2012/13 > Polonja 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2012/13 > Polonja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Żvezja Litwanja
Ġermanja

Polonja
 
Belarus
Repubblika Ċeka Slovakkja Ukraina

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

My Fair Lady (Loewe) 7 Set-23 ĠunS: Maciej Figas; R: Maciej Korwin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 SetS: Jerzy Wołosiuk; R: Cezary Domagała
Rusalka (Dvořák,A) 22-26 SetS: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
La traviata (Verdi) 17-20 OttS: Maciej Figas; R: Bodo Igesz
La bohème (Puccini) 8 Nov-19 MejS: Andrzej Knap; R: Maciej Prus
Hrabina Marica (Kálmán) 15 Nov-7 AprS: Maciej Figas; R: Laco Adamik
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Diċ-14 AprS: Jerzy Wołosiuk; R: Krzysztof Nazar
La Gioconda (Ponchielli) 11-12 JanS: Ruben Silva; R: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Jan-9 ĠunS: Jerzy Wołosiuk / Maciej Figas; R: Janina Niesobska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 27 Jan-27 FrarS: Maciej Figas; R: Grzegorz Boniecki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 FrarS: Włodzimierz Szymański; R: Sławomir Żerdzicki
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 FrarS: Maciej Figas; R: Marianne Berglof
Die Zauberflöte (Mozart) 22-24 FrarS: Dirk Vermeulen; R: Matthias Remus
Carmen (Bizet) 14-17 MarS: Maciej Figas; R: Bodo Igesz
Il trovatore (Verdi) 22-23 MarS: Lukas Beikircher; R: Maciej Korwin
Halka (Moniuszko) 27 Apr-16 ĠunS: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Don Giovanni (Mozart) 1 MejR: Andrejs Žagars
Khovanschina (Musorgsky) 9 Mej
Nabucco (Verdi) 23-26 MejS: Maciej Figas; R: Ryszard Peryt
Halka (Moniuszko) 20-23 SetS: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 SetS: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10-13 OttS: Maciej Figas; R: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 13 Ott-4 ĠunS: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Salome (Strauss) 7-13 NovS: Michał Klauza; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 24-27 NovS: Tadeusz Kozłowski / Jakub Kontz; R: Karolina Sofulak
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Diċ-19 MejS: Michał Klauza; R: Marek Weiss
Rothschild's Violin (Fleyshman) 26 Jan-14 AprS: Michał Klauza; R: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 26 Jan-14 AprS: Michał Klauza; R: Andrzej Chyra
Macbeth (Verdi) 9-13 Frar
Madame Curie (Sikora) 8-9 MarS: Wojciech Michniewski; R: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23-26 Mar
Maria (Statkowski) 25-29 AwwS: Łukasz Borowicz; R: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 SetS: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Set-13 OttS: Wojciech Michniewski; R: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 NovS: Łukasz Borowicz; R: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 DiċR: Karolina Sofulak
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 19 Set-29 JanS: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
The Gypsy Baron (Strauss,J) 27 Set-22 JanS: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 3 Ott-5 LulS: Tomasz Tokarczyk; R: Henryk Baranowski
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 Ott-21 AprS: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 12 Ott-19 MejS: Damiano Binetti; R: Giorgio Madia
La traviata (Verdi) 19 Ott-14 ĠunS: Tomasz Tokarczyk; R: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 26 Ott-12 MejS: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Tosca (Puccini) 3 Nov-5 MejS: Vladimir Kiradjiev; R: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 9 Nov-7 AprS: Piotr Wajrak; R: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Nov-3 MejS: Tomasz Tokarczyk; R: Włodzimierz Nurkowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Diċ-17 MarS: Evgeny Volynskiy; R: Henryk Baranowski
Little Lord (Markwick) 14 Diċ-26 MejS: Sebastian Perłowski; R: Janusz Szydłowski
The Haunted Manor () 20-22 DiċS: Piotr Wajrak; R: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-8 JanS: Uwe Theimer; R: Janusz Józefowicz
Winterreise (Schubert) 24 Jan-19 MarS: Konrad Mastyło; R: Józef Opalski
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FrarS: Tomasz Tokarczyk; R: Michał Znaniecki
The Emperor of Atlantis (Ullmann) 8-10 MarS: Grzegorz Berniak; R: Beata Redo-Dobber
Orpheus and Eurydice (Gluck) 27 Apr-18 ĠunS: Marek Toporowski; R: Giorgio Madia
Il trovatore (Verdi) 8-12 Ġun
Rodelinda (concert) (Handel) 13 ĠunS: Jan Tomasz Adamus
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21-23 ĠunS: Łukasz Borowicz; R: Michał Znaniecki
Carmina Burana (Orff) 28-30 Ġun
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14-15 SetS: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 SetS: Tomasz Tokarczyk; R: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27-29 SetS: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Ott-3 NovS: Tomasz Tokarczyk
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 OttS: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19-20 OttS: NN; R: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25-27 OttS: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 NovS: Łukasz Borowicz
The Troubadour (Verdi) 22-24 NovS: Tomasz Tokarczyk
La traviata (Verdi) 29 NovS: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
Tosca (Puccini) 27 Ott-21 MejS: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 28 Diċ-23 ĠunS: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska
Anna Bolena (Donizetti) 23 Mar-26 MejS: Eraldo Salmieri; R: Janina Niesobska
La traviata (Verdi) 27 Apr-12 MejS: Tadeusz Kozłowski; R: Guy Coutance
Maria Stuarda (Donizetti) 29 MejS: Eraldo Salmieri; R: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 9 ĠunS: Bassem Akiki / Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 22 Set-12 NovS: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Set-26 NovS: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Ott-27 NovR: Marek Okopiński
Cyganeria (Puccini) 4 Ott-29 DiċR: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 OttR: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Ott-1 DiċR: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Ott-8 DiċR: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16-17 Ott
Aida (Verdi) 3 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-17 Diċ
Poznan, Teatr Wielki  / 
Wesele Figara (Mozart) 6 Ott-21 AprS: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 10 Ott-16 MejS: Maciej Wieloch; R: Emil Wesołowski
La traviata (Verdi) 19 Ott-28 FrarS: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Cyganeria (Puccini) 27 Ott-4 NovS: Gabriel Chmura; R: Ran Arthur Braun
Aida (Verdi) 6 Nov-5 FrarS: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
La serva padrona (Pergolesi) 16 Nov-17 AprS: Francesco Bottigliero; R: Natalia Babińska
Hamlet (Thomas,A) 17-18 NovS: Tadeusz Kozłowski; R: Ignacio Garcia
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 30 Nov-14 FrarS: Gabriel Chmura; R: Marcelo Lombardero(original), Pablo Maritano(revival)
The Marriage (Musorgsky) 4 Diċ-21 Frar
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 Diċ-13 Jan
Anatevka (Bock) 12 Diċ-8 Frar
Der Freischütz (Weber) 25 Jan-17 Frar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Frar-1 Ġun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 Mar-6 AprS: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Nabucco (Verdi) 17-21 Mar
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 7-17 Apr
Werther (Massenet) 12-14 AprS: Gabriel Chmura; R: Ignacio Garcia
Krol Edyp (Stravinsky) 27 Apr-6 ĠunS: Gabriel Chmura; R: Jacek Przybyłowicz
Tosca (Puccini) 9 Mej-11 ĠunS: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Cyberiada (Meyer,K) 25-28 MejS: Krzysztof Słowiński; R: Ran Arthur Braun
Falstaff (Verdi) 21-25 Ġun
Falstaff (Verdi) 21 Set-9 FrarS: Gabriel Chmura; R: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 SetS: Krzysztof Słowiński; R: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Ott-13 AprS: Gabriel Chmura; R: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Ott-6 FrarS: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 MejS: Agnieszka Nagórka; R: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (Verdi) 17 NovS: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 AprS: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Diċ-19 JanS: Tadeusz Kozłowski; R: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Diċ-4 FrarS: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Jan-6 MejS: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Jan-9 MarS: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Jan-2 AprS: Maciej Wieloch; R: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Frar-30 MarS: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22-25 MarS: Gabriel Chmura; R: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Apr-13 MejS: Gabriel Chmura; R: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24-28 MejS: Kees Bakels; R: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 ĠunS: Grzegorz Wierus; R: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 SetS: Wojciech Semerau-Siemianowski; R: Pia Partum
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Ott-19 AprS: Piotr Deptuch; R: Daniel Kustosik
Fidelio (Beethoven) 17-18 NovS: Piotr Deptuch; R: Werner Pichler
Nabucco (Verdi) 23-25 NovS: Vladimir Kiradjiev; R: Olga Iwanowna
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 4-18 JanS: Wojciech Semerau-Siemianowski / Norbert Twórczyński; R: Jitka Stokalska
Kraina uśmiechu (Lehár) 1-2 FrarS: Frank Zacher; R: Wiesław Ochmann
Księżniczka czardasza (Kálmán) 22-23 FrarS: Jerzy Kosek; R: Maria Sartowa
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 Mar-14 AprS: Frank Zacher; R: Dmitry Bertman
Robinson Crusoe (Offenbach) 22 ĠunS: Piotr Deptuch; R: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Set-6 AprS: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; R: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 OttS: Vladimir Kiradjiev; R: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23-24 NovS: Jerzy Wołosiuk; R: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Diċ-11 JanS: Golo Berg
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Diċ-19 JanS: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; R: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 22-23 MarS: Vladimir Kiradjiev; R: Olga Iwanowna
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Nabucco (Verdi) 19 Set-29 JanS: Andrzej Straszyński; R: Marek Weiss
Manon Lescaut (Puccini) 23 Ott-2 NovS: Patrick Fournillier; R: Mariusz Treliński
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-4 DiċS: Tadeusz Kozłowski; R: Mariusz Treliński
Pygmalion (concert) (Rameau) 7 DiċS: Paul Agnew
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 8-12 DiċS: Keri-Lynn Wilson; R: Mariusz Treliński
Don Carlos (Verdi) 13-22 JanS: Carlo Montanaro; R: Willy Decker
The Makropulos Affair (Janáček) 17-23 FrarS: Gerd Schaller; R: Christoph Marthaler
La traviata (Verdi) 1-3 MarS: Miguel A Gomez-Martinez; R: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 8-10 MarS: NN; R: Barbara Wysocka
Turandot (Puccini) 24-28 MarS: Carlo Montanaro; R: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 4 Apr-14 MejS: Łukasz Borowicz; R: Natalia Korczakowska
Lady Sarashina (Eötvös) 7-14 AprS: Christian Schumann; R: Ushio Amagatsu
Qudsja Zaher (Szymański) 20-24 AprS: Wojciech Michiewski; R: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 5-8 MejS: Modestas Pitrenas; R: Alexander Petrov
Transcryptum (Blecharz) 23-28 MejS: Marta Kluczynska; R: Wojtek Blecharz
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-31 MejS: Andriy Yurkevych; R: Mariusz Treliński
Rigoletto (Verdi) 13-16 ĠunS: Andriy Yurkevych; R: Gilbert Deflo
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 OttS: Lionel Friend; R: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Ott-2 NovS: Carlo Montanaro; R: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 FrarS: Bassem Akiki; R: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky) 12-19 DiċS: Valery Gergiev; R: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 DiċS: Valery Gergiev; R: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Jan-21 FrarS: Łukasz Borowicz; R: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Jan-5 ĠunS: Jakub Chrenowicz; R: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 FrarS: Wojciech Michiewski; R: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 FrarS: Modestas Pitrenas; R: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Mar-10 MejS: Andriy Yurkevych, Piotr Staniszewski; R: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 MarS: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 AprS: Stefan Soltesz; R: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 AprR: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 AprR: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 MejS: NN; R: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 ĠunS: Gabriel Chmura; R: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-28 OttS: Ruben Silva
The Barber of Seville (Paisiello) 4-6 JanS: Tadeusz Karolak; R: Jitka Stokalska
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Jan-7 LulS: Ruben Silva; R: Ryszard Peryt
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-4 MarS: Charles Olivieri-Munroe; R: Marek Weiss
Orfeusz i Eurydyka (concert) (Gluck) 4 AprS: Kai Bumann
L'elisir d'amore (Donizetti) 1-2 Mej
Così fan tutte (Mozart) 20-23 ĠunS: Ruben Silva; R: Marek Weiss
Don Giovanni (Mozart) 25 Ġun
Le nozze di Figaro (Mozart) 27-30 Ġun
La finta giardiniera (Mozart) 2 Lul
La finta semplice (Mozart) 4 Lul
Zaïde (Mozart) 9 Lul
Lo sposo deluso (Mozart) 11 Lul
Der Schauspieldirektor (Mozart) 11 Lul
L'oca del Cairo (Mozart) 11 Lul
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-14 Lul
Bastien und Bastienne (Mozart) 18 Lul
Imeneo (Handel) 13-14 SetS: Władysław Kłosiewicz; R: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 Set
Così fan tutte (Mozart) 18 Ott-30 Nov
Suor Angelica (Puccini) 25-26 Ott
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Straszny dwór (Moniuszko) 8 Set-16 MejS: Tomasz Szreder; R: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 9 Set-19 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Rigoletto (Verdi) 13 Set-15 MarS: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Czarodziejski flet (Mozart) 14 Set-18 MejS: Tadeusz Zathey; R: Anna Długołęcka
Król Roger (Szymanowski) 15 Set-12 AprS: Ewa Michnik; R: Mariusz Treliński
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Set-20 AprS: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Alice in Wonderland (Chauls) 19 Set-7 MejS: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Otello (Verdi) 21 Set-29 MejS: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Sid, wąż, który chciał śpiewać (Fox) 25 Set-18 MejS: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Carmen (Bizet) 26 Set-1 ĠunS: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
Falstaff (Verdi) 27 Set-17 MarS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pułapka (Krauze) 28 SetS: Tomasz Szreder; R: Ewelina Pietrowiak
Angels in America (Eötvös) 29 SetS: Bassem Akiki
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 SetS: Jacek Kaspszyk; R: Michał Zadara
Ogrod Marty (Duchnowski) 3 OttS: Cezary Duchnowski
Zítra se bude... (Březina) 5 OttS: Marko Ivanović; R: Jiří Nekvasil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Ott-30 AprS: Tadeusz Zathey; R: Igor Przegrodzki
Don Giovanni (Mozart) 11 Ott-3 AprS: Jari Hämäläinen / Bassem Akiki; R: Mariusz Treliński
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 24 OttS: Bassem Akiki; R: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 Ott-13 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Ott-5 MejS: Francesco Bottigliero; R: Marek Weiss
Boris Godunow (Musorgsky) 28 Ott-17 MejS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 Ott-16 MarS: Ewa Michnik; R: Natascha Ursuliak
Halka (Moniuszko) 4 Nov-2 ĠunS: Tomasz Szreder; R: Laco Adamik
Raj utracony (Penderecki) 7 Nov-9 MejS: Tomasz Szreder; R: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 15 Nov-8 MejS: Ewa Michnik; R: Laco Adamik
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Nov-19 MejS: Ewa Michnik; R: Hans-Peter Lehmann
Parsifal (Wagner) 21 Nov-9 MarS: Tomasz Szreder; R: Georg Rootering
Samson i Dalila (Saint-Saëns) 27 Nov-15 MejS: Tadeusz Zathey; R: Michał Znaniecki
Così fan tutte (Mozart) 28 Nov-11 AprS: Bassem Akiki; R: Michał Znaniecki
Little Red Riding Hood (Pauer) 30 Nov-2 ĠunS: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Diċ-5 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Diċ-5 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Fiddler on the Roof (Bock) 29 Diċ-25 MejS: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-7 JanS: Ewa Michnik; R: Helena Kaut-Howson
Nabucco (Verdi) 24 Frar-18 AprS: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 27 Apr-28 MejS: Bassem Akiki; R: Adam Frontczak
Aida (Verdi) 8 ĠunS: Ewa Michnik; R: Adam Frontczak
Tosca (Puccini) 14-30 ĠunS: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
Little Red Riding Hood (Pauer) 10 Set-1 AprS: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Set-8 MejS: Tadeusz Zathey; R: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Set-10 MejS: Ewa Michnik; R: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Set-6 MejS: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Set-5 AprS: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Set-24 AprS: Ewa Michnik; R: Mariusz Treliński
Nabucco (Verdi) 18 Set-11 AprS: Ewa Michnik; R: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Set-10 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Set-10 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20 Set-15 AprS: Tomasz Szreder; R: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Set-4 MejS: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Set-22 MejS: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Set-30 MejS: Ewa Michnik; R: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Set-6 AprS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Set-31 MejS: Andrzej Straszyński; R: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Set-29 MejS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Set-9 AprS: Tadeusz Zathey; R: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Ott-24 MejS: Ewa Michnik; R: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10 Ott-27 MejS: Tomasz Szreder; R: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11 Ott-9 MejS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Ott-7 MejS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Ott-2 AprS: Ewa Michnik; R: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Ott-13 AprS: Tadeusz Zathey; R: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Ott-21 MejS: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 NovS: Ewa Michnik; R: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-30 AprS: Tadeusz Zathey; R: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Diċ-26 Apr
The Haunted Manor () 5 Diċ-23 MejS: Tomasz Szreder; R: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Diċ-8 AprS: Michał Czubaszek; R: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 JanS: Ewa Michnik; R: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jan-2 FrarS: Ewa Michnik; R: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-11 MejS: Tomasz Szreder; R: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 AprS: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; R: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 ĠunS: Ewa Michnik; R: Bruno Berger-Gorski