2017/18 > Awstrija 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Awstrija

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Ġermanja Repubblika Ċeka Slovakkja
Lixtinstajn
Żvizzera

Awstrija
 
Ungerija
Italja Slovenja Kroazja

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 FrarS: Karsten Januschke; R: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Set-3 ĠunS: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; R: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Ott-26 DiċS: Marius Burkert; R: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MarS: Marco Comin / Marcus Merkel; R: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MarS: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DiċS: Marcus Merkel; R: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Diċ-25 AprS: Oksana Lyniv / Robin Engelen; R: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 JanR: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Mar-22 AprS: Oksana Lyniv / Marius Burkert; R: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Mar-8 AprS: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Apr-10 ĠunS: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MejS: Susanne Scholz; R: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 Mej-8 Ġun
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 Ġun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Set-26 DiċS: Seokwon Hong; R: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Set-8 NovS: Oliver Imig; R: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 FrarS: Hansjörg Sofka; R: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 FrarS: Francesco Rosa / Seokwon Hong; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Diċ-21 MarS: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Frar-7 ĠunS: Uwe Sandner; R: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Mar-5 LulS: Seokwon Hong; R: Anette Leistenschneider
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 19 Mej-7 LulS: Lukas Beikircher; R: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Set-14 NovS: Giedrė Šlekytė; R: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DiċS: Lorenzo Viotti; R: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Diċ-10 FrarS: Giedrė Šlekytė; R: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Mar-14 AprS: Kristiina Poska; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Set-2 OttS: Anne Marie Dragosits; R: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Set-17 FrarS: Markus Poschner / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MarS: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; R: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Diċ-29 ĠunS: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Diċ-12 JanS: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Frar-24 AprS: Markus Poschner; R: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Frar-21 MarS: Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Mar-28 MejR: Felix Dieckmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Apr-28 ĠunS: Leslie Suganandarajah; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Mej-6 LulS: Roland Böer; R: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Ġun-6 LulS: Takeshi Moriuchi; R: François De Carpentries
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Set-13 JanS: Adrian Kelly; R: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Ott-7 AprS: Robin Davis; R: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Ott-21 NovS: Dennis Russell Davies; R: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jan-30 MejS: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Apr-15 MejS: Robin Davis; R: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Mej-10 ĠunS: Wolfgang Götz; R: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovS: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 ĠunS: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Radames (Eötvös) 14-18 ĠunS: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SetS: Marco Armiliato; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SetS: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Set-7 MejS: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; R: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SetS: Michael Güttler; R: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Set-25 NovS: Yannick Nézet-Séguin; R: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Set-2 OttS: James Gaffigan; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Set-6 OttS: Eivind Gullberg Jensen; R: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OttS: Simone Young; R: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Ott-20 JanS: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OttS: Daniel Harding; R: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OttS: Tomáš Hanus; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Ott-12 JanS: Jesús López-Cobos; R: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Ott-11 MejS: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; R: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Ott-2 NovS: Evelino Pidò; R: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovS: Graeme Jenkins; R: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovS: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovS: Evelino Pidò; R: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovS: Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MejS: Evelino Pidò; R: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DiċS: Simone Young; R: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DiċS: Ingo Metzmacher; R: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DiċS: Ingo Metzmacher; R: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DiċS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DiċS: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DiċS: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Diċ-2 JanS: Patrick Lange; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: Cornelius Meister; R: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 JanS: Evelino Pidò; R: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 JanS: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 JanS: Jean-Christophe Spinosi; R: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25-28 JanS: Frédéric Chaslin; R: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 FrarS: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 FrarS: Jean-Christophe Spinosi; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Frar-8 MarS: William Christie; R: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Frar-3 MarS: Louis Langrée; R: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Frar-5 MarS: Giampaolo Bisanti; R: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MarS: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MarS: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MarS: Ramón Tebar; R: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Mar-9 AprS: Susanna Mälkki; R: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 28 Mar-5 AprS: Semyon Bychkov; R: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AprS: Frédéric Chaslin; R: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AprS: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AprS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Apr-2 MejS: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Apr-1 MejS: Jesús López-Cobos; R: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MejS: Evelino Pidò; R: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MejS: Marco Armiliato; R: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MejS: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Mej-1 ĠunS: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Mej-10 ĠunS: Marco Armiliato; R: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 ĠunS: Tomáš Netopil; R: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 ĠunS: Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 ĠunS: Sebastian Weigle; R: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 ĠunS: James Conlon; R: David McVicar
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SetS: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SetS: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Set-10 OttS: Markellos Chryssicos; R: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OttS: Leo Hussain; R: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Ott-12 DiċS: Tscho Theissing; R: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OttS: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DiċS: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DiċS: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DiċS: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DiċS: Laurence Equilbey; R: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 JanS: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 JanS: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 JanS: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Frar-9 MarS: Thomas Guggeis; R: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 FrarS: Laurence Cummings; R: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 FrarS: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MarS: Michael Boder; R: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MarS: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Mar-2 AprS: Walter Kobéra; R: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MarS: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AprS: Antonello Manacorda; R: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 Apr
Così fan tutte (Mozart) 15 Mej-12 ĠunS: Stefan Vladar; R: Valentin Schwarz
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SetS: Wolfram-Maria Märtig; R: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Set-9 ĠunS: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Set-29 ĠunS: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; R: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Set-16 OttS: Wolfram-Maria Märtig; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Ott-11 DiċS: Jac van Steen; R: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Ott-2 DiċS: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AprS: Guido Mancusi; R: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DiċS: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Diċ-7 JanS: Christof Perick; R: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Diċ-31 JanS: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 JanS: Anja Bihlmaier; R: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jan-9 FrarS: Thomas Rösner; R: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jan-1 MejR: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 Frar-24 MarS: Alfred Eschwé; R: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Frar-14 MarR: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 Mar-23 AprS: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Mar-21 MejR: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Apr-2 MejS: Wolfram-Maria Märtig; R: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MejR: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 ĠunS: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 ĠunS: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids