido and Aeneas (Purcell) 1 NovS: Thomas Wise; R: Mark Daniel Hirsch
Tosca (Puccini) 3 Nov-27 MarS: Hendrik Vestmann / Stefan Blunier / Johannes Pell; R: Philipp Kochheim
Pinocchios Abenteuer (Dove) 1 Diċ-29 MarS: Johannes Pell; R: Martin Duncan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-20 DiċS: Johannes Pell; R: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Aida (Verdi) 16 Frar-29 ĠunS: Will Humburg / Stefan Blunier; R: Dietrich W Hilsdorf
Die Bremer Stadtmusikanten (Gladkov) 8 MarS: Ekaterina Klewitz; R: Bärbel Stenzenberger
Der Traum ein Leben (Braunfels) 30 Mar-30 MejS: Will Humburg; R: Jürgen R Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Apr-8 ĠunS: Hendrik Vestmann; R: Jürgen Rose
Thaïs (Massenet) 18 Mej-27 ĠunS: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Francisco Negrin
Das Kind und der Zauberspuk (Ravel) 24 MejS: Ekaterina Klewitz
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Frau Luna (Lincke) 30 Diċ-1 MejS: Hannes Ferrand; R: Sarah Kohrs
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 12-13 JanS: Christian Möbius; R: Martin Schüler
Frauen am Rande des Nervenzusammenbruchs (Yazbek) 8-9 FrarS: Ferdinand von Seebach; R: Stefan Huber
Carmen (Bizet) 11-13 AprS: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 7 Set-1 NovS: Alexander Joel; R: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 7 Ott-16 JanS: Alexander Joel; R: Konstanze Lauterbach
Der Bettelstudent (Millöcker) 13 Ott-18 DiċS: Georg Menskes; R: Detlef Soelter
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 28 Ott-19 JanS: Sebastian Beckedorf; R: Paul Esterhazy
Die Nachtigall (Stravinsky) 28 Ott-19 JanS: Sebastian Beckedorf; R: Paul Esterhazy
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 1 Diċ-10 FrarS: Georg Menskes; R: Hardy Rudolz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-29 DiċS: Sebastian Beckedorf / Alexander Joel; R: Michael Talke
Ernani (concert) (Verdi) 1 Frar-24 MarS: Georg Menskes
Tristan und Isolde (Wagner) 3-30 MarS: Alexander Joel; R: Yona Kim
Saul (Handel) 16 Mar-17 MejS: Nicolas Kok; R: Elisabeth Stöppler
Così fan tutte (Mozart) 28 Apr-14 ĠunS: Sebastian Beckedorf; R: Lotte De Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Mej-20 ĠunS: Christopher Hein / György Mészáros; R: Aniara Amos
Salome (Strauss) 1-18 ĠunS: Alexander Joel; R: Michael Simon
La traviata (Verdi) 10-25 AwwS: Alexander Joël; R: Walter Sutcliffe
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 Set-26 OttS: Georg Menskes; R: Hardy Rudolz
Parsifal (Wagner) 5-13 OttS: Alexander Joel; R: Yona Kim
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12-19 OttS: Georg Menskes; R: Detlef Soelter
Salome (Strauss) 20-31 OttS: Alexander Joel; R: Michael Simon
Die Reise des Edgar Allan Poe (Argento) 30+ NovS: Sebastian Beckedorf; R: Thaddeus Strassberger
Così fan tutte (Mozart) 13+ DiċS: Sebastian Beckedorf; R: Lotte De Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 30+ DiċS: Christopher Hein; R: Aniara Amos
Anna Karenina (Hubay) 15+ FrarS: Sebastian Beckedorf; R: Philipp Kochheim
L'elisir d'amore (Donizetti) 29+ MarS: Christopher Hein; R: Alfonso Romero Mora
Farnace (Vivaldi) 16+ MejR: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 5+ LulS: Georg Menskes; R: Philipp Kochheim
Bremen, Theater Bremen  / 
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 16 Set-17 JanS: Daniel Mayr; R: John Fulljames
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 7 Ott-29 ĠunS: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
Die Banditen (Offenbach) 21 Ott-24 MarS: Titus Engel; R: Herbert Fritsch
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 Nov-4 AprS: Clemens Heil; R: Anna-Sophie Mahler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Diċ-27 MarS: Daniel Mayr; R: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 30 Diċ-13 ĠunS: Markus Poschner; R: Vera Nemirova
Der Freischütz (Weber) 23 Mar-19 ĠunS: Markus Poschner; R: Sebastian Baumgarten
Così fan tutte (Mozart) 5 Mej-20 ĠunR: Laurent Chétouane
Tannhäuser (Wagner) 20 Mej-23 ĠunS: Markus Poschner; R: Tobias Kratzer
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Set-13 DiċS: Markus Poschner / Clemens Heil; R: Sebastian Baumgarten
Der Freischütz (Weber) 21 Set-20 DiċS: Daniel Mayr; R: Sebastian Baumgarten
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Ott-25 DiċS: Olof Boman; R: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 18 Ott-29 DiċS: Daniel Mayr; R: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 24 Nov-31 DiċS: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
La bohème (Puccini) 26+ JanS: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
Juliette (Martinů) 29+ MarS: Clemens Heil; R: John Fulljames
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Mefistofele (Boito) 15 Set-30 NovS: Stefan Veselka; R: Philipp Kochheim
Der Leuchtturm (Maxwell Davies) 23 Set-28 NovS: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 27 Ott-25 AprS: Volker M Plangg; R: Dirk Böhling
La traviata (Verdi) 11 Nov-14 DiċS: Stefan Veselka; R: Kirsten Uttendorf
Don Giovanni (Mozart) 25 Diċ-1 MarS: Stefan Veselka; R: Ralf Nürnberger
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 2 Frar-20 MejS: Hartmut Brüsch; R: Roland Hüve
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 16 Mar-10 MejS: Stephan Tetzlaff; R: Christian von Götz
Die verkaufte Braut (Smetana) 20 Apr-27 ĠunS: Stefan Veselka; R: Hinrich Horstkotte
Love and Other Demons (Eötvös) 1-21 ĠunS: Stephan Tetzlaff; R: Andrej Woron
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 17 Set-27 OttS: Hartmut Brüsch; R: Martin Philipp
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 Nov-9 FrarS: Stefan Veselka; R: Christian von Götz
Otello (Verdi) 25 Diċ-5 MarS: Stephan Tetzlaff; R: Bruno Berger-Gorski
Gräfin Mariza (Kálmán) 15 Frar-23 MarS: Hartmut Brüsch; R: Ansgar Weigner
Kommilitonen! (Davies,PM) 29+ MarS: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Der Freischütz (Weber) 10+ MejS: Stefan Veselka; R: Andrej Woron
Der gewaltige Hahnrei (Goldschmidt) 21+ ĠunS: Stephan Tetzlaff; R: Hinrich Horstkotte
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Nabucco (Verdi) 23 Set-12 AprS: Eckart Manke; R: Michael Heinicke
Madama Butterfly (Puccini) 20 Ott-4 LulS: Lukas Beikircher / Anja Bihlmaier; R: Anja Krietsch
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Ott-30 ĠunS: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; R: Dominik Wilgenbus
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1-26 DiċS: Friedrich Suckel; R: Steffen Piontek
Das Feuerwerk (Burkhard) 8 Diċ-4 ĠunS: Anja Bihlmaier; R: Karl Absenger
My Fair Lady (Loewe) 10 Diċ-22 MarS: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
L'Africaine (Meyerbeer) 2 Frar-15 ĠunS: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; R: Jakob Peters-Messer
Swanhunter (Dove) 12 Frar-9 AprS: Thomas-Michael Gribow; R: Jürgen R Weber
Die Herzogin von Malfi (Rasch) 23 Mar-8 ĠunS: Frank Beermann; R: Dietrich W Hilsdorf
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Mar-28 ĠunS: NN; R: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 30 MejS: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Parsifal (Wagner) 1-9 ĠunS: Frank Beermann; R: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 2 ĠunS: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Die Zauberflöte (Mozart) 5-30 ĠunS: Frank Beermann / Anja Bihlmaier; R: Dominik Wilgenbus
Die Dreigroschenoper (Weill) 14 ĠunS: Anja Bihlmaier; R: Philip Tiedemann
Le grand macabre (Ligeti) 28 Set-18 JanS: Frank Beermann; R: Walter Sutcliffe
Aida (John,E) 3 Ott-12 DiċS: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; R: Matthias Winter
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13-15 OttS: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
My Fair Lady (Loewe) 25 Ott-7 MarS: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
Das Feuerwerk (Burkhard) 2 Nov-4 LulS: Tom Bitterlich / Thomas-Michael Gribow; R: Karl Absenger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-30 MarS: Frank Beermann; R: Dominik Wilgenbus
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-24 MejS: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 DiċS: Felix Bender / Arnaud Arbet; R: Steffen Piontek
Die schweigsame Frau (Strauss) 13 Diċ-21 AprS: Frank Beermann; R: Gerd Heinz
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 5-7 JanS: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
Don Carlos (Verdi) 1 Frar-4 MejS: Frank Beermann; R: Helen Malkowsky
Norma (Bellini) 8 Mar-3 ĠunS: Felix Bender; R: Christopher Alden
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Apr-24 MejS: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 18 AprS: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Tristan und Isolde (Wagner) 19 AprS: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Funny Girl (Styne) 3 Mej-13 ĠunS: Tom Bitterlich; R: Stefan Huber
Der Mond (Orff) 7 Ġun-12 LulS: NN; R: Holger Pototzki
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-13 JanS: Roland Kluttig; R: Søren Schuhmacher
Rinaldo (Handel) 9 Ott-9 DiċS: Anna-Sophie Brüning; R: Jakob Peters-Messer
The Turn of the Screw (Britten) 10 Nov-15 DiċS: Roland Kluttig / Hans Stähli; R: Urte Regler
Me and My Girl (Gay) 17 Nov-9 ĠunS: Lorenzo Da Rio; R: Holger Hauer
Madame Pompadour (Fall) 2 Diċ-9 JanS: Hans Stähli; R: François De Carpentries
Madama Butterfly (Puccini) 19 Jan-20 AprS: Roland Kluttig; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 Frar-21 ĠunS: Roland Fister; R: Holger Hauer
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 2 Mar-4 MejS: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; R: Birgit Kronshage
María de Buenos Aires (Piazzolla) 6 Apr-22 ĠunS: Roland Fister
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 27 Apr-3 LulS: Anna-Sophie Brüning; R: Alessandro Talevi
Dorian Gray (Fister) 8 Ġun-10 LulS: Roland Fister; R: Bodo Busse
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 29 Ġun-17 LulS: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Der Liebestrank (Donizetti) 21 Set-11 FrarS: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; R: Jean Renshaw
Dorian Gray (Fister) 29 Set-14 NovS: Roland Fister; R: Bodo Busse
Ein Maskenball (Verdi) 26 Ott-29 JanS: Roland Kluttig; R: Volker Vogel
Madama Butterfly (Puccini) 10-16 NovS: Roland Kluttig; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemeredy
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Diċ-6 AprS: Roland Fister; R: François De Carpentries
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 10-26 JanS: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Lohengrin (Wagner) 23 Frar-16 LulS: Roland Kluttig; R: Carlos Wagner
Lohengrin (Sciarrino) 15-22 MarS: Roland Kluttig; R: Bodo Busse
Im weißen Rößl (Benatzky) 29 Mar-26 ĠunS: Lorenzo Da Rio; R: Tobias Materna
Pelleas und Melisande (Debussy) 19 Apr-1 LulS: Roland Kluttig; R: Jakob Peters-Messer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 10 Mej-15 LulS: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 Ġun-17 LulS: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Savîtrî (Holst) 22 Ġun-17 LulS: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 7 Set-17 JanS: Marc Niemann; R: Jo Fabian
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 23 Set-23 FrarS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 3 Ott-13 FrarS: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10-11 OttS: Christian Georgi; R: Hauke Tesch
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 27 Ott-11 AprS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Das Geheimnis der Wolfsschlucht (Weber) 30 Ott-17 DiċS: Frank Bernard; R: Hauke Tesch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-25 DiċS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Aida (Verdi) 6-28 DiċS: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Diċ-30 AprS: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Madame Pompadour (Fall) 26 Jan-10 FrarS: Marc Niemann; R: Bernd Mottl
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16 Frar-7 MarS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Anatevka (Bock) 22 Mar-5 ĠunS: Marc Niemann; R: Giorgio Madia
Götterdämmerung (Wagner) 30 Mar-28 AprS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 Mej-2 ĠunS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Das Rheingold (concert) (Wagner) 24-26 MejS: Evan Christ
20.000 Meilen unter dem Meer (Dvořák,J) 14-22 ĠunS: Marc Niemann; R: Thomas Fiedler
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Set-22 DiċS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 28 Set-20 DiċS: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 11 Ott-19 JanS: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Ott-12 DiċS: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Voss (Meale) 22 OttS: Bo-Kyoung Kim; R: Martin Schüler
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 22 Nov-16 FrarS: Marc Niemann; R: Jo Fabian
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DiċS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Madame Pompadour (Fall) 31 Diċ-15 FrarS: Marc Niemann; R: Bernd Mottl
Peer Gynt (Egk) 25 Jan-3 MejS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Götterdämmerung (Wagner) 2 Frar-16 MarS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wie einst im Mai (Kollo) 21+ MarS: Frank Bernard; R: Matthias Winter
La traviata (Verdi) 29 Mar-22 ĠunS: Evan Christ; R: Manfred Schweigkofler
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17 Apr-20 MejS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Ein Käfig voller Narren (Herman) 29 Set-16 MarS: Bartholomew Berzonsky; R: John Dew
Madame Butterfly (Puccini) 6 Ott-12 MarS: Elias Grandy / Martin Lukas Meister; R: John Dew
Die Macht des Schicksals (Verdi) 20 Ott-16 FrarS: Martin Lukas Meister; R: René Zisterer
My Fair Lady (Loewe) 22 Ott-2 DiċS: Wolfgang Wengenroth; R: Iris Gerath-Prein
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 26 Ott-25 DiċS: Michael Cook / Elias Grandy; R: John Dew
Die Opernprobe (Lortzing) 28 OttS: Eberhard Bäumler; R: Barbara Esser, Jürgen Esser
Das Rheingold (Wagner) 3 Nov-4 MejS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Die Walküre (Wagner) 4 Nov-5 MejS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Siegfried (Wagner) 11 Nov-8 MejS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Götterdämmerung (Wagner) 18 Nov-9 MejS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1 Diċ-28 MarS: Michael Cook; R: Michiel Dijkema
Der Bajazzo (Leoncavallo) 1 Diċ-28 MarS: Michael Cook; R: Michiel Dijkema
Jakob Lenz (Rihm) 17 Jan-1 ĠunS: Michael Cook; R: Lothar Krause
Don Pasquale (Donizetti) 19 Jan-20 AprS: Elias Grandy; R: Italo Nunziata
Die Trojaner (Berlioz) 9 Mar-23 ĠunS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Salome (Strauss) 27 Apr-5 LulS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
La sonnambula (Bellini) 8 Ġun-4 LulS: Elias Grandy; R: John Dew
La sonnambula (Bellini) 21 Set-30 NovS: Elias Grandy; R: John Dew
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Set-23 JanS: Elias Grandy; R: Michael Schulz
Wozzeck (Berg) 27 Ott-18 JanS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Wozzeck (Gurlitt) 27 Ott-18 JanS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
La traviata (Verdi) 7 Diċ-31 JanS: Elias Grandy; R: John Dew
La bohème (Puccini) 14 Diċ-11 JanS: Elias Grandy; R: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 25+ JanS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
The Turn of the Screw (Britten) 15+ FrarR: Lothar Krause
Otello (Verdi) 15+ MarR: Gerhard Hess
Parsifal (Wagner) 13-18 AprS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Gianni Schicchi (Puccini) 1+ ĠunS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Der Mantel (Puccini) 1+ ĠunS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Schwester Angelica (Puccini) 1+ ĠunS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Aida (Verdi) 15 Set-12 MejS: Antony Hermus; R: Christian von Götz
Bastien und Bastienne (Mozart) 23 SetS: Boris Cepeda; R: Jana Eimer
Faust (Gounod) 5 Ott-5 JanS: Daniel Carlberg; R: Hinrich Horstkotte
West Side Story (Bernstein) 19 Ott-3 MarS: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Peer Gynt (Grieg) 21 Ott-30 NovS: Antony Hermus; R: Niklas Ritter
Die lustige Witwe (Lehár) 3 Nov-7 ĠunS: Wolfgang Kluge; R: Wolfgang Maria Bauer
La bohème (Puccini) 29 Nov-19 JanS: Antony Hermus; R: Roman Hovenbitzer
Siegfried (Wagner) 30 Mar-9 ĠunS: Antony Hermus; R: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 26 Mej-29 ĠunS: Daniel Carlberg; R: Roman Hovenbitzer
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-7 LulS: Daniel Carlberg; R: Jana Eimer
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Set-11 MejS: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Jana Eimer
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Set-3 NovS: Wolfgang Kluge; R: Johannes Zametzer
Norma (Bellini) 4 Ott-18 AprS: Daniel Carlberg; R: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 1 Diċ-1 ĠunS: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Roman Hovenbitzer
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7 Diċ-14 MarS: Antony Hermus
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 18 Jan-9 MejS: Wolfgang Kluge; R: Wolfgang Dosch
Ledi Makbet Mcenkogo uezda (Shostakovich) 29 Mar-15 ĠunS: Antony Hermus; R: Hinrich Horstkotte
Tosca (Puccini) 17 Mej-28 ĠunS: Antony Hermus; R: Hans Peter Cloos
Casanova (Kanyar) 4-6 LulS: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Die Walküre (Wagner) 27+ Set
Das Rheingold (Wagner) 30+ Jan
Das Rheingold (Wagner) 13 Mej
Die Walküre (Wagner) 14 Mej
Siegfried (Wagner) 15 Mej
Götterdämmerung (Wagner) 17 Mej
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Irma la Douce (Monnot) 23 Aww-31 DiċS: Thomas Wolter; R: Tatjana Rese
Der Wildschütz (Lortzing) 24 Aww-2 DiċS: Matthias Wegele; R: Christian Jérôme Timme
Carmen (Bizet) 14 Set-19 OttS: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Der Vogelhändler (Zeller,C) 2 Nov-22 MarS: Matthias Wegele; R: Uwe Drechsel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-23 DiċS: Erich Wächter / Matthias Wegele; R: Thomas Mittmann
Parsifal (Wagner) 15 Diċ-29 MarS: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Weiße Rose (Zimmermann,U) 18 Jan-3 FrarS: Matthias Wegele; R: Sebastian Gruner
Kiss me, Kate (Porter) 25 Jan-18 MarS: Mathias Mönius; R: Peter Rein
Macbeth (Verdi) 29 JanS: Jörg Pitschmann; R: Kay Metzger
Jenůfa (Janáček) 7 Frar-18 ĠunS: Lutz Rademacher; R: Dirk Schmeding
Il trovatore (Verdi) 15 Mar-19 AprS: Erich Wächter; R: Dirk Schmeding
Tristan und Isolde (Wagner) 12 Mej-2 ĠunS: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Il trovatore (Verdi) 28 Aww-28 SetS: Erich Wächter / Matthias Wegele; R: Dirk Schmeding
Carmen (Bizet) 4 Set-16 NovS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
West Side Story (Bernstein) 13 Set-19 MejS: Matthias Wegele; R: Kay Metzger
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Ott-1 NovS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Gianni Schicchi (Puccini) 18 Ott-28 MarS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Il Tabarro (Puccini) 18 Ott-28 MarS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Suor Angelica (Puccini) 18 Ott-28 MarS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8+ NovS: Lutz Rademacher; R: Thomas Mittmann
