2012/13 > Russja 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2012/13 > Russja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Finlandja
Estonja
Latvja
Belarus

Russja
 
Stati Uniti tal-Amerika
Ukraina
Ġorġja
Ażerbajġan
Każakstan Ġappun

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 12 Ott-6 Ġun
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 30 Nov-12 Mej
Cherevichki (Tchaikovsky) 24 Diċ-10 Mej
Madama Butterfly (Puccini) 3 Frar-22 Mar
La traviata (Verdi) 16 Ġun
Boris Godunov (Musorgsky) 20 Set-8 Nov
Otello (Verdi) 25 Ott-23 Nov
Cherevichki (Tchaikovsky) 30 Ott-1 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 2 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 12-13 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7-15 Diċ
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 29 Set-5 ĠunS: Michael Güttler; R: Alexander Titel
Le comte Ory (Rossini) 5 Ott-19 Frar
Tosca (Puccini) 11 Ott-27 AprR: Irkin Gabitov
Prince Igor (Borodin) 16 Ott-7 Ġun
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 Ott-25 MejR: Irkin Gabitov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 25 Ott-2 AprR: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 27 Ott-30 Mej
Madama Butterfly (Puccini) 28 Ott-9 ĠunR: Alexei Stepanyuk
Khovanschina (Musorgsky) 30 Ott-28 MarR: Boris Morozov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Nov-11 Apr
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 4 Nov-20 ĠunR: Mikhail Pandzhavidze
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 6 Nov-30 Mar
La bohème (Puccini) 10 Nov-6 Apr
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 15 Nov-9 Apr
La traviata (Verdi) 17 Nov-1 ĠunR: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 18 Diċ-28 Mej
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 Diċ-5 MejR: Alina Chevik
Morozko (Bocharov) 28 Diċ-3 JanR: Leonid Yakushev
Otello (Verdi) 16 Mej-18 Ġun
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-10 DiċS: Michael Güttler; R: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 26 Set-24 Diċ
La traviata (Verdi) 27 Set-26 Diċ
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 Set-28 Diċ
La bohème (Puccini) 1 Ott-5 Diċ
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 Ott-30 Diċ
Madama Butterfly (Puccini) 3 Ott-25 Diċ
Otello (Verdi) 8 Ott-15 NovS: Pavel Klinichev; R: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 Ott-26 Nov
Tosca (Puccini) 18 Ott
Don Giovanni (Mozart) 22 Ott-17 Diċ
Prince Igor (Borodin) 26 Ott-14 Diċ
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Ott-5 Nov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 Ott-4 Diċ
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Nov-8 Diċ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Diċ
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 Diċ
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Mar
Die lustige Witwe (Lehár) 24 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 29 Mar
Gräfin Mariza (Kálmán) 13 Apr
Carmen (Bizet) 26 Apr
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Mej
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Mej
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Turandot (Puccini) 23 Set-4 Mej
La traviata (Verdi) 28 Set-7 Frar
Carmen (Bizet) 30 Set-8 Frar
Boris Godunov (Musorgsky) 22 Nov-13 Frar
Rigoletto (Verdi) 25 Nov-4 Frar
Tosca (Puccini) 5 Diċ-26 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 9 Diċ-9 Frar
Il trovatore (Verdi) 13 Diċ
The Pearl Fishers (Bizet) 20 Diċ
Aida (Verdi) 1 Frar-29 Apr
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 3 Frar-14 Ġun
The Love of the Poet (Akhiyarova) 11 Frar
Jalil (Zhiganov) 7 Mej
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Ġun
Nabucco (Verdi) 11 Ġun
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Ġun
Tosca (Puccini) 25 Set
Madama Butterfly (Puccini) 2 Ott
Carmen (Bizet) 4-5 Ott
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
La traviata (Verdi) 18 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Apr-21 Mej
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Apr-2 Ġun
Sadko (Rimsky-Korsakov) 3 Mej
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Mej
Rigoletto (Verdi) 12-29 Mej
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Mej
Carmen (Bizet) 18 Mej
Prince Igor (Borodin) 28-30 Ġun
Prince Igor (Borodin) 18 SetS: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 Set-20 OttS: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; R: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 SetS: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 OttS: Aleksandr Kosinskiy; R: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 OttS: Aleksandr Kosinskiy; R: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 OttS: Aleksandr Kosinskiy; R: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 OttS: Aleksandr Kosinskiy; R: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 27 OttS: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Don Giovanni (Mozart) 6-10 SetS: Daniel Barenboim; R: Robert Carsen
Franziskus (Nevsky) 12-13 SetS: Philipp Chizhevsky; R: Vladimir Bocharov
The Enchantress (Tchaikovsky) 15 Set-31 MarS: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 22-23 SetS: Kirill Karabits; R: Federik Mirdita
La traviata (Verdi) 7 Ott-4 AprS: Laurent Campellone / Pavel Klinichev; R: Francesca Zambello
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 23 Ott-30 AprS: Vassily Sinaisky; R: Kirill Serebrennikov
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 30 Ott-4 NovS: Alexander Soloviev / Vassily Sinaisky; R: Oleg Moralev
Iolanta (Tchaikovsky) 1 Nov-7 LulS: Alexei Bogorad / Mikhail Granovsky; R: Georgy Ansimov
Tosca (Puccini) 6 Nov-6 JanS: Alexei Bogorad; R: Boris Pokrovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 10-14 NovS: Alan Buribayev; R: Peter Ustinov
Boris Godunov (Musorgsky) 29 Nov-8 MejS: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; R: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Turandot (Puccini) 7 Diċ-19 MejS: Tito Ceccherini; R: Francesca Zambello
Prince Igor (Borodin) 16 Diċ-16 ĠunS: Vassily Sinaisky; R: Yuri Lyubimov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 26 Diċ-21 ĠunS: Kirill Karabits / Alan Buribaev; R: Dmitri Tcherniakov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Jan-1 ĠunS: Alexander Soloviev; R: Antony McDonald
Carmen (Bizet) 24 Jan-21 LulS: Yuri Temirkanov / Vassily Sinaisky; R: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 31 Jan-30 ĠunS: Christopher Moulds; R: Graham Vick
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 Frar-21 ĠunS: Alexander Vedernikov; R: Dmitri Tcherniakov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-10 Frar
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-17 FrarS: Christoph-Mathias Mueller; R: Vasily Barkhatov
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Frar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Frar
La sonnambula (Bellini) 6 Mar-14 LulS: Enrique Mazzola; R: Pier Luigi Pizzi
Der Rosenkavalier (Strauss) 21 Mar-27 LulS: Vassily Sinaisky / Christoph-Mathias Mueller; R: Stephen Lawless
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 11-14 AprS: Vladimir Jurowski / Ralf Sochaczewsky; R: Dmitri Tcherniakov
Nabucco (Verdi) 21-26 MejS: Michael Güttler / Alexander Soloviev; R: Mikhail Kislyarov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17-22 SetS: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; R: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26-29 SetS: Julian Reynolds / Alexander Soloviev; R: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1-8 OttS: Pavel Sorokin; R: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 OttS: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; R: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 OttS: Pavel Klinichev; R: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 Ott-2 NovS: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; R: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5-6 NovS: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; R: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky) 8-10 NovS: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; R: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 NovS: Alan Buribayev; R: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 20-24 NovR: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26-30 NovS: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone; R: Francesca Zambello
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25 Ott-1 NovS: Yaroslav Tkalenko; R: Andris Liepa
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 14 NovR: Ivan Popovski
Boris Godunov (Musorgsky) 27 DiċS: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; R: Ivan Popovsky
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 21-23 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13-16 Apr
Rigoletto (Verdi) 24-27 Mej
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25-29 OttS: Alexander Soloviev; R: Mikhail Polischuk
Moscow, Helikon-Opera  / 
Das Liebesverbot (Wagner) 6-9 SetS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 11 Ott-17 MarS: Valery Kritskov; R: Oleg Iliyn
Siberia (Giordano) 12-14 OttS: Eugene Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 Ott-28 AprS: Alexander Lisovets / Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 25-28 OttS: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-5 NovS: Konstantin Chudovsky; R: Dmitry Bertman
Pyramus and Thisbe (Lampe) 16-18 NovS: Ekaterina Vasheruk, Julian Gallant; R: Alexandre Borodovski
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 21 NovS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Operetta anthology (Kálmán) 28 Nov-9 Diċ
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-30 DiċS: Mstislav Rostropovich / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 16-19 JanS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 24-27 JanS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 31 Jan-3 FrarS: Kirill Tikhonov; R: Dmitry Bertman
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-10 FrarR: Dmitry Bertman
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 30-31 MarS: Victoria Unguryanu; R: Dmitry Bertman
Boris Godunov (Musorgsky) 15-18 MejR: Dmitry Bertman
Rusalka (Dvořák,A) 6-8 ĠunS: Niels Muus / Denis Kirpanev; R: Dmitry Bertman
Carmen (Bizet) 19-22 ĠunR: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Set-1 DiċS: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 Set-4 DiċS: Valery Kritskov; R: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 SetS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 OttS: Kirill Tikhonov; R: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 OttS: Teodor Currentzis; R: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 Ott-20 NovS: Ekaterina Vasheruk; R: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 NovS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 NovS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Nov-1 DiċS: Konstantin Chudovsky; R: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 DiċS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 DiċS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 DiċS: Mstislav Rostropovich; R: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 20 Set-27 MejS: Evgeny Samoilov / Vasily Valitov; R: Yuri Alexandrov
Lohengrin (Wagner) 22 Set-10 MarS: Jan Latham-Koenig, Valery Kritskov, Evgeny Samoilov; R: Kasper Holten
Rigoletto (Verdi) 25 Set-17 AprS: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; R: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Set-21 MejS: Dmitry Volosnikov; R: Yuri Alexandrov
La cenerentola (Rossini) 29 Set-6 MarS: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
Capriccio (Strauss) 4 Ott-1 FrarS: Valery Kritskov; R: Alla Chepinoga
Norma (Bellini) 11 OttS: Evgeny Samoilov; R: Sergio Morabito,Jossi Wieler
La traviata (Verdi) 19 Ott-11 ĠunS: Dmitry Volosnikov; R: Alla Sigalova
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 28 Ott-31 MarS: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; R: Ekaterina Vasilyova
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 OttS: Vasily Valitov; R: Michiel Dijkema
Il trovatore (Verdi) 11 Jan-24 Ġun
Nabucco (Verdi) 13 Jan-7 ĠunS: Evgeny Samoilov; R: Andrejs Žagars
Requiem (Verdi) 15 Jan
Aida (concert) (Verdi) 20 Jan-17 Ġun
I due Foscari (Verdi) 26 Jan
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 27 Jan
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 10 Frar-26 ĠunS: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov; R: Sergey Artsibashev
Prince Igor (Borodin) 13 Frar-27 MejS: Evgeny Samoilov; R: Yuri Alexandrov
Concert (Strauss,J) 21 Frar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Frar-21 ĠunS: Vasily Valitov / Evgeny Samoilov; R: Elijah Moshinsky
Iolanta (Tchaikovsky) 3 Mar-19 AprS: Evgeny Samoilov; R: Gennady Shaposhnikov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 12 MarS: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov; R: Valery Raku
Boris Godunov (Musorgsky) 15 MarS: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; R: Valery Belyakovich
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 23 AprS: Valery Kritskov; R: Yuri Grymov
Dido and Aeneas (Purcell) 28 Apr
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 MejS: Jan Latham-Koenig; R: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 22 MejS: Evgeny Samoilov; R: Ivan Fadeyev
Gianni Schicchi (Puccini) 24 MejS: Dmitry Volosnikov; R: Gennady Shaposhnikov
Monsieur Choufleuri (Offenbach) 24 Mej-25 ĠunS: Vasily Valitov; R: Gennady Shaposhnikov
La cenerentola (Rossini) 18 ĠunS: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 ĠunS: Vasily Valitov; R: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 ĠunS: Evgeny Samoilov; R: Marco Gandini
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21 Aww-20 OttS: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; R: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 Aww-6 OttS: Dmitry Volosnikov; R: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 Set-25 OttS: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; R: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Set-8 DiċS: Dmitry Volosnikov; R: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 SetS: Evgeny Samoilov; R: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 SetS: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 SetS: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 SetS: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; R: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 Set-27 OttS: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; R: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Set
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 SetS: Vasily Valitov; R: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 SetS: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Ott-16 NovS: Jan Latham-Koenig; R: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 NovS: Jan Latham-Koenig; R: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 NovS: Jan Latham-Koenig; R: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 NovS: Andrey Lebedev; R: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 NovS: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 29 Nov-4 DiċS: Alexandru Samoilă; R: Yuri Alexandrov
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 Set-2 OttS: Benjamin Levy; R: Olivier Py
Carmen (Bizet) 3 Ott-29 MejS: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 4 Ott-13 LulS: Wolf Gorelik; R: Lyudmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 7 Ott-1 ĠunS: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 12 Ott-9 LulS: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
Madama Butterfly (Puccini) 14 Ott-18 LulS: Felix Korobov / Wolf Gorelik; R: Lyudmila Naletova
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17 Ott-19 ĠunS: Felix Korobov; R: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 18 Ott-24 MejS: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
War and Peace (Prokofiev) 25 Ott-11 AprS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 31 Ott-26 LulS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 1 Nov-17 LulS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6 Nov-12 LulS: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
A Midsummer Night's Dream (Britten) 10 Nov-28 MarS: William Lacey; R: Christopher Alden
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Nov-7 LulS: Wolf Gorelik; R: Adolf Shapiro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Diċ-15 LulS: Wolf Gorelik; R: Alexander Titel
La forza del destino (Verdi) 27 Diċ-23 ĠunS: Felix Korobov; R: Georgy Isaakyan
The Merry Widow (Lehár) 20 Jan-27 ĠunS: Wolf Gorelik / Timur Zangiev; R: Adolf Shapiro
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 4 Frar
The Demon (Rubinstein) 8 Frar-3 Lul
May Night (Rimsky-Korsakov) 9 Mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Mar-4 LulS: Maria Maksimchuk; R: Lyudmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Mar-8 MejS: Vladimir Agronsky; R: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 Mej-23 LulS: Felix Korobov; R: Evgeny Pisarev
Tannhäuser (Wagner) 27 Set-3 OttS: Fabrice Bollon; R: Andrejs Zagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Ott
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 OttS: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 6 OttS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 OttS: Wolf Gorelik / Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 OttS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 OttS: Anton Grishanin; R: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 OttS: Felix Korobov, Vyacheslav Volich; R: Lyudmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25-26 OttS: Vladimir Agronsky; R: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29-31 OttS: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Evgeny Pisarev
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Otello (Verdi) 4 Ott-28 Frar
My Fair Lady (Loewe) 6 Ott-31 Mej
Sylvia (Kálmán) 11 Ott-1 Ġun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Ott-24 Mej
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 19 Ott-14 Frar
Prince Igor (Borodin) 24 Ott-7 Frar
Veselá Vdova (Lehár) 26 Ott-2 Ġun
Aida (Verdi) 10 Nov-17 Mar
Boris Godunov (Musorgsky) 15 Nov-5 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-10 Mar
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 1 Diċ-23 Mar
Rusalka (Dargomizhsky) 8 Diċ-2 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Diċ-30 Mej
Aida (Verdi) 12 Jan-17 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Jan-12 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Jan-22 Mej
Iolanta (Tchaikovsky) 31 Jan-28 Mar
Carmen (Bizet) 16 Frar-8 Ġun
La traviata (Verdi) 22 Mar-17 Mej
Sevastopol Waltz (Listov) 10 Apr
Tosca (Puccini) 24 Apr-19 Ġun
Mazeppa (Tchaikovsky) 23 Ġun
Boris Godunov (Musorgsky) 18 SetS: Vladimir Boykov; R: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky) 26 Set-18 Ott
Mazeppa (Tchaikovsky) 2 Ott
Veselá Vdova (Lehár) 5 Ott
Carmen (Bizet) 10 Ott
La traviata (Verdi) 16 Ott
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Ott
Rusalka (Dargomizhsky) 25 Ott
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 Ott
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 31 Ott
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Faust (Gounod) 19 Set-29 Mej
La traviata (Verdi) 26 Set-22 Mej
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 30 Set-21 Apr
Tosca (Puccini) 4 Ott-4 Mej
Bohéma (Puccini) 10 Ott-20 Mar
Carmen (Bizet) 17 Ott-25 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 19 Ott-2 Mej
Prince Igor (Borodin) 21 Ott-4 Lul
Iolanta (Tchaikovsky) 23 Ott-8 Lul
Madama Butterfly (Puccini) 30 Ott-2 Lul
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 14 Nov-5 Frar
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Nov-17 Mar
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 20 Nov-17 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 7 Diċ
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 28 Diċ-9 Frar
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 19 Jan-28 Apr
Mass (Bernstein) 29 Jan-17 Ġun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 7 Frar
Aleko (Rachmaninov) 7 Frar
Rigoletto (Verdi) 14 Frar-16 Mej
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 23 Mar
Mass (Bernstein) 17-18 Set
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 Set-13 Ott
Carmen (Bizet) 25 Set
Prince Igor (Borodin) 28 Set
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 Set-20 Ott
La traviata (Verdi) 1 Ott
Rigoletto (Verdi) 8 Ott
Madama Butterfly (Puccini) 10 Ott
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 Ott
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 16 Ott
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Ott
Aleko (Rachmaninov) 18 Ott
La serva padrona (Pergolesi) 19 Ott
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Ott
Mavra (Stravinsky) 23 Ott
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 Ott
Tosca (Puccini) 24 Ott
Gianni Schicchi (Puccini) 26 Ott
Prima la musica, poi le parole (=) 26 Ott
Faust (Gounod) 31 Ott
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky) 3 Set-30 Ott
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 Set-7 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 6 Ott-20 Diċ
The Little Sweep (Britten) 7 Ott-28 Frar
Cendrillon (Massenet) 18 Ott-13 Ġun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 23-24 Ott
L'orfeo (Monteverdi) 27 Ott-9 Apr
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 1 Nov-24 Frar
Il campanello di notte (Donizetti) 7 Nov-20 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 20 Nov-25 Ġun
Medeamaterial (Dusapin) 2 Diċ-9 Frar
Cleopatra (Massenet) 12-13 Diċ
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Jan-7 Frar
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 29 Jan-27 Frar
Così fan tutte (Mozart) 13 Frar
Carmen (Bizet) 10-11 Apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky) 17 Apr
Christ (Rubinstein) 24-25 AprS: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 8-11 Mej
La traviata (Verdi) 18-19 Ġun
Pimpinone (Telemann) 29 Ġun
Iolanta (Tchaikovsky) 7 SetS: Valentin Uryupin; R: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 9 Set-19 DiċS: Valery Platonov; R: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 Set-17 OttS: Maxim Emelyanychev; R: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 Set-2 OttR: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 8 Ott-13 Diċ
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 Ott
L'orfeo (Monteverdi) 20-22 Ott
Madama Butterfly (Puccini) 26 Ott
Mazeppa (Tchaikovsky) 3-6 Nov
Carmen (Bizet) 12 Nov
The Little Sweep (Britten) 16 Nov
La traviata (Verdi) 19 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 Diċ
Cleopatra (Massenet) 10-11 Diċ
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Carmen (Bizet) 11 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Apr
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21 Apr-6 Ġun
Madama Butterfly (Puccini) 26 Apr-26 Mej
La traviata (Verdi) 12 Mej
Silva (Kálmán) 19-20 Ġun
Silvia (Kálmán) 2-3 Ott
Carmen (Bizet) 11 Ott
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 Ott
Madama Butterfly (Puccini) 22 Ott
Rostov, Rostov State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Set-20 Frar
Bajadere (Kálmán) 26 Set-24 Mej
La traviata (Verdi) 4 Ott-13 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 6 Ott-7 Ġun
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 7 Ott-17 Mej
Carmen (Bizet) 12 Ott-14 Apr
Ball im Savoy (Abraham) 20 Ott-2 Ġun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Ott-29 Mej
Rigoletto (Verdi) 10 Nov-3 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Nov-11 Mej
Prince Igor (Borodin) 28 Nov-12 Mej
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 2 Diċ-26 Mej
White Acacia (Dunayevsky) 7 Diċ-28 Apr
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Diċ-28 Mar
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 14 Diċ-21 Apr
La bohème (Puccini) 8 Frar-26 Apr
Faust (Gounod) 15-23 Ġun
Faust (Gounod) 22 Set
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 Set-29 Nov
Bajadere (Kálmán) 6 Ott-10 NovS: Andrey Anikhanov; R: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 OttS: Alexei Shakuro; R: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 OttS: Maurizio Dones; R: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 OttS: Alexei Shakuro; R: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 OttS: Valery Voronin; R: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 OttS: Alexei Shakuro; R: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 NovS: Alexei Shakuro; R: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 NovS: Valery Voronin; R: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 6 NovS: Andrey Anikhanov; R: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 NovS: Alexander Anissimov; R: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 NovS: Robert Lyall; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 NovS: Alexander Anissimov; R: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 1 Ott-17 Apr
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Ott-29 Mej
Rigoletto (Verdi) 31 Ott-19 Apr
Prince Igor (Borodin) 4 Nov-25 Mej
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov-29 Ġun
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Diċ-8 Ġun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 Jan-11 Mej
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Mar
Aida (Verdi) 27 Mar-17 Mej
Il trovatore (Verdi) 27-28 Apr
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 21-22 Ġun
Aida (Verdi) 14 Set-17 OttS: Alexander Anissimov; R: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18-19 SetS: Alexander Anissimov; R: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 Set-3 NovS: Boris Benkogenov; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 OttS: Alexander Anissimov; R: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Ott-29 NovS: Viktor Kulikov; R: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 OttS: Alexander Anissimov; R: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 NovS: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 NovS: Alexander Anissimov; R: Mikhail Pandzhavidze
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Madama Butterfly (Puccini) 2 Ott-24 Frar
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 4 Ott-21 Frar
Sadko (Rimsky-Korsakov) 7 Ott-5 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 Ott-2 Mar
Oresteia (Taneyev) 13 Ott-9 Frar
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Ott-2 Frar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23 Ott-19 Ġun
Silvia (Kálmán) 17 Ott-4 Apr
Iolanta (Tchaikovsky) 25 Ott-23 Mar
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Ott-17 Apr
Rigoletto (Verdi) 31 Ott-30 Mej
Die lustige Witwe (Lehár) 1 Nov-14 Mej
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Nov-28 Mej
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Nov-26 Frar
Rusalka (Dargomizhsky) 29 Nov-31 Mar
Tosca (Puccini) 9 Diċ-23 Apr
The Taming of the Shrew (Shebalin) 13 Diċ
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Jan-24 Ġun
Les brigands (Offenbach) 25 Jan-20 Frar
Khovanschina (Musorgsky) 29 Jan-3 Mar
Carmen (Bizet) 5 Frar-27 Ġun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Frar-21 Apr
Il trovatore (Verdi) 19 Mar-14 Apr
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 24 Mej
La traviata (Verdi) 4 Ġun
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 OttR: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 Ott
Carmen (Bizet) 8 Ott
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 Ott
Oresteia (Taneyev) 13 Ott
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Ott
Madama Butterfly (Puccini) 17 Ott
Iolanta (Tchaikovsky) 25 Ott
Rigoletto (Verdi) 27 Ott
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Ott
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
La belle Hélène (Offenbach) 1 Mar-6 Lul
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 2 Mar-21 Lul
Pagliacci (Leoncavallo) 3 Mar-19 Lul
Rigoletto (Verdi) 7 Mar-17 Apr
La bohème (Puccini) 13 Mar-30 Ġun
The Rape of Lucretia (Britten) 15 Mar-18 Lul
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 16 Mar-5 Ġun
Don Juan (Mozart) 17 Mar-21 Ġun
Madama Butterfly (Puccini) 22 Mar-26 Ġun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Mar-28 Ġun
La traviata (Verdi) 27 Mar-17 Lul
Pietro il Grande (Donizetti) 31 Mar-5 Mej
Tosca (Puccini) 12 Apr-2 Ġun
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 26 Apr-27 Ġun
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Mej-14 Lul
Boris Godunov (Musorgsky) 29 MejR: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Set-25 Diċ
La belle Hélène (Offenbach) 14 Set-27 Diċ
La traviata (Verdi) 18 Set-29 Diċ
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-30 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 27 Set-13 Diċ
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Set-15 Diċ
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-6 Diċ
Tosca (Puccini) 3 Ott-20 Diċ
Pietro il Grande (Donizetti) 10 Ott-11 Diċ
La bohème (Puccini) 11 Ott-24 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 Ott-21 Diċ
The Rape of Lucretia (Britten) 27 Ott-20 Nov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 6 Nov
Don Juan (Mozart) 9 Nov-30 Diċ
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 Nov-1 Diċ
Rigoletto (Verdi) 29 Nov-14 Diċ
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Khovanschina (Musorgsky) 18 SetS: Valery Gergiev
Madama Butterfly (Puccini) 21 Set-18 FrarS: Valery Gergiev; R: Mariusz Treliński
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 Set-19 MejS: Pavel Smelkov; R: Claudia Solti
Aida (Verdi) 23 Set-27 Ġun
Das Rheingold (Wagner) 26 SetS: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
Die Walküre (Wagner) 27 SetS: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
Siegfried (Wagner) 29 SetS: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
Götterdämmerung (Wagner) 30 SetS: Valery Gergiev; R: Alexander Zeldin
My Fair Lady (Loewe) 4 Ott-21 LulS: Gavriel Heine; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 12 OttS: Valery Gergiev; R: Paul Curran
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-18 OttS: Valery Gergiev; R: Alain Maratrat
Pelléas et Mélisande (Debussy) 16 Ott-25 MarS: Valery Gergiev; R: Daniel Kramer
Don Giovanni (Mozart) 18 Ott-23 LulS: Valery Gergiev; R: Johannes Schaaf
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 20 Ott-1 ĠunR: Yuri Temirkanov
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Ott-9 AprS: Pavel Smelkov; R: Graham Vick
L'Heure espagnole (Ravel) 25 OttS: Valery Gergiev; R: Alexander Maskalin
Gianni Schicchi (Puccini) 25 OttS: Valery Gergiev; R: Alexander Maskalin
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 27 Ott-30 MejR: Lotfi Mansouri
Prince Igor (Borodin) 28 Ott-17 ĠunS: Valery Gergiev; R: Irkin Gabitov
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Ott-9 FrarS: Mikhail Tatarnikov; R: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 1 NovS: Gianandrea Noseda; R: Ian Judge
Mazepa (Tchaikovsky) 4 NovS: Valery Gergiev; R: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Nov-11 AprS: Valery Gergiev; R: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 14 Nov-14 MarS: Valery Gergiev; R: Dmitri Tcherniakov
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 20 NovS: Valery Gergiev; R: Michael Sturminger
La traviata (Verdi) 22 Nov-12 AprS: Tugan Sokhiev; R: Charles Roubaud
Don Carlos (Verdi) 29 Nov-3 Ġun
Rigoletto (Verdi) 7 DiċS: Gianandrea Noseda; R: Irkin Gabitov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 11 DiċR: Vladislav Pazi
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Diċ-25 AprS: Valery Gergiev; R: Alain Maratrat
Sadko (Rimsky-Korsakov) 16 Diċ-27 JanR: Alexei Stepanyuk
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 DiċR: Ian Judge
Carmen (Bizet) 20 Diċ-14 ĠunR: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 28 Diċ-29 ĠunS: Valery Gergiev / Christian Knapp / Pavel Petrenko; R: Yannis Kokkos
Attila (Verdi) 15 JanS: Luciano Di Martino; R: Arturo Gama
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 22 Jan-29 MejR: Yuri Temirkanov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 29 Jan-6 LulR: Vasily Barkhatov
La forza del destino (Verdi) 31 JanR: Elijah Moshinsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 5 FrarS: Valery Gergiev; R: Jonathan Kent
War and Peace (concert) (Prokofiev) 6 FrarS: Valery Gergiev
Dead Souls (Shchedrin) 12 FrarS: Valery Gergiev; R: Vasily Barkhatov
Elektra (Strauss) 14 FrarS: Valery Gergiev; R: Jonathan Kent
The Makropulos Affair (Janáček) 20 FrarS: Mikhail Tatarnikov; R: Graham Vick
Ariadne auf Naxos (Strauss) 21 FrarR: Michael Sturminger
The Gambler (Prokofiev) 25 Frar-11 AprS: Valery Gergiev; R: Yuri Laptev
Otello (Verdi) 19 MarR: Andrei Konchalovsky
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 22 MarR: Yuri Laptev(revival)
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 24-31 MarR: Alexander Petrov
Turandot (Puccini) 27 Mar-13 LulR: Charles Roubaud
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Mar-7 MejS: Pavel Bubelnikov; R: Alexander Petrov
Aleko (Rachmaninov) 30 MarR: Mariusz Trelinski
Iolanta (Tchaikovsky) 30 MarR: Mariusz Trelinski
Semyon Kotko (Prokofiev) 2 AprR: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 4 Apr-4 MejR: Dmitry Bertman
Jenůfa (Janáček) 7 AprS: Mikhail Agrest; R: Vasily Barkhatov
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Apr-26 LulS: Mikhail Sinkevich / Gianandrea Noseda / Mikhail Agrest; R: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 26 Apr-9 LulS: Mikhail Agrest; R: Isabella Bywater
The Nose (Shostakovich) 29 AprR: Yuri Alexandrov
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 30 AprR: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 3 Mej-2 Ġun
Il trovatore (Verdi) 5 Mej
May Night (Rimsky-Korsakov) 8 MejR: Alexander Maskalin
Suor Angelica (Puccini) 10 MejS: Gianandrea Noseda; R: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 10 MejS: Gianandrea Noseda; R: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 10 MejS: Gianandrea Noseda; R: Walter Le Moli
La traviata (Verdi) 11 Mej-8 Lul
Tosca (Puccini) 17 Mej-20 Lul
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 21 MejR: Dmitri Tcherniakov
Il viaggio a Reims (Rossini) 23 Mej
Rusalka (Dargomizhsky) 24 Mej-30 Ġun
Un ballo in maschera (Verdi) 28-31 Mej
Messa da Requiem (Verdi) 5 Ġun
Das Rheingold (Wagner) 11 Ġun
Die Walküre (Wagner) 13 Ġun
Siegfried (Wagner) 15 Ġun
Götterdämmerung (Wagner) 16 Ġun
War Requiem (Britten) 23 Ġun
Aleko (concert) (Rachmaninov) 11 Lul
The Lefthander (Shchedrin) 27-28 LulS: Valery Gergiev; R: Alexey Stepanyuk
La bohème (Puccini) 1 AwwS: Gianandrea Noseda; R: Ian Judge
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 AwwR: Yuri Alexandrov
Rusalka (Dvořák,A) 3-4 AwwS: Pavel Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Il trovatore (concert) (Verdi) 9 AwwS: Mikhail Sinkevich
La traviata (Verdi) 10-11 AwwS: Karen Durgaryan; R: Charles Roubaud
The Lefthander (Shchedrin) 9 Set-10 MejS: Valery Gergiev; R: Alexey Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 10 Set-14 DiċR: Mariusz Trelinski
Macbeth (Verdi) 11 SetS: Valery Gergiev; R: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 12 Set-30 AprR: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 Set-16 OttS: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 Set-24 NovR: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Opera anthology (Verdi) 18 SetS: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 SetS: Gavriel Heine; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 Set-16 MejR: Paul Curran
Faust (Gounod) 24 SetS: Mikhail Agrest; R: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27-28 SetR: Charles Roubaud
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Set-18 NovS: Mikhail Tatarnikov; R: Alain Maratrat
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Set-9 FrarR: Andrei Konchalovsky
Jenůfa (Janáček) 1 Ott
Carmen (Bizet) 3 Ott
Don Quichotte (Massenet) 4 Ott-24 Jan
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Ott-30 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 Ott
Aida (Verdi) 9 Ott-25 Jan
Don Giovanni (Mozart) 10 Ott
Il trovatore (concert) (Verdi) 11 OttS: Mikhail Sinkevich
A Life for the Tsar (Glinka) 15 OttR: Dmitri Tcherniakov
Turandot (Puccini) 17 Ott-13 FrarR: Charles Roubaud
La bohème (Puccini) 18 Ott-21 AprR: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 Ott-16 FrarR: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 Ott
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 OttR: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 Ott-21 MejR: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 Ott
La forza del destino (Verdi) 27 OttR: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29-30 Ott
Attila (Verdi) 31 OttR: Arturo Gama
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 NovR: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 Nov
The Nose (Shostakovich) 17 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 27 Nov-27 MarR: Yuri Temirkanov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 DiċR: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 Diċ
Boris Godunov (Musorgsky) 10 DiċR: Graham Vick
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 DiċR: Yuri Alexandrov
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-22 JanR: Yuri Alexandrov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Jan-25 Frar
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 Jan
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 JanR: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 Jan
Mazepa (Tchaikovsky) 4 FrarR: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 FrarR: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 Frar-8 MarR: Dmitry Bertman
The Gambler (Prokofiev) 12 Mar
Sadko (Rimsky-Korsakov) 15 MarR: Alexei Stepanyuk
Elektra (Strauss) 20 Mar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 Mar
Carmen (Bizet) 28 Mar
Suor Angelica (Puccini) 22 AprR: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 AprR: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 22 AprR: Walter Le Moli
War and Peace (Prokofiev) 24-26 Apr
Rigoletto (Verdi) 23 MejR: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 20 Set-18 Ġun
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Set-17 Mej
La bohème (Puccini) 26 Set-14 Ġun
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Set-21 Apr
Tosca (Puccini) 2 Ott-3 Frar
Rusalka (Dvořák,A) 9 Ott-29 Mej
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 26 Ott-12 Ġun
La traviata (Verdi) 20 Nov-26 Mej
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 30 Nov-28 Apr
Cinderella (Asaf'yev) 22 Diċ-5 Jan
Billy Budd (Britten) 24 Jan-25 Apr
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Frar-21 Ġun
La juive (Halévy) 17 Frar
Tosca (Puccini) 10 Mar-8 Ġun
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Mar
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17 Apr
Manon Lescaut (concert) (Puccini) 3-5 Mej
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Mej
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 Lul
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 SetS: Daniele Rustioni; R: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 Set-26 DiċS: Peter Feranec; R: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 SetR: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Set-21 NovR: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 Set-28 DiċR: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky) 29 Set-22 DiċR: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Ott-19 DiċR: Andrejs Zagars
La traviata (Verdi) 5 Ott-28 DiċR: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 Ott-24 DiċR: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 Ott-1 DiċR: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 OttR: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Ott-30 NovS: Vasily Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 3 Nov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Diċ
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Silvia (Kálmán) 3 Set-25 Jan
The Bird Seller (Zeller,C) 4 Set-17 Apr
Countess Maritza (Kálmán) 8 Set-22 Mej
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Set-20 Mej
Baroness Lili () 15 Set-25 Mej
Mr X (Kálmán) 15 Set-10 Frar
Sevastopol Waltz (Listov) 19 Set-4 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 24 Set-27 Mej
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 29 Set
The Bondmaid (Strelnikov) 3 Ott-3 Frar
Madame Pompadour (Fall) 15 Ott-14 Frar
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 30 Ott-3 Apr
Die Bajadere (Kalman) 29 Ott-2 Apr
Operetta anthology (Kálmán) 2 Nov-12 Diċ
Kiss me, Kate (Porter) 21 Nov-9 Apr
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 17 Mej-12 Aww
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Lul-30 Ott
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Lul-8 Nov
Silvia (Kálmán) 19 Lul-28 Ott
Mr X (Kálmán) 20 Lul-1 Nov
Spring Parade (Stolz) 21 Lul-22 Set
Countess Maritza (Kálmán) 22 Lul-9 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Lul-10 Nov
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 Lul-2 Ott
Baroness Lili () 27 Lul-4 Nov
Die Bajadere (Kalman) 31 Lul-8 Ott
Madame Pompadour (Fall) 11 Ott
The Bird Seller (Zeller,C) 15 Ott
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 Ott
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Così fan tutte (Mozart) 5 Ott-13 Mej
Veselya vdova (Lehár) 13 Ott-4 Apr
La traviata (Verdi) 18 Ott-15 Mej
Prince Igor (Borodin) 20 Ott-12 Diċ
Rigoletto (Verdi) 27 Ott-14 Apr
Aida (Verdi) 8 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Nov-21 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 15 Nov-2 Apr
Silvia (Kálmán) 17 Nov-1 Mar
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Nov-23 Mar
Tosca (Puccini) 8 Diċ-14 Mej
Carmen (Bizet) 16 Diċ-29 Mar
Faust (Gounod) 23 Jan
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Frar
Madama Butterfly (Puccini) 3 Mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Mar
Night of the Lunar Eclipse (Nizametdinov) 12 Apr
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-12 Ott
Madama Butterfly (Puccini) 25 Ott
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 28 Mar-27 Mej
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 6 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Apr
Gräfin Mariza (Kálmán) 12 Apr
Silvia (Kálmán) 27 Apr
Sevastopol Waltz (Listov) 6 Mej
Iolanta (Tchaikovsky) 16 Mej
Silvia (Kálmán) 2-30 Ott
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 Ott
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 5 Ott
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Ott
Tosca (Puccini) 11 Ott
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 Ott
Iolanta (Tchaikovsky) 18-20 Ott
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 Ott
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 Ott
Il trovatore (Verdi) 31 Ott
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Mr X (Kálmán) 6 OttS: Ivan Egorov
Iolanta (Tchaikovsky) 10 OttS: Ivan Egorov
La traviata (Verdi) 5 Nov-10 Jan
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 14 Nov
The Tricks of Khanuma (Kancheli) 2 Frar
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Frar
Babi Revolt (Ptichkin) 6 Mar
May Night (Rimsky-Korsakov) 14 Mar
Viva la Mamma (Donizetti) 20 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Mej
Baroness Lili () 14-15 Mej
Ball im Savoy (Abraham) 1-2 OttS: Ruben Aharonian; R: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 Ott
Baroness Lili () 3 NovS: Ivan Egorov; R: Sergey Shepelev