2013/14 > Repubblika Ċeka 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2013/14 > Repubblika Ċeka

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Polonja
Ġermanja

Repubblika Ċeka
 
Awstrija Slovakkja
Ungerija

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Carmen (Bizet) 13 Set-19 FrarS: Jan Zbavitel; R: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 Set-31 MejS: Peter Feranec; R: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Set-2 MejS: Jakub Klecker / Pavel Šnajdr; R: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Ott-15 FrarS: Jakub Klecker; R: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 Ott-15 FrarS: Jakub Klecker; R: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Ott-14 MejS: Jaroslav Kyzlink; R: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 Ott-16 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Ott-5 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 Ott-21 MarS: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; R: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 Ott-16 MarS: Ondrej Olos; R: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 Nov-18 ĠunS: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; R: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 Nov-20 MejS: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; R: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 Nov-19 MarS: Jaroslav Kyzlink; R: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 Diċ-15 MarS: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; R: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 Jan-3 MejS: Ondrej Olos; R: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 Frar-30 AprS: Jaroslav Kyzlink; R: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 Mar-15 ĠunS: Jakub Klecker / Ondrej Olos; R: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 Mar-20 ĠunS: Jakub Klecker; R: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 AprS: Caspar Richter / Ondrej Olos; R: Uwe Scholz
Alice in Bed (Medek) 7 Mej-6 ĠunS: Ondrej Olos; R: Rocc
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Mej-3 ĠunS: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; R: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Tosca (Puccini) 27 Set-10 MarS: Martin Peschík; R: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 Ott-28 AprS: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; R: Dagmar Hlubková
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 Ott-9 JanS: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; R: Oldřich Kříž
Et nunc et semper (De Rose) 7 Diċ-15 AprS: Mario De Rose; R: Miloslav Veselý
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7 Diċ-15 AprS: Mario De Rose; R: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 4 Jan-2 MarS: Mario De Rose; R: Jana Kališová
Carmen (Bizet) 21 Frar-10 MejS: Mario De Rose; R: Jana Kališová
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
La forza del destino (Verdi) 18 Set-11 AprS: Martin Doubravský; R: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-10 AprS: František Babický; R: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 Set-10 MejS: Martin Doubravský; R: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 Ott-23 DiċS: František Babický; R: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 Ott-24 NovS: František Babický; R: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 Ott-14 MejS: František Babický; R: Josef Průdek
Nabucco (Verdi) 8 Nov-2 MarS: Martin Doubravský; R: Zdeněk Kaloč
Don Quichotte (Massenet) 13 Nov-27 DiċS: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Der Freischütz (Weber) 19 Nov-23 FrarS: František Babický; R: Werner Pichler
The Bartered Bride (Smetana) 9 Frar
Polish Blood (Nedbal) 28 Mar-23 MejS: František Babický; R: Gabriela Petráková
The Demon (Rubinstein) 8 Apr-3 MejS: Martin Doubravský; R: Martin Otava
Olomouc, Moravské divadlo Olomouc / Moravian Theatre Olomouc  / 
Netopýr (Strauss,J) 17 Set-20 AprS: Tomáš Hanák; R: Zbyněk Brabec
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Set-5 MarS: Miloslav Oswald; R: Martin Otava
Carmen (Bizet) 28 Set-6 FrarS: Petr Šumník; R: Michael Tarant
Falstaff (Verdi) 4 Ott-30 MejS: Miloslav Oswald; R: Andrea Hlinková
Concert (Wagner) 9 Ott-15 AprS: Miloslav Oswald
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 OttS: Petr Šumník; R: Michael Tarant
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 Ott-2 MejS: Pavel Šnajdr / Petr Šumník; R: Václav Věžník
Polska krev (Nedbal) 27 Ott-15 FrarS: Tomáš Hanák / Pavel Šnajdr; R: Gustav Skála
Paganini (Lehár) 27 Jan-16 AprS: Tomáš Hanák; R: Jana Andělová-Pletichová
Turandot (Puccini) 16-17 MejS: Petr Šumník; R: Václav Málek
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Set-1 MarS: Tomáš Hanák; R: Jana Andělová-Pletichová
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 Set-15 AprS: Karel Mládek; R: Dagmar Hlubková
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 Set-18 MarS: Petr Šumník; R: Lubor Cukr
Madama Butterfly (Puccini) 12 Ott-4 AprS: Petr Šumník; R: Jana Andělová Pletichová
Nabucco (Verdi) 25 Ott-8 FrarS: Tomáš Hanák; R: Jana Andělová-Pletichová
Netopýr (Strauss,J) 23 Nov-7 DiċS: Petr Chromčák; R: Rudolf Tesáček
Tisíc a jedna noc (Strauss,J) 15 Diċ-30 AprS: Petr Chromčák; R: Rudolf Tesáček
Don Carlos (Verdi) 29 Diċ
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Frar-22 AprS: Petr Chromčák; R: Lubor Cukr
Requiem (concert) (Mozart) 28 MarS: Petr Chromčák
Così fan tutte (Mozart) 22+ Ġun
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Anna Bolena (Donizetti) 17 Set-15 MejS: Oliver von Dohnányi / Jakub Žídek; R: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 SetS: Robert Jindra; R: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 Set-20 MejS: Karol Kevický / Jakub Žídek; R: Gabriela Petráková
Ernani (Verdi) 10 Ott-6 MejS: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; R: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 Ott-23 NovS: Robert Jindra / Jan Srubař; R: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 Ott-3 MejS: Karol Kevický / Jakub Žídek; R: Lumír Olšovský
Lohengrin (Wagner) 1 Nov-18 DiċS: Robert Jindra / Jan Šrubař; R: Rocc
The Bartered Bride (Smetana) 16 Nov-29 DiċS: Jan Šrubař; R: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 Diċ-1 ĠunS: Marko Ivanovič; R: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 Diċ-2 MejS: Jan Šrubař / Marek Prášil; R: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 Jan-4 ĠunS: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; R: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 Frar-20 MejS: Charles Olivieri-Munroe / Jakub Žídek; R: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 Apr-24 MejS: Jan Chalupecký; R: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 MejS: Robert Jindra; R: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 ĠunS: Robert Jindra; R: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Faust (Gounod) 5 Set-11 JanS: Tomáš Brauner; R: Jiří Heřman
La Gioconda (Ponchielli) 8 Set-8 DiċS: Tomáš Brauner; R: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22 Set-16 AprS: Jiří Štrunc; R: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 Set-25 MarS: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; R: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 OttS: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; R: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19 Ott-17 AprS: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner / Jiří Petrdlík; R: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 Ott-13 AprS: Jan Rezek; R: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23 Ott-15 MarS: Petr Kofroň; R: Jan Burian
Brundibár (Krása) 11 Nov
Voják a tanečnice (Martinů) 25 Jan-30 AprS: Petr Kofroň; R: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-23 AprS: Tomáš Brauner; R: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ ĠunS: Jiří Štrunc; R: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Don Giovanni (Mozart) 23 Aww-7 ĠunS: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Aww-29 MejS: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; R: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 Set-17 MejS: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; R: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 Set-3 ĠunS: Jan Chalupecký / David Švec; R: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 Set-5 ĠunS: Robert Jindra / Jan Chalupecký; R: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 Nov-23 MarS: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; R: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Toufar (Březina) 18 Set-17 MejS: Jiří Štrunc; R: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Čarokraj (Ivanovič) 27 Aww-23 ĠunS: Marko Ivanovič / David Švec; R: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 Set-16 ĠunS: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; R: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 Set-30 MejS: Robert Jindra; R: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 Set-5 MejS: Robert Jindra / Zbyněk Müller; R: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 Set-3 MejS: Jan Chalupecký; R: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 Set-4 ĠunS: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; R: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 Set-21 MejS: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; R: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Set-7 FrarS: David Švec / Jan Chalupecký; R: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 Set-8 MejS: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; R: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Ott-4 AprS: Jaroslav Kyzlink; R: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 Ott-28 MejS: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; R: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 Jan-22 MejS: Ondrej Lenárd; R: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 FrarS: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; R: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 Mar-1 ĠunS: Jan Latham-Koenig; R: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 30 Aww-14 ĠunS: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; R: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 Aww-22 ĠunS: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Stur; R: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 Set-7 ĠunS: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; R: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 Set-28 DiċS: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; R: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 Set-1 MejS: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; R: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 Set-19 ĠunS: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; R: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 Set-6 MejS: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; R: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-19 FrarS: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; R: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 Set-27 ĠunS: František Drs / Jiří Mikula; R: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 Ott-12 ĠunS: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; R: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Ott-11 MejS: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; R: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 Ott-5 ĠunS: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; R: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 Nov-26 ĠunS: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; R: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 Jan-25 MejS: Hilary Griffiths / Richard Hein; R: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 Jan-30 MejS: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; R: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 MejS: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mej-24 ĠunS: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; R: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 ĠunS: Marko Ivanović, František Drs; R: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 11 Set-11 FrarS: Miloš Formáček; R: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 Set-5 OttS: Milan Kaňák; R: Martin Dubovic
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Ott-25 FrarS: Norbert Baxa; R: Martin Otava
Hraběnka Marica () 13 Diċ-16 FrarS: Milan Kaňák; R: Zbyněk Brabec