Wiener Blut (Strauss,J) 6 Diċ-30 MejS: Matthias Wegele; R: Holger Pototzki
Written on Skin (Benjamin) 11 Apr-24 MejS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-11 ĠunS: Matthias Wegele; R: Christian Poewe
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Boris Godunow (Musorgsky) 30 Set-23 DiċS: Jac van Steen; R: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 3 Ott-18 DiċS: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
La bohème (Puccini) 7 Ott-26 DiċS: Motonori Kobayashi; R: Katharina Thoma
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1 Diċ-25 JanS: Fausto Nardi; R: Jens Daniel Herzog
Manon (concert) (Massenet) 16 Diċ-13 JanS: Lancelot Fuhry
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 12 Jan-26 ĠunS: Philipp Armbruster; R: Ricarda Regina Ludigkeit
Il trovatore (Verdi) 2 Frar-14 AprS: Lancelot Fuhry; R: Katharina Thoma
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Frar-14 LulS: Jac van Steen; R: Mariame Clément
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Apr-29 ĠunS: Motonori Kobayashi; R: Christian Tschirner
Anna Nicole (Turnage) 27 Apr-29 MejS: Jac van Steen / Philipp Armbruster; R: Jens Daniel Herzog
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 25 Mej-10 LulS: Michael Hönes; R: Svenja Tiedt
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Set-26 DiċS: Jac van Steen / Motonori Kobayashi; R: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 29 Set-8 DiċS: Gabriel Feltz; R: Jens-Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 19 Ott-24 JanS: Philipp Armbruster; R: NN
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 27 Ott-22 DiċS: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Tannhäuser (Wagner) 1 Diċ-11 MejS: Gabriel Feltz; R: Kay Voges
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 Jan-4 MejS: Philipp Armbruster; R: Thomas Enzinger
Carmen (Bizet) 1 Frar-5 LulS: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 23 Frar-6 AprS: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Aschenputtel (Rossini) 22 Mar-3 LulR: Erik Petersen
Die Jahreszeiten (Haydn) 27 Apr-21 ĠunS: Motonori Kobayashi; R: Jens-Daniel Herzog
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17 Mej-4 LulR: Jens-Daniel Herzog
Das Geheimnis der schwarzen Spinne (Weir) 2-3 LulS: Michael Hönes; R: Alexander Becker
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 Set-15 MejS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Matthias Oldag
Pariser Leben (Offenbach) 6 Set-22 MejS: Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 26 Set-5 AprS: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 4 Ott-10 MejS: Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Michiel Dijkema
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 Ott-14 AprS: Ernst Theis / Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Gasparone (Millöcker) 26 Ott-14 ĠunS: Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 16 Nov-23 AprS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-23 DiċS: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 29 Jan-7 AprS: Ernst Theis / Peter Christian Feigel; R: Rita Schaller
My Fair Lady (Loewe) 9 Frar-16 ĠunS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Mar-9 ĠunS: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Mar-5 ĠunS: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Peter Kube
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 19 Apr-28 ĠunS: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
Das Spitzentuch der Königin (Strauss,J) 3 MejS: Ernst Theis
Der Carneval in Rom (Strauss,J) 7 MejS: Ernst Theis
Prinz Methusalem (Strauss,J) 9 MejS: Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Adriana Altaras
Giuditta (Lehár) 21-30 ĠunS: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Giuditta (Lehár) 14 Set-28 MejS: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Pariser Leben (Offenbach) 19 Set-29 NovS: Ernst Theis / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 21 Set-22 ĠunS: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Gasparone (Millöcker) 25 Set-20 ĠunS: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 28 Set-8 NovS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Ott-20 AprS: Peter Christian Feigel / Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-22 DiċS: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 1 Mar-1 ĠunS: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Mar-13 ĠunS: Peter Christian Feigel / Ernst Theis; R: Peter Kube
My Fair Lady (Loewe) 5 Apr-8 ĠunS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 Mej-6 ĠunS: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Evita (Lloyd Webber) 27 Ġun-12 LulS: Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 4 Set-4 NovS: Pier Giorgio Morandi; R: Michael Schulz
Wir erreichen den Fluss (Henze) 13-29 SetS: Erik Nielsen; R: Elisabeth Stöppler
Fidelio (Beethoven) 14 Set-13 OttS: Ádám Fischer; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 15 Set-6 AprS: Pier Giorgio Morandi / Andrea Battistoni; R: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 23 Set-7 OttS: Julian Kovatchev; R: Johannes Schaaf
El Cimarron (Henze) 29-30 SetR: Michael Kerstan
Don Carlos (Verdi) 4 Ott-28 JanS: Pier Giorgio Morandi; R: Eike Gramss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Ott-1 NovS: Josep Caballe Domenech; R: Grischa Asagaroff
Das Geheime Konigreich (Krenek) 20 Ott-22 JanS: Mihkel Kütson; R: Manfred Weiß
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Ott-8 ĠunS: Julia Jones / Rainer Mühlbach / Stefan Klingele; R: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Nov-8 FrarS: Constantin Trinks; R: David Mouchtar-Samorai
Der Rosenkavalier (Strauss) 18 Nov-16 ĠunS: Christian Thielemann; R: Uwe Eric Laufenberg
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29 Nov-17 DiċS: Julia Jones; R: Michael Schulz
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov-2 JanS: Henrik Nanasi; R: Annette Jahns
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-26 DiċS: Mihkel Kütson; R: Katharina Thalbach
Dorina e Nibbio (Sarro) 16 Diċ-30 ĠunS: Felice Venanzoni; R: Axel Köhler
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Diċ-11 JanS: Carlo Montanaro; R: Elisabeth Stöppler
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Diċ-10 JanS: Alexander Joel; R: Günter Krämer
Lohengrin (Wagner) 13-20 JanS: Christian Thielemann; R: Christine Mielitz
Orlando (Handel) 27 Jan-6 ĠunS: Jonathan Darlington; R: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 6 Frar-9 MarS: Julian Kovatchev / Paolo Arrivabeni; R: Andreas Homoki
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Frar-4 AprS: Jonathan Darlington; R: Bettina Bruinier
Manon Lescaut (Puccini) 2 Mar-27 ĠunS: Christian Thielemann; R: Stefan Herheim
Alcina (Handel) 17 Mar-1 AprS: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Rigoletto (Verdi) 28 Mar-20 AprS: Asher Fisch; R: Nikolaus Lehnhoff
La cenerentola (Rossini) 15 Apr-31 MejS: Henrik Nanasi; R: Steffen Piontek
Don Giovanni (Mozart) 27 Apr-9 MejS: Alexander Joel; R: Willy Decker
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 27 Apr-9 ĠunS: Johannes Wulff-Woesten; R: Valentina Simeonova
La juive (Halévy) 12 Mej-2 LulS: Tomáš Netopil; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Ġun-7 LulS: Constantin Trinks; R: Florentine Klepper
La vestale (concert) (Spontini) 30 Ġun-6 LulS: Gabriele Ferro
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Aww-13 OttS: Josep Caballé-Domenech; R: David Mouchtar-Samorai
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Aww-2 LulS: Constantin Trinks; R: Florentine Klepper
La cenerentola (Rossini) 29 Aww-20 OttS: Giacomo Sagripanti; R: Steffen Piontek
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Set-21 AprS: Henrik Nanasi; R: Achim Freyer
King Arthur (Purcell) 13 Set-3 DiċS: Felice Venanzoni; R: Tilmann Köhler
Macbeth (Verdi) 14 Set-4 OttS: Paolo Arrivabeni; R: Philipp Himmelmann
La juive (Halévy) 15-29 SetS: Tomáš Netopil; R: Jossi Wieler
Carmen (Bizet) 28 Set-25 AprS: Josep Caballé-Domenech; R: Axel Köhler
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 OttS: Christian Thielemann; R: Uwe Eric Laufenberg
Tannhäuser (Wagner) 31 Ott-17 NovS: Constantin Trinks; R: Peter Konwitschny
La bohème (Puccini) 2 Nov-1 LulS: Julian Kovatchev; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 6 Nov-1 DiċS: Pier Giorgio Morandi; R: Nikolaus Lehnhoff
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Nov-14 DiċS: Asher Fisch; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-20 DiċS: Constantin Trinks; R: Katharina Thalbach
Madama Butterfly (Puccini) 16 Diċ-2 JanS: Pier Giorgio Morandi; R: Annette Jahns
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Diċ-16 JanS: Alexander Joel; R: Jérôme Savary
La traviata (Verdi) 4-21 JanS: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Jan-4 LulS: Josep Caballé-Domenech / Matteo Beltrami; R: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 19 Jan-29 ĠunS: Christian Thielemann; R: Barbara Frey
Svanda Dudák (Weinberger) 24 Jan-2 FrarS: Constantin Trinks; R: Axel Köhler
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Frar-2 AprS: Mikhail Agrest; R: Christine Mielitz
Guntram (concert) (Strauss) 23 Frar-2 MarS: Omer Meir Wellber
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 Frar-14 MarS: Julia Jones; R: Michael Schulz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Mar-18 AprS: Omer Meir Wellber; R: Marco Arturo Marelli
Salome (Strauss) 21-27 MarS: Cornelius Meister; R: Peter Mussbach
Così fan tutte (Mozart) 22 Mar-12 ĠunS: Omer Meir Wellber; R: Andreas Kriegenburg
L'impresario delle Canarie (Martini,G) 6 Apr-1 ĠunS: Felice Venanzoni; R: Axel Köhler
Alcina (Handel) 28 Apr-7 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Jakub Flugelbunt (Srnka) 4-14 MejS: Tomáš Hanus
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 23 Mej-3 ĠunS: Johannes Wulff-Woesten; R: Valentina Simeonova
Simon Boccanegra (Verdi) 30 Mej-15 ĠunS: Christian Thielemann; R: Jan Philipp Gloger
Feuersnot (Strauss) 7-10 ĠunS: Stefan Klingele
Turandot (Puccini) 16 Ġun-6 LulS: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Karl May (Tsangaris) 20 Ġun-5 LulS: Erik Nielsen; R: Manfred Weiß
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Tosca (Puccini) 16 Set-16 DiċS: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 13 Ott-17 MejS: Wolfram Koloseus; R: Joan Anton Rechi
La bohème (Puccini) 21-30 NovS: Giordano Bellincampi; R: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-30 DiċS: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Andreas Meyer-Hanno
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Diċ-29 ĠunS: Axel Kober / Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Michael Hampe
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 7-27 DiċS: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
Carmen (Bizet) 19 Diċ-5 MejS: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Carlos Wagner
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 12 Jan-7 MejS: Christoph Altstaedt / Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
The Rake's Progress (Stravinsky) 6-27 AprS: Wen-Pin Chien; R: Sabine Hartmannshenn
Salome (Strauss) 3-18 MejS: Georg Fritzsch / Wen-Pin Chien; R: Tatjana Gürbaca
Die Walküre (Wagner) 26 Mej-16 ĠunS: Axel Kober; R: Kurt Horres
Rigoletto (Verdi) 12-22 ĠunS: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; R: David Hermann
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Ġun-21 LulR: Claus Guth
Luisa Miller (Verdi) 4-20 LulS: Giordano Bellincampi; R: Carlos Wagner
Don Giovanni (Mozart) 20 Set-21 ĠunS: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Arche Noah (Britten) 21 Set-6 OttS: Karoline Philippi; R: Volker Böhm
La traviata (Verdi) 8 Ott-8 DiċS: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Peter Grimes (Britten) 26 Ott-1 NovS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 27 Nov-25 ĠunR: Barbara Klimo
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-23 DiċS: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Diċ-12 ĠunS: Axel Kober / Wen-Pin Chien; R: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-24 FrarS: Wen-Pin Chien; R: András Fricsay Kali Son
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 14 Frar-31 MejS: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Tosca (Puccini) 8 Mar-27 MejS: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Der Ring an einem Abend (Wagner) 26 Mar-9 AprS: Axel Kober
Norma (Bellini) 10-21 AprS: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Die Walküre (Wagner) 19 Apr-4 MejS: Lukas Beikircher; R: Kurt Horres
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Apr-17 MejS: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Apr-17 MejS: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 Mej-19 ĠunS: Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Lohengrin (Wagner) 24 Mej-15 ĠunS: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Der Troll (Berheide) 20-29 ĠunS: Wen-Pin Chien; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 3-6 LulS: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Elektra (Strauss) 22 Set-7 OttS: Axel Kober; R: Christof Nel
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 13-19 OttS: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
La bohème (Puccini) 14 Ott-4 NovS: Giordano Bellincampi; R: Robert Carsen
Pagliacci (Leoncavallo) 18 Ott-2 NovS: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 Ott-2 NovS: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Salome (Strauss) 1 Nov-23 MarS: Georg Fritzsch / Wen-Pin Chien; R: Tatjana Gürbaca
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 18 Nov-19 DiċS: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 Nov-20 AprS: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; R: András Fricsay Kali Son
Carmen (Bizet) 22 Nov-9 MarS: Christoph Altstaedt / Ralf Lange / Benjamin Bayl; R: Carlos Wagner
Don Giovanni (Mozart) 7 Diċ-28 AprS: Friedemann Layer / Ralf Lange; R: Karoline Gruber
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 9 Diċ-14 ĠunS: Axel Kober; R: Guy Joosten
Die Nachtigall (Stravinsky) 18-20 DiċS: Wen-Pin Chien; R: Svenja Tiedt
Rigoletto (Verdi) 5 Jan-18 LulS: Wen-Pin Chien / Patrick Francis Chestnut; R: David Hermann
Xerxes (Handel) 26 Jan-17 FrarS: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jan-11 AprS: Axel Kober / Ralf Lange; R: Guy Joosten
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Jan-11 LulR: Claus Guth
Tosca (Puccini) 8 Frar-2 MarS: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
SehnSuchtMeer (Oehring) 8-28 MarS: Axel Kober; R: Claus Guth
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 14 Mar-17 LulS: Christoph Altstaedt / Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
Falstaff (Verdi) 21-30 MarS: Axel Kober; R: Michael Hampe
Die Walküre (Wagner) 31 Mar-7 AprS: Axel Kober; R: Kurt Horres
Tannhäuser (Wagner) 4 Mej-2 ĠunS: Axel Kober; R: Burkhard C Kosminski
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Mej-23 ĠunS: Peter Hirsch; R: Stein Winge
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Mej-27 ĠunS: Marc Piollet; R: Adolf Dresen
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 15 Ġun-21 LulS: Jonathan Darlington; R: Barbara Klimo
Elektra (Strauss) 11-15 SetS: Axel Kober; R: Christof Nel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 14-29 SetR: Barbara Klimo
Luisa Miller (Verdi) 28 Set-2 NovS: Giordano Bellincampi; R: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 1 Ott-20 DiċS: Wen-Pin Chien; R: Carlos Wagner
Tosca (Puccini) 20 Ott-28 DiċS: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Billy Budd (Britten) 8-21 NovS: Peter Hirsch; R: Immo Karaman
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Nov-19 FrarS: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
The Turn of the Screw (Britten) 22 Nov-8 DiċS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Peter Grimes (Britten) 24-29 NovS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 7 Diċ-26 AprS: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10 Diċ-18 MejS: Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
Don Giovanni (Mozart) 5-31 JanS: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Lohengrin (Wagner) 18 Jan-16 FrarS: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Frar-2 LulS: Christoph Altstaedt; R: Michael Hampe
La traviata (Verdi) 22 Frar-4 LulS: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Der Rosenkavalier (Strauss) 1-16 MarS: Axel Kober; R: Otto Schenk
Der Ring an einem Abend (Wagner) 29 MarS: Axel Kober
Werther (Massenet) 25 Apr-5 LulS: Christoph Altstaedt; R: Joan Anton Rechi
Norma (Bellini) 2 Mej-8 ĠunS: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Death in Venice (Britten) 14-29 ĠunS: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 27 Ġun-6 LulS: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
The Rape of Lucretia (Britten) 8 Diċ-28 FrarS: Carlos Domínguez-Nieto; R: Alexandra Kieser
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mar-26 MejS: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Im weißen Rößl (Benatzky) 5 Ott-29 MarS: Carlos Domínguez-Nieto; R: Tobias Rott
Der Bettelstudent (Millöcker) 7 Diċ-27 FrarS: Carlos Domínguez-Nieto; R: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 15 Frar-4 MejS: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Rigoletto (Verdi) 10 Mej-13 ĠunS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Carmen (Bizet) 30 Set-7 AprS: Joel Revzen; R: Bernard Uzan
Die Zauberin (Tchaikovsky) 26 Ott-2 DiċS: Johannes Pell; R: Tatjana Gürbaca
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 3 Nov-1 MarS: Samuel Bächli; R: Stephen Lawless
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 8 Nov-3 JanS: Samuel Bächli; R: Eva Maria Abelein
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 9-30 NovS: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Der Corregidor (Wolf,H) 11 NovS: Ralph Neubert
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 Diċ-23 MarS: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Die Frauen der Toten (Bröder) 2 Frar-14 AprS: Johannes Pell; R: Gabriele Rech
Der Ring an einem Abend (Wagner) 7 Frar-14 MejS: Samuel Bächli; R: Christian Georg Fuchs
Die Medici (Leoncavallo) 16 Mar-14 ĠunS: James Meena; R: Roman Hovenbitzer
Anatevka (Bock) 20 Apr-7 ĠunS: Francesco Bottigliero; R: Michael Heinicke
Simon Boccanegra (Verdi) 28 Apr-9 ĠunS: Samuel Bächli; R: Christiane Küppers
Die Schatzinsel (Schwemmer) 25 Mej-16 ĠunS: Johannes Pell; R: Eva-Maria Abelein
Don Carlos (Verdi) 21 SetS: Manlio Benzi; R: Stefano Poda
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 Set-1 FrarS: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10 Ott-8 Frar
Die Schatzinsel (Schwemmer) 16 OttS: Johannes Pell; R: Eva-Maria Abelein
Der Ring an einem Abend (Wagner) 22 Ott-1 NovS: Samuel Bächli; R: Christian Georg Fuchs
Anatevka (Bock) 2 Nov-9 MarS: Francesco Bottigliero; R: Michael Heinicke
Evita (Lloyd Webber) 9 Nov-17 MarS: Francesco Bottigliero; R: Nicole Claudia Weber
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 20 NovS: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-28 Diċ
Carmen (Bizet) 30 Nov-19 JanS: Joel Revzen / Johannes Pell; R: Bernard Uzan
La cenerentola (Rossini) 21 Diċ-7 FrarS: Samuel Bächli; R: Lynne Hockney
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 14 Frar-20 ĠunS: Peter Feranec; R: Hermann Schneider
Joseph Süß (Glanert) 22 Mar-21 ĠunS: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Apr-18 MejS: Samuel Bächli; R: NN
Rufen Sie Herrn Plim! (Spoliansky) 8 Mej-12 ĠunS: Ralph Neubert; R: Hank Irwin Kittel
Otello (Verdi) 24 Mej-22 ĠunS: Tyrone Paterson; R: Guy Montavon
Essen, Aalto Theater  / 
Die Macht des Schicksals (Verdi) 8 Set-14 OttS: Giacomo Sagripanti / Volker Perplies; R: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 23 Set-31 MejS: Christoph Poppen / Volker Perplies; R: Jetske Mijnssen
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 Set-9 MarS: Stefan Soltesz / Wolfram-Maria Märtig; R: Dietrich Hilsdorf
La traviata (Verdi) 30 Set-6 MarS: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Josef Ernst Köpplinger
Pelléas et Mélisande (Debussy) 6 Ott-1 NovS: Stefan Soltesz; R: Nikolaus Lehnhoff
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 17 Ott-4 LulS: Srboljub Dinić / Wolfram-Maria Märtig; R: Michael Sturminger
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Ott-8 MarS: Stefan Soltesz / Volker Perplies / Thomas Rösner; R: Gil Mehmert
Die Zauberflöte (Mozart) 11-24 NovS: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Ezio Toffolutti
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1 Diċ-22 FrarS: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Michael Sturminger
La bohème (Puccini) 13 Diċ-12 JanS: Volker Perplies / Alexander Joel; R: Silviu Purcarete
Hercules (Handel) 19 Jan-22 MarS: Alexander Eberle; R: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 30 Jan-14 LulS: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Christine Mielitz
Madama Butterfly (Puccini) 16 Frar-5 MejS: Stefan Soltesz / Wolfram-Maria Märtig; R: Tilman Knabe
Parsifal (Wagner) 17 Mar-30 ĠunS: Stefan Soltesz; R: Joachim Schloemer
Aida (Verdi) 30 Mar-9 MejS: Srboljub Dinic / Volker Perplies; R: Dietrich Hilsdorf
Figaros Hochzeit (Mozart) 14 Apr-11 MejS: Wolfram-Maria Märtig; R: Johannes Schaaf
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 MejS: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Die Räuber (Verdi) 8 Ġun-20 LulS: Srboljub Dinić; R: Dietrich Hilsdorf
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 12 LulS: Stefan Soltesz; R: Fred Berndt
Macbeth (Verdi) 19 Ott-4 DiċS: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; R: David Hermann
Tristan und Isolde (Wagner) 10-23 NovS: Peter Schneider; R: Barrie Kosky
Werther (Massenet) 30 Nov-5 AprS: Sébastien Rouland, Yannis Pouspourikas; R: Carlos Wagner
La bohème (Puccini) 6-29 DiċS: Yannis Pouspourikas; R: Silviu Purcarete
Die Zauberflöte (Mozart) 8-27 DiċS: Yannis Pouspourikas; R: Ezio Toffolutti
Fidelio (Beethoven) 26 Diċ-17 JanS: Stefan Klingele; R: Dietrich W Hilsdorf
La traviata (Verdi) 5-31 JanS: Giacomo Sagripanti; R: Josef Ernst Köpplinger
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Jan-8 FrarS: Matteo Beltrami; R: Andreas Baesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 Jan-21 FrarS: Tomáš Netopil; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30 Jan-20 MarS: Srboljub Dinic; R: Michael Sturminger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 FrarS: Wolfram-Maria Märtig; R: Michael Sturminger
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Frar-23 MarS: Yannis Pouspourikas; R: Johannes Schaaf
La straniera (Bellini) 2 Mar-13 AprS: Josep Caballé-Domenech; R: Christof Loy
Ariodante (Handel) 19 Apr-18 ĠunS: Matthew Halls; R: Jim Lucassen
Jenůfa (Janáček) 24 Mej-19 ĠunS: Tomáš Netopil; R: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 30 Mej-5 LulS: Yannis Pouspourikas; R: Dietrich W Hilsdorf
Don Giovanni (Mozart) 15-28 ĠunS: Tomáš Netopil; R: Stefan Herheim
Madama Butterfly (Puccini) 27 Ġun-6 LulS: Antony Hermus; R: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
My Fair Lady (Loewe) 8 Set-16 JanS: Anna Skryleva; R: Peter Grisebach
Evita (Lloyd Webber) 14 Set-17 NovS: Rebecca Hicks; R: Peter Grisebach
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 28 Set-26 JanS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
La bohème (Puccini) 24 Nov-24 MarS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Anything Goes (Porter) 2 Frar-24 AprS: Stefan Diederich; R: Markus Hertel
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 30 Mar-1 MejS: Anna Skryleva; R: Reinhard Göber
Don Quichotte (Massenet) 25 Mej-21 ĠunS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Sigurd der Drachentöter (Pape) 15 Set-11 NovS: Peter Geilich; R: Markus Hertel
Madama Butterfly (Puccini) 28 Set-7 FrarS: Peter Sommerer; R: Matthias Schönfeldt
Don Quichotte (Massenet) 26 Ott-19 DiċS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Ein Sommernachtstraum (Britten) 22 Frar-29 Mej
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 Apr-10 Lul
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
La bohème (Puccini) 26 Aww-13 OttS: José Luis Gómez / Eun Sun Kim; R: Alfred Kirchner
Vanessa (Barber,S) 2-28 SetS: Jonathan Darlington; R: Katharina Thoma
Adriana Lecouvreur (Cilea) 7 Set-11 NovS: Mark Shanahan / Sebastian Zierer; R: Vincent Boussard
Königskinder (Humperdinck) 30 Set-27 OttS: Sebastian Weigle; R: David Bösch
Chowanschtschina (Musorgsky) 12 Ott-2 NovS: Lawrence Foster; R: Christian Pade
Pelléas et Mélisande (Debussy) 4 Nov-8 DiċS: Friedemann Layer; R: Claus Guth
L'étoile (Chabrier) 9 Nov-15 MarS: Sebastian Zierer / Karsten Januschke / Hartmut Keil; R: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 14-16 NovS: Pier Giorgio Morandi
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 2 Diċ-11 MejS: Erik Nielsen; R: Johannes Erath
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 Diċ-4 AprS: Constantin Trinks / Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Guillaume Bernardi
La traviata (Verdi) 15 Diċ-6 JanS: Omer Meir Wellber / Karsten Januschke; R: Axel Corti
Der Spieler (Prokofiev) 13 Jan-24 FrarS: Sebastian Weigle; R: Harry Kupfer
Das Rheingold (Wagner) 25 Jan-6 FrarS: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Die Walküre (Wagner) 27 Jan-8 FrarS: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova(original), Hans Walter Richter (revival)
Siegfried (Wagner) 1-10 FrarS: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Götterdämmerung (Wagner) 3-13 FrarS: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Frar-14 AprS: Roland Böer / Karsten Januschke / Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
Otello (Verdi) 23 Frar-7 LulS: Riccardo Frizza / Sebastian Weigle; R: Johannes Erath
Idoménée (Mozart) 17 Mar-28 AprS: Julia Jones / Karsten Januschke; R: Jan Philipp Gloger
Lohengrin (Wagner) 29 Mar-1 MejS: Bertrand de Billy / Hartmut Keil; R: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6-16 AprS: Sebastian Zierer; R: Tobias Heyder
Don Carlos (Verdi) 13 Apr-5 LulS: Carlo Montanaro / Karsten Januschke; R: David McVicar, Caterina Panti Liberovici
Landschaft mit entfernten Verwandten (Goebbels) 1-9 MejS: Franck Ollu; R: Heiner Goebbels
La fanciulla del West (Puccini) 12 Mej-15 ĠunS: Sebastian Weigle; R: Christof Loy
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 17-20 MejS: Sebastian Weigle
Un ballo in maschera (Verdi) 18 Mej-28 ĠunS: Stamatia Karampini; R: Claus Guth
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Mej-20 ĠunS: Steven Sloane; R: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 25 Mej-20 ĠunS: Steven Sloane; R: Barrie Kosky
Teseo (Handel) 30 Mej-9 ĠunS: Felice Venanzoni; R: Tilmann Köhler
La fanciulla del West (Puccini) 1 ĠunS: Sebastian Zierer; R: Hans Walter Richter
Les vêpres siciliennes (Verdi) 16 Ġun-6 LulS: Pablo Heras-Casado; R: Jens Daniel Herzog
Das Spiel von Seele und Körper (Cavalieri) 29 Ġun-7 LulS: Michael Form; R: Hendrik Müller
Les vêpres siciliennes (Verdi) 1 Set-11 OttS: Giuliano Carella; R: Jens-Daniel Herzog
Rusalka (Dvořák,A) 12 Set-28 ĠunS: Sebastian Weigle / Johannes Debus; R: Jim Lucassen
Idomeneo re di Creta (Mozart) 20 Set-6 OttS: Roland Böer; R: Jan Philipp Gloger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5 Ott-4 JanS: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; R: Brigitte Fassbaender
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Ott-29 DiċS: Sebastian Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Karsten Januschke; R: Alfred Kirchner
Tannhäuser (Wagner) 19 Ott-9 NovS: Constantin Trinks; R: Vera Nemirova
Ezio (Gluck) 10 Nov-7 DiċS: Christian Curnyn; R: Vincent Boussard
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 16 Nov-15 DiċS: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 16 Nov-15 DiċS: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Oedipe (Enescu) 8 Diċ-5 JanS: Alexander Liebreich; R: Hans Neuenfels
Tosca (Puccini) 11 Diċ-26 JanS: Leo Hussain / Mark Shanahan; R: Andreas Kriegenburg
The Tempest (Adès) 11 Jan-7 FrarS: Sian Edwards; R: Keith Warner
Werther (Massenet) 15 Jan-8 FrarS: Maurizio Barbacini; R: Willy Decker
Die Gespenstersonate (Reimann) 29 Jan-8 FrarS: Karsten Januschke; R: Walter Sutcliffe
Falstaff (Verdi) 9 Frar-30 MejS: Bertrand de Billy / Carlo Franci; R: Keith Warner
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Frar-14 MarS: Felice Venanzoni; R: David Bösch
Edgar (concert) (Puccini) 18 FrarS: Marc Soustrot
Daphne (Strauss) 28 Frar-22 MarS: Stefan Blunier; R: Claus Guth
Così fan tutte (Mozart) 7 Mar-10 ĠunS: Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
La gazza ladra (Rossini) 30 Mar-4 MejS: Henrik Nánási; R: David Alden
La fanciulla del West (Puccini) 5 Apr-18 MejS: Pier Giorgio Morandi; R: Christof Loy
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Apr-10 MejS: Constantinos Carydis; R: Christof Nel
Don Giovanni (Mozart) 11 Mej-27 ĠunS: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
Orpheus (Telemann) 25 Mej-8 ĠunS: Titus Engel; R: Florentine Klepper
Tiefland (d'Albert) 31 Mej-14 ĠunS: Sebastian Weigle; R: Anselm Weber
Die Liebe der Danae (concert) (Strauss) 15-19 ĠunS: Sebastian Weigle
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 22 Ġun-12 LulS: Paul Daniel; R: Eva-Maria Höckmayr
Der goldene Drache (Eötvös) 29 Ġun-11 LulS: Péter Eötvös / Hartmut Keil; R: Elisabeth Stöppler
Die Ausflüge des Herrn Broucek (Janáček) 5-13 LulS: Johannes Debus; R: Axel Weidauer
Freiberg, Theater Freiberg  / 
My Fair Lady (Loewe) 22 Set-31 DiċS: Ido Arad; R: Jürgen Pöckel
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 21 OttS: Jan Michael Horstmann; R: Manfred Straube
Sturmhöhe (Floyd) 9-23 NovS: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Tannhäuser (Wagner) 1 Diċ-26 MarS: Jan Michael Horstmann; R: Ralf-Peter Schulze
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30+ MarS: Ido Arad
Charlotte Corday (Ferrero) 27 Apr-5 MejS: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Im weißen Rößl (Benatzky) 22 Ġun-18 LulR: Manfred Straube
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 27 Set-24 NovS: Raoul Grüneis; R: Arila Siegert
My Fair Lady (Loewe) 6 Ott-20 NovR: Jürgen Pöckel
Tannhäuser (Wagner) 15-27 OttS: Jan Michael Horstmann; R: Ralf-Peter Schulze
Gräfin Mariza (Kálmán) 2 Nov-14 DiċS: Raoul Grüneis; R: Manfred Straube
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-29 Diċ
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Nabucco (Verdi) 6 Ott-28 MarS: Fabrice Bollon / Johannes Knapp; R: Michael Sturm
Rinaldo (Handel) 18 Ott-15 MarS: Norbert Kleinschmidt; R: Tom Ryser
Ariadne auf Naxos (Strauss) 24 Nov-22 MarS: Gerhard Markson; R: Jörg Behr
Lohengrin (Wagner) 12 Jan-1 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
King Arthur (Purcell) 9 Frar-21 ĠunS: Clemens Flick; R: Robert Schuster
Pique Dame (Tchaikovsky) 9 Mar-7 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Eva-Maria Höckmayr
Parsifal (Wagner) 21 Apr-22 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 8 Ġun-10 LulS: Johannes Knapp; R: Tom Ryser
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Ott-7 FrarS: Gerhard Markson; R: Frank Hilbrich
Nabucco (Verdi) 10 Ott-12 JanS: Johannes Knapp; R: Michael Sturm
I vespri siciliani (Verdi) 2 Nov-16 FrarS: Fabrice Bollon; R: Michael Sturm
Oscar und die Dame in Rosa (Bollon) 5 Jan-21 MarS: David Parry; R: Clemens Bechtel
Tannhäuser (Wagner) 22 Frar-23 MarS: Fabrice Bollon; R: Eva-Maria Höckmayr
Gegen die Wand (Vollmer) 29 Mar-12 LulS: Bernhard Epstein; R: Michael Sturm
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 26 Apr-19 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Der Mantel (Puccini) 26 Apr-19 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Das geopferte Leben (Parra) 27-31 MejS: Peter Tilling; R: Vera Nemirova
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 11-27 JanS: Friedemann Seitzer; R: Georg Blüml
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Street Scene (Weill) 22 Set-15 DiċS: Heiko Mathias Förster; R: Gil Mehmert
Sprung in die Leere (Leuschner) 6-31 OttS: Dirk Erdelkamp; R: Ulla Theißen
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Nov-8 MarS: Valtteri Rauhalammi; R: Peter Hailer
Don Carlos (Verdi) 22 Diċ-7 LulS: Rasmus Baumann; R: Stephan Märki
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 9 Frar-12 MejS: Rasmus Baumann / Valtteri Rauhalammi; R: Michael Schulz
Anatevka (Bock) 23 Frar-21 AprS: Bernhard Stengel; R: Peter Hailer
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Mar-24 MejS: Valtteri Rauhalammi; R: Michaela Dicu
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 7-19 AprS: Dirk Erdelkamp; R: Carsten Kirchmeier
Der Zigeunerbaron (concert) (Strauss,J) 20 Apr-26 MejS: Rasmus Baumann
Der Rosenkavalier (Strauss) 2 Ġun-4 LulS: Rasmus Baumann; R: Philipp Harnoncourt
Cabaret (Kander) 15 Set-2 MejS: Wolfgang Wilger; R: Sandra Wissmann
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 Set-25 DiċS: Valtteri Rauhalammi; R: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Ott-29 NovS: Rasmus Baumann; R: Philipp Harnoncourt
Don Quichotte (Massenet) 7 Diċ-15 FrarS: Valtteri Rauhalammi; R: Elisabeth Stöppler
La bohème (Puccini) 11-18 JanS: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Stadt der 1000 Feuer (Augst) 21-28 FrarR: Oliver Augst, John Birke
Jenůfa (Janáček) 22 Mar-14 ĠunS: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Das Land des Lächelns (Lehár) 30 Mar-15 ĠunS: Rasmus Baumann
Simon das Findelkind (Zebeljan) 26 Apr-7 ĠunS: Valtteri Rauhalammi; R: NN
Pique Dame (Tchaikovsky) 22 ĠunS: Rasmus Baumann; R: Dietrich Hilsdorf
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Anatevka (Bock) 23 Set-15 DiċS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Frau Luna (Lincke) 28 Set-19 FrarS: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 17 Ott-19 NovS: Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
Werther (Massenet) 1 Diċ-29 MarS: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Carmen (Bizet) 1 Frar-13 AprS: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8 Frar-26 MejS: Peter Aderhold / Gerrit Prießnitz; R: Kay Kuntze
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 8 Mar-17 MejS: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Noahs Flut (Britten) 4-6 LulS: Thomas Wicklein; R: Felix Eckerle
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 OttS: Takahiro Nagasaki / Miao Liu; R: Cornelia Poppe
Carmen (Bizet) 23 Ott-15 NovS: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 OttS: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Du bist ich (Simons) 8 Nov-29 DiċS: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Babytalk (Zaufke) 30 NovS: Thomas Wicklein / Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
La bohème (Puccini) 7 Diċ-30 MarR: Anthony Pilavachi
Werther (Massenet) 25 JanS: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 14 MarS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Peter Grimes (Britten) 21 Mar-19 AprR: Kay Kuntze
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 28 MarS: Peter Aderhold; R: Kay Kuntze
Nuit des hommes (Nørgård) 28 ĠunS: Thomas Wicklein; R: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Der Freischütz (Weber) 15 Set-25 DiċS: Michael Hofstetter; R: Nigel Lowery
Acis und Galatea (Handel) 23 Set-28 DiċS: Jan Hoffmann; R: Stephanie Kuhlmann
Cabaret (Kander) 26 Ott-15 FrarS: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; R: Cathérine Miville
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 17 Nov-18 JanS: Florian Ziemen; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Oberto (concert) (Verdi) 1-30 DiċS: Michael Hofstetter
Fosca (Gomes) 2 Frar-27 AprS: Florian Ziemen; R: Thomas Oliver Niehaus
Agrippina (Handel) 23 Mar-19 MejS: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Kommilitonen! (Maxwell Davies) 5 Mej-20 ĠunS: Michael Hofstetter; R: Cathérine Miville
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-25 DiċS: Florian Ziemen; R: Helmut Polixa
Die oberen Zehntausend (Kerker) 30 Nov-11 Jan
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18 Jan-19 Apr
Cabaret (Kander) 8 Frar-4 LulS: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; R: Cathérine Miville
Mirandolina (Martinů) 30 Mar-6 Lul
Die Eroberung von Granada (Arrieta) 24 Mej-11 Lul
Requiem (Mozart) 20-22 Ġun
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
Anatevka (Bock) 21 Ott-21 ĠunS: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
My Fair Lady (Loewe) 27 Ott-10 MejS: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 11 Nov-26 DiċS: Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Kleider machen Leute (Zemlinsky) 24 Nov-3 MejS: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 7-30 JanS: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
La traviata (Verdi) 11 Jan-26 MejS: Eckehard Stier / Andrea Sanguineti / Dorian Wilson / Christopher Ward / Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Tod eines Bankers (Kersting) 12 Apr-17 MejS: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Le nozze di Figaro (Mozart) 25 Mej-13 AwwS: Eckehard Stier; R: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 20 ĠunS: Steffan Claußner; R: Sebastian Ritschel
My Fair Lady (Loewe) 1 Set-3 AprS: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Anatevka (Bock) 11 Ott-18 AprS: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Ott-9 ĠunS: Ulrich Kern; R: Rebekka Stanzel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Ott-9 Ġun
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 22 Nov-21 JanS: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
Tannhäuser (Binder) 23 Nov-15 ĠunS: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Salon Pitzelberger (Offenbach) 13 Frar-8 ĠunS: Manuel Pujol; R: Rita Schaller
Jenůfa (Janáček) 2 Mej-1 ĠunS: Andrea Sanguineti; R: Klaus Arauner
Sweeney Todd (Sondheim) 10-29 ĠunS: Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 3-19 LulS: Steffan Claußner; R: Sebastian Ritschel
Hagen, Theater Hagen  / 
Cabaret (Kander) 1-30 SetS: Steffen Müller-Gabriel; R: Thilo Borowczak
Don Giovanni (Mozart) 7 Ott-31 JanS: Florian Ludwig; R: Norbert Hilchenbach
Don Carlos (Verdi) 10 Nov-7 AprS: Florian Ludwig; R: Philipp Kochheim
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 12 Jan-2 LulS: Steffen Müller-Gabriel; R: Roman Hovenbitzer
Der Wildschütz (Lortzing) 2 Mar-7 LulS: Florian Ludwig; R: Annette Wolf
Stabat Mater (concert) (Dvořák,A) 19 MarS: Florian Ludwig
Selma Jezková (Ruders) 13 Apr-13 LulS: David Marlow; R: Gregor Horres
Carmen (Bizet) 8 Ġun-10 LulS: Florian Ludwig; R: Anthony Pilavachi
Die Dreigroschenoper (Weill) 23 Ġun-12 LulS: Alexander Ruef; R: Thomas Weber-Schallauer
Carmen (Bizet) 13 Set-3 NovS: Florian Ludwig; R: Anthony Pilavachi
Das Feuerwerk (Burkhard) 28 Set-28 FrarS: Steffen Müller-Gabriel; R: Nicola Glück
Don Pasquale (Donizetti) 16 Nov-2 MarS: David Marlow; R: Annette Wolf
Lola rennt (Vollmer) 8 Mar-3 LulS: David Marlow; R: Norbert Hilchenbach
Don Quichotte (Massenet) 26 Apr-22 ĠunS: Florian Ludwig; R: Gregor Horres
Otello (Verdi) 7 Ġun-2 LulS: Florian Ludwig; R: NN
Halle, Oper Halle  / 
My Fair Lady (Loewe) 3 Ott-18 ĠunS: Kay Stromberg; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Ott-2 NovS: Robbert van Steijn; R: Matthias Hüstebeck
Alcina (Handel) 26 Ott-17 MejS: Bernhard Forck; R: Andrej Woron, Martin Stiefermann
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Nov-9 AprS: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Die Walküre (Wagner) 13 Jan-23 MarS: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Der geduldige Sokrates (Telemann) 26 Jan-28 ĠunS: Wolfgang Katschner; R: Axel Köhler
Götterdämmerung (Wagner) 23 Frar-23 MarS: Karl Heinz-Steffens; R: Hansgünther Heyme
Das Rheingold (Wagner) 3 MarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 7 MarS: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Gräfin Mariza (Kálmán) 24 Mar-24 MejS: Kay Stromberg; R: Axel Köhler
Nabucco (Verdi) 5 Apr-30 ĠunS: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Salon Pitzelberger (Offenbach) 1-26 MejS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Axel Köhler
Almira (Handel) 7-14 ĠunS: Andreas Spering; R: Axel Köhler
Macbeth (Verdi) 8-21 ĠunS: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Martha (Flotow) 15 Set-5 OttS: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Set-27 OttS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Fred Bernd
Sky Disc (Humet) 2 Ott-24 NovS: Andreas Henning; R: G H Seebach
Nabucco (Verdi) 9 Ott-21 DiċS: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Macbeth (Verdi) 11 OttS: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Almira (Handel) 17 Nov-12 AprS: Andreas Spering; R: Axel Köhler
Schahrazade (Sekles) 30 Nov-29 ĠunS: Josep Caballé Domenech; R: Axel Köhler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 DiċS: Robbert van Steijn; R: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflöte (Mozart) 25-29 JanS: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Das Rheingold (Wagner) 14 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Die Walküre (Wagner) 16 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 21 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Götterdämmerung (Wagner) 23 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Pique Dame (Tchaikovsky) 9+ MejS: Robbert van Steijn / Christian Schuller
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18+ MejS: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 29+ MejS: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Arminio (Handel) 6+ ĠunS: Bernhard Forck; R: Nigel Lowery
Der Vampyr (Marschner) 3+ LulS: Josep Caballé Domenech; R: Wolf Widder
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Don Pasquale (Donizetti) 14 Set-14 OttS: Fabian Dobler; R: Werner Pichler
Der Bajazzo (Leoncavallo) 30 Ott-9 ĠunS: Fabian Dobler; R: Andreas Franz
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-10 FrarS: Fabian Dobler; R: Oswald Lipfert
Lauter Verrückte! (Mayr) 27 Frar-8 ĠunS: Fabian Dobler; R: Philipp Kochheim
Die Italienerin in Algier (Rossini) 30 Ott-30 NovS: Fabian Dobler; R: Andreas Franz
Hamburg, Opernloft  / 
Carmen (Bizet) 1 Diċ-5 LulS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Diċ-14 ĠunS: Markus Bruker; R: Natascha Ursuliak
La traviata (Verdi) 4 Apr-29 ĠunS: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Rigoletto (Verdi) 4 AprS: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Thaïs (Massenet) 6 Apr-6 ĠunS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 20 Apr-7 ĠunS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Tolomeo (Handel) 5 MejS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Mej-4 LulS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Tolomeo (Handel) 9 AwwS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 10 AwwS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
La traviata (Verdi) 23 Aww-14 SetS: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Tosca (Puccini) 30 Aww
Tristan und Isolde (Wagner) 30 Aww-20 SetS: Markus Bruker; R: Sebastian Ritschel
Manon (Massenet) 21 Set
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
West Side Story (Bernstein) 2-26 Aww
Fürst Igor (Borodin) 15 Set-5 OttS: Simone Young; R: David Pountney
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 Set-19 OttS: Stefan Soltesz; R: Johannes Schaaf
Tannhäuser (Wagner) 7 Ott-22 MejS: Simone Young; R: Harry Kupfer
Don Giovanni (Mozart) 10 Ott-20 MarS: Constantin Trinks / Alexander Soddy; R: Doris Dörrie
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20 Ott-29 JanS: Constantin Trinks / Stefan Soltesz; R: Christian Stückl
Falstaff (Verdi) 24 Ott-6 NovS: Carlo Montanaro; R: Marco Arturo Marelli
I am your opus (Reimann) 4-30 NovS: Samuel Hogarth; R: Petra Müller
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-5 DiċS: Alexander Joel; R: Vincent Boussard
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Nov-15 MejS: Marcus Bosch / Simone Young; R: Marco Arturo Marelli
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Nov-10 JanS: Nicholas Carter / Gregor Bühl; R: Achim Freyer
Vanitas (Sciarrino) 24-30 NovS: Rupert Burleigh; R: NN
Manon Lescaut (Puccini) 6 Diċ-25 JanS: Asher Fisch; R: Philipp Himmelmann
Flavius Bertaridus (Telemann) 8-13 DiċS: Alessandro De Marchi; R: Jens Daniel Herzog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-18 DiċS: Nicholas Carter; R: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Diċ-15 FrarS: Alexander Soddy / Alfred Eschwé; R: Hans Hollmann
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 13-18 JanS: Simone Young
Don Carlos (Verdi) 20 Jan-10 FrarS: Alexander Joel; R: Peter Konwitschny
La cenerentola (Rossini) 22 Jan-30 AprS: Florian Csizmadia / Alessandro De Marchi; R: Renaud Doucet
La bohème (Puccini) 31 Jan-27 FrarS: Kirill Karabits / Matthias Foremny; R: Guy Joosten
Tosca (Puccini) 1-22 FrarS: Markus Poschner; R: Robert Carsen
Eloise und die Vampire (Jenkins) 3-24 FrarS: Benjamin Gordon; R: Kerstin Steeb
La traviata (Verdi) 17 Frar-4 MejS: Patrick Lange / Matthias Foremny; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 19 Frar-5 MarS: Jonas Alber; R: Marco Arturo Marelli
Gloriana (Britten) 24 Mar-6 AprS: Simone Young; R: Richard Jones
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 7 Apr-17 MejS: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Faust (Gounod) 16 Apr-7 ĠunS: Alexander Soddy / Alfred Eschwé; R: Andreas Homoki
La fille du régiment (Donizetti) 11-18 MejS: Alfred Eschwé; R: Alexander von Pfeil
Lohengrin (Wagner) 12 MejS: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Tristan und Isolde (Wagner) 14 MejS: Simone Young; R: Ruth Berghaus
Parsifal (Wagner) 19 MejS: Simone Young; R: Robert Wilson
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Mej-6 ĠunS: Ivan Repusic; R: Jean-Pierre Ponnelle
Das Rheingold (Wagner) 26 MejS: Simone Young; R: Claus Guth
Die Walküre (Wagner) 28 MejS: Simone Young; R: Claus Guth
Siegfried (Wagner) 31 MejS: Simone Young; R: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 2 ĠunS: Simone Young; R: Claus Guth
Seven Angels (Bedford) 21-30 ĠunS: Alexander Winterson; R: Heiko Hentschel
Der Meister und Margarita (Höller) 14 Set-4 OttS: Marcus Bosch; R: Jochen Biganzoli
La traviata (Verdi) 20 Set-10 AprS: Alexander Joel; R: Johannes Erath
Otello (Verdi) 29 Set-5 OttS: Henrik Nánási; R: August Everding
La battaglia di Legnano (Verdi) 20 Ott-20 NovS: Simone Young; R: David Alden
I due Foscari (Verdi) 27 Ott-21 NovS: Simone Young; R: David Alden
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10-28 NovS: Simone Young; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 NovS: Axel Kober; R: Christian Stückl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-25 DiċS: Constantin Trinks; R: Achim Freyer
Peter Grimes (Britten) 24 Nov-5 DiċS: Simone Young; R: Sabine Hartmannshenn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-4 DiċS: Nicholas Carter; R: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-21 DiċS: Nicholas Carter; R: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-31 DiċS: Alexander Soddy; R: Hans Hollmann
Lohengrin (Wagner) 22 Diċ-12 JanS: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Madama Butterfly (Puccini) 3 Jan-19 AprS: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Carmen (Bizet) 19 Jan-12 FrarS: Alexander Soddy; R: Jens-Daniel Herzog
Rigoletto (Verdi) 21 Jan-1 ĠunS: Ivan Repusic; R: Andreas Homoki
Manon Lescaut (Puccini) 1-14 FrarS: Matthias Foremny; R: Philipp Himmelmann
Zwerg Nase (Hogarth) 2-23 FrarS: Benjamin Gordon; R: Nicola Panzer
Fidelio (Beethoven) 8-22 FrarS: Jun Märkl; R: Hans Neuenfels
Don Giovanni (Mozart) 11 Frar-26 ĠunS: Stefan Soltesz; R: Doris Dörrie
Il turco in Italia (Rossini) 20 Frar-4 MarS: Alfred Eschwé; R: Christof Loy
Das schlaue Füchslein (Janáček) 9 Mar-5 AprS: Lawrence Foster; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 11 Mar-25 ĠunS: Nicholas Carter; R: Marco Arturo Marelli
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 26 Mar-3 AprS: Pietro Rizzo
La bohème (Puccini) 2-12 AprS: Matthias Foremny; R: Guy Joosten
Salome (Strauss) 11-25 AprS: Sebastian Weigle; R: Willy Decker
Fürst Igor (Borodin) 21-30 AprR: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-8 MejS: Alfred Eschwé; R: Gilbert Deflo
Lear (Reimann) 4-17 MejS: Simone Young; R: Karoline Gruber
Almira (Handel) 25 Mej-19 ĠunS: Alessandro De Marchi; R: Jetske Mijnssen
Das Rheingold (Wagner) 26 Mej
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Mej-9 ĠunS: Joana Mallwitz; R: Jean-Pierre Ponnelle
Arabella (Strauss) 30 Mej-13 ĠunS: Stefan Soltesz; R: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 5-24 ĠunS: Lothar Zagrosek; R: Willy Decker
Orontea (Cesti) 5-13 LulS: Nicholas Carter; R: Anja Krietsch
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
Kiss me, Kate (Porter) 8 Set-3 OttS: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
L'opera seria (Gassmann) 9 Set-2 OttS: Mark Rohde; R: Michiel Dijkema
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 21 Ott-7 DiċS: Karen Kamensek; R: Frank Hilbrich
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Ott-1 FrarS: Benjamin Reiners / Ivan Repušić; R: Alexander Charim
Vor dem Aufstand (Various) 2 Nov-5 MarS: Siegmund Weinmeister; R: Andrea Schwalbach
Freunde! (Androsch) 9 Nov-2 DiċS: Toshiaki Murakami; R: Tobias Ribitzki
Madame Butterfly (Puccini) 11 Nov-11 JanS: Mark Rohde; R: Peter Brenner(original), Charles Ebert(revival)
Die Reise nach Reims (Rossini) 29 Nov-7 FrarS: Benjamin Reiners; R: Matthias Davids
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Diċ-5 JanS: Mark Rohde; R: Steffen Tiggeler
Così fan tutte (Mozart) 22 Diċ-28 ĠunS: Karen Kamensek; R: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 18 Jan-10 FrarS: Mark Rohde; R: Christof Nel
Räuber Hotzenplotz (Tarkmann) 3 Frar-15 Mej
Orest (Trojahn) 8 Frar-16 AprS: Gregor Bühl; R: Enrico Lübbe
La traviata (Verdi) 16 Frar-20 AprS: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
My Fair Lady (Loewe) 13 Mar-13 AprS: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Im Schatten des Maulbeerbaums (Rushton) 6 Apr-9 Ġun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 14 Apr-19 ĠunS: Ivan Repušić; R: Ingo Kerkhof
Il Tabarro (Puccini) 27 Apr-19 MejS: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Suor Angelica (Puccini) 27 Apr-19 MejS: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Apr-19 MejS: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8-26 ĠunS: Karen Kamensek; R: Benedikt von Peter
Carmen (Bizet) 14-25 ĠunS: Ivan Repušić; R: Monique Wagemakers
Rigoletto (Verdi) 20-27 ĠunS: Benjamin Reiners; R: Karsten Wiegand
L'opera seria (Gassmann) 24 Aww-8 SetS: Mark Rohde; R: Michiel Dijkema
Ein Maskenball (Verdi) 14 Set-13 ĠunS: Mark Rohde; R: Olivier Tambosi
Rigoletto (Verdi) 17 Set-8 NovS: Benjamin Reiners; R: Karsten Wiegand
Carmen (Bizet) 29 Set-14 DiċS: Anja Bihlmaier; R: Monique Wagemakers
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 Ott-19 LulS: Karen Kamensek; R: Olivier Tambosi
Street Scene (Weill) 30 Ott-5 FrarS: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
La bohème (Puccini) 17 Nov-5 JanS: Benjamin Reiners; R: Chris Alexander
Kiss me, Kate (Porter) 27 Nov-25 JanS: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-28 DiċS: Mark Rohde / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggele(original), Charles Ebert(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 10 Jan-5 AprS: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10 Jan-5 AprS: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Così fan tutte (Mozart) 15 Jan-6 AprS: Siegmund Weinmeister; R: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 24 Jan-9 FrarS: Mark Rohde; R: Christof Nel
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Frar-10 AprS: Anja Bihlmaier; R: Elisabeth Stöppler
La traviata (Verdi) 2 Mar-8 AprS: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Die Schöne und das Tier (Grétry) 13 Mar-19 ĠunS: Anja Bihlmaier; R: Zuzana Masaryk
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 Mar-3 LulS: Karen Kamensek; R: Michiel Dijkema
My Fair Lady (Loewe) 24 Apr-18 MejS: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 14 Mej-2 LulS: Kaling Khouw; R: Markus Michael Tschubert
Don Giovanni (Mozart) 17 Mej-25 LulS: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 30 Mej-13 LulS: Anja Bihlmaier; R: Ingo Kerkhof
Castor et Pollux (Rameau) 28 Ġun-22 LulS: Howard Arman; R: Alexander Charim
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Mazeppa (Tchaikovsky) 24 Nov-29 JanS: Yordan Kamdzhalov; R: Elisabeth Stöppler
Polifemo (Porpora) 7 Diċ-28 JanS: Wolfgang Katschner; R: Karoline Gruber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 22 Diċ-24 MejS: Mirga Gražinytė; R: Nadja Loschky
Dionysos (Rihm) 8 Frar-19 AprS: Yordan Kamdzhalov; R: Ingo Kerkhof
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Apr-20 MejS: Dietger Holm / Jan Schweiger; R: Antoine Uitdehaag
Un ballo in maschera (Verdi) 2 Ġun-8 LulS: Dietger Holm; R: Yona Kim
Tosca (Puccini) 14 Set-16 FrarS: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; R: Andrea Schwalbach
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 Set-13 OttS: Róbert Farkas; R: Nadja Loschky
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Ott-25 JanS: Gad Kadosh; R: Antoine Uitdehaag
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 21 Diċ-13 FrarS: Wolfgang Katschner; R: Rudolf Frey
Un ballo in maschera (Verdi) 23 Jan-13 LulS: Dietger Holm; R: Yona Kim
Rumor (Jost) 28 Mar-18 MejS: Yordan Kamdzhalov; R: Lorenzo Fioroni
Così fan tutte (Mozart) 10 Mej-4 LulS: Yordan Kamdzhalov; R: Nadja Loschky
Akhnaten (Glass) 6 Ġun-20 LulS: Dietger Holm; R: Nanine Linning
Der Studentenprinz (Romberg) 18+ LulS: Dietger Holm
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 7 Ott-27 JanS: Mirga Gražinyte; R: Nadja Loschky
Martha (Flotow) 17 Jan-18 Mej
Saul (Handel) 9 Frar-14 AprS: Andreas Spering; R: Lydia Steier
Minsk (Wilson,I) 3-22 MarS: Ruben Gazarian; R: Christian Marten-Molnár
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 6 Ott-10 NovS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Hello, Dolly! (Herman) 19 Nov-6 FrarS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Otello (Verdi) 3 Apr-12 LulS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Pills or Serenades (Mello) 23 MarR: Adeline Rosenstein, Yvonne Harder
Weiße Rose (concert) (Zimmermann,U) 5 OttS: Dominik Beykirch
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Don Pasquale (Donizetti) 8 Set-3 MarS: Leif Klinkhardt; R: Axel Heil
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Ott-4 MarS: Werner Seitzer; R: Hans-Peter Lehmann
Ein Walzertraum (Straus) 19 Ott-17 JanS: Achim Falkenhausen; R: Werner Pichler
La bohème (Puccini) 28 Ott-21 DiċS: Leif Klinkhardt; R: Heinz Lukas-Kindermann
Das Land des Lächelns (Lehár) 1-22 DiċS: Leif Klinkhardt; R: Benjamin Sahler(original), Ute Stöckmann(revival)
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 9 Frar-3 MejS: Achim Falkenhausen; R: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Mar-17 ĠunS: Werner Seitzer; R: Karsten Barthold
Falstaff (Verdi) 21 Set-14 MarS: Werner Seitzer; R: Ansgar Weigner
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 Ott-31 DiċS: Achim Falkenhausen; R: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 3 Ott-29 JanS: Werner Seitzer; R: Karsten Barthold
Noah und die Flut (Britten) 19 Ott-23 NovS: Achim Falkenhausen; R: Sascha Mink
Peter Grimes (Britten) 9 Nov-19 AprS: Leif Klinkhardt; R: Frank Van Laecke
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 25-26 JanS: Werner Seitzer
La cage aux folles (Herman) 15 Frar-20 LulS: Leif Klinkhardt; R: Katja Buhl
Der Zarewitsch (Lehár) 22 Mar-11 LulR: Klaus-Dieter Köhler
Fidelio (Beethoven) 17 Mej-13 LulS: Werner Seitzer
Hof, Theater Hof  / 
Fidelio (Beethoven) 21 Set-25 DiċS: Arn Goerke; R: Christian Tombeil
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 26 Ott-6 AprS: Kai Tietje; R: Roland Hüve
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 30 Nov-12 MejS: Arn Goerke; R: Holger Seitz
Winterreise (Schubert) 3 Diċ
Die tote Stadt (Korngold) 8 Mar-21 AprS: Arn Goerke; R: Jens Pesel
Der Liebestrank (Donizetti) 8 Ġun-14 LulS: Ivo Hentschel; R: Ulrich Peters
Aida (Verdi) 20 Set-25 NovS: Arn Goerke; R: Klaus Kusenberg
La cage aux folles (Herman) 25 Ott-16 MarS: Ivo Hentschel; R: Reinhardt Friese
Frau Luna (Lincke) 20 Diċ-25 MejS: Roland Vieweg; R: Karsten Jesgarz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 Mar-16 LulS: Ivo Hentschel; R: Peter Kupke
Fräulein Julie (Bibalo) 27 Apr-21 ĠunS: Roland Vieweg; R: Uwe Drechsel
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Ġun-19 LulS: Arn Goerke; R: François de Carpentries
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 22 Set-15 DiċS: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-7 AprS: Rodrigo Tomillo; R: Holger Pototzki
Nabucco (Verdi) 19 Jan-9 MejS: Markus Bieringer; R: Kerstin Maria Pöhler
Wozzeck (Berg) 2 Mar-13 AprS: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Messa da Requiem (Verdi) 24-28 MarS: Uwe Sandner
Così fan tutte (Mozart) 20 Apr-7 LulS: Markus Bieringer; R: Andreas Bronkalla
Aida (John,E) 18 Mej-5 LulS: Markus Bieringer; R: Johannes Reitmeier
Tod in Venedig (Britten) 14 Ġun-6 LulS: Uwe Sandner; R: Alvaro Schoeck
Regina (Lortzing) 21 Set-27 DiċS: Uwe Sandner; R: Hansgünther Heyme
Aida (John,E) 29 Set-25 DiċS: Markus Bieringer; R: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 Ott-25 MejS: Rodrigo Tomillo; R: Reto Lang
Da kommt noch wer (Vaage) 2 Nov-25 JanS: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Ein Mond aus kochender Milch (Kerger) 2 Nov-25 JanS: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Viva la Mamma (Donizetti) 21 Diċ-13 ĠunS: Rodrigo Tomillo; R: Anatol Preissler
Iphigenia in Aulis (Gluck) 22 Frar-3 MejS: Markus Bieringer; R: Benjamin Schad
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 6 Apr-4 LulS: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Manon Lescaut (Puccini) 17 Mej-10 LulS: Uwe Sandner; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 14 Ġun-13 LulS: Markus Bieringer; R: Cusch Jung
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Ritter Blaubart (Offenbach) 23 Set-9 NovS: Markus Bieringer; R: Aron Stiehl
Tannhäuser (Wagner) 7 Ott-9 ĠunS: Justin Brown; R: Aron Stiehl
Rigoletto (Verdi) 10-27 OttS: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 14 Ott-30 DiċS: Justin Brown; R: Arila Siegert
Wallenberg (Tüür) 26 Ott-30 NovS: Johannes Willig; R: Tobias Kratzer
Carmen (Bizet) 3 Nov-23 AprS: Johannes Willig; R: Achim Thorwald
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Nov-23 JanS: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 8 Diċ-28 ĠunS: Florian Ziemen; R: Bernd Mottl
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Diċ-6 AprS: Christoph Gedschold; R: Ulrich Peters
Die Trojaner (Berlioz) 13 Jan-2 FrarS: Justin Brown; R: David Hermann
Die Vestalin (Spontini) 26 Jan-26 MejS: Johannes Willig; R: Aron Stiehl
Der Sieg von Schönheit und Täuschung (Barry) 16-23 FrarS: Richard Baker; R: Sam Brown
Der Sieg von Zeit und Wahrheit (Handel) 16-23 FrarS: Richard Baker; R: Sam Brown
Alessandro (Handel) 20-24 FrarS: Michael Form; R: Alexander Fahima
Robin Hood (Schwemmer) 3+ MarR: Nelly Danker
Tosca (Puccini) 9 Mar-7 AprS: Christoph Gedschold; R: John Dew
Das Rheingold (Wagner) 27 MarS: Justin Brown; R: Denis Krief
Die Walküre (Wagner) 28 MarS: Justin Brown; R: Denis Krief
Siegfried (Wagner) 30 MarS: Justin Brown; R: Denis Krief
Götterdämmerung (Wagner) 1 AprS: Justin Brown; R: Denis Krief
Border (Vollmer) 17 Apr-18 LulS: Steven Moore; R: Ulrike Stöck
Die Regimentstochter (Donizetti) 20 Apr-3 LulS: Johannes Willig; R: Aurelia Eggers
Die Passagierin (Weinberg) 18 Mej-14 LulS: Christoph Gedschold; R: Holger Müller-Brandes
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 22 Ġun-19 LulR: Pavel Fieber
Peter Grimes (Britten) 6-18 LulS: Justin Brown; R: Christopher Alden
Peter Grimes (Britten) 15 Set-30 NovS: Justin Brown; R: Christopher Alden
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 21 Set-17 JanS: Johannes Willig; R: Pavel Fieber
Die Regimentstochter (Donizetti) 3 Ott-27 NovS: Justus Thorau; R: Aurelia Eggers
Ein Maskenball (Verdi) 12 Ott-27 ĠunS: Johannes Willig / Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Ott-10 JanS: Christoph Gedschold; R: Achim Thorwald
Rigoletto (Verdi) 3 Nov-9 MarS: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-28 DiċS: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-5 LulS: Justin Brown; R: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Jan-28 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Ulrich Peters
Doctor Atomic (Adams) 25 Jan-25 MejS: Johannes Willig; R: Yuval Sharon
Tannhäuser (Wagner) 9 Frar-20 AprS: Justin Brown; R: Aron Stiehl
Riccardo Primo (Handel) 21-27 FrarS: Michael Hofstetter; R: Benjamin Lazar
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 23 Frar-23 AprS: Christoph Gedschold; R: Annette Weber
Die Passagierin (Weinberg) 21 Mar-16 MejS: Christoph Gedschold; R: Holger Müller-Brandes
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 27 Apr-12 LulS: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 14 Ġun-22 LulS: Christoph Gedschold; R: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 14 Ġun-22 LulS: Christoph Gedschold; R: Tim Plegge
Boris Godunow (Musorgsky) 19-26 LulS: Justin Brown; R: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Orpheus (Henze) 15 Set-30 OttS: Patrik Ringborg; R: Johannes Wieland
Fidelio (Beethoven) 22 Set-18 MejS: Yoel Gamzou; R: Elmar Gehlen
A Midsummer Night's Dream (Britten) 26 Set-10 NovS: Alexander Hannemann; R: Nadja Loschky
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 Ott-31 MejS: Alexander Hannemann / Thomas Rimes / Xin Tan; R: Dominique Mentha
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 3 Nov-16 FrarS: Giulia Glennon; R: Espen Fegran
Così fan tutte (Mozart) 8 Diċ-22 MejS: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; R: Patrick Schlösser
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Diċ-13 JanS: Patrik Ringborg; R: Elmar Gehlen
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Jan-7 AprS: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; R: Katharina Thoma
Evita (Lloyd Webber) 26 Jan-4 LulS: Yoel Gamzou / Thomas Rimes / Xin Tan; R: Tom Ryser
Otello (Verdi) 2 Frar-31 MarS: Yoel Gamzou; R: Volker Schmalöer
L'olimpiade (Vivaldi) 9 Mar-30 MejS: Jörg Halubek; R: Dominique Mentha
Tannhäuser (Wagner) 16 Apr-22 ĠunS: Patrik Ringborg; R: Lorenzo Fioroni
The Turn of the Screw (Britten) 15 Ġun-6 LulS: Alexander Hannemann; R: Paul Esterhazy
Tosca (Puccini) 21 Set-19 AprS: Yoel Gamzou / Patrik Ringborg; R: Adriana Altaras
La bohème (Puccini) 27 Set-31 JanS: Alexander Hannemann / Thomas Rimes; R: Philipp Kochheim
The Turn of the Screw (Britten) 4-27 OttS: Alexander Hannemann; R: Paul Esterhazy
Samson und Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12 Ott-17 NovS: Yoel Gamzou
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-11 LulS: Patrik Ringborg / Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; R: Volker Schmalöer
Saul (Handel) 14 Diċ-27 MarS: Jörg Halubek; R: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Diċ-4 JanS: Patrik Ringborg; R: Elmar Gehlen
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 Frar-13 LulS: Marco Zeiser Celesti; R: Patrick Schlösser
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Frar-4 MejS: Alexander Hannemann / Xin Tan; R: Katharina Thoma
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 Mar-5 ĠunS: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
La Voix humaine (Poulenc) 1 Mar-5 ĠunS: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 24 Mej-28 ĠunS: Patrik Ringborg; R: Michael Schulz
Rigoletto (Verdi) 5-12 LulS: Yoel Gamzou; R: Sonja Trebes
Kiel, Theater Kiel  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 9 Set-12 ĠunS: Michael Nündel; R: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Set-9 ĠunS: Leo Siberski; R: Thomas Wünsch
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Ott-4 JanS: Mariano Rivas; R: Lars Peter
La Voix humaine (Poulenc) 5 Nov-3 DiċS: Mzia Jajanidze; R: Tobias Ribitzki
Agrippina (Handel) 10 Nov-15 ĠunS: Rubén Dubrovsky; R: Arila Siegert
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 Jan-17 MejS: Georg Fritzsch; R: Carlos Wagner
Sekretärinnen (Wittenbrink) 30 Jan-9 MejS: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Don Giovanni (Mozart) 9 Mar-20 ĠunS: Leo Siberski; R: Dariusch Yazdkhasti
Pit und Paula - Frisch versalzen (Wilden,B) 5-26 AprS: Michael Nündel; R: Nele Tippelmann
Schachnovelle (Halffter) 18 Mej-19 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Der Troubadour (Verdi) 17-25 AwwS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Set-29 Diċ
Sekretärinnen (Wittenbrink) 8 Set-21 AprS: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
La traviata (Verdi) 14 Set-27 DiċS: Leo Siberski; R: Uwe Schwarz
Jenůfa (Janáček) 28 Set-28 NovS: Leo Siberski; R: Arila Siegert
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Nov-20 FrarS: Michael Nündel; R: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 14 Diċ-19 FrarS: Leo Siberski; R: Matthias von Stegmann
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Diċ-26 Jan
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jan-9 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 15 Mar-22 MejS: Leo Siberski; R: Adriana Altaras
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Mej-25 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Roman Hovenbitzer
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Nov-10 FrarS: Enrico Delamboye; R: Gabriele Wiesmüller
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 18 Nov-27 JanS: Karsten Huschke; R: Marcus Lobbes
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Diċ-16 JanS: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Evita (Lloyd Webber) 29 Diċ-12 MejS: Christopher Bruckman; R: Markus Dietze
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Frar-5 MejS: Enrico Delamboye; R: Kathrin Prick
Weiße Rose (Zimmermann,U) 26 Mar-22 MejS: Arno Waschk; R: Anja Nicklich
Die Dreigroschenoper (Weill) 13 Apr-24 MejS: Karsten Huschke; R: Markus Dietze
Rigoletto (Verdi) 27 Apr-23 ĠunS: Leslie Suganandarajah; R: Gabriele Wiesmüller
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-15 ĠunS: Enrico Delamboye
Der Freischütz (Weber) 21 Set-20 FrarS: Enrico Delamboye; R: Philipp Kochheim
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-27 ĠunS: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Die Zauberflöte (Mozart) 5-25 Diċ
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26-29 Diċ
Die verkaufte Braut (Smetana) 18 Jan-26 MejS: Joseph Bousso; R: Thomas Münstermann
Abu Hassan (Weber) 8 Mar-10 MejS: NN; R: Doris Schumacher
Salome (Strauss) 22 Mar-29 ĠunS: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Mej-6 LulS: Leslie Suganandarajah; R: Beate Baron
Köln, Oper Köln  / 
La forza del destino (Verdi) 16 Set-3 OttS: Will Humburg; R: Olivier Py
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Ott-4 NovS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
My Fair Lady (Loewe) 27 Ott-31 DiċS: Andreas Schüller; R: Dietrich W Hilsdorf
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 27 Ott-21 DiċS: Raimund Laufen; R: Eike Ecker
Fidelio (Beethoven) 18 Nov-7 DiċS: Markus Poschner
Così fan tutte (Mozart) 24 Nov-3 JanS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Diċ-6 JanS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
L'Artaserse (concert) (Vinci) 19-27 DiċS: Diego Fasolis
Anna Bolena (Donizetti) 17 Frar-10 MarS: Alessandro De Marchi; R: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 8 Mar-12 AprS: Raimund Laufen; R: Brigitta Gillessen
The Turn of the Screw (Britten) 17 Mar-6 AprS: Raimund Laufen; R: Benjamin Schad
Parsifal (Wagner) 29 Mar-14 AprS: Markus Stenz; R: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
Die Gezeichneten (Schreker) 20 Apr-18 MejS: Markus Stenz; R: Patrick Kinmonth
Schwester Angelica (Puccini) 9-30 MejS: Dirk Kaftan; R: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Der Mantel (Puccini) 9-30 MejS: Dirk Kaftan; R: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Gianni Schicchi (Puccini) 9-30 MejS: Dirk Kaftan; R: Sabine Hartmannshenn, Eva-Maria Höckmayr, Gabriele Rech
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-29 ĠunS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 14-30 ĠunS: Raimund Laufen; R: Elena Tzavara
Attila (Verdi) 21-23 ĠunS: Claude Schnitzler
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 14 Set-26 NovS: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Tosca (Puccini) 15-28 SetS: Markus Stenz; R: Thilo Reinhardt
Wozzeck (Berg) 29 Set-12 OttS: Markus Stenz; R: Ingo Kerkhof
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 20 Ott-3 NovS: Marc Piollet; R: Dietrich W Hilsdorf
Alcina (Handel) 26 Ott-31 NovS: Konrad Junghänel; R: Ingo Kerkhof
Rigoletto (Verdi) 24 Nov-1 DiċS: Gerrit Prießnitz; R: Katharina Thalbach
Musik (Langemann) 7-22 DiċS: Walter Kobéra; R: Helene Hegemann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 DiċS: Markus Stenz; R: Jürgen Rose
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Diċ-4 JanS: Gerrit Prießnitz
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17-31 JanS: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
La forza del destino (Verdi) 18-26 JanS: Will Humburg; R: Olivier Py
Schneewittchen (Lange) 13-27 MarS: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 16-23 MarS: Claude Schnitzler; R: Tilman Knabe
Jakob Lenz (Rihm) 22 Mar-13 AprS: Alejo Perez; R: Beatrice Lachaussée
Winterreise (Schubert) 4 Apr
Der Freischütz (Weber) 12-27 AprS: Markus Stenz; R: Viesturs Kairišs
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 Apr-11 ĠunS: Rainer Mühlbach
Otello (Verdi) 18 Mej-1 ĠunS: Will Humburg; R: Johannes Schaaf
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Ġun-6 LulS: Andreas Schüller; R: Bernd Mottl
Les Enfants Terribles (Glass) 25 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Anna Horn, Elena Tzavara, Götz Leineweber
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Mazeppa (Tchaikovsky) 3 Nov-28 DiċS: Mihkel Kütson / Alexander Steinitz; R: Helen Malkowsky
Lustigen Nibelungen (Straus) 6 Nov-5 AprS: Andreas Fellner; R: Hinrich Horstkotte
Das Land des Lächelns (Lehár) 8 Diċ-15 MarS: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 Diċ-7 MejS: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 Jan-27 MarS: Karsten Seefing; R: Jürgen Pöckel
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Frar-16 LulS: Alexander Steinitz; R: Kobie van Rensburg
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 9 Mar-24 MejS: Mihkel Kütson; R: Matthias Oldag
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Ott-29 DiċS: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 13 Ott-11 MarS: Alexander Steinitz; R: Andreas Baesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-18 JanS: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Manon (Massenet) 1 Mar-3 LulS: Mihkel Kütson; R: François de Carpentries
Don Giovanni (Mozart) 10 Mej-5 LulS: Alexander Steinitz; R: Kobie van Rensburg
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Set-31 DiċS: Matthias Foremny / Ulf Schirmer; R: Karoline Gruber
Tosca (Puccini) 3 Ott-15 ĠunS: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Ott-14 ĠunS: William Lacey / Joongbae Jee; R: Volker Vogel
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Ott-14 MarS: William Lacey / Matthias Foremny / Milko Milev; R: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 13 Ott-24 MarS: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 17 OttS: Bo Price; R: Anna Evans
My Fair Lady (Loewe) 19 Ott-9 LulS: Roland Seiffarth; R: Karl Zugowski
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 24 Ott-5 LulS: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 31 Ott-10 FrarS: Anthony Bramall / William Lacey; R: Claus Guth
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 3 Nov-14 LulS: Roland Seiffarth; R: Franziska Severin
Das schlaue Füchslein (Janáček) 10 Nov-2 ĠunS: Matthias Foremny; R: Lotte de Beer
Macbeth (Verdi) 11 Nov-21 DiċS: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 Nov-31 MejS: William Lacey; R: Kerstin Polenske
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-20 DiċS: Ulf Schirmer / Anthony Bramall; R: Birgit Eckenweber
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 1 Diċ-3 MarS: Roland Seiffarth; R: Günter Lohse
La bohème (Puccini) 9 Diċ-25 JanS: William Lacey; R: Peter Konwitschny
Nabucco (Verdi) 6 Jan-9 ĠunS: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 Jan-19 MejS: Ulf Schirmer; R: Jochen Biganzoli
Der Ring für Kinder (Wagner) 19 Jan-21 MejS: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Così fan tutte (Mozart) 26 Jan-22 ĠunS: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Parsifal (Wagner) 13 Frar-20 MejS: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
Die Feen (Wagner) 16 Frar-24 MejS: Ulf Schirmer; R: Renaud Doucet
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 2 Mar-25 MejS: Matthias Foremny; R: Nicolas Joel
Pinocchio (Valtinoni) 16 Mar-7 ĠunS: Matthias Foremny; R: Gundula Nowack
Der Wildschütz (Lortzing) 29 Mar-21 ĠunS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Crazy For You (Gershwin) 6 Apr-7 ĠunS: Stefan Diederich; R: Kerstin Polenske
Der Zarewitsch (Lehár) 13 Apr-28 ĠunS: Roland Seiffarth; R: Volker Vogel
Das Fürstenkind (Lehár) 26 Apr-30 ĠunS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Das Rheingold (Wagner) 4 Mej-16 ĠunS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 MejS: Anthony Bramall; R: Johanna Mangold, Anthony Bramall
Frau Luna (Lincke) 1 Ġun-12 LulS: Stefan Diederich; R: Dominik Wilgenbus
Das Rheingold (Wagner) 22 Set-10 NovS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 29 Set-28 MejS: Matthias Foremny / Jeremy Carnall; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Ott-20 FrarS: Roland Seiffarth; R: Franziska Severin
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Ott-15 MarS: Jeremy Carnall; R: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 10 Ott-21 MarS: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 18 Ott-22 MarS: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 19 Ott-3 MejS: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Dornröschen (Humperdinck) 26 Ott-28 FrarS: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 29 Ott-16 MejS: Margherita Colombo; R: Gundula Nowack
Frau Luna (Lincke) 31 Ott-31 DiċS: Stefan Diederich / Christoph-Johannes Eichhorn; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 2 Nov-29 MejS: NN; R: Andreas Homoki
Der Wildschütz (Lortzing) 9 Nov-2 FrarS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 Nov-18 JanS: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Nov-4 AprS: Roland Seiffarth; R: Volker Vogel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-27 DiċS: Ulf Schirmer; R: Birgit Eckenweber
Die Walküre (Wagner) 7 Diċ-11 JanS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Pinocchio (Valtinoni) 11 Diċ-8 MejR: Gundula Nowack
La bohème (Puccini) 20 Diċ-1 JanS: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Elektra (Strauss) 12 Jan-31 MejS: Ulf Schirmer; R: Peter Konwitschny
Der Ring für Kinder (Wagner) 8 Frar-22 ĠunS: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 8 Frar-11 MejS: Anthony Bramall; R: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Frar-8 ĠunS: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner(original), Gundula Nowack(revival)
My Fair Lady (Loewe) 19 Frar-17 ĠunS: Stefan Diederich / Frank-Michael Erben; R: Karl Zugowski
Manon Lescaut (Puccini) 22 Frar-10 MejS: Anthony Bramall; R: Giancarlo del Monaco
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 27 Frar-29 MejS: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Die lustige Witwe (Lehár) 22 Mar-13 LulS: Stefan Diederich / Georg Fritzsch; R: Volker Vogel
Parsifal (Wagner) 30 Mar-18 AprS: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
The Rake's Progress (Stravinsky) 6 Apr-18 MejS: Anthony Bramall; R: Damiano Michieletto
Die Feen (Wagner) 20 Apr-27 ĠunS: Matthias Foremny; R: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 10 Mej-8 LulS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Der Waffenschmied (Lortzing) 24 Mej-15 ĠunS: Stefan Diederich; R: Stefan Petraschewsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14-28 ĠunS: Ulf Schirmer; R: Balázs Kovalik
Messa da Requiem (Verdi) 29 ĠunS: Anthony Bramall
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Le cinesi (Gluck) 9 SetS: Werner Ehrhardt; R: Igor Folwill
Leinen aus Smyrna (Rushton) 24-25 NovS: Herbert Götz; R: Gabriele Rech
Peters Bryllup (Schultz) 16 ĠunS: Werner Ehrhardt
Serse (Handel) 21 SetS: Wolfgang Katschner; R: André Bücker
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 3 NovS: Werner Ehrhardt
La Dirindina (Scarlatti,D) 25-26 AprS: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 25-26 AprS: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Parsifal (Wagner) 2 Set-5 MejS: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Elektra (Strauss) 12 Ott-14 MarS: Roman Brogli-Sacher; R: Reto Nickler
My Fair Lady (Loewe) 17 Ott-24 MejS: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
La vida breve (Falla) 18 Ott-8 DiċS: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 Ott-8 DiċS: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 26 Ott-15 DiċS: NN; R: Wolf Widder
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 Nov-12 ĠunS: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Diċ-5 JanS: Ludwig Pflanz; R: Herbert Adler
Macbeth (Verdi) 11 Jan-7 ĠunS: NN; R: Alberto Triola
Idomeneo re di Creta (Mozart) 22 Frar-9 ĠunS: Giuseppe Finzi; R: Rosetta Cucchi
Evita (Lloyd Webber) 8 Mar-8 ĠunS: Ludwig Pflanz; R: Jörg Fallheier
Die tote Stadt (Korngold) 5 Apr-15 ĠunS: Brian Schembri; R: Dieter Kaegi
Thaïs (Massenet) 17 Mej-13 ĠunS: Daniel Inbal; R: Marc Adam
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 Aww-19 AprS: Ludwig Pflanz; R: Pascale Chevroton
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13 Set-21 NovS: Andreas Wolf; R: Rosetta Cucchi
Siegfried für Kinder (Wagner) 22 Set-25 Frar
Tristan und Isolde (Wagner) 6 Ott-11 MejS: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Thaïs (Massenet) 18 Ott-9 FrarS: Andreas Wolf; R: Marc Adam
Don Carlos (Verdi) 8 Nov-22 MarS: Ryusuke Numajiri; R: Sandra Leupold
Rigoletto für Jugendliche (Verdi) 9 Nov-18 Frar
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Diċ-6 FrarS: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Diċ-5 JanS: Ludwig Pflanz; R: Herbert Adler
Der Wildschütz (Lortzing) 17 Jan-22 ĠunS: NN; R: Anthony Pilavachi
Armide (Gluck) 28 Frar-26 ĠunS: Christoph Spering; R: Michael Wallner
My Fair Lady (Loewe) 7 Mar-27 ĠunS: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Madama Butterfly (Puccini) 21 Mar-13 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Jürgen Pöckel
Der Zwerg (Zemlinsky) 8 Apr-14 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 8 Apr-14 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
La cenerentola (Rossini) 30 Mej-28 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Cordula Däuper
The Brothers (Antheil) 5-19 Ġun
Venus in Africa (Antheil) 5-19 Ġun
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 22 Set-25 DiċS: Gernot Sahler / Nezih Seckin / Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Die chinesische Nachtigall (Hilsberg) 29 Set-22 DiċS: Deborah Coombe; R: Nilufar K Münzing
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Ott-30 JanS: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17 Nov-13 DiċS: Nezih Seckin; R: Friedrich von Mansberg
Julius Caesar (Handel) 11 Jan-7 MarS: Kathy Nierenz / Daniel Stickan; R: Friedrich von Mansberg
Madama Butterfly (Puccini) 2 Mar-29 MejS: Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 22-30 ĠunS: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Set-25 DiċS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 3 Ott-1 MarS: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Werther (Massenet) 12 DiċS: Thomas Dorsch; R: Friedrich von Mansberg
Max und Moritz (Hilsberg) 19 JanS: Deborah Coombe; R: Nilufar K Münzing
Carmina Burana (Orff) 8 Mar-11 ĠunS: Thomas Dorsch / Joachim Vogelsänger / Henning Voss; R: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Ġun-6 LulS: Thomas Dorsch; R: Iris Ini Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Don Carlos (Verdi) 15 Set-25 NovS: Michael Balke / Hermann Dukek; R: Bruno Berger-Gorski
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 6 Ott-19 JanS: Kimbo Ishii-Eto; R: Christian Poewe
Carmina Burana (Orff) 7 Ott-26 MejS: Michael Balke; R: Gonzalo Galguera
Die Dreigroschenoper (Weill) 20 Ott-15 DiċS: Maria Hinze; R: Jan Jochymski
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-6 JanS: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 17 Nov-9 MejS: David Levi; R: Leonard Prinsloo
Hello, Dolly! (Herman) 6 Diċ-20 MejS: Martin Wagner; R: Leonard Prinsloo
Madame Butterfly (Puccini) 7 Diċ-5 JanS: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; R: Olivia Fuchs
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Jan-17 MarS: Michael Balke / Kimbo Ishii-Eto; R: Karen Stone
Ein Sommernachtstraum (Britten) 26 Jan-6 AprS: Pawel Poplawski; R: Aniara Amos
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 7 Frar-7 AprS: Pawel Poplawski; R: Christian von Götz
Kiss me, Kate (Porter) 16 Mar-2 ĠunS: Kimbo Ishii-Eto; R: Walter Sutcliffe
El rey de Harlem (Henze) 12 AprS: Hermann Dukek; R: Johannes Bergmann
Maria Stuarda (Donizetti) 13 Apr-4 ĠunS: Michael Balke; R: Karen Stone
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Mej-1 ĠunS: Kimbo Ishii-Eto; R: Stephen Lawless
Les Miserables (Schoenberg,C) 21 Ġun-20 LulS: Pawel Poplawski / Hermann Dukek; R: Gil Mehmert
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Set-12 JanS: Michael Balke; R: Karen Stone
Kiss me, Kate (Porter) 20 Set-26 JanS: Kimbo Ishii-Eto / Martin Wagner; R: Walter Sutcliffe
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-20 OttS: Pawel Poplawski / Michael Balke; R: Oliver Knopik
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 OttS: Hermann Dukek; R: Lucas Simon
Macbeth (Verdi) 2 Nov-27 AprS: Kimbo Ishii-Eto; R: Volker Lösch
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 16 Nov-2 MarS: Michael Balke; R: Therese Schmidt
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-14 DiċS: Kimbo Ishii-Eto; R: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-30 DiċS: Michael Balke; R: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 18 Diċ-30 MejS: David Levi; R: Leonard Prinsloo
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Jan-31 MejS: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Christian von Götz
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 Frar-10 MejS: Kimbo Ishii-Eto / Michael Balke; R: Olivia Fuchs
Otto (Handel) 15-22 MarS: Stephan Schultz; R: Arila Siegert
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-23 MejS: Pawel Poplawski; R: Nico Rabenald
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Elektra (Strauss) 7 Set-25 JanS: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Così fan tutte (Mozart) 9 Ott-2 AprS: Andreas Hotz; R: Johannes Schütz
Fatinitza (Suppé) 2 Nov-8 MarS: Florian Csizmadia; R: Lydia Steier
Der Prinz von Homburg (Henze) 12 Jan-3 MejS: Hermann Bäumer; R: Christof Nel
Stabat Mater (Pergolesi) 31 Jan-12 MejS: Stephan Zilias; R: Georg Schütky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 23 Mar-26 MejS: Florian Csizmadia; R: Johannes Erath
Tristan und Isolde (Wagner) 20 Apr-9 MejS: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Gerusalemme liberata (Pallavicino) 17 Mej-20 ĠunS: Wolfgang Katschner; R: Sandra Leupold
Macbeth (Verdi) 9-26 ĠunS: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Mefistofele (Boito) 6 Set-25 OttS: Hermann Bäumer; R: Lorenzo Fioroni
Macbeth (Verdi) 19 Set-3 OttS: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Rinaldo (Handel) 31 Ott-30 NovS: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 10+ NovS: Florian Csizmadia; R: Johannes Erath
La traviata (Verdi) 11+ JanS: Florian Csizmadia; R: Vera Nemirova
Don Giovanni (Mozart) 22+ MarS: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Temistocle (Bach,JC) 21 Set-20 LulS: Joseph Trafton; R: Joachim Schlömer, Sebastian Bauer
Lohengrin (Wagner) 28 Set-1 NovS: Alois Seidlmeier; R: Tilman Knabe
Turandot (Puccini) 30 Set-18 JanS: Joseph Trafton; R: Regula Gerber
The Outcast (Neuwirth) 14 Ott-5 DiċS: Joseph Trafton; R: Michael Simon
La fanciulla del West (Puccini) 20 Ott-5 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Tilman Knabe
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Ott-9 ĠunS: Joseph Trafton; R: Joachim Schlömer
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Nov-6 LulS: Alois Seidlmeier; R: Friedrich Meyer-Oertel
Werther (Massenet) 17 Nov-20 MarS: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
Un ballo in maschera (Verdi) 18 Nov-13 JanS: Joseph Trafton; R: Werner Schroeter
Siegfried (Wagner) 1 Diċ-4 LulS: Dan Ettinger; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Diċ-1 FrarS: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Tosca (Puccini) 12 Diċ-12 MejS: Dan Ettinger; R: Renate Ackermann
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Jan-18 MejS: Alois Seidlmeier; R: Monique Wagemakers
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 Jan-20 MejS: Joseph Trafton; R: Regula Gerber
Don Carlos (Verdi) 2 Frar-23 LulS: Alois Seidlmeier; R: Jens Daniel Herzog
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Frar-4 MejS: Joseph Trafton; R: Christian Pade
Götterdämmerung (Wagner) 22 Mar-7 LulS: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Parsifal (Wagner) 29 Mar-19 MejS: Alois Seidlmeier; R: Hans Schüler
Das Rheingold (Wagner) 11 Apr-28 ĠunS: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Die Walküre (Wagner) 25 Apr-30 ĠunS: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Der Idiot (Weinberg) 5 Mej-17 LulS: Thomas Sanderling; R: Regula Gerber
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 15 Mej-14 LulS: Joseph Trafton
Otello (Verdi) 29 Mej-16 LulS: Dan Ettinger; R: Chris Alexander
Neumond (Ronchetti) 4-6 ĠunS: Joseph Trafton; R: Christian Pade
Company (Sondheim) 15 Ġun-21 LulS: William Ward; R: Roland Hüve
The Turn of the Screw (Britten) 12-24 LulS: Joseph Trafton; R: Frank Hilbrich
Simon Boccanegra (Verdi) 25 LulS: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
The Turn of the Screw (Britten) 20 Set-4 AprS: Joseph Trafton; R: Frank Hilbrich
Company (Sondheim) 21 Set-22 MarS: Christiaan Crans; R: Roland Hüve
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Set-5 JanS: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
Madama Butterfly (Puccini) 2 Ott-15 FrarS: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Der Freischütz (Weber) 25 Ott-27 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Armin Holz
My Fair Lady (Loewe) 26-29 OttS: Joseph Trafton; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
La scala di seta (Rossini) 7 Nov-19 JanS: Alois Seidlmeier; R: Lukas Hemleb
Carmina Burana (concert) (Orff) 22 Nov-7 FrarS: Dan Ettinger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 NovS: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Falstaff (Verdi) 14 Diċ-4 ĠunS: Dan Ettinger; R: Christof Nel
Don Carlos (Verdi) 29 Diċ-29 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Jens-Daniel Herzog
Der Idiot (Weinberg) 12 Jan-22 FrarS: Thomas Sanderling; R: Regula Gerber
Der Sturm (Purcell) 18+ JanR: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 9 FrarS: Joseph Trafton; R: Joachim Schloemer
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14 Frar-30 LulS: Dan Ettinger; R: Cordula Däuper
Elektra (Strauss) 14-27 MarS: Dan Ettinger; R: Ruth Berghaus
Stiffelio (Verdi) 29 Mar-5 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Regula Gerber
Der Rosenkavalier (Strauss) 7 Mej-22 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Oliver Tambosi
Böse Geister (Hölszky) 31 Mej-29 LulR: Joachim Schlömer
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 LulS: Dennis Russell Davies; R: Nicolas Brieger
Opera anthology (Mozart) 13 Lul
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Set-24 MarS: Sierd Quarré / Gregor Rot; R: Rudolf Frey
Ein Maskenball (Verdi) 27 OttS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-22 FrarS: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Jan-2 ĠunS: Gregor Rot; R: Georg Blüml
Das Liebesverbot (Wagner) 2 Frar-22 MejS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Mar-21 ĠunS: Philippe Bach; R: Gerd Heinz
Der Bettelstudent (Millöcker) 10 Mej-14 LulS: Gregor Rot; R: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 5-13 LulS: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
I puritani (Bellini) 15 Set-9 MejS: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millöcker) 28 Set-6 LulS: Gregor Rot; R: Wolfgang Quetes
Rigoletto (Verdi) 18 Ott-29 ĠunS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Requiem (Verdi) 26 OttS: Leo McFall
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Nov-9 JanS: Philippe Bach; R: Gerd Heinz
Anya 17 (Gorb) 28 Nov-8 FrarS: Leo McFall; R: Mareike Zimmermann
Der Zarewitsch (Lehár) 24 Jan-7 ĠunS: Gregor Rot; R: Lars Wernecke
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Frar-17 LulS: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Apr-16 LulS: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Ġun-5 LulS: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Der Bajazzo (Leoncavallo) 20 Ġun-5 LulS: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Norma (Bellini) 29 Set-12 DiċS: Andreas Fellner; R: Thomas Wünsch
Le Villi (Puccini) 20+ JanS: Mihkel Kütson; R: Beverly Blankenship
Suor Angelica (Puccini) 20+ JanS: Mihkel Kütson; R: Beverly Blankenship
Die Fledermaus (Strauss,J) 25+ FrarS: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Maskerade (Nielsen,C) 12 Apr-17 LulS: Alexander Steinitz; R: Aron Stiehl
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 22 Ġun-27 LulS: Alexander Steinitz; R: Andreas Baesler
Stiffelio (Verdi) 28 Set-7 MarS: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20 Ott-28 DiċS: Mihkel Kütson; R: Matthias Oldag
My Fair Lady (Loewe) 17 Nov-30 MarS: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Jan-24 AprS: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Mazeppa (Tchaikovsky) 13 Jan-24 AprS: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
München, Bayerische Staatsoper  / 
Tannhäuser (Wagner) 23 Set-2 OttS: Kent Nagano; R: David Alden(original), Natascha Ursuliak(revival)
Fidelio (Beethoven) 30 Set-30 OttS: Eivind Gullberg Jensen; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 7-25 OttS: Carlo Montanaro; R: Luc Bondy
Babylon (Widmann) 27 Ott-10 NovS: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28 Ott-4 NovS: Kent Nagano; R: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 5-16 NovS: Mikhail Tatarnikov; R: Martin Kušej
Lohengrin (Wagner) 11-18 NovS: Lothar Koenigs; R: Richard Jones
Turandot (Puccini) 22 Nov-1 DiċS: Marco Armiliato; R: Carlus Padrissa
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-8 DiċS: Asher Fisch; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
La bohème (Puccini) 6-14 DiċS: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 12-16 DiċS: Pietro Rizzo
Rigoletto (Verdi) 15-30 DiċS: Marco Armiliato; R: Árpád Schilling
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-22 DiċS: Kazushi Ono; R: Herbert List
Aida (Verdi) 23 Diċ-4 JanS: Paolo Carignani; R: Christof Nel
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 DiċS: Paolo Carignani; R: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Das Rheingold (Wagner) 5-23 JanS: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Die Walküre (Wagner) 6-24 JanS: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Siegfried (Wagner) 9-25 JanS: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Lucrezia Borgia (Donizetti) 10-20 JanS: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Götterdämmerung (Wagner) 13-27 JanS: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 14-19 JanS: Manlio Benzi; R: Wolf Busse
Carmen (Bizet) 29 Jan-6 FrarS: Asher Fisch; R: Lina Wertmüller
I due Foscari (concert) (Verdi) 3-10 FrarS: Massimiliano Murrali
Sigurd der Drachentöter (Pape) 7 Frar-30 MarS: Christopher Ward; R: Sam Brown
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-16 FrarS: Riccardo Frizza; R: Ferruccio Soleri
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Frar-2 MarS: Kent Nagano; R: Calixto Bieito
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 FrarS: Yves Abel; R: Vincent Boussard
Tristan und Isolde (Wagner) 3-10 MarS: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 6-16 MarS: Tomáš Hanus; R: Barbara Frey
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-25 MarS: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Mar-4 AprS: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 28-31 MarS: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Otello (Verdi) 6-13 AprS: Paolo Carignani; R: Francesca Zambello
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-19 AprS: Patrick Lange; R: Martin Duncan
Der fliegende Holländer (Wagner) 14-20 AprS: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Apr-4 MejS: Leo Hussain; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 3-12 MejS: Adam Fischer; R: Stephan Kimmig
Elegie für junge Liebende (Henze) 3-9 MejS: Francesco Angelico; R: Christiane Pohle
Macbeth (Verdi) 5-17 MejS: Massimo Zanetti; R: Martin Kušej
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Mej-8 ĠunS: Emmanuel Villaume; R: Richard Jones
La traviata (Verdi) 20-30 MejS: Dan Ettinger; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 3-15 ĠunS: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Set-24 MejS: Carlo Montanaro; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 22-29 SetS: Louis Langrée; R: Stephan Kimmig
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Set-11 OttS: Ivor Bolton / Dan Ettinger; R: Dieter Dorn
Wozzeck (Berg) 3-9 OttS: Lothar Koenigs; R: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 12 Ott-9 MejS: Stefano Ranzani; R: Árpád Schilling
Der Zwerg (Zemlinsky) 20-27 OttS: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 20-27 OttS: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 28 Ott-3 NovS: Mark Wigglesworth; R: Dieter Dorn
Rusalka (Dvořák,A) 29 Ott-8 NovS: Tomáš Hanus; R: Martin Kušej
Il trovatore (Verdi) 9-20 NovS: Paolo Carignani; R: Olivier Py
Die Zauberflöte (Mozart) 14-27 NovS: Ivor Bolton; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 21 Nov-7 DiċS: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
Tosca (Puccini) 6-13 DiċS: Kirill Petrenko; R: Luc Bondy
La bohème (Puccini) 15 Diċ-10 MejS: Asher Fisch / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-29 DiċS: Tomáš Hanus; R: Richard Jones(original), Benjamin Davis(revival)
La forza del destino (Verdi) 22 Diċ-11 JanS: Asher Fisch; R: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 31 Diċ-25 AprS: Dan Ettinger / Paolo Carignani / Pietro Rizzo; R: Günter Krämer
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 4-10 JanS: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
La Calisto (Cavalli) 12-21 JanS: Ivor Bolton; R: David Alden
Der fliegende Holländer (Wagner) 17-23 JanS: Gabriel Feltz; R: Peter Konwitschny
Babylon (Widmann) 25-31 JanS: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Turandot (Puccini) 30 Jan-5 FrarS: Asher Fisch; R: Carlus Padrissa
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-14 FrarS: Constantin Trinks; R: Richard Jones
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 FrarS: Kirill Petrenko; R: Jan Bosse
Il turco in Italia (Rossini) 13-24 FrarS: Maurizio Benini; R: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 2-18 MarS: Kirill Petrenko / NN; R: Jürgen Rose, Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 4-12 MarS: Riccardo Frizza; R: Jean-Pierre Ponnelle
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 MarS: Keri-Lynn Wilson; R: Wolf Busse
Boris Godunow (Musorgsky) 16-31 MarS: Kirill Petrenko; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 Mar-2 AprS: Asher Fisch; R: William Friedkin
Carmen (Bizet) 27 Mar-3 AprS: Carlo Montanaro; R: Lina Wertmüller
Simon Boccanegra (Verdi) 14-24 AprS: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Parsifal (Wagner) 16-20 AprS: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 30 Apr-11 Mej
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-22 MejS: Asher Fisch; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Mej-7 ĠunS: Antonello Allemandi; R: Ferruccio Soleri
Die Soldaten (Zimmermann,B) 25 Mej-6 ĠunS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 11 Ott-31 DiċS: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Don Pasquale (Donizetti) 25 Ott-10 NovS: Marco Comin; R: Brigitte Fassbaender
Johanna auf dem Scheiterhaufen (Honegger) 12-19 DiċS: Marco Comin; R: NN
Anything Goes (Porter) 28 Frar-22 MarS: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Der Bettelstudent (Millöcker) 12 Apr-12 MejS: Michael Brandstätter; R: Emmy Werner
Der Präsident (Cerha) 1-14 ĠunS: Marco Comin; R: Josef E Köpplinger
Der Mann von La Mancha (Leigh) 2-19 OttS: Andreas Kowalewitz; R: Josef E Köpplinger, Nicole Claudia Weber
Semele (Handel) 24 Ott-7 NovS: Marco Comin; R: Karoline Gruber
Der Flaschengeist (Hiller,W) 24 Jan-28 FrarS: Michael Brandstätter; R: Nicole Claudia Weber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Jan-5 MarS: Marco Comin; R: Stephanie Mohr
Yolanta (concert) (Tchaikovsky) 15-20 FrarS: Marco Comin
Don Pasquale (Donizetti) 29 Mar-12 AprS: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Aida (Verdi) 18-29 ĠunS: Marco Comin; R: Torsten Fischer
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 19-30 LulS: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Münster, Städtische Bühnen Münster  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8 Set-25 DiċS: Fabrizio Ventura / Hendrik Vestmann; R: Aron Stiehl
La traviata (Verdi) 19 Ott-24 NovS: Hendrik Vestmann / Fabrizio Ventura; R: Axel Kresin
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-10 MarS: Hendrik Vestmann; R: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 19 Jan-5 LulS: Fabrizio Ventura; R: Achim Thorwald
Neues vom Tage (Hindemith) 2 Mar-11 ĠunS: Hendrik Vestmann; R: Ansgar Weigner
Flüchtling (Gregoretti) 13-27 AprS: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Jakob Seidl
Salome (Strauss) 18 Mej-13 LulS: Fabrizio Ventura; R: Georg Köhl
Der Troubadour (Verdi) 5 Ott-20 AprS: Fabrizio Ventura; R: Georg Rootering
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-13 ĠunS: Fabrizio Ventura; R: Kobie van Rensburg
Benvenuto Cellini (Berlioz) 15 Frar-4 ĠunS: Fabrizio Ventura; R: Aron Stiehl
The Black Rider (Waits) 1 Mar-24 ĠunS: Michael Barfuß; R: Frank Behnke
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 29 Mar-29 ĠunS: NN; R: Holger Seitz
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Mej-4 LulS: Fabrizio Ventura; R: Ulrich Peters
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Evita (Lloyd Webber) 26 Set-24 FrarS: Frank Obermair; R: Reinhardt Friese
Rigoletto (Verdi) 28 Set-2 DiċS: Romely Pfund; R: Igor Folwill
Undine (Lortzing) 20 Ott-25 JanS: Romely Pfund; R: Wolfgang Lachnitt
Cinderella passt was nicht (Zaufke) 10 Nov-28 DiċS: Frank Obermair / Emiliano Greizerstein; R: Stefan Haufe
La cage aux folles (Herman) 30 Nov-29 DiċS: Romely Pfund; R: Reinhardt Friese
Madame Pompadour (Fall) 19 Jan-11 MejS: Frank Obermair; R: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Mar-19 AprS: Romely Pfund; R: Markus Kopf
Der Konsul (Menotti) 27 Apr-25 MejS: Romely Pfund; R: Wolfgang Lachnitt
Gräfin Mariza (Kálmán) 21 Ġun-14 LulS: Karl Prokopetz / Romely Pfund; R: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Set-26 DiċS: Romely Pfund; R: Markus Kopf
Die Dame von Monte-Carlo (Poulenc) 18 Ott-28 DiċS: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die menschliche Stimme (Poulenc) 18 Ott-28 DiċS: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Ott-27 MarS: Romely Pfund; R: Benedikt Borrmann
Madame Pompadour (Fall) 30 Ott-23 DiċS: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Die Sternstunde des Josef Bieder (Streul) 9 Nov-15 DiċR: Wolfgang Lachnitt
Evita (Lloyd Webber) 27 Nov-30 JanS: Jörg Pitschmann; R: Reinhardt Friese
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Diċ-21 AprS: Jörg Pitschmann
My Fair Lady (Loewe) 25 Jan-28 MejS: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 22 Mar-26 AprS: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Madame Butterfly (Puccini) 10 Mej-1 ĠunS: Jörg Pitschmann; R: Jürgen Pöckel
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4-27 LulS: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Set-2 JanS: Markus L Frank; R: Bianca Sue Henne
Prinzessin Anna (Vinje) 16 Ott-16 DiċS: Ayako Matuschka; R: Bianca Sue Henne
Casanova (Lincke) 20 Ott-21 DiċS: Oliver Weder; R: Wolfgang Dosch
West Side Story (Bernstein) 26 Ott-30 DiċS: Markus L Frank; R: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Nov-8 MarS: Michael Ellis Ingram; R: Wolfgang Dosch
Mein Zauberflötchen (Mozart) 17 Nov-23 DiċS: Ayako Matuschka; R: Babette Peiker
André Chénier (Giordano) 25 Jan-21 AprS: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Aida (John,E) 2 Mar-2 ĠunS: Michael Ellis Ingram; R: Iris Limbarth
Die heimliche Ehe (Cimarosa) 3 Mej-1 ĠunS: Markus L Frank; R: Tilman Hecker
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Ġun-20 LulS: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 Set-1 DiċS: Markus L Frank; R: Kay Link
Aida (John,E) 18 Ott-28 DiċS: Michael Ellis Ingram; R: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 Ott-13 DiċS: Michael Ellis Ingram; R: Wolfgang Dosch
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 Nov-8 MarS: Michael Ellis Ingram; R: Achim Lenz
Tiefland (d'Albert) 17 Jan-22 MarS: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Rigoletto (Verdi) 6 Mej-7 Ġun
My Fair Lady (Loewe) 27 Ġun-19 Lul
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Set-11 JanS: Guido Johannes Rumstadt; R: Balázs Kovalik
La fille du régiment (Donizetti) 13 Ott-13 DiċS: Gábor Káli; R: Andreas Baesler
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Ott-20 JanS: Marcus Bosch; R: Monique Wagemakers
Vec Makropulos (Janáček) 23 Ott-23 NovS: Marcus Bosch; R: Robert Carsen
Der kleine Barbier (Rossini) 4 Nov-18 MarS: Christian Hutter; R: Ulrich Proschka
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 10 Nov-11 FrarS: Gábor Káli; R: Laura Scozzi
Aida (Verdi) 25 Nov-8 JanS: Philipp Pointner / Gábor Káli; R: Jens Daniel Herzog
Don Giovanni (Mozart) 26 Jan-21 AprS: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 Frar-24 MarS: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt / Robbert van Steijn; R: Helen Malkowsky
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 Mar-29 ĠunS: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Andrea Chénier (Giordano) 30 Mar-17 LulS: Philipp Pointner; R: Guy Montavon
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 7 Apr-30 MejS: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt; R: David Mouchtar-Samorai
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Apr-17 ĠunS: Guido Johannes Rumstadt; R: Waut Koeken
Rusalka (Dvořák,A) 12 Mej-13 LulS: Marcus Bosch; R: Dieter Kaegi
Platée (Rameau) 8 Ġun-26 LulS: Hervé Niquet; R: Mariame Clément
Carmen (Bizet) 15 Ġun-27 LulS: Guido Johannes Rumstadt; R: Laurent Laffargue
Otello (Verdi) 5 Set-31 JanS: Guido Johannes Rumstadt; R: Gabriele Rech
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 Ott-6 DiċS: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Platée (Rameau) 12 Ott-3 NovS: Hervé Niquet / Gábor Káli; R: Mariame Clément
Funny Girl (Styne) 2 Nov-3 MarS: Jürgen Grimm / Gábor Káli; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Nov-7 DiċS: Peter Tilling; R: Immo Karaman
Das Rheingold (Wagner) 30 Nov-2 MarS: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Cherubino mischt sich ein (Mozart) 11 Jan-3 ĠunS: Andreas Paetzold / Matteo Pirola; R: Lutz Schwarz
Arabella (Strauss) 1 Frar-7 MejS: Marcus Bosch; R: Andreas Baesler
And The Trains Kept Coming... (Navok) 23 Frar-8 AprS: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
Judas Maccabaeus (Handel) 23 Frar-8 AprS: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
La traviata (Verdi) 8-30 MarS: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Die Walküre (Wagner) 5 Apr-6 LulS: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Les Huguenots (Meyerbeer) 15 Ġun-20 LulS: Guido Johannes Rumstadt; R: Tobias Kratzer
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Salome (Strauss) 11 Ott-31 JanS: Roger Epple; R: KD Schmidt
Saul (Handel) 20 OttS: Thomas Bönisch; R: Lydia Steier
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Nov-27 JanS: Thomas Dorsch; R: Niklaus Helbling
Carmina Burana (concert) (Orff) 9 Nov-31 DiċS: Thomas Dorsch; R: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 24 Nov-15 MarS: Roger Epple; R: Lorenzo Fioroni
Anoia (Kampe) 21 Diċ-6 JanS: Paul-Johannes Kirschner; R: Alexander Müller-Elmau
Otello (Verdi) 17 Jan-10 MejS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 Mar-22 MejS: Jason Weaver; R: Ronny Jakubaschk
The Rake's Progress (Stravinsky) 31 Mej-20 ĠunS: Thomas Dorsch; R: Markus Bothe
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Ott-29 DiċS: Roger Epple; R: Alexander Müller-Elmau
Carmina Burana (Orff) 12 Ott-10 DiċS: Thomas Bönisch; R: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 13 Ott-26 DiċS: Roger Epple; R: Marco Fiorini
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Ott-13 DiċS: NN; R: Niklaus Helbling
Die Fledermaus (Strauss,J) 30+ NovS: Paul-Johannes Kirschner; R: K D Schmidt
The Rake's Progress (Stravinsky) 7+ DiċS: NN; R: Markus Bothe
Otello (Verdi) 17+ JanS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Lohengrin (Sciarrino) 25+ JanS: NN; R: Thomas Fiedler
Così fan tutte (Mozart) 31+ JanS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15+ FrarS: Thomas Bönisch; R: Ronny Jakubaschk
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 28+ MarS: NN; R: Julia Hölscher
Albert Herring (Britten) 6+ ĠunS: Robin Davis; R: Lydia Steier
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Sieg der Schönheit (Telemann) 31 Ott-9 MarS: Michael Schneider / An-Hoon Song; R: Markus Bothe
Die Macht des Schicksals (Verdi) 3 Nov-26 JanS: Andreas Hotz / Daniel Inbal; R: Robert Lehmeier
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 1 Diċ-8 ĠunS: Daniel Inbal; R: Walter Sutcliffe
Anatevka (Bock) 5 Diċ-20 MejS: An-Hoon Song; R: Adriana Altaras
Der Liebestrank (Donizetti) 19 Jan-16 MejS: Daniel Inbal / An-Hoon Song; R: Guillermo Amaya
Das grosse Heft (Corbett) 16 Mar-2 MejS: Andreas Hotz; R: Alexander May
Der aus der Lowengrube errettete Daniel (Telemann) 21 AprS: Daniel Inbal; R: Jan David Schmitz
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 15-28 ĠunS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 15-28 ĠunS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 15-28 ĠunS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Evita (Lloyd Webber) 24 Aww-12 JanS: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 14 Set-17 OttS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 14 Set-17 OttS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 14 Set-17 OttS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
La bohème (Puccini) 28 Set-5 MarS: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Anatevka (Bock) 16 Ott-2 NovR: Adriana Altaras
Der Vogelhändler (Zeller,C) 23 Nov-10 LulS: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Johannes-Passion (Bach,JS) 18 Jan-18 AprS: Andreas Hotz; R: Andrej Woron
Vanda (Dvořák,A) 15 Mar-8 MejS: Daniel Inbal; R: Robert Lehmeier
Der Liebestrank (Donizetti) 5+ AprS: Daniel Inbal / An-Hoon Song / Mino Marani; R: Guillermo Amaya
Die Vögel (Braunfels) 21 Ġun-11 LulS: Andreas Hotz; R: Yona Kim
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 27 Ott-28 ĠunS: Kai Röhrig; R: Utz
Beatrice di Tenda (Bellini) 3 Nov-9 DiċS: Basil H E Coleman; R: Sebastian von Kerssenbrock
La finta giardiniera (Mozart) 15 Diċ-17 MarS: Kai Röhrig; R: Stephen Medcalf
L'orfeo (Monteverdi) 23 Mar-27 AprS: Wolfgang Katschner; R: Kobie van Rensburg
Manon (Massenet) 4 Mej-2 ĠunS: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Rigoletto (Verdi) 15-30 ĠunS: Basil H E Coleman; R: Nilufar K Münzing
Gräfin Mariza (Kálmán) 5 Ott-9 ĠunS: Kai Röhrig; R: Sebastian von Kerssenbrock
Rigoletto (Verdi) 18 Ott-14 FrarS: Basil H E Coleman; R: Nilufar K Münzing
Il pirata (Bellini) 30 Nov-24 JanS: Basil H E Coleman; R: Alberto Jona, Jenaro Meléndrez Chas
Carousel (Rodgers) 23 Frar-18 MejS: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Die schöne und getreue Ariadne (Conradi) 12 Apr-30 MejS: Kai Röhrig; R: Jonathan Lunn
La traviata (Verdi) 14-29 ĠunS: Basil H E Coleman; R: Amir Hosseinpour
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Don Giovanni (Mozart) 14 Set-31 MarS: Markus Huber; R: Wolf Widder
Der Vogelhändler (Zeller,C) 29 Set-26 DiċS: Martin Hannus; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-4 JanS: Martin Hannus; R: Wolf Widder
Manon (Massenet) 17 Nov-12 MarS: Martin Hannus; R: Sven Severin
Dracula (Wildhorn) 31 Diċ-31 MejS: Tobias Leppert; R: Wolf Widder
La cenerentola (Rossini) 16 Frar-14 LulS: Martin Hannus; R: Bettina Lell
Das Feuerwerk (Burkhard) 23 Mar-10 LulS: Tobias Leppert; R: Wolfgang Dosch
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 9 Mej-12 LulS: Markus Huber; R: Bettina Lell
Ein Maskenball (Verdi) 21 Set-11 MarS: Markus Huber; R: Wolf Widder
Così fan tutte (Mozart) 9 Nov-14 MarS: Martin Hannus; R: Toni Burkhardt
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 Diċ-19 ĠunS: Martin Hannus; R: Wolf Widder
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 Mar-13 LulS: Markus Huber; R: Bettina Lell
Frau Luna (Lincke) 23 Mej-17 LulS: Tobias Leppert; R: Bettina Lell
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
My Fair Lady (Loewe) 27 OttS: André Cipowicz; R: Rainer Wenke
Ball im Savoy (Abraham) 31 Ott-12 MejS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Così fan tutte (Mozart) 3 Nov-27 AprS: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Jan-3 MarS: Lutz de Veer; R: Arila Siegert
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8-22 ĠunS: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Der Freischütz (Weber) 12-20 LulS: Tobias Engeli; R: Rainer Wenke
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Set-22 DiċS: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 11 Ott-5 JanS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Tannhäuser (Wagner) 30 Nov-3 MejS: Lutz de Veer; R: Roland May
Così fan tutte (Mozart) 17 DiċS: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Carmen (Bizet) 12 Apr-13 MejS: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher
Anatevka (Bock) 29 AprS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Joseph Süß (Glanert) 10 Mej-10 ĠunS: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Nov-12 JanS: Michele Carulli / Hans-Peter Preu; R: Annette Jahns
Hexen (Ashkenasi) 25 NovS: Thomas Gläser; R: Wolf-Dieter Gööck
Das Liebesverbot (Wagner) 8 Diċ-20 MejS: Jan Michael Horstmann / Christian Voß; R: Hinrich Horstkotte
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 DiċS: Matthias Mücksch / Hee-Chuhn Choi; R: Helen Malkowsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 JanR: Wolfgang Dosch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 8 Mar-6 AprS: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
L'orfeo (Monteverdi) 16 Mar-16 MejS: Jan Michael Horstmann; R: Jan Michael Horstmann
Frau Luna (Lincke) 5-26 Mej
Das Liebesverbot (Wagner) 15 Set-14 Nov
Frau Luna (Lincke) 19 Set-5 Jan
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 12 Ott-11 Mej
L'orfeo (Monteverdi) 22 Nov-7 Frar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-22 Diċ
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Jan-1 Mar
Ariadne auf Naxos (Strauss) 30 Mar-4 Mej
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 Set-25 NovS: Tetsuro Ban; R: Peter Lund
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 Ott-24 NovS: Philip van Buren; R: Thomas Enzinger
Aida (Verdi) 8 DiċS: Tetsuro Ban; R: Michael Helle
Lola rennt (Vollmer) 28 Frar-10 MejS: Arne Willimczik; R: Schirin Khodadadian
West Side Story (Bernstein) 16 Mar-22 ĠunS: Philip van Buren; R: Andrea Schwalbach
Kátia Kabanová (Janáček) 5 Mej-19 LulS: Tetsuro Ban; R: Brigitte Fassbaender
The Fairy Queen (Purcell) 15 Ġun-21 LulS: Jörn Hinnerk Andresen; R: Lydia Steier
The Rake's Progress (Stravinsky) 21 Set-17 DiċS: Tetsuro Ban; R: Elias Perrig
The Fairy Queen (Purcell) 28 Set-26 DiċS: Jörn Hinnerk Andresen; R: Lydia Steier
West Side Story (Bernstein) 12 Ott-5 FrarS: Alistair Lilley; R: Andrea Schwalbach
Frau Luna (Lincke) 26 Ott-24 ĠunS: György Mészáros / Alistair Lilley; R: Thomas Enzinger
La bohème (Puccini) 7 Diċ-29 MejS: Tetsuro Ban; R: Johannes Pölzgutter
Die Feen (Wagner) 25 Jan-19 ĠunS: Tetsuro Ban; R: Florian Lutz
Anatevka (Bock) 22 Mar-8 ĠunR: Andrea Schwalbach
Die Kaffeekantate (Bach,JS) 12+ AprR: Christina Schmidt
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 12+ AprS: Christina Schmidt
Nichtung (Moussa) 17 Mej-18 LulS: Samy Moussa; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Ġun-20 LulR: Matthias Reichwald
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
Glückliche Reise (Künneke) 31 OttS: Eva Caspari; R: Johannes Weigand
Nabucco (Verdi) 22 MarS: Stefano Seghedoni; R: Giovanni Rico
Gräfin Mariza (Kálmán) 17 Apr
Evita (Lloyd Webber) 1 ĠunS: Tobias Deutschmann; R: Pascale-Sabine Chevroton
Kiss me, Kate (Porter) 22 Ġun
My Fair Lady (Loewe) 6 NovS: Inga Hilsberg; R: Lajos Wenzel
La bohème (Puccini) 19 NovS: Tamas Bolberitz
Tosca (Puccini) 16 FrarS: Silvano Frontalini
La traviata (Verdi) 24 MejS: Peter Kuhn; R: Igor Folwill
West Side Story (Bernstein) 8 ĠunR: Kay Metzger
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
West Side Story (Bernstein) 16-28 SetS: Peter Leonard; R: Babette Bartz
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 23 Set-6 AprS: Florian Krumpöck; R: Jasmin Solfaghari
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 Ott-29 DiċS: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Nov-26 MejS: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Die Zauberflöte (Mozart) 13-26 DiċS: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
Happy Birthday, Mr. President (Russman) 27 Jan-24 MejS: Peter Leonard; R: Albert Sherman
Nabucco (Verdi) 28 Apr-31 MejS: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 Aww-30 SetR: Babette Bartz
Anatevka (Bock) 1 Set-17 OttS: Manfred Hermann Lehner; R: Jürgen Pöckel
