2013/14 > Russja 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2013/14 > Russja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Finlandja
Estonja
Latvja
Belarus

Russja
 
Stati Uniti tal-Amerika
Ukraina
Ġorġja
Ażerbajġan
Każakstan Ġappun

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 20 Set-2 FrarS: Valeriy Voronin; R: Konstantin Balakin
Otello (Verdi) 25 Ott-30 AprS: Valeriy Voronin; R: Konstantin Balakin
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 30 Ott-11 Diċ
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Nov-28 Frar
Madama Butterfly (Puccini) 13 Nov-21 Mar
La traviata (Verdi) 12 Frar-18 Apr
María de Buenos Aires (Piazzolla) 13 Frar-11 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-12 Apr
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-7 ĠunS: Michael Güttler; R: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 Set-24 Mej
La traviata (Verdi) 27 Set-15 Mej
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 Set-10 Ġun
La bohème (Puccini) 1 Ott-14 Mar
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 Ott-5 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 3 Ott-22 Mej
Otello (Verdi) 8 Ott-19 ĠunS: Pavel Klinichev; R: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 Ott-21 Ġun
Tosca (Puccini) 18 Ott-29 Mej
Don Giovanni (Mozart) 22 Ott-3 Mej
Prince Igor (Borodin) 26 Ott-8 Mej
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Ott-31 Mej
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 Ott-8 Apr
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Nov-6 Mej
Boris Godunov (Musorgsky) 10 Diċ-17 MejS: Michael Güttler; R: Alexander Titel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Diċ-9 Apr
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 Diċ
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Apr-5 Ġun
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Frar-9 AprS: Andrey Gordeyev
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Tosca (Puccini) 25 Set
Madama Butterfly (Puccini) 2 Ott
Carmen (Bizet) 4 Ott-8 Frar
The Pearl Fishers (Bizet) 20 NovS: Marco Boemi; R: Vernon Mound
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-13 FrarS: Renat Salavatov; R: Michael Pandzhavize
Requiem (Verdi) 27 Nov
La traviata (Verdi) 6 Diċ-22 AprS: Marco Boemi; R: Jeannette Aster
Rigoletto (Verdi) 8 Diċ-9 FrarS: Renat Salavatov; R: Michael Pandzhavize
Nabucco (Verdi) 11 DiċS: Marco Boemi; R: Denis Krief
Il trovatore (Verdi) 13 DiċS: Marco Boemi; R: Bruno Berger-Gorski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Diċ-11 FrarS: Renat Salavatov; R: Mikhail Pandzhavidze
Veselá Vdova (Lehár) 20 Diċ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-3 Frar
Porgy and Bess (Gershwin) 5 Frar
Aida (Verdi) 7 Frar
Turandot (Puccini) 15 Frar
The Love of the Poet (Akhiyarova) 24 Apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Apr
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 18 Set-25 MejS: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 Set-21 FrarS: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; R: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 Set-18 MejS: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 Ott-11 MejS: Aleksandr Kosinskiy; R: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 Ott-26 AprS: Aleksandr Kosinskiy; R: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 17 Ott-7 MejS: Aleksandr Kosinskiy; R: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Ott-13 AprS: Aleksandr Kosinskiy; R: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 29 Ott-30 MarS: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; R: Vyacheslav Tsyupa
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Nov-4 MejS: Anatoliy Chepurnoy; R: Nadezhda Stolbova
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Diċ-14 MejS: Yevgeniy Brazhnik; R: Alexander Petrov
Pagliacci (Leoncavallo) 22 DiċS: Aleksandr Kosinskiy
Concert (Strauss,J) 4 Jan
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 10 Jan-2 Mar
Concert (Kalman,E) 11 Jan-14 Frar
Boris Godunov (Musorgsky) 7-8 Frar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27-28 Frar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 2 Apr
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17-22 SetS: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; R: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26 Set-13 AprS: Julian Reynolds / Alexander Soloviev / Enrique Mazzola; R: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Ott-25 LulS: Pavel Sorokin / Vassily Sinaisky; R: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 OttS: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; R: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 Ott-27 LulS: Pavel Klinichev / Alexei Bogorad / Robert Treviño; R: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 Ott-11 MejS: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; R: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5 Nov-5 JanS: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; R: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Nov-14 ĠunS: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; R: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 NovS: Alan Buribayev; R: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Nov-12 ĠunS: Alexander Vedernikov; R: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26 Nov-20 LulS: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone / Pavel Klinichev; R: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 4 Diċ-8 ĠunS: Kirill Karabits; R: Federik Mirdita
Don Carlos (Verdi) 17 Diċ-29 ĠunS: Robert Treviño / Giacomo Sagripanti; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Diċ-16 MarS: Christoph-Mathias Mueller; R: Vasily Barkhatov
Nabucco (Verdi) 15-18 JanS: Alexander Soloviev; R: Mikhail Kislyarov
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 19 Jan
Don Quichotte (Massenet) 26 JanS: Valery Gergiev; R: Yannis Kokkos
Turandot (Puccini) 28 Jan-9 LulS: Marco Guidarini / Pavel Sorokin; R: Francesca Zambello
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 22 Frar-9 LulS: Gennadi Rozhdestvensky; R: Julia Pevzner
The Fiery Angel (Prokofiev) 28 Frar-2 MarS: Michail Jurowski; R: Francesca Zambello
Carmen (Bizet) 5 Mar-22 ĠunS: Laurent Campellone / Pavel Sorokin; R: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 19-23 MarS: Anton Grishanin; R: Graham Vick
The Enchantress (Tchaikovsky,P) 2-6 AprS: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Mass (Bernstein) 11 AprR: Rēzija Kalniņa
Prince Igor (Borodin) 24-26 AprS: Pavel Klinichev; R: Yuri Lyubimov
Così fan tutte (Mozart) 24 Mej-1 ĠunR: Floris Visser
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Ott-6 MarS: Alexander Soloviev; R: Mikhail Polischuk
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Diċ-1 AprS: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; R: Ivan Popovsky
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Jan-21 FrarS: Yaroslav Tkalenko; R: Andris Liepa
Moscow, Helikon-Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Set-25 MejS: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 Set-28 MejS: Valery Kritskov; R: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 SetS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 OttS: Kirill Tikhonov; R: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 OttS: Teodor Currentzis; R: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 Ott-11 ĠunS: Ekaterina Vasheruk; R: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 NovS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 NovS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Nov-1 DiċS: Konstantin Chudovsky; R: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 DiċS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 DiċS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 DiċS: Mstislav Rostropovich; R: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23-26 Jan
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Jan-2 Frar
Aida (Verdi) 4 Frar
Vampuka (Ehrenberg) 7-9 Frar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13-16 Frar
Boris Godunov (Musorgsky) 13-16 Mar
Concert (Kalman,E) 20-23 Mar
Vec Makropulos (Janáček) 28-30 MarS: Konstantin Khvatynets; R: Dmitry Bertman
Lulu (Berg) 18-20 AprR: Dmitry Bertman
La finta giardiniera (Mozart) 6 Mej
The Nightingale (Stravinsky) 7 Mej
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15-17 Mej
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-8 Ġun
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 19-22 Ġun
Carmen (Bizet) 26-29 Ġun
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Aww-18 AprS: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; R: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 Aww-29 MejS: Dmitry Volosnikov; R: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 Set-16 MarS: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; R: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Set-26 FrarS: Dmitry Volosnikov; R: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 Set-21 MarS: Evgeny Samoilov; R: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 Set-29 AprS: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 Set-29 AprS: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Set-30 MejS: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; R: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 Set-20 DiċS: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; R: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Set-30 Apr
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 SetS: Vasily Valitov; R: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 Set-11 MarS: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Ott-9 FrarS: Jan Latham-Koenig; R: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 NovS: Jan Latham-Koenig; R: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 Nov-16 AprS: Jan Latham-Koenig; R: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 NovS: Andrey Lebedev; R: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 NovS: Dmitry Volosnikov; R: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 29 Nov-2 MarS: Alexandru Samoilă; R: Yuri Alexandrov
Prince Igor (Borodin) 8 Diċ-5 Mej
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18 Diċ
Faust (concert) (Gounod) 17 Jan
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 21 Jan
The Demon (concert) (Rubinstein) 22 Jan
Salome (concert) (Strauss) 23 JanS: Evgeny Samoilov
Operetta anthology (Strauss,J) 12 Mar-6 Mej
Requiem (Mozart) 27 Mar
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 29-30 Mar
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 12 AprR: Yuri Grymov
Capriccio (Strauss) 24 Apr
The School for Wives (Martynov) 20-22 MejS: Dmitri Jurowski; R: Yuri Lyubimov, Igor Ushakov
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Mej
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Tannhäuser (Wagner) 27 Set-24 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Ott-18 Mej
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Ott-9 MarS: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Ott-19 AprS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 Ott-4 MejS: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 Ott-19 ĠunS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 Ott-27 AprS: Anton Grishanin; R: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 Ott-25 MejS: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Ott-30 MejS: Vladimir Agronsky; R: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29 Ott-16 MejS: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Evgeny Pisarev
Tosca (Puccini) 2 Nov-23 FrarS: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Nov-21 MejR: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 10 Nov-22 MejS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 Nov-24 AprS: Eugeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Nov-18 ĠunS: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Adolf Shapiro
May Night (Rimsky-Korsakov) 4 Diċ-16 MarS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Socrate (Satie) 7 Diċ-14 Frar
Le pauvre matelot (Milhaud) 7 Diċ-14 Frar
The Merry Widow (Lehár) 18 Diċ-22 JanS: Timur Zangiev
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 20 Diċ-7 Jan
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 Diċ-12 FrarS: Felix Korobov; R: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 19 Jan-18 AprS: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Le cinesi (Gluck) 21 Frar-16 ĠunS: Peter Aidu; R: Georgy Isaakyan
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 21 Frar-16 ĠunS: Peter Aidu; R: Anatoly Ledukhovsky
Aida (Verdi) 11-16 AprS: Felix Korobov; R: Peter Stein
Werther (Massenet) 26 AprS: Felix Korobov; R: Mikhail Bychkov
Don Giovanni (Mozart) 10-14 Ġun
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 18 SetS: Vladimir Boykov; R: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Set-29 Diċ
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 2 Ott
Veselá Vdova (Lehár) 5 Ott-13 Apr
Carmen (Bizet) 10 Ott-12 MarS: Yevgeniy Sheyko; R: Olga Ivanova
La traviata (Verdi) 16 Ott-5 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Ott-15 Frar
Rusalka (Dargomizhsky) 26 Ott-20 Nov
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 Ott-14 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 31 Ott-15 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovS: Yevgeniy Sheyko; R: Vadim Milkov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Nov-10 AprS: Vladimir Boykov; R: Oleg Dolgopolov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22 Nov-25 JanS: Vladimir Boykov; R: Olga Ivanova
Aida (Verdi) 28 Nov-20 AprS: Sergey Vanteyev; R: Otar Dadishkiliani
Tosca (Puccini) 6 Diċ-16 AprS: Vladimir Boykov; R: Mikhail Mordvinov
Prince Igor (Borodin) 10 JanS: Yevgeniy Sheyko; R: Otar Dadishkiliani
Ivan Susanin (Glinka) 23 Jan-3 AprS: Yevgeniy Sheyko; R: Otar Dadishkiliani
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 JanS: Yevgeniy Sheyko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 FrarS: Sergey Vanteyev; R: Otar Dadishkiliani
Otello (Verdi) 13 FrarS: Yevgeniy Sheyko; R: Vadim Milkov
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Mass (Bernstein) 17 Set-27 Mar
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 Set-25 Mej
Carmen (Bizet) 25 Set-14 Mej
Prince Igor (Borodin) 28 Set-18 Mej
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 Set-3 Mej
La traviata (Verdi) 1 Ott-28 Mej
Rigoletto (Verdi) 8 Ott-27 Frar
Madama Butterfly (Puccini) 10 Ott-19 Frar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 Ott
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 16 Ott-25 Frar
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Ott
Aleko (Rachmaninov) 18 Ott
La serva padrona (Pergolesi) 19 Ott
Iolanta (Tchaikovsky,P) 22 Ott-5 Mej
Mavra (Stravinsky) 23 Ott-20 Mej
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 Ott-20 Mej
Tosca (Puccini) 24 Ott-16 Jan
Gianni Schicchi (Puccini) 26 Ott-15 Mej
Prima la musica, poi le parole (=) 26 Ott-15 Mej
Faust (Gounod) 31 Ott-9 Mar
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 10 Nov-23 Frar
La bohème (Puccini) 16 Nov-5 Diċ
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Nov-10 Mej
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 23 Nov-23 Mar
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 15 Diċ-4 Mej
Bastien und Bastienne (Mozart) 8 Mar-10 Mej
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 SetS: Valentin Uryupin; R: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Set-19 MejS: Valery Platonov; R: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 Set-17 OttS: Maxim Emelyanychev; R: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 Set-2 OttS: Teodor Currentzis; R: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 8 Ott-13 DiċR: Georgy Isaakyan
Le astuzie femminili (Cimarosa) 10 OttS: Medeya Yassonidi; R: Maria Rubina
The Broken Cup (Donizetti) 15 Ott-17 JanS: Damir Maxutov; R: Olga Enns
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 Ott-13 MejS: Valery Platonov / Valentin Uryupin / Damir Maxutov; R: Andrejs Žagars
L'orfeo (Monteverdi) 20 Ott-31 JanS: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 26 Ott-15 MejR: Denis Radchenko
Adventures in Opera Country (Minkov) 27 Ott-4 FrarS: Damir Maxutov; R: Elena Alexandrova(original), Olga Enns(revival), Ekaterina Malaya(revival)
Il campanello di notte (Donizetti) 27 Ott-24 JanS: Damir Maxutov; R: Olga Enns
One Day in the Life of Ivan Denisovitch (Tchaikovsky,Alexander) 30 Ott-21 FrarS: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 3-6 NovR: Georgy Isaakyan
The Malachite Casket (Batin) 9 Nov-9 MarS: Damir Maksutov; R: Olga Enns
Carmen (Bizet) 12 Nov-16 JanS: Valentin Uryupin; R: Georgy Isaakyan
The Little Sweep (Britten) 16 Nov-6 JanS: Damir Maxutov; R: Olga Enns
A Christmas Carol (Batin) 17 NovS: Dmitry Batin / Raushan Yakupov; R: Olga Enns
La traviata (Verdi) 19 Nov-31 MejR: Sergey Mindrin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Nov-23 JanR: Evgenia Minakova(original), Georgy Isaakyan(revival)
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 DiċS: Raushan Yakupov; R: Valeria Borodina
Cleopatra (Massenet) 10 Diċ-7 MejS: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
The Twelve Months (Banevich) 25 Diċ-20 AprS: Evgenii Kirilov; R: Georgy Isaakyan(original), Olga Enns(original), Tatyana Stepanova(revival)
Cendrillon (Massenet) 5 Frar-4 MarS: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
Medeamaterial (Dusapin) 7 FrarS: Teodor Currentzis; R: Filipp Grigorian
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Frar-24 AprS: Valery Platonov; R: Georgy Isaakyan
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 18 Frar-25 MejR: Iosif Keller(original), Georgy Isaakyan(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-16 MarS: Teodor Currentzis; R: Philipp Himmelmann
La bohème (concert) (Puccini) 30 MarS: Teodor Currentzis
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Silvia (Kálmán) 2 Ott-20 AprS: Sergei Inkov; R: Susanna Tsiryuk
Carmen (Bizet) 11 Ott-28 FrarS: Sergei Inkov; R: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Ott-3 AprS: Sergei Inkov; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 22 Ott-11 AprR: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Nov-30 MarS: Sergei Inkov; R: Olga Mukhortova
La traviata (Verdi) 10 Nov-14 MarS: Sergei Inkov; R: Yuri Alexandrov
Morozko (Bocharov) 1 Diċ-9 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Diċ
Rostov, Rostov State Opera  / 
Faust (Gounod) 22 Set-11 Mej
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 Set-16 MejS: Alexei Shakuro; R: Susanna Tsiryuk
Bajadere (Kálmán) 6 Ott-2 MejS: Andrey Anikhanov; R: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 Ott-6 AprS: Alexei Shakuro; R: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 Ott-30 MejS: Maurizio Dones; R: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 Ott-22 ĠunS: Alexei Shakuro; R: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 Ott-20 ĠunS: Valery Voronin; R: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 Ott-6 ĠunS: Alexei Shakuro; R: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 Nov-11 AprS: Alexei Shakuro; R: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 Nov-4 MejS: Valery Voronin; R: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Nov-19 AprS: Andrey Anikhanov; R: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 Nov-18 MejS: Alexander Anissimov.cond; R: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-7 ĠunS: Robert Lyall; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-27 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Susanna Tsiryuk
Rigoletto (Verdi) 29 Jan-23 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Yuri Laptev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Frar-23 MejS: Alexei Shakuro; R: Vyacheslav Kushchev
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 14 Set-24 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Set-19 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 Set-26 MarS: Boris Benkogenov; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 Ott-28 FrarS: Alexander Anissimov.cond; R: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Ott-16 AprS: Viktor Kulikov; R: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 Ott-12 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 NovS: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; R: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Nov-9 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Mikhail Pandzhavidze
Silvia (Kálmán) 14 Diċ-4 MejS: Eugene Khokhlov
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Diċ-18 MejS: Eugene Khokhlov; R: Galina Tarasova
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jan-11 MejS: Alexander Anissimov.cond; R: Vladimir Petrov
Tosca (Puccini) 22 Mar-2 AprS: Alexander Anissimov.cond; R: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 14 MejS: Viktor Kulikov; R: Mikhail Kislyarov
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 Ott-20 FrarR: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 Ott-16 Frar
Carmen (Bizet) 8 Ott
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 Ott-8 Apr
Oresteia (Taneyev) 13 Ott-25 Mar
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Ott-12 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 17 Ott-13 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 Ott-12 Mar
Rigoletto (Verdi) 27 Ott-23 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Ott-6 Mar
Silvia (Kálmán) 3 Nov-5 Jan
Les brigands (Offenbach) 9 Nov-18 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Nov-27 Apr
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Nov-4 Mar
Sadko (Rimsky-Korsakov) 24 Nov-6 Frar
Prince Igor (Borodin) 13 Diċ-14 Frar
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Diċ
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 11 Jan-26 Frar
La traviata (Verdi) 26 Jan-20 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Jan-15 Apr
Tosca (Puccini) 2 Frar-2 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Frar-20 Apr
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 28 Frar
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Set-27 Apr
La belle Hélène (Offenbach) 14 Set-18 Apr
La traviata (Verdi) 18 Set-2 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-13 Apr
Boris Godunov (Musorgsky) 27 Set-12 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Set-25 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-9 Apr
Tosca (Puccini) 3 Ott-23 Apr
Pietro il Grande (Donizetti) 10 Ott-3 Apr
La bohème (Puccini) 11 Ott-20 Apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 Ott-28 Mar
The Rape of Lucretia (Britten) 27 Ott-8 Frar
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 6 Nov
Don Juan (Mozart) 9 Nov-31 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 Nov-5 Mar
Rigoletto (Verdi) 29 Nov-11 Apr
Not Love Alone (Shchedrin) 5-6 Apr
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
The Lefthander (Shchedrin) 9 Set-10 MejS: Valery Gergiev; R: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Set-24 ĠunS: Boris Gruzin / Pavel Smelkov; R: Mariusz Trelinski
Lohengrin (concert) (Wagner) 10 Set-18 AprS: Valery Gergiev
Macbeth (Verdi) 11 Set-13 AprS: Valery Gergiev / Gavriel Heine; R: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 12 Set-30 AprS: Boris Gruzin; R: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 Set-4 MejS: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 Set-23 JanS: Boris Gruzin; R: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Set-3 MejS: Gavriel Heine / Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
Opera anthology (Verdi) 18 SetS: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 SetS: Gavriel Heine; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 Set-16 MejS: Boris Gruzin; R: Paul Curran
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Set-5 FrarS: Mikhail Sinkevich; R: Alexander Petrov
Faust (Gounod) 24 Set-26 NovS: Mikhail Agrest; R: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27 Set-2 AwwS: Mikhail Agrest / Boris Gruzin; R: Charles Roubaud
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Set-9 FrarS: Karen Durgaryan; R: Andrei Konchalovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Set-16 AprS: Mikhail Tatarnikov; R: Alain Maratrat
Jenůfa (Janáček) 1 OttS: Mikhail Agrest; R: Vasily Barkhatov
Carmen (Bizet) 3 Ott-2 AprS: Boris Gruzin; R: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 4 Ott-16 MarS: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
Requiem (concert) (Mozart) 4 Ott
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Ott-30 MarS: Boris Gruzin; R: Alexander Petrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 Ott-25 MarS: Mikhail Tatarnikov; R: Vladislav Pazi
Aida (Verdi) 9 Ott-19 MarS: Boris Gruzin; R: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 10 Ott-18 MarS: Mikhail Agrest; R: Johannes Schaaf
Il trovatore (Verdi) 11 Ott-7 ĠunS: Mikhail Sinkevich; R: Pier Luigi Pizzi
Turandot (Puccini) 12 Ott-13 FrarS: Mikhail Sinkevich; R: Charles Roubaud
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Ott-23 AwwS: Mikhail Agrest / Zaurbek Gugkaev; R: Yuri Alexandrov
A Life for the Tsar (Glinka) 15 OttS: Mikhail Agrest; R: Dmitri Tcherniakov
La bohème (Puccini) 18 Ott-21 AprS: Gavriel Heine; R: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 Ott-3 MejS: Mikhail Sinkevich; R: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 OttS: Christian Knapp
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 OttR: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 Ott-21 MejS: Boris Gruzin; R: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 OttS: Mikhail Sinkevich
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Ott-24 MejS: Pavel Bubelnikov; R: Alexander Petrov
La forza del destino (Verdi) 27 Ott-10 AprS: Mikhail Sinkevich; R: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29 Ott-8 AprS: Mikhail Agrest
Attila (Verdi) 31 Ott-1 NovS: Christian Knapp; R: Arturo Gama
L'Heure espagnole (Ravel) 2 Nov
Gianni Schicchi (Puccini) 2 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Nov-9 AwwS: Pavel Smelkov; R: Yuri Temirkanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Nov-15 FrarS: Gavriel Heine; R: Alexei Stepanyuk
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 Nov-11 FrarS: Ignat Solzhenitsyn; R: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7-8 NovS: Pavel Smelkov; R: Michael Sturminger
Il viaggio a Reims (Rossini) 10 NovS: Vladislav Karklin; R: Alain Maratrat
The Turn of the Screw (Britten) 12 NovS: Pavel Smelkov; R: David McVicar
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-14 NovS: Pavel Smelkov; R: Claudia Solti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 NovS: Christian Knapp; R: Vasily Barkhatov
The Rape of Lucretia (concert) (Britten) 15 NovS: Alice Farnham
The Nose (Shostakovich) 17 NovS: Pavel Smelkov; R: Yuri Alexandrov
Aida (Verdi) 2 Diċ-21 Frar
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 DiċR: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 DiċR: Dmitri Tcherniakov
Boris Godunov (Musorgsky) 10 Diċ-21 MarR: Graham Vick
Christmas Eve (Rimsky-Korsakov) 14 Diċ-19 Frar
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 DiċR: Yuri Alexandrov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 5 Jan-15 MarR: Alexei Stepanyuk
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Jan-25 Frar
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 Jan
Don Carlos (Verdi) 20 Jan-6 FrarS: Valery Gergiev / Karen Durgaryan; R: Giorgio Barberio Corsetti
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 JanR: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 Jan
Khovanshchina (Musorgsky) 30 Jan-7 MarS: Valery Gergiev; R: Leonid Baratov(original)
Mazepa (Tchaikovsky,P) 4 FrarR: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Pranks of Fata Morgana (Prokofiev) 8-9 Frar
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 8 FrarS: Emmanuel Villaume
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 FrarR: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 Frar-8 MarR: Dmitry Bertman
Rigoletto (Verdi) 5 Mar-23 MejR: Irkin Gabitov
Concert (Wagner) 6 MarS: Valery Gergiev
The Gambler (Prokofiev) 12 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Mar-20 AprS: Gavriel Heine; R: Isabelle Partiot-Pieri
Elektra (Strauss) 20 Mar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 Mar
Salammbô (concert) (Musorgsky) 25 MarS: Pavel Petrenko
Così fan tutte (Mozart) 19-20 AprS: Vincent de Kort; R: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 22 AprR: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 AprR: Walter Le Moli
Il tabarro (Puccini) 22 AprR: Walter Le Moli
Otello (Verdi) 22 Apr-6 MejS: Pavel Smelkov; R: Vasily Barkhatov
War and Peace (Prokofiev) 24-26 Apr
Rigoletto (Verdi) 23 MejR: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Set-21 ĠunS: Daniele Rustioni; R: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 Set-6 MejS: Peter Feranec; R: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 Set-30 ĠunS: Mikhail Tatarnikov; R: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Set-21 NovS: Mikhail Tatarnikov; R: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 Set-6 AprS: Igor Tomashevsky; R: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky,P) 29 Set-28 ĠunS: Valentin Bogdanov; R: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Ott-2 ĠunS: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec; R: Andrejs Žagars
La traviata (Verdi) 5 Ott-25 MejS: Alexey Nyaga; R: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 Ott-13 ĠunR: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 Ott-17 ĠunS: Mikhail Tatarnikov / Valentin Bogdanov; R: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 OttR: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Ott-21 AprS: Vasily Petrenko; R: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Nov-30 MejS: Mikhail Tatarnikov; R: Stanislav Gaudasinsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Diċ-5 AprS: Valentin Bogdanov; R: Daria Panteleyeva
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 Jan-10 ĠunS: Mikhail Tatarnikov; R: Andrey Moguchiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12-13 FrarS: Mikhail Tatarnikov; R: Andriy Zholdak
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Lul-22 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Lul-21 Frar
Silvia (Kálmán) 19 Lul-17 Apr
Mr X (Kálmán) 20 Lul-20 Frar
Spring Parade (Stolz) 21 Lul-22 Set
Countess Maritza (Kálmán) 22 Lul-10 Diċ
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Lul-29 Jan
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 Lul-14 Diċ
Baroness Lili () 27 Lul-27 Apr
Die Bajadere (Kalman,E) 31 Lul-15 Jan
Madame Pompadour (Fall) 11 Ott-13 Diċ
The Bird Seller (Zeller,C) 15 Ott-21 Jan
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 Ott-23 Apr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Aleko (Rakhmaninov) 12 Diċ
Silvia (Kálmán) 26 Frar-16 Apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Mar-20 Mej
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Carmina Burana (Orff) 27 Set-9 Nov
Silvia (Kálmán) 2 Ott-11 Apr
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 Ott-9 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 5 Ott
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Ott-16 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Ott
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 Ott-6 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18-20 Ott
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 Ott-19 Frar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 Ott-13 Frar
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 Nov-21 Frar
La traviata (Verdi) 10 Nov-5 Frar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Nov-23 Jan
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Nov-20 Apr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 26 Diċ-15 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Jan-25 Mar
Sevastopol Waltz (Listov) 25 Jan
Die Kluge (Orff) 9 Frar
Der Troubadour (Verdi) 22 Frar-18 Apr
Tosca (Puccini) 12 Apr
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 1 Ott-5 AprS: Ruben Aharonian; R: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 Ott
Baroness Lili () 3 Nov-10 MarS: Ivan Egorov; R: Sergey Shepelev
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Diċ
Mr X (Kálmán) 4 Diċ
Bajadere (Kálmán) 12 Diċ-6 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Jan
Viva la Mamma (Donizetti) 15 Jan
Babi Revolt (Ptichkin) 4 Frar
Don Pasquale (Donizetti) 12 Frar
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 14 Mar-15 Apr