2017/18 > Awstrija 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Awstrija

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Ġermanja Repubblika Ċeka Slovakkja
Lixtinstajn
Żvizzera

Awstrija
 
Ungerija
Italja Slovenja Kroazja

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 FrarS: Karsten Januschke; R: Michael Schachermaier
Fidelio (Beethoven) 1 FrarS: Karsten Januschke; R: Henry Arnold
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Set-3 ĠunS: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; R: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Ott-26 DiċS: Marius Burkert; R: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MarS: Marco Comin / Marcus Merkel; R: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MarS: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DiċS: Marcus Merkel; R: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Diċ-25 AprS: Oksana Lyniv / Robin Engelen; R: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 JanS: Stacey Bartsch; R: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Mar-22 AprS: Roland Kluttig / Marius Burkert; R: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Mar-8 AprS: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Apr-10 ĠunS: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MejS: Susanne Scholz; R: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 Mej-8 ĠunS: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Antigone. Und kein Ende (Troiani) 27 Mej-8 ĠunS: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Konjiki Yasha (Yokokawa) 27 Mej-8 ĠunS: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Rizomas y Madrigueras (Martínez M) 27 Mej-8 ĠunS: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 ĠunS: Marcus Merkel; R: Rainer Vierlinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Set-16 ĠunS: Oksana Lyniv; R: Lorenzo Fioroni
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Set-16 ĠunS: Oksana Lyniv; R: Lorenzo Fioroni
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 Ott-20 DiċS: Marcus Merkel; R: Axel Köhler(original), Christian Thausing(revival)
Kiss me, Kate (Porter) 20 Ott-13 AprS: Marcus Merkel / Marius Burkert; R: Lee Blakeley
Salome (Strauss) 10 Nov-8 FrarS: Oksana Lyniv / Marius Burkert; R: Florentine Klepper
Polnische Hochzeit (Beer) 8 Diċ-24 MarS: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Sebastian Ritschel
Martha (Flotow) 12 Jan-11 AprS: Robin Engelen / Marius Burkert; R: Peter Lund
König Roger (Szymanowski) 14 Frar-4 MejS: Roland Kluttig / Robin Engelen; R: Holger Müller-Brandes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Mar-14 ĠunS: Andrea Sanguineti / Marcus Merkel; R: Verena Stoiber
Mario und der Zauberer (Oliver) 2-13 AprS: Marcus Merkel; R: Christian Thausing
Oberon (concert) (Weber) 9-23 MejS: Oksana Lyniv
Tosca (Puccini) 16 Mej-13 ĠunS: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Alexander Schulin(original), Christian Thausing(revival)
Gold! (Evers) 17 Mej-4 Ġun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Set-26 DiċS: Seokwon Hong; R: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Set-8 NovS: Oliver Imig; R: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 FrarS: Hansjörg Sofka; R: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 FrarS: Francesco Rosa / Seokwon Hong; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Diċ-21 MarS: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Frar-7 ĠunS: Uwe Sandner; R: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Mar-5 LulS: Seokwon Hong; R: Anette Leistenschneider
Gold! (Evers) 6 Mej-29 ĠunR: Mareike Zimmermann
Rienzi (Wagner) 19 Mej-7 LulS: Lukas Beikircher; R: Johannes Reitmeier
Souvenir (Temperley) 3 Ġun-8 LulR: Dale Albright
Carmen (Bizet) 21 Set-29 DiċS: Andrea Sanguineti; R: Laurence Dale
West Side Story (Bernstein) 3 Ott-29 MarS: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Gold! (Evers) 11 OttS: Hansjörg Sofka; R: Mareike Zimmermann
The Fall of the House of Usher (Glass) 10 Nov-4 JanS: Seokwon Hong; R: Johannes Reitmeier
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Nov-23 MarS: Francesco Rosa; R: Thilo Reinhardt
Hello, Dolly! (Herman) 15 Diċ-3 AprS: Hansjörg Sofka; R: Stefan Tilch
Liliom (Doderer) 22 Frar-22 AprS: Stefan Klingele; R: Johannes Reitmeier
Mignon (Thomas,A) 6 Apr-22 ĠunS: Seokwon Hong; R: Helen Malkowsky
Chicago (Kander) 18 Mej-7 LulS: Hansjörg Sofka; R: Enrique Gasa Valga
Don Giovanni (Mozart) 15 Ġun-6 LulR: Kurt Josef Schildknecht
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Set-14 NovS: Giedrė Šlekytė; R: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DiċS: Lorenzo Viotti; R: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Diċ-10 FrarS: Giedrė Šlekytė; R: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Mar-14 AprS: Kristiina Poska; R: Immo Karaman
Mutter Courage und ihre Kinder (Dessau) 18 Mar-8 MejS: Boris Fiala; R: Bernd Liepold-Mosser
Der Zauberer von Oz (Arlen) 17 Apr-2 ĠunS: Günter Wallner / Mitsugu Hoshino; R: Aron Stiehl
Rusalka (Dvořák,A) 13 Set-20 OttS: Nicholas Carter; R: Eva-Maria Höckmayr
La clemenza di Tito (Mozart) 8 Nov-19 DiċS: Nicholas Carter; R: Marco Štorman
La bohème (Puccini) 20 Diċ-25 JanS: Lorenzo Viotti; R: Florian Scholz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 Frar-16 MarS: Nicholas Carter; R: Eric Ruf, Laurent Delvert
Koma (Haas,Georg) 28 Mar-15 MejS: Bas Wiegers; R: Immo Karaman
Evita (Lloyd Webber) 2 Mej-8 ĠunS: Mitsugu Hoshino; R: Aron Stiehl
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Set-2 OttS: Anne Marie Dragosits; R: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Set-17 FrarS: Markus Poschner / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MarS: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; R: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Diċ-29 ĠunS: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Diċ-12 JanS: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Frar-24 AprS: Markus Poschner; R: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Frar-21 MarS: Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Mar-28 MejS: Martin Braun / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Apr-28 ĠunS: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Mej-6 LulS: Roland Böer; R: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Ġun-6 LulS: Takeshi Moriuchi / Marc Reibel; R: François De Carpentries
Tristan und Isolde (Wagner) 15 Set-10 FrarS: Markus Poschner; R: Heiner Müller
Die Wand (Diendorfer) 16 Set-18 OttS: Jinie Ka; R: Eva-Maria Melbye
Simon (Stäbler) 30 SetR: Gregor Horres
La clemenza di Tito (Mozart) 2 Nov-7 AprS: Martin Braun; R: François De Carpentries
The Transposed Heads (Glanville-Hicks) 24 NovS: Leslie Suganandarajah; R: Gregor Horres
Der Vogelhändler (Zeller,C) 9 Diċ-4 LulS: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Elektra (Strauss) 19 Jan-26 AprS: Markus Poschner; R: Michael Schulz
Winterreise (Schubert) 20 Jan-24 FrarR: Hermann Schneider
Penthesilea (Schoeck) 2 Mar-5 LulS: Leslie Suganandarajah; R: Peter Konwitschny
Polnische Hochzeit (Beer) 16 Mar-28 AprS: Martin Braun; R: Gregor Horres
Médée (Cherubini) 4 Mej-28 ĠunS: Bruno Weil; R: Guy Montavon
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Set-13 JanS: Adrian Kelly; R: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Ott-7 AprS: Robin Davis; R: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Ott-21 NovS: Dennis Russell Davies; R: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jan-30 MejS: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Apr-15 MejS: Robin Davis; R: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Mej-10 ĠunS: Wolfgang Götz; R: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovS: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Radames (Eötvös) 14-18 ĠunS: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 ĠunS: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SetS: Marco Armiliato; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SetS: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Set-7 MejS: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; R: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SetS: Michael Güttler; R: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Set-25 NovS: Simone Young; R: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Set-2 OttS: James Gaffigan; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Set-6 OttS: Eivind Gullberg Jensen; R: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OttS: Simone Young; R: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Ott-20 JanS: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OttS: Daniel Harding; R: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OttS: Tomáš Hanus; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Ott-12 JanS: Jesús López-Cobos; R: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Ott-11 MejS: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; R: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Ott-2 NovS: Evelino Pidò; R: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovS: Graeme Jenkins; R: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovS: Jesús López-Cobos / Graeme Jenkins; R: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovS: Evelino Pidò; R: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovS: Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MejS: Evelino Pidò; R: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DiċS: Simone Young; R: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DiċS: Ingo Metzmacher; R: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DiċS: Ingo Metzmacher; R: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DiċS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DiċS: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DiċS: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Diċ-2 JanS: Patrick Lange; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: Cornelius Meister; R: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 JanS: Evelino Pidò; R: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 JanS: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 JanS: Jean-Christophe Spinosi; R: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25 Jan-2 FrarS: Frédéric Chaslin; R: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 9 FrarS: Michael Güttler
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 FrarS: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 FrarS: Jean-Christophe Spinosi; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Frar-8 MarS: William Christie; R: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Frar-3 MarS: Louis Langrée; R: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Frar-5 MarS: Giampaolo Bisanti; R: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MarS: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MarS: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MarS: Ramón Tebar; R: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Mar-9 AprS: Susanna Mälkki; R: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 29 Mar-5 AprS: Semyon Bychkov; R: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AprS: Frédéric Chaslin; R: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AprS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Apr-2 MejS: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Apr-1 MejS: Evelino Pidò; R: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MejS: Evelino Pidò; R: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MejS: Marco Armiliato; R: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MejS: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Mej-1 ĠunS: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Mej-10 ĠunS: Marco Armiliato; R: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 ĠunS: Tomáš Netopil; R: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 ĠunS: Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 ĠunS: Sebastian Weigle; R: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 ĠunS: James Conlon; R: David McVicar
Carmen (Bizet) 6-12 SetS: Frédéric Chaslin; R: Franco Zeffirelli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-13 SetS: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Der Freischütz (Weber) 8-14 SetS: Sebastian Weigle; R: Christian Rath
La traviata (Verdi) 16 Set-4 FrarS: Evelino Pidò / Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier
Werther (Massenet) 22-28 SetS: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Don Pasquale (Donizetti) 29 Set-14 ĠunS: Evelino Pidò / Enrique Mazzola; R: Irina Brook
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Ott-21 MejS: Jean-Christophe Spinosi / Michael Güttler / Evelino Pidò; R: Günther Rennert
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 OttS: Louis Langrée; R: Falk Richter
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Ott-9 MarS: Sascha Goetzel / Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Les Troyens (Berlioz) 14 Ott-4 NovS: Alain Altinoglu; R: David McVicar
Elektra (Strauss) 16-25 OttS: Michael Boder; R: Uwe Eric Laufenberg
Lohengrin (Wagner) 23 Ott-7 NovS: Simone Young; R: Andreas Homoki
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Ott-3 NovS: Giampaolo Bisanti; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Ott-25 ĠunS: Speranza Scappucci / Marco Armiliato / Guillermo García Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 6 Nov-7 DiċS: Jonathan Darlington / Jader Bignamini; R: Josef Gielen
Don Giovanni (Mozart) 14 Nov-17 MarS: Adam Fischer / Antonello Manacorda; R: Jean-Louis Martinoty
Rusalka (Dvořák,A) 15-22 NovS: Eivind Gullberg Jensen; R: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 23 Nov-15 AprS: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
La Cenerentola (Rossini) 25 Nov-6 FrarS: Jean-Christophe Spinosi / Speranza Scappucci; R: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 6-12 DiċS: Paolo Carignani; R: Günter Krämer
Die Weiden (Staud) 8-20 DiċS: Ingo Metzmacher; R: Andrea Moses
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13-23 DiċS: Axel Kober; R: Adrian Noble
Die Zauberflöte (Mozart) 15-30 DiċS: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: Sascha Goetzel; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 6 Jan-31 MejS: Frédéric Chaslin / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 8 JanS: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 12 JanS: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 14 Jan-23 ĠunS: Evelino Pidò / Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Siegfried (Wagner) 16 JanS: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 20 JanS: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 23-30 JanS: James Conlon; R: David McVicar
Arabella (Strauss) 2-8 FrarS: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-21 FrarS: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 16-22 FrarS: Tomáš Netopil; R: Kasper Holten
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 1 MarS: Michael Güttler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-23 MarS: Giacomo Sagripanti; R: Jean-Pierre Ponnelle
Pagliacci (Leoncavallo) 11-23 MarS: Giacomo Sagripanti; R: Jean-Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 21-30 MarS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Mar-1 AprS: Philippe Auguin; R: Peter Stein
Orest (Trojahn) 31 Mar-13 AprS: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 6-16 AprS: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Parsifal (Wagner) 18-24 AprS: Valery Gergiev; R: Alvis Hermanis
Salome (Strauss) 22-28 AprS: Michael Boder; R: Boleslaw Barlog
Fidelio (Beethoven) 23 Apr-2 MejS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 1-16 MejS: Giampaolo Bisanti; R: Pierre Audi
Macbeth (Verdi) 5-14 MejS: James Conlon; R: Christian Rath
Dantons Tod (Einem) 22-29 MejS: Michael Boder; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 Mej-10 ĠunS: Christian Thielemann; R: Vincent Huguet
Manon (Massenet) 1-13 ĠunS: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Aida (Verdi) 19-29 ĠunS: Marco Armiliato; R: Nicolas Joël
Otello (Verdi) 20-30 ĠunS: Myung-Whun Chung; R: Adrian Noble
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SetS: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SetS: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Set-10 OttS: Markellos Chryssicos; R: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OttS: Leo Hussain; R: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Ott-12 DiċS: Tscho Theissing; R: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OttS: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DiċS: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DiċS: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DiċS: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DiċS: Laurence Equilbey; R: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 JanS: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 JanS: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 JanS: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Frar-9 MarS: Thomas Guggeis / Claire Levacher; R: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 FrarS: Laurence Cummings; R: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 FrarS: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MarS: Michael Boder; R: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MarS: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Mar-2 AprS: Walter Kobéra; R: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MarS: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AprS: Antonello Manacorda; R: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 AprS: Martin Haselböck
Così fan tutte (Mozart) 15 Mej-12 ĠunS: Stefan Vladar / Raphael Schlusselberg; R: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 15-26 SetS: Stefan Gottfried; R: Tatjana Gürbaca
Gismondo (concert) (Vinci) 25 SetS: Martyna Pastuszka
Die Zauberinsel (Purcell) 29 Set-19 OttS: Markellos Chryssicos; R: Jean Renshaw
Guillaume Tell (Rossini) 13-27 OttS: Diego Matheuz; R: Torsten Fischer
Serse (concert) (Handel) 22 OttS: Maxim Emelyanychev
Teseo (Handel) 14-25 NovS: René Jacobs; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Tarare (concert) (Salieri) 24 NovS: Christophe Rousset
Don Carlos (reduction) (Verdi) 28 Nov-27 DiċS: Matteo Pais; R: Sébastien Dutrieux
Euryanthe (Weber) 12-31 DiċS: Constantin Trinks; R: Christof Loy
The Messiah (concert) (Handel) 16 Diċ
King Arthur (Purcell) 17-30 JanS: Stefan Gottfried; R: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Peter Schmoll (concert) (Weber) 23 JanS: Roberto Paternostro
Elias (Mendelssohn) 16-27 FrarS: Jukka-Pekka Saraste; R: Calixto Bieito
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 21 FrarS: Evgeny Brazhnik
Undine (concert) (Tchaikovsky,P) 22 FrarS: Evgeny Brazhnik
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 22 FrarS: Evgeny Brazhnik
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 Frar-15 MarS: Raphael Schluesselberg; R: Barbora Horáková Joly
Olympia (Offenbach) 26 Frar-15 MarS: Raphael Schluesselberg; R: Barbora Horáková Joly
Die Jungfrau von Orleans (Tchaikovsky,P) 16-27 MarS: Oksana Lyniv; R: Lotte de Beer
Der Freischütz (concert) (Weber) 22 MarS: Laurence Equilbey
Orlando furioso (concert) (Vivaldi) 26 MarS: George Petrou
Orlando (Handel) 14-28 AprS: Giovanni Antonini; R: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 27 AprS: Jean-Christophe Spinosi
Candide (Bernstein) 30 Apr-20 MejS: Benjamin Bayl; R: NN
Oberon (Weber) 13-19 MejS: Thomas Guggeis; R: Nikolaus Habjan
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SetS: Guido Mancusi; R: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Set-9 ĠunS: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Wolfram-Maria Märtig / Guido Mancusi / Andreas Schüller; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Set-29 ĠunS: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz / Thomas Rösner / Alexander Joel / Alfred Eschwé; R: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Set-16 OttS: Wolfram-Maria Märtig; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Ott-11 DiċS: Jac van Steen / Felix Lemke; R: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Ott-2 DiċS: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AprS: Guido Mancusi / Christoph Huber; R: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DiċS: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Diċ-7 JanS: Christof Perick; R: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 21 Diċ-19 JanS: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Diċ-31 JanS: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 JanS: Anja Bihlmaier; R: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jan-9 FrarS: Thomas Rösner / Wolfram-Maria Märtig; R: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jan-1 MejS: Wolfram-Maria Märtig; R: Renaud Doucet
Vivaldi - Die fünfte Jahreszeit (Kolonovits) 27 Jan-1 MarS: Christian Kolonovitz; R: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 17 Frar-24 MarS: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner; R: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Frar-14 MarS: Nicholas Milton / Wolfram-Maria Märtig; R: Hans Gratzer
Carousel (Rodgers) 15 Mar-22 AprS: Joseph Olefirowicz / Ansi Verwey; R: Henry Mason
Rusalka (Dvořák,A) 25 Mar-23 AprS: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Mar-21 MejS: Alfred Eschwé / Karsten Januschke; R: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Apr-2 MejS: Wolfram-Maria Märtig; R: Christoph Zauner
Der Zauberer von Oz (Arlen) 29 Apr-8 ĠunS: Wolfram-Maria Märtig; R: Henry Mason
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MejS: Gerrit Prießnitz; R: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 ĠunS: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-21 ĠunS: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
La Wally (Catalani) 17-27 ĠunS: Marc Piollet; R: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Set-31 MejS: Gerrit Prießnitz / Alfred Eschwé; R: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Set-1 ĠunS: Wolfram-Maria Märtig; R: Helmuth Lohner
Gasparone (Millöcker) 4 Set-2 NovS: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 7-19 SetS: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 16 Set-26 DiċS: Alfred Eschwé / Laszlo Gyüker; R: Peter Lund
Zar und Zimmermann (Lortzing) 13 Ott-2 DiċS: Christof Perick; R: Hinrich Horstkotte
Der Mantel (Puccini) 27 Ott-29 JanS: Lorenz C Aichner; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Ott-29 JanS: Lorenz C Aichner; R: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 3 Nov-19 DiċR: Axel Köhler
Die Räuber (Verdi) 4-7 DiċR: Alexander Schulin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Diċ-6 JanR: Karl Dönch
Wonderful Town (Bernstein) 9 Diċ-11 MarS: James Holmes; R: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 20 Diċ-2 JanR: Achim Freyer
My Fair Lady (Loewe) 30 Diċ-11 AprR: Robert Herzl
Pinocchio (Valtinoni) 8 Jan-30 ĠunR: Philipp M Krenn
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1-17 FrarR: Hinrich Horstkotte
Der Mann von La Mancha (Leigh) 3 Frar-13 MarR: Olivier Tambosi
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 10-25 FrarS: Joseph Olefirowicz
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Mar-2 AprS: Marc Piollet; R: Aron Stiehl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 15 Mar-8 AprR: Peter Lund
Meine Schwester und ich (Benatzky) 6 Apr-13 MejS: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
The Sound of Music (Rodgers) 13 Apr-21 MejR: Renaud Doucet
Powder Her Face (Adès) 13-28 AprS: Lorenz C Aichner; R: Martin G Berger
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Apr-7 MejR: Renaud Doucet
Carousel (Rodgers) 20 Mej-28 ĠunR: Henry Mason
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 2-25 ĠunR: Helmut Baumann
La traviata (Verdi) 5-23 ĠunR: Hans Gratzer