Nabucco (Verdi) 14 Set-19 OttS: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Madama Butterfly (Puccini) 6-30 OttS: Manfred Hermann Lehner / Peter Leonard; R: Jay Lesenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 3+ NovS: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14+ DiċS: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 Set-2 FrarS: Alexander Drčar; R: Olivier Tambosi, Christiane Boesiger
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 Set-7 NovS: Andreas Wolf; R: Immo Karaman
Aladin und die Wunderlampe (Rota) 20 Ott-27 FrarS: Thomas Peuschel; R: Sebastian Welker
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Nov-25 DiċS: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Fausts Verdammnis (Berlioz) 15 Diċ-17 FrarS: Andreas Wolf; R: Frank Hilbrich
La petite messe solennelle (Rossini) 15 Mar-21 AprS: Martin Straubel; R: Gaetano Franzese
Rigoletto (Verdi) 27 Apr-2 ĠunS: Toshiyuki Kamioka; R: Dagmar Schlingmann
The Turn of the Screw (Britten) 8 Ġun-6 LulS: Thomas Peuschel; R: Beate Baron
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 Set-25 OttS: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 Set-10 NovS: Gregor Bühl; R: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 24 Nov-26 MarS: Will Humburg; R: Dagmar Schlingmann
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Diċ-5 JanS: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-5 AprS: Thomas Peuschel; R: Ralf Nürnberger
Werther (Massenet) 22 Frar-31 MejS: Thomas Peuschel; R: Jetske Mijnssen
Macbeth (Verdi) 12 Apr-20 LulS: Marzio Conti; R: Sebastian Welker
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Apr-28 ĠunS: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 Ġun-26 LulS: Toshiyuki Kamioka; R: Dominik Neuner
La finta giardiniera (Mozart) 5-24 LulS: NN; R: Tom Ryser
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 9 Set-21 DiċS: Martin Schelhaas / Paolo Bressan; R: Sibylle Krantz
Madama Butterfly (Puccini) 16 Set-11 DiċS: Daniel Huppert; R: Arturo Gama
Anatevka (Bock) 28 Set-19 MejS: Paolo Bressan; R: Stefan Haufe
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26 Ott-11 MejS: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Der Musikfeind (Genée) 11 Nov-11 MejS: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Die Opernprobe (Lortzing) 11 Nov-11 MejS: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DiċS: Martin Schelhaas; R: Arturo Gama
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 Jan-19 ĠunS: Manfred Mayrhofer; R: Hendrik Müller
Death Knocks (Jost) 2 Mar-28 AprS: Martin Schelhaas; R: Anke Rauthmann
Der arme Matrose (Milhaud) 2 Mar-17 MejS: Martin Schelhaas; R: Anke Rauthmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12 Apr-9 ĠunS: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Die Opernprobe (Lortzing) 23 Mej
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Ġun-21 LulS: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Sigurd der Drachentöter (Pape) 12 Set-11 OttS: Friedemann Braun; R: Markus Wünsch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Set-11 JanS: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 6 Ott-9 JanS: Manfred Mayrhofer; R: Hendrik Müller
La bohème (Puccini) 22 Nov-23 MejS: Daniel Huppert; R: Gregor Horres
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 15 Diċ-4 MejS: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Dead Man Walking (Heggie) 24 Jan-7 MejS: Gregor Rot; R: David Freeman
Die Opernprobe (Lortzing) 23 Mar-15 ĠunS: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Der Musikfeind (Genée) 23 Mar-15 ĠunS: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Die verkaufte Braut (Smetana) 16-30 MejR: Frank-Bernd Gottschalk
Nabucco (Verdi) 27 Ġun-31 Lul
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Prinzessin Anna oder Wie man einen Helden findet (Vinje) 16 SetS: Egbert Funk; R: Rainer Holzapfel
Don Giovanni (Mozart) 20 SetS: Golo Berg; R: Horst Kupich
Der Zarewitsch (Lehár) 1 DiċS: Egbert Funk; R: Susanne Knapp
Kleider machen Leute (Zemlinsky) 9 MarS: Golo Berg; R: Horst Kupich
Rigoletto (Verdi) 18 MejS: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Glückliche Reise (Künneke) 30 ĠunS: Egbert Funk; R: Horst Kupich
Rigoletto (Verdi) 22+ SetS: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 19-26 OttS: Egbert Funk; R: Wolfgang Dosch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24+ NovS: Egbert Funk; R: Horst Kupich
Lohengrin (Wagner) 7+ DiċS: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Die verkaufte Braut (Smetana) 12+ AprS: Golo Berg; R: Horst Kupich
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10+ MejS: Golo Berg
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 Set-10 JanS: Antony Hermus; R: Andrea Moses
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Ott-16 NovS: Simon Hewett; R: Phillip Stölzl
Iphigenie in Aulis (Gluck) 1 Nov-19 JanS: Christoph Poppen; R: Andrea Moses
Norma (Bellini) 6 Nov-6 DiċS: Ivan Anguélov; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der Schaum der Tage (Denisov) 1 Diċ-21 LulS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Diċ-27 JanS: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
Alcina (Handel) 7 Jan-15 FrarS: Sébastien Rouland; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Götterdämmerung (Wagner) 20 Jan-17 FrarS: Marc Soustrot; R: Peter Konwitschny
Wozzeck (Berg) 22 Jan-28 FrarS: Michael Schønwandt / Titus Engel; R: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 Frar-12 AprS: Giuliano Carella; R: Rudolf Frey
Tosca (Puccini) 27 Frar-2 MejS: Marko Letonja / Simon Hewett; R: Willy Decker
Parsifal (Wagner) 1 Apr-12 MejS: Sylvain Cambreling; R: Calixto Bieito
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 10 Apr-10 MejS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Schicksal (Janáček) 10 Apr-10 MejS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler,Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 13 Apr-7 ĠunS: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Apr-14 MejS: Simon Hewett / Josè Luis Gomez-Rios / Timo Handschuh / Titus Engel; R: Calixto Bieito
Ariadne auf Naxos (Strauss) 20 Mej-29 ĠunS: Michael Schønwandt / Uwe Sandner; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fausts Verdammnis (Berlioz) 26 Mej-20 ĠunS: Kwamé Ryan / Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Platée (Rameau) 4 Ġun-15 LulS: Christian Curnyn; R: Calixto Bieito
La cenerentola (Rossini) 30 Ġun-22 LulS: Josè Luis Gomez-Rios; R: Andrea Moses
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 19-20 LulS: Sylvain Cambreling
La cenerentola (Rossini) 20 Set-17 DiċS: José Luis Gómez Ríos; R: Andrea Moses
Don Giovanni (Mozart) 21 Set-16 NovS: Andrés Orozco-Estrada; R: Andrea Moses
L'Écume des jours (Denisov) 22 Set-11 OttS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Falstaff (Verdi) 20 Ott-2 JanS: Sylvain Cambreling; R: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 Ott-22 JanS: Simon Hewett; R: Rudolf Frey
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 Nov-6 JanS: Kwamé Ryan; R: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 19 Diċ-10 AprS: Roland Kluttig; R: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Diċ-1 FrarS: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 25 Jan-28 FrarS: Giuliano Carella; R: Ruth Berghaus
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Jan-8 MarS: Michael Schønwandt; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7 Frar-21 MejS: Simon Hewett; R: Waltraud Lehner
Wunderzaichen (Andre,M) 2-25 MarS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Siegfried (Wagner) 23 Mar-27 AprS: Marc Soustrot; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 29 Mar-11 ĠunS: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Apr-5 ĠunS: Michael Hofstetter; R: Herbert Wernicke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 4 Mej-26 LulS: Nicholas Kok; R: Christian Spuck
Tosca (Puccini) 18 Mej-8 LulS: Simon Hewett; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 30 Mej-22 LulS: Simon Hewett; R: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 20-27 LulS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Iphigenie en Aulide (Gluck) 25-30 LulS: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
Evita (Lloyd Webber) 31 Aww-30 AprS: Valtteri Rauhalammi; R: Sven Grützmacher
La traviata (Verdi) 13 Ott-22 FrarS: Victor Puhl; R: Birgit Scherzer
Gräfin Mariza (Kálmán) 26 Jan-21 AprS: Joongbae Jee; R: Klaus-Dieter Köhler
Die Kluge (Orff) 30 Mar-9 ĠunS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Sven Grützmacher
Die spanische Stunde (Ravel) 30 Mar-9 ĠunS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Sven Grützmacher
My Fair Lady (Loewe) 24 Mej-5 LulS: Christoph Jung; R: Marc Pierre Liebermann
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 Ġun-14 LulS: Joongbae Jee; R: Thomas Münstermann
Rigoletto (Verdi) 14 Set-21 FrarS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Bruno Berger-Gorski
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-9 MarS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Klaus-Dieter Köhler
The Fly (Shore) 18 Jan-8 MarS: Joongbae Jee; R: Sebastian Welker
Der Wildschütz (Lortzing) 15 Mar-18 MejS: Joongbae Jee / Christoph Jung; R: Matthias Kaiser
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 Mej-19 LulS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Birgit Scherzer
Ulm, Ulmer Theater  / 
Gianni Schicchi (Puccini) 8 Ott-3 MarS: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; R: Matthias Kaiser
Il Tabarro (Puccini) 8 Ott-3 MarS: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; R: Matthias Kaiser
Suor Angelica (Puccini) 8 Ott-3 MarS: Timo Handschuh / Nils Schweckendiek; R: Matthias Kaiser
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Diċ-7 AprS: Michael Weiger; R: Igor Folwill
Herrengedeck (Müller,A) 11 Jan-20 MejS: Ariane Müller; R: Ariane Müller
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7 Frar-11 MejS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Messa da Requiem (Verdi) 28 Mar-12 LulS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Don Pasquale (Donizetti) 16 Mej-18 LulS: Nils Schweckendiek; R: Corinna Tetzel
Der Bettelstudent (Millöcker) 1-22 ĠunS: Girard Rhoden; R: Benjamin Künzel
Der Ring an einem Abend (Wagner) 13 Ġun-21 LulS: Nils Schweckendiek; R: Benjamin Künzel
Otello (Verdi) 26 Set-2 FrarS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Ghetto (Lackerschmid) 29 SetS: Hendrik Haas; R: Andreas von Studnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Nov-25 JanS: Daniel Montané; R: Benjamin Künzel
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Jan-11 MejS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Friederike (Lehár) 8 Frar-30 MejR: Benjamin Künzel
Iphigenie en Tauride (Gluck) 6 Mar-31 MejS: Daniel Montané; R: Igor Folwill
Serse (Handel) 8 Mej-20 LulS: Daniel Montané; R: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 26 Ġun-18 LulS: Michael Weiger; R: Philipp Jescheck
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Set-8 ĠunS: Felix Bender; R: Gabriele Rech
La traviata (Verdi) 28 Set-6 LulS: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Karsten Wiegand
Falstaff (Verdi) 20 Ott-31 MejS: Stefan Solyom; R: Sabine Hartmannshenn
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Diċ-6 JanS: Martin Hoff; R: Karsten Wiegand / Valentin Schwarz
Die erleuchtete Fabrik (Nono) 8 Diċ-31 JanS: Felix Bender; R: Julia Hübner
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 16 Frar-14 ĠunS: Benjamin Shwartz / Felix Bender; R: Gabriele Wiesmüller
Rigoletto (Verdi) 7 Mar-20 MejS: Stefan Solyom; R: Karsten Wiegand
Pettersson und Findus (Ramdohr) 8 Mar-29 ĠunS: Andre Kassel; R: Gabriele Wiesmüller
Faust (Gounod) 30 Mar-2 ĠunS: Felix Bender; R: Karsten Wiegand
Ein Traumspiel (Lidholm) 20 Apr-15 ĠunS: Stefan Solyom; R: Christian Sedelmayer
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 24 Mej-5 LulS: Vanda Albota; R: Valentin Schwarz
Madama Butterfly (Puccini) 22 Ġun-4 LulS: Martin Hoff; R: Eva-Maria Höckmayr
Lohengrin (Wagner) 7 Set-18 AprS: Stefan Solyom; R: Tobias Kratzer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Ott-29 JanS: Stefan Klingele / Martin Virin; R: Elisabeth Stöppler
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 22+ NovS: Martin Virin; R: Nina Gühlstorff
Werther (Massenet) 18-23 JanS: Martin Hoff; R: Michael Talke
Jonny spielt auf (Krenek) 29+ MejS: Martin Hoff; R: Frank Hilbrich
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Aida (Verdi) 8 Set-20 MarS: Zsolt Hamar; R: Immo Karaman
Der Vogelhändler (Zeller,C) 16 Set-31 MarS: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Ansgar Weigner
Don Pasquale (Donizetti) 28 Set-22 DiċS: Wolfgang Wengenroth, Christoph Stiller; R: Markus Bothe
Anatevka (Bock) 30 Set-18 DiċS: Bartholomew Berzonsky; R: John Dew
Die lustige Witwe (Lehár) 6 Ott-27 ĠunS: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Iris Ini Gerath
La traviata (Verdi) 14 Ott-7 AprS: Wolfgang Ott / Zsolt Hamar; R: Göran Järvefelt
Turandot (Puccini) 21 Ott-6 AprS: Christoph Stiller, Wolfgang Ott; R: Cesare Lievi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 Nov-21 MarS: Zsolt Hamar, Christoph Stiller; R: Konstanze Lauterbach
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Diċ-25 JanS: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Heinz Peters
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Diċ-26 ĠunS: Christoph Stiller; R: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 26 Jan-29 ĠunS: Wolfgang Ott; R: Michiel Dijkema
Lohengrin (Wagner) 3 Frar-20 MejS: Zsolt Hamar / Fabrice Bollon; R: Kirsten Harms
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Mar-4 LulS: Zsolt Hamar; R: Philippe Arlaud
Wozzeck (Berg) 29 Mar-5 MejS: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
The Full Monty (Yazbek) 13-14 AprS: Frank Bangert; R: Iris Limbarth
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 27 Apr-3 LulS: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
Büchners Frauen (Schäffer) 24-25 MejS: Vimbayi Kaziboni; R: Teresa Reiber
Alessandro (Handel) 25 MejS: George Petrou; R: Lucinda Childs
Simon Boccanegra (Verdi) 14 Ġun-6 LulS: Christoph Stiller; R: Dietrich W Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 Set-31 OttS: Zsolt Hamar; R: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Set-23 OttS: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Set-25 OttS: Wolfgang Wengenroth; R: Cesare Lievi
Evita (Lloyd Webber) 5-7 OttS: Wolfgang Wengenroth; R: Pascale-Sabine Chevroton
Die lustige Witwe (Lehár) 20+ OttS: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Iris Ini Gerath
La bohème (Puccini) 3+ NovS: Wolfgang Ott; R: Wolfgang Quetes
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 30+ NovS: Zsolt Hamar; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15+ DiċS: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Heinz Peters
La forza del destino (Verdi) 25+ JanS: Wolfgang Ott; R: Immo Karaman
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 31+ JanS: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
La Calisto (Cavalli) 8-9 MarS: Sébastien Rouland; R: Teresa Reiber
Aida (Verdi) 16+ MarS: Zsolt Hamar / Christoph Stiller; R: Immo Karaman
Madama Butterfly (Puccini) 6+ AprS: Martin Lukas Meister / Elias Grandy; R: John Dew
Elegie für junge Liebende (Henze) 1+ MejS: Zsolt Hamar; R: Dietrich W Hilsdorf
Falstaff (Verdi) 9+ ĠunS: Zsolt Hamar; R: Christian Spuck
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Der Freischütz (Weber) 14 Set-5 JanS: Florian Frannek; R: Andrea Schwalbach
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Ott-6 JanS: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Vom guten ton - die welt ist voll geplapper (Beimel) 21 Ott-16 DiċS: Detlef Tewes; R: Cornelie Müller
Glückliche Reise (Künneke) 31 Ott-21 MarS: Eva Caspari; R: Johannes Weigand
Bluthochzeit (Fortner) 13 Jan-17 MarS: Hilary Griffiths; R: Christian von Götz
Der Barbier von Barmen (Giménez) 27 Jan-12 MejS: Boris Brinkmann; R: Björn Reinke
Ein Maskenball (Verdi) 24 Frar-22 ĠunS: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Don Quichotte (Massenet) 13 Apr-30 ĠunS: Tobias Deutschmann; R: Jakob Peters-Messer
Evita (Lloyd Webber) 24 Mej-7 LulS: Tobias Deutschmann; R: Aurelia Eggers
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-21 LulS: Hilary Griffiths; R: Jakob Peters-Messer
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Set-15 NovS: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Evita (Lloyd Webber) 5 Ott-2 MarS: Tobias Deutschmann; R: Aurelia Eggers
Die Irrfahrten des Odysseus (Terzakis) 17 OttS: Eva Caspari
Maria egiziaca (Respighi) 2-16 Nov
Le Toreador (Adam,A) 19+ JanS: Tobias Deutschmann; R: Björn Reinke
Alcina (Handel) 23 Mar-13 AprR: Johannes Weigand
König Roger (Szymanowski) 14-28 ĠunS: Florian Frannek; R: Jakob Peters-Messer
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Orfeo ed Euridice (Gluck) 30 Set-14 JanS: Enrico Calesso; R: Bernhard Stengele
Macbeth (Verdi) 14 Ott-3 FrarS: Enrico Calesso / Andrea Sanguineti; R: Stephan Suschke
Refidim Junction (Wolf,M) 10-24 NovS: Ulrich Pakusch; R: Kai Christian Moritz
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Nov-17 MejS: Andrea Sanguineti; R: Georg Rootering
Der lustige Krieg (Strauss,J) 1 Diċ
Il re Lear (Cagnoni) 26 Jan
Brundibár (Krása) 13 FrarS: Martin Berger; R: Hermann Schneider
Des Teufels Lustschloss (Schubert) 16 Frar-26 MejS: Enrico Calesso; R: Peter P Pachl
Der Graf von Gleichen (Schubert) 23 Mar
Wozzeck (Berg) 13 Apr-14 ĠunS: Enrico Calesso; R: Hermann Schneider
La traviata (Verdi) 19-20 AprS: Enrico Calesso
Leonce und Lena (Zeisl) 8 Ġun
Don Giovanni (Mozart) 22 Ġun-16 LulS: Andrea Sanguineti; R: François De Carpentries
Lohengrin (Wagner) 29 Set-31 JanS: Enrico Calesso; R: Kurt Josef Schildknecht
Don Giovanni (Mozart) 18 Ott-26 JanS: Gerd Müller-Lorenz; R: Francois de Carpentries
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 Nov-20 AprS: Frank Obermair; R: Ivan Alboresi
Die diebische Elster (Rossini) 15 Frar-25 AprS: NN; R: Andreas Beuermann
Salome (Strauss) 5 Apr-20 ĠunS: Enrico Calesso; R: Alexander von Pfeil
La sonnambula (Bellini) 19-21 AprS: Enrico Calesso
The Rake's Progress (Stravinsky) 28 Ġun-23 LulS: Enrico Calesso; R: Stephan Suschke
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Hello Dolly! (Herman) 7 SetS: Tobias Engeli; R: Rainer Wenke
My Fair Lady (Loewe) 11-26 NovS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Rainer Wenke
Così fan tutte (Mozart) 30 Nov-10 MarS: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 Jan-6 AprS: Lutz de Veer; R: Arila Siegert
Ball im Savoy (Abraham) 27 Frar-5 AprS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 15 Mar-26 MejS: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Tannhäuser (Wagner) 24 Mej-2 ĠunS: Lutz de Veer; R: Roland May
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Set-21 AprS: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 19 Ott-10 JanS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Joseph Süß (Glanert) 1 Nov-20 ĠunS: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Così fan tutte (Mozart) 4 Diċ-14 MarS: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 17 Jan-6 AprS: Lutz de Veer; R: Valentina Simeonova
Tannhäuser (Wagner) 22 Jan-25 AprS: Lutz de Veer; R: Roland May
Carmen (Bizet) 1+ ĠunS: